Özbek Festivali 411k

Join the forum, it's quick and easy

Özbek Festivali 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Özbek Festivali Empty Özbek Festivali

25/2/2011, 1:53 am
ert-bil
ert-bil
Ad Soyad : Ertan BİLGİN
Doğum Tarihi : 23/08/81
Forum Kayıt : 17/09/08

Özbek Festivali Empty Geri: Özbek Festivali

25/2/2011, 12:58 pm
Ne cinsler varmış adamların ellerinde...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/2/2011, 3:18 am
Evet,

dakika 3:22 de cikan kuslari ilk gördügümde adeta asik oldum, onlari alacagim günü iple cektim, sonuda gidip alabildim, ...

Benimkiler videodakiler kadar degiller, ama olsun, ilerde onlardanda olur insallah, Allah izin versin yeterki, ...

arayan bulur, ...

Adamlar ugrasiyor, Allah herseyi yaratmis veya var etmis, bize düsen onu kesif edip ortaya cikartmak, buda ancak ugrasmak ile oluyor, sabir ile, sükür ile, ... birseyler bulana helal olsun demekten baska birsey düsmez bize o halde, sonucta yaradan sadece Allah`tir, ... ummadigin kustan ummadigin yavruyu alabilmek mümkün, mesele yoldan sapmadan belli bir cizgide ilerlemek, hedefe dogru, ... yol boyunca engel`ler cikmis, sorun`lar cikmis kimseyi ilgilendirmiyor, ilgilendiren hedefe ya varmaniz`dir yada pes edip hedefi gözden kaybetmenizdir, o halde tüm emekler gitti demektir, azim ile illaki birseyler bulunuyor, amma bugün amma yarin, ...

Saygilar
ali memati
ali memati
Ad Soyad : ali nart
Doğum Tarihi : 11/04/76
Forum Kayıt : 23/07/10

26/2/2011, 11:47 am
Rabbim yolunu açık etsin.paylaşım da çok güzel,teşekkürler.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

27/2/2011, 3:30 am
Cümlemizin insallah

Özbek Festivali 582302429
aDeMoGlU03
aDeMoGlU03
Forum Kayıt : 28/12/10

1/3/2011, 10:32 am
gerçekten çok güzel kuşlar var....
çavuş
çavuş
Ad Soyad : Halil Çavuş
Doğum Tarihi : 10/10/70
Forum Kayıt : 06/10/08

1/3/2011, 5:33 pm
MURAT KARDEŞ, yeni aldığın özbek güvercinlerin hayırlı olsun güle güle, sağlıkla besle.Bunların iyisinin çok pahalı olduğunu duydum,sakıncası yoksa iyi bir takımı nekadar?GURBETE SELAMLAR.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/3/2011, 1:14 am
Aleykümselam :112:

Vallahi ben yaklasik 500 km yol gittimde aldim, oda, adam beni aradi, hala istiyormusun diye, ben ümidimi coktan kesmistim, nasipmis, ...

Tabiki simdi iyisi kötüsü bir yana, ben Festivale kus yetistirmiyorum, kendim icin, inanin, hani Güvercin Forumu oldugu icin rahat diyebilirim, Taklacilardan bu kadar has aldigimi hatirlamiyorum, ucumasini bir yana birakin, bunlarin durusu bile BANA göre bir baska, öyle Balon Güvercinlere veya diger irklara hic benzemiyorlar, Özbek deyipte hemen Rus demekte yanlis olur bence, Özbekistan bizim Türk Milletlerinden, onlarda bizden, onlarin degerleride, ...

Para konusu benim icin hic önemli degil, cünkü alirken üretip bol bol satma niyetinde degilim, Sebap Kusundan yola cikarsak, ben bu Özbekleri Sebaplara ASLA degismem ! Dünya mali verseler istemem, ...

Ha, bunlarinda hayirini görürmüyüm onuda bilemem, Kümesimde en Kral Cift haneyi verdim bunlara, bakalim tskleri ne sekilde olacak, bekliyoruz bakalim, ... yakinda Kümesler bölümünden paylasirim Kümesimin yeni tadilatini, ...

O Videodaki 3:22 deki kuslar bir yana, bunlarin alaca bir ciftine gecen 200 Euro verdim, satanda bir arkadas, bir erkek ikide disi verdi, sagolsun, kendisi RUS, bana bunu hayatda satmaz dedigim kusu satti, güle güle harcar insallah, ...

Ciftini 50 Euro`ya veren olur, 500`ede, alici ve saticiya göre degisir bu, ortalama 50 - 200 arasi tahminimce, özbeklerin kuslarinda`da cins cins sekiller var, ne percem, ne takke, düz kafa, findik gaga, onlardanda vardi ama elden cikarttim, su an bile elden cikmayi bekliyen 50 Güvercinim var, yakin olsan hepsini al diyecegim, hediyem olsun, ... istiyene duyurulur bu ara !!!

Saygilar
çavuş
çavuş
Ad Soyad : Halil Çavuş
Doğum Tarihi : 10/10/70
Forum Kayıt : 06/10/08

2/3/2011, 3:45 pm
MURAT KARDEŞ,cevabın için teşekkürler,gerçekten çok güzeller,benim görüşüm vermiş olduğun paraya değer.ALLAH hayırlısıyle beslemeyi nasip etsin.Tekrar hayırlı olsun.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/3/2011, 11:36 pm
Allah razi olsun, illaki öyle, can tasiyan herseyin beslenmesi güzeldir, onu parayla elde etmis olmak ona daha cok özen gösterilmesi anlamina gelmemeli, hediye olarak gelseydi yine zevkime hitap eder(di), gözüme hos gelmese bile verenin hatirina beslerim, Kümesime ugradiginda bana edilen hediyeyi görmek ister, onun yeri ayri olur, ...

Insanlik hali, istenilen verebilecegimden cok fazla olsaydi almazdim, alamazdimda, hersey nasip, dogru zamanda gözüme göründü, su an yatiyorlar bakalim, bugün yarin ilk yumurtalari gelir, insallah !

Diyorumya, 50 den fazla elden cikmasi gereken güvercin var, artik kolay kolay kus almam, alipta nedim, ...

Daha güzelleri senin olsun insallah, güzel dileklerin icin Allah razi olsun senden !

Saygilar
Similar topics