KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN 411k

Join the forum, it's quick and easy

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

+23
yılmaz_SAGLAM
BARIŞ
GÜVERCİNCİ
cihat_58
Hasan OLGUN
Kuscu-Murat
freaxs
halis42
GUEST
bucalı_35
murat yılmaz
tolga40
lachduif
haziran_78
kuscumehmet
ONRCLK86
2131179
kadox
alex_beko
ademyavuz
dogukancetin
e.f.s.i_texas
Hasan_22
27 posters
Hasan_22
Hasan_22
Ad Soyad : HASAN SOYAK
Forum Kayıt : 28/06/08

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN Empty KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

18/7/2008, 9:45 am
s.a arkadaşlar sizden acil cevaplar bekliyorum şimdi ben balkonda kelebek baska cinsi kuşlar besliyorum kuşlarım hiç yükselmiyor sadece karşı dama gidip geliyorlar her zaman kümesim açık değil sadece akşam işten geldikten sonra 1 2 saat açıktır hani sürekli açık olsa anlarım yorulurlar birinci sorum şu ben bu kuşları karşı dama kondurmadan nasıl uçurabilirim 2.sorum karışık yem veriyorum acaba bu yemin kuşların performansını etkiler mi acil cevap verin rica ediyorum bu sebebten dolayı kuşçuluktan soğumak üzereyim saygılar selamlar
e.f.s.i_texas
e.f.s.i_texas
Ad Soyad : Fatih BULUÇ
Doğum Tarihi : 15/04/89
Forum Kayıt : 20/05/08

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN Empty Geri: KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

18/7/2008, 12:53 pm
aynı srun bende de var balkon dediğin taras mı yani evin tepesi mi
dogukancetin
dogukancetin
Ad Soyad : Dogukan ÇETİN
Forum Kayıt : 17/07/08

19/7/2008, 5:55 am
dama poset bagla...
yada kusları hedrgün daha fzla ucur yaglanmıs olabilirler....
sabah ise gitmeden 1 saat-Geldikden sonra sana kalmıs....
Pes etme bende kelebegimi kaçırmıstım ilk kuslarımdan...
Annemler baya bi kızmıstı yılmadım
simdi iyi bir damım war diyemem ama kuslarımı rahat ettirebilecek bbir salmaya sahibim...
Hasan_22
Hasan_22

21/7/2008, 12:53 pm
ustu kapalı balkon ama önu acık ve en ust kat dama poset bağlama şansım yok karsıdakı kısılerı fazla tanımıyorum cunku
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

23/7/2008, 7:06 pm
kuşlarınzın yanına ucan taklacı karıstırın bence ama bildiniz gördünüz arkadasınızdan filan olsun onun peşinden ucarlar sarım alıştırırsanız baska yere atan kuşları bir kaç günsalmamak kümesten cıkarmamak ve onlarla yeni aldımız kuşları gelişi güzel salmamak lazım ki onlar gibi baska teraslara alışmasınlar saygılar...
alex_beko
alex_beko
Ad Soyad : bekir efe
Doğum Tarihi : 26/05/91
Forum Kayıt : 13/07/08

23/7/2008, 8:17 pm
aynı sorun bendede var bende balkonda kelebek besliyom karşı çatıyo uçuyo geliyo başka bişey yaptığı yok ne yapmamız lazım arkadaşlar
kadox
kadox
Ad Soyad : Kamil Şenyurt
Forum Kayıt : 16/01/08

24/7/2008, 7:50 am
aç bırak 2 gün salma tok kuş ucmaz
alex_beko
alex_beko
Ad Soyad : bekir efe
Doğum Tarihi : 26/05/91
Forum Kayıt : 13/07/08

24/7/2008, 1:49 pm
tok kende akşama kadar gelmiyo :d
e.f.s.i_texas
e.f.s.i_texas
Ad Soyad : Fatih BULUÇ
Doğum Tarihi : 15/04/89
Forum Kayıt : 20/05/08

27/7/2008, 8:05 pm
kadox demiş ki:aç bırak 2 gün salma

aynen tabi 2 gün sürekli aç tutma 2. gün açken akşamüstü sal bak nasıl uçuyolar ben denedim işe yaradı maşallah zıpkın gibiler açken ipler daima senin elinde
2131179
Forum Kayıt : 24/04/08

