{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

+25
çanakkale boğaz
cabir
sunyy
ŞebabCı Kenan
burhan3455
05bariş
alpc
kuscu0424
huseyin sasmaz
omeryener26
adanalı
Hasan OLGUN
abdülkerim
gtekincan
guvercin07
mehmet ünlüer
murat_yetgin
akrep
Beysan Taştan
türker saygılı
izmirli erman
Rauf
Forum Admin
chema
capslock967
29 posters
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında Empty { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

11/5/2009, 9:00 am
ustalar ben bursa arapları veya kelebek arapların bütün gün dışarda kalıpta renklerinin ve gagalarının renginin niye değişmediğini merak ediyorum pırıl pırıl sanki yağ sürmüşlergibi hiç değişmiyorlar ama mardin araplarının rengi matlaşıyor gaga koyulaşıyor ırktan dolayımı acaba bilgisi olanlardan aydınlatıcı bilgi sağolun
chema
chema
Ad Soyad : abidinkartum
Doğum Tarihi : 08/03/76
Forum Kayıt : 22/12/08
http://www.abidinkartum.azbuz.com

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

13/5/2009, 10:40 am
BİRDE BİZİM YERLİ ARAPLARIMIZ COK PARLAK OLMAZ PARLAKLIK VARSA YA IRAK KUŞU GİRMİŞTİR YADA MUSUL ARAPLARLA KIRILMIŞTIR
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

26/5/2009, 11:56 am
iyi bir arap için,

boyun pulları yeşil mi pembe mi yanmalı ?

kapak altı beyaz mı siyah mı olmalı ?

ayakları dadaş mı yaprak paça mı olmalı ?

rengi parlak mı mat mı olmalı ?

kuyruk beyazı kaç tel olmalı ?

gaga ucu zikir olmalı mı olmamalımı ?

tırnakları nasıl olmalı ?

En son Forum Admin tarafından 27/5/2009, 7:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

26/5/2009, 1:06 pm
ŞAHSIM ADINA;
1-) BOYUN PULLARI PEMBESİ DAHA AĞIR YANİ DAHA FAZLA OLMALI.
2-) KENDİMCE KAPAK ALTI SİYAH OLMALI.
3-) NE ÇOK UZUN NE ÇOK KISA YILDIZ PAÇA OLMALI. (KILIÇ GİBİ YANDAN ÇIKACAK)
4-) ÇOK SÖNÜK OLMAMA ŞARTI İLE HAFİF MAT.
5-) İDEALİ 4 TEL AYNADIR.
6-) GAGA ZİKİRİ OLMALIDIR.
7-) TIRNAKLAR SİYAH OLMALIDIR.

YAZDIKLARIM ŞAHSIM ADINA KENDİMİ BAĞLAR....

En son Rauf tarafından 30/5/2009, 1:01 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08

26/5/2009, 1:30 pm
şahsım adını :

boyun pulları mutlak yeşil olmalı pembe olmasını istemem ,
kapak altı siyah kapalı olmalı ,
paça şebapta aranan gibi ön tırnagı geçmeden çevirmeli bilekler dolgun olmalı
ben parlak olursa severim ama bazıları mat olmalı parlaklar kuveyt kanı diyor bilgim yok
ideal 4 tel beyaz olmalı ama 2e2 eşit olursa bol aynalı severim
gaga zaten zikir kesin olmalı.
tırnaklar siyah vede normalden uzun olmalı

En son izmirli erman tarafından 26/5/2009, 7:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
capslock967
capslock967

26/5/2009, 2:12 pm
kendi adımada polat alemdar veya zemin beyin yavrular gibi olsun kümeste başka kuş olmasın derim benim idealim yukardaki iki yavru besliyenlere hayırlı bol ömürlü sağlıklı kümesler diliyorum bunları en kısa zamanda çoğaltınki bizede nasip olsun dermişim saygılar
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

