kolay bi soru hadi buyrun :) 411k

Join the forum, it's quick and easy

kolay bi soru hadi buyrun :) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cemal girasun
cemal girasun
Ad Soyad : cemaL baş
Doğum Tarihi : 01/01/86
Forum Kayıt : 12/03/10

kolay bi soru hadi buyrun :) Empty kolay bi soru hadi buyrun :)

6/5/2010, 9:04 pm
yawrular ne zaman eşe gelir tşkler?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

kolay bi soru hadi buyrun :) Empty Geri: kolay bi soru hadi buyrun :)

6/5/2010, 9:45 pm
6 ay sonra !

bence en sagliklisi 1 sene sonra ama, ...
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN
Ad Soyad : Erdal
Doğum Tarihi : 28/07/82
Forum Kayıt : 04/04/10

7/5/2010, 6:49 am
Kuscu-Murat demiş ki:6 ay sonra !

bence en sagliklisi 1 sene sonra ama, ...

Yaaa Murat benim 3 - 3,5 aylık dişi kuş babasına kur yapıyor bende bi sorun yaşamayayım diye haldır haldır eş arıyorum :)) yanlışlık bendemi ? yoksa benim kuştamı bi anormallik var :))))
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/5/2010, 7:09 pm
Kus her yaratik gibi hergün gelisiyor, icide öyle, disida, normal bir durum, ama kus daha kendisi yavru, onun yavrusunu alip ne edeceksin ?

Bir ucsun, tügünü bir degistirsin, ... ondan sonrasi daha makbul`dur !

Saygilar
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

7/5/2010, 7:45 pm
Saygılar benden Murat, bende bu kadar küçük bir kuştan yavru almayı istemiyorum ama annesi yumurtada yatıyor oda annesiyle kavga ederken babasına kur yapıyor çiftleşmesinden çekiniyorum ve başka bir yere ayırma imkanımda yok zaten elimdeki ilk kuşlarım anne - baba ve yavruyu birlikte almıştım. Herneyse artık zamanla bazı şeyleri yaşayıp öğreneceğiz. Allah' a emanet ol.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/5/2010, 9:14 pm
O Kus Kurmu yapiyor yoksa yemmi dileniyor hala, yavru olan yem icin yumurtadakini hersekilde rahatsiz eder, ama yuvaya`da göz dikmis olabilir, o kusu ayirman gerek, o tüglerini temizlemek ile, sagi solu arastirmak ile avunur, yeterki Annesi ile Babasinin yanina giremesin artik, onlara`da rahat vermez, yuvada taze yumurta var iken, diyelim bir günlük, kavgada yumurtaya`da zarar verebilir, erkek yavru olsa dahada fena kapisiyorlar, yerin dar olursa genelde öyle oluyor, benden bir tavsiye, ilerisi icin, diyelim 5 Cift kusun var, bulundurman gereken yuva sayisi en az 6 olmasi lazim en iyisi 10 olur, neden dersen, secme imkani daha cok olur, herkesin yeri belli olur, yuva kavgasida olmaz o halde genelde, istisnalar olabilir tabiki, buna birak ben, kimse garanti vermez veremezde !

Sen o kusu oradan ayir, o daima oraya girmeye calisacaktir, cünkü biliyor orayi, isinede gelir yarin birgün, ... hazir yuva nede olsa, daha ne istiyorsun, her hayvanin ic güdüsünde neslini cogaltmak vardir, ekmek elden suda gölden misali, daha ne istesin, ...

Saygilar güzel kardesim
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

7/5/2010, 9:36 pm
Sağol Murat ama yem dilenmeye pek benzemiyor ama biraz daha zamanı var tabi çiftleşmek için. 1 çift kuşumla birde dişi yavrum var kümeste 12 tane yuva var, annesiyle zaten yuvada değilde yem yerken dalaşıyorlar sopayı yiyince yuvayı bile terk edip gidiyor :)) hee son olarak 4-5 gün içinde çıkacak 2 tanede yumurtam :))) son bir sorum daha olacak yavrular yumurtadan çıktıktan sonra onlara zarar verme ihtimali nedir sence ? anne ve baba korur ama 1 ihtimal fırsat bulup zarar verir mi acaba ?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/5/2010, 9:53 pm
Aptalca üzerlerine basarlar, yani istemeyerek ezebilir, anac kuslar ise yuvaya göz diktikleri vakit bilincli olarak gaga atarlar yavrulara, yani sonu ölüm olur, mümkün ise önünü tel örgü ile kapatmak lazim, sade isi olan icinde olsun diye, ilk günler zaten cok has has olur, yavrular gözlerini actiklari vakit biraz daha direncli olurlar, fakat gücü yerinde olanlarin ha bire kafaya gaga attiklarini düsün, ölürler, yazik olur, buna izin verme !!!

Ana ve Baba`da bazen basiyor, ama sanki onlarin basmalari normal, aninda bacak arasina alip üstlerine cöküyorlar, kendi yavrusunu korumayani görmedim henüz, fakat örnegi gerekirse, muhabbet kuslari mesela kendi yavrularini bile bogazdan issirip öldürüyor !!!

Gözün üstlerinde olsun, fakat fazla rahatsiz etmeden, ...

Sen halledersin ;)

Saygilar
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

8/5/2010, 1:57 pm
Tamam Murat teşekkürler :))) Allah razı olsun.
Similar topics