27/7/2008, 9:38 pm
kardeş senin balkonun önünde ev varmı hiç aç bırakma sonra başakkümese gider yem yemeye senin balkonun önünde ew varsa uçmaz yada çatıda uççak ben çatı en üst çatıda uçuruorum kuşarsaatlarce uçuo ama balkonda uçurom çatıya gidipgelialan boşolcak koncak yer olmıcak anla yani
ONRCLK86
ONRCLK86
Ad Soyad : Onur ÇELİK
Forum Kayıt : 04/08/08

5/8/2008, 8:30 am
SELAMLAR
KELEBEK KUŞU BİLDİĞİM KADARIYLA YER TAVUGU OLARAK ADLANDIRILIR.SEN KOVALAMAZSAN DÜRTMEZEN PEK UÇMAZ (UÇTUGU ZAMANSA NOKTA OLUR)KUŞLARIN UÇMAMA SEBEBİ KELEBEK OLABİLİR.
+
BASKA KUŞLARIN YAŞLI İSE UÇMAYA BİLİR CİĞERSİZ OLABİLİRLER GENÇ VEYA KIZMA KUŞLARI DENEYE BİLİRSİN
+
ŞANSIZLIK DAHA ÖNCE HİÇ UÇMAMIŞ KUŞLARA SAHİP OLABİLİRSİN
+
KUŞLARINI AÇ BIRAK BIR KAÇ HAFTA 2-3 GUNDE BIR UÇUR UÇMAYA HASRET KALSINLAR.
+
KUŞLARINDA SALMONELLA VS HASTALIK OLABİLİR.KUŞLARIN AZ İSE SAĞLIKLI YETİŞTİRMEK KOLAY VE MASRAFSIZ OLACAKTIR.
BENCE POŞET HİÇBİR İŞE YARAMAZ SADECE KUŞLARI ÜRKÜTÜP BAŞKA ÇATIYA KONMALARINI SAĞLAR...Onur ÇELİK
kuscumehmet
kuscumehmet
Forum Kayıt : 26/04/08

5/8/2008, 9:29 am
kuşun uçması için iyi bir ortam eğitim için iyi bir kümes (büyük bir kümes) kuslar yavaş yavaş eğitebilir ve ucurabilirsin.
haziran_78
haziran_78
Ad Soyad : şükrü demiroğlu
Forum Kayıt : 22/10/08

23/10/2008, 8:55 pm
kelebek kuşu mardine benzemez onu kovalaman lazım yani zaman lazım ama uçanıda süper olur sinekte göremezsin san abir kardeş tavsiyesi sen bence tip besle ve tanıdığın katileli tip besleyen varsa biliyorsunuzki bu kuşlar eğitimini iyi verirseniz 7 ila 9 saat hiç konmadan uçuyorlar macar tipleri
lachduif
lachduif
Ad Soyad : kumru lachduif
Doğum Tarihi : 02/10/77
Forum Kayıt : 19/10/08

27/10/2008, 9:13 pm
merhabalar,,

ucmayan kuslari ucurmak cok kolay once diger arkadaslarinda dedigi gibi bir hafta boyunca yem egitimi vermek lazim bu nasil verilir?

dogadan kendine ornek al dogada kuslar ne yapiyorlar once ona bak sabahin ilk isiklariyla birlikte yem aramaya koyulurlar kilometrelerce ucarlar bulduklari ilk yemle gelir yavrularini beslerler yavrular doyduktan sonra kendileri icin yerler ama her seferinde kilometrelerce ucup yem bulurlar yani kus once ucacak sonra yem yiyecek.......
bu bir haftalik yem egitimini oyle bir uygulayacaksinki kuslar yem saatini ogrenecekler buda senin kuslari hergun ayni saatte yemlemen demek...