26/5/2009, 5:33 pm
Rauf arkadaşıma tamamen katılıyorum,matlık olacak,bol aynalı olmayacak,boyun rengi pembemsi olacak,kesinlikle aynaların altında ufak beyaz kapaklar olmayacak,yoksa ilerde ayıklarsın pirincin taşını,selamlar
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

27/5/2009, 7:49 pm
arkadaşlar.arap kuşunda kuyruk altı siyahmı beyazmı olmalı sorusu dikkatimi çekti.kuyruk altında beyazı olan kuş (yani elif deriz.)ayna kuyruk soyu olduğunu gösterir.ama arap kuşunun kuyruk altı siyah olur.herkeze saygılar.
chema
chema

29/6/2009, 11:35 am
tırnak ları daha uzun olması kuşun eski kan ve kırılmamış kan olması nı gösterir bu sebeple arapta bu özellik istenir aslında diğer kuşlardada (taklacı ırk)lardada olmas gereken bir özelliktir bence
chema
chema

29/6/2009, 11:59 am
merhaba arkadaşlar arapın özunu görmek istiyorsanız buyrun size öz arap''''( KUŞ DİŞİDİR)

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında Anakepezdii
Anonymous
Misafir
Misafir

29/6/2009, 1:23 pm
lol! Abidin Kuş Dişi Derken Banamı bu sözün :) Ben resimde Erkek zannetmiştim dernekte demiştim de ondanmı yazdın öyle BÜYÜK HARFLERLE. :) Maşallah çok düzgün bir kuş. Değeri Bilmek lazım böyle bir arabın.
chema
chema

29/6/2009, 10:08 pm
resul kardeşim sen den duydugum şey beni düşündürdü acaba herkes oylemi zannediyor diye oyuzden yazdım vkardeşim sakın yanlış anlama başka bir niyetle yazmadım :)
Anonymous
Misafir
Misafir

30/6/2009, 7:52 am
chema demiş ki:resul kardeşim sen den duydugum şey beni düşündürdü acaba herkes oylemi zannediyor diye oyuzden yazdım vkardeşim sakın yanlış anlama başka bir niyetle yazmadım :)

O Kuş Erkektir sen gene bi bak :)
chema
chema

30/6/2009, 8:00 am
Resul demiş ki:
chema demiş ki:resul kardeşim sen den duydugum şey beni düşündürdü acaba herkes oylemi zannediyor diye oyuzden yazdım vkardeşim sakın yanlış anlama başka bir niyetle yazmadım :)

en alttaki resimde önde duran kuş la tepelidişi aynı kuş dikkatli bakarsan tepesini görürsün :)
Anonymous
Misafir
Misafir

30/6/2009, 8:51 am
chema demiş ki:
Resul demiş ki:

en alttaki resimde önde duran kuş la tepelidişi aynı kuş dikkatli bakarsan tepesini görürsün :)

Biliyom :) Ama O Tek Resminde Erkek Gibi. Çift resimde Dişi Olduğu bariz bellide Tek Fotosuna Dişi denmiyo birader. Maşallah.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

1/7/2009, 1:18 pm
abidin bey tekrar sizi tebrik ediyorum niğde ve bursa derece alan kuşlarınız ve yarıştırma cesareti gösterip festivale kuş attıgınız için
chema
chema

1/7/2009, 1:26 pm
nasıl göstermedim yapma be abi bütün niğde gördü arapları orda olan olayları sen yoktun galiba dışarıda arabanın yanında olabilirsin belki bilemiyorum cok sinirliydim o an ... neyse önemli eğil, atıcam örenk kuşları sen hiç merak etme abi :) kepeze gelince bu trabzon kuşlaının kırması :) selcuklu kuşlarınında kırması olabilir hatta filibede olabilir lol! lol! o kuş kendi yavrumuz onun anası babası nı görmen lazımdı annesi bende oldu babası da satıldı 2 sene önce ama ben hayatımda oyle erkek görmedim ki kızındanda belli oluyor o dişiyi bozucak bazlıkta erkek göremiyorum bendekiler hariç :) şimdi ben piyasada arap görüyorum kuşlar oyunkuşu gibi arap baz olur kafalı olur kepez dişiyi yakından görmen lazım kuş oğlu kuştur sapınakadar arabında orjinalidir herkese saygılar.....

