Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 411k

Join the forum, it's quick and easy

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

+30
cihantje
zaralıemrah
BÜLENT KIZILDAĞ
kusbaz77
samir
ahmet3826
turan o.ç
Ali3547
ekmekci nihat
musamamoste
cemal girasun
yavuzaslan
izmirli erman
mete1972
yt
cabir
göktuğ
aydın doğan
mustafa güler
Kuscu-Murat
abdülvehhab-carkıl
Volkan Gülal
mardinlisamet
mehmet73
metoo19
Dr. Sedat
Forum Admin
karayel_88
bluepitbull
Sakallı Sadık
34 posters
mete1972
mete1972
Ad Soyad : mustafa mete yılmaz
Doğum Tarihi : 31/08/72
Forum Kayıt : 29/10/09

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Empty Geri: Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

19/6/2010, 5:09 am
bu bir şans zafer dal kardeşim bir çift yolladı yanlız sarı degil mor
bluepitbull
bluepitbull
Ad Soyad : zafer daldın
Forum Kayıt : 03/09/08

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Empty Geri: Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında

19/6/2010, 5:33 am
Mete abi;

Güle güle besle sana daha güzelleri yakışır..
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

19/6/2010, 9:39 am
Mete Bey bende duydum şu yavruların resimlerini paylaşsanızda bizde görsek
mete1972
mete1972
Ad Soyad : mustafa mete yılmaz
Doğum Tarihi : 31/08/72
Forum Kayıt : 29/10/09

19/6/2010, 12:34 pm
bu gün senin doktor arkadaşa göstericem o anlatır sana volkan bey ama resim koymam nazar oluyor kuşlar
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

19/6/2010, 12:45 pm
7-8 sene önce havadan gelen bir çakmkalı erkegimiz eş bulamadık ve bir süre sonra öldü bu kuş çok enteresan bir kuştu resim çok kötü oldugu için pek belli etmeye bilir ama kuşun gözü cam derlerya öle bir beyaz göz bebegi toplu iğne kadar siyah kısa gaga gögsü hatları zaten resimde bellidir ve çok canlı bir patlıcan moru pullarıda aynı çok parlak tane tane kumaşı çok güzel aynlı bol taklalı ve çok uzun bir erkekti ayrıyetten ötüşü çok çok farklıydı sivas kumrusu gibi ele alındıgında acayip sesler çıkarıyordu sanırım bu ırak kuşlarına dayanıyor kökü sahibi falan çıkmamıştı kuşun sonrada böyle bir kuş hiç görmedim

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Eskiler1
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

19/6/2010, 2:38 pm
Mete Bey benim beyazlar orjinal Irak kuşlarıdır. Siyah gözlü olanlar oyun kuşlarıdır ve Bango ile alakası yoktur. Kısa gaga, bol paça yavrular veriyorlar ve lekeleri olmuyor. Beyaz gözlü olan erkek beyaz kısa gaga, arka tepe ve şebap paça. Bu kuşda oyun kuşu.
bluepitbull
bluepitbull

21/6/2010, 9:34 am
Erman;

Bendede ona enziyen bir çakmaklı erkek var bu da ona yakın sanırım..Keşke bir yavru alabilseydiniz...
yavuzaslan
yavuzaslan
Ad Soyad : yavuz kılıçaslan
Forum Kayıt : 31/10/08

21/6/2010, 12:14 pm
arkadaşalr bu musul kuşalrı yılalr önce benim ebslediğim kuşalrdı 92-95 yılalrda besledim bunalr biblo gibi kuşalrdır oyun olarakta sık seferli ama kısa kısa fişek yapan kuşalrdır bu bizim oyun kuşu standartında değilelrdir ama masa olarak harika kuşalrdır
bluepitbull
bluepitbull

21/6/2010, 12:17 pm
Yavuz abi;

