10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ 411k

Join the forum, it's quick and easy

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

qüvercin
Forum Kayıt : 14/04/09

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ Empty SİZE 5 TANE SORUM WAR YARDİMM EDİN SİMDİDEN TSK E.

14/4/2009, 5:42 pm
ÖNCELİKLE YENİ ÜYE OLDUM
SİZİN ÜSTÜN ZAKANIZDAN WE DENEYİMLERİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUMM
GÜVERCİNLER HAKKINDA FAZLA BİLGİM YOKK
BU NEDENLE SİZ DEĞERLİ YARDİMSEVER İNSANLARIN BNM GİBİ ACEMİ BİRİNE YARDİM ETMESİNİ ÇOK İSTİYORUMM...SORULARIMI CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİMM
SORULARR
1)YABANİ GÜVERCİN NEDİR??CAMİİ CİVARİNDAKİ GÜVERCİNLERMİ :D :D )????(SAKIN GÜLMEİN)
2)PET SHOP ÇULAR VEYA AKVARYUMCULARDA SADECE EVCİL GÜVERCİN SATILIR DİMİ???
3)GÜVERCİN DISKISI MUKAVVA SEERİLEREK GİDERİLEBİLİRMİ(balkonda)
4)BALKONDA 5_6 METREKARELİK BOLGEDE GÜVERCİN BESLENİRMİ?
5)EVCİL GÜVERCİN (yaklasık)KAC YTL DİR??
SİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN SİZLERE MİNNETTARIMMM
SORULAR İLGİNÇÇ AMA (CAHİLLİK İŞTE) :D :D
KÖYDE İNSAN GÜVERCİN NEDİR BİLMİYORR :no:
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ Empty Geri: 10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ

14/4/2009, 5:57 pm
hoşgeldin kardeş

1 ayağında tüğü olmayan yabni yoz kuşlardır cami yanlarında olanlar
2 ok
3 ok
4 ok
5 10 tyl ile 30 ytl arası bu ortalama fiyatı iyileri daha pahalıdır
qüvercin

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ Empty Geri: 10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ

14/4/2009, 6:07 pm
sizee çokkk teşşekkürrr ederiiimmmm wediğiniz bilgielr içinnnnn
qüvercin

14/4/2009, 6:08 pm
daha fazlaaaa yardimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
qüvercin

14/4/2009, 6:18 pm
yani buna göreee akvaryumcudaaaa yada pet shop daa yabani güvercin satılmazz
doğğrumuuıuuuuu???????????????******* :D
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

14/4/2009, 7:25 pm
o satan akvaryumcuya göre değişir sen ayaklarına bak tüğ varsa yabani değildir
hakanata38
hakanata38
Ad Soyad : hakanata38
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 16/03/08
http://www.hakanata.webs.com

14/4/2009, 11:38 pm
:D :D :D :D :D :D :D :D
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

15/4/2009, 6:29 am
1.cami lerde parklarda olan guvercınler aslında yabanı de degıldır sadece dısarıda kendı baslarına yasamayı ogrenen kuslardır... bazen kumesınızı zıyaret edebılırler :)
2.petshoplarda bulabılırsın.
3.mukavva serersen mukavva suyu ceker ama ıllakı koku ve ses yapacaktır.. komsular rahatsız olabılır.
4.taklacı harıcısınde besleyebılırsın.. taklacı ne dıye sorma lol!
5.10 lıradan baslar cınse ıstege gore alır basını gıder :)
qüvercin

15/4/2009, 4:00 pm
DAHA FAZLAAA BİLGİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
qüvercin

15/4/2009, 4:01 pm
GÜVERCİNLER İNSANLARA KARSII HİÇ BİR ZARARLI HAREKET YAPMAZZZZZ
qüvercin

15/4/2009, 4:02 pm
dgündüz tesekkür ederim ama yawru olarak alınan birr yabani güvercin evcilleştirilirmii:D
qüvercin

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ Empty 10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ

15/4/2009, 6:31 pm
SORULAR
1)GÜVERCİN BAKIMI (BALKONDA)ZORMUDUR?
2)GÜVERCİN (TAKLACI)NEDEN BALKONDA BESLENMEZ?
3)GÜVERCİNLER TEK 1 ADET OLARAK BESLENEBİLİRMİ?
4)GÜVERCİNLERE 4 ADET KAÇ SAAT ZAMAN AYIRMAM GEREKİR.?
5)MUKAVVA YÖNTEMİ KOKU VE SIZITI YAPARMİ?(diskida)
6)GÜVERCİNLER HANGİ YARDIMCI BESİNLERLE BESLENEBİLİR?(YEM HARİÇ)
7)GÜVERCİn İNSANLARA ZARAR VERMEZ BİLİYORUM(cvp yazin)(7 yasinda kardesime ıspatlamam lazım) :D
8)GÜVERCİN (TOPLU OLARAK) KOKU YAPARMI?
9)GÜVERCİN SATAN DÜKKANDAKİ GÜVERCİNLERİN SAF IRK OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ?
10)GÜVERCİN SEVİLİRSE PİSİKOLOJİSİ BOZULURMU:d
TSK EDERİM SİMDİLİK CEVP İÇİNN SİZE MİNNETTARIMM:d
Anonymous
Misafir
Misafir

15/4/2009, 6:55 pm
1)ben balkonda bakıyorum ılgılenırsen kolaydır
2)damcı kuşlar balkona zor ınerler hatta ınemeyebılırler o yuzden balkonda beslenmez
3)1 adet besleyebılırsın fakat yalnızlık ALLAH a mahsustur
4)kaç saat zaman ayırmam gerekır derken temızlıkmı yoksa antrenman içinmı??
temızlıkse 1 satte temızlersın antrenmansa sabah akşam uçurman yeterlı
eğer balkona yuva yapıcaksan mutlaka bana haber ver sana yardımcı olabılırım
5)mukavvaya gerek yok taban ızgaraları var 25x25cm onları yuvanın tabanına koyarsın pislıkler aşağı düşer kuşların paçaları temız kalır
6)guvercınlerım yemlerden temın edemıyeceği besın maddelerı vardır bunu forumda olgili konuda bulabılırsın
7)guvercın kesınlıkle ınsanlara zarar vermez kardeşin kuşun kanat çırpmasından krkuyo olabılır.
8)eğer temızlığını düzenlı bi şekılde yaparsan yuvayı havalandırırsan aşırı bı koku olmaz bu kaç adet kuş beslıceğine bağlı
9)iyi kuş para ile değil dostla olur bunu hiç bir zaman unutma ve kuş satan kişi sana iyi kuşunu vermez genelı böledır bu bıraz tartışma yaratabılır :D
10)sevmekten bir şey olmaz ama oyuncak halınede getirilmez kuş

adını soyadını nerde ikamet ettığını yazarsan güzel olur :D
yolun açık olsun
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

16/4/2009, 12:24 pm
wallaha hıc denemedım ama nıye evcıllestırılmesın kı dıger kuslarının arasında kumese alısabılır...

çita bıle evcıllesıyor ıse o nıye evcıllesmesın...
qüvercin

16/4/2009, 5:58 pm
saolunn size yardimlaraınız için tesekkür ederimm çok iiyi birisiniz bni baska konularda bilqilendirirseniz sewinirim :D
qüvercin

16/4/2009, 6:09 pm
buu sitedeki kişiler çok yardim sewer insanlar dierr forumlarda cevapları 1 ay bekliordum hepinize teşekkürlerr:Dcvpladığınız içinn DARKPİGEON BNA BNİ BASKA KONULARDADA BİLGİLENDİRİRSENİZ SEWİNİRİMM..HELE Bİİ YARIN GÜVERCİNLERİMİ ALATIMMDA:d
qüvercin

16/4/2009, 6:59 pm
sizin ustün deneyimlerinizden yardim almak istiorm lifen msn ekleinn:D
KAPANCİLİM@HOTMAİL.COM
NOT(KÜÇÜK HARFLE) lol!
qüvercin

17/4/2009, 7:09 am
orası oyle:D
qüvercin

17/4/2009, 7:10 am
tolga40 tüğ dediğin şey paçadan ayrı olan birseymi?? :D
qüvercin

17/4/2009, 7:15 am
allah kısmet ederse bu qün kümesimi yapmaya baslıcam yarında qüvercinlerimi alacağımm ..zorluklarına bakacaqız...ama zorluklarını bilmiormm...yardim ederseniz sewinirim...msn adresim 10ADET SORUM OLACAK adındaki YENİ BASLIK OLARAK ORDA YAZIYOR bna yardim etmek isteyen ordan ekleyebilir..konuyu buraya açtığtğm iiçin özür dileriimm..sizin qibi iyi insanLar qörmek cook zorLastı.... :santa:
qüvercin

10 ADET SORUM OLUCAK SİZLERE YARDİM TŞK EDERİM SİZ Empty GÜVERCİN EVİN İÇİN DE BESLENİRMİİ:d

17/4/2009, 9:13 am
GÜVVERCİNLER(HAVANIN SOĞUK OLDUĞU ZAMAN LARDA)EVDE ALINARAK BESLENEBİLİRMİ(HİJYEN AÇISINDAN=TEMİZLİK ÖNEMLİ DEİL ...:d SİMDİDE NN TSK DERİİMM
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2009, 9:26 am
sen yuvayı nereye yapıcaksın bı resmını çekte yukle bakalım
qüvercin

17/4/2009, 3:50 pm
Balkonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...........................açık balkonn xD
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2009, 4:39 pm
resımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
erding
erding
Ad Soyad : janak
Doğum Tarihi : 03/07/92
Forum Kayıt : 23/03/09

18/4/2009, 8:25 am
kısın cok soguk olursa 2ampul tak gitsin kumese ısınır onlar ayrıca tolga tuy derken pacayı kastetdi.Kusu alırkende elıne alınca pamuk gıbı tuylerı olsun goz derileri beyaz olmasına dıkkat et.