2008 Elazığ Festival Dereceleri 411k

Join the forum, it's quick and easy

2008 Elazığ Festival Dereceleri 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2008 Elazığ Festival Dereceleri

+25
kuscu511
faruk11
ankaralı
sercan
aliihsan
ademyavuz
muharrem06
trabzonspor
turan o.ç
fethi
gerçek sebabcı
Forum Admin
kılıçbey
yalnızkurt
koraykorhan
şebapçı
ADIYAMANLI MEHMET
asi
konyalı
mertt-06
Mesutciftci
meksor
Başbuğ
Rauf
kuscu0424
29 posters
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

2008 Elazığ Festival Dereceleri Empty 2008 Elazığ Festival Dereceleri

16/9/2008, 10:10 pm
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
2008 ELAZIĞ ŞEBAP FESTİVALİ JURİ ÜYELERİ

İzmir & METİN AKBABA
Elazığ & AHMET BETEDİN

Tekirdağ & ÜMİT YİĞİTALP
Karaman & OSMAN SOLMAZ
Erzurum & MUHAMMET KOMSÖKEN

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Kürenk Erkek 1. HÜSEYİN ÇEVİK & Karaman
Kürenk Erkek 2. ALİ ARICI & Antalya
Kürenk Erkek 3. SUZİ GÜDER & Elazığ

Kürenk Dişi 1. SUZİ GÜDER & Elazığ
Kürenk Dişi 2. BARIŞ ERZİNCANLI & Erzurum
Kürenk Dişi 3. ARİF ZAMANOĞLU & Antalya
Kürenk Çift 1. SUZİ GÜDER & Elazığ
Kürenk Çift 2. ABUZER KALAYCI & Adıyaman
Kürenk Çift 3. SUZİ GÜDER & Elazığ
Miski Erkek 1. MEHMET ÇELİK & Adana
Miski Erkek 2. DURSUN ALAYURT & Elazığ
Miski Erkek 3. CAHİT DALKILIÇ & İzmir
Miski Dişi 1. DURSUN ALAYURT & Elazığ
Miski Dişi 2. METİN DEMİRÇİN & Ankara
Miski Dişi 3. MEHMET ÖZVEREN & Karaman
Miski Çift 1. MEHMET TUNÇ & Karaman
Miski Çift 2. AYHAN ÇOŞKUN & Karaman
Miski Çift 3. KADİR KART & Erzurum
Arap Çift 1. ABDULLAH TANRIKULU & Diyarbakır
Arap Çift 2.
DURSUN ALAYURT & Elazığ

Çakmaklı Çift 1. KASIM MAT & Erzurum
Çakmaklı Çift 2. AHMET AYKUTOĞLU & Tokat

En son kuscu0424 tarafından 22/9/2008, 10:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

2008 Elazığ Festival Dereceleri Empty Geri: 2008 Elazığ Festival Dereceleri

5/11/2008, 2:00 pm
Kürenk Erkek 2. Ali Arıcı
2008 Elazığ Festival Dereceleri 92751688
Kürenk Çift 2. Abuzer Kalaycı
2008 Elazığ Festival Dereceleri Herkl5

2008 Elazığ Festival Dereceleri 37428072

ERCÜMENT EDALI
Miski Çiftli 2.Dişisi
2008 Elazığ Festival Dereceleri Dsc01672h
Rauf
Rauf

5/11/2008, 2:08 pm
TUZLALI HACININ DİŞİSİ MİSKİ DİŞİSİ HAYVAN TEK MİSKİ DİŞİLER 1. Sİ NİCE FESTİVALLERDE AMA BU FESTİVALDE DERECEYE GİRMİYOR! HA DAHA İYİSİ ÇIKTIYSA EYVALLAH. 1. OLAN KUŞA KİMSE BAKMIYOR HACI ABİNİN DİŞİYE 8 MİLYAR GİBİ BİR PARA VERİYOR SATILMASI İÇİN. BUNUN İÇİNDEN ÇOK ŞEY ÇIKAR ABİLER BEN DÜŞÜNÜRÜM...
kuscu0424
kuscu0424

5/11/2008, 11:08 pm
kusu anlayanda anlamayanda yazıyor

arkadaşlar ben jurideydim kesinlikle juri tarafsız puanlama yapmıştır kimse kimsenin hakkına el uzatmamışdır

rauf hacı abi dediğin adamın kuşunu sen hiç gördünmü yoksa kulakdan duymamı anlatıyorsun tuzlalı elazığ festivaline 1 kuş getirdi oda erkekdi getirdiği kuşda zaten tek erkeklerde 1 ci oldu

organize çok iyidi bilgimiz dışında aksaklıklarımız olmuş ola bilir bingöllü arkadaşımada şunu sorayım şimdiye kadar hangi festivale gittinde bu festivalin organizesinden memnun değilsin elazığ bingöl bitişik 1 şehir komsu yeri geldiğinde hemşeriyiz diyorsunuz sende ev sahibi sayılırsın neden 1 aksaklık gördünse mudahale etmedin

YORUM YAPAN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM KANITSIZ YORUM YAPMAYIN
Anonymous
Misafir
Misafir

5/11/2008, 11:37 pm
bana burda laf soylenıyorsa ben darılırım acıkca dıyeyım duyduklarımı soyledım ahmet abı senle de konustuk senden sonra kacı benı aradı bende sunu dıyorum acaba boyle bırseymı oldu sen gayet guzel gectı dıyınce bırde bu konusulanlar adamı karıstırır cıkarsın bole yorum yazarsın olur bıter herkeste aydınlanır sayende her festıvalde dedıkodular cıkar bu elzagda olmus yada bır baska yerde olmus fark etmez kısılerı bılıgılendırmek gereklı umarım yazdıklarım yanlıs anlasılmamıstır saygılar sevgıler
Rauf
Rauf

5/11/2008, 11:45 pm
BEN ADIYAMAN DAN ABİLERİMLEDE KONUŞTUM, HACIDAKİ DİŞİNİN SAHİBİ ONU SATANLADA KONUŞTUM ÇOĞU BÜYÜKLE KONUŞTUM DENİLEN LAF; OLMADI. BEN BU BÖYLEYSE BÜYÜKLER BUNU DİYORSA KÜÇÜKLERE KABULLENMEK DÜŞER. PEKİ 1. OLAN KUŞLARI SONRA MASAYA DAVET ETMEDİLERMİ YADA TUZLALININ DİŞİSİ DERECEYE GİRMEYİP 8 MİLYAR VERMEDİLERMİ.NİZAMETTİN BAŞKAN MASAYA DAVET ETMEDİMİ BEN BUNLARI ÖĞRENMEK İSTİYORUM ABİ. BEN PİYASADA KONUŞULANI SÖYLÜYORUM. AHMET ABİ BENİ BİLİRSİN BEN AÇIK SÖZLÜYÜMDÜR. YERİ GELDİĞİNDE KONUŞURUM YERİNDE SUSRAIM HAKISIZLIK OLDU DENDİ BENDE BU HAKSIZLIĞI SORARIM VARMI YOKMU????
Başbuğ
Başbuğ
Ad Soyad : Mete BENLİ
Doğum Tarihi : 07/12/74
Forum Kayıt : 30/07/08

5/11/2008, 11:57 pm
valla birader senle tanışmıyoruz ama bir gün tanışırız...yukarda yazmışsın ki kuştan anlayan da anlamayan da yazıyor diye.kuştan anlamak siz gibilere kalırsa işte sonuç böyle olur...valla çok iyi organize olmuşsunuz...ama bu millet salak değil bunun hesabını size sorarlar....
meksor
meksor
Ad Soyad : erkan sıcaközül
Forum Kayıt : 06/11/08

6/11/2008, 9:18 am
herkese selamlar ben diyarbakırdan erkan festivale bende gittim ilk gidişim benim giderkende çok hecanlı bir şekilde gittim bana anlatılan festivalerle alakası bile yoktu hele son da finalde çıkan tartışmalar hiç hoş degildi jüri ye gelirsek adamlar görevlerini yapmıştır bence. ama ikinci elelme işi yanlış tı kuşa ilk verilen puan neyse o olması lazımdı abiler bu iş gönül işidir.benim orda gözlemledigim bişi var kuşlarını getirenlerin çogu maddiyat ve rant için gelmişti. 4 sene birinci olan kuş 5. senede birinci olacak diye bişi yok. feswtivali organize eden kişiler bidahakine birazdaha özen gösterirseler çokn iyi olur saygılarımla..
Anonymous
Misafir
Misafir

6/11/2008, 12:23 pm
erkan arkadaşım öncelikle seni tebrik ederim çok güzel bir konuya değinmisin.
şampiyonluk alan bir kuş bir daha benim bildiğim yarışmaz adam maskot gibi her yarışmada bitiyor. bir defa yanlış bu tip şeyler olmaması gerek.
adıyamandan nizametin beyin kuşu çok iyi bir kuş kaç birinciliği var dereceye bile girmemiş elazığlı arkadaşların bunlara bir açıklma getrimesi gerek daha önce yarışmalara katıldığı içinmi hatası olduğu içinmi neden iyi bir kuş değilde nasıl oluyor kaç yarışmlarda birincilk alıyor.arkdaşlar bu konullar önemli konular bence nizametin beyin hakkı yenmiş bulunuyor sayın ahmet betedin kardeşim buyrun yarışmalara hodiri meydan diyorsunuz biz geçen sene yaptınız yarşmayı gördük ondan bı sene katılmadık. bilginiz olsun
ben buradan büyüklerime sesleniyorum çocuk oyuncağına çevrildi bu işler bir tüzük bir şeyler hazrlanması gerek lütfen kuşçular gibi düşünmeyip allah rızası için puan verelim kuşlarımıza bıraksınlar bağzı arkadaşlar yalakalıkları onun kuşu bunun kuşu demesinler neyse onu versinler puanlamada. soğtmayalım isanları şebab festivalerinden
saygılar.
Mesutciftci
Mesutciftci
Ad Soyad : Mesut Çiftçi
Doğum Tarihi : 14/09/78
Forum Kayıt : 19/10/08

6/11/2008, 3:40 pm
değerli ahmet abi ben senin kuşlarınıda besledim hala iki kuşun bende ve tek şebap olarak onlar elimde ben oyun kuşu beslerim şebap beslemiyorum aksaklık gelince ben içerdeki organizasyona bir kuşkum yok dişarda yeterince tertip yoktu biz dışarda izmirli ve diyarbakırlı bir abimizle çay içiyorduk o an içerde alkış ve ıslık sesi geldi içeri geldigimde anlamadım kime sordumsa bir cevap vermedi sonra birinci olanı sorduk acıklanmadı ben orda olmama ragmen birinciliği alanı duymadım sonra birinci olan kuş davet edildi kuş gelmedi ve yada geldise ben görmedim. ben bir çok festivalde bulundum nasip olmadı yetişemedi kuşum eğer yetişseydi takla festivaline kuşumu kaydecektim. havada atmaca kanattan vurdu kuşum iyi su an kanatları cekik. evet yeri geldi hemşeriyiz orda cok bulundum asla bir eksiklik misafir perverlikte çok iyisiniz kışılık olarakta cok temiz insanlarsınız.
organızyondaki benim eksiklik gördüklerim.
dişarda ağır bir koku ve duman vardı.
yemek oalyında düzen tertip yoktu.
şike olayında ise diyarbakırlı bi arkadaştan öğrendim puanlamada şike oldu dedi bunu kesin vardı demedim. ilerde yazımda sanki şike vardı dedim. saygılarımla.
Mesutciftci
Mesutciftci
Ad Soyad : Mesut Çiftçi
Doğum Tarihi : 14/09/78
Forum Kayıt : 19/10/08

6/11/2008, 3:54 pm
değerli kardeşim ikinci puanlama olayında ise bunu yaklaşık 250 insanın yüzüne okudular. ve bunu dediler en yuksek alan 3 kuş şike olur deyimleri için burdaki katılımcılara sunulacak ve tekrar puanlanacak . ve herkes onay verdi. ikinci puanlama kafadan atılan bi olay değil ordaki kuşcuların kabul ettiği bir olaydı . ve bizzat bende bunu cok ideal bir yaklaşım oldugunu kabul ettim.
söylenti cok oldu hala ise var. ben şikayet ettiğim nokta dışarısı idi ve neden meydan okundu onu anlamadım şikayetimi ve üzüntümü bunun için dile getirdim. yoksa içerde bir problem yoktur.
mertt-06
mertt-06
Ad Soyad : faruk keser
Doğum Tarihi : 12/09/79
Forum Kayıt : 11/09/08
http://kuscufaruk.blogspot.com

6/11/2008, 4:10 pm
s.a arkadaslar festivali izlemeye bende gittim hüseyin ersöz abimin misafiri olarak benim merak alanım çakmaklılardı ama bekledigim kuslar yoktu yarışmaya gelmemişti güllülerde 3 takım kus gelmişti baska güllü yoktu ve onlarda 1.-2.- ve 3. oldular 3. olan kuşta zaten baska kuş olmadıgı için 3. oldu kuveyt kaplama idi kusun birinin tepeside hatalıydı dier sonucları beklemedim kuş coktu ve uzun sürdü sizlerle paylasmak istedim selamlar
mertt-06
mertt-06
Ad Soyad : faruk keser
Doğum Tarihi : 12/09/79
Forum Kayıt : 11/09/08
http://kuscufaruk.blogspot.com

6/11/2008, 4:12 pm
ayrıca elazığlı kuşcu arkadaşlarıma ve abilerime teşekkür ediyorum cok misafir perver insanlar
Başbuğ
Başbuğ
Ad Soyad : Mete BENLİ
Doğum Tarihi : 07/12/74
Forum Kayıt : 30/07/08

6/11/2008, 4:18 pm
arkadaşım insan kuşuna güveniyosa 1 defada götürür yarışmaya 100defa da....sen de götür...böyle bi kural mı var bi kuş bir yarışmaya bi defa katılacak diye....bi r kuş her yarışmaya katıla bilir ama ondan daha iyisi var sa derece alamaz..daha iyisi yoksa derece alabilir....yalnız birincilik alan kuşu masaya isterlerse o kuş 1 cilk hakkını yedirmiyecek...kuş masaya çıkacak....kuş masadan kaçarsa onun birinciliği her zaman hava da kalır...tabi burada jürilerin çok önemi var...elazığ da olduğu gibi....selamlar.. saygılar
kuscu0424
kuscu0424

6/11/2008, 10:27 pm
YA ARKADAŞLAR BU KUŞ 3 DEFA ŞAMPİYON OLMUŞ YANİ HER FESTİVALE GELDİĞİNDEDEMİ ŞAMPİYPON OLACAK BUNUN GARANTİSİMİ VAR KUŞUNU HATALARINI SAYAYIM MADEM BUNU BURAYA TAŞIDINIZ SONUÇLARINI AÇIKLIYALIM

1 KANAT DÜŞÜRÜYORDU
2 TUYUNU BİTİRMEDEN YARIŞMAYA GELMİŞDİ
3 O KUŞDAN DAHA İYİLERİ GELMİŞDİ

BU KUŞ BUNDAN 2 YIL ÖNCE YİNE ELAZIĞ FESTİVALİNDE 1 Cİ OLMUŞDU EVET HAZIRDI MASADA KENDİSİNİ GÖSTERİYORDU PUANLARINI ALDI 1 Cİ OLDU

HAKEM HEYETİNDE ŞİKE VARDI DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR ASIL BU JURİDE ŞİKE YOKTU TARAF TUTULMADAN KUŞLAR HAKKI İLE YARIŞDI HAK EDEN KUŞLAR KUPASINI ALDI İSİMLERİ YARIŞTIRMADIK KUŞLARI YARIŞTIRDIK

ÖR: MANAVGAT'DAN ALİ ARICI KURENK ERKEKLERDE 2 Cİ OLDU BU GENÇ 1 ARKADAŞIMIZDI TÜRKİYEDE BU KİŞİ TANIYAN BİLEN VARMIDI İÇİNİZDE BU KİŞİNİN İSMİNİ DUYANINIZ VARMI KİM OLDUĞUNU BİLENİNİZ VARMI MANAVGAT'DAN ŞİMDİYE KADAR KUŞ YARIŞTIRACAK KUŞCU OLACAĞINI BİLE TAHMİN ETMİYORDUK ALİ İSİMLİ ARKADAŞIMIZ KUŞUNU HAZIRLAMIŞ ALMIŞ GELMİŞDİ ASLANLAR GİBİ YARIŞDI DERECESİNİ YAPTI KUPASINI ALIP GİTTİ

ARKADAŞLAR BİZ JURİ OLARAK KUŞLARI DEYERLENDİRDİK PUANLARINI VERDİK DERECEYE GİRMEYEN KUŞU TEKRAR MASADA ÇAKIŞTIRMAK KUŞ SAHİBİNİN RIZASI İLE OLUR JURİNİN DEĞİL
kuscu0424
kuscu0424

6/11/2008, 10:32 pm
1 KUŞUN 1 DEFA DERECEYE GİRMİŞ İSE BENCEDE BAŞKA YARIŞMALARDA ÇIKMAMASI LAZIM

BU YARIŞMALAR SADECE KUŞ İÇİN DEĞİL ÖR: ÜLKEMİZDE VE TÜM DÜNYADA GÜZELLİK YARIŞMALARI DÜZENLENİYOR HİÇ DUYDUNUZMU 2005 TÜRKİYE GÜZELİ 2007 DE TEKRAR YARIŞMAYA GİRMİŞ

BİZİM YAPTIĞIMIZ YANLIŞ
Anonymous
Misafir
Misafir

7/11/2008, 8:30 am
çok doğru ahmet bu konuda haklısın birinci gelen kuş bir daha yarışmaması lazım bu konu hakında büyüklerimizin bir şeyler yapmaları gerek
konyalı
konyalı
Ad Soyad : ayhan
Forum Kayıt : 09/11/08

9/11/2008, 10:24 pm
SLM ARKADAŞLAR ELAZIĞ FESTİVALİNİ CANLI OLARAK İZLEDİM KESİNLİKLE JÜRİ TARAFSIZ PUANLAMA YAPMIŞDIR JURİYE YAKIN YERDE OTURUYORDUM ÇIKAN TÜM KUŞLARI NET 1 ŞEKİLDE İZLEDİM VERDİKLERİ KARARLAR İÇİN KENDİLERİNE ÇOK BUYUK TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM

ADIYAMANLI MEHMET ARKADAŞIMA YAZIKLARI İÇİN BAZI HATIRLATMALAR YAPAYIM NİZAMETTİN BEYİN KUŞU KARAMANDA YİNE KATIRLI HÜSEYİNİN KUŞU İLE MASADA TEKE TEK YARIŞMADILARMI KARDEŞİM ORADADA KAYBETMEDİMİ SEFA BEY TÜM FESTİVALLERDE JURİYİ KENDİSİ AYARLIYORDU KENDİ SATTIĞI KUŞLARI DERECEYE SOKUYORDU ELAZIĞ DERNEK BAŞKANINA BURADAN BUYUK TEŞEKKÜR EDİLMESİ LAZIM JURİ KONUSUNDA BUYUK TİTİZLİKLE 1 JURİ ÇIKARTMIŞDIR İSİMLER DEĞİL KUŞLAR YARIŞDI DEVAMLI İSİMLER YARIŞDIĞI İÇİN HAK ETMEYEN KUŞLAR DERECE ALIYORDU AMA ELAZIĞ DA 1 İLK GERÇEKLEŞTİ KUŞU İYİ OLAN DERECE YAPTI KİMİN KUŞU OLDUĞU ÖNEMSENMEDİ

NİZAMETTİN BEYİN KUŞU SAMSUN FESTİVALİNDE 98 PUAN ALMIŞDI BURADAN SORUYORUM YORUM YAZAN ARKADAŞLARIMA 98 PUANLIK KUŞ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ NASIL OLUYORDU SAMSUNDA 98 PUAN ALAN KUŞ KARAMANDA TEKE TEK MASADA YARIŞIYOR YENİLİYOR ELAZIĞ FESTİVALİNDE DERECEYE GİRMİYOR SAMSUNDA JURİLİK YAPAN KİŞİLERE SORUN Bİ KANATLARINI DÜŞÜREN KUŞA VE KEMERLERİ SİLİK OLAN KUŞA NASIL 98 PUAN VERDİNİZ ALLAHDAN KORKMADINIZMI MİLLETİN HAKKINI YEDİNİZ
GERÇEK KONULARDA YORUM YAZMIYORSUNUZ DOĞRU YAPILANI ELEŞTİRİYORSUNUZ ÖNCE GERÇEKLERİ ÖĞRENİN DOĞRUYU DESDEKLEYİN

NİZAMETTİN BEY ELAZIĞ FESTİVALİN'DE BUYUK SAYGISIZLIK YAPMIŞDIR JURİDEN VE EV SAHİPLERİNDEN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİYOR BENCE VE KARAMANLILAR NİZAMETTİN BEYE ORADADA SÖYLEDİLER KUŞUNA ÇOK GÜVENİYORSAN BUYUR KARAMANA TÜRKİYENİN GÖZÜNÜN ÖNUNDE 2 KUŞU YİNE MASADA YARIŞTIRALIM NEDEN KUŞU İYİDİ KABUL ETMEDİN

TUZLALI HACI MEHMETİN KUŞU NEDEN DERECEYE GİRMEDİ DİYE SORMUŞ 1 ARKADAŞIM ONADA CEVAP YAZAYIM KARDEŞ MİSKİ ÜZERİNDE MİSKİ PULU YOKSA ZATEN MİSKİ DEĞİLDİR TUZLALININ MİSKİ DİŞİSİ AZ TENELİ MİSKİDİ PULUNDAN KAYBETTİ ERKEKLERDEDE MİSKİLERDE TUZLALI 1 Cİ OLDU NEDEN PULUNDAN DOLAYI

SON 1 KONU HİÇ BU GUNE KADAR FESTİVALLERİMİZDE İSMİ DUYULMAMIŞ KİŞİLERİN KUŞLARININ DERECEYE GİTDİĞİNİ DUYMUŞDUNUZMU AMA ELAZIĞ FESTİVALİ TÜRKİYEDE 1 İLK GERÇEKLEŞTİRDİ

EMEĞE SAYGI VARDI BU FESTİVALDE
Anonymous
Misafir
Misafir

10/11/2008, 7:52 am
Sayın ayhan arkadaşım çok güzel açıklamalar yapmışsın bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekürler bizlerde bağzı arkadaşlarımızın bilgileri doğrultusunda yanlıış doğru bir şeyler yazdık buraya seni bu konuda destekliyorum nizmetin beyin kuşuna gelince söylediklerinde haklısın ben o kuşu canılı görmedim elazığ festivalin posterinde gördüm o kuş bir defa kürenk değil bu zamana kadar nasıl oluyorda birincilik alıyor anlamıyorum benim bir miskim vardı karamanda yarışmaya koyduk derece bile almadı bana göre benim kuşum diye değil benim kuşumun ayarında kuş çıkmadı yinede sesimizi çıkarmadık saygızlık olmasın diye
bu tip konulara büyüklerimizin bir açıklama yada tüzük yapması gerek beyaz kuşlar
yarışmalara sokulmaması için belki bu konular biraz zaman alacak ama inanıyorumki
zamanla bunlarda düzelecek.arkadaşlar lütfen kuşların orjiniyle fazla oynamayalım
kuşları parlatacağız diye uğraşıyorlar kuş parlıyor ama kuşta ne miski özeliği nede kürenk özeliği kalıyor ondan sonrda beyaz kuşlara krem diyorlar miski ve kürenk olsun sarımsı krem olur bu kuşlar beyaz değil.
saygılar arkadaşlar.
asi
asi
Ad Soyad : isa girgin
Doğum Tarihi : 18/07/76
Forum Kayıt : 24/10/08
http://www.bigali.tk/

10/11/2008, 8:40 am
Selamlar ben ilk önce şunu demek istiyorum. Bu güzellik yarışmaları yapılır TV lerde 1. seçilen güzeli bundan sonraki yıllarda hiçbir programda boy göstermiyor nedenki???? acaba onlarda TV TV gezmesini bilmiyorlar mı ??. Biz kuşçular olarak bu olayı kendimize örnek almalıyız. Bir kuş birilde puan alıpta 1-2-3 dereceye giriyorsa yada puan alıyorsa o kuş yavru almak için daha iyilerini üretmek için olmalıdır. Malesef günümüzde bu iş randt ve paraya, reklama döndüğü için birileri bu işten geçimini sağladığı için yarışmalarda bazı haksızlıklar oluyor. Bu tip olaylar kuşu bizden soğutuyor. Yarışmalarda bazı eksiklik ve aksaklıklar olacaktır. bunlarıda doğal karşılamalı bundan sonrakilerde daha iyisi için elimizden geleneni yapmalıyız.
ADIYAMANLI MEHMET
ADIYAMANLI MEHMET
Ad Soyad : MEHET BAHAR
Doğum Tarihi : 01/03/73
Forum Kayıt : 05/11/08

13/11/2008, 12:46 pm
ARKADAŞLAR BEN ADIYAMANDAN MEHMET BAHAR ELEKTİRİKCİ MEHMET ARKADAŞ AHMET DİYORKİ KUŞTAN ANLAYANDA YAZIYOR ONA SORUYORUM KENDISI NE KADAR ANLIYOR ŞEBEBA BAŞLADIĞI TARİHİ SÖYLESİN KANIT DİYORSA KENDİ ELİNDE NASILMI AHMET PUAN CETVELINE BAK CİFT KUREKLERDE PUANI HANGİSİ ALMIŞ BİZİM KUŞUMUZ 82 PUAN DİYERİ 76 YANI SIZİN KUŞUNUZ O KADAR İYİ BİLİYORSAN KUŞLARIN ARASINDA YARIM PUAN VAR DİYORDUNUZ 6 PUAN FARK ATMIŞ KUŞU TEKRAR ELEDİNİZ SEN VE KARAMANLI OSMAN DİYER İZMİRLİ ERZURUMLU İYİYDİ SANA NE KADARDA DEDİLERSE SEN HAYIR ELAZIGIN KUŞU BİRİNCİ DEDİN TAKDİR EDERSİNİZKİ BU YARİŞMALARDA 2 CİLİK ALMAK BÜYÜK BAŞARI AMA BİZ HAKSIZ BAŞARI İSTEMEDİK VE KUPALARINI ORAYA BIRAKTIK ONU KUŞCULUK ADINA VE BAŞKANIMIZ ADINA YAPTIK CÜNKÜ BUGÜN BİZE YAPILDI YARIN BAŞKA MEMLEKETDEKI ARKADAŞLARA YAPILMASIN HODRİ MEYDAN AHMAT TEK ERKEKLERDE KUŞLARI YENİDEN ATALIM CİFTLERDE YİNE ÖYLE TAKDİR SİZİN
ADIYAMANLI MEHMET
ADIYAMANLI MEHMET

13/11/2008, 12:57 pm
KOYALI ARKADAŞIM YALAN SÖYLEMİYORSUN AMA BENCE HATIRLAMIYORSUN O KUŞ KATIRLININ KUŞUYLA HİC MASADA YARIŞMADI SANA SÖYLEYİM KUŞ YARIŞACAKTI TEK ONLARHEMDE 5 KOYUNUNA KUŞLAR KASRAMANDA ATILACAKTI KUŞUMUZ ORYA ĞİTTİAMA KATIRLI ATMADI SORA BILIRSIN ORDA OKTAY TOPCULA ATTILAR SAMSUNU BİZİM KUŞUMUZ HİC ĞÖRMEDİ SAMSUN NERDEN CIKTI ARKADAŞİM NİĞDEDE ATARIZ İŞŞALLAH H
ADIYAMANLI MEHMET
ADIYAMANLI MEHMET

13/11/2008, 1:06 pm
ÇİFTLERİMİZ 81 PUAN ALDI DİYERİ 76 ALDI YİNEDE BİZ 2 OLDUK 6 PUAN MASADA ĞİTTİ TANINMAYAN KUŞCULARDERECE ALIYOR DEDİLER JÜRİDE PUAN VEREN SATARSA OLUR BUNUDA ARAŞTIR BULAMASAN BANA DÖN BEN İSİM VEREYIM SELAMLAR
ADIYAMANLI MEHMET
ADIYAMANLI MEHMET

13/11/2008, 7:11 pm
BEN ADIYAMAN DERNEK BAŞKANI VE KÜRENK TEK ERKEKLERDE 2006.2007.2008 TÜRKİYE ŞAMPIYONU BU ATILAN MESEJLAR VE YORUMLAR İCİN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM BU ACIKLAYACAGIM KONULARI ADAM OLAN ANLAR ADAM OLMAYANLARDA GERCEK İSMİNİ GİZLEYİP BAŞKALARININ ADINI VE İLİNİ KULLANARAK KENDİNCEBİR ŞEYLER ANLATMAYA CALIŞIYORLAR FAKAT MERT VE DELI KANLI KİŞİ BAŞKALARININ ADINI KULLANARAKYORUM YAPMAZ BU OKUDUĞUM YORUMLAR İCERİSİNDETARAFLI OLARAK KUNUŞAN KİŞİLERE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM YILLARCA DÜZENLENMİŞ OLAN FESTİVALLERE KATILMAYA CALIŞTIK ELAZIĞ FESTIVALINDE DENILDİKİ İLK 3 İCİNDEN PUANLAR BİRBİRİNE O KADAR YAKINKI BUNLAR ARASINDA 1.2.3. SECECEZ FAKAT PUNLAMAYA BAKTIĞIMIZDA CİFTLİ KÜREKLERDE 82 PUAN ALAN ONA EN YAKIN 76 PUAN ALAN ELAZIĞA AİT OLAN KUŞ NASIL OLDUDA BU KADAR ARADAKI FARKI KAPATIP 1 OLDU MADEM PUNLAMADA BU KADAR BECERİKSİZ OLANLAR ZARFFIN İCİNDEKİ İSME BAKIP ADIYAMAN İSMINİ GÖRDÜKLERİNDE PUNLAMADA YANILGIYA DÜŞTÜKLERİNİ O ZAMAN ANLADILAR ÇÜNKÜ CİFT KUŞLAR NİZAMETTİN FIDANCI ADINA KAYITLI DEYILDİ ŞİMDİ AHMET BEY SANA GELELİM ŞAMPIYON OLAN BİR DAHAKİ ŞAMPIYONADA YARIŞAMAZ DÜŞÜNCESİNİ ANCAK SENIN GİBİ ÖNÜNÜ GÖRMEYEN İNSANLAR DÜŞÜNÜR SANA BİR COK ÖRNEK VEREYIMAT YARIŞLARINDA FUTBOL MUSABAKALARINDA BOKS MACLARINDA GÜREŞTE ŞAMPIYON OLANLAR BIR DAHA YARIŞMALARA KATILMAMALARI GEREKIR KEŞKE BANADA SÖYLEMİŞ OLSAYDINIZ AHMET AYKUTOĞLU KATIRLI HÜSEYİN GİBİ SAYGI DEYER ABİLERİM GİBİ FESTİVAL HARCAMALARINA BİZDE KATILSAYDIK ŞİMDİ GELELİM DIYER YORULARA SAMSUNU COK GÖRMEK İSTERDİM AMA MALESEF BEN HİÇ GÖRMEDİM AMA BENİ ORDA GÖREN ARKADAŞLARIMIZ ONUDA ANLAYAMADIM KARAMANA DAVET EDİLDİYİMDE KUŞUMUN ÖNÜNE KUŞ ATAMADIKLARINDAN DOLAYI OKTAY TOPCUYLAN KATIRLI YARIŞTIRDI ORDADA SAYGIMI BOZMADIMŞİMDİ BURADANATIP TUTANLARA SESLENIYORUM DİYORUMKİ İSTEDIYİNIZ YERDE İSTEDİYİNİZ TARİHDE TÜM MASRAFLAR TARAFIMDAMKARŞILANMAK ÜZERE HODRİ MEDAN AĞZINIZIN DÖNDÜYÜ DİLİNİZİN SÖYLEDİYİ HER ŞEYE HODRİ MEYDAN BEN NIZAMETTIN FIDANCI TWELEFONUM 05324229878 BANA TELEFON ACIPDA KONUŞMAYANLAR NAMERTIR YARIŞMAK İCİN MEYLERİNİZİ ELETİRİKCİ MEHMET ARKADAŞIMA ATA BİLİRSİNİZ YETKİLİDİR ATMAYA KUŞUMASAYA ATTIGIMDA HODRİ MEYDAN DİYE BAGIRDIGIMDA BAŞLARINI ÖNÜNE EYIP JÜRİ MASASINI TERK EDİP DIŞARI CIKANJÜRİLERİTEKRAR JÜRİLİYE DAVET EDİYORUM HERKESE SELAM VE SAYGILAR NIZAMETTIN BAŞKAN 0532 4229878
Anonymous
Misafir
Misafir

14/11/2008, 7:05 am
selam nizametin bey ortada bariz bir şekilde haksızlık var hakınınız arayın sonuna kadar diğer konyalı arkadaşım lütfen kesin ollmayan konularda yorum yapmayın
burdaki arkadaşların kafalarını bulandırmayın ahmet betdetinde artık yazar buraya kaç senelik basma tepeci olduğunu pardon şebabcı buyrun mehmet bey nizametin bey hodri meydan diyor ben buna kızıyorum daha dünkü bebler juriye katılıyor. bu nasıl oluyor bu işlere sayın büyüklerimiz bir çözüm getrimesi gerek
ayrıca mehmet kardeşim ben şampiyon olan kuşun bir daha yarışmaya katılmasına karşıyım ha şampiyonlar arası yarışma olur o ayrı bizler döğüş sanatları ile
uğraşmıyoruz uğraşıyor olsaydık her yarışmada şampiyonu sokardık
ama bu bir güzelik yarışmazı güzelik yarışmalarında bir defa şampiyon olmak üzere seçilirler.
saygılar.
asi
asi
Ad Soyad : isa girgin
Doğum Tarihi : 18/07/76
Forum Kayıt : 24/10/08
http://www.bigali.tk/

14/11/2008, 7:55 am
selamlar adıyaman dernek başkanı Nizamettin abim. Anladığım kadarıyla tarafınıza yapılan bir haksızlığın karşısında hakkınızı arıyorsunuz. Bütün yazdıklarımı okudum. Sizi destekliyorum. Yalnız buradan şunu belirtmek istedim.( MÜSABAKA İLE GÜZELLİK YARIŞMASINI AYIRT EDELİM). SEVGİ VE SAYGILARIMLA
ADIYAMANLI MEHMET
ADIYAMANLI MEHMET

14/11/2008, 9:44 am
ARKADAŞLAR TABIKI DÖYÜŞ SANATI DEMIYORUM ONA BENZETIK AMA SİZEDE HAK VERIYORUM BİZLER HAKSISIZLIGI KALDIRAMIYORUZ Bİ ARKADAŞIMIZ SEFA HAYRINA BİRİNCİLİK ALDI DİYOR BEN ELEKTİRİKCİ MEHMET SENİN ERKEKLERİNE DİŞİ ATARIZ BİZ KİMSENİN ARKASINA SIGINMAYIZ GEL ADIYAMANA MISAFIR OL ADIYAMANI VE KUŞLARI GÖR BELKİ O ZAMAN ANLARSIN BİZ RANT PEŞİNDE OLSAYDIK 2 CİLİK KUPASINI ALIRDIK KELİMELERİ KULANIRKEN İNCİTİCİ OMAYIN MEHMET BAHAR SELAM HAYIRLI İŞLER
Anonymous
Misafir
Misafir

14/11/2008, 10:53 am
ADIYAMANLI MEHMET demiş ki:ARKADAŞLAR TABIKI DÖYÜŞ SANATI DEMIYORUM ONA BENZETIK AMA SİZEDE HAK VERIYORUM BİZLER HAKSISIZLIGI KALDIRAMIYORUZ Bİ ARKADAŞIMIZ SEFA HAYRINA BİRİNCİLİK ALDI DİYOR BEN ELEKTİRİKCİ MEHMET SENİN ERKEKLERİNE DİŞİ ATARIZ BİZ KİMSENİN ARKASINA SIGINMAYIZ GEL ADIYAMANA MISAFIR OL ADIYAMANI VE KUŞLARI GÖR BELKİ O ZAMAN ANLARSIN BİZ RANT PEŞİNDE OLSAYDIK 2 CİLİK KUPASINI ALIRDIK KELİMELERİ KULANIRKEN İNCİTİCİ OMAYIN MEHMET BAHAR SELAM HAYIRLI İŞLER

sayın mehmet arkadaşım burda insanlar burdan okudu kadarıyla size hak veriyor ama sizin konuşmanız yanlış erkeklerinize dişi atarız demeniz ataydınız festivale o kadar iyise dişileriniz. ismi duyulmayan inasanlarda nasıl kuş olduğunu siz bilmesiniz kırıcı olmayalım lütfen varsa ortada bir haksızlık ki burda yazılanlardanda var gözüküyor sizleri sonuna kadar destekleriz biz burada doğruları savunmak için burdayız
saygılar.
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

14/11/2008, 11:56 am
s.a.
arkadaşlar yazılan tüm yorumları okudum. herkesin haklı olduğu yönler var. ancak bu tartışmaların esas çıkş noktası bence bazı temel kuralların belirlenmemiş olması. örneğin yarışmada kimin juri olacağına , puanlama formunda hangi özelliğe hangi puanın verileceğine, kaç tane juri olacağına, yarışmanın sitemine yani elemeli elemesiz gibi konulara sadece yarışmayı düzenleyen şahıslar karar veriyor. sadece burdan bile bir sürü adaletsizlik veya yarışmalar arasında tutarsızlık ortaya çıkması kaçınılmaz. demek istediğim şu ki: aslında tartışılması gereken yarışmaların formatı , düzeni . yarışamaları yarışmayı düzenleyenin insiyatifine bırakırsanız her yarışmada birilerinin sesini yükseltmesi veya adaletsizlikten bahsetmesi kaçınılmazdır. isterseniz bundan sonra ideal yarışma nasıl olmalıdır tezi üzerinden tartışmayı sürdürelim. belki böylece daha işe yarar bir şeyler yapmış oluruz. yoksa birbirimizi kırmaktan başka bişey yapmaış oluruz.
Anonymous
Misafir
Misafir

14/11/2008, 12:27 pm
Sayın ankaralı şebapcı arkadaşım çok güzel bir konuya değinmiş hatalarımızı değilde bundan sonra yarışmaları en güzel bir şekilde nasıl yaparız esikleirmizi
tarışalım bir tüzük hazırlayalım yarışmalar hakıyla olsun.
saygılar.