bu bir hafta icinde kuslari hic ucurmasanda olur. gelelim ne kadar yemliyecegine... bu verecegim yuzde hesabiyla kendi kus sayina gore rakami sen kendin belirle kuslarin % 40 i yani on kusun varsa 4 tanesi yem yeme esnasinda suluga yoneldiginde yemligi kuslarin onunden aliyorsun diger alti tane kus yem yeme konusunda basarili degiller demektir bir sonraki gun ogrenecekler merak etme suan kuslarin gozune tuhaf tuhaf bakiyolar bu adam hic boyle yapmazdi yemligi neden aldiki acaba der gibi aldik mi yemligi yarin ayni saate kadar yem vermek yok!!!!!! bu kural katidir degistirilmez acima yok unutmayalim ( eger kuslarimiz ucsun oyun cikarsin bize zevk versin istiyorsak onlarin egitimini dogru yapmaliyiz ) yani herseye ilk once yem yeme terbiyesi ile basliyoruz ha bu arada kuslarin doyuncaya kadar yeme zamani aksam saatlerine denk gelmeli.

kusu ilk once sabah ucmaya alistiracaksin yani biraz uykudan fedakarlik yapip erken kalkacaksin sabahin ayazi gitmeden kuslari disari cikaracaksin once uc tane azda olsa ucan kus atacaksin egerki hic ucan kusum yok diyorsan yeni ucma cagina gelmis yavrulardan baslayacaksin uc tane kusu havaya attin mi diyelim 5 dakika uctular hic ucmayan veya kanadi kesik iki tane kus atip onlari hemen yuvaya indireceksin yuvaya iner inmez yem verme iki dakika kadar dinlensin kendilerine gelsinler ondan sonra kus basina 8 ila 10 tohum denk gelecek sekilde yem ver kuslar anlasinlarki ucunca yem var. ha diyelim hic ucmadilar hemen gidip karsi catiya kondular yem kutusunu sallayarak onlari cagir yem yiyeceklerini zannetsinler geleceklerdir ama yem egitimi dogru yapiliyorsa tabii.....
geldilermi onlari kapa iceriye diger uc tane kusu sal onlari ucurmaya calis kisacasi ucana yem ucmayana NANNNiiiK ve her ucuslarinda sureyi birkac dakika uzat bu sekilde ucan ucmayan belli olur sabirla bir ay boyunca bu egitime devam et goruceksin bir ay sonunda kuslarin bulutlarda gezecek ve yem saatine 5 - 10 dakika kalincaya kadar ucmaya calisacaklar ucurmayida yemlemeyide hergun senin uygun oldugun saatlerde ama hergun ayni saatte yaparsan sonuca daha hizli ve saglikli ulasirsin her ucumdan sonra azar azar yemledik kuslar ne zaman doyuncaya kadar yem yiyecekler aksam saatlerinde havanin kararmasina yaklasik bir saat kalinca kuslarin onune yeteri kadar ama kesinlikle fazla degil yem koyuyorsun % 40i suya yoneldigi zaman yemligi aliyorsun bunu unutma!!!!!!!!!

yenmemis olan yemi verdigin yem olcegine tekrar koyup ne kadar yediklerini gorebilirsin bir dahaki gun yenmis yemin 4 te biri kadar ekleyerek verebilirsin yeterli gelecektir.

kendimizden pay bicelim acik bufe olan bir otelde konakliyoruz o kadar cok cesit yemek varki hepsinden yemek imkansiz
NE YAPARIZ???? en sevdiklerimizden secmeye baslariz karnimiz doyduktan sonra ise hic birine bakmayiz cunki yiyecek yer kalmadi
ama evde oldugunu farzet anne yok baba yok hanim yok bekarsin yemek yapip yemeye usenirsin kolayda ne varsa onu yersin ve tekrar acikmamak icin bolca yersin kuslarda aynidir ne kadar cok verirsen o kadar cok yerler yem kalinca donup bakmazlar yeteri kadar acikmadan yeni yem verirsen sadece sevdikleri tohumlardan ki bunlar genelde yagli ve kizginlik veren tohumlardir kenevir dari gibi yerler bir kenara cekilip yemligi seyrederler veya catiya konup aksama kadar orada gunesin tadini cikarirlar dolayisi ile yaglanip kendilerini kaldilaramaz ve ucmazlar kisacasi tembellesirler

calismayi seven ucup sahibinin gonlunu yapan kuslarimiz olmasi icin onlara ilk once yem terbiyesi vermemiz lazim..........!!!

