{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

+25
çanakkale boğaz
cabir
sunyy
ŞebabCı Kenan
burhan3455
05bariş
alpc
kuscu0424
huseyin sasmaz
omeryener26
adanalı
Hasan OLGUN
abdülkerim
gtekincan
guvercin07
mehmet ünlüer
murat_yetgin
akrep
Beysan Taştan
türker saygılı
izmirli erman
Rauf
Forum Admin
chema
capslock967
29 posters
omeryener26
omeryener26
Ad Soyad : Ömer YENER
Doğum Tarihi : 01/11/76
Forum Kayıt : 17/07/08

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

10/3/2010, 7:42 pm
guvercin07 demiş ki:
guvercin07 demiş ki:{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Aynallarfonv

2005 ERZURUM FEST. ŞAMPİYONU ERKEK VE KIZI

gaga yapılarına dikkat...

Hüseyin bey benim küt gagadan kastım kısa olanlar zaten belli onlar üzerinde yorum yapmıyorum birde gagaların kalın olanlar var normalde kuşların gagaları daha ince ve narin olması gerekmiyormu ben onu soruyorum .
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

10/3/2010, 8:11 pm
orjinal urfa şebap arapların boyun pullarının yeşil ve oluklu gaga olması gerektigini duydum
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz
Ad Soyad : huseyın sasmaz
Doğum Tarihi : 07/12/70
Forum Kayıt : 04/02/10

10/3/2010, 8:45 pm
Sayın forum admin
Biz bu kuşların nerden geldiğini bilmiyoruz urfa sahip çıkıp orjınal urfa derse baş tacı deriz ama nere ve kimin olduğuda o kadar önemli değil önemli olan kuşun kendini sevdirmesi olayıdır .Mesala azra akın dünya güzeli oldu ama kadında kadınsı bir güzellik yok dansöz asena at suratlı ama adamın ilikleri eriyor .Bize soruluyor olması gereken nedir diye biz elimizden geldiğince arkadaşları aydınlatmaya çalışıyoruz X vatandaş hemen muhalefete başlıyor biz bizdekini övmüyor tam aksine hatalarımızıda söylüyoruz ama nafile adam anlamak istemiyor
Arkadaşlar lütfen yanılgıya düşmeyin kuşları mukayese edip en güzelini beslemek herkesin hakkı ve işin zevkli yanı burda ama aralara laf sokuşturmak ve yalanlar üzerine kurulmuş bir kuşçuluk düzeni bozulmaya mahkumdur.Hüseyin ŞAŞMAZ derki kuşu kendinize besleyin ve beğenin başkasıda beğenirse oda bonus olsun
Doğru arap kuşun boynunda yeşil renkler görünecek ama ördek kırmızısı nerden geldi bu kuşlara ? alın size münazara konusu çık bakalım işin içinden şimdi çıkabilirsen .Veyahut niye düz arapların boynu yeşilde kuyrakların boynu bordo ve yeşildir { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3419840488 allah kolaylık versin ben çözdüm sizde çözün bakalım { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3149687655
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

10/3/2010, 9:00 pm
Sayın Ömer kardeşim
Biz insanlar beyinlriyle dünyaya yön verip fizik kanunlarını alt üst edip dünyanın şeklini şemalini değiştirmedik mi ? Alahütala hayvanları yaratırken çok farklı yaratmış bakın hayvanlar alemine en gösterişli hayvanlar hep erkek tekleridir ki bu insanlarda farklıdır allah kadınları ayrı yaratmış
Dişi narin olur kibar olur nazik olur ama erkek kabasaba kuvvetli ve bi okadar yakışıklıdır .bakın aslanlara erkekler yelelidir ama dişide bu yoktur .Bakın kozmopolıtık kuşların renklerine erkek daha parlak ve gösterişlidir .
Diyeceğim şudur ki bizim güvercinlerdede erkegin boynu ne kadar kalınsa ve gaga yapısı onunla orantılıdır .ince olan kusur sayılır .Biz olması gerekeni baz tutacağız bazın üstüne çıkarsa masada yarışır vasatsa eh deriz geçeriz ama baz altıysa çocuk kuşu der ve çocuklara hevesini alsın diye veririz .Ömer kardeşim biraz uzun tuttum ki dinazor dediğim kuşu rant için besleyenlerin suyu kesilsin ve yalanlara kanmasınlar diye yoksa yanlış anlama .Eskişehire selamlar .orada bir beyfendi var İrfan baba ellerinden öperim { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3149687655
guvercin07
guvercin07
Ad Soyad : HÜSEYİN ŞAN
Doğum Tarihi : 06/05/75
Forum Kayıt : 31/08/08
http://guvercin07.tripod.com

