Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

+61
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ElazigSebab
alpc
metin
huseyin sasmaz
gecityok
Beysan Taştan
kelebekchi
benlukas
yavuzaslan
omeryener26
samir
uzman
ali yılmaz
adanalı
alişan
zahirbaba
guvercin07
yavuzduman
brkkmr
aladag6
capkin
mahir temel
D21
orhan02
kuscu0424
mehmet bilgin
tuncayhoca19
mr21
bülent baştuğ
as21
Hasan OLGUN
emin
eray burmacı
metinsimsek
kuyumcu sebo
sadullahekin
ERTAN ÇAM
recep yılmaz
mehmet ünlüer
capslock967
akrep
altan-aziz
Rauf
murat_yetgin
nazmiuluad
daghan
dadaş
chema
türker saygılı
ankaralı
kahvecişaban
ert-bil
Forum Admin
sezgin ertemur
bgyd
pehlivan
şahin_-55
MURAT AKGÜL
erdem22
a_a_a
65 posters
daghan
daghan
Ad Soyad : ÖZGÜR SATI
Doğum Tarihi : 05/01/77
Forum Kayıt : 19/03/09

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 2 Empty Geri: Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

24/6/2009, 8:21 am
BENCE BÜTÜN KUŞLAR YARIŞABİLİR YARIŞMALARA GİDEN KUŞLAR BÜTÜN ÖZELLİKLERİ TAŞIYORMU HEPSİNİN EKSİKLERİ VAR ENSEDE LEKE KANAT DÜŞÜRME VEYA RENK NE OLURSA OLSUN KUŞUNA GÜVENEN İNANAN YARIŞMAYA KUŞUNU GÖTÜREBİLİR VE YARIŞTIRABİLİR DERECEYE GİRERMİ ONA ORADAKİ HAKEM HEYETİ KARAR VERİR SELAMLAR
daghan
daghan

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 2 Empty Geri: Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet

24/6/2009, 8:25 am
BİR ÇOK KÜMESTE VAR ZATEN KEPEZLİ
daghan
daghan

24/6/2009, 8:35 am
bgyd demiş ki:KUŞ KUŞ OLSUN ENSE HİKAYE!
AMA KUŞ KUŞSA ENSE TEMİZSE OZAMAN EFSANE! lol!

AYNEN KATILIYORUM
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 9:26 am
bgyd demiş ki:KUŞ KUŞ OLSUN ENSE HİKAYE!
AMA KUŞ KUŞSA ENSE TEMİZSE OZAMAN EFSANE! lol!

ağzına saglık bu cümleler herşeyi anlatıyor
nazmiuluad
nazmiuluad
Ad Soyad : nazmi uluad
Doğum Tarihi : 01/01/58
Forum Kayıt : 17/03/09
http://www.karamanguvercin.net

24/6/2009, 10:21 am
kuşun kuyruk sayısı 14 kuyruk olmalı üce üc ortada sekiztel beyaz olmalı tabi benim görüşüm 12 13 kuyrukda olabilir
chema
chema
Ad Soyad : abidinkartum
Doğum Tarihi : 08/03/76
Forum Kayıt : 22/12/08
http://www.abidinkartum.azbuz.com

24/6/2009, 10:23 am
AYNEN KATILIYORUM EVREN E HERKÜMESE BİR KEPEZ KUŞ LAZIM
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 10:28 am
1 e 1 dışında Eşit Olsunda Kaça Kaç Olursa Olsun. Kuyruk Sayısıda önemli değil Kuyruğa arkadan bakıldığında şekli Düz Kağıt Gibi Değilde Aşağı Doğru ) bu parantez gibi gözüksün. (BENCE)
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 10:50 am
Kepezli Kuşlardaki kafa, boyun el ayak çok iri olabiliyor. Kepezden Kuş düşer diye neredeyse Bir Kuşçu atasözü var.

Ama Arka Tepe işte işi bozuyor. Nasıl Ön Tepeliler Katılamıyorsa Maalesef ön tepelilerden çok çok üstün olmalarına rağmen katılamıyorlar. Kepez den düşen yavru şampiyon olabiliyor ama kepez yarışmaya bile katılamıyor tuhaf bir denklem. Bence bunu da etkileyen Talep Eğerki Kepez kuşlara talep çok olsaydı bugün kapak diye tabir edilen kuşlar yarışmaya katılamazdı. Ama Kendi aralarında yarışabilirler Ön tepeliler nasıl yarışabiliyorsa Arka Tepelilerde kendi aralarında yarışsın Büyüklerimizden böyle bir talep şey talep edersek onlarda bu talebi yerine getireceklerdir.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

24/6/2009, 1:44 pm
tum kuyrukların duz oldugu gibi hepsi beyaz olamaz mı kople beyaz makbul olmaz mı ?
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 1:45 pm
kuş kuşş olsunda kuyrugu duz olsun
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 1:52 pm
katılıyorum sana türker abıı
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 1:58 pm
Forum Admin demiş ki:tum kuyrukların duz oldugu gibi hepsi beyaz olamaz mı kople beyaz makbul olmaz mı ?

Hepsi Düzde Olabilir ama Hepsi Beyaz olmaz. Admin Soruna bende bir soru ekleyeyim. Şebabın kırılmamışı düz kuyruk diye biliriz ama yarışmalarda Akkuyruka bakılır NEDEN.
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 2:01 pm
hepsı beyaz bence hatadır kanatlarda saz verme olasılıgı yuksek olurr
Anonymous
Misafir
Misafir

24/6/2009, 2:07 pm
türker saygılı demiş ki:arkadaşlar mevzuyu anlamadınız sanırım sizin bu cümlenize aynen katılıyorum,AMA bizim bahsettiğimiz ensede leke olan kuş YARIŞMAYA alınmalı mı,alınmamalı mı????kuşu damızlık yapma olayından değil yarışma standardından bahsediyoruz,neticede birçoğumuzda damızlık olarak enseli kuş vardır ondan bahsetmiyoruz,selamlar.....

Türker Abi Bence Yarışmaya Alınmalı nedenine gelinirse Yarışmalarda puanlama ile derece veriliyorsa kuşun herşeyi tam ensede sarılık varsa ona göre puan verilir.

Örneğin Miskiyi Miski yapan pulsa. Pulları Silik bir miski yarışmaya katılıyorsa Enseli Kuşta babalar gibi yarışmaya katılır.
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

24/6/2009, 2:56 pm
12 ile 14 olmmalı kuyruk yabraklarıda geniş olmalı bire bir ikiye iki üçe üç en makbul olanıdır buda benim görüşüm saygılar
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

24/6/2009, 5:44 pm
kuyruk sayısından daha çok 2-2 , 3-3, 4-4 gibi dengeli olması... onun dışında kuyruk altı(kapak) temiz olmalı sisli olmamalı... dıştan ice doğru kuyruk tüyleri uzun olmalı ( ortadaki kuyruklar daha uzun olmalı ) kuyruk tüylerinin dibleri kahverengi olmamalı... temiz ve kremin tonunda olmalı... kuyruklar uzun ve geniş olmalı... düz kuyruk kuşlarda kuyruk uçları beyaz sonra toka ondan sonra tekrar beyaz olmalı...
kuyruk tokası kuşun beline kadar yayılmamalı... kuşlarında göğüs kesmesi nasılsa kuyruk toka kesmeside düzğün bir şekilde olmalı... kuşun beli kalın kuyrukları geniş açık olmalı... bütün kuyruklar iki telek altında toplanmalı... be kuş kuyruğunu kırmamalı... nasıl dik duruyorsa... kanatlarını düşürmüyorsa... kuyruğunuda o şekilde dengede tutmalı... benim bildiğim bu kadar... saygılar... yanlışım varsa sizler düzeltin...
murat_yetgin
murat_yetgin

24/6/2009, 6:02 pm
metin benim izlenimim senin saydığın özellikler genelde kökeni silifkeye dayanan kuşlarda var... hasancanda silifke kökenli bir kuş... birde o kuşların boyun ve kafa yapıları çok güzel oluyor...
Forum Admin
Forum Admin

24/6/2009, 6:12 pm
silifkenin yogurdu bu şebap kuşları kimler dogurdu acaba ?

bütün açıklama yapan abilerimize tşk
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

24/6/2009, 6:13 pm
Kör erkeğin yumurta kardeşi dişinin uzun bir süre Silifke de kaldığı söyleniyor,
murat_yetgin
murat_yetgin

24/6/2009, 6:17 pm
benim orantı ve fizik olarak en beğendiğim kuşlar genelde silifke kökenli kuşlardır... ama onlarında genel kusuru gözler biraz sarımtırak olur... tam beyaz olmaz...
Forum Admin
Forum Admin

Şebap Kuş Hakkında Genel Sohbet - Sayfa 2 Empty Şebapta paça ve şalvar hakkında

24/6/2009, 6:19 pm
iyi bir şebapta miski gök arap kürenk çakmaklı nasıl şekil paça makbul sayılır ?

bu şebap kuşlarda kaç çeşit paça stili wardır ?

hangi paça stilleri şuan geçerlidir.

şebapta paça hakkında görüşlerinizi burada alalım
Forum Admin
Forum Admin

24/6/2009, 6:29 pm
evet basık kuşmu uzun bacaklı dik kuş mu ? makbul sayılır
Forum Admin
Forum Admin

24/6/2009, 6:35 pm
akrepli şaşırtmalı kuş yarışırmı bu büyük bir hatamıdır. damızlık olarak bakılırmı şaırtma akrep genetikmidir yawruya taşırmı kuş ?
Forum Admin
Forum Admin

24/6/2009, 6:58 pm
evet dediginiz gibi gögsü duble olan kuşlarda genelde enseye leke atıyor
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

24/6/2009, 9:29 pm
ankaralı demiş ki:
türker saygılı demiş ki:Halil İbrahim usta ile arada sohbet ederiz,onun sorduğun soruya samimiyetiyle nefes almadan hızlı hızlı anlatmasını çok severim.....ama verdiği desteklerden dolayıda buradan Oktay abiye Vedat Azizoğlu arkadaşıma,Erzurumdan Murat Özkan kardeşime gönül dolusu teşekkür ederim
o konuda muzdaripim anlayamıyorum üst üste anlattırıyoruz ferudun ağbiye

ABİLERİM İYİ AKŞAMLAR...
VALLAH KONU USTADAN AÇILMIŞ KENDİMİ TUTAMADAN YAZAYIM DEDİM...
ÇOK MERAKLI, ÇOK HEVESLİ VE Bİ OKADARDA BİLGİLİ USTAMIZ. DEDİĞİNİZ GİBİ HER SORDUĞUMUZ SORUYA DİLİNİN DÖNDÜĞÜNCE ÇEŞİTLİ ÖRNEKLEMELERİ İLE HAYRAN KALIYORUM...
HİÇ BİR SORUYU GERİ ÇEVİRMEDİĞİ GİBİ ANLAYIP ANLAYAMADIĞIMIZ HAKKINDA İNCEDEN FARKLI LAF ARALARINDA SORU SORUP PEKİŞTİRME YAPMASI AYRI BİR İNCELİK...
SABAHLARA KADAR OTURUP YORULMADAN, UYUKLAMADAN KUŞ DİNLEDİĞİMİZ ZAMANLARIMIZ ÇOK OLDU. BENCE ŞEBAB KONUSUNDA EN İYİLERDEN BİRİSİ HATA KENDİSİ... AZ ÇOK TANIYANLAR HİKAYELERİNİ BİLİR... KUŞ İÇİN OTOBÜSLERLE KAÇ KÜLOMETRE YOL YAPTI DİYE DÜŞÜNMEK YETERLİDİR...
USTAMA SAYGILARIMI SUNAR ELLERİNDEN ÖPERİM... SAYLGILAR...
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

