KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

+23
yılmaz_SAGLAM
BARIŞ
GÜVERCİNCİ
cihat_58
Hasan OLGUN
Kuscu-Murat
freaxs
halis42
GUEST
bucalı_35
murat yılmaz
tolga40
lachduif
haziran_78
kuscumehmet
ONRCLK86
2131179
kadox
alex_beko
ademyavuz
dogukancetin
e.f.s.i_texas
Hasan_22
27 posters
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN - Sayfa 2 Empty Geri: KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

14/6/2010, 7:10 pm
Abi ben soru sordum iye aferin dedin_?
Kuşların & 40 demiş bende 2 tane kuş var o nasıl olacak ?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN - Sayfa 2 Empty Geri: KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN

15/6/2010, 6:19 am
Bu kadar ilgilendigin icin aferin dedim, ... gelelim soruna :

Sende iki kus var, 100 de 40`i soruyorsun, hadi benden sana yüzde 10 hediye, etti yüzde 50 !

2 Kusta yüzde elli ne yapar ?

1 Kus !

Kolay gelsin kardesim ;)
GÜVERCİNCİ
GÜVERCİNCİ
Ad Soyad : kadir güzeler
Forum Kayıt : 16/06/10

16/6/2010, 4:07 pm
murat bey ben kuşları hergün altıda yemliyorum daha yeni başladım altıda yemlemeye .şimdi bu kuşlar uçtu diyelim saat altı inermi kümese yem yemek için??
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/6/2010, 1:12 am
Selam Kadir,

simdi 6 da yemliyorsun diyorsun, azar azar verki kus kendini birkere atmasin biryerlere, olan sana olur, beklemeye mecbur kalirsin, kus saat bilmez, bilse bilse seni bilir, mesela düdügün var ise onu üflersin herseferinde, yem verirsin aninda, kusta nokta olsa bile düdügü duydugu gibi iner, veya pirilti verirsin, ... yöntem cok bu hususta, ...

Sen en iyisi elinde bir konserve tenekesi al, yani ufak olsun, kapakli olur ise daha iyi, ve kutuyu salla, kuslar duyar duymaz ve görür görmez inerler, yem ile terbiyele kuslarini, azar azar verki yerde dolassinlar, cünkü yem yerde olur, hem ac ucurtmaya bak kuslari, daha firil firil olurlar, tok kus ucmaz, biz nasil yemekten sonra hic kimildamak istemiyoruz, onlardada ayni, bir agirlik hakim oluyor, ... bilmiyorum anlatabildimmi !?!

Yemi hep ayni saatde vermen güzel, bunu bozma derim, 6 güzel bir saat, ama 7`de olabilir, yani kusundan o saate kadar ne bekledigine bagli, yavruya kusan kusun var ise o kadar yemsiz bekletme, yemden daha mühim, susuz birakma !!!

Kolay gelsin Kadir

Saygilarimla

(Baska sorularin olur ise cekinme ;) sorabilirsin !)

Ama Forumu iyice bir kurcala, burda yok yok, hemen hemen her konuya bir cözüm var, yeterki oku ;)
BARIŞ
BARIŞ
Ad Soyad : BARIŞ ARSLAN
Doğum Tarihi : 17/02/90
Forum Kayıt : 05/07/10
http://giresunlubarisarslan.azbuz.ekolay.net/index.jsp

8/7/2010, 11:23 am
bi posta bide mavi alacaksınız ama kanadı ser olmicak olursa uçmaz
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM
Ad Soyad : yılmaz sağlam
Forum Kayıt : 14/07/10

14/7/2010, 2:32 pm
Bendede limon lar wardı yavrudan almştm.1 hafta fll yem werdm
Bi baqtm kuşlar şişmiş.uçuraym dedm karşıki çatıya gidiyorlar paso.
Bende bi sopya bagladm siyah poşeti.başldm korktmaya.başta öle korktlarki 2 saat baska catya atp bekldlr.tabi ac bırakcan sürekli.ac olmassa yatr catda.ne zmn keyfi gelr ozmn gelr.nese bi geldlr bida kovaldm 1 2 3 4 derken her sabh yptm bunu.şimdi kuşlarn nerdn baqsan 1 saat uçarı war.
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM
Ad Soyad : yılmaz sağlam

14/7/2010, 2:38 pm
Adem yavuz profilndeki kuşunu cok beğendm sakaryalıyım satmayı düşünürsen bana ulaşrmsn.
Bizde öle kuş sahibi olmuş olrz KUŞLARIM UÇMUYOR YARDIM LÜTFEN - Sayfa 2 3419840488
seckin12
seckin12
Ad Soyad : seçkin İRİŞ

14/7/2010, 8:24 pm
s.a arkadaslar.. bende bu foruma yeni uye oldm ve aynı sorun bendede var kuslarımı ne yapsam ucuramıyorumm yardımcı olursanız sevnirimm...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2010, 8:27 pm
hosgeldin,

üst taraflari bir oku o halde ;)

ip ucu: ac birak !!!