Bunu daha öncede bana söylemiştin ama,sanırım performansları kendilerini izletirecek şekilde değil mi??Birde hangilerini deneme fırsatın oldu o zamnalar?Bu konuda biraz bilgi verirmisin..
yavuzaslan
yavuzaslan
Ad Soyad : yavuz kılıçaslan
Forum Kayıt : 31/10/08

22/6/2010, 5:22 am
zafer kardeşim o zmaanalr kısa gag musl dediğimiz kaplama kınalıalr vardı nalrdan uçurduk kısa kısa fişekelri vardı ama 20-30 sefer yaparlardı 4-5 metre fişek uzunlukalrı vardı yani oyun kuşunun performansını yapmazlardı şarabilerdende şu anda elidme 15-20 akdar var yaklaşık 10 seneden fazladır besliyorum onalrdada sık takladan çıkmama olayı var sık takladan çıkamıyorlar belki yıllardır içiçe eşlemelerden kaynaklanıyodur içelrine harici bir kanda katmadım 10-15 sendir hep aynı kan iç içe eşlendiler bu oyun kuşalrında normalde çok dezavantajlar veiri bunalrdada o dezavantajlar olmuş olabilir saygılarımla
bluepitbull
bluepitbull

22/6/2010, 5:40 am
Yavuz abi;

Kaplamla bizim gümüş kaplamalar mı yoksa sarı kafa kaplamlar mı ?? bunların dışında o dönem arap,beyaz,sabuni,çakmaklı gibi diye türlerden tecrübe etme şansınız olmuş muydu yoksa sadece kaplamalar mı denendi..
şarabi konusunda ,ben geçen sene Bursaya bir dişi gönderdim direk ıraktan gelmişti inanılmaz performans gösteriyormuş,ama gözle görmek lazım.Bu kuşların bizim yerel kuşlar kadar performans göstermesi beklenemez ama kendilerini izletseler bana göre yeter böylece hem masa hemde hava kuşu olarak ortak bir hedef yaklanmış olur diye düşünüyorum..
cemal girasun
cemal girasun
Ad Soyad : cemaL baş
Doğum Tarihi : 01/01/86
Forum Kayıt : 12/03/10

22/7/2010, 5:44 pm
izmirli erman demiş ki:7-8 sene önce havadan gelen bir çakmkalı erkegimiz eş bulamadık ve bir süre sonra öldü bu kuş çok enteresan bir kuştu resim çok kötü oldugu için pek belli etmeye bilir ama kuşun gözü cam derlerya öle bir beyaz göz bebegi toplu iğne kadar siyah kısa gaga gögsü hatları zaten resimde bellidir ve çok canlı bir patlıcan moru pullarıda aynı çok parlak tane tane kumaşı çok güzel aynlı bol taklalı ve çok uzun bir erkekti ayrıyetten ötüşü çok çok farklıydı sivas kumrusu gibi ele alındıgında acayip sesler çıkarıyordu sanırım bu ırak kuşlarına dayanıyor kökü sahibi falan çıkmamıştı kuşun sonrada böyle bir kuş hiç görmedim

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Eskiler1
cok orjjnll ya
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

1/9/2010, 8:17 pm
hüseyin alkış şırnak

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Dsc03064o
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Dsc03066b
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Dsc03067d
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

1/9/2010, 9:49 pm
mehmet abi verdiğin bilgiler için çokk spas diyorum eline yürreğine sağlık
Forum Admin
Forum Admin

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Empty Arapça Bilen Warmı ?

5/9/2010, 1:47 pm
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

مساء الخير على جميع الأعضاء اليوم حبيت اعرض لكم قسم من حمام القلاب الذي كنت املكه والأن محول على الزاجل فقط قسم كبير من حمام القلاب بعته وبقى قسم قليل عند ابن عمي وهاي الصور

هاي صورة ودعية لطخة مال موصل

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 999000202

صورة اخرى سود مال موصل

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 661372904

وهاي صورة فضيات بيض مال موصل

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 440386752

وهاي صفر هم مال موصل

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 496158907

هاي مجموعة قلابات

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 754900355

صورة اخرى
Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 598919568

هاي طيرة فضية بعيون بيض مال موصل

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 710253564

تقبلوا تحياتي

اخوكم عمر الزبيدي ( ابو دان )
ekmekci nihat
Ad Soyad :

5/9/2010, 5:40 pm
öncelikle herkeze selam ederim demiş
daha sonra kuşlarımı sizlere göstermek istiyorum demiş,fakat kuşların bir bölümü banyo ederken cekmek zorunda kaldım demiş
daha sonra sırasıyla fotografları tanıtmış,
sadece kuşlar banyo yaparkenki fotolarda ilk fotoya kuşlarımın hepsi demiş ikinci fotoyada diger bi görünüm demiş
en altta sırasıyla :saygılarımı kabul edin demiş kendisinin lakabı abu-dan ismiyse ömermiş
beyazlarada ayrıyetten beyaz gözlünün: ucan kuş olup beyaz gözlü olduğunu yazmş
Forum Admin
Forum Admin

5/9/2010, 7:05 pm
bir arap sitesinde buldum musul kökenl, kuşlar ırkların ismi falan belki yazılmıştır dedim ama yazmamışlar
ekmekci nihat
Ad Soyad :

5/9/2010, 8:20 pm
araplar için sevda,beyazlar için beyaz,letiğ için letihad yazıyo
Ali3547
Ali3547
Ad Soyad : Ali Demir
Doğum Tarihi : 21/11/94
Forum Kayıt : 13/07/10

6/9/2010, 1:27 pm
bende arapça biliom ama arap yazısından anlamıom
Forum Admin
Forum Admin

7/9/2010, 8:08 pm
اخ عمر الزبيدي اذا تعرفلنا اسماء اخر صورتين يمنا بالعراق انا ما شايف منهم يخبلوووووون

NİHAT BEY BUNUDA CEVİRE BİLİRMİYİZ
ekmekci nihat
Ad Soyad :

7/9/2010, 11:23 pm
sayın admin bu alıntımı yoksa şahsın size attığı bir mailmi?
çünkü burda tam olarak=kardeş ömer zebi-di ırağa ugur getiren diğer suretteki kuş isimlerini sayarken ben sizin aklınızı kacıracağınızı(yada deli olduğunuzu) zannettim diyor
fakat ben bu cümleye anlam veremedim
Forum Admin
Forum Admin

9/9/2010, 5:49 am
bana yazmış ama anlamsız bişi çıktı
ekmekci nihat
Ad Soyad :

9/9/2010, 10:58 am
o zaman kardeşiniz ömerin size isimlerini anlatıp tarif ettiği ırak kuşlarının güzelliğine şaşırcaksınız... manasıda cıkabilir sayın admin,ama yinede cok kötü arapça konuşuyo bu arkadaş:)cümlenin yapı taşları baya eksik
neyse hayırlı bayramlar
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

9/9/2010, 6:50 pm
her kısa gagalı kuş musul kuşu demek değil

her musul kuşuda kısa gagalı demek değildir:))
ahmet3826
ahmet3826
Ad Soyad : ahmet zola
Forum Kayıt : 09/09/10

9/9/2010, 9:04 pm
Selamünaleyküm abicim kuşları Allah nazardan korusun maşallah barekallah. sayın abim beyaz çakır renkli kuşlar harika.bende bu beyazların gözleri çakır renkli olmayanları var bendeki kuşların cinsi nedir sana bunu soracaktım.belli ki bu konuda çok bilgilisin istifade etmek isterim saygılar....
ahmet3826
ahmet3826
Ad Soyad : ahmet zola
Forum Kayıt : 09/09/10

Musul (Kısa Gaga/Necefi) Kuşları Hakkında - Sayfa 3 Empty selam

9/9/2010, 9:25 pm
beyaz çakır gözlü kuşun normal gözlü olanı coktur.Ben onların yani çakır renkli olmayanların cinsini merak ediyorum cvblayan olursa sevinirim...
göktuğ
göktuğ
Ad Soyad : İlhan CAN
Doğum Tarihi : 10/06/72
Forum Kayıt : 05/06/10

30/9/2010, 1:49 pm
Saygı değer arkadaşım Metin Mutluay sitemizde bulunan dumanlı kısa gagalı kuşların bulunduğu kümes senin kümese benzettim.Resmin üstünde Hüseyin Alkış yazıyor, kuşların kime ait olduğunu anlayamadım.Resimde uzun paçalı, kısa gaga dişi ve kısa paça kısa gaga bir erkek bulunuyor.Ben senin olduğunu düşündüm, eğer sana ait ise cevabını beklerim,
değilse, sitede üye listesinde Hüseyin Alkış adına üye bulamadım.Kuşlar hakkında bilginizi
beklerim.
metoo19
Ad Soyad : mmm
Doğum Tarihi : 30/08/77
Forum Kayıt : 08/02/09

30/9/2010, 2:42 pm
göktuğ demiş ki:Saygı değer arkadaşım Metin Mutluay sitemizde bulunan dumanlı kısa gagalı kuşların bulunduğu kümes senin kümese benzettim.Resmin üstünde Hüseyin Alkış yazıyor, kuşların kime ait olduğunu anlayamadım.Resimde uzun paçalı, kısa gaga dişi ve kısa paça kısa gaga bir erkek bulunuyor.Ben senin olduğunu düşündüm, eğer sana ait ise cevabını beklerim,
değilse, sitede üye listesinde Hüseyin Alkış adına üye bulamadım.Kuşlar hakkında bilginizi
beklerim.
kısa gaga dumanlı takım hüseyin dostumundur ama daha kısa gagalı ilk sayfada resmi olan biberi diye de adlandırılan necefi kuş benimdir bu dumanlılar güzel oyunlu olduğunu söyledi hüseyin hatta bir ara ben kendime getirtip oyunlarına bakmak istemiş ama nasip olmadı.. başka bilmek istediğiniz bir konu varsa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.......
samir
Ad Soyad : samir ercument
Doğum Tarihi : 22/02/74
Forum Kayıt : 23/09/08
http://www.samirercument.piczo.com

11/10/2010, 4:54 pm
arkadaşımız diyorki elimdeki kuşalrı ben verdım bende yok ama amcamın oğlunda kalan bır kaç tane musula mal olmuş musul guvercının resımlerını sizinle paylaşmak ıstedım.diyor.
samir
Ad Soyad : samir ercument
Doğum Tarihi : 22/02/74
Forum Kayıt : 23/09/08
http://www.samirercument.piczo.com

15/10/2010, 4:39 pm
yuykarıdakı arapça yazının aynını bilmeyen ve nlamayanlarla ben paylaşayım istedim.
ESSELMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAH.BÜTÜN HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR DİLERİM.BÜ GÜN İSTEDİMKİ.SİZİNLE DAHA ÖNCE BESLEMEKTE OLDUĞUM BIR KISIM TAKLACI GÜVERCİN.
FOTOĞRFLRINI.SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.BU GUVERCİNLERİMİN. BÜYÜK BİR KISMINI .ELİMDEN ÇIKARDIM .YANİ SATTIM.VE AMCAMIN PĞLUNDA KALAN.KÜÇÜK BİR KISMININ RESİMLERİNİ.SİZİNLE PAYLŞMAK İSTEDİM.İŞTE AMCAMIN OĞLUNDA KALAN GUVERCİNLERİNN. RESİMLERİ.NOT.ARKADAŞLAR ARAPÇADA YAZAN TAMAMEN BUDUR.RKADAŞIMIZ MUSULA MAL OLMUŞ TAKLACI IRKI GUVERCINLERININ RESIMLERINI BiZiMLE PAYLAŞMAK İSTEMİŞ HEPSİ BU.SAYGILARIMLA.SAMİR.ERCÜMENT.MARDİN.MİDYAT.http://samirercument.tr.gg.0535/5195174
Similar topics