yumurtalar çok küçük neden? 411k

Join the forum, it's quick and easy

yumurtalar çok küçük neden? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sdtsword
sdtsword
Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08

yumurtalar çok küçük neden? Empty yumurtalar çok küçük neden?

16/6/2010, 3:47 pm
çok değerli çi çift kuş aldım kuşlar çiftleşiyo normal yumurtluyo ama dişi çok küçük yumurta yapıyo ve tek yumurtluyo yumurta normal boyutundan çok daha küçük oluyo serçe yumurtası kadar yumutluyo ilkinde yeni geldi herlade tedirgin oldu falan die düşündüm aaltından aldım yumurtayı 2 hafta sonra tekrar yumurtladı yine aynı yumurtası kalsiyum eksikliğinden olabilir dediler bilgisi olan varmı yada başına böle bişey gelen?
sefaaa
sefaaa
Ad Soyad : sefa aysel
Doğum Tarihi : 12/07/90
Forum Kayıt : 12/09/08

yumurtalar çok küçük neden? Empty Geri: yumurtalar çok küçük neden?

16/6/2010, 4:02 pm
Kuş küçükse yani ilk yumurtalarıysa olur böyle şeyler normal bendede oldu bu olay 1-2 ay sonra normal büyüklükte oluyor... Saygılar
kuşçu mert
kuşçu mert
Ad Soyad : mert soğancı
Forum Kayıt : 03/02/10

17/6/2010, 7:39 am
yavru çıkıyo büyüyosa sorun yok eğer çıkmıyo hep cılk çıkıyosa iyi besin veremiyon demektir
sdtsword
sdtsword

17/6/2010, 3:20 pm
yumurtaya yatırmıyomki yavru çıksın fasulye kadar yumurtadan yavru çıkarmı.normal yumurtanın onda biri kadar yumurtanın büyüklüğü pişmiş kuru fasulye varya o kadar büyüklükte yumurtası. kuş bana yeni geldi 2 kere yumurtladı ikiside minicik
kuşçu mert
kuşçu mert

18/6/2010, 3:24 pm
ya yerinden memnun değil kuş yada sen iyi besin vermeiyon özellikle yumurta döneminde kalsiyum ve taşş özellikle lazım
sdtsword
sdtsword

19/6/2010, 7:45 am
diğer kuşlarda hiç olmadı böle bişi zaten bu dişi bana yeni geldi geldiği yerde yetrli beslenememiş olabilir ben mineralde veriyom vitaminde şu sıra yineçifleşiyo bakalım bu sefer nasıl yumurtlıcak
kuşçu mert
kuşçu mert

19/6/2010, 9:50 am
bakalım sen buraya yazan yumurtlayıncı
sdtsword
sdtsword

3/7/2010, 6:40 am
yumurta yine aynı çıktı tek yumurtladı yine oda serçe yumurtası kadar.kuştamı bi arıza var acaba diğer kuşlarda yok böle bişi vitaminde mineralde veriyorum gayet sağlıklılar. 3. kez yumurtladı kuşyumurtası yine tek yumurtladı ve minicik bi yumurta yaptı sorun ne çözemedim.
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

3/7/2010, 7:35 am
Sedat Bey merhabalar.Eğer bu durum bir kaç kere daha tekrarlanırsa değişik bir durum söz konusu olacak ki mineral ve vitamin verdiğinizi söylediniz.Kuşlarınıza genel olarak verdiğiniz besin çeşitleri neler(yem vs).Kuşlar toprak,taş hatta duvarlardan dökülen kireçleri bile iştahla yiyecek hayvanlardır.Bunlar karşılanıpta hala aynı durum varsa kuşta sorun da olmuş olabilir.Selamlar...
sdtsword
sdtsword

3/7/2010, 7:51 am
kuşlara geneldebuğday yediriyorum yavru dönemlerinde karışık yem veriyorum yeşillik yediriyorum sürekli salmada kuşlar tabanı toprak oranın taş toprak mineral hepsini alıyo kuşlar haftada bi mutlaka dışarı salıyorum banyolarını veriyorum.bana kuşta bi sorun var gibi geliyoçünkü kuş 3 kere yumurtladı üçündede tek yumurtladı ve serçe yumurtası kadar yumurtladı.süre olarak yumurtlatınca altından almadım yumurtasını ki hemen geri yumutlamasın die yatırdım 20 gün çıkmayacağını bildiğim halde sırf dinlensin die ama yine aynı.bu kuş kısır falanmı hiç kısır kuşum daolmadı kısır kuş yumurtlarmı acaba bu yumurtluyo ama tek yumurtluyo birde çok küçük yumurtası çözemedim bi türlü
denigo20
denigo20

3/7/2010, 10:13 am
Kısır kuşlar yumurtlamaz.Acaba diyorum yumurtayı bir süre altında tutun bakalım 6.gün yumurtaya bakın gelişme falan oluyor mu olmazsa atın yine.
sdtsword
sdtsword

3/7/2010, 10:30 am
yumurtayı altında tutuyorumzaten kuş dinlensin die almıyom ama o yumurtada yavru oluşmaz yumurta çok küçük serçe yumurtası gördünmü hiç onun kadar minicik bi yumurta.
denigo20
denigo20

3/7/2010, 11:11 am
Sedat Bey haklısınız tabiki çıkmayabilir.Ama denemeye değer diye düşünüyorum,yanılıyor muyum? yumurtalar çok küçük neden? 4245286173
sdtsword
sdtsword

8/7/2010, 4:08 pm
bu işten anlayan yokmu? kuş serçe yumurtası kadar yumurtluyo ve tek yumurtluyo sorunu süreklimi yoksa geçici mi çözümü ne olabilir?
kuyucuklu
kuyucuklu
Ad Soyad : mustafa yılmaz
Doğum Tarihi : 01/01/73
Forum Kayıt : 06/06/10

9/7/2010, 8:49 am
sorun sürekli...yoksa 3 defa ard arda yapmazdı..sanırım yumurtalıkları bozuk:(bence ondan medet ummayın..tedavi hiçbir sonuç vermez:((
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

9/7/2010, 9:34 am
Kusu bir ayir esinden, kendini 1 toparlasin, tavuk degilki bu !!!

Hayvanada yazik, ...

Kus aldigi besinlerden kendinimi toparlasin yoksa sana ha bire yumurtami yapsin ???

Bunu Kanadi var, vucudun tümü var, genel saglik acisi var, bunlar senin görmedigin enerjiye màl oluyor, onuda besinlerden alacak, birak kusu bir kendini toparlasin 2 - 3 ay, ondan sonra tekrar dene yumurtasini ve yavrsunu almaya, ama bu arada kusu ayri tut, es filan almasin, bunuda kusu yalniz tutarsan basarirsin, ama tek kalan kusta yumurta yapip üzerine yatabiliyor, yeterki disi olsun, ... onuda altindan alma, üzerinde yatsin, sen yumurtayi aldikca yenisi yapar ve pili tamamen biter !!!

Ama bazi kuslarda ufak yumurta yapiyor iste, durum degismez ise yapacak birsey yok, bence kusu bir dinlendir sen ! ! ! yumurtalar çok küçük neden? 4245286173

Saygilar
sdtsword
sdtsword

10/7/2010, 3:06 pm
bende dinlendirmeyi düşündüm ama kronik bi sorun gibi sanki her seferin tek ve standart boyda minik yumurta yapıyo inş. kalıcı bi sorun değildir.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

11/7/2010, 9:37 am
hayirlisi ne ise o olsun, ...
denigo20
denigo20

13/7/2010, 5:43 pm
Sedat Bey cevaplarımız sanırım pek tatminkar olmadı sizin için.Ama burda söylenenlerin hiç biri boşuna değil.Herkes fikrini söyler,uygulamak tabi ki size düşer.Yani kuş serçe yumurtası kadar yumurtluyorsa muhakkak bir sorunu vardır.Yani büyük yumurtla diyemeyeceğimize göre :) mecburen fikirleri uygulamak kalıyor size.Tabi karar sizin. Selam olsun...
sdtsword
sdtsword

17/8/2010, 1:23 pm
kuş 3. kez yumurtladı.tabi bu arada kuşa biraz takviye yaptım mineral vitamin falan kümesede biraz daha alıştı.ilk iki yumurtasını yaptığı yerler dar ve alelacele tutulmuş yerlerdi.yani kuş adam gibi bi yuva bulup geniş geniş oturup yuva yapıp yumurtlayamadı. bu sefer yumurtladığı yer kendi seçtiği rahat ettiği bi yer.yine tek yumurta yaptı ama bu seferki yumurtası önceki yaptığı yumurtalarlar daha büyük hemen hemen iki katı büyüklükte ama yinede normal yumurtanın yarısı kadar.tatile gitmiştim o arada yumurtlamış gelince altından aldım yumurtayı başka bi kuşun yumurtalarını koydum.kendi yumurtalarıyla yeni koyduğum yumurtlar arasında yaklaşık bi haftalık süre var. inş. kalkmaz üzerinden kalkarsa altına koyduğum yumurtlarda boşa gider. kuş normal kuluçka süresinin üstüne ekstra bi hafta daha yatarmı sizce? bana en fazla 3-4 gün fazladan yatar gibi geliyo hadi hayırlısı
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

24/8/2010, 12:23 am
bence yatar atar arkadasım ama mama yapma olayı nasıl olur onu bılmem ve senın soyledıgın ufak yumurtlama olayı bızım bır kusumuzda vardı mıneral eksıklıgınden dolayı zar yumurta yapıyor ve kucuk yumurta yapıyor bunun en buyuk eksıklıgı mıneral mıneral ve vıtamınle hersey duzelıyor soyledıgım gıbı bence fazladan bı kacgun yatar kus yumurtaya.