Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

+30
cihantje
zaralıemrah
BÜLENT KIZILDAĞ
kusbaz77
samir
ahmet3826
turan o.ç
Ali3547
ekmekci nihat
musamamoste
cemal girasun
yavuzaslan
izmirli erman
mete1972
yt
cabir
göktuğ
aydın doğan
mustafa güler
Kuscu-Murat
abdülvehhab-carkıl
Volkan Gülal
mardinlisamet
mehmet73
metoo19
Dr. Sedat
Forum Admin
karayel_88
bluepitbull
Sakallı Sadık
34 posters
bluepitbull
bluepitbull
Ad Soyad : zafer daldın
Forum Kayıt : 03/09/08

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

21/5/2010, 10:00 am
Bunlarda benden...
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 Beyazyen1
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 Beyazyen2
metoo19
Ad Soyad : mmm
Doğum Tarihi : 30/08/77
Forum Kayıt : 08/02/09

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

21/5/2010, 10:56 am
of of sana ne deyim ben üstad maşallah abim gene döktürmüşsün allah taban stü düşürsün.........
abdülvehhab-carkıl
abdülvehhab-carkıl
Ad Soyad : abdülvehhab carkıl
Forum Kayıt : 20/05/10

21/5/2010, 8:23 pm
es-selamu aleyküm
sayın kardeşim evvela ben polimik için degil durumu izah için dedim ayrıca benim işkembe seninki gibi gördüğümle istikrarda,sende ancak görsen istikrar edersin sayın kardeşim
bak suan resimdeki ebyadların bile gagaları cok uzun,bango diye tabir ettiğniz kuşlar varya işte ebyadın gagası o kadar olur,kırdıysam kusuruma bakmayın ama gercek bu
hiç orjinal letiğ gördünüzmü acaba volkan bey?inanın 20 yıl önceki letiğları görseniz kasemle başka kuşa yan bile bakmazdınız?sizde dahil tüm türkiyeden (ıraq-a gecenlar hariç) zumrudi gören varmı?23 yıldır ordayım ya 5 ya 6 sefer gördüm!!!
erzek,şebni,ahızar,roller,ecmeğ hiç gördünüzmü yada duydunuzmu?
suan resimlerdeki kuşların tamamı kuzay-ıraq bölgesi kuşu,dubai ile ilgili kotulk siteleri var ise bakın tavsiye ederim nasipse pazar gecesi ıraq-a gideceğim,orda suan internet imkanı yok sadece kamu alanlarında var ama en yakın zamanda sizlerle resim paylaşmak isterim
herhangi birini kırdıysam af ola.....
abdülvehhab-carkıl
abdülvehhab-carkıl

21/5/2010, 9:32 pm
birde sayın kardeşim bu ebyadlara siz fınızmı yoksa necefiyimi kastediyorsunuz belki yanlış anlamış olabilim?ben gaga daha kısa derken necefiyi kastettim fınız necefi kırmasıdır bu sadece ıraq-ta değil mardin şırnak gibi illerdede bilinir
yani işin özeti sudur
1) ıraq kuşunun özü necefidir(sizin tabirinizle kostüm dalında letiğ,esfed,dimrı,şımı,ebyad,zumrudi,yusufi,hımır,zenbi ama oyun damarıda vardır tabi)
2)fınız necefi ile ıraq-a haz oyun kuşlarının peşmergeler tarafından kırılmasıyla ortaya cıkmıştır(oyun tarafı necefiden kuvvetlidir)
3)ıraq oyun kuşlarıki adları saymayla bitmez erzek,ahızar,ecmeğ v.s
4)ıraq hava kuşu bunlarda coktur roller,şebni,bagdadi,begiye v.s
yani anlayacagınız kotulk kültürü ıraq-ta daha geniş yelpazededir cins dha fazladır
fakat vatanda kotulk kültürünü epey geliştirmiş durumdadır 7 yıldır ilk defa geldim bu sene
fakat mar kafa ve sarı kafa kuşlar ıraq-ta yok ama kuwait mevcuttur
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

22/5/2010, 6:25 am
abdulvehhab kardeşim burdaki kuşlar orjinal değil deyince alındım biraz. Ama belkide haklısındır.. Benim telim +90 0533 4252342, ararsan sevinirim bu konuda seninle konuşmak isterim.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

22/5/2010, 8:55 am
abdül beyden paylaşımlar bekliyoruz ıraq kuşlarıyla ilgili video foto inşallah yardımda bulunur sitemize
abdülvehhab-carkıl
abdülvehhab-carkıl