10/3/2010, 9:36 pm
huseyin sasmaz demiş ki:Kardesım adasım sen neyden bahsedıyorsun ya yazıyı ıyı oku bız arap dıyoruz arap yazmısız orda .mıske ayna kuyruk olunca ayrı bır ırk mı oluyor .bız elımızdekı kusların yorumunu yaptık .elımde ıkı takım arap var ve duzler boyunları aslan gıbı bes takım ayna kuyruk var ama boyunları bıraz zayıf ama sampıyonlar .bız de dedık kı ayna kuyruk kırma oldugundan orjınalı gıbı muhtesem degıller
Yorumunu sız yapın lutfen .yazdıklarımız yorum degıl bıldıklerımız .duyduklarımız degıl bıldıklerımız.Elazıgdan mısafırımız geldı adam 50 yıldır arap beslıyor benı ıkı defa zıyaret ettı bunlar ney ya dedı ve adam masallah dedı .adasım ne besledıgımızı bılıyor ve ona gore konusuyoruz .yorumlara saygımız var ama lutfen eger gecılmeyen bır sampıyon arapcı yazıyorsa lutfen dıkkate alalım
Ben hıc mıske veya kurrenkte yorum yapmıyorum cunku sampıyonlar ve ustadlar varken ne haddıme
TESEKKURLER adasım

Hüseyin şaşmaz bey, ben miski ve kürenkle ilgili en küçük bir ifade belirtmedim zaten yukarıdaki yazıda.. onu nerden çıkardınız ırktan anladığınız renk mi sizin? benim de yazdıklarım tamamen arap içindir sizde benim yazımı iyi okuyun bir daha isterseniz. sanırım yazarak bir şeyi anlatmak konuşmak kadar aydınlatıcı olmuyor karışıklık burdan kaynaklanıyor olsa gerek. elinizdeki kuşlara göre yorum yapmışsınız , maşallah allah nice şampiyonluklar versin başarılarınızın devamını dilerim.. bende de hem aynakuyruk hemde düzkuyruk araplar bulunur, h,çbir festivale yada organizayona katımışlığımız da yoktur. ama birileri sen şampiyonsun demedi diye bizimkilerde karga olacak değil elbet.. onlarda bizim gönlümüzün şampiyonudur.. canımız sağ olsun

ben bu mevzuda sözümün arkasındayım bir kuşun aynakuyruk özelliği kazanması o kuşun sizin dediğiniz fiziksel özelliklerinin değişmesinde (gaga yapısı göğüs yapısı vb..) çok önemli bir faktör değildir. sizin gözlemleriniz kuşlarınız açısından doğrudur ona sözüm olamaz elbet ama bu gözlemden bir genelleme yapmak bence doğru değildir anlatmak istediğim buydu naçizane. ama siz genede hayır dediğim doğrudur derseniz onada saygı duyarım.. ama buda benim düşüncemdir belkide yanlıştır o da beni bağlar.. ha bu konuda benim düşüncemi kesin teori ve kanıtlarla değiştirebilecek bir düşünce de olursa seve seve dinler doğrusunu öğrenirim ..