En son chema tarafından 1/7/2009, 1:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

1/7/2009, 1:42 pm
abidin yanlış anladın galiba ben kuşu kötülemek anlmında söylemedim ben koymuş oldun resime bakarak yorumlama yaptım böyle resimler olmaz mademiki güzelikler ön planda tutuluyorsa resimlerinde net olması gerek
sen bana istediğin kadar anlat bu kuş kuşun sonu de ben bu resme bakarak seni gayleye almam
umarım beni anladın abim
Anonymous
Misafir
Misafir

1/7/2009, 3:06 pm
abıdınım arapların sahane ben canlıda gordum mukemmel bazlıktalar renk tonları olsun el ayak yapıları gaga göz mükemmeller pıyasada cok kırma araplar var senın arapları gorunce arap gördum dedım sonunda tüy basına hayırnı görr saygılar sevgıler
chema
chema

1/7/2009, 5:55 pm
akrep demiş ki:abidin yanlış anladın galiba ben kuşu kötülemek anlmında söylemedim ben koymuş oldun resime bakarak yorumlama yaptım böyle resimler olmaz mademiki güzelikler ön planda tutuluyorsa resimlerinde net olması gerek
sen bana istediğin kadar anlat bu kuş kuşun sonu de ben bu resme bakarak seni gayleye almam
umarım beni anladın abim

zemin abi benim küşümü kötüleyemessin zaten :) kötülemen için iyisini cıkarmanlazım kuş böyle olur demen lazım bende hepsini satarım gelirim kapında yatarım iyisin alırım beslerim canım abicim sen kuşçu isen araptan anlıyosan resim kötüde olsa anlaman lazım iyi kuştan ayrıca benim küşlarım bir cok yarışmada kendini kanıtlamış kuşlar ayrıca ben burda bu resimleri koydugumda en iyisi bunlar bunun üstüne küş yok diye bir iddada bulunmadım kaldıkı okadar kupa almışlar mutlaka ki iyisi cıkar cunku iyinin iyisi bitmez bilirsin sonra benim küşlarımı sefa tok yürek canlı görmuştür ondan bilgi alabilirsin busada 1.olantakım sefa tokyürek kimden almıştır kuşları benden 2,olan takım zeki saraç halil şirin den almıştır 3, olan takım benim kuşlarım niğdede benim kuşlarım aslında birinci idiler ama niğdeli arkadaşların canı sağolsun sefa abininde benimkiler 2, oldular izmirde kuşlar 2, oldular dişi benim erkek rahmetlinin kuşudur . ayrıca abi seni asla yanlış anlamam sen rahat ol benim sadece tepeli hakkında yazdıkların biraz üzdü niye diyiceksin kuşu 5 temmuzda eski şehire getiricem arkadaşlar görür sana da iletirler şampiyonların anasıdır ninesidir abi
chema
chema

2/7/2009, 10:59 am
sevgili zemin abicimm ozaman bu arşive katkıda bulunurmusun abi şimdi eksikleri bilen abicim artılarınıda bilir bize arap akkuyruğun bi negibi özellikleri olur anları çunku bu forum arap akkuyruk hakkında arşiv
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

3/7/2009, 6:16 pm

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında Resim059a
chema
chema

4/7/2009, 3:15 pm
vay vay vay maşallah sen nezaman arap kuşuna bakar oldun senigidi seni kuşların orjinal kuşlara benziyor maşallah hadi hayırlısı olsun
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

4/7/2009, 5:29 pm
benim kuşculuk hikayem araplarla başladı... beni arapcı murat olarak bilirlerdi... o zamanlar ucururdumda... 2004 yılında ben kuşculuğa ara verdikten sonra arapları sağo sola hediye ettim... elimde 3 çifti duruyor... arkadaşın kümeste... onlarıda bakıcı olarak kullanıyoruz... lol! ama karar verdik o kümeste sadece arap üreteceğiz...
mehmet ünlüer
mehmet ünlüer
Ad Soyad : mehmet üstün
Doğum Tarihi : 03/03/68
Forum Kayıt : 05/07/09

