YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 411k

Join the forum, it's quick and easy

YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ

+11
quaresma
erkut1320
sezgin ertemur
kaynak
gecityok
Mesutciftci
MERAM
ksklecann
KaraCakmaklı
redginseng
bykalfa
15 posters
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 Empty Geri: YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ

23/7/2010, 9:56 am
YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 582302429

iki iki her yerde dört eder üstad, ama bazilarina ters geliyor, laf anlamiyana laf anlatmak güc, Allah sabir versin, ne diyelim, hayirli Cumalar dilerim

YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 582302429 :112:
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 Empty Geri: YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ

23/7/2010, 9:57 am
eksik olma
bykalfa
bykalfa
Ad Soyad : Ercan
Doğum Tarihi : 13/05/80
Forum Kayıt : 23/11/08

23/7/2010, 12:12 pm
eyvallah sende kardeş
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/7/2010, 1:16 pm
bykalfa
bykalfa

23/7/2010, 2:11 pm
murat sen kuslarından bahsetsene orda kusculuk ne durumda gurbetçi çok kuş sever varmı.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/7/2010, 9:53 pm
Dolu Ercan, bende o kadar ummazdim, kiyi köse Taklaci kayniyormus`ta haberimiz yokmus, Alman`lar bile bizim kuslara hayran, Posta Posta Posta bikmislar sanki, o eski hevesleride yok, öylesine besliyorlar, baba yadigari bir heves oldugu icin, bu benim yasadigim yerden benim gördüklerim, yanildigimi sanmiyorum cünkü cogu ile dialoglarim var, uzaktan bakani bahceme buyrediyorum adamlar saskin saskin bakiyor, ...

Bizim insanimiza gelince, sanki gercek yüzleri bu isle ugrasinca ortaya cikiyor, bu kanatli hayvan tabiri caiz ise, senden benden kiymetli oluyor, hic kus satmayan adam kolayca arkadasini satabiliyor, ama hep degil cok sükür, cok muhterem insanlarda var aralarinda, Hollanda`dan, Belcika`dan, Fransa`dan, Ingiltere`den, yani anliyacagin cok saygiya deger büyükler ve kücük kardeslerimiz ile bir araya geliyoruz Güvercin sayesinde, piril piril insanlar, kus mus bahane vallahi, keske hepsi öyle olsa, ...

Bahceme kücük kizlar gelir daima, Bosnali, Arnavut, Alman, Türk, Arap, mahallenin dadisi oldum lol! soru soru, karnim ve kafam delik desik oluyor vallahi, ama hosuma gidiyorda, bakan kuslara degilde bana bakiyor sanki, hani bu yasta bu hevese gönül vermem onlari, yani almanlari acikcasi sasirtiyor, onlar 60 - 70 - 80 yasinda, ama hayvana olan sevgi ve saygimizdan dolayi bize rahatlik ile yanasabiliyorlar, ortak bir sevgi var sonucta, Türk`ü bile sevmeyene sevdiriyoruz, Kuslarda sag olsun, senin anliyacagin, surda, yani Gurbet elde iki yakamizi birbirine deydirmeye calisiyoruz, aksamlarida gönül rahatligi ile kafayi yastiga koyabiliyor isek eger ne mutlu bize, hersey ilk etabta Allah rizasi icin, gerisi zaten önemli degil, hersey olacagina varir, önemli olan sükretmek, ...

Benim yüzden fazla Güvercinim var, yarin bir kacini bir arkadasa hediye edecegim, zannedersem 20 tane veririm, ise yariyan 20 tanesi, gerisini öylesine besliyorum, cogu yedirdigin yeme yazik dese ve haklida olsa bile, benim problemim, hepsinin yeri ayri, ilk göz agrilarim bile hala elimde, gelde birak onlari, mümkün degil, yaaa iste böyle kardesim, Gurbet gercekten zor, hep engel dolu, ama Allah`a cok sükür beterin beteri vardir, yilmak yok, gittigi yere kadar, Sultan Süleymana kalmiyan Dünya sanada kalmaz banada, paylasilamiyan nedir anliyamadim gitti, kizdigimda bu, baskada degil, ... YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 4245286173

Saygilar
bykalfa
bykalfa

26/7/2010, 7:24 am
eyvallah kardeş ALLAH gönlüne göre versin diyorum.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/7/2010, 10:14 am
:112:

hepimizin insallah

bykalfa
bykalfa

3/8/2010, 2:27 pm
tiko_kj demiş ki:BENİMDE SİZE BİR SORUM OLACAK CATIMDA 1 BASKA KANADI CEKIK 3 TİP VAR TİPLERİN KANADI CEKIK DEĞİL AMA HAVAYA KALKMIYORLAR KARŞI ÇATIYA FALAN GİDİYORLAR.HEP BİRBİRLERİNİN PEŞİNDEN GİDİYORLAR 1 TANESİ CİKCİK acaba NEDEN HAVAYA KALKMIYORLAR? NASIL KALDIRACAĞIM YARDIMINIZI BEKLİOYRUM TECRÜBELİ ARKADAŞLAR

soru sorulalı epey olmus ama böyle bi durumda ne yapardım yazayım.
cikcik dediğin kuşlar kardeşse bu doğal kardeşler daima birbirini takip eder kardeş bu gibi kuşları taklacı ile sökemezsin bi kere diyim tippler farklı bir ırk baska farklı bi taklacı farklı bi ırk bi kere sakın karışmaları filo ucucu denilen ırkları bi arada salarak yap elinde tip yada baska yavru varsa ben hep taklacı ucurdum ama elime tipller geçti dolapçı ile takımladım elimde kuş olmadıgından çıkan yavrular alacalı bulacalı cıktı ama çok güzeldiler göze hitap ediyorlardı ben bunları taklasız kuslarla söktüm ona dikkat et derim
bykalfa
bykalfa

1/9/2010, 9:13 am
istişareler kesildi arkadaslar fikri olan yokmu?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/9/2010, 1:58 am
sen devam et, ... YAVRU SÖKME KONUSUNDA İSTİŞAREYE VARMISINIZ - Sayfa 6 4245286173
burak357
burak357
Ad Soyad : burak
Forum Kayıt : 01/02/11

6/2/2011, 6:24 pm
selam abi ben izmirin çamdibi ilçesinden yazıorum abi ben yeni kümes yaptım 3 tane güvercinim var arkadaşım dedi büyük güvercin alırsan ayar olması için beklersin dedi yavru al daha çabuk ayar olur hemde daha ii olur dedi sizce ne yapmam gerekir ...

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/2/2011, 2:45 am
Selam,

vaktin var ise ucurma bölümünden tut, istisareye kadar güzelcene bir göz gezdir konulari, ...

ondan sonra ne istedigini bil, ve ondan sonra nasili sor !

Neyi nasil yapacagini, neyi aradigini bizden emir gibi duymak istemiyorsun herhalde, ... önce ne aradigini bilmen gerek, videolari bir izle, ne kuslar var, ucus sekilleri nasil, özellikleri ne, ...

Yavru al demek kolay, neyin yavrusunu aliyorsun, yani artik ne verirse, ... sana hemen yumurtadan Güvercinin Ferrarisi cikacagini sanmiyorsun insallah, ... ise yaramaz kus cikar, seni oyalar, harcadigin vakite ve yeme yazik olur, hele hele sarf ettigin emegine, ... illaki zevkin icin ugrasacaksin, fakat zahmetini cekmisken bilincli olmasi ve degmesi gerek, ... umarim anladin beni az cok, ...

Oku hele biraz ondan sonra yine sor sorunu, ... biz nede olsa burdayiz, herkes yardimci olur insallah !

Saygilar
Similar topics