saygılar selamlar
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

10/3/2010, 10:00 pm
HUSEYİN KARDEŞİM NİYE HEP YANLIŞ ANLIYORSUN .BİZ KÜMESİMİZE GÖRE KONOŞMUYORUZ DEDİK SADECE KÜMESİMİZDE BU VAR VE YORUMLARIM BUNLAR DEDİK NİYE HEP MUHALEFET ? YARIŞMALARDAN ÇEKİLDİK OLMADI .YAZMAYALIM DEDİK FİKRİMİZ SORULDU .FİKRİMİZİ SÖYLEDİK MUHALEFET BAŞLADI BİZ ORTAYI BULAK DEDİK KENARA ÇEKİLDİ YAPMA ALLAH AŞKINA YA .SENİN KUŞUN KARGA DEĞİL KUŞLARINA MAŞALLAH DEDİK ON NUMARA DEDİK HALA ÜSTÜME GELİYORSUN
BAK ABİCİĞİM KİRPİ BİLE YAVRUSUNU SEVERKEN PAMUK TÜYLÜM DERMİŞ.BİZ HER YAZIMIZDA DİYORUZ Kİ KUŞU KENDİNİZE BESLEYİN HA BİRİSİDE BEĞENİRSE O DA BONUSU OLUR DİYORUZ TAKİP ETMİYORSUN GALİBA
LÜTFEN OLAYI KİŞİSEL ALGILAMA BİZİM KİMSEYLE BİR ALIP VEREMEDİĞİMİZ YOK VE OLMAZDA .GÜĞ ÇAKMAKLILARDA DA ŞAMPİYONDUK HEMŞERİN MUSTAFA BİZİ PATATES ETTİ BEN GÖĞ VE ÇAKMAKLILARI YOLLADIM BUNU SÖYLEYECEK KADAR DA MÜTEVAZİYİM SEN BU OLAYDAN NİYE RANT ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUN ANLAMADIM
KARDEŞ BU SİTEDE YAZILANLARI SEN ŞAHSİ ANLARSAN VE KİŞİLEŞTİRİRSEN SAN BEN YANLIŞ GÖZLE BAKAR VE ACABA DERİM LÜTFEN DİYORUM AMA LÜTFEN YANLIŞ ANLAMA AĞADA SENSİN PAŞADA SENSİN { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3167858558
guvercin07
guvercin07

10/3/2010, 10:22 pm
huseyin sasmaz demiş ki:HUSEYİN KARDEŞİM NİYE HEP YANLIŞ ANLIYORSUN .BİZ KÜMESİMİZE GÖRE KONOŞMUYORUZ DEDİK SADECE KÜMESİMİZDE BU VAR VE YORUMLARIM BUNLAR DEDİK NİYE HEP MUHALEFET ? YARIŞMALARDAN ÇEKİLDİK OLMADI .YAZMAYALIM DEDİK FİKRİMİZ SORULDU .FİKRİMİZİ SÖYLEDİK MUHALEFET BAŞLADI BİZ ORTAYI BULAK DEDİK KENARA ÇEKİLDİ YAPMA ALLAH AŞKINA YA .SENİN KUŞUN KARGA DEĞİL KUŞLARINA MAŞALLAH DEDİK ON NUMARA DEDİK HALA ÜSTÜME GELİYORSUN
BAK ABİCİĞİM KİRPİ BİLE YAVRUSUNU SEVERKEN PAMUK TÜYLÜM DERMİŞ.BİZ HER YAZIMIZDA DİYORUZ Kİ KUŞU KENDİNİZE BESLEYİN HA BİRİSİDE BEĞENİRSE O DA BONUSU OLUR DİYORUZ TAKİP ETMİYORSUN GALİBA
LÜTFEN OLAYI KİŞİSEL ALGILAMA BİZİM KİMSEYLE BİR ALIP VEREMEDİĞİMİZ YOK VE OLMAZDA .GÜĞ ÇAKMAKLILARDA DA ŞAMPİYONDUK HEMŞERİN MUSTAFA BİZİ PATATES ETTİ BEN GÖĞ VE ÇAKMAKLILARI YOLLADIM BUNU SÖYLEYECEK KADAR DA MÜTEVAZİYİM SEN BU OLAYDAN NİYE RANT ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUN ANLAMADIM
KARDEŞ BU SİTEDE YAZILANLARI SEN ŞAHSİ ANLARSAN VE KİŞİLEŞTİRİRSEN SAN BEN YANLIŞ GÖZLE BAKAR VE ACABA DERİM LÜTFEN DİYORUM AMA LÜTFEN YANLIŞ ANLAMA AĞADA SENSİN PAŞADA SENSİN { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3167858558

ESTAĞFRULLAH HÜSEYİN BEY AĞALIKTA PAŞALIKTA GÖZÜM YOK AÇIKÇASI. AĞALIKTA PAŞALIKTA HAKEDENİN OLSUN İNŞALLAH.
OLAYI KİŞİSELLEŞTİRMEDEN POLEMİK ÇIKARMADAN GÜZELCE BİRŞEYLERİ KONUŞUP TARTIŞABİLMEK KONUSUNDA YERDEN GÖĞE HAKLISINIZ. NAÇİZANE BENDE KENDİ DÜŞÜNCEMİ PAYLAŞMAK AMACINDAYIM MAKSADIM KİMSEYE TERS YAPIP KALP KIRMAK DEĞİL EMİN OLUN . YAZDIKLARIM MAKSADINI AŞIP KALP KIRDIYSA AF OLA
SAYGILAR İYİ GECELER..
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