22/5/2010, 12:08 pm
es-selamu aleyküm
sayın kardeşim alınmaya gerek yoktur bunlar fınız ebyaddır buna kabulum ama necefi degildir,necefi diyen yanlış der!ben sizin sahsınıza bişey demedim belkide necefi ebyad görmediğinizden fınızları orjinal sanıyor olabilirsiniz
ben sadece bildiğimi paylaşmak istedim sözümüz kabul edenedir cahille cahd güçtür
sayın admin bey nasipse bu gece istanbula yarında ıraq-a gidecem fakat orda internet kamu alanlarında var sadece amerikalılar halka zorluk cıkartıyor bir müddet böyle yasak devam olacakmış,fakat vatanda yiğenim var ona dubai ve suud adresleri bulabilirsem iletirim oda sizle paylaşır nasipse
herkeze saygı ve selamlar
meas-selameti fi emanillah
mehmet73
mehmet73
Ad Soyad : mehmet yapıcı
Forum Kayıt : 04/03/10

24/5/2010, 7:44 am
ABİLER KARDEŞLER MERHABA BANA GÖRE KİM NEYİ SEVİYORSA ONA GÜRE O GÜZELDİR ...20...YIL..KUŞ BESLEYEN KARDŞ SİZDE IRAKTA KALDIĞINIZA GÜR .KAÇ TAN ORJİNOL RESİM AT SİTEY ALLAH RAZI OLSUN SİTEYİ KURANDAN NE GÜZEL İMKAN VRMİŞ BENDE ORJİNAL MUSUL KUŞU YOKTUR MİDYAT MARDİN ORALARDA VARDIR DMİŞSİN KİMDE VAR ACABA İSİMİ NEDİR SANA ZAHMET LETIĞ..NASIL OLMASI GEREKİR...KAÇ RENKTEN OLUŞUR.YADA HER HANGİ BİR YERİNDE İŞARET VARMI ......BANA GÜRE SİTED GÜRÜLEN TÜM ARKADAŞLARIN .MUSULKUŞLARI . GÜZELDİR NE ZAHMETLE ELERİNE GEÇMİŞTİR.HERKES BİN HAYRINI GÜRSÜN Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 582302429
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

26/5/2010, 12:16 am
hayrini gör
mustafa güler
mustafa güler
Ad Soyad : mustafa güler
Forum Kayıt : 08/04/10

30/5/2010, 9:50 pm
S.A ABDÜLVEHHAB BEY DUBAİDE CALISAN ARKADASLARIM VAR SİZİN YORUMLARINIZDAN SONRA ONLARA ORDA ARATTIRDIM AMA SİZİN NİTELENDİRDİĞİNİZ KUŞLARA RASTLAMAMISLAR HALADA ARAYIS İÇERSİNDEDİRLER EGER ADRES VARSA VEREBİLİRMİSİNİZ SAYGILAR SELAMLAR
metoo19

9/6/2010, 3:06 pm
bunlarda musuldan gelme orjinal fınıs gaga kuşlardır Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 P6090263
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 P6090268 Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 P6090267
Uploaded with ImageShack.us
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

9/6/2010, 4:23 pm
metin bey paylaşım için tşk
aydın doğan
aydın doğan
Ad Soyad : aydın doğan
Doğum Tarihi : 23/06/72
Forum Kayıt : 17/03/09

9/6/2010, 7:06 pm
metin bunlar harika aşmışsın yine olayı kardeşim helal olsun nerede duracaksın bilmiyorum Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 1533641337
aydın doğan
aydın doğan
Ad Soyad : aydın doğan
Doğum Tarihi : 23/06/72
Forum Kayıt : 17/03/09

9/6/2010, 7:21 pm
sevgili admin renklerdeki parlaklığa gözlerdeki orjinalliğe bakınca ne kadar saf ve temiz damar olduğu belli oluyor kuş ben asilim diye bağırıyor bu arada güzel kardeşim metine de teşekkürler gözümüzün pasını sildi helal sana harbi bu işe gönül vermişsin en güzeli yakışır sana Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 3167858558
göktuğ
göktuğ
Ad Soyad : İlhan CAN
Doğum Tarihi : 10/06/72
Forum Kayıt : 05/06/10

