!!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

!!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

!!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!! Empty !!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!!

1/12/2008, 9:15 pm
Abilerim ilk olarak hepinize saygılarımı sunuyorum.
Benim sorunum şu:
Ben bizim burdaki abiden bir çift 2 senelik posta aldım.Postalar 2 - 3 aydır bendeler. Ama abide hiç dışarıyı görmemişler.Hep damızlıkta kalmışlar....Sadece bende gördüler dışarıyı kanatlarıda makaslı....
Erkek'ten başlamak istiyorum salmaya acaba salsam ne olur kaçar mı kalır mı???....Cevaplarınızı ve önerilerinizi bekliyorum!!!!.......
halit
halit
Ad Soyad : HALİT KIVRAK
Doğum Tarihi : 18/01/86
Forum Kayıt : 27/04/08

!!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!! Empty Geri: !!!...Acil YaRdIM lüTFen...!!!

2/12/2008, 1:07 pm
Kuş bu 2 kanat 1 kuyruk başına buyruk bir hayvandır ama eğer erkek kuşun dişisine sadıksa hiçbiyere kaçmayabilir, erkek kuş eski yuvasını arayabilir çeker çeker gider geri gelir(dışarı çıkmadıysa) ama orada dışarı ile temastaysa salma dışarıda ise o evinede gideblir zeki ise.Yani uçup uçmaması problem değil akıllı zeki hayvan ve kart kuş demişsin orda yavru bakmıştır evini arar.Bence aldığın o kuşlara 1 çift yavru baktır.Daha sonra 2. yumurtayı yapsınlar, 2.yumurtalar 1 haftalık oldu mu erkeğe kanat ver kanadı 2.yavruları büyüyene kadar çıkıcaktır erkek dişiyi yumurtlatmak için kovalamaya başladığı zamana denk gelicektir.Bu sayede erkek kanatlı olucak ama dişinin nazına gidicekte olsa sende kalıcaktır dişi yerde iken erkeği kümesin üstüne indir kaldır, kovala 2 3 tur atsın evin üstünde sonra giderse gidiceği yere , senin evinin üstünde uçtu kümese kondu yani evin fotokopisini çekmiş olduğu için geri gelicek alışacaktır.
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

2/12/2008, 6:17 pm
Abicim onlardan hiç yumurta almamışlar daha hiç...Hem de hiç dışarısını görmemişler salmalıkları bile yokmuş...Sadece yuvanın içini biliyodurlar....Ama belki gitmez dişisine de çok sadık....
TempesTs
TempesTs
Ad Soyad : Uğur ÖZ
Doğum Tarihi : 17/10/75
Forum Kayıt : 18/01/09

18/1/2009, 1:28 am
O kuş uçsun da, kaçması sorun degil. :)

Disariyi gormediyse eski yuvasini filan bulamaz. Buyuk ihtimal karsi dama gidecektir. Kacarsa eger ; Bu kuslarda bir ozellikte gider iki hafta eski yuvayi arar, bulamaz ise iki gun beslendigi yeri unutmaz. Gelir, girer kumese.

Tabii kacakcilara denk gelmez ise...
Similar topics