İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

+18
esatdogan
kahraman karaca
qüclü2008
cengiz61
freaxs
Ali3547
quaresma
emreert
Kuscu-Murat
çiftepeci
eric
oflusu
anilll39
haziran_78
Forum Admin
murat yılmaz
tolga40
Haso
22 posters
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 Empty Geri: İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

22/11/2008, 7:13 am
selamlar alı kardesım benım basımdan soyle bı olay gectı belkı sanada bu olmustur bı cıft bango gelmıstı bana askerden once cok yatırmıslar bu kusu ben oyunlu guvercın beslıyorum neyse ucurmak ıstedım ucmuyodu catıya atıp gelıyodu cok ugrastım ama acamadım kusu kısın kar yagmıs catıların ustu kar kaplanmıstı atıyım dedım bakalım ne yapacak kusu attım catıya konmaya calıstı konamadı baska yere atmaya calıstı atamadı korkuyodu ve hafıf hafıf yukseldı bı noktaya cıktıgını gordum ve catıda beklıyodum yaklasık 2 saatı askın bı sure gectıkten sonra kus dırek kendını yuvay attı ve dahah sonra kus ıyıce acıldı senınde kusun bole bı korkusundan dolayı ınememıs olabılır ve yıne soyluyorum NEKADAR UCTUGU ONEMLI DEGIL UCTUGU SURECE BIZE NELER VERDIGIDIR hayırlı gunler
çiftepeci
çiftepeci
Ad Soyad : umut armutlu
Doğum Tarihi : 23/11/78
Forum Kayıt : 20/11/08

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 Empty Geri: İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI

24/11/2008, 11:13 am
mrb hasan arkadaşım iyi bir dam üstü kendi kuşumdan bahsedim öntepe basık beyazım 6 bazen 7 saat uçar ilk uçtuğunda 15 dkk çok hızlı ve yüksek uçar yukarıdan mermi gibi çakılır yere 35 santim kala taban taklayı vurup 40 metre 12 taklayla çıkar isteyene izletirim bence iyi bir dam üstü budur arkadaşım resmi var sayfamda çiftepe beyazların yanında öntepe dişi beyaz
çiftepeci
çiftepeci
Ad Soyad : umut armutlu
Doğum Tarihi : 23/11/78
Forum Kayıt : 20/11/08

24/11/2008, 11:15 am
unuttuğum bir konu daha satte 15 /20 sefer yapar yapmaz diyenler beklerim izlemeye:)
Anonymous
Misafir
Misafir

24/11/2008, 1:46 pm
valla bende bişey anlamadım ne kuşlar varmış tolga kardeşimin dediğine inanıyorum çünki bende de 2000 senesinde ağustos' 4 saat uçtuğunu hatırlıyorum ben balkonda besliyorum 5 katlı bına ben 4 cü kattayım hayvan direk balkona fişek çekerdi bunada inanmazsınız ama kımseyı ınandırmak zorunda değilim zaten şimdi bı tane beyaz yavru alıcam onların babasıda 6 saat uçuyor hemde ist gibi nemlı bı havada işte kuşlar bunlar

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 Fotoay14fb7
İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 W640
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

14/7/2010, 9:56 pm
İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 3167858558
emreert
emreert
Ad Soyad : Emre ERTABAK
Doğum Tarihi : 10/11/81
Forum Kayıt : 09/01/09
http://www.abantavcilik.com

15/7/2010, 10:15 am
6 saat kusmu ucar konuyordur o biyere :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/7/2010, 11:35 am
16 saat ucan kuslar var, ucarmi ucar !
emreert
emreert
Ad Soyad : Emre ERTABAK
Doğum Tarihi : 10/11/81
Forum Kayıt : 09/01/09
http://www.abantavcilik.com

15/7/2010, 11:54 am
bahsedilen konu iyi bir oyun kuşu nasıl olmalı değilmi? kuşun uçuş süresi önemli tabiki ama bu sürede yaptıgı oyun daha önemli uçuş süresine takılı kalmayın. 2 saat 2 bucuk saat yeterli.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/7/2010, 12:01 pm
1 saat ucsun yeter benim icin, guiness rekoru kirmayacagim, kimsenin ruhu bile duymaz, 5 saat ucsa ne olur, ... beni doyursun yeter, herkesin kusu güzel nede olsa, Allah agiz tadi ile beslemek nasip etsin, burda hirs yapmaya gerek yok bence, sonucta bir bos vakit ugrasi bu, zevk versin yeter, birde aranan kusu buldugunda keyfine diyecek olmaz, ... bol sanslar !