sevgiler saygilar KONYALI Nurettin Çimen...
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

29/10/2008, 4:05 pm
çok güzel anlatmışın kardeş
lachduif
lachduif
Ad Soyad : kumru lachduif
Doğum Tarihi : 02/10/77
Forum Kayıt : 19/10/08

5/11/2008, 10:50 pm
sagolasin tolga kardes anlatmaya calistim yardimci olabildimse ne mutlu
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

6/11/2008, 6:45 am
arkadaslar guzeş fıkırler vermısler sana posetle korkut dıcem balkondasın her damada poset baglayamassın bence pat pat sılahlar var onlarla korkut derım bıde karısık yemı fazla verme ozewllıkle mısır kesınlıkle verme mısısr hayvanları yaglandırıyor yavruları oldugu zaman verırsın mısırı dedıgım gıbı genelde bugday ver vede korkutucan bı sekılde ucacak
Hasan_22
Hasan_22

2/12/2008, 3:05 pm
tşk ederım verdıgını bılgılere ama ben balkonda beslıyorum balkonda bu eğitim olur mu bıde bu kuslar yem yedıkten sonra mı alıcaz bu yemlıgı onu anlamadımda msn adresım hasansoyakqhotmail.com eklersenız ordan goruselım selamlar
bucalı_35
bucalı_35
Ad Soyad : ömer çaglayan
Doğum Tarihi : 13/03/90
Forum Kayıt : 13/12/08

19/12/2008, 8:57 pm
wallah benım kuslarda ucmuyordu en ayar kusumun ayagına bır poset bagladım
ögle 2 gün devam ettim .. ondan sonra hic konmadılar vee onu yaparken ac olcaklar kı joker senın elınde olsun ... doyurursan hersey onların ellınde olur...
GUEST
GUEST
Ad Soyad : CENGİZDEMİRACO
Forum Kayıt : 10/11/08

22/12/2008, 3:41 am
en güzeli poşet dene bikere
Anonymous
Misafir
Misafir

22/12/2008, 7:55 am
s.a aç tok kuş uçmaz demişsiniz bu her kuş için geçerlı değildir.örnek vermek gerekırse 2002 senesınde bır tane erkek mavım vardı ağustosun ortasında o sıcakta tok karnına saldım hayvan 4 saat banamısın demeden uçtu ve seferlerınıde balkona yapıyordu bu ıstısna olabılır o zamanlar fazlada anlamıyodum kuştan anlasam zaten o kuşu hayatta vermezdım hala gelır dıye beklıyorum. ozamanlar forumları okuyodum hep aç uçurun yazıyordu ama benım kuş tokta uçtuğu için aldırmıyodum.şimdi terbıyesını verdım sabah işe giderken salıyoorum yemlığe bır mıktar yem bırakıyorum tıka basa doyucakları kadar değil ama kuşlar öğlen olmadan uçup yuvalarına giriyorlar balkonun taşında filanda yatıp pısletmıyorlar da.ilk öncelerı bende 7 metrelık kamışın ucuna poşet takıp kovalamıştım kuşları ve yavrular urktuler başka çatıya ınmeye başladılar bunu engellemek içinde kovalamadım kuşları kendı hallerıne bıraktım bırazda aç bıraktım tabı zamanla alıştılar çatıya şimdi kovalasam bile kendı çatılarına ınıyolar.sana tavsıyem hazır kuş al hiç vakıt harcama sana sadece uçurup ızlemek kalsın :D
halis42
halis42
Ad Soyad : halis öztürk
Forum Kayıt : 11/01/10

15/1/2010, 5:25 pm
dasdsad
halis42
halis42
Ad Soyad : halis öztürk
Forum Kayıt : 11/01/10

17/1/2010, 5:39 pm
s.a
freaxs
freaxs
Ad Soyad : ufuk sahin
Doğum Tarihi : 10/05/85
Forum Kayıt : 12/01/10

19/1/2010, 1:42 pm
kardeşim onlar ucmuyorsa hergün aynı saatte kümesin kapısını kapatıp açken kendi elinle fırlat bunu hergün yap genelde bir oyun kuşunu sökmek için ben sazlı sözlü bi esnek kuşla ucururum paçasız da olabilir bu sende kelebeği bango tarzı bi kuşla ucurtmayı dene
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

1/2/2010, 9:50 pm
KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN 89498 Selam Arkadaslar,

Lachduif abimize tsk ederim, zahmet edip cok güzel anlatmis, Allah razi olsun kendisinden !