10/3/2010, 10:26 pm
BAS TACISIN SAYGILAR HURMETLER KARDESM
omeryener26
omeryener26
Ad Soyad : Ömer YENER
Doğum Tarihi : 01/11/76
Forum Kayıt : 17/07/08

11/3/2010, 2:47 pm
huseyin sasmaz demiş ki:Sayın Ömer kardeşim
Biz insanlar beyinlriyle dünyaya yön verip fizik kanunlarını alt üst edip dünyanın şeklini şemalini değiştirmedik mi ? Alahütala hayvanları yaratırken çok farklı yaratmış bakın hayvanlar alemine en gösterişli hayvanlar hep erkek tekleridir ki bu insanlarda farklıdır allah kadınları ayrı yaratmış
Dişi narin olur kibar olur nazik olur ama erkek kabasaba kuvvetli ve bi okadar yakışıklıdır .bakın aslanlara erkekler yelelidir ama dişide bu yoktur .Bakın kozmopolıtık kuşların renklerine erkek daha parlak ve gösterişlidir .
Diyeceğim şudur ki bizim güvercinlerdede erkegin boynu ne kadar kalınsa ve gaga yapısı onunla orantılıdır .ince olan kusur sayılır .Biz olması gerekeni baz tutacağız bazın üstüne çıkarsa masada yarışır vasatsa eh deriz geçeriz ama baz altıysa çocuk kuşu der ve çocuklara hevesini alsın diye veririz .Ömer kardeşim biraz uzun tuttum ki dinazor dediğim kuşu rant için besleyenlerin suyu kesilsin ve yalanlara kanmasınlar diye yoksa yanlış anlama .Eskişehire selamlar .orada bir beyfendi var İrfan baba ellerinden öperim { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 3149687655

Hüseyin abi söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın ama benim TÜRKİYE Güvercin Forumda şampiyon şebablar kısmı var ordada erkek olan diyer şebablara baktım onların gagaları normal Eskişehirde irfan abi var onunda 10 yaşında bir çakmaklısı var onuda canlı görme imkanım oldu onunda gagası normal benhur diye efsane bir miski var 15 yaşında olduğu söylenmiş onunda ağzı burnunda uğur çıkmış olan bir resmi vardı onunda gagası normaldi ben bunu söylemek istiyorum bunların hepsinin ana kategorisi Şebab onunda alt kategorileri Miski sabuni çakmaklı gök ve arap bu 4 ırkta aynı niçin arapta farklı ben onu sormaya çalışmıştım ; ilginize alakanıza ve bilginize saygı duyuyorum .
guvercin07
guvercin07

11/3/2010, 3:07 pm
omeryener26 demiş ki:
huseyin sasmaz demiş ki:Sayın Ömer kardeşim

Hüseyin abi söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın ama benim TÜRKİYE Güvercin Forumda şampiyon şebablar kısmı var ordada erkek olan diyer şebablara baktım onların gagaları normal Eskişehirde irfan abi var onunda 10 yaşında bir çakmaklısı var onuda canlı görme imkanım oldu onunda gagası normal benhur diye efsane bir miski var 15 yaşında olduğu söylenmiş onunda ağzı burnunda uğur çıkmış olan bir resmi vardı onunda gagası normaldi ben bunu söylemek istiyorum bunların hepsinin ana kategorisi Şebab onunda alt kategorileri Miski sabuni çakmaklı gök ve arap bu 4 ırkta aynı niçin arapta farklı ben onu sormaya çalışmıştım ; ilginize alakanıza ve bilginize saygı duyuyorum .

Ömer kardeş,
şebap arapların gaga yapısının diğer şebap renklerine göre farklılık arz ettiğini söylüyorsun, benim böyle bir gözlemim olmamıştı açıkçası ama doğru olabilir dediğin ... ayrıca bunun yanında şöyle bir farklılık daha ortaya koyabilirz belki bu konuda, sende farketmişsindir diğer şebap renklerinde ulaşılabilen irilik ve kabalığa malesef şebap arap kategorisinde rastlamak pek mümkün olmamakta, yani kuşun gaga yapısı ile fiziksel iriliği arasında bir doğru orantı olduğu varsayılırsa zaten diğer renklerde olduğundan daha zayıf bir gaga yapısı olması da doğal görünüyor kanımca..
Forum Admin
Forum Admin