10/6/2010, 4:03 pm
Saygıdeğer arkadaşım Metin Mutluay orjinal fınıs resimlerini bıraktığın kuşların oyunlarını hiç gördünmü?yoksa ne yapyıkları hakkında bir bilgin varmı, eğer varsa biraz bilgi verir misin ayrıca elinde bulunan başka ırak kökenli kısa gagalı fişegi uzun giden bildiğin musul kuşu var mı?,

En son göktuğ tarafından 10/6/2010, 4:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
göktuğ
göktuğ

10/6/2010, 4:21 pm
zafer daldın arkadaşım yukarıda bulunan beyazlar resim olarak alıntı mı?Yoksa kendi resimlerin mi?Ayrıca beyazlar oyun kuşumu, eğer oyun kuşu ise biraz oyunu hakkında bilgi verirsen memnun olurum!
metoo19

10/6/2010, 4:45 pm
ilhan üstadım bu kuşların oyunları hakkında bana getiren dostum çok idealı konuşuyor ama malumunuz daha yeni elegeçirdik üretim aşamasında olduğumuz için uçurmuyorum işallah ilerleyen zamanda yavruları uçurup izleyecem ve siz değerli dostlarımızla paylaşacam ama kümesimdeki kuşların içinde en çok kanat sesi olan kuş bu kuş tarif edilemez bir kanat sesi var......zafer dalın beyazları alıntı değildir bizzat kümesinde olan kuşlardır onlarda musuldan gelme kısa gaga beyaz gözlü beyazlardır teşekkür ederim katılımınızdan dolayı.........
cabir
cabir
Ad Soyad : ZAFERKARAGOL
Forum Kayıt : 16/11/09

10/6/2010, 5:49 pm
evet bu kuşlar gerçekten safkan galiba güle güle besleyin metin bey çok güzel
metoo19

10/6/2010, 6:12 pm
aydın doğan demiş ki:sevgili admin renklerdeki parlaklığa gözlerdeki orjinalliğe bakınca ne kadar saf ve temiz damar olduğu belli oluyor kuş ben asilim diye bağırıyor bu arada güzel kardeşim metine de teşekkürler gözümüzün pasını sildi helal sana harbi bu işe gönül vermişsin en güzeli yakışır sana Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 3167858558
abim sağolasın güzel duyguların için teşekkür ederim sağolasın gerçekten orjinal vede saf bir kuş kırılmamış ama kafamda bazı düşünceler var bu kuş üzerinde çalışmalara başladım.........
yt
yt
Ad Soyad : yakup tuncer
Doğum Tarihi : 15/04/67
Forum Kayıt : 22/12/09

10/6/2010, 8:22 pm
hakikatten manşallah ,ALLAH,tuy sayıları kadar ömürlerini uzun etsin. Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 745452271 Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 1437731403
göktuğ
göktuğ

11/6/2010, 12:19 pm
Saygı Değer arkadaşım Metin MUTLUAY ben 7 yaşından bu yana kuş beslerim Türkiyenin Her yerinden çeşitli kuşlar getirdik. % 90 ının söyledikleri gibi olmadığını gördük buda bizim yıllardır emeklerimize maloldu ve insanlara olan güvenimizi azalttı.
Artık doğru söyleyen bile olsa biraz karımsar bakıyoruz. Kuşun en güzellerini oynattık en iyilerini gördük bir çok insan çeşitli hayvanlardan hoşlanır bazıları sefer kuşu sever, bazılarıda elinde bulduğuyla yetinir. BEN uzun fişekli ve taklalı kuşları severim. Benim istediğim tarz kuş modelleri: senin ve Zafer DALDIN arkadaşımızın modellerine benzer ayrıca ırak kökenlidir. Benim istediğim kuşun oyun tarzı 5-6 sefer yapma şartı ile ayrıcı taban taklası olacak en az 40 ve 80 m arasıncan sonra sağ ve sola yatırmadan ip çekmiş gibi gitmeli ve inerken en az 5-6 tn takla vurmalı buda benim hoşlandığım kuş tarzıdır. Kısa fişekli ve çok seferli kuşlar benim tarzım değildir. Şimdi ben böyle konuştuğum için bazı yerlerde konuşunca görmeyenlere yalan geliyor biz bu anlattığımızın hepsini gördük şu an elimde 1 yıldır hiç kuş yok. 1 yıl önce bronşit hastalığı geçirdim ondan dolayı hayvanlara bakamadım hepsini ANKARAYA gönderdim. Kuş hevesi hiç geçmeyen bir hevestir. Bizimle Mezara kadar gider. Şuan bronşitimi tamamen atlattım ALLAH İZİN VERİRSE önümüzdeki günlerde istediğim şekilde kuşlardan bulabilirsem yine beslemeyi düşünüyorum. İNŞALLAH elinizdeki kuşlar bizim istediğimiz gibi çıkarsa o zaman daha yakı nennede görüşürüz. Eğer istediğimiz şekilde bildiğiniz herhangi bir yerde varsa mesajlaşırız...
bluepitbull
bluepitbull

11/6/2010, 2:07 pm
İLHAN BEY İL OLARAK ANKARADAN SELAMLAR;

SAYFADA AİT RESİMLERİNİ KOYDUĞUM KUŞLARIN TAMAMI ŞU ANDA ELİMDE MEVCUT OLAN DAMIZLIKLARDIR.KUŞLARIN ÇOĞU KIŞ DÖNEMİNDE GELDİĞİ İÇİN YAVRU ALIP UÇURMA FIRSATIMIZ OMADI ,BİRDE BU UÇURMA İŞİ KUŞ SAHİBİ OLMAK LA YETMİYEN BİRŞEY İYİ BİR SEYİS VE BOL VAKİT GEREKTİREN BİRŞEY O YÜZDEN BENİM İÇİN ZOR BİR DURUM.AMA GELEN BİLGİLER O BÖLGEDEN GELEN SAFKANLARIN OYNADIĞI NE KADAR OYNAR NE YAPAR BENCE UÇURUP GÖZLE GÖRMEK LAZIM..EĞER SİZİN ZAMANINDA BESLEDİKLERİNİZ GİBİYSE BİZDEKİLER NE MMUTLU BİZE ..
göktuğ
göktuğ

12/6/2010, 11:07 am
Saygı Değer arkadaşım Zafer DALDIN sadece elinde bulunan beyazlar mı mevcut yoksa başka ırklardanda varmı? bu sitede bulunan en güzel beyazlar şimdiye kadar gördüğüm en güzelleri. Birde oyun tarzını görürsek çok iyi olur eğer istediğimiz gibi oyun yaparsa, bizde bu beyazlara senin sayende ulaşabilirmiyiz???
bluepitbull
bluepitbull

12/6/2010, 11:10 am
İlhan bey selamlar;

0533 653 94 40 dan bana ulaşabilirsiniz..
Diğer kuşlarım için bu sayfadaki şarabi ve gümüş kaplama bölümlerinde benim kuşlarıma ait resimler mevcut.
göktuğ
göktuğ

12/6/2010, 11:16 am
siz ANKARADA hafta sonunda veyahut hafta arası hangi DERNEĞE gidiyorsunuz..
bluepitbull
bluepitbull

12/6/2010, 11:21 am
iLHAN BEY HERHANGİ BİR DERNEĞE VEYA MEKANA GİTMİYORUM ANKARALI KUŞCULARI TANIMAM,ÇÜKNKÜ ANKARA PERFORMANS KUŞU BESLER BU DA BENİM İLGİ ALANIMA GİRMİYOR..
mehmet73
mehmet73
Ad Soyad : mehmet yapıcı
Forum Kayıt : 04/03/10

15/6/2010, 6:08 am
ARKADAŞ KISA GAGA LETTIĞ ÇAKMAKLI NCEFİDEN GELEDİR .........AYRICA DİYER ARKADAŞIN SORUSU BAYAZIN ALTINDA KINALI GÜKSÜ ÇIKAR ÇOK NADİREN ZATEN BEYAZ YAVRULARIN GÜGÜS KISMI BİRAZ MATIR TÜYDEN SONRA DÜZELİR KİMİLERİNDE TÜYDEN SONRA SARILIK DAHA BLİRGİN OLUR TABİ 1000DE BİR.SAYGILAR
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

15/6/2010, 11:35 am
Beyazmı dediniz?
mete1972
mete1972
Ad Soyad : mustafa mete yılmaz
Doğum Tarihi : 31/08/72
Forum Kayıt : 29/10/09

18/6/2010, 9:16 pm
birde bu beyazların gögsü paslısı varmı

bende var zafer kardeş
beyazsa paslı beyaz 30 yıl önce ankarada vardı Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 2 686484
mustafa güler
mustafa güler
Ad Soyad : mustafa güler
Forum Kayıt : 08/04/10

18/6/2010, 9:47 pm
göğsü belirgin sarı renkli beyazın varsa yayınlarmısın mete kardeş bizde bi görseydik sayende
Similar topics