Saygilar KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN 89498
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

1/2/2010, 10:21 pm
Valla ben öyle saatle yemleyemıyorum. Genelde Kuşlara sabah -akşam yem verırım. Bazen mecburen yemklik sureklı önlerinde kalır. Önlerinde yem bırakmadıgımda sabah ucmadan mutlaka yemlıgı onlerıne koyarım, acıkan yer.

Her zaman yemledıkten sonra havalandırırım. Bugun en az ucan 50 dakika uctu. En son konan 1 saat 35 dakikayı bulmustu. Gayet guzel de ucuyorlar yani.

Önemli olan kuşların ucmayı sevmesı. Ucurdugumuz yerın uygun olması.

Ve özellikle bence işin sırrı kuşlar yeme duşüp yavas yavas ucmaya başladıklarında ısrarla ucurmak.

Kuşları aç ucurmaya alıştıranların kuşları aç uçar. Tok uçuranların kuşları da tok uçar. Nasıl alıştırırsanız öyle gider.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

1/2/2010, 10:35 pm
365 günün hepsi ayni degilki, arti is güc var, günler kisa, tüg dönemi, atmaca zamani, ...
basindan ayrilmaman gerek, gökte hadi atmaca derdi, yerdede gelincik, kedi, sican derdi, ...
basinda olur isen en azindan yerden pek birsey olmaz, gökteki Allah`a havale artik !

Kisin kus alirsin, bastan zaten ucurtamazsin, vakti gelir bu sefer kaldiramazsin, adi üstünde kus bu, ucar derlerya, ucar belkide, dam dan dama, o kadar !

Zaten ele kus gectigi an hemen damizliga atilmiyormu ? 100 de 70 - 80`i öyle degilmi !?!
Ama neyin yavrusunu aliyorsun, ana ucan olur baba`da eh, oda baba`ya cekerse gözün aydin, ugras dur adam edim diye, yada yeni baslamak isteyenin eline tutustur lol!

Gitti onca zaman, ... demek istedigim, sartlarda, imkanlarda ve sahip oldugun bilgi hernekadar olur ise olsun, sans isi bu bence biraz, cogu degil fakat büyük cogunlugu ün salmak icin ugrasiyor benim gördügümce, Allah yardimcilari olsun tüm ugrasanlarin, ...

Saygilar
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

14/6/2010, 11:32 am
[quote="lachduif"]merhabalar,,

ucmayan kuslari ucurmak cok kolay once diger arkadaslarinda dedigi gibi bir hafta boyunca yem egitimi vermek lazim bu nasil verilir?

dogadan kendine ornek al dogada kuslar ne yapiyorlar once ona bak sabahin ilk isiklariyla birlikte yem aramaya koyulurlar kilometrelerce ucarlar bulduklari ilk yemle gelir yavrularini beslerler yavrular doyduktan sonra kendileri icin yerler ama her seferinde kilometrelerce ucup yem bulurlar yani kus once ucacak sonra yem yiyecek.......
bu bir haftalik yem egitimini oyle bir uygulayacaksinki kuslar yem saatini ogrenecekler buda senin kuslari hergun ayni saatte yemlemen demek...

bu bir hafta icinde kuslari hic ucurmasanda olur. gelelim ne kadar yemliyecegine... bu verecegim yuzde hesabiyla kendi kus sayina gore rakami sen kendin belirle kuslarin % 40 i yani on kusun varsa 4 tanesi yem yeme esnasinda suluga yoneldiginde yemligi kuslarin onunden aliyorsun diger alti tane kus yem yeme konusunda basarili degiller demektir bir sonraki gun ogrenecekler merak etme suan kuslarin gozune tuhaf tuhaf bakiyolar bu adam hic boyle yapmazdi yemligi neden aldiki acaba der gibi aldik mi yemligi yarin ayni saate kadar yem vermek yok!!!!!! bu kural katidir degistirilmez acima yok unutmayalim ( eger kuslarimiz ucsun oyun cikarsin bize zevk versin istiyorsak onlarin egitimini dogru yapmaliyiz ) yani herseye ilk once yem yeme terbiyesi ile basliyoruz ha bu arada kuslarin doyuncaya kadar yeme zamani aksam saatlerine denk gelmeli.