Saygilar
quaresma
quaresma
Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09

16/7/2010, 6:10 pm
tolgaya katılıyorum amcamın bir kuşu var halada onda tolganın dediği gibi saatlerce uçuyo,bulutarın arasında kayboluyo ve 8 10 taklayla gidiyor.bende görmeden inanmazdım 6 saat uctuguna ama kimseyide inandırmak zorunda değilim yani.o kuşu gördükten sonra zaten havam söndü:)en güzel kuşlar bnde diyemiyorum artık mahallede xD
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

16/7/2010, 10:42 pm
lol! yazik
Ali3547
Ali3547
Ad Soyad : Ali Demir
Doğum Tarihi : 21/11/94
Forum Kayıt : 13/07/10

17/7/2010, 9:44 am
Forum Admin demiş ki:6 saat 10 gün kuş ucarmı merak ettim arkadaşın kuşlar 15 dk ucuyo afedersiniz kıçından soluyo 6 saat bi kuş bence 2 gün üst üstte uçarsa ölür gibi geliyo bana ...

abi bizim akraba var oda taklacı beslio bütün kuşları 4 5 saat uçuyo ınemıyolar fişek yapmaktan mardin taklacısı nolsun
quaresma
quaresma
Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09

18/7/2010, 6:16 pm
neye yazık anlamadım murat bey?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

18/7/2010, 11:08 pm
quaresma demiş ki:tolgaya katılıyorum amcamın bir kuşu var halada onda tolganın dediği gibi saatlerce uçuyo,bulutarın arasında kayboluyo ve 8 10 taklayla gidiyor.bende görmeden inanmazdım 6 saat uctuguna ama kimseyide inandırmak zorunda değilim yani.o kuşu gördükten sonra zaten havam söndü:)en güzel kuşlar bnde diyemiyorum artık mahallede xD

BU !
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

18/7/2010, 11:09 pm
İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 4245286173
freaxs
freaxs
Ad Soyad : ufuk sahin
Doğum Tarihi : 10/05/85
Forum Kayıt : 12/01/10

19/7/2010, 7:25 am
konu iyi bir dam ustü nasıl olmalı imiş
ama konu çok yere gitmiş önemli olan forumda muhabbet değilmi
mesela 5-6 saat uçuyor diyen olmuş kuşları için diyeceğim şudur paçasız kuşmu besliyor arkadaş oyun kuşu 6 saat uçmaz eğer ucuyorsa benim görüşüm kırma kuştur yada oyun kuşu değildir. kuşculukta boyle muhabbetler olur bazen 3 saat uçan kuşa içinden gelerek 6 saat denir ağzından çıkmış olur o an
kendi kuşlarım hatta yavrularım için soylüyorum 1 saat ve üstüne çıkıyorlar maximum 1 buçuk saat hayvanlar indiğinde ağzı yarım metre açık
oyle 6 saat uçan kuş hiçmi görmedin diyecek olursanız gördüm onlarda oyun kuşu değildi
merak ettim şimdi
cengiz61
cengiz61
Ad Soyad : cengiz
Doğum Tarihi : 07/02/79
Forum Kayıt : 23/09/10

24/9/2010, 7:16 am
bence kardesler 1 veya 2 saat ucsun bana zevk versin oyunu yeter.yormayalim hayvanlari onlar bizim her seyimiz onlari yaratana kurban olayim.
qüclü2008
qüclü2008
Ad Soyad : MURAT TAŞKIN
Forum Kayıt : 13/11/09

24/9/2010, 8:26 am
Herkeze tşkler arkadaşlar yorumları ve bilqileri için .Benimde sölemek istediklerim var müsadenizle ...
Oyun kuşu en az 1 saat uçmak durumundadır.Fakat şu kdar uçarsa oyun kuşu deqildir diyemeyiz, asıl sölemek istediqim şu ki bazı arkadaşlar abartmışlar biraz heralde bu da avcı kuşcu muhabbetıne dönmüş ki bu inandırıcılıktan uzak tutumlar yazısmalar hoş deqil ...Mesela biri ne demiş
noktadan qeliyormuş kuş 35 cm kadar (elnizle 35 cm yükseklik yapıp taban takla atan bi qüvercin hayel edin ) 40 Metre 12 takla
tmm hadi 40 metre 12 takla hadi bunu kabul ettik diyelim abi bu 35 cm ne ya bu kuş yapışır arkadaşım emin ol buna ...elinizde varsa masraflar bana ait cektirin bir fotocuya videoya izleyelim kalkış iniş 5 sefer yaptıqını çeksin susturun bizide ...
HADİ KALIN SAGLICAKLA
kahraman karaca
kahraman karaca
Ad Soyad : kahraman
Doğum Tarihi : 01/02/76
Forum Kayıt : 07/05/10

