Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebaplar Neden Uçurulmaz ?

+27
cabir
Ali3547
cihat_58
çorlulu
ZaferNL
Rauf
okn yılmaz
adiyamanhasan
cucu
güven oto
emiralioğlu
Kuscu-Murat
yavuzduman
capslock967
yavuzaslan
akrep
pegasus
alpc
Kızılpınarlı
huseyin sasmaz
musamamoste
mehmet bilgin
türker saygılı
Hasan OLGUN
mahir temel
Forum Admin
BİRKAN
31 posters
Anonymous
Misafir
Misafir

Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 2 Empty Geri: Şebaplar Neden Uçurulmaz ?

10/2/2010, 12:56 pm
BİRKAN demiş ki:ARKADAŞLAR SİZLERE Bİ SORUM OLACAK ŞEBAP SABUNİ MİSKİ VS. BIR COK KUŞÇU SEBAP KUŞLARIN UÇURULMAYACAGINI BAHSEDIYOR SEBEBINI SIZLERDEN DUYMAK ISTEDIM BENİM DUYDUGUM VE BILDIGIM SEBAP PAHLI KIYMETLI BIR KUŞ OLDUGUNDAN UCURULMAMASI TAVSI EDILIYOR, AMA SIZLERDENDE YORUMLAR BEKLIYORUM

Şebab Uçurulmayacak diye birşey yok. Tabiki Uçurulur ama verilen o para gidecek diye düşünülürse uçurulmaz. Aynı şey Oyun Kuşları içinde Geçerlidir. Kuş çok iyiyse o kuş damızlığa atılır (kaybetmemek için) altından gelen yavrular uçurulur. Şebabda uçurulur ama nasıl oynar bu önce kuşun genetiği sonrada sahibinin ustalığına kalmış. (Çünkü oyun işi zor iş emek ister ustalık ister.) Ama bana sorarsan şebabın oyunu nasıl diye yaşım 32 bu güne kadar normal hava kuşları gibi oynayan şebab BEN görmedim. Olabilirde. :111:
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz
Ad Soyad : huseyın sasmaz
Doğum Tarihi : 07/12/70
Forum Kayıt : 04/02/10

10/2/2010, 4:46 pm
Sayın bırkan kardeşim bana demişsinki ben kuş alacam ve beslicem bende sana diyorum ki bende miske ve külrenk var ama yok
Benden sana tavsiye hiç kuş besleme gel beni dinle girme bu olaylara işine gücüne bak yemin ederim daha rahat olursun
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz
Ad Soyad : huseyın sasmaz
Doğum Tarihi : 07/12/70
Forum Kayıt : 04/02/10

10/2/2010, 4:51 pm
Sayın Yavuz DUMAN kardeşim benim kimsenin bayrağını alıp ta koşmaya niyetim yok orda ben sakın ha çarpilırsınız derken yazılan yazılara iyi bak alay vari konuştum bana ne sefa dan bana ne onların yorumundan ben bu camiadan çekiliyorum niye dedim .çünkü yalanlardan dolanlardan bıktım dedim.eger iyi baksaydın anlardın lütfen anlamadan iğneli yorum yapma ve adanalı genelinde konuşma varsa söyleyecegin sahsi birşey ara konuşalım laflarına dikkat et istiyorsan ara 0532 5876527
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

10/2/2010, 7:03 pm
Sn.Hüseyin Bey benim hiç kimse ile bir kişisel meselem olmadığını ve olmayacağını bu siteyi takip edenler bilir...

Belki dikkatinizi çekmemiş olabilir yazılarımdada özetle şebapla alakalı tüm sorunları bura konuşalım, meseleri kişiselleştirmeyelim ve kişisel meselelerimizi buraya taşımayalım şeklindedir..

Dolayısıyla sizinlede bu şekilde bir meselem olamaz..Siz yazınızı imalı olarak yazdığınızı şimdi söylüyorsunuz,bizde bubn böylr kabul ederiz. Fakat sizde lütfeder bahsi geçen yazılarınıza bakarsanız,yazınızın şimdi ifade ettiğiniz amacı aşar içerikle algılanmasını normal olduğunu takdir edersiniz...

Bu yazınızı daha görmeden biraz önce şebap istişara bölümünde sizin oradaki son yazınıza istinaden yararlı katkılarınızın devamını istemiştim...Şimdide aynı görüşteyim...

herkezin başka başka hesplarının olduğu anlaşılan bu camiada hem şebabın hemde şebapçıların daha ileri bir seviyede olmasından başla bir muradım olmadığını,bunun için bildiğim doğruları doğru bir şekide ifade ile faydalı olma gayretinde olduğumu yazılarıma şöyle bir bakan her aklı selimin anlayacağı düşüncesindeyim..

Selamlar
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

10/2/2010, 7:10 pm
Yavuz abi sizi bu forum sayesinde az cok tanıdık.kişisel olarak kimseyi hedef alacak kadar kuculmeyeceginizi hepimiz biliyoruz.Yorumlarınızdan hiç hoslanmayan arkadaslarımızın bile sizi bu sekilde tanıdıgına eminim.Haliyle insanlar bazen dusunduklerini istedikleri gibi yansıtamıyor veya yanlıs anlasılmalar olabiliyor.Ama sizin iyi niyetli oldugunuzu huseyin bey de anlayacaktır.
emiralioğlu
emiralioğlu
Ad Soyad : Ali Kemal EMİR
Doğum Tarihi : 08/10/65
Forum Kayıt : 10/02/10
http://emiralioglu61.web.tr

18/2/2010, 1:25 pm
Arkadaşlar kuşları uçurup uçurmamak herkesin kendi bileceği birşeydir .Ama ben kesinlikle uçururum. Ve şebap uçurulmaz diye bir kaidede yoktur bence.Ha evet değerli kuş uçurulunca bazı riskleri alırsınız .Ama bence bu risklaeri almak ta lazım zaten.
güven oto
güven oto
Ad Soyad : aydın bilgin
Doğum Tarihi : 09/08/82
Forum Kayıt : 26/03/09

19/2/2010, 4:07 pm
tabi şebap kuşu şişman olmalı çünkü kesip yiyeceğiz ya ondan
arkadaşlar şebap kuşu uçar hemde iyi uçar
kendine güvenen olursa tabi ama kimse avuç dolusu para verdiği kuşu uçurmaz
aslında uçan kuş daha sağlıklıdır uçan kuşta yağ omaz sporcu insanlargibi kuş zayıflamaz hafifler zayıflıkla hafiflik rasında fark var
cucu
cucu
Ad Soyad : Şamil Atç
Forum Kayıt : 18/04/08

23/2/2010, 7:20 pm
OYUN KUŞU DURURKEN ŞEBAB UÇURMAK İSTEMEN İLGİNÇ YİNEDE KOLAY GELSİN.
adiyamanhasan
adiyamanhasan
Ad Soyad : Hasan ÇELİK
Doğum Tarihi : 01/03/85
Forum Kayıt : 01/02/09

4/3/2010, 9:17 am
abılerimizin dediği gibi oyun kusu besleriz ama şebab da uçmaz die bir kaide yoktur sonucta allah c.c kanat vermiş bıze kalanda ırkına göre muamele sevgi yanı şebab masada izlenir uçum damdan posta ilden ile uçurulur

saygılar
okn yılmaz
okn yılmaz
Ad Soyad : okn yılmaz
Forum Kayıt : 12/03/10

23/3/2010, 9:06 pm
Oktay Topcunun şebabları tabanlı oynar hakkını hem masada hem havada verir Türkiyede bir numara sarıyerli Oktay Topcu
okn yılmaz
okn yılmaz
Ad Soyad : okn yılmaz
Forum Kayıt : 12/03/10

1/5/2010, 8:17 pm
şebap denınce OKTAY TOPCU ben onu bunu bilmem kardeş meyve veren agac taşlanır bu kaya oldu Topcu daha cok kupa kaldırır arkadaşlar
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

2/5/2010, 7:40 pm
okn yılmaz demiş ki:şebap denınce OKTAY TOPCU ben onu bunu bilmem kardeş meyve veren agac taşlanır bu kaya oldu Topcu daha cok kupa kaldırır arkadaşlar

SANA GÖRE BİR NUMARA KARDEŞ. BUNLAR REKLAMCILIK REKLAMCILIKLADA BU İŞLER OLMAZ...
NEDEN UÇURULMAZ KONUSUNDA OKTAY TOPÇUNUN REKLAMINI YAPAN KİŞİDEN NE BEKLEYEBİLİRSİN Kİ...
BENİM OKTAY TOPÇUYLA KESİNLİKLE BİR PROBLEMİM YOKTUR AYNI ŞEYİ BAŞKASI ADINA YAZSSAN ONADA KIZARIM. REKLAMI BURADA YAPMA. KİMİN NE OLDUĞUNU KUŞUNUN NASIL OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR...
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

3/5/2010, 6:18 am
Sebaplar neden ucurulmaz.
Yarışmalarda kuşlar puanlandıktan sonra her kuş bir kez salınmak şartıyla yere inene kadar bir takla dahi atsa, artı 50 puan verilse.. Bak nasıl uçurulur....
Böylelikle başka ırklardan kanlarda temizlenmiş olur. :-))
yavuzduman
yavuzduman

3/5/2010, 1:24 pm
ALP bÜGÜN FUL PERFORMANS,DEDİKLERİNİN ALTINA BENDE İMZAMI ATIYORUM..tAKLA ATMAYAN,YADA EN AZINDAN BU ÖZELLİĞİ KANINDA TAŞIMAYAN KUŞ ŞEBAP OLAMAZ..
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

3/5/2010, 1:45 pm
alpc demiş ki:Sebaplar neden ucurulmaz.
Yarışmalarda kuşlar puanlandıktan sonra her kuş bir kez salınmak şartıyla yere inene kadar bir takla dahi atsa, artı 50 puan verilse.. Bak nasıl uçurulur....
Böylelikle başka ırklardan kanlarda temizlenmiş olur. :-))

Alp merhaba,,,,sadece şebabın takla özelliği yok ki,o karıştığını varsaydığımız ırklarda da takla özelliği varsa ne olacak,yarışmada uçurdun kuş takla attı diyelim,böyle bir durumda o kuşun kanının safkan olduğunu mu iddia edeceğiz...çok çok vasıflı bir kuş yetiştirmişsin başına bir hal gelmesin diye uçurmuyorsun,öbür tarafta orta şekerli bir şebab kuş uçurulmuş taklaya girmiş,ee yarışmada kafadan 50 puan....komik bir durum....zaten iyisi zor çıkıyor,onuda atmacaya yem etmez kimse....selamlar
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

3/5/2010, 2:11 pm
:-) ben öndeki 10 yılı 20 yılı düşünüyorum. Vasıflı kuşlar, kurallar netleşince o kadar cabuk artacakki, sen bile şaşıracaksın. Yeterki kurallar netleşsin. Herkez önünü o kuşlara doğru dönmüş ve anlamış olsun.
Peki ya sonrası, Ben sadece yarışma sırasında olandan bahsettim. Belkide bir grup cıkacak diyecekki, Gelin ucurmasına.. Aynı perfonmans taklacıları gibi puanlamaya başlıyacaklar.. :-)
ellerinde bir iki tane vasıflı kuş olmayacakki.. alt tarafta sağlam damızlıklar olacak...
Şimdi gelelim safkan olma özelliğine. Eğer kuş bizim yazacağımız, yani yarışma icin, renksel ve yapısal kurallarını tamamlıyorsa, ucupta oyun kuşcusu bile ehh masallah diyorsa, bir numaralı safkan şebap olur. Onuda barkodlayıp, turkiye tarihinin ilk safkan şebap kuşu yapabiliriz.
Ben geleceği görebiliyorum.. Ya sen?
türker saygılı
türker saygılı

3/5/2010, 2:47 pm
alpc demiş ki::-) ben öndeki 10 yılı 20 yılı düşünüyorum. Vasıflı kuşlar, kurallar netleşince o kadar cabuk artacakki, sen bile şaşıracaksın. Yeterki kurallar netleşsin. Herkez önünü o kuşlara doğru dönmüş ve anlamış olsun.
Peki ya sonrası, Ben sadece yarışma sırasında olandan bahsettim. Belkide bir grup cıkacak diyecekki, Gelin ucurmasına.. Aynı perfonmans taklacıları gibi puanlamaya başlıyacaklar.. :-)
ellerinde bir iki tane vasıflı kuş olmayacakki.. alt tarafta sağlam damızlıklar olacak...
Şimdi gelelim safkan olma özelliğine. Eğer kuş bizim yazacağımız, yani yarışma icin, renksel ve yapısal kurallarını tamamlıyorsa, ucupta oyun kuşcusu bile ehh masallah diyorsa, bir numaralı safkan şebap olur. Onuda barkodlayıp, turkiye tarihinin ilk safkan şebap kuşu yapabiliriz.
Ben geleceği görebiliyorum.. Ya sen?

Alp çok iyimser düşünüyorsun,bir şeyi istemek başarmanın yarısıdır derler,bende olumlu yönde gelişmeler olmasını istiyorum ama çözülmesi gereken birçok sorun varken bu takla konusunun da bu sorunların sanki sihirli bir değnekmiş gibi çözümü olacağını düşünmüyorum...seninle aynı fikirleri paylaşmamak ta geleceği görememek olmaz...şebab kuşu vasıflanırken besleyicilerinin de vasıflanması gerekir ki, o bahsettiğin yıllar sonrasında vasıflı kuşlar senin hayal ettiğin gibi artarken,ADAM'ların da sayısının orantılı olarak artması gerekir....selamlar....
ZaferNL
ZaferNL
Ad Soyad : Zafer Aslan
Forum Kayıt : 01/05/10

3/5/2010, 4:23 pm
Kani, Damari, IRKI, temiz Kus birakmadilarki Kirmaktan Neyin uctugunu Neyin Kactigini Neyinde Masada Guzel durdugunu Tam Olarak anlayaLim:)))
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

5/5/2010, 9:47 am
türker bey sizin dediğiniz gibi iyi kuşdan önce iyi doğru adamların artması bir çok sorunu ortadan kaldırır.
türker saygılı
türker saygılı

5/5/2010, 1:53 pm
capslock967 demiş ki:türker bey sizin dediğiniz gibi iyi kuşdan önce iyi doğru adamların artması bir çok sorunu ortadan kaldırır.

Merhaba Murat bu kuşun içinden bazıları,kümeste birkaç ağız yavruya baktıktan sonra perdah alıp oynar,ama zaten iyi kuş çok zor çıkıyor öyle ağaçtan kiraz toplar gibi çok değil ki,gelde uçur şimdi,çok zor ihtimal....selamlar...
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

7/5/2010, 10:48 am
ondada haklısın türker bey bende uçurmam bu yaşdan sonra damdan kuş alıcaklar birde onun peşindenmi bakacağız.salma yeterde artar bile
çorlulu
çorlulu
Ad Soyad : halit genç
Forum Kayıt : 14/05/10

18/5/2010, 5:24 pm
bülbülü altın kafese koymuşlar,ah vatanım demiş.. beyler .....sizler kuş besliyorsunuz.iiii tavuk değil.parası kıymetli olan .elma şekeri alsın da yesin..... yeri yurdu olmayanda tavuk beslesin ,kuş değil.bırakında özgür olsun kuşlar...özgürce uçsunlar, kanatlarına pranga takmayın lütfen.i
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

8/6/2010, 2:43 pm
Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 2 3167858558
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

19/6/2010, 4:08 pm
Şebab'ta olsa bence uçması lazım
Ali3547
Ali3547
Ad Soyad : Ali Demir
Doğum Tarihi : 21/11/94
Forum Kayıt : 13/07/10

8/8/2010, 9:00 am
benim dayım mardinde bide amcolları sadece şebab yusufi miski ama en çokk sevdikleri kuş yusufi ve hepsi ucuyor mükemmel oyunlu valla
emiralioğlu
emiralioğlu
Ad Soyad : Ali Kemal EMİR
Doğum Tarihi : 08/10/65
Forum Kayıt : 10/02/10
http://emiralioglu61.web.tr

13/8/2010, 12:51 pm
Arkadaşlar konu ile ilgili yazılanlar oldukça ilginç.Herkesin haklı olduğu taraflar var.Ama şunu untmayın kanatlar uçmak için yaratılmıştır. Dolayısı ile en iyi kuş uçan kuştur.Onlara haksızlık etmeyelim. Ben fırsat buldukça hepsini uçuruyorum.Böyle daha mutlu olduklarını umuyorum.Selamlar
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

13/8/2010, 1:21 pm
her kuşun beslenme amacı vardır onun için hepsinin bakımı farklıdır manken nasıl zarif olması için ince kalmak zorundaysa sumo güleşcisi güçlü olması için kilolo olması gerekliyse kuşlarda fizik bakım olarak beslenme şartına göre beslenecektir.
cabir
cabir
Ad Soyad : ZAFERKARAGOL
Forum Kayıt : 16/11/09

13/8/2010, 7:54 pm
aynen katılıyorum Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 2 745452271
yavuzduman
yavuzduman

14/8/2010, 12:06 am
Bu konuda ortayı bulacak bir anlayış sanırım en doğrusu...Şebap kuşu elbette oyun kuşu kadar zorlamak yada ondan oyun kuşunun performansının tamamını beklemek çok mantıklı olmaz..Bunun yanında bu kuşu muhapbet.kanatya yada papağan gibi bir kafes kuşu sanıp kuşun doğru düzgün kanat bile çırpamadığı ortamlarda beslenmeside kanımca aynı şekilde mantılkı değildir...

Kuşun rahatça kanat çırpacağı en az bir oturma odası büyüklğünde bir salma olmalı...Buna ilaveten ayrıca isterse kısa uçular yapacağı bir teras temin edilirse iyi olur..terastan da güzeli mümkün oldukça iyi çimlemdirimiş,semiziotu gibi otlarında olduğu temiz güneş gören bahçelerde günde hiç değise 1 saat vakit geçirmeleri temin edilmelidir..
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

21/8/2010, 6:05 pm
timsah16 demiş ki:kusun ucmasıyla rezıl olmasının ne alakası var kı anlamadım..bu kusları kumese kapatarak zaten en buyuk rezıllıgı biz yapmıyormuyuz..rezıl olan insan ogludur hayvanın ne kabahatı var
bazı konuları direk cevaplıyonuz yanlız biraz düşünmenizi tavsiye ederim masa kusunda ilk aranan özellik iriliği ve genişliğidir. sebab kuşları ilk başta bu özellikleri artsın diye uçurulmaz . böylelikle kuş genişler ve irileşir yarışmaya giren kuş bu iki özellikten mahrum kalmayyınca rezil olmamış olur demek işstediler. bunda aksinizi söyleyecek bir konu yok saygılar...
Similar topics