29/6/2009, 6:46 pm
kardeşler aynen kepez hakkında katılıyorum bende kepez var ama altından düz geliyor . 2 tane düzden yavruların ikiside kepez geliyor 7 tane kepez yavru var . ben bu işten birşey anlamadım
altan-aziz
altan-aziz

30/6/2009, 7:09 pm
KUSURUMA BAKMAYIN TÜRKER ARKADAŞIM GENİNDE VAR DİYE YAZMIŞ ...BENDE INSAN OLUNUN GENİNE GİTTİM . BİR KUŞ GENİNİ BOZMUYOR ....AMA MALESEF BİZ
altan-aziz
altan-aziz

30/6/2009, 7:29 pm
RAUF KARDEŞİM SEN BAŞKASIN BE KARDEŞİM ...HER ZAMAM ORTAYA YAZDIINDA DİKKATLERİ ÜZERİNE CEKİYORSUN ...CEK KARDEŞİM CEKİNME ... BİR EKSİK GÖRDÜÜNDE YAZ ELEŞTİR .HERKEZ BİLDİİNİ OKUYOR ...AMA DORUMU ..ONLARDA BİLMİYORLAR ŞU MEMLEKETİN BAŞINA HER GELEN DORUYU YAPTIM DİYOR AMA DORUMU ...MEMLEKETİN BAŞINA ATATÜRK GİBİ İLERİ GÖRÜŞLÜ GENCLER LAİK... MALESEF ÖYLE BİRİLERİNE FIRSAT TANIMIYORLAR... BİZ KUŞCULARDA BÖYLE DEİLMİYİZ ...KAFAMDA COK ŞEYLER VAR.. AMA DORU ZAMANI BEKLİYORUM .. .BİR İNSANOLU SİYAHA BEYAZ DİYORSA BEN ÖTESİNİ BİLMEM ... HAKSIZ<SAM BAŞLAYIN BENİ ..HERKZE SELAMLAR ...RAUF KARDEŞİME AYRI SELAM GÖNDERİYORUM ...SAYGILAR AZİZ
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

30/6/2009, 10:00 pm
RAUF KARDEŞİM SEN BAŞKASIN BE KARDEŞİM ...HER ZAMAM ORTAYA YAZDIINDA DİKKATLERİ ÜZERİNE CEKİYORSUN ...CEK KARDEŞİM CEKİNME ... BİR EKSİK GÖRDÜÜNDE YAZ ELEŞTİR .HERKEZ BİLDİİNİ OKUYOR ...AMA DORUMU ..ONLARDA BİLMİYORLAR ŞU MEMLEKETİN BAŞINA HER GELEN DORUYU YAPTIM DİYOR AMA DORUMU ...MEMLEKETİN BAŞINA ATATÜRK GİBİ İLERİ GÖRÜŞLÜ GENCLER LAİK... MALESEF ÖYLE BİRİLERİNE FIRSAT TANIMIYORLAR... BİZ KUŞCULARDA BÖYLE DEİLMİYİZ ...KAFAMDA COK ŞEYLER VAR.. AMA DORU ZAMANI BEKLİYORUM .. .BİR İNSANOLU SİYAHA BEYAZ DİYORSA BEN ÖTESİNİ BİLMEM ... HAKSIZ

AZİZ DAYIM VE ALEYNA ALEYKÜM SELAM. ALLAH RAZI OLSUN KİŞİLİĞİME YAZMIŞ OLDUĞUN YAZIDAN ÖTÜRÜ. HER İNSAN FARKLIDIR. 3 KARDEŞİN 3 Ü BİRBİRİNE BENZEMEDİĞİ GİBİ İNSANLARDANDA BİR BİRİNE BENZEYEN NADİRDİR İYİ YÖNDE. LAFI UZATMANIN MANASI YOK. TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN. GÖRÜŞMEK ÜMİDİ İLE ALLAHA EMANETSİN...
Anonymous
Misafir
Misafir

2/7/2009, 4:30 pm
arkadaslar abıler kımısı dıyor yere yakın olacak kımısı dıyor ayagı yuksek olacak hangısı dogrudur
Similar topics