Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı?

+12
aliihsan
aladag6
bülent baştuğ
omeryener26
capslock967
türker saygılı
selami şık
şebapçı
Forum Admin
Sarioglu
alpc
yavuzduman
16 posters
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 Empty Geri: Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı?

28/4/2010, 12:06 pm
Resimdeki kuşa ilişkin algılamada bence birinci derecede göze çarpan dik bir duruş ve orantı...

İkinci olarak; hebetli duruşu veren el ayak ve paça düzeni,

Üçüncü kesmesi temiz bir gögüs kınası,

Dördürcü olarak bu kez tersinden oluimsuz bir yön güzükmüyor...İnsanlar hayranlıkla bakıyor.. Buradanda diğer yönlerindede bir kusur olmadığına hükmediyoruz..İşte bu yüzden güzel diyoruz..

Ama içimizde kuşu gören arkadaşlar var onlar tabi daha farklı bir pisikoloji ve bilgi ile güzel diyorlardır.
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 Empty Geri: Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı?

28/4/2010, 12:21 pm
Bu erkeğin bahsettiğiniz güzelliklerinin yanında resimden gördüğüm kadarı ile alnı dar ve ince,kafası ufak dişi kafasına sahip,boynu ince bir erkek,büyük ihtimalle dişi teki bir erkek....
bülent baştuğ
bülent baştuğ
Ad Soyad : Bülent Baştuğ
Doğum Tarihi : 27/02/59
Forum Kayıt : 15/07/09

28/4/2010, 1:45 pm
RESİMDE BULUNAN KUŞ ÇATLI ERKEK DEDİĞİMİZ ASLI YİNE GÜRSEL ABİNİN KUŞLARINDAN OLUP 14-15 YAŞLARINDA VE KARAMANDA KATIRLI HÜSAYİN ABİNİN KÜMESİNDE BULUNUYOR.AYRICA BENDE 3 AY KADAR BU KUŞU BESLEDİM VE YAVRU ALDIM.BU KUŞ MİSKİ OLARAK ÖRNEK GÖSTERİLEBİLECEK FİZİK ORANTISI,EL DOLGUNLUĞU,DURUŞ,GÖĞÜS VE PULA SAHİP BİR KUŞ ÖYLE KAFASI KÜÇÜK FİLAN DA DEĞİL GAYET ORANTILI VE ÇOK GÜZEL BİR KUŞTUR.BİLGİLERİNİZE.
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

28/4/2010, 2:04 pm
Turker, güzelim erkeğe dişi yakıştırması yaptın yaa.. :-)
ben sana yarışmalarda derece alan kuşların resimlerini koysam, coğunu zaten biliyorsun. bunun yanında başka tarafınla gülersin. Diğer tarafta kafası büyük değişik olan kuşlarında başka taraflarında başka şeyleri var. Benim sevmediğim bir olay var. Cevremdede hep anlattığım bir olay. Bir olayın bütününe bakıp, sonra ince ayrıntıya geçmek lazım.
Bak gecen gün ne oldu. Biri geldi. boğa kürenkler diye kuşlar var. kürenk dişi almış.
erkeklerden büyük kafası. Rengi yanıyor, bogazı cebelitarık gibi. Amaa burnu esmer gibi, hadi onu gectim. Miskiden çıkma der göz ardı ederim. göz ceperindeki deri bambaska bir renk. Yaw bu kuşmu diyesim geldi. :-) Bunu diyebilmek icin bir cakmaklının, yada baska bir ırkın göz ceperleri deri rengi nasıl oluyor.. sarımsak gibi burnu olan kürenkin nasıl oluyor,
miskinin nasıl oluyor.. bilmek gerekiyor.. Oysa oda kendince güzel.. Gelelim kısaca öz olana. Dengeli olsun, hos dursun, enerji versin.. İşte kuş budur. Boşver dişi tekesine takılmayı.
Yanılıyorsam yanlışsam herkez fikirlerini yazsın. Bende kendimce yeni yenişeyler öğrenebilirim.

Alp / Bursa
türker saygılı
türker saygılı

28/4/2010, 11:22 pm
Benim yazımda,görünen güzelliklerinin yanında diyerek cümleme başlamışım,ben resimden gördüğüme göre fikrimi yazmışım,kimsede kuşu kötülemişim gibi bir izlenim oluşturmasın,kuşun güzel olduğunu da belirtmişim....
türker saygılı
türker saygılı

28/4/2010, 11:49 pm
alpc demiş ki:Turker, güzelim erkeğe dişi yakıştırması yaptın yaa.. :-)
ben sana yarışmalarda derece alan kuşların resimlerini koysam, coğunu zaten biliyorsun. bunun yanında başka tarafınla gülersin. Diğer tarafta kafası büyük değişik olan kuşlarında başka taraflarında başka şeyleri var. Benim sevmediğim bir olay var. Cevremdede hep anlattığım bir olay. Bir olayın bütününe bakıp, sonra ince ayrıntıya geçmek lazım.
Bak gecen gün ne oldu. Biri geldi. boğa kürenkler diye kuşlar var. kürenk dişi almış.
erkeklerden büyük kafası. Rengi yanıyor, bogazı cebelitarık gibi. Amaa burnu esmer gibi, hadi onu gectim. Miskiden çıkma der göz ardı ederim. göz ceperindeki deri bambaska bir renk. Yaw bu kuşmu diyesim geldi. :-) Bunu diyebilmek icin bir cakmaklının, yada baska bir ırkın göz ceperleri deri rengi nasıl oluyor.. sarımsak gibi burnu olan kürenkin nasıl oluyor,
miskinin nasıl oluyor.. bilmek gerekiyor.. Oysa oda kendince güzel.. Gelelim kısaca öz olana. Dengeli olsun, hos dursun, enerji versin.. İşte kuş budur. Boşver dişi tekesine takılmayı.
Yanılıyorsam yanlışsam herkez fikirlerini yazsın. Bende kendimce yeni yenişeyler öğrenebilirim.

Alp / Bursa

Alp yazımı tekrar okursan kuşa dişi yakıştırması yapmıyorum,dişi teki bir erkek olabilir diye tahminde bulunuyorum alnının darlığından,bana ince görünmesinden dolayı... dişi gibi kafası olan bir erkek çoğunlukla dişi tekidir...kimisi zamanla kafa açığını biraz kapatabilir veya öyle de kalabilir,kuşu kötülemiyorum,resimden bana göre görünen eksiğini yazdım...Yavuz hoca dan sonra yazmışım,güzelliklerinin yanında diye cümleme başlamışım....ama algıda sorun mu var,cımbızla seçer gibi birşeyleri alıp yanlış anlamak herhalde kuş beslemekle alakalı bir şey...dişi teki erkek benim kümesimde de var,ölene kadar da beslemeyi düşünüyorum üstelik...yani senin algıladığın gibi''dişi tekine takılmam ben''....ben sadece sözlerimin çarpıtılmasına takılırım, Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 634977988 Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 634977988 Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 634977988 ....ayrıca birilerinin parayla aldığı kuşlar onları bağlar,adamın hoşuna gitmiştir,almıştır....zamanla yanlış veya doğru mu yaptığını anlayacaktır....sen ne kadar desen ona boş gelir....asıl konumuza dönelim....selamlar sevgiler....
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

29/4/2010, 1:15 am
Bende ne diyorum, kuş güzelse, yok derisiymis, yok surasıymıs, yok burasıymıs, ben cok takılmam. Her güzel kendince güzel. Aynı kalıplara zaten sokamayız.. Bu kusu beslemekteki birinci amac, güzelliği. ikinci amacta bu kusu takla sınıfından koparmamak olduğunu düşünüyorum. Neyse bu kısım sadece bacak ve el kısmı :-) konu dağılmasın..
dadaş
dadaş
Ad Soyad : UĞUR ÇAKAR
Doğum Tarihi : 21/10/87
Forum Kayıt : 04/06/09

8/5/2010, 11:06 pm
UYAR HÖKÜMETİM UYAR ŞEBAB ELİ BU ŞEKİLDE OLUR ORTADAN AYRIK, İNCİKLER DOLU VE YANDAN PERDELERİ ÇIKACAK BÖLE GÖVDE İLE BÜTÜN OLACAK KUŞUN ALTI ŞALVARINI DÖŞTEN YARACAK BÖLE :) GÜLE GÜLE BESLE MAŞALLAH...

AMA BEN SANA ŞUNUDA SÖYLEYİM ABİ BURADA KİMSE BUNU DEMEZ, burda kimse senin kuşuna altı uygun tam olması gereken demez demez KUŞUN ALTI TAM OLMASI GEREKEN GİBİ DEMEZ BEN AÇIK KONUŞURUM BİLİR HERKES BENİ YİGİDİ ÖLDÜRÜN HAKKINI YEMEYİN SAYGILAR...
Anonymous
Misafir
Misafir

9/5/2010, 12:44 pm
turker abı mustafa hocamın dedıgı bu heralde.. aslında boyle omlalı dıye bırseyde yok gıbı zaten goze hos gelen bu.. bos bılekler mı guzel duruyor dolu kaba bıleklermı tabıkı dolu bılekler..
türker saygılı
türker saygılı

9/5/2010, 4:17 pm
timsah16 demiş ki:turker abı mustafa hocamın dedıgı bu heralde.. aslında boyle omlalı dıye bırseyde yok gıbı zaten goze hos gelen bu.. bos bılekler mı guzel duruyor dolu kaba bıleklermı tabıkı dolu bılekler..

Ahmet, dediğin gibi göze daha hoş geliyor,daha zengin daha kaba duruyor,saçların ortadan ayrılmış hali gibi.....ayak-paça-şalvar konusunda birçoğumuzun kümeslerinin zamanla daha da zenginleşeceğini düşünüyorum,yeter ki eşleştirmelerde gözönünde bulunduralım....selamlar
türker saygılı
türker saygılı

9/5/2010, 4:23 pm
sağol Uğur kardeşim,resimli örnekler diğer arkadaşlarımızın da farklı ve daha güzel ayak-paça-şalvar resimleri ile bu bölüme katkı sağlamalarına örnek olacaktır,arkadaşların formda olan iyi alt takımlı kuşlarının resimlerini paylaşmasını beklerim....selamlar sevgiler....
bülent baştuğ
bülent baştuğ
Ad Soyad : Bülent Baştuğ
Doğum Tarihi : 27/02/59
Forum Kayıt : 15/07/09

10/5/2010, 6:08 am
YUKARIDAKİ KUŞUN AYAKLARININ TIRNAK ÜSTÜ HARİÇ OK TAMAM
türker saygılı
türker saygılı

10/5/2010, 12:01 pm
bülent baştuğ demiş ki:YUKARIDAKİ KUŞUN AYAKLARININ TIRNAK ÜSTÜ HARİÇ OK TAMAM

Bülent haklısın tırnak üstünde sadece 1 tüylük boş yeri var,yavrularında o eksiği vermedi...teşekkür ederim yorumuna ....selamlar

En son türker saygılı tarafından 11/5/2010, 8:25 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yavuzduman
yavuzduman

13/5/2010, 7:24 pm
Arkadaşlar Şebap güvercin hep benzetidiği gibi ne leylek gibidir,nede sürüngen gibi göğsü yerdedir. Ne araba çiğneyen yüksek tekerlekli amerikan kamyonetleri gibidir,nede yarış arabası gibi asfalta bikaç santimdir...

Şu varki ben 1980 lerden beri şebap güvercinle ilgiliyim..1997 den bu yana kesintisiz bakıyorum..2005-2009 arası piyasayı hiç takip etmedim.sadece elimdeki 1997den beri baktığım damarlara devam ettim...Bu arada işler değişmiş...Eskiden paçaya yarım santim eklemek için yılarca çalışılırdı.. Bir baktık ki 10 santimlik paçalar çıkıvermiş

Selamlar
Anonymous
Misafir
Misafir

14/5/2010, 8:28 am
iste buda bır ornek.. su sekılde olması gerekır dıye kesın bır sey yok herkezın fıkrı gorusu farklı cunkı besledıgımız kus saf bır ırk degıl yapma kus oyuzden herturlusu cıkıyor altlarından kısa pacalı ,uzun pacalı ,dolgun pacalı, az pacalı yanı ,iş zevke kalıyor..herkez orneklerle buraya hosuna gıden veya boyle olmalı dedıgı ayak resmını atabılırmı arkadaslar guzel olur..
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

14/5/2010, 1:28 pm
Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 05072006044vm0

En son Forum Admin tarafından 16/5/2010, 11:04 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yavuzduman
yavuzduman

14/5/2010, 1:29 pm
TGYB ye girersen...bu renkler dışında bizim Mardin güllüsüne benzer kalemli,yani kürenk formatında modellerininde olduğunu görebilirsin...Yine buradaki uzun bilgi yazısına bakarsan bu kuşun beyaz gagalı ve uzun gagalı formklarınında olduğunu,hatta bizi ankutlarında bu soydan geldiğinin yazıldığınıda görebilirsin..Biz dayanağı olmayan birşey konuşmayız,yazmayız merak etme...Bununla birlikte bu mutlaka yapılmıştır demiyorum ama bir ihtimaldir...Bu seninde bildiğin camiada birisi bunu yapmış olsa sana bana söylermi?Elbette söylemez...Ben daha evvelde söylemiştim mardin şalvarlısı ile deney yapacağım diye... şu anda yumurtadalar çıkarsa sana gösteririm.

Normal eşleme ile 4 yıllık bir evrim süreci içinde bir paçanın 5 santimden 10 santime çıkacağına inanıyorsak, bilim iflas etmiştir benim diyecek birşeyim yok. Çünkü burada söz biter.

En son yavuzduman tarafından 14/5/2010, 1:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yavuzduman
yavuzduman

14/5/2010, 1:36 pm
Şimdi doğru fotoğrafı bulmuşsun..Sağdaki kuşla iki-üç nesil çalışıldığında neden dadaş paça elde edilmez...Bu kuşların ve musulların meraklısı olan bizim sitedede adı yer alan mardinli samet arkadaşımızın ağabeyi mehmet biliciye ulaşırsan daha evvel yapılmış bu deneyle ilgili bilgi alabilirsin.Aklın ve bilimin sınırlarını ve birazda genetik bilen herkez üç aşağı beş yukarı bazı çıkarımlar yapabilir...Menfeati olanlar ve birbirinden korkanlar bunu söyleyemez...
yavuzduman
yavuzduman

14/5/2010, 1:47 pm
TGYB deki açıklama yazısında o kuşların uzun ve beyaz gagalarındanda bahsediliyor..Ve bu kuşlarla bizim ankutların aynı soydan geldiğinide yazmışlar.. biraz araştırılsa muhtemelen mardin şalvarlısı ile malatyalarda bu kuşlarla akraba çıkar..Özbekler türkiyeye bildiğim kadarıyla girmemiş dolayısıyla özbekle çalışılmış olma ihtimali zayıf... Ama ordaki fotoğraflar bu çağrışımı vermiyor değil..
türker saygılı
türker saygılı

14/5/2010, 2:25 pm
Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 05072006044vm0

Admin kardeşim,bu kuşlara batıda genelde DEMKEŞ,doğuda ise HABEŞİ denir,aslında paçaları daha uzun olup resimde gördüklerim kırıklarıdır,bu kuşları özellikle dahada paçaları kırılmış olanlarını ön tepelerinden ve ''baz''oluşlarından dolayı geçtiğimiz 10 yıl içinde ön tepeciler çok beslediler,kırarak kendi kuşlarına tepe,göz,ayak,bazlık oturtmaya çalışsalarda fazlaca başarılı olanına rastlamadım...Batman da dernekte birçok renkte tahminen 40-50 çift,paçaları dahada kırılmış olan bu kuşlardan gördüm,ne olacak diye sorduğumda BATI böyle istiyor,ön tepeciler istiyor demişlerdi,izine geldiğimde dernekte gördüm kapış kapış gidiyordu,sene 2003 te....

ben 1996-2003 arası Siirt te görev yaptım ve bu kuşların paçaları biraz daha kırılmışından da beyaz 1 çift hediye geldi,Suriyeden getiriliyorlardı,ikiside dişi çıkınca tekrar erkek siparişi verip almak için Nusaybin'e sınıra gittik,bahsettiğim Habeşi-Demkeş'lerin de oyun özellikleri mevcut....
yavuzduman
yavuzduman

14/5/2010, 6:48 pm
Bu kuşlar benim bildiğim mardin güllüsü yada mardin şalvarlısı olarak bilinen ,oyun kuşu özelilklli bir kuştur..Demkeşle ilgisi yoktur demkeş oyun değil ötüm kuşudur, böyle yüksek ayaklı değildir,geniş paçalı,geniş gögüslü tıknaz yere yakın bir kuştur.
Forum Admin
Forum Admin

15/5/2010, 8:30 am
aynen katılıyorum bundan 30 sene önce giydiginiz kıyafetlere bakın bir ispanyol paça pantolun şimdi giyip çıkın sokaka insanlar size uzaylı gibi bakar yanlışmıyım moda dene bir şey oldugunu kimse inkar etmesin dadaş bir modaydı sevildi üretildi sıkıldı yarın ortadan ayrıktan daha iyi bir model çıkar onu severiz bakarız sıkılırız insan oğlu böyledir bencede kuşun modeli biraz zoe çıkacak kimisi fizik istiyor kimisi orantı kimisi taneli kimisi abalı en iyisi kendi bildigini gözüne hoş geleni beslemek başkası için kuş beslememek senin yaptıgın iş baktıgın kuş iyi olursa herkez saygı duyar ona çalışır.

En son Forum Admin tarafından 16/5/2010, 7:22 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

15/5/2010, 3:24 pm
Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 14ig6u1

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 255j3vl

Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 23ib48z

arkadaslar burda 3 tane kusun ayagı var herkez fıkrını yazarsa sevınırım hangı ayagın daha guzel oldugu konusunda..
yavuzduman
yavuzduman

15/5/2010, 3:35 pm
Ahmet bu kuşlarla ilgili paça yorumu için erken gibi...Bana 1 ve 3 nolu kuşlar ilerde dahada güzel paçalara sahip olacaklar gibi geliyor..
Forum Admin
Forum Admin

15/5/2010, 4:14 pm
3 kuş içerinde puanlama yapıyorum 2. nolu paça hoş 1-3 hiç hoş degil ...

En son Forum Admin tarafından 18/5/2010, 11:41 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

15/5/2010, 4:41 pm
yavuz abı zevklerımız tam zıt bende admınle aynı fıkırdeyım 1nolu paca bana gore berbat bılekler bombos tuy az 3 nolu ıse ondan bıraz ıyı bencede en ıyısı 2 nolu..işte herkezın fıkırlerı farklı farklı o yuzden dedım herkez ne bılıyorsa bıldıgını ıstedıgını beslesın cunkı bu kusun standardı yok..
Sarioglu
Sarioglu
Ad Soyad : Şükrü SARI
Doğum Tarihi : 04/05/73
Forum Kayıt : 01/07/09

18/5/2010, 10:59 am
Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 Dsc00559jds
Şebapta El Ayak Puanlaması Nasıl Olmalı? - Sayfa 2 Dsc00558gn
pala hayri
pala hayri
Ad Soyad : hayri yerebasmaz
Doğum Tarihi : 06/06/85
Forum Kayıt : 15/05/10

18/5/2010, 11:12 am
Şükrü abi paçaya bir sözüm yok.. Lakin kuşların kınalarının rengi benim hoşuma agitti. kınası böyle hafif,parlak yavru ağzınzna çalıyor gibi, küflü paslı mat değil,Orjinali nasıldır tabi bakmak lazım. kuş sizde ise nasipse birgün canlı görmek isterim..
Forum Admin
Forum Admin

18/5/2010, 11:41 am
güzel bir ayak örnegi şükrü beyin kuşu
Sarioglu
Sarioglu
Ad Soyad : Şükrü SARI
Doğum Tarihi : 04/05/73
Forum Kayıt : 01/07/09

18/5/2010, 12:50 pm
pala hayri demiş ki:Şükrü abi paçaya bir sözüm yok.. Lakin kuşların kınalarının rengi benim hoşumu gitti.kına böyle hafif,parlak yavru açına çalıyor gibi, küflü paslı mat değil,Orjinali nasıldır tabi bakmak lazım. kuş sizde ise nasipse birgün canlı görmek isterim..

Hayri ne zaman istersen hem tanışır hem sohbet ederiz. Ziyaretin beni cok memnun eder.. Saygılar.

Paça, ayak, dirsek bende kendimce hoş gorunduğunu dusunduğum bir ornek resim attım.. saygılar..
Similar topics