24/9/2010, 7:54 pm
15 sene evvel türkiyede kus beslerken benimde uzun sure ucan kuslarim vardi seferlerini hic saymadim ama sabah okula giderken ucururdum ögleden sonra eve geldigimde hala ucuyorlardi ama bu arada baska yere konup dinlendilermi bilmem simdi böyle kus bana göre degil calisan biri icin 2-3 saat maximium fazlazi yorar isinden eder birde burda okadar uzun ucan kusum olsa kesin atmacaya yem olur ben atmacayla burda tanistim memlekette okadar kus besledim bir sefer atmaca gelmedi diyecem herkesin isine , yerine ,konumuna göre degisir senin zamanin vardir uzun süre ucan kusu seversin baskasinin zamani ,yeri müsait degildir kisa süre ucan kusu tercih eder bu biraz imkan meselesi bence
esatdogan
Ad Soyad : esatdogan
Forum Kayıt : 14/12/08

25/9/2010, 8:00 am
arkadaşlar önemli olan kuşun çok uçması DEĞİL... uçarken yapacağı performansıdır.kuş 6-7 saat uçup hiç sefere girmiyosa o kuş işe yaramaz,ama o kuş 6-7 saati seferleriyle süslerse tamamdır o iyi kuştur.ama yapmıyosa 1 saat uçup sefer yapan kuş ondan çok daha iyidir.
zavzata
zavzata
Ad Soyad : mehmet kahraman
Forum Kayıt : 11/08/10

10/11/2010, 10:48 am
20 saat 5 dakika uçan kuşlar var dünyada kuş bu işi uçmak, ancak tolga nın baktığı kırıkkale kuşları biraz farklıdır diğer ıyun kuşlarına benzemez.
AlakamY0k
AlakamY0k
Ad Soyad : Yunus Karaman
Doğum Tarihi : 17/12/89
Forum Kayıt : 11/03/09

24/12/2010, 9:17 am
var 6 saten daha fazla uçan kuşa var ama 2 en fazla 3 saat uçsun kafi öyle 6 7 saat uçan gibi yüksek uçmaz eğer ki birisi bana hem alçakdan hemde 6 7 saat uçuçyo derse direk yalan soyluyorsun derim çünkü yükseldıkce havanın yoğunluğu azalır ve kuş dam aralarında çok fazla enerji sarfeder
DELIYUREK41
DELIYUREK41
Ad Soyad : murat koç
Doğum Tarihi : 10/03/84
Forum Kayıt : 21/06/10

6/9/2011, 8:05 am
arkadaslar kusa nasıl ıdman verdıgınıze baglı kus bu ıstedıgınız kadar ucar.ama bahsedılen oyun kusu olduguna gore 1saatden az 3saatden fazla ucmayacak en az 10baş yapacak yerınede adam gıbı taklalı ınecek ıyı kus budur.ucum suresı artdıkca kus yorulacak dogal olarak fısek kalıtesıde dusecekdır.
nazım08
nazım08
Ad Soyad : nazım arslanalp
Doğum Tarihi : 09/11/85
Forum Kayıt : 25/01/12

İYİ BİR DAM ÜSTÜ NASIL OLMALI - Sayfa 2 Empty evet haklısın oyunkuşu bencede fazla uçmamalı ama arkadaşın kuşlarıda 6 saat uçabilir doğrudur çünkü bendede 9 saat uçan kuşlar vardı gözlerimle gördüm bazı kuşlar çok uçabiliyor ama zevk vermiyo

8/3/2012, 11:36 am
murat yılmaz demiş ki:Tolga arkadasımızın kusları 6 saat ucuyo ama ben oyun kusunda ıkı saaten sonra ınmesınden yanayım bu yuksek ucucu kus deılkı noktaya cıksın ve saatlerce ucsun vede oyun kusununda 6 saat uctugunu ılk defa tolga arkaadasımdan duydum gercekten elınde mukemmel bı soy var demekkı oyun kusu dedıgın 10 veya 15 dakkada sefere gelıp 8 ila 10 takla arası daha fazla atarsa daha ıyı olur taklasını vurup ve ucum saatı 2 saatıo gecmeyen kuslar makbuldur ve benım besledıgım kuslar bu ozellıktedır benım dusuncem budur cunku fazla ucan kus sefer yapmaz cunku sefer yapan kus yorulur saygılar
Similar topics