5/7/2009, 9:36 pm
selam emegınıze saglık cok guzel olmus bılgılendırme ve paylasımlarınız ıcın cok sagolsun guzel olmus
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

6/7/2009, 9:14 am
1:KAFA YUVARLAK ELMA BAŞ OLACAK SAAT GİBİ

2:AĞZI BEYAZ OLUP ÜST DAMAK UCU (ELİF ZİKİR ) OLACAK

( ALT DAMAKTA SİYAHLIK OLMAYACAK ) ELİF ALT DAMAĞA BULAŞMIYACAK

SADECE ÜSTEKİ DAMAKTA OLACAK

3:GÖZÜ VE ÇEVERESİ BEYAZ OLACAK ÇERÇEVE BELİRGİN OLACAK

4: RENK PUL PUL PARLAK DAMARLI OLACAK

5:TIRNAK SİYAH VE ÖN TIRNAĞI KANCA GİBİ OLACAK

6: BACAKLI OLUP PARMAKLARI KALIN VE UZUN PARMAK UÇLARI
AÇIK OLMAMALI AMA PARMAKLARIDA BELİRGİN OLMALI PAÇALAR
KILIÇ PAÇA UZUNLUĞU NORMAL 5.6 CM
AYAKA ÜSTÜ KABA OLMALI BACAK ÜSTEN KALIN İNMELİ

7:BOYNU YEŞİL AĞIRLAKTA MORUMSU KALIN KAFAYLA ORANTILI

8:AYANA KUYRUK OLANLAR DAHA ÇOK TERCİH EDİLİR KUYRUĞU BEYAZ

9: FİZİK YAPISI OMUZLU İRİ BEL GENİŞ VE UZUN OLMALI
10:ARKDAŞLAR İYİ BİR KAN ARAP AYANA KUYRUKTA KUYRUKTAN BAŞKA YERDE BEYAZ VERMEZ
OLMAZ

UMARIM MERAKLI ARKDAŞLARA YARDIMCI OLMUŞUMDUR.

En son akrep tarafından 9/7/2009, 6:05 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
guvercin07
guvercin07
Ad Soyad : HÜSEYİN ŞAN
Doğum Tarihi : 06/05/75
Forum Kayıt : 31/08/08
http://guvercin07.tripod.com

6/7/2009, 10:40 pm
MEHMET HOCAM AFFINA SIĞINARAK BU RESMİ ARKADAŞLARLA PAYLAŞIYORUM UMARIM ARŞİV NİTELİĞİNDEKİ BU FORUM SAYFASINA ÇOK ŞEYLER KATACAKTIR BU GÜZELİM DİŞİ...

KAŞ GÖZ ONDA BOY POS ONDA "ESMER" ONA DERLER!!! ... ŞAİR BUNU TARİF ETMİŞ MUHAKKAK
lol!

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında 62664191
capslock967
capslock967

7/7/2009, 12:13 pm
zemin bey güzel tarif teşekkürler damaktan kasıt gaga herhalde 8 nodaki ayana nedir acaba birde kafa armut gibi değil elma gibi demişsiniz bunları açarmısın birde sizden ricam bölgesel olarak tabirler değişik oluyor bunları örneklendirereek yazarsanız teşekkür ederiz tarifler için
gtekincan
gtekincan
Ad Soyad : Gültekin
Doğum Tarihi : 26/10/78
Forum Kayıt : 10/04/09

8/7/2009, 4:14 pm
araplarda paçada beyaz konusunu degerlendirirmisiniz
abdülkerim
Ad Soyad : abdülkerim
Forum Kayıt : 25/04/08

8/7/2009, 4:46 pm
murat bey bu kuşlar benim zevkimi okşadı doğrusu, var mı hala bu kuşlardan sende, ve uçurdun mu hiç?
Similar topics