SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT: 411k

Join the forum, it's quick and easy

SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT: 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

qüvercin
Forum Kayıt : 14/04/09

SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT: Empty SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT:

19/4/2009, 7:52 am
ÖNCELİKLE HEPİNİZE İİ GÜNLER BEN BU GÜN ALLAHINDA İZNİYLE 3 ADET GÜVERCİN ALDIM AMA SORULARIM VAR.. CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN SİZE ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İİ GÜNLER
:::SORULAR:::
1)GÜVERCİNİ İLK ALDIĞIMIZ GÜN DIISARI ÇIKARICAKMIYIZ?(baLKONA=KANATLARI BAĞLI)
2)GÜVERCİNİ BALKONAMI SALMALIYIZ YOKSA EVİNE ALISMASINIMI BEKLEMELİYİZ?(KANATLARI BAĞLI)
3)GÜVERCİNLER(örnek 2 kelebek aldım 2 tane de taklacı(örnek)aldım)BUNLARIN KARSI CİNSLE ÇİFTLESME OLANAKLARI VARMI?(örnek:kelebek+taklacı=melez ırk)OLMA İHTİMALİ VARMİ?
4)İLK GÜN GÜVERCİNİ ELİMİZE ALIP ELİMİZDEMİ YIKAMALIYIZ?(bakteri atımı iiçin&kümese mikrop olmaması için)CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN HEPİNİZE TESEKKÜR EDİYORUM
5)KÜMESİ KIŞIN NASIL SICAK TUTMALIYIZ?(KAPALI BALKONUMUZ VAR)
6)KÜMESİN HİJYENİ AÇISINDAN (İÇ&DIŞ)TEMİZLİĞİNİ ISLAK MENDİL KULLANILARAK YAPABİLİRMİYİZ?
7)HASLANMIŞ TAZE MISIR(DISARDA SATILAN)GÜVERCİNLERE EK ÖĞÜN OLARAK VERİLEBİLİRMİ?
8)GÜVERCİN ÇİFT OLARAK TEK KÜMESTE BESLENEBİLİRMİ?(baLKONDA)
9)HASLANMIŞ OLARAK EK BESİN NELER VERİLEBİLİR?
10)GÜVERCİNİN YEM VE SU KABI EVDEKİ (HERHANGİ)PLASTİK KUTU YEM SULUK OLARAK KULLANILABİLİRMİ?(ÖRNEĞİN:yoğurt kabı,sebze kabları,plastik tabak,vs.)KULLANILABİLİRMİ?
11)3 GÜVERCİN ALDIM 2 ERKEK 1 DİŞİ 2 ERKEK KAVGA EDİYOR.ACABA DİŞİYE KURMU YAPIYORLAR?
12)2 ERKEK 1 DİŞİ KAVGAYI(disinin qözünde üstün olmak için mi yapıyor?)
13)GÜVERCİN KUMU TABAN MALZEMESİ OLARAK KULLANILARBİLİRMİ?
14)GÜVERCİN KUMUNU AYRI BİR KAPTAMI YOKSA YEME İLAVE OLARAKMI VERMELİYİZ?
15)GÜVERCİN KUMUNU(HER İKİSİNDE)KAÇ OLCEK VERMELİYİZ?
16)KARDESİM GÜVERCİNLERİN .ELİNE ALAMIYOR?ÇOZÜMÜ NEDİR?
17)BİR KUŞUMUN KURUK BÖLGESİNE AYAKLARINA DISKI BULASTI NASIL TEMİZLEYEBİLİRİM?
18)KAPALI BALKONDA GÜVERCİN BAKILABİLİRMİ?
19)1 DİSİ 2 ERKEKLE DAHA FAZLA YAVRU ELDE EDEBİLİRMİYİM(YOKSA EŞ ALACAĞIM)
20)GÜVERCİNLERİ KARDESİME NASIL TUTMAYI ÖRETEBİLİRİM?(ÇOK KORKUYOR?)
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT: Empty Geri: SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT:

19/4/2009, 11:47 am
1-2) kumesini acık bırak ,sen yanlarında ol gezinsinler,içeri-dışarı alişsinlar.Giderken içeri al.
3) Aynı cins guvercinleri aynı cinsle eş yapmaya gayret et.Melez istenen bir durum değildir.Eş yapmak istediğin kuşları sadece ikisini ayrı bir yerde eş alana kadar kapalı tut.
4)Güneşli bir havada legen gibi birşey koy cok derin olmasın kendileri yıkanırlar.
5)kümesin yeriyle fazlaoynama .Kuşlar üşümez merak etme.
6)İslak mendille uğrasma..Normal suyla temizlik yap.Dezenfekte gereklidir ama çokta hijyen ortam saglarsan bağişiklık mekanizmaları zayıflayabilir.
7)Haşlanmış mısırı yıyeceklerini sanmam bunun yerine karışık guvercin yemi al.Onda mısırda var.Ayrıca arada bir yeşillik doğra ver.Balkonda oldukları için doğadan bulamazlar.
8)Beslenebilir,sana kalmış o.
9)Haşlanmış besin ben hiç duymadım.
10)Kullanılabilir ama hazır olanlardan alsan özellikle su kabı ,içine pislik girmeyecegi için daha iyi olur.
11)Olabilir.
12)Olabilir,mekanda güç saglamak içinde olabilir.
13)Taban izgarası kullan ,altına gazete serebilirsin veya kedi kumu al,biraz masraflı olur ama koku yapmaz.Balkonda olduğu için bunlara dikkat etmelisin.
14)Ayrı bir kapta olsun,ihtiyac hisseden gider yer ordan..
15)Çok koyma ,çok koyarsan didikler etrafa sacarlar.Bittikçe yenilersin..
16)Alişir merak etme.
17)Banyo yapınca cıkar.Taban izgarası olsa bulaşmaz.
18)Bakılabilir..
19)Eş lasan daha iyi olur.
20)Alışıııır....
qüvercin

SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT: Empty Geri: SORUMU CEVAPLAYIN SİMDİDEN TSK EDERİM SİZLERE:SMT:

19/4/2009, 2:54 pm
BİRDE KUŞU TUTMAYA ÇALISTIĞIMDA GARİP SESLER ÇIKARIYO VE HAPSIRIĞA BENZER SEYLER YAPIYOR BUNUN SEBEBEBİ NE OLABİLİR YARDİM EDİN LÜTFEN :no:
erding
erding
Ad Soyad : janak
Doğum Tarihi : 03/07/92
Forum Kayıt : 23/03/09

19/4/2009, 6:02 pm
Kusu neden tutuyorsunki gerek yhok kendi hallerinde bırak bunaltma kusları onlar ucar oyun yapar sen onları ızlersın muhabbet kusu gibi elinde fln oynanmaz.
qüvercin

21/4/2009, 12:59 pm
izzettin aladdin samet