{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

+25
çanakkale boğaz
cabir
sunyy
ŞebabCı Kenan
burhan3455
05bariş
alpc
kuscu0424
huseyin sasmaz
omeryener26
adanalı
Hasan OLGUN
abdülkerim
gtekincan
guvercin07
mehmet ünlüer
murat_yetgin
akrep
Beysan Taştan
türker saygılı
izmirli erman
Rauf
Forum Admin
chema
capslock967
29 posters
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

8/7/2009, 8:06 pm
ELİMDE VAR... ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUM... BABALARI YATIK BİR KUŞTU... 1 METRE KALKAMAZDI... ÇOK SIK TAKLALIYDI... ANNE UÇURMADIM... YAVRULARIDA UÇURMADIM... VERDİĞİM BİR İKİ YERDEN GÜZEL OYUN YAPTIĞINA DAİR DUYUMLAR ALDIM...
abdülkerim
Ad Soyad : abdülkerim
Forum Kayıt : 25/04/08

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında

8/7/2009, 8:38 pm
belki uzun kaçamazlar ama uzun süre uçabilirler gibi geldi bana, fakat bi şeyler yaparız diyorlar, Türk kuşu bunlar oynarlar abisi, maşallah....
chema
chema
Ad Soyad : abidinkartum
Doğum Tarihi : 08/03/76
Forum Kayıt : 22/12/08
http://www.abidinkartum.azbuz.com

9/7/2009, 11:59 am
murat_yetgin demiş ki:ELİMDE VAR... ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUM... BABALARI YATIK BİR KUŞTU... 1 METRE KALKAMAZDI... ÇOK SIK TAKLALIYDI... ANNE UÇURMADIM... YAVRULARIDA UÇURMADIM... VERDİĞİM BİR İKİ YERDEN GÜZEL OYUN YAPTIĞINA DAİR DUYUMLAR ALDIM...
MURAT TARİFE UYUYORSA BESLE KARDEŞİM UYMUYORSA UYANLARINDAN BUL BESLE KARDEŞİM YADA GELBANA BEN TARİFE UYANLARDAN VEREYİM SANA KARDEŞİM lol! lol! lol!
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

10/7/2009, 8:00 pm

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 1002040
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 1002248
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 1002249

En son izmirli erman tarafından 11/7/2009, 8:06 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

10/7/2009, 8:48 pm
Hayır kuşun gözü beyaz olsa ne olurr, kırmızı olsa ne olur?

Bütün şebabların gözleri beyaz olsaydı o zaman azınlıkta kalan kırmızı gözlere değer verılıyor olacaktı.

Yani bu degerleri biz kendımız belirleyip kendımız verıyoruz. Hepsi bu.

Aşık Veysel ustamız ne demiş?

Güzelliğin on para etmez,
Bu bendeki aşk olmasa..

Önemli olan bizim neye deger verdıgımızdır. Yoksa o kendılıgınden degerli olmaz.

Sitede göruyorum ne kuşlar var. millet hayran. yemin ederim bedava verseler kümesime koymam. Ama sevenleri çok. Buna sadece saygı duyulur. başka bir şey de denmez.

O yüzden fazla da takılmayalım bu konulara.

tabiiii bu işi ticaret için yapmıyorsak : )

Para kazanmak isteyenler tabiki insanlar neye deger verıyorsa onları bulup beslemek zorunda.
chema
chema
Ad Soyad : abidinkartum
Doğum Tarihi : 08/03/76
Forum Kayıt : 22/12/08
http://www.abidinkartum.azbuz.com

11/7/2009, 8:40 am
HERŞEY YALAN SÖYLER AMA GÖZLER ASLA MAŞALLAH COK GÜZEL GÖZLERİ KUŞLARIN AYNIZAMANDA CERCEVELERİ DE COK GÜZEL KARDEŞİM MAŞALLAH

