Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

+61
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ElazigSebab
alpc
metin
huseyin sasmaz
gecityok
Beysan Taştan
kelebekchi
benlukas
yavuzaslan
omeryener26
samir
uzman
ali yılmaz
adanalı
alişan
zahirbaba
guvercin07
yavuzduman
brkkmr
aladag6
capkin
mahir temel
D21
orhan02
kuscu0424
mehmet bilgin
tuncayhoca19
mr21
bülent baştuğ
as21
Hasan OLGUN
emin
eray burmacı
metinsimsek
kuyumcu sebo
sadullahekin
ERTAN ÇAM
recep yılmaz
mehmet ünlüer
capslock967
akrep
altan-aziz
Rauf
murat_yetgin
nazmiuluad
daghan
dadaş
chema
türker saygılı
ankaralı
kahvecişaban
ert-bil
Forum Admin
sezgin ertemur
bgyd
pehlivan
şahin_-55
MURAT AKGÜL
erdem22
a_a_a
65 posters
sevcan23
sevcan23
Ad Soyad : tayfun tas
Doğum Tarihi : 01/01/85
Forum Kayıt : 17/09/09

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Empty Geri: Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

28/7/2010, 7:23 am
türkiye parlaklar kalmadı diye millet mat beslemeye başlamış
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Empty Geri: Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

28/7/2010, 7:28 am
Konuyu tam netleştirmiyiz acaba her kez şu anda farklı cevaplar yazıyor?
Yoksa konu hakkında bilgimizmi yok?
Piyasada az olan makbul sayılıyor bunu ne zaman anlayacağız çok merak ediyorum.
Pul koyu olur açık olur dediğim gibi piyasada çoğalan kuş şu anda bunlar
Saygılarla
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

28/7/2010, 8:58 am
Mat renkler, kuş üzerinde güzel duruyormu sizce? Piyasada canlı , cilalanmış gibi renkler fazlalaşınca , mat renkler azalınca, bu seferde mat renkler güzeldir demelimiyiz? mantık hangi yönde..
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 10:03 am
alpc demiş ki:Mat renkler, kuş üzerinde güzel duruyormu sizce? Piyasada canlı , cilalanmış gibi renkler fazlalaşınca , mat renkler azalınca, bu seferde mat renkler güzeldir demelimiyiz? mantık hangi yönde..
Alp Abi. Günümüzde Şebab camiası Pul ve Kemer Renginden Çok Kuşun genel Renk Tonajına baktığı için. maalesef Artık Pulda Kemerde Pek Aranmıyor gibi. Krem Tonajı Pulun önüne geçti tonaj diye diye Miskide Pul gitti. Şimdi Krem Tonajına Koyu kahverenkli Pul Zor olduğundan o aranıyor. Sergilenen Kuşlarda hiç dikkat etmedinmi Kuşun tonajı nasıl ama diyenleri.
alpc
alpc

28/7/2010, 10:21 am
tonajla birlikte canlı pul yada şerit bulunamazmı?
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 10:27 am
alpc demiş ki:tonajla birlikte canlı pul yada şerit bulunamazmı?

Şuan bende onunla uğraşıyorum. Tonajla birlikte Pul çok nadir yada zordur. Kafa Rengi Farklı (hafif bir gri) Miski istersen pul rengi ve büyüklüğü yerinde olan bir sürü. Ama Krem Tonajlı miskide Çok zor. Kürenktede Aynı durum. ya dediğin gibi silik ve yarım yamalak bir şerit yada kalın bir şerit (Miskiden düşme) olduğu için.

alpc
alpc

28/7/2010, 10:35 am
Canlı pul yada serit havadan gelmez. Bunu koyabilmek icin damızlıkta bu özelliğin olması gerekli.
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:08 am
alpc demiş ki:Canlı pul yada serit havadan gelmez. Bunu koyabilmek icin damızlıkta bu özelliğin olması gerekli.
Bende öyle beklemiyorum zaten. Sana izleyeceğim yolu anlatmak şimdi çok uzar ama malzeme var. Deneyeceğim İnşallah olur.
alpc
alpc

28/7/2010, 11:20 am
Demek bir ümit var, ülke olarak ümidimiz var, bazıları gibi ahhh nerde o eski kuşlar demiyoruz. Daha güzellerinin çıkacağına eminiz.
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:20 am
resul cugum hıc ugrasma gel ben sana parlak cılalı kahve pullu mıskılerımden vereyım Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Lol
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:22 am
alpc demiş ki:Demek bir ümit var, ülke olarak ümidimiz var, bazıları gibi ahhh nerde o eski kuşlar demiyoruz. Daha güzellerinin çıkacağına eminiz.
İnşallah. Yeterki emek olsun Hedef olsun. Malzeme olsun. İmkan olsun. Her zaman iyisi çıkar. Ah edenler kuşa edenlerdir.
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:25 am
timsah16 demiş ki:resul cugum hıc ugrasma gel ben sana parlak cılalı kahve pullu mıskılerımden vereyım Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Lol
Hazıra herkes ulaşır Amaç Üretmektir. Sende Olduğunu Biliyorum. Benim Hoşuma gidiyor Uğraşmak birşeyler ortaya çıkarmak. Sen bana her ne kadar inanmasanda çıkacak er yada geç çıkacak. ;)
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:28 am
Resul demiş ki:
timsah16 demiş ki:resul cugum hıc ugrasma gel ben sana parlak cılalı kahve pullu mıskılerımden vereyım Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Lol
Hazıra herkes ulaşır Amaç Üretmektir. Sende Olduğunu Biliyorum. Benim Hoşuma gidiyor Uğraşmak birşeyler ortaya çıkarmak. Sen bana her ne kadar inanmasanda çıkacak er yada geç çıkacak. ;)
heee bunde bılıyorum cıkacak ama ne cıkacak Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Lol cıvcıv cıkacak kus cıkacak..bılıyorsun ben senın gıbı sabırlı degılım o yuzden bızde bır sey cıkacagını sanmıyorum canım benım.
Anonymous
Misafir
Misafir

28/7/2010, 11:36 am
timsah16 demiş ki:
Resul demiş ki:
heee bunde bılıyorum cıkacak ama ne cıkacak Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 10 Lol cıvcıv cıkacak kus cıkacak..bılıyorsun ben senın gıbı sabırlı degılım o yuzden bızde bır sey cıkacagını sanmıyorum canım benım.
Kardeşim hislerini dinlersen birşeyler çıkar. Sabır Herşeyin ilacıdır yavrucuğum sen hazır istersen beni bekle komşuda pişen bizede düşer hesabı :)
Similar topics