{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında

+15
fatihozdamar
sevcan23
türker saygılı
bülent baştuğ
kerimikiz1953
adanalı
altan-aziz
dadaş
Rauf
Hasan OLGUN
şebapçı
capslock967
murat_yetgin
alpc
yavuzduman
19 posters
adanalı
adanalı
Ad Soyad : havalanı sedat
Doğum Tarihi : 28/04/71
Forum Kayıt : 15/02/09

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: { KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında

17/2/2010, 5:25 pm
arkadaşlar kararları kim aldı kararcıları kim tayin etti bu insanlara hepiniz kefilmisiniz sizmi seçtiniz siteden duyurulupta karar mercisini oluşturacak insanlar hakkında diğer insanların görüşleri alındımı oy birliği sağlandımı yarın birgün bir olumsuzluk yaşanırsa kim kime gidecek kimden hesap sorulacak

saygılar
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: { KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında

17/2/2010, 5:37 pm
Tutanak tutuldusa bınun okutulup yayınlanması bence daha uygun... Çünkü tutanak katılanlarıda imazalayanlarıda bize gösterir..İmzalayanın imzasının arkasında durması beklenir....

Aklın yolu bir elbette...Yeterki iyiniyetle birşeyler yapılmak istensin... Güzel şeyler yapısında biz demişiz başkası demiş önemi yok...

Bunlarda bir adımdır... Fakat son değildir...bekleyeceğiz.. Önce kararları, sonrada uygulamaları göreceğiz... daha geniş katılımlarala daha kapsayıcı kararların alınması gerekecektir... Mesela yılda 2 festival yapılır diye bir karardan bahsediliyor... Neden 2,neden 1 deği neden 3 değil...

Benim önerilerimden biri isteyen il festival yapar. meğerki yeterli katılım olsun.. Katılımın sayısını standardını belirlersiniz olur biter... Bu ilde drece alanlar il 1,2,3 sü olur... Türkiye değil.... Türkiye için yşde 1 festival yarışma yapılır... Buna o yıl yada geçen yıl il festivallerinde 1,2,3 olanlar katılır...

Yada türkiye ,1.2.3 si için tek bir festival olur, herkez katılır.istenirse bu fastival her yıl merkezi olmak kaydı ile her ilde yapılır,yada istanbulda yapılır..

Bunlar tartışılmışmı mesela merak ediyorum...
Anonymous
Misafir
Misafir

18/2/2010, 12:36 am
adanalı demiş ki:arkadaşlar kararları kim aldı kararcıları kim tayin etti bu insanlara hepiniz kefilmisiniz sizmi seçtiniz siteden duyurulupta karar mercisini oluşturacak insanlar hakkında diğer insanların görüşleri alındımı oy birliği sağlandımı yarın birgün bir olumsuzluk yaşanırsa kim kime gidecek kimden hesap sorulacak

saygılar
agzına saglık sedat kardes
Anonymous
Misafir
Misafir

18/2/2010, 12:38 am
bu ıs ne kadar uygulanacak ne kadar standarta oturtulacak ve neler olacak herkes gorecek bakalım ınsallah guzel seyler olur ama tersı olursa cogu bu camıadan sogur kustan bıle sogur cunku cok uyanık gecınen cok cakal cukal tanıyorum allah sonumuzu guzel eylesın
kerimikiz1953
kerimikiz1953
Ad Soyad : kerim ikiz
Doğum Tarihi : 01/01/53
Forum Kayıt : 30/08/08

18/2/2010, 6:03 pm
saygı değer kuşçu arkadaşlar günlerdenberi sizlerin yazılarınızı okumaktayım fakat hep birbirinize sanki bir atmaca gibi saldırıyorsunuz neyi paylaşamıyorsunuz bırakın herkes kendi beslediğinle mutlu olsun benim yaşım 58 dir ben kendi şahsıma o eski kuşçu abilerimi arıyorum fakat bulamıyorum bulsama bır kenara çekşlmiş istirhat ediyor onun için sizlere derim ki bir dost kuşçular gibi yaşıyalım bu güzel ömrümüzün kıymetini bilelim ve nice güzel güzel dost luklar dileğile hepinize bu kırgınlığa bir son verin saygılarımla kerim ikiz 1953 istanbul
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Empty Kürenkte şeritler nasıl olmalı..

11/6/2010, 11:56 am
Kürenkte şeritler açık renkmi olarak daha iyi duruyor, Koyu renk olarakmı daha güzel duruyor, Sizin fikirleriniz nelerdir?
bülent baştuğ
bülent baştuğ
Ad Soyad : Bülent Baştuğ
Doğum Tarihi : 27/02/59
Forum Kayıt : 15/07/09

11/6/2010, 3:36 pm
KÜRENKTE KEMER AÇIK KAHVE RENGİ OLMALIDIR.
MİSKİNİN PULUNUN OLMASI GEREKEN KESTANE RENGİ DİYORUZ YA BUDA AYNI ŞEY.
ERKEKLERDE DİŞİYE GÖRE BİRAZ DAHA KALIN OLMALI VE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE ÇİZGİSİ OLMASI GEREKİYOR.
alpc
alpc

14/6/2010, 10:42 am
kestane rengini koyu renk grubuna alabiliriz, oysa bazılarına göre çok açık gri-kahve karışımı hatta silikte denilebilir renkten bahsederler. Bu durumda göze hoş gelen renk hangisi olur?
Açık kahve rengini çok açık tasfir edenlerde var. tam kafada oturmuyor gibi.. Kastane rengini ise herkez biliyor. Sazan pulu rengi ise biraz daha farklı bir renktir.
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

14/6/2010, 1:16 pm
alpc demiş ki:kestane rengini koyu renk grubuna alabiliriz, oysa bazılarına göre çok açık gri-kahve karışımı hatta silikte denilebilir renkten bahsederler. Bu durumda göze hoş gelen renk hangisi olur?
Açık kahve rengini çok açık tasfir edenlerde var. tam kafada oturmuyor gibi.. Kastane rengini ise herkez biliyor. Sazan pulu rengi ise biraz daha farklı bir renktir.

Alp selamlar,"sazan pulu rengi" nereden çıktı,nasıl bir renkmiş acaba...bu söylem sazan balığının pulu gibi diziliş şeklinde olmasın...
alpc
alpc

14/6/2010, 2:13 pm
:-)) düzenden bahsediliyorsa, o renkte açık bir renkti..
kestane renginde buluşuluyor demekki.. Koyu kestane rengin açık taban rengi üzerinde çekiciliği iyidir diyebiliriz o zaman.
Anonymous
Misafir
Misafir

15/6/2010, 12:02 am
{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Kestane1

Uploaded with ImageShack.us

{ KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Rc2a20az1iysiyb7a190k1

Uploaded with ImageShack.us

bumudur acaba
alpc
alpc

15/6/2010, 5:31 am
:-)) bizdeki kestaneler dahada koyu
yavuzduman
yavuzduman

15/6/2010, 9:03 am
Son urfa gezisinde 3 günde 3.000 km yol katettik.. Onlarca kümeste yüzlerce kuş gördük böyle açık kestane kalemli bir kuş görmedim..Birtene silik bir kuş vardı o da neredeyse sarıya yakın kumral gibi birşeydi...

Herşeyden önce kürenkte KALEM OLMALI... HELE BİR KALEMİ BULULIM SONRA RENGİNİ TARTIŞIRIZ.. DOĞRUSU ŞÖYLE ŞEKİLLİ ŞEMALLİ BİRBİRİYLE EŞLENİK VE UYUMLU KALEME SAHİP KUŞ VARMI BEN MERAK EDİYORUM...

EĞER BU KaLEM VARSA sıra RENGE GELİR.. RENKTE ALP BEYİN DEDİĞİ GİBİ YUKARDAKİ RESİMLERDEKİ TONLARDAN BİRAZ DAHA KOYU -KESTANE KAHVE OLABİLİR... YOKSA SİLİK KUŞLARIN SARIŞIN KALEMLERİNİ MAKBUL DİYE SÜRERLER ÖNÜMÜZE MAZAALLAH...

ÇÜNKÜ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİN BAĞIRA BAĞIRA GELEN TEHLİKESİ BU... SAKIN KANMAYIN

ÇAKMAKLI MAVİ NET OLARAK PARLAK SİYAH,KÜRENK VE MİSKİ PARLAK KOYU KESTANE,KOYU KAHVE YADA OLACAK HEPSİ BU...
Anonymous
Misafir
Misafir

16/6/2010, 4:12 pm
yavuzduman demiş ki:Son urfa gezisinde 3 günde 3.000 km yol katettik.. Onlarca kümeste yüzlerce kuş gördük böyle açık kestane kalemli bir kuş görmedim..Birtene silik bir kuş vardı o da neredeyse sarıya yakın kumral gibi birşeydi...

Herşeyden önce kürenkte KALEM OLMALI... HELE BİR KALEMİ BULULIM SONRA RENGİNİ TARTIŞIRIZ.. DOĞRUSU ŞÖYLE ŞEKİLLİ ŞEMALLİ BİRBİRİYLE EŞLENİK VE UYUMLU KALEME SAHİP KUŞ VARMI BEN MERAK EDİYORUM...

EĞER BU KaLEM VARSA sıra RENGE GELİR.. RENKTE ALP BEYİN DEDİĞİ GİBİ YUKARDAKİ RESİMLERDEKİ TONLARDAN BİRAZ DAHA KOYU -KESTANE KAHVE OLABİLİR... YOKSA SİLİK KUŞLARIN SARIŞIN KALEMLERİNİ MAKBUL DİYE SÜRERLER ÖNÜMÜZE MAZAALLAH...

ÇAKMAKLI MAVİ NET OLARAK PARLAK SİYAH,KÜRENK VE MİSKİ PARLAK KOYU KESTANE,KOYU KAHVE YADA OLACAK HEPSİ BU...
valla yavuz abı bencede koyu olmalıdır ama ustalar baska dıyor { KÜRENK } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 691241
sevcan23
sevcan23
Ad Soyad : tayfun tas
Doğum Tarihi : 01/01/85
Forum Kayıt : 17/09/09

18/6/2010, 6:39 am
slm millet kurenkde koyu kahve ve parlak olur yavuz bey elazıg da misafir olsaydın öyle kuş görme şansın olurdu saygılar
yavuzduman
yavuzduman

18/6/2010, 7:16 am
Tayfun kardeşim gezi programımız urfa odaklıydı..İnşaallah bir gün sizleride ziyaret ederiz. Ben gittiğim yerleri ve gördüğüm kuşları fotoğraflayarak sitede paylaşıyorum..Eğer mümkünse biz gelene kadar kaliteli bir makinayla fotoğraflama şansı olursa söylediğiniz örnekleri bizimle paylaşırsanız hepimiz memnun oluruz.Elazığa selam..
sevcan23
sevcan23
Ad Soyad : tayfun tas
Doğum Tarihi : 01/01/85
Forum Kayıt : 17/09/09

19/6/2010, 11:25 am
canlı görmek daha guzel degil abi fotograf kendileri zaten eline alır incelersinde bi kahve içmeye beklerim abi
alpc
alpc

27/9/2010, 2:56 pm
yavuzduman demiş ki:Son urfa gezisinde 3 günde 3.000 km yol katettik.. Onlarca kümeste yüzlerce kuş gördük böyle açık kestane kalemli bir kuş görmedim..Birtene silik bir kuş vardı o da neredeyse sarıya yakın kumral gibi birşeydi...

Kürenk kalemsiz olurmu? kalemsiz olur diyen hangi usta var? Peki hangi ustanın elinde kalemi tam kuş var? Peki neden puanlamada KALEMLER TONAJ KADAR değerli değil? Kürenki krenk yapan başka ne taraf var? Ben kalemsiz kuş görünce kusmak istiyorum. Atın çöpe hepsini.. Hep birlikte Türkiyede kürenki kürenk yapalım. Birinci şeriti değil ikinci şeridide yerine oturtalım..
Kürenk kuşun kafasında film olurmu? Damar damar grilik..az yada cok... miskide bir derece bu hoş karşılanır, fakat kürenkte olmaz. Olanların kuşu değersizdir.
Kürenk kuşun zikiri olurmu? miskide bile olmasına iyi bakılmazken kürenkte hiç olmaz. bu kuşlar değersizdir.
Kürenk kuşun gözü beyaz haricinde olurmu? Kürenk açık renk tonajlıdır. Miskide goz biraz daha esnek iken kürenkte bu esneklik soz konusu değildir. Gözler beyaz olur, Gozu beyaz olmayan kürenk değersizdir.

fatihozdamar
fatihozdamar
Ad Soyad : FatihOzdamar
Doğum Tarihi : 18/02/81
Forum Kayıt : 17/05/10
http://www.iklimkontrol.com

9/10/2010, 7:43 am
Alp abi selamlar öncelikle miski kürenk in olması gereken özellilerini sabitleyip daha sonra miski den düşen kürenk i konuşsak uygun olacak gibi gözüküyor çünkü bu kuşların orjinal özelliklerini bilmeyen yüzlerce arkadaş var daha kılıç paçayı miskide elif olup olmayacağını veya olsada ne derece olacağını renk tonajı nı millet tam kavramalı daha sonra belki fikirler çıkabilir ortaya bu açılan konu ile ilgili ben şahsen miskiden düşen kürenki kötü diyemem ikisi ayrı ırk kuşlar değildir miskiden düşen kürenk i başka bir kürenkle eş edelim ve bunlardan 5 dönem yavru alalım alın size orjinal kürenk :) varmı daha ötesi ve bu 5. Dönem kürenki koyun ustaların önüne bu miskiden gelmiş desin ben kuş beslemeyide bırakırım bu forumlarda üyeliğimide iptal ederim. SAYGILAR
Fatih ÖZDAMAR
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

9/10/2010, 6:10 pm
alpc
alpc

12/10/2010, 12:33 pm
Çok güzel değerlendirmeler var.

Turkiyenin en üstleri (Bunu neden söylüyorum, 1,2,3,4,5 inci kuşların sahibleri yada tanıdıkları) toplanmış istişare yapıyorlar. Bunu yazıya dökmekte fayda var.

1- Krem tonajı olacak, hemfikiriz. Kuş parlakmı olacak, Matmı olacak???.. Bu karar kuşun rengini belirliyecek. Kimse bilmiyor.. Yada devlet sırrı kesin net cizgi konmuyor..

2-Kürenkte yapısal özellik aranmaz diyorlar. Oysa bir başkası krem krem diye kuşların anasını diyor. (isimleri özellikle yazmıyorum.) Şebabın herzaman bir yapısal karşılığı vardır. Renki krem tonajlı kürenk ama kendi şebap olmayan kuşlar var. Bunlara yama aranmıyordur umarım!!!!!

3-Sefa abi olgunlukla bişiler söyliyor ve bana göre doğrulardır. Yukarda derece alacak kuşlar icin ; Ben diyor..Sırasıyla
****Hepsinin cubuğunu bilirim..
Demek cubuklar yani seritler,yani kolonlar.. Bu kürenk kuşta cok önemli. Değerlendirme ise 10 puan.. cunki ortada cubuk yok diyorlar. oysa neden olmasın.. onların elinde yok.. Değerlendirmedede pek önemsenmiyor. Birinci cubuk netmi değilmi? İkinci cubuk ne alemde, tam mi değilmi? Cubuksuz kus kürenkmidir? Muzmudur. mermerimidir..??
*****hepsinin fiziğini bilirim..
İkinci sırada sefa abi fizik diyor. Sebap kelimesini civciv kuslara yakıştıramıyor. Haklıdırda..

******Hepsinin kınasını bilirim diyor.
Kınada videodan izlediğimiz kusun kınasının daha canlı olduğu.. Demek canlı kına --mat kınaya göre iyidir. Bu renk olayını ana hatlarıyla neden genelleyemiyoruz.

Videoda bir baska ayrıntı kusun beliyle ilgili.. Genişliğine methiyeler düzülüyor. 15-16 kuyruklu kuslardan bulun. Geniş belli kuşlarınız olur. O kadarda önemli bir ayrıntı değil..Fakat puanlamada extra puan kapacaklar.

Benim videodan aldığım izlenimler bunlar.

Birde videoda bir yanlış var. Ters anlaşılacak bir durum .. Sn Azizoğlu sıralamayı belirlemiş gibi davranıyor. Orda üzerine basa basa bilmediğimiz bunların haricinde baska kuslar yok ise bunlar derece alır demeliydi. Hic kümesine ugramadığınız o kadar cok insan vardırki..Eski olaylar yüzünden küskünlerde fazla.. Şimdi Birlik bu duruma kendi düşerse acaib bir celişki olur. Bunun icin pek açık bırakmadan puanlamayı tam olarak oturtmamız, hedeflenen kuşlara doğru gitmemiz gerekiyor.

Alp / Bursa
fatih_27su
fatih_27su
Ad Soyad : fatih
Forum Kayıt : 24/04/08

12/10/2010, 3:04 pm
alp kardeş öncelik le selam saygılarmı sunuyorum yazdgın yazıda çok ince bir yere dikkat çekmişsiniz (( EWET VEDAT AZİZOGLU BEY EFENDİ ŞİMDİDEN FESTİVAL SIRALAMASINI BELİRLEMİŞ GİBİ DAVRANMIŞ A KİŞİNİN KUŞU 1 B KİŞİNİN KUŞU 2 C KİŞİNİN KUŞU 3 SAKİN BAŞKA TÜRKİYEDE HİÇ Mİ KÜRENK YOK VARDA BU VEDİO YLA PSİKOLOJİK BASKI MI OLUŞTURULMAY ÇALIŞILIYORR ACABA... SAYGILAR
07antalya07
07antalya07
Ad Soyad : emrah kara
Forum Kayıt : 21/02/10

12/10/2010, 3:16 pm
evet gerçekten çok ince bi ayrıntıya değinmişsiniz .fakat o sıralamayı sadece o kuşlar arasında yapıoda olabilir.o açıdanda bakmak gerek olaya.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

12/10/2010, 3:48 pm
Artık bence festivallerde eskisi gibi sorun yaşanmayacak çünkü bir oluşum içersine girildi birlik kuruldu ilerleyen zaman içersinde daha prof yarışmalar görecegimizi umut ediyorum
kuşlar çiftli yerine tekli yarıştırmakda çok doğru bir karar oldugunu ve şike hak yeme gibi durumları azaltacagına zaman içersindede yok edecegine inandıgım bir karardır.

videoda sayılan kürenkler tabiki rakipsiz değildir ama yarışmaya gelecegi tahmin edinilen baş kuşcuların kümesinde takip edilen kuşlar oldugu için isimleri geçmiştir bir art niyet bence aranmamalı favoriler bu kuşlardır herkezde bunu kabul eder ama süpriz olmaz mı derseniz olabilir çünkü binlerce yetiştiricimiz var piayasaya gün ışıgına çıkmamış çok cevherler olabilir varsada onları bekliyoruz.
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

12/10/2010, 7:28 pm
arkadaşlar

bu tartışmanın yapıldığı yerde bende vardım. tartışma bir arkadaş grubu içerisinde birazda arkadaşların birbirlerini kasıtlı olarak kızdırma uslubunda geçti. ordaki çoğu arkadaşta videoya alındıklarının farkında bile değil(çünkü bende videoyu görünce hatırladım).

söylenen tüm sözler insanların şahsi fikri. hiç bir kuruluşu bağlamaz. vedat azizoğlu bu konuşmanın hakem adaylarına kötü tesir edebileceği varsayımından haberdar olsaydı ve videoyu herkesin ulaşabileceği şekilde internet ortamında yaımlanacağını bilseydi bence kesinlikle böyle bir konuşmayı yapmazdı.

bu konuşmanın arkasında başka bir şey aramayın . bence diyebileceğimiz en ileri söz birlik başkanının daha dikkatli ve özenli konuşması gerektiğidir.

mustafa kale
alpc
alpc

13/10/2010, 5:56 am
Hocam, Ben az cok konuşmuşluğumuz olmasada başkanı tanıyorum. Dikkat edersen itham değil bu yöne dikkat çekiyorum yazımda. Fakat yazının en önemsiz kısmıda bu bölüm. Herkez ona takıldı. Keşki yazmasaydım. Yukardakileri demek kimse okumuyor.

İnsanlar puanlama deyince kaçışıyorlar gibi. İlla kümesindeki kuş olacak değil ya. kimse bunu kabullenemiyor galiba. Cubuksuz kusların yok olması icin, cubuklar yüksek puan almalı. bu 2*2=4 esitliği gibi bişi. Fakat bunu birlik yaptığı an bircok kisinin kusu elinde patlıyacak. Bunuda herkez biliyor. Orada güzel dediğiniz kuşlar az puan alacak. O kuşlarmı önemli, Renkleriyle cubuklarıyla hoş kürenklerin geleceğimi önemli? Kararı birlik ve yönetim verecek... Biz saygılıyız..

Tabi sadece cubuk değil mesele, parlak-mat işi de önemli..
parlak diyorsak, beyaza yakın parlak krem tonajlar kazanacak.. Mat diyorsak, sarı-gri arasına dönük mat kuşlar kazanacak.

Kına rengi nasıl olacak, ahmete farklı mehmete farklı mı? sadece kesmesinemi puan verilecek. Canlı kına,mat kına diye bir genelleme yapmak gerekecek. orta durumu puanlamak icin peygamber sabrında olmak lazım.

Şimdi bunları yazıya döküp, herkeze açmassak, biz nasıl kuşları öteye taşıyacağız.?

Başka bir örnek vereyim. Kürenklerin icine kafasını geriye doğru esneten ve titreten. ara ara bunu yapan bir kuş geldi.. Pigıllı .. Neolacak? Bu kuş yarışırmı yarışmazmı? Normal kuşlar varken, bu kuş onların arasında olmalımı? Bazı insanlar var, elleri titrer, yada tikleri vardır. 1 dkda bir kafa sallarlar. yapmadan duramazlar.. aynı şey..

Bu yazıyı buraya kadar okuyan herkez elini vicdanına koysun. Kuşlarımız için doğru birşeyler yapalım. Güzel fikirlerinizi buraya yazın...
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

13/10/2010, 7:55 am
alp dikkat çektiğin konular önemli . bu konuların bir çoğu ile alakalı olan puanlama çizelgeleri birlik sayfasında yayımlandı. forum stesi adminlerine de gönderildi. yani zaten bu konular ile ilgili alınan kararlar var.

ilk etapta eksiklikler fazlalıklar olbailir. uygulama durumları değerlendirilip yeniden kararlara alınması her zaman mümkün.

selam ile....
NOSTALJİ
NOSTALJİ
Ad Soyad : NOSTALJİ
Forum Kayıt : 29/01/12

27/2/2012, 11:37 am
güzel paylaşımlar var..herkese slmlr..
Similar topics