AHMET TİMSAH EHİŞTE FENADEĞİLDEDİĞİNE GÖRE SENDE DAHA PARLAK GÖZLÜSÜ VAR HERHALDE KADEŞİM CIKARDA GÖRELİM OLMAZMI BİLADER :)
guvercin07
guvercin07
Ad Soyad : HÜSEYİN ŞAN
Doğum Tarihi : 06/05/75
Forum Kayıt : 31/08/08
http://guvercin07.tripod.com

15/7/2009, 9:49 am
gtekincan demiş ki:araplarda paçada beyaz konusunu degerlendirirmisiniz

Gültekin hocam arap aynakuyrukta paçada beyazlık belkide çayla şekerin birlikte anılması gibi bir durumdur nerdeyse.. yani aynakuyruk kanı olupta paçada az da olsa beyaz atmayan kan çok nadirdir..

çok meşhur olup festivallerde tüm kupalarıda silip süpüren birçok arap aynakuyruktada bu sorun vardır ve herkesçe bilinir. ama kimse dile getirmek istemez nedense?...

bu sorunuz da nedense dikkate alınmamış gördüğüm üzre... { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Lol
guvercin07
guvercin07

15/7/2009, 10:03 am
EFE_ demiş ki:Hayır kuşun gözü beyaz olsa ne olurr, kırmızı olsa ne olur?

Bütün şebabların gözleri beyaz olsaydı o zaman azınlıkta kalan kırmızı gözlere değer verılıyor olacaktı.

Yani bu degerleri biz kendımız belirleyip kendımız verıyoruz. Hepsi bu.

Aşık Veysel ustamız ne demiş?

Güzelliğin on para etmez,
Bu bendeki aşk olmasa..

Önemli olan bizim neye deger verdıgımızdır. Yoksa o kendılıgınden degerli olmaz.

Sitede göruyorum ne kuşlar var. millet hayran. yemin ederim bedava verseler kümesime koymam. Ama sevenleri çok. Buna sadece saygı duyulur. başka bir şey de denmez.

O yüzden fazla da takılmayalım bu konulara.

tabiiii bu işi ticaret için yapmıyorsak : )

Para kazanmak isteyenler tabiki insanlar neye deger verıyorsa onları bulup beslemek zorunda.

efe bey, güellik göreceli bir kavramdır bunda haklısınız elbet ama şunuda unutmayın ki bazı değerler herkesce aynı şekilde kabul görür, beğenilir yada beğenilmez. şebap kuşun gözlerinin beyaz yada açık renk olması gerektiği de böyle bir olaydır 100 kişiden 99 tanesi bunu kabul eder ve öyle olması gerektiğini düşünür geriye kalan ve öyle düşünmeyen 1 kişide zaten istisnadır, kaideyi bozmaz...

yaklaşımınız insani açıdan çok güzel fakat bu hobi birazda hırsla rekabetle güzelleşip ilerleyebilecek bir hobidir.. bu da böyle oluversin ne olacak zihniyeti hakim olduğu anda bir arpa yolu ilerleyemez insan, ayrıca sizin düşüncenizin sonu şuraya kadar bile gidebilir: " yahu güvercin beslense ne olur beslenmese ne olur" değilmi? :D
saygılar...
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

15/7/2009, 11:09 am
hüseyin bey tespitlerinize aynen katılıyorum ama insanlar birbirini kırmadan sen diye hitap edilmeden çok daha güzel oluyor çünkü bir bakıyorsunuz yüzyüze gelen insanlar birbirlerine abi derken camın arkasına geçince sen ben diye saygı çerçevesini baya zorlayıp kırgınlıklara yol açıyor ama hırs olmadan bu işin ileri gitmiyeceği de açık hırsda kontrollü olucak hasetlik olmuyacak fesatlık olmuyacak fakat yapıcı eleştiri her zaman olmalı sizin tespitlerinize aynen katılıyorum saygılar antalyaya
guvercin07
guvercin07