Saygilar
seckin12
seckin12

14/7/2010, 8:34 pm
ya ben yeni bsladm ve kusları hngi saate yemliim vee hngi saate ucuruyım onları sorcktmm yardmcı olursnz ins .. simdiden tesekkrler.
seckin12
seckin12

14/7/2010, 8:39 pm
yrdmcı olcakmısn kuscu-murat ???
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2010, 8:44 pm
o senin günlük programina bagli, ne zaman zamanin olur ise o saati sec yemlemene saati olarak, ve böyle götür bu isi, kuslarin ic güdüsüde bu olaya alisir, seni gördügünde ya ucus yada yem var diye algilar bu durumu, yemlikte yem kalmamali, o yüzden azar azar ver, suyunu bol bol ver, hergün taze olmasi sartiyla, en uygunu söyle:

Günün erken saatlerinde kusu ucurt, tikabilirsen kümesine tik, onlar kendi cikmali, sen hafif ürküt, ama alisik kus ise tabiki, kus yeni ise ürkütme tabiki, 5-10 tane tahil yem at önlerine, yemledigin yer kümesin önü olsun, en iyisi bu, ikidebirde yemledigin yeri degistirme, bir yerde kal, ac kus ucar, tabiki kanadinda sorun yoksa veya yasli degil ise, asil yemlemeyide gün kararmadan yap, mesela hava saat 22`de karariyor, sen saat 20h gibi yemle son kez, ama yemlemeden önce ac olsunlar(ki) tekrar ucsunlar, tok kuslar ucmaz, dene hele bir, bakalim ne yapacaksin, yasadiklarini paylastikca yardimci oluruz, ama burda yok yok, bos oldugun vakit bos durma, buralari kurcala, neler var neler ;)

Kolay gelsin ve aramiza hosgeldin

Saygilar
seckin12
seckin12

14/7/2010, 8:48 pm
peqi murat.. abi kusları saat 8 de yemledktn sora.. sabah cıkarıp az yem veriorm ve ucurmaya calısıormm pekii.. peqi kuslar satt 8 e kdr dısardamı duruor??? bi de kuslarım yuvaya alsıkın ztn.. kusları toplumu salıyım yoqsa 2 ser li flanmı ???
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2010, 9:03 pm
disarda olmalari sana bagli, yumurta bekledigin kuslari kaldirma, yumurtaya yatanida kaldirma, ilk etapta yani, ilerde sorun olmaz, 3 er 3 er ucurt mümkünse, 2 ser 2 serde olur, senin elinde o
seckin12
seckin12

14/7/2010, 9:08 pm
peqi cok tskr edrmm .
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2010, 9:12 pm
dene bir önce, ...

kolay gelsin
cengiz61
cengiz61
Ad Soyad : cengiz
Doğum Tarihi : 07/02/79
Forum Kayıt : 23/09/10

24/9/2010, 7:21 am
ONRCLK86 demiş ki:SELAMLAR
KELEBEK KUŞU BİLDİĞİM KADARIYLA YER TAVUGU OLARAK ADLANDIRILIR.SEN KOVALAMAZSAN DÜRTMEZEN PEK UÇMAZ (UÇTUGU ZAMANSA NOKTA OLUR)KUŞLARIN UÇMAMA SEBEBİ KELEBEK OLABİLİR.
+
BASKA KUŞLARIN YAŞLI İSE UÇMAYA BİLİR CİĞERSİZ OLABİLİRLER GENÇ VEYA KIZMA KUŞLARI DENEYE BİLİRSİN
+
ŞANSIZLIK DAHA ÖNCE HİÇ UÇMAMIŞ KUŞLARA SAHİP OLABİLİRSİN
+
KUŞLARINI AÇ BIRAK BIR KAÇ HAFTA 2-3 GUNDE BIR UÇUR UÇMAYA HASRET KALSINLAR.
+
KUŞLARINDA SALMONELLA VS HASTALIK OLABİLİR.KUŞLARIN AZ İSE SAĞLIKLI YETİŞTİRMEK KOLAY VE MASRAFSIZ OLACAKTIR.
BENCE POŞET HİÇBİR İŞE YARAMAZ SADECE KUŞLARI ÜRKÜTÜP BAŞKA ÇATIYA KONMALARINI SAĞLAR...Onur ÇELİK
allah allah ya ne bir kac haftasi kardes etme allahina gidim .Yazik
BelCikalI_Akin
BelCikalI_Akin
Ad Soyad : Akin Ercan
Forum Kayıt : 19/11/11

19/11/2011, 6:24 pm
arkadaslar..Slm ben yeni uye oldum ve bir sorum olucakti size ..........// Benim kuslarri ben bir turlu ucuramiyorum salliyorum ve direk catiya cikip bakiniyolar etrafa ne yapmami onerirsiniz ve ben ilk baslarda tok salliyordum simdi ac salliyorum direk catiya ucuyorlar yem kutusunu saliyorum belki yemmi duyup ta ucar lar gibisine ama oda olmuyo lutfen yardimm ??? :(

SAYGILAR ..
nizamettin42
nizamettin42
Ad Soyad : nizamettin kara
Forum Kayıt : 08/08/13

11/8/2013, 10:47 am
slm arkadaslar benım yenıbır yavrum ucmaya basladı kus yaklasık 2saat ucuyordu sınekte taklayı cok guzel patlattı kus okadar oynama ya basladıkı herkez agzı acık ızlıyordu bukusum bır hafta sonra sınek te ucmayı bıraktı ve suan hıc takla atmıyor 30dk anca ucuyor sorun nedır sızce ben cozemedım