SORU? 411k

Join the forum, it's quick and easy

SORU? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SORU?

+4
SEFA
kuscu44
BaRbArOs
MahSher
8 posters
MahSher
MahSher
Ad Soyad : Boran Duman
Doğum Tarihi : 01/01/88
Forum Kayıt : 06/01/09
http://www.diyarbakirfm.net

SORU? Empty SORU?

10/1/2009, 9:51 pm
Arkadaşlar ; biliyorum kuşlar eşleştirildiğinde yavrular damarda hangi renk baskınsa o şekil oluyorlar.Ama yaklaşık bir tahmin de yapılamaz mı farklı renkteki kuşların çıkacak yavruları hakkında...
Bence bir tahmin yürütmek imkansız gibi görünüyor.Ama yine de sormak istedim bunu.
Yok mu kardeş şu renkle şu rengi eşleştirirsen şöyle bi yavru alabilme ihtimalin yüksek diyen.
Bilmiyorum anlatabildim mi.İnşallah anlatabilmişimdir.
Siz tecrübeli kardeşlerimle paylaşmak istedim,cwplarınız için şimdiden warolun.
SAYGILAR !!!
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

SORU? Empty Geri: SORU?

14/1/2009, 7:38 pm
Abicim ben sana sadece bir kaç örnek vereyim...Düz beyaz güvercin ile siyah güvercini vurduğunuzda çakal yavru olur...Kırmızı ile beyazı vurduğunuzda koreli olur...Benden örnekler bu kadar abi şunuda bilirsin ki çakalın rengi siyah beyaz olur... Koreli'ninde rengi kırmızı beyaz olur.....
kuscu44
kuscu44
Ad Soyad : Kuscu44
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 23/04/08

14/1/2009, 8:23 pm
Şekeri veya limoni erkek ile beyaz dişiyi eş vurursan gök rengi kuş alırsın, yani beyaz dişi rengi koyulaştırıyor. Portakal dişi ile ister miski ister kürenk erkek vur, alacağın kuş bokfare (silik arap) rengi alırsın. Tabi bunlar benim kuşlarda çıkanlar, her kuş da aynı olmaz.Damarına göre çok farkeder.
SEFA
SEFA
Ad Soyad : SEFA ERSOY
Forum Kayıt : 05/09/08

16/1/2009, 7:09 pm
hocam bende bir ara bir çift beyaz vardı aldıgım yavruların ikiside arap çıktı cok şaşırdım anlayacagın su ki hersey kusun damarına bakar saygılarımla...
gecityok
gecityok
Ad Soyad : erkan KUMAK
Doğum Tarihi : 12/11/77
Forum Kayıt : 02/10/08

12/2/2010, 10:51 am
ne üratmek istedine bağlı ben bu konuda bayağı neneyim sahibi oldum örneğin oyun kuşu besliyosun tek renk olmalarını istiyorsun değilmi o zaman ankara kuşından uzak durucan nedenmi ankara orjın oyun kuşları beyazı dumanı mavisi arapı ne olur ise olsun farklı renk verir sefa arkadasda bu tür bi takım beyaza raslamış sanırım ankara kuşuna ama kostüm diyorsan o da renk kırma olayında çok dikkatli olmalısın çünkü gözlere dikkad edican örneğin 1 takım limon var kostüm ve bir takım beyaz var kustüm birbirinr kırıp güzel yavru üreticam diyosan limonlarında beyazlarında damarı sıkı olmalı örneğin limon besleyen birinden 10 yıllık damarından aldır beyaz besleyeninde 10 yıllık damarından aldın o kırmalardan sabredersen güzel yawru alırsın ama limonun limon yavrusunu baska limana beyazın beyaz yawrusunu baska beyaze şeklinde çoğalmış kuşlardan secersen güzel yavru alamassın örneyin güzel bi mavi çıkar kanadında beyazlık olur hayda dersin bidaha denersin cici baş çıkar huyda :) dersin onun için bu kırma işini çözmek için bayağı beslemelisin yala devam kal sağlıcakla
esatdogan
Ad Soyad : esatdogan
Forum Kayıt : 14/12/08

13/2/2010, 4:20 pm
benim kuşlarda bir çift yanar dönerden üreme.bozdumanlı takkalı,dumanlı takkalı,dumanlı kirli,arap,boz takkalı,bozkirli takkalı renklerde yavrular aldım.bu kana bağlı olan bişey.ama tabi yani şimdi altından çıkacak yavru az çok kendi kuşumuzun tahmin ederiz.saygılar...
oğuz06
oğuz06
Ad Soyad : oğuzhan OĞUZ
Doğum Tarihi : 11/07/75
Forum Kayıt : 04/03/09

15/2/2010, 10:22 am
Renk konusunu en çok merak eden ve araştırma yapan kişilerden biri olaraktan belirli renk baskınlıları ve renk değiştirici faktörler var.Bunları bildiğim için tahminlerim genelde tutuyor.
Ama Kuşların soyunu bilmek çok önemli en azından 2-3 kuşak gerisini.Saf renklerde aynı soyadan gelen tahmin daha kolay.
Saygılar..
abdullah kara
abdullah kara
Forum Kayıt : 21/04/09

27/2/2010, 9:54 am
kuslarin genotipive fenotipi ile de ilgili