15/7/2009, 12:55 pm
capslock967 demiş ki:hüseyin bey tespitlerinize aynen katılıyorum ama insanlar birbirini kırmadan sen diye hitap edilmeden çok daha güzel oluyor çünkü bir bakıyorsunuz yüzyüze gelen insanlar birbirlerine abi derken camın arkasına geçince sen ben diye saygı çerçevesini baya zorlayıp kırgınlıklara yol açıyor ama hırs olmadan bu işin ileri gitmiyeceği de açık hırsda kontrollü olucak hasetlik olmuyacak fesatlık olmuyacak fakat yapıcı eleştiri her zaman olmalı sizin tespitlerinize aynen katılıyorum saygılar antalyaya

Saygı bizden murat bey,
selamlar...
guvercin07
guvercin07

2/8/2009, 5:22 pm
KARA KARTAL!!! :D

4 AYLIK ERKEK, 6 TELEK 3' E 3 AYNALI ...

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Grnt011s

{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Grnt0155a
Anonymous
Misafir
Misafir

2/8/2009, 5:52 pm
MAŞALLAH ALLAH ESİRGESİN HÜSEYİN KARDEŞİM KARA KARTAL ÇOK HARİKA. TÜYÜ BAŞINA HAYRINI GÖRÜRSÜN İNŞALLAH. BEREKETLİ OLSUN. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN. SAYGILAR
capslock967
capslock967

11/8/2009, 11:45 pm
erman kardeşim maşşallah çok güzeller akrabalık varmı bunlarda bendekilerle
adanalı
adanalı
Ad Soyad : havalanı sedat
Doğum Tarihi : 28/04/71
Forum Kayıt : 15/02/09

24/11/2009, 2:16 pm
Forumu gezerken tesadüfen arap hakkında yazılan yorumları okudum beyler elinizde arap kuşu olması sizin arapçı olduğunuzu göstermez başkalarının kafasını karıştırmamak adına lütfen anlamayan yorum yapmasın bence şöyle olmalı şurası şöyle olmalı diyorsunuz bu sizin kişisel tercihinizdir istisnalar kaideyi bozmaz yıllarca arap beslemiş biri olarak başkaları modayı takip ederken merakından [PARADAN DEĞİL) ödün vermemiş biri olarak size nacizane arap hakkındaki bilinmesi gereken bir kaç özellikten bahsedeyim arap kuşu beslediğiniz tüm kuşlar içinde en zor olanıdır aynı beyaz gibi tabi siz arapla beyaz kuşun zorluğu neresinde diyebilirsiniz
1-iki renk arap olduğu doğrudur biri yerli mat, diğeri ırak parlaktır
2-bu iki kuşun özellikleri farklıdır kıyaslanmaz
3-arap kuşunun rengi sadece yeşil ördek gibi yanar
4-pembemsi arap olmaz o kuşun soyu beyazdır oyun kuşu olarak beslenir merak için değil
5-kuşun kuyruk altı diye birşeyde yoktur kuyruk altı beyz olan kuşun altından gelen yavrular sağlıklı olmaz sağında solunda beyaz verir onada (kapak altı denir)
6-kapak altı siyah olan aynalı kuşun altından gelen yavrunun paçasında şurasında burasında beyaz gelme riski daha azdır bu konudaki tek fark budur
7-arap kuşun gagası esmer olmaz sadece gaga ucunda kendi renginin siyah olduğunu belli eden zikir olur
8-göz çerçevesi kalın olur göz bebekleri nokta şeklinde siyah olur
9-tırnaklarının içi boş olur kanal gibi tırnak rengi siyah olur
10-harbi arap kuşu pullu olur pul pul yanar pullarını görürsünüz tabi orjinalse pullarıda yeşil yanar BU YAZDIKLARIMA ARANIZDA GÜLENDE OLABİLİR CANI SAĞOLSUN
11-gaga yapısı kalın gemli olur tabi orjinalse
hepsini anlatırsam bana birşey kalmaz bilmeyen arkadaşlar varsa bu önerilerime kulak versinler yeter
GELELİM EN CAN ALICI NOKTAYA(BURASI ÇOK ÖNEMLİ)

