Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 3 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 3 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebaplar Neden Uçurulmaz ?

+27
cabir
Ali3547
cihat_58
çorlulu
ZaferNL
Rauf
okn yılmaz
adiyamanhasan
cucu
güven oto
emiralioğlu
Kuscu-Murat
yavuzduman
capslock967
yavuzaslan
akrep
pegasus
alpc
Kızılpınarlı
huseyin sasmaz
musamamoste
mehmet bilgin
türker saygılı
Hasan OLGUN
mahir temel
Forum Admin
BİRKAN
31 posters
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

Şebaplar Neden Uçurulmaz ? - Sayfa 3 Empty Geri: Şebaplar Neden Uçurulmaz ?

21/8/2010, 10:10 pm
ademyavuz demiş ki:
timsah16 demiş ki:kusun ucmasıyla rezıl olmasının ne alakası var kı anlamadım..bu kusları kumese kapatarak zaten en buyuk rezıllıgı biz yapmıyormuyuz..rezıl olan insan ogludur hayvanın ne kabahatı var
bazı konuları direk cevaplıyonuz yanlız biraz düşünmenizi tavsiye ederim masa kusunda ilk aranan özellik iriliği ve genişliğidir. sebab kuşları ilk başta bu özellikleri artsın diye uçurulmaz . böylelikle kuş genişler ve irileşir yarışmaya giren kuş bu iki özellikten mahrum kalmayyınca rezil olmamış olur demek istediler. bunda aksinizi söyleyecek bir konu yok saygılar...

İrilik ve genişlik şebapta aranan bir özellik olmakla birlikte esasen ayrıca tartışılabilecek bir konudur..İrilik ve genişliğin oyun kuşu kadar olmasada uçabilen ve iç ve dış organları sağlıklı olan bir kuşta olması aranan bir özelliktir..Yoksa insanlarda olduğu gibi obezlikten-yani aşırı ve sağlıksız yağlılıktan kaynaklanan bir irilik elbette kuşun ömrünü kısaltan,hastalık riskini artıran önemli bir yanlışlık olur..Hayvan haklarınada aykırı olur..Şiş koluktan kaynaklanan bir irilikte gerçekte estetik amaçlı yetiştirilen bu kuşa ayrıca yakışmaz.. insandan örmek vermek gerekirse belki istediğimiz 1.90 boyunda 80-90 kğ ağırlığında bir vücut yapısıdır..190 boyunda 150-200 kğ ağırlığında değil..Bunun çirkinliğini ve sağlıksızlığını herhalde izaha gerek yoktur..
nazım08
nazım08
Ad Soyad : nazım arslanalp
Doğum Tarihi : 09/11/85
Forum Kayıt : 25/01/12

20/2/2012, 3:59 pm
nedemişler balık tavada kuş havada pişer kuş uçurulmak içindir inekgibi yerde otlasındiye beslenmez yerde beslemek isteyenler süs kuşu beslesinler zaten bu insanlar şaşırmışlar neyapıcağını bilmiyorlar kuşları kıra kıra \'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\' ettiler yok boyunu uzatalım yok döşünü kızartalım yok paçasını uzatalım milletin kuşlarını kıskandıkları için kuşların üzerinde oynamalar yapıyolar sırf benim kuşum daha güzel olsundiye bunuyapmak allaha şık koşmaktır allahın verdiği güzelliği beğenmeyip kafalarına göre oynuyolar sorada burayaçıkmış bolkeseden sanlıyolar yaşına başına bakmadan palavra atıyolar kuş kuşturya bırakın hayvanları besliyosan zevkine besle kardeşim be parmaklıyosun kuşun orasını burasını sırf egonuzu tatminetmekiçin kuşları kafese koyup uçurmuyolar neymiş çok para vermiş değerliymiş vermeseydin kardeşimsende okadar para sen çok para verdindiye kuşun negünahıvar bende kuş besliyorum para veriyorum alıyorum bellibirsüre kanatlarını bantlayıp gezdriyorum hayvan alışıyor alışmayan kaçıyo şimdi kuş kaçtıdiye diğer kuşları kapalımı tutayım iyi ozaman çocuğunuz yaramazlık yaptıdiye kapatın birodaya ömürboyu orda kalsın saçma sapan şeylerle uğraşıyo bunu yapan insanlar
kuşçu26
kuşçu26
Ad Soyad : Samet Dönmez
Doğum Tarihi : 03/10/88
Forum Kayıt : 06/02/08

3/5/2013, 4:22 pm
içerde 3-5 takla atıyor diye süper bir performans veremez. oyun kuşu ayrı süs kuşu ayrı.benim oyun kuşumdan süs olmaz.süsten oyuncu olmaz.her kuş kendi kategorisinde dursun.
muharrem3535
muharrem3535
Ad Soyad : kuscu35
Doğum Tarihi : 25/01/80
Forum Kayıt : 24/10/10

16/5/2013, 8:33 pm
Yazdiklarim kimse ile alakali olmayip ve sebab kusu zevk veren oyun kusu gormedim benim gozumde hem yer de hem havada urfalilar ve erzurumlular soyleyecegim kuslari iyi tanirlar urfadaki sahibi sobaci seho erzurumdaki sahibi kor sedo urfada n erzuruma gecmis zamaninda neden ucmasin sebab kusu hemde oyle bi ucarki de tam bas kusu ama hepsi icin gecerli degil benim bahsettigim kuslar gogsu mor gok cakmakli ve miski 3 cesit atarlar samatali suratli tabani bos gecmeyen cok uzaklardan kendini atan kuslardi ve 18 25arasi sefer yaparlar aksini idda edenler varsa arastirsin sorsun saygilar
Similar topics