16/3/2010, 12:27 pm
gözlemledigim kadarıyla Şebap festivallerinde kürenk miski çakmaklı gökmavi düz kuyruk olarak yarışabiliyor fakat arap şebaplar neden hep ayna kuyruk olarak yarışıyor düz kuş yarışmaya alınmıyormu ? birde neden bütün kuşlar katogori olarak dişi erkek çiftli ve postlu taneli gibi dallarda yarışırken arap şebap için sadece çiftli akkuyruk şeklinde yarışma düzenleniyor ?
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

16/3/2010, 1:11 pm
Çünki, araplar 5 000 tl ye satılmıyor. :-) Ne zaman satılır o zaman tekli yarışır.
burhan3455
burhan3455
Ad Soyad : burhan basturk
Forum Kayıt : 12/09/08

17/3/2010, 6:55 pm
herkese saygılar
Anonymous
Misafir
Misafir

17/3/2010, 11:54 pm
alpc demiş ki:Çünki, araplar 5 000 tl ye satılmıyor. :-) Ne zaman satılır o zaman tekli yarışır.
dogru dıyorsun bu ısın cırkı ıste bence arapta yarısmalı o zmaan bu yarısmaları yapmayın arkadaslar
nedır bu bole yaa
Forum Admin
Forum Admin

18/3/2010, 6:47 am
Evren Öktem demiş ki:
alpc demiş ki:Çünki, araplar 5 000 tl ye satılmıyor. :-) Ne zaman satılır o zaman tekli yarışır.
dogru dıyorsun bu ısın cırkı ıste bence arapta yarısmalı o zmaan bu yarısmaları yapmayın arkadaslar
nedır bu bole yaa

çakmaklıyı bile postlu taneli diye ayırdılar ama araplar düz kuyruk yarışmıyor vede sadece çiftli olarak yarışıyor üvey evlat muamelesi degil midir bu ?
guvercin07
guvercin07

18/3/2010, 8:30 am
Forum Admin demiş ki:
Evren Öktem demiş ki:
nedır bu bole yaa

çakmaklıyı bile postlu taneli diye ayırdılar ama araplar düz kuyruk yarışmıyor vede sadece çiftli olarak yarışıyor üvey evlat muamelesi degil midir bu ?

şebap denince aklına sadece miski kürengi getiren bir düşünce yapısı oluşmuş, bu değişmediği sürece arapları yarışmalara sadece çiftli olarak bile alıyor olmalarına sevinmek lazım { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Lol
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

19/3/2010, 12:45 am
hele beyaz şebablar çıkınca çok haklısınız hüseyin bey
ŞebabCı Kenan
ŞebabCı Kenan
Ad Soyad : Kenan Cavit Kara
Doğum Tarihi : 21/07/84
Forum Kayıt : 06/05/10
http://www.tiklakarsiyakam.com

6/5/2010, 10:29 am
arap cok guzel kanat yapısı tuylerı anlatılmaz !!!
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

7/5/2010, 6:30 am
yeni yeme inmiş yavrular

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Fotoraf0020u

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Fotoraf0019

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Fotoraf0018b

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 Fotoraf0021n
capslock967
capslock967

7/5/2010, 10:49 am
iyi günlerde besleyin ahmet bey
kuscu0424
kuscu0424

7/5/2010, 11:10 am
tşk.ler murat bey
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

7/5/2010, 8:52 pm
Ahmet bey Araplarınız iyi görunuyor. Ana-babalarının veya dıger yetıskınlerin fotoları yok mu?
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

8/6/2010, 8:36 am
Arap akkuyruklara merak bu kuşların güzelleri tarih oluncamı başlıyacak?
kuscu0424
kuscu0424

8/6/2010, 8:28 pm
tarih olmaz elazığ meraklıları ne olursa olsun kümesinden arap eksik etmez
Anonymous
Misafir
Misafir

9/6/2010, 6:34 pm
kuscu0424 demiş ki:tarih olmaz elazığ meraklıları ne olursa olsun kümesinden arap eksik etmez
helal kofikk nedisen
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

13/6/2010, 9:42 pm
maşallah allah nazardan saklasın.
çokta güzelmişler.
allah sevdigine kavuştursun.
kuscu0424
kuscu0424

13/7/2010, 7:10 am
sağ ol behsan usta
guvercin07
guvercin07

19/7/2010, 7:25 pm
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 4 46349325
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

19/7/2010, 7:31 pm
maşallah çok güzeller
capslock967
capslock967

19/7/2010, 11:38 pm
maşallah alttaki kuşun yürüyüş şekli bana hanifi abinin sattığı asker adındaki miskisini hatırlattıiyi günlerde besleyin çok güzel bir kuş
Similar topics