KUŞUN TİPİ:Şebab kuşunu niye besliyorsunuz şebabın kelime anlamı ne güzel,mükemmel,şahane,kusursuz, yarışmalara gelen kuşlara bakıyorum sitelerdeki kuşlara bakıyorum bu nasıl bir merak anlayışıdır merak bile etmiyorum kuşun önce tipi olacak
tüm vasıfları yerinde birtek tipi eksik at çöpe çünkü tip olayı ırsidir babadan oğula ,toruna geçer kuşta yapamayacağınız iki şey vardır göz ve tip diğerleri yapılır sonra kuşun ayak parmakları çon olur (orta parmak ay şeklinde kıvrık) ama bunlar orjinal kuşta olur
boyun yapısı kalın kısa olur,bacakları yere nekadar yakın olursa (kısa) o kadar makbuldür
uzun boyun uzun bacak istiyorsan leylek besle güvercin değil önden paçalarına baktınmı bacak arasından arka tarafı göremeyeceğin şekilde dolgun olmalı tüyler orta bilekten ikiyana ayrılmalı bileği ince kuştan yavru gelmez kuyruk terekleri iki üç parmak kalınlığında olur göğsü geniş belin kalınlığı omuz yapısıyla orantılı olur boyun kökünden kuyruk ucuna kadar sırtındaki rampa dümdüz olmalıdır belinin ortası çukur(kundaklı) kuyruğu havada kuş beslenmez kuş dik olur, yatık otobüs gibi upuzun (uzun ince bir yoldayım)duran sitede bir sürü kuş var boyu posu okadar önemli değil önemli olan albenisi olmalı orantılı olması
benden söylemesi UNUTMADAN :Oyukarıda bahsettiğim araplardan elimde bir tane dişi var satılık değil merakı olanlar görebilirler

dünyada yedi milyar insan var bunların sadece bir milyonu manken
türkiyede üç milyar kuş var dört milyarı şebab diye besleniyor

saygılar sevgiler
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

28/11/2009, 9:25 pm
adanalı
adanalı

30/11/2009, 11:07 am
ARAP KUŞUNUN ORJİNALİ DÜZDÜR AYNA KUYRUK VEYA KAPAKLI YAPMADIR
SAYGILAR
abdülkerim
Ad Soyad : abdülkerim
Forum Kayıt : 25/04/08

30/11/2009, 6:07 pm
adanalı demiş ki:ARAP KUŞUNUN ORJİNALİ DÜZDÜR AYNA KUYRUK VEYA KAPAKLI YAPMADIR
SAYGILAR
bu söz sabuni ve miski için de geçerlidir.
guvercin07
guvercin07

1/12/2009, 4:47 pm
adanalı demiş ki: UNUTMADAN :Oyukarıda bahsettiğim araplardan elimde bir tane dişi var satılık değil merakı olanlar görebilirler

elinizde bulunan dişi arabı görmek için adanaya mı gelmek gerekiyor yoksa siteye en azından bir resmini atabilmeniz mümkünmüdür
antalyadan selamlar
adanalı
adanalı

2/12/2009, 1:19 pm
RESMİ SİTEYE ATILACAK KUŞLAR SINIFINA GİRMİYOR CANLI GÖRMENİZ GEREK AYRICA BEN İSTANBULDAYIM İSTANBULDA KUŞ BİLGİSİNE GÜVENDİĞİN BİRİ VAR İSE ONADA GÖSTERİRİZ SELAMLAR
guvercin07
guvercin07

