İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI 411k

Join the forum, it's quick and easy

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

+18
esatdogan
kahraman karaca
qüclü2008
cengiz61
freaxs
Ali3547
quaresma
emreert
Kuscu-Murat
çiftepeci
eric
oflusu
anilll39
haziran_78
Forum Admin
murat yılmaz
tolga40
Haso
22 posters
Haso
Haso
Ad Soyad : Hasan Sağlam
Doğum Tarihi : 27/06/75
Forum Kayıt : 11/04/08

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI Empty İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

6/10/2008, 7:46 pm
EWET OYUN KUŞU BESLEYEN USTALAR CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI Empty Geri: İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

8/10/2008, 2:14 pm
2 saatten aşağı uçan kuşların ya seferi azdır yada uzaktan kapanma yapmayan ev etrafında dolanıp oyun yapan kuşlardır bu tür kuşlar seyir zevki belli bi izlenimden sonra bıkkınlık getirir. benim beslediğim kendime özğü damardan gelen kuşlar ise 6 saat civerında uçup uzandan kapanıp gelen sürekli çatı üstüne sıkıp gelen kuşlardan oluşmaktadır ben bile çoğu zaman kuşu havalandıktan sonra çarşıya gider işlerimi hallederim eve gelir çocuklarla oynar daha sonra havadaki kuşun son oyunlarını izledikten sonra inmesini bekler ve buda yetmezmiş gibi saatlerce çatıdan inmesini beklerim çoğu zaman inemez çatıda yatar sırf bu yüzden kuşlara hep makas vurdum kuşlarımı uçurmuyorum yavrularınında açmıyorum kuşumun damarını biliyorum buda bana yeter aradığım kuş bu benim . iyi bi dam üstü 6 saat uçmalı 40 nizami sefer yapmalı
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

8/10/2008, 2:51 pm
Tolga arkadasımızın kusları 6 saat ucuyo ama ben oyun kusunda ıkı saaten sonra ınmesınden yanayım bu yuksek ucucu kus deılkı noktaya cıksın ve saatlerce ucsun vede oyun kusununda 6 saat uctugunu ılk defa tolga arkaadasımdan duydum gercekten elınde mukemmel bı soy var demekkı oyun kusu dedıgın 10 veya 15 dakkada sefere gelıp 8 ila 10 takla arası daha fazla atarsa daha ıyı olur taklasını vurup ve ucum saatı 2 saatıo gecmeyen kuslar makbuldur ve benım besledıgım kuslar bu ozellıktedır benım dusuncem budur cunku fazla ucan kus sefer yapmaz cunku sefer yapan kus yorulur saygılar
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

8/10/2008, 3:10 pm
6 saat 10 gün kuş ucarmı merak ettim arkadaşın kuşlar 15 dk ucuyo afedersiniz kıçından soluyo 6 saat bi kuş bence 2 gün üst üstte uçarsa ölür gibi geliyo bana ...
tolga40

8/10/2008, 3:49 pm
Forum Admin demiş ki:6 saat 10 gün kuş ucarmı merak ettim arkadaşın kuşlar 15 dk ucuyo afedersiniz kıçından soluyo 6 saat bi kuş bence 2 gün üst üstte uçarsa ölür gibi geliyo bana ...
ben o kuşu kışın tam 3 ay uçurdum hergün hemde 1 metre kar varken yerde millet kümesin kapısını açmıyodu ben kuş uçuruyodum,hemde dediğim kuş 3 yaşında
murat yılmaz

9/10/2008, 6:00 am
tolga kardesım tamam haklısın bende kısın cok guvercın ucurdum kısın guvercın kardan korktugu ıcın atamıyo kendını dama ve yukselıyo nefes acılıyo ama bu oyun kusu bu kadar zorlamaya gerek yok oyunu bozulur ama dedıgım gıbı ben 6 saat ucan oyun guvercınını senden duydum sakın yalan soluyosun dedıgımı dusunme sadece gormedıgımı soledım burda yalan solıyıpte kuslara lafa bakılıp kımse kımseye para vermıyo onun ıcın yalan soledıgını sanmıyorum ama kusun cınsını ogrenmk ısterdım anlayısla karsılıcagını dusunuyorum
tolga40

9/10/2008, 6:17 am
kardeş benim kuşum kırıkkaleden gelme oyun olarak zaten kırıkkale ve kırşehir kuşları diğer yörelerden farklıdır bu dediğim kuşun seferi 15 le 20 arası oyun yapar oyuna seyrek gelir gelincede kusursuz oyunlar yapar bizim orda kuşçunun biri benim çükülata dişiyi uçarken görmüş bende çarşıdaydım. oturmuş bi yere kuşu yaklaşık 2 saat izlemiz aha oynadı aha oynayacak derken çükülata uzaktan sıkıp sıkıp çatının 50 cm üstünden geçiyomuş en sonunda dayanamamış ya böyle kuşmu olur diye çekmiş gitmiş benim beslediğim kuşlar diğer kuşlardan çok farklı bence ben bu kuşa eşlediğim erkeğinde özelliğiyle yavrularını seferi ve taklası bol veriyor uçuş yine aynı 6 saat cıvarı akşam 21:00 de karanlıkta oyunlarını izledim yavrusunun kuş basamıyor oyuna sık gelse dağıtacak bi yerlerini bu yüzden çok uçup kendini yorup sefere gelen bi tür
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

9/10/2008, 8:33 am
tolga40 demiş ki:
Forum Admin demiş ki:6 saat 10 gün kuş ucarmı merak ettim arkadaşın kuşlar 15 dk ucuyo afedersiniz kıçından soluyo 6 saat bi kuş bence 2 gün üst üstte uçarsa ölür gibi geliyo bana ...
ben o kuşu kışın tam 3 ay uçurdum hergün hemde 1 metre kar varken yerde millet kümesin kapısını açmıyodu ben kuş uçuruyodum,hemde dediğim kuş 3 yaşında

HELAL OLSUN OZAMAN SENİN KUŞLAR ÇOK İDMANLI DEMEK KAYIŞ GİBİ OLMUŞLAR 3 AY HERGÜN 6 SAAT UÇTUYSA TEBRİKLER
tolga40

9/10/2008, 10:45 am
lol! HELAL OLSUN OZAMAN SENİN KUŞLAR ÇOK İDMANLI DEMEK KAYIŞ GİBİ OLMUŞLAR 3 AY HERGÜN 6 SAAT UÇTUYSA TEBRİKLER[/quote]

TEŞEKÜR KARDEŞ DAHA İYİSİ SENİN OLSUN lol!
haziran_78
haziran_78
Ad Soyad : şükrü demiroğlu
Forum Kayıt : 22/10/08

22/10/2008, 10:46 pm
tolga kardeşe inanırım ben sakın yanlış anlamayın bundan 12 sene önce gördüm abimde bir portakal vardı 8 saat uçuyordu ve bu yaşım akadarda bir o kuşu gördüm sefere gelince satte 3 veya 4 sefer yapıyordu yani çok uçuyor ama sefer az yapıyordu saygılar
tolga40

23/10/2008, 4:33 pm
çok güzel bi kuşmuş ama nedense öyle kuşları kaybettikten sonra değerini anlıyoruz
haziran_78
haziran_78
Ad Soyad : şükrü demiroğlu
Forum Kayıt : 22/10/08

23/10/2008, 8:44 pm
evet haklısın tolg akardeş ve soyuda tükendi en çok o kötü işte
anilll39
anilll39
Ad Soyad : anil turk
Forum Kayıt : 31/10/08

2/11/2008, 8:13 pm
ben kırklarelindennim arkadaşta 8-9 saat uçan mardnler vardı sen kaç senedr kuş besliyosn abi ben 20 yaşndaym ilkokul 1 den beri kuş beslerm senn fazla bilgin yok galiba kuş işinde
tolga40

2/11/2008, 9:10 pm
demekki hala bi yerlerde iyi kuşlar varmış
oflusu
oflusu
Ad Soyad : gökhan suiçmez
Doğum Tarihi : 30/08/74
Forum Kayıt : 25/10/08

3/11/2008, 3:53 pm
HAYIRLI AKŞAMLAR ARKADAŞLAR İYİ BİR KONU
BEN MURAT YILMAZ VE ADMİNE KATILIYORUM kuş altı saat uçmaz demiyorum , oyun kuşunun ne kadar uçtuğumu önemli yoksa NE YAPTIĞIMI ÖNEMLİ bence 2 saat uçan kuş ideal kuştur 10 -15 dakkada yerine gelip oyunu yapıp gezen kuş benim için idael kuştur .
6 saat uçan kuşa hangi arkadaşını çağırırsın gel izle diye , sen başka hiçmi kuş uçurmuyon 6 saat uçan kuşu uçuruken yavruları ne zaman uçuruyon , hava patlayan yeni kızmaları ne zaman uçuruyon başka teke düşen kuşun olmuyomu , onları uçurmuyonmu , başka yeni oynayan yavruların çıkmıyomu nasıl 6 saat uçan kuşu besliye biliyorsunuz anlamıyorum ya ben bu işi hiç bilmiyorum 20 seneden beri oyun kuşu uçururum 2,5 saati geçmez kuşlarım ve geçirmemde kuşu yavruyken toplu şekilde uçurursan 6 saat değil 16 saat uçar
saygılarla
oflusu
oflusu

3/11/2008, 4:10 pm
6 saat 8 saat kuş uçuran arkadaşlara şunu sormak istiyorum.
diğer kuşcu arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim , yazın 40 derce sıcaklarda biz dışarıya çıkmaya güneşin altında durmaya çekinirken , kuşları ya sabah 7 ile 10 arası veya 5 ile 9 arası uçar ( bu saat aralarında işi olmayan arkadaşlar yavrularını , hava oyunlu kızmalarını , ve teke düşen yani yeni başlayan kuşlarını ve sonunda kendini tam anlamıyla yapmış kuşunu uçurup izlerler ) işi olan arkadaşlar işten gelince yani altı gibi uçara bildiği kadar kuşlarını uçurur. Buna katılmayan varmı ( ben kızgın güneşin altındada uçururum diyorsan kafama şapka alıp , bide kuşun kafasına takarsın sen kuşcu değil o zaman kasapsın derim )
Bu söylediğim zaman zarfında 6 saat 8 saat uçan kuşları arkadaşlar nasıl uçuruyo ve 6 saat kümeste bekleyip bu kuşu izlemeye giden varmı merak ettim.
Bunlar benim acizane fikirlerim bir uçurucu olarak.
tolga40

3/11/2008, 4:44 pm
kardeş benim kuşun kendisi yavruları ortalama 6 saat uçar sefere seyrek gelirler yinede 40 sefere yakın veya geçkin yaparlar,napayım yani benim kuşlar 6 saat uçuyor diye kümesemi almayım.ben neler çekiyom ama olsun, tavuk gibi besliyom uçurmuyom niyemi?uzun süre uçup oynayan kuşun bide çatı oyunu ise en zor kuş bu .kuşu beslemektir. 6 saat beklersin çatıya bassın diye çatıdan yere basmasını beklerken hoca akşam ezanını okur ,çatıda yatırsan olmaz kedi yer,kuş uğraşır inemez napsın hayvan inmek istiyor fakat basamıyor,çıkarsın çatıya diğnekle yitersin yavaşça basamaz çıkar karanlıkta seferler yapar zor güç çatıya basar.ev 3 katlı düşme tehlikeside var.çatının üstünde tutarım kümese bırakırım ,eve vardığımda bizimkiler yemeği yemiş, yemek soğmuş,kendi ailem bi acayip bakıyor (kendilerince diyodurda bu adam delimi ne 1 kuş için şu saatece aç kalıyor) sırf bu yüzden çatı oyunu kuştan bıktım şimdi kanatlarını makasladım yeme yeni vurmuş yavruya bile makas vurdum damarını bildiğim kuşu tavuk gibi yayması bile beni mutlu ediyor.1 yada 2 saat uçan kuşlar bana göre değil yanlış anlama benim besleyeceğim kuş zor kuş olmalı herkesin beslediği gibi olmamalı
oflusu
oflusu

3/11/2008, 7:34 pm
tolga kardeşim sana allah kolaylık versin , sen kendi kendine eziyet etmek istiyon ben ne diyim ama şunu bilki zor kuş iyi kuş değildir , bizim kuşumuz belki iki saat uçar ama Allah ALLAH söylettirir türkiye bu kadar yarışmalar oluyo hiç altı saat uçan bir kuşun kazandığını duydunmu ;
BENİM KUŞUM ALTI SAAT UÇAR DİYORSUN AMA SEFERE SEYREK GELİR DİYORSUN AMA 40 VEYA GEÇKİN YAPAR DİYORSUN ,
Bizde diyoruzki kuş yirmi dakka uçar veya yarım saat , 10 dakkada bir sefer yapar yaklaşık 2 saat uçar yani 15 - 20 sefer yapar, sen diyorsu benim kuşum 6 saat uçar sefere geç gelir.
YANİ ?
İLK 30 DAKKA VEYA 20 DAKKA DİYELİM KANATLARINI ISINDIRAN KUŞ ,
GERİYE KALAN DAKKA : 5 SAAT 40 DAKKA = 340 DAKKA / 40 SEFER = 8 DAKKA SEFERLERİN ARASI OLAN BİR KUŞ SEYREKMİ GELİYO OLUYO SİZİN İÇİN ,,,,,,,,
SAYGILARLA DEĞERLİ KUŞÇU ARKADAŞLARA BÖYLE KUŞ BULUNMAZ ....
tolga40

3/11/2008, 8:00 pm
senin 2 saat uçup 15 -20 sefer yapan kuşungibi olmaz seyrek gelir yani .geldimmide tam gelir .uzaktan gelir,sıkar gelir,hızlı uçar,hızlı çıkar,biraz seyrek vurur ama keyif verir.puanlamaya gelince ne diyo uçuş saat puanı diye bişey var uçmayan kuş puan alabilirmi ,ben ne anlarım 15 turda 15 sefer yapıp inen kuştan,tamam belki böyle kuşlar hiç izlememişinizdir.sizede hak veriyorum.peki bir soru yarışmaya 2 saat uçup 15-20 sefer yapanmı kazanır .yoksa 6 saat uçup 40 sefer civarı yapan kuşmu kazanır.kaddeş benim beslediğim kuş oyunu çok sert öyle 2 saatte kuş ineyim dese biyerlerini kırar,koparır ,ben 2006 dada uçurdum bi arap oda öyleydi,çocukken uçurdum 1 çapar 1 duman belki inanmıyacaksın kuşların yaz günü 9 saatten fazla uçtuğunu oynadığını gördüm hemde bunlar çatı oyunu kuş yüksekte takla bile vurmazlar,bizim buralarda süper kuşlar var anlayacağın,en kötüsünü bile kovalasak kuş sefere geliyor.bende kuştan anladığım için böyle kuşlar dek gelince hiç kaçırmam alırım geçenlerde bi kümese gittik 100 tane kuşun içinden bi dumanlı sordum sahibi şaşırdı yaw en iyi kuşu nasıl buldun bi bakmada diyor.bizde bişeyler biliyoruz anlayacağın saygılar
murat yılmaz

4/11/2008, 10:36 am
ya kardesım bu konu uzadıkca uzuyo benım guvercınler ıkı saat ucar 30 35 sefer yapar senın kuslar 6 saat ucuyo 40 sefer yapıyo bıde hangısı daha ıyı dıye soruyosun nasıl 6 saat ucuyo onuda anlamadım da neyse sefere geldıgınde kacla cıkıyo odur önemli olan.ısterse 100 sefer yapsın gelsın ıkı taklayla gıtsın ne anlamı var bunun bendekıler en az yaptıgı seferde 10 la 12 arası ama dıyosan kı kardesım bendekıler bı seferde aynı 10 la 12 le cıkıyo ve bunun ustune 6 saat ucuyo bence artık soylenecek bıse yok..
tolga40

4/11/2008, 12:02 pm
bendeki anaç dişi bi taban bide baş taklası vurur,uzun gider hızlı çıkar,yavrularıda 4 direk 8 taklalı oynuyollar benim için çok takla atması önemli değil önemli olan uzun gidsin ve hızlı çıksın 2 takla atsın yeter. :D
murat yılmaz

4/11/2008, 12:17 pm
tamam kardesım zevkler farklıdır ben farklı ısterım sen farklı ıstersın sana kuslarınla mutluluklar
tolga40

4/11/2008, 1:12 pm
sanada mutluluklar kardeş :D
oflusu
oflusu

4/11/2008, 4:54 pm
murat yılmaz kardeşime katılıyorum.
tolga arkadaşımız benim yazdıklarımı okumadan yorum yazmız haliba
BEN 15 TURDA 15 SEFER YAPAR DİYE BİRŞEY YAZMADIM O NERDE OKUDU MERAK ETTİM . YARIŞMADA UCUŞ PUNANI OLDUĞUNU BENDE BİLİYORUM AMA ONLA BERABER YİRMİ KURAL DAHA VAR 40 SEFER YAPIYODA BUNLARIN HANGİSİNİ YAPIYO , BUNLARIN HEPSİNİ YAPIYORSA AMAN KÜMESTEN DIŞARI ÇIKARMA , KUŞUN HAZIR OLUNCA HABER VERDE BİZDE BİRAZ KUŞCULUK ÖĞRENELİM , KUŞ GÖRELİM BİZDE SANA ELİMİZDEKİNİ GÖSTERİRİZ KELİMELERDEN DAHA İYİ OLUR SEN KUŞUN HAZIR OLUNCA HABER VER , BENDE HER ZAMAN UÇAN BİR KUŞ VARDIR ...
murat yılmaz

4/11/2008, 5:08 pm
gökhan kardeşim bosverelım arkadas kuslarını metettıgıne gore cok ıyıler ben son sozude soeldım kuslarıyla mutlu olsun allah bol yavru versın ama bı kustan bu kadar bahsedılmez bu kadar övülmez allah korusun nazar deger atmaca alır bıse olur neyse allah gonlumuze gore versın hepımızın hayırlı gunler
oflusu
oflusu

4/11/2008, 9:35 pm
ALLAH GÜLE GÜLE BESLEMEYİ UÇURMAYI NASİP ETSİN İNŞALAH.
eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

7/11/2008, 2:49 am
arkadaslar bende de cakmakli kusum var dogru duzgun ucurdugum.en fazla 1 ile 2 saat arasi ucar,bazen dakkada bir kumesin onune yere 1 ile 2 metre kadar kala sefer yapar 1 saatten az ucsa bile en az 40 sefer yapiyor.ama bunu genelde 2-3 gunde bir ucurdugum zaman yapiyor her gun ucurdugum zaman sefer sayisi cok olmuyor okadar.sizce bu kus nasil.ha birde tek ucurunca bole dam ustu oynuyor yaninda bi kusla ucurunca havadada oynuyor.sizce bu kusun oyunu nasil bilgi verirseniz sevinirim.
murat yılmaz

7/11/2008, 7:07 am
erıc kardesım oyun kusunu tek saldıgın zaman sefere gelır ve soyuna baglı olarak taklasını vurar ve gıder ama yanında bı kus oldugu zaman sefere nadır gelır ve yukarda oyun yapar senın anlattıgın kadarıyla cakmaklı guzel bı hayvan sefere sık gelmesınden dolayıda erken yoruluyor ve erken ınıyor ama ızlemesı zevk veren bır hayvandır sefere geldıgı zaman kac taklayla cıkıyo bıde tavsıyem bu tarz kusları tek ucurmandır bozarsın hayvanı iyi günler
tolga40

8/11/2008, 5:11 pm
erıc kardeş kuşun güzel ama daha çok uçması lazım çok lol!
eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

22/11/2008, 1:17 am
tolga kardes senin besledigin kus tarzini bende begeniyorum,ama ben kanadada yasiyorum yani dunyanin obur ucu.burda cok guzel kus bulmak nerdeyse imkansiz cunku kuscu yok burda.bizim taklaci cinsi yok demek istedim.o yuzden bende elimde olan kuslari kirip yeni guzel taklacilar cikarmaya caliscam.simdi benim o cakmakli var ya gecenlerde kar yagmisti
kusu saat 9 da ucurdum 3 saati gecti hala ucuyordu seferede cok nadir geliyodu.gozden kayboluyordu benimde islerim vardi ciktim gittim elbet gelir dedim.alisverise gitmistim geldigimde hala yoktu hala ucuyordu.bende cok merak ediyordum hayvan atmacayami yem oldu diye.cunku burda cok atmaca var.neyse havaya bakip duruyodum ah keske gelse diye.
bi baktim baya yuksekten gecti ustumden kus alip pirilti verim diyene kadar kayboldu.biraz sonra tekrar geldi bu sefer piriltiyi verdim ve alcaldi geldi oyununu yapti 3-5 sefer zar zor indi.ve toplam saati hesapladim 6 bucuk saat uctu.piriltiyi gormese karanliga kadar gelmicek belki.normalde 1 ile 2 saat ucardi acaba kardanmi bole oldu yoksa hayvan aciliyor da ondanmi cunku daha yasini doldurmamis bilgi verirseniz sevinirim.
Similar topics