kusu ilk once sabah ucmaya alistiracaksin yani biraz uykudan fedakarlik yapip erken kalkacaksin sabahin ayazi gitmeden kuslari disari cikaracaksin once uc tane azda olsa ucan kus atacaksin egerki hic ucan kusum yok diyorsan yeni ucma cagina gelmis yavrulardan baslayacaksin uc tane kusu havaya attin mi diyelim 5 dakika uctular hic ucmayan veya kanadi kesik iki tane kus atip onlari hemen yuvaya indireceksin yuvaya iner inmez yem verme iki dakika kadar dinlensin kendilerine gelsinler ondan sonra kus basina 8 ila 10 tohum denk gelecek sekilde yem ver kuslar anlasinlarki ucunca yem var. ha diyelim hic ucmadilar hemen gidip karsi catiya kondular yem kutusunu sallayarak onlari cagir yem yiyeceklerini zannetsinler geleceklerdir ama yem egitimi dogru yapiliyorsa tabii.....
geldilermi onlari kapa iceriye diger uc tane kusu sal onlari ucurmaya calis kisacasi ucana yem ucmayana NANNNiiiK ve her ucuslarinda sureyi birkac dakika uzat bu sekilde ucan ucmayan belli olur sabirla bir ay boyunca bu egitime devam et goruceksin bir ay sonunda kuslarin bulutlarda gezecek ve yem saatine 5 - 10 dakika kalincaya kadar ucmaya calisacaklar ucurmayida yemlemeyide hergun senin uygun oldugun saatlerde ama hergun ayni saatte yaparsan sonuca daha hizli ve saglikli ulasirsin her ucumdan sonra azar azar yemledik kuslar ne zaman doyuncaya kadar yem yiyecekler aksam saatlerinde havanin kararmasina yaklasik bir saat kalinca kuslarin onune yeteri kadar ama kesinlikle fazla degil yem koyuyorsun % 40i suya yoneldigi zaman yemligi aliyorsun bunu unutma!!!!!!!!!

yenmemis olan yemi verdigin yem olcegine tekrar koyup ne kadar yediklerini gorebilirsin bir dahaki gun yenmis yemin 4 te biri kadar ekleyerek verebilirsin yeterli gelecektir.

kendimizden pay bicelim acik bufe olan bir otelde konakliyoruz o kadar cok cesit yemek varki hepsinden yemek imkansiz
NE YAPARIZ???? en sevdiklerimizden secmeye baslariz karnimiz doyduktan sonra ise hic birine bakmayiz cunki yiyecek yer kalmadi
ama evde oldugunu farzet anne yok baba yok hanim yok bekarsin yemek yapip yemeye usenirsin kolayda ne varsa onu yersin ve tekrar acikmamak icin bolca yersin kuslarda aynidir ne kadar cok verirsen o kadar cok yerler yem kalinca donup bakmazlar yeteri kadar acikmadan yeni yem verirsen sadece sevdikleri tohumlardan ki bunlar genelde yagli ve kizginlik veren tohumlardir kenevir dari gibi yerler bir kenara cekilip yemligi seyrederler veya catiya konup aksama kadar orada gunesin tadini cikarirlar dolayisi ile yaglanip kendilerini kaldilaramaz ve ucmazlar kisacasi tembellesirler

calismayi seven ucup sahibinin gonlunu yapan kuslarimiz olmasi icin onlara ilk once yem terbiyesi vermemiz lazim..........!!!

sevgiler saygilar KONYALI Nurettin Çimen...[/quot
Kardeş %40 suya yöneldiği zaman demişsin ben 2 trane kuş var o nasıl olacak anlatırmısınız
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/6/2010, 1:28 pm
paylasim icin sagolun, KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN 582302429
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat