Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 411k

Join the forum, it's quick and easy

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

+54
şenol
muygun
columbae
deltree
Londurali68
istanbullumurat
emiralioğlu
fatih_27su
pur
benlukas
kuscuozgur
kemocan
vetemre
vakar
yavuzduman
mr4521
ikraharun
elitte
hsayargil
Sipikopat
altan-aziz
cradletone59
BlackJack
gurkanokur
sefaaa
sadullahekin
ultraslan
olcygktp
türker saygılı
ozturk
kahvecişaban
daghan
Rauf
akrep
MEHMET KARTAL
fault
murat_yetgin
ali_sepetli
ismail güleç01
zfree
fethi
Beysan Taştan
Ahmet SÜLÜN
veysela
redginseng
hamdi hoca
buazza
mehmet_25
Hasan OLGUN
altınokguvercin
umb26
capslock967
ysfkorkmaz
Forum Admin
58 posters
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

8/6/2009, 6:32 pm
ESYEM yeni bir kuş yemide daha üretilecek olup,yakın zamanda sizlerle paylaşılacaktır.
üretilecek yem karışık yemlerden oluşacaktır.normal güvercin yemi olacaktır..kalitesinden ödün vermeyecektir...yemlerimizin çeşitleri çoğaltılacaktır...

YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ.....NORMAL GÜVERCİN YEMİ.....YAVRU
YEMİ..GİBİ...12 İLE 16 ÇEŞİT YEMLERDEN ÜRETİLECEKTİR..FİYATLARI İSE KADEMELERİNE GÖRE DEĞİŞECEKTİR..

YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM...DİĞER YEMLERİMİZ İSE AYNI KALİTEDE ÜRETİLECEKTİR...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

9/6/2009, 10:44 pm
bu güne kadar göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim...PTT KARGOYLA TÜRKİYENİN HER TARAFINA ULAŞTIRIYORUZ...HEMDE CÜZİ MİKTARA VE KAPIDA ÖDEMEYİ YAPIYORSUNUZ....HAVALEYE GEREK KALMIYOR....
SİTEMİZDE AÇILDI BİRAZ EKSİKLERİ VAR AMA TAMAMLANACAK...
www.esyem.com.tr
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

19/6/2009, 7:53 pm
ESYEM GÜVERCİN YEMLERİNİN İÇİNDEKİ KARTLARDA 2 AY SÜRE VERİLMİŞTİR..ASLINDA BU SÜRE OLUMSUZ YERLERE KONULMASI DURMUNDADIR..ASLINDA YEMİ SERİN BİR YERDE
MUHAFAZA EDİLECEK OLURSA 6 AY GİBİ BİR SÜRESİ VARDIR...
6 AY SONUNDA AĞZI AÇILMAMIŞ OLAN ESYEM GÜVERCİN YEMLERİMİZİ YENİSİ İLE 6 NCI AYIN SONUNDA YENİSİ İLE DEĞİŞTİRME GARANTİSİ VERİLMEKTEDİR..
YUSUF KORKMAZ
0533 521 54 80
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

22/6/2009, 7:02 am
ARKADAŞLAR ESYEM SİZİN GÜVERCİNLERİNİZE VERDİĞİNİZ 16 ÇEŞİT YEMDEN ÜRETİLMİŞTİR...TANELİ YEMDEN YAPILMIŞTIR...KUŞLARINIZDA KURSAK ŞİŞMESİ NE MAYALANMA YAPMAMAKTADIR...HİÇBİR YEM KUŞLARDA KURSAK ŞİŞMESİ VE MAYALANMA YAPMAMAKTADIR..KUŞLARIN TAŞLIKLARI ÇALIŞMAMASI SEBEBDİR...TAŞLIĞI ÇALIŞAN KUŞ SİNDİRİMİ ÇOK KOLAY YAPAR...BU DURUM YEME MAL EDİLEMEZ...27 ŞEHİRİMİZE VERDİĞİMİZ ESYEM GÜVERCİN YEMİ KALİTELİ BİR YEMDİR..
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

22/6/2009, 8:07 pm
neden yem hakkında kullanan arkadaslar yorumlar yazmıyor :no:
fethi
fethi
Ad Soyad : Fethi
Doğum Tarihi : 24/02/63
Forum Kayıt : 30/03/08

22/6/2009, 9:14 pm
Hünkari ve posta güvercinlerim var. Bir aydır sadece bu yemi kullanıyorum, son derecede memnunum. Karışık yem verdiğimde kuşlar içinden bazılarını seçiyorlardı, bu yemde zaiyat sıfır. Birde yavru bakımında sıcak su ile karıştırıp mamalıkla yavruların bakımında çok işe yaradı. Benim kuşların yemi yememe gibi bir problemi olmadı. Karışık yemle fiyat olarak kıyaslarsak Buğday 1.tl, Mısır 2,5-3 tl. Darı 2,5 tl. Kenevir 3,5 tl. vs. Bu yemi ekonomik olarakta düşünebiliriz.
zfree
zfree
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09

22/6/2009, 9:24 pm
yeme para vermeyeli cok oldu :d kus versek olurmu :D
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

22/6/2009, 10:57 pm
zfree demiş ki:yeme para vermeyeli cok oldu :d kus versek olurmu :D
kuşlarla takasda yapabiliriz :D
yemi kullanan arkadaşların bazıları benim kendi sayfam olan yere yem hakkında mesajlarını atıyorlar..yine bu forumda,ama sizinde belirtiğiniz gibi bende mesajları buraya yazmalarını istiyorum..bligi olması hakkında,yemimizi beğenende var beğenmeyende,hepsine saygı duyuyorum..ama yine söylüyorum..bu yem taneli yemlerden oluşturuldu..bazı yerlerde bu yemi yediremeyenler oldu..ama yemi verenler çok memnunlar..saygılar..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

22/6/2009, 11:01 pm
fethi demiş ki:Hünkari ve posta güvercinlerim var. Bir aydır sadece bu yemi kullanıyorum, son derecede memnunum. Karışık yem verdiğimde kuşlar içinden bazılarını seçiyorlardı, bu yemde zaiyat sıfır. Birde yavru bakımında sıcak su ile karıştırıp mamalıkla yavruların bakımında çok işe yaradı. Benim kuşların yemi yememe gibi bir problemi olmadı. Karışık yemle fiyat olarak kıyaslarsak Buğday 1.tl, Mısır 2,5-3 tl. Darı 2,5 tl. Kenevir 3,5 tl. vs. Bu yemi ekonomik olarakta düşünebiliriz.

memnun kaldığınız için çok sevindim,inanın bu yemi tam 27 ilde kullanılıyor,elbette bir veya iki ilimizde yememe durumu ile karşılaştık,ama olabilir..yemimiz kalitesi ile öne çıkmasını arzu etmektedeyim..önemli olan verimi..saygılar..
ismail güleç01
Ad Soyad : ismail güleç
Doğum Tarihi : 01/01/75
Forum Kayıt : 21/04/08

23/6/2009, 12:26 pm
Hepinize selamlar. Yaklaşık 15 gündür kuşlarıma esyem vermekteyim. Kuşlarım ilk başlarda açlıklarını kesecek kadar bu yemden yiyorlardı. Ama şimdi artık alıştılar sağlıkları ile ilgilide bir problemim olmadı. Dün itibariyle Yusuf bey'den 1 torba daha istedim. Şu an 12-13 günlük olan 1 çift kırlangıç kelebek yavrularımın gelişim durumu dikkatimi çekti o yüzden sipariş verdim. Yeni yumurtadan çıkacak yavrularım var onlarıda gözlemleyip yem üzerindeki kararımı o zaman vereceğim. Saygılarımla.
ali_sepetli
ali_sepetli
Ad Soyad : Ali Eraslan
Doğum Tarihi : 03/03/93
Forum Kayıt : 30/05/09

23/6/2009, 2:39 pm
yusuf abi yaş sınırlaması warmı bu esyem i almak için
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

23/6/2009, 9:52 pm
ismail güleç01 demiş ki:Hepinize selamlar. Yaklaşık 15 gündür kuşlarıma esyem vermekteyim. Kuşlarım ilk başlarda açlıklarını kesecek kadar bu yemden yiyorlardı. Ama şimdi artık alıştılar sağlıkları ile ilgilide bir problemim olmadı. Dün itibariyle Yusuf bey'den 1 torba daha istedim. Şu an 12-13 günlük olan 1 çift kırlangıç kelebek yavrularımın gelişim durumu dikkatimi çekti o yüzden sipariş verdim. Yeni yumurtadan çıkacak yavrularım var onlarıda gözlemleyip yem üzerindeki kararımı o zaman vereceğim. Saygılarımla.
ismail bey ilginiz için teşekkür ederim.memnun olduğunuz için ayrıca sevindim,önemli olan söylem değil eylemdir.ben herzaman vurguladım bende bir kuşcu olarak bir kuşun neye ihtiyaç duyduğunu bilirim..bu yem ona göre hazırlanmış bir yemdir...yoksa kuş aç kaldığında herşeyi yer önemli olan yediğinin yaraması ve bizim gibi kuşcuların verim almasıdır..saygı ve sevgiler...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

23/6/2009, 10:02 pm
ali_sepetli demiş ki:yusuf abi yaş sınırlaması warmı bu esyem i almak için
neyi söylediğiniz farkında değilim ama yemin alınması için bir yaş sınırlanması konulmadı...dileğen herkes alabilir kapınıza gelen PTT görevlisine yemin ücretini ödediğiniz takdirde bizim için bir sorun yoktur.önemli olan yaş sınırlaması değil,bu kuşa gönül veren arkadaşlarımızın çoğalması,ve bu güzel nadide kuşlarımızın gelecek kuşaklara taşınmasdır...yem insanlara kuşlarınızı yaşatmaları için bir gereçtir..onları yaşatmaları açısından,iyi nesil olan saf kan kuşlarımızı geleçeğe taşımak erdemliktir..saygı ve sevgilerimle,
buazza
buazza

24/6/2009, 2:15 pm
yusuf bey yemınız hakkında bırcok bılgı ve guzel yorumlar okudum fakat benım dıkkatımı ceken bır sey oldu az once ^^yem cesıtlerı^^ lınkınde gezınırken beysan bey yemınız hakkkında bır yazı yazmıs fakat sız bu yazısına bır yanıt vermemıssınız acaba bunun nedenını ogrenebılırmıyım,eger yemınıze cok guvenıyorsanız bır acıklama beklıyorum.
yavru kusları cok hızlı sekılde buyutur dıyosunuz hızlı yavru buyutmek sızce ne kadar saglıklı hızla buyuyen yavru hızla yaslanmazmı? , bu yem ıle beslenılen yavru kusun omru kac yıl olur bır bılgınız varmı? bu sorularıma en kısa zamanda cevap verırsenız cok sevıyınırım saygılarımla
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

24/6/2009, 6:05 pm
olcay bey, ben beysanı yakından tanırım..onun bilgisine saygı gösteriyorum..oda benim bilgime saygı göstermesini dilerim,yok şöyle olacakmış böyle olacakmış gibi söylemlere girmem vede fazla uzatmam...yem ortada alıp denemeden hiç bir şeye karar veremezsiniz...ben yem hakkında yavruları hızlı büyütüyor diye bir şey yazmadım isterseniz bu güne kadar yazdıklarıma bir daha bakın yavruların 15 günün sonunda göreceksiniz..nasıl değişecekler ve et tutacaklar demişimdir.et tutması ile hızlı büyümesi arasında fark var..yemi kullanan arkadaşlar bu farkı görüyorlar..hızlı büyüyen yavru gelecekte hastalıklara davetiye çıkarır...elbette bu yeme güveniyorum..ilk başta bende bir kuşcuyum..bir kuşun neye hangi yemin daha yarayacağınıda bilirim...36 yıllık bir tecrübem var..kuşculuk üzerinde,bu yemle beslenen kuşun kaç sene yaşadığına gelince onu bilemem senin o kuşa nasıl baktığın önemli..ama iyi bir yerde yetişen bir güvercin ve iyi beslenen bir kuş ömrü 13 ile 21 yıl arasında yaşar...ben üzerine basa basa söylüyorum..bu yem kaliteli bir yemdir..diğer yemler beni ilgilendirmez...önemli olan güvercine verilen yemin kalitesi ve verimidir...hızlı büyütmez,ama yediğinin hakkını alırsınız...kuşlarınız et tutarlar sıkılaşırlar...ilk belirtileri ise yavrularda görürsününz.nedeni yavru gelişmekte olan bir kuştur..yemin verimini ilk önce onlarda görürsünüz..et tutarlar ve sıkılaşırlar..sebebi demekki yediğinin yaramasıdır..bu yemin ömrü 6 aydır.6 ay sonunda torbanın ağzı açılmamış yemlerimizide geri iade alıyoruz..yenisini veriyoruz..buda çok önemli bir konudur..selam ve saygılar...
buazza
buazza

24/6/2009, 7:07 pm
esyem YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİNDE biotin B7 (tırnaklar için) vitamini yok yoksa benmı goremıyorum oysa biotin güvercinler icin cok onemlı bir vitamindir ve adında anlasılacagı gıbı yuksek proteinli güvercin yemı diye siz idda ediyorsunuz ve sadece bu yemı tavsıye edıyorsunuz bu yemı yıyerek guvercınler her vıtamını alamıyacaksa bu yem dendıgı gıbı yüksek degil yanlısım varsa lütfen düzeltiniz.ayrıca hızlı buyume dedim derken zaten etlenme,sıkılasma,tuylenme,yeme düsme,es alma,yumurtlama tümünü içine
yazılarım amacı sadece en dogru en ıyı sekılde bılgı alıp ınce eleyıp sık dokumak guvercınlere en ıyı yemı vermek
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

24/6/2009, 8:58 pm
sn.arkadaşlar ben bu yazıyı şimdi yeni okudum.burda konu yanlış anlaşılmasın.bu kardeşimiz burgazlı olupta benle alakalı bir durum olduğunu düşünülmesini istemem.bahsi konuda ismim geçtiğini gördüm.ben yusufu yakından uzun zamandır tanırım.yusufta beni tanır. burda konu şuymuş konu buymuş demekte değilim.ben sadece burda eksik veya noksan gördüğüm şeyler olmuştur.öyle değilde böyledir diye yorumlamışımdır.ama kişisel bazda bahsi konulara girmemişimdir girmemde. ben sadece kuşçu arkadaşların kuşları ile ilgili durumların sağlığı ile ilgili konularında bilgilerim vede tecrübem doğrultusunda yardımcı olmaktır. bilgilerinize sunarım.BEYSAN TAŞTAN
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

24/6/2009, 11:23 pm
buazza demiş ki:esyem YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİNDE biotin B7 (tırnaklar için) vitamini yok yoksa benmı goremıyorum oysa biotin güvercinler icin cok onemlı bir vitamindir ve adında anlasılacagı gıbı yuksek proteinli güvercin yemı diye siz idda ediyorsunuz ve sadece bu yemı tavsıye edıyorsunuz bu yemı yıyerek guvercınler her vıtamını alamıyacaksa bu yem dendıgı gıbı yüksek degil yanlısım varsa lütfen düzeltiniz.ayrıca hızlı buyume dedim derken zaten etlenme,sıkılasma,tuylenme,yeme düsme,es alma,yumurtlama tümünü içine
yazılarım amacı sadece en dogru en ıyı sekılde bılgı alıp ınce eleyıp sık dokumak guvercınlere en ıyı yemı vermek

olcay bey yemin bazı özellikleri,bizlerde saklı kalması gerektiğidir.bu yemin şu anda patent çalışması yani isim hakkı sonuçlanmak üzeredir.ama benim size bir önerim var.bana bir fax numarası verin tarım ve köy işleri bakanlığından alınan analiz sonuçlarını faxlayabilirim.sizde saklı kalmak kaydıyla,(önemlidir)...belki sizin düşüncelerinize cevap vermiş olurum.saygı ve sevgilerimle...
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

2/7/2009, 10:23 am
Yusuf abi yemi yavru buyuten kuşlara verıyorum. Yavrularda belirgin gelişme saglıyor.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

2/7/2009, 8:44 pm
bu yemi sadece yavruların değil ana ve babaların gelişmesindede göreceksiniz..saygılar,
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Empty Şebap kuş yemleme programı

7/7/2009, 3:51 pm
evet ustatlarımız imparatorlar nasıl yetişiyor hangi yem çeşitlerini hangi dönemlerde veriyor,kuşlara extra yemin yanında neler verilebilir,yavru gelişimi için mutlak verilmesi gereken tahıllar kısacası şebap kuşları beslenmesi hakkında herşey bu sayfada paylaşalım ...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

7/7/2009, 9:46 pm
TÜM GÜVERCİN DOSTLARIMA DUYRULUR...YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİMİZE GÖSTERMİŞ OLGUĞUNUZ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM...TANITIM SÜRESİ BİTTİĞİNDEN BU GÜNDEN İTİBAREN PTT KARGO İLE GÖNDERDİĞİMİZ 10 KG.YEMLERİMİZ,HERŞEY DAHİL 22.50 TL GÖDERİLECEKTİR..ÜZERİNE SADECE 1.50 TL İLAVE EDİLMİŞTİR...SAYGILARIMLA
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

8/7/2009, 11:16 pm
Forum Admin demiş ki:ESYEM YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ

İRTİBAT : 0533 521 54 80 / MSN : yusufkorkmaz65@hotmail.com

10 Kg'lık FİYAT 18.00 + KDV 19.44 + KARGO = 22.50 tl.

YEMİN EVE TESLİM FİYATI 10 KG 22.50 TL

ESYEM FABRİKASI İLE ORTAK ÇALIŞMAMIZ SONUCU YENİ BİR ÇEŞİT YEM ÜRETİLDİ.
BU YEM PALET HALİNDE 16 VE 17 ÇEŞİT YEM İLE OLUŞTURULDU.
BU YEM VETERİNER KONTROLÜ ALTINDA ÜRETİLDİ .
YEM PALET HALİNDE VE TANESİDE BÜTÜN KARIŞIM MEVCUTTUR.
KESİNLİKLE CİVCİVLERE VERİLEN PLATLE KARIŞTIRMAYIN KİMYASAL MADDE KULLANILMAMIŞTIR.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Fotoraf0194Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Yusufkorkmaz

YEMLERİMİZ BU FABRİKADA VE AVRUPA NORMLARINA GÖRE HAZIRLANMAKTADIR.
10 KG.ÇUVAL YEM PTT KARGO İLE YEM+KARGO BEDELİ İLE BİRLİKTE 22.50TL.EVE KADAR TESLİM EDİLMEKTEDİR.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Fotoraf0215
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Fotoraf0216
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Fotoraf0218

ödemeler banka hesap numarasına veya ptt havalesi ile yapılmakta bunun içinde tc kimlik numaranızı alıyorum.faturanızda evinize teslim ediliyor. ücret hesaba yattığında hemen kargo ediliyor.

banka havalesi yapacakların internet üzerinden yapmaları daha ekonomik.

msn:yusufkorkmaz65@hotmail.com
cep 0533 521 54 80
Anonymous
Misafir
Misafir

10/7/2009, 8:19 am
Forum Admin demiş ki:evet ustatlarımız imparatorlar nasıl yetişiyor hangi yem çeşitlerini hangi dönemlerde veriyor,kuşlara extra yemin yanında neler verilebilir,yavru gelişimi için mutlak verilmesi gereken tahıllar kısacası şebap kuşları beslenmesi hakkında herşey bu sayfada paylaşalım ...

Admin Kimse Kuşuna Yem vermiyor anlaşılan :) Cevap Gelmediğine göre. Fotosentez Olayı var :)
Forum Admin
Forum Admin

10/7/2009, 10:05 am
katılıyorum yada sır gibi bişey gizli tutuyolar ama ben yazayım

yaz kış avrupa bir yem versele laga show pigeons yemi kullanıyorum

içinde bir çok tohum ve probiyotik içeren vitamin takviyeleri var çok memnunum
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 OmniShow
Anonymous
Misafir
Misafir

10/7/2009, 11:29 am
Hoppala Bizim Tarlalarımıza ne olmuş. Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 3 Lol
Forum Admin
Forum Admin

10/7/2009, 11:36 am
bir yerden bir vakit bir yem aldım bir bocek varmış içinde 50 60 kg yemi un haline getirdiler

onun için kuşlarıma bu yemi veriyorum
Anonymous
Misafir
Misafir

10/7/2009, 11:40 am
Forum Admin demiş ki:bir yerden bir vakit bir yem aldım bir bocek varmış içinde 50 60 kg yemi un haline getirdiler

onun için kuşlarıma bu yemi veriyorum

Ne diyim abi Biz Kendi kendimizi kandırıp duralım başka yerdende düşünmediysen diyecek birşey yok.

Bende Genelde Hazır Karışıklardan alırım İçinde Bezelye, Buğday, darı burçağ, Mısır, Aspir vs lerden oluşan yemlerden veririm.

Yanında Toprak, O kalsiyum taşlarından yada Soda vb. Sularına Vitamin katardım bundan sonra katmama kararı aldım. Yemlerden Aldığı vitaminlerle yetinsinler.
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

10/7/2009, 12:53 pm
bu yemi nerden hangi şartlarda temin ediyorsun...
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

10/7/2009, 2:49 pm
admin kardeş bu yemin faydasını gördünmü fiyatı vede nereden temin ediyorsun
Similar topics