3/12/2009, 7:59 am
adanalı demiş ki:RESMİ SİTEYE ATILACAK KUŞLAR SINIFINA GİRMİYOR CANLI GÖRMENİZ GEREK AYRICA BEN İSTANBULDAYIM İSTANBULDA KUŞ BİLGİSİNE GÜVENDİĞİN BİRİ VAR İSE ONADA GÖSTERİRİZ SELAMLAR

resmi siteye atılacak kuşlar sınıfına girmiyor derken bu sitedekilermi çok kötü yoksa sizdeki mi bu sitede resmi paylaşılamayacak kadar nadide bir kuş... kelime kargaşası yaşanmasın... { ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 3419840488

istanbulda kuşu görebilecek birilerini bulmak sorun değil bulunur. ama canlı görecek olan kişi kuşu görüp, çok beğenip size madalya vermeyeceğine göre çokda bi anlam ifade etmese gerek bu durum çünkü bahsettiğiniz üzre kuş satılık da değilmiş zaten.. neticede varsa kuşunuz ve naçizene bizlerle paylaşmak isterseniz koyarsınız resmini bizde görür beğenir sahibini takdir ederiz ama gereği yok diyorsanız da o kuşu görmeye de gerek yok.. güle güle besleyin kuşu allah tüyünce yavru nasip etsin. antalyadan selamlar
omeryener26
omeryener26
Ad Soyad : Ömer YENER
Doğum Tarihi : 01/11/76
Forum Kayıt : 17/07/08

3/12/2009, 10:08 am
Arkadaşlar şöyle iyi Araplarınız varsa resimlerini atsanızda bizimde gözlerimizin pası silense bizde şöyle hakkıysa kocaman bir MAŞALLAH diyelim teknoloji çook ilerledi resim çekmek hiçde zor değil
Forum Admin
Forum Admin

3/12/2009, 10:50 am
İzmir Arap Çift 2. Sefa Tokyürek KARA MURAT & KARA ZİNDAN
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Grnt030q
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 48613884

En son Forum Admin tarafından 1/3/2010, 6:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
adanalı
adanalı

3/12/2009, 12:14 pm
07 kardeşim konuyu nerelere çakmişsin madalya falan, çok şükür madalya yada kupa meraklısı değilim olsaydım zaten kuşlarımı yarışmalara getiririm sitedeki insanları veya siteyi küçümsediğimde yok bu tip şeyler yazmanada konuyu saptırmanada gerek yok siteye kuşun resmini atmaya gelince gün gelir oda olur
saygı ve selamlar
guvercin07
guvercin07

3/12/2009, 3:18 pm
adanalı demiş ki:07 kardeşim konuyu nerelere çakmişsin madalya falan, çok şükür madalya yada kupa meraklısı değilim olsaydım zaten kuşlarımı yarışmalara getiririm sitedeki insanları veya siteyi küçümsediğimde yok bu tip şeyler yazmanada konuyu saptırmanada gerek yok siteye kuşun resmini atmaya gelince gün gelir oda olur
saygı ve selamlar

ADANALI KARDEŞİM, BEN SENİN BÜTÜN YORUMLARINDAN BU SİTEDE DİKKATE DEĞER KUŞ RESMİ YOK MANTIĞI ÇIKARDIM... İSTERSEN TÜM YAZDIKLARINI BİR DAHA OKU , VE SENDEKİ KUŞUNDA RESMİNİN BU SİTEYE ATILAMAYACAK KADAR FARKLI BİR GÜZELLİĞİ OLDUĞU ANLAŞILIYOR BENİM OKUDUĞUM KADARIYLA.!!
KONUYU SAPTIRMAYA FALAN ÇALIŞTIĞIM YOK AYRICA. BEN SADECE NASILSA SENİN KUŞ SATILIK DEĞİLMİŞ BENİM GÖNDERECEĞİM KİŞİ O KUŞU GÖRÜP EVET ÇOK GÜZELMİŞ DİYE ONAYLASA NE OLUR ONAYLAMASA NE OLUR ANLAMINDA DEDİM " MADALYA DA TAKAMAYACAĞINA GÖRE" KELİMESİNİ. BİZİM ELİMİZDEKİ MALZEME BUDUR VE BAK NE İYİ ETMİŞİZ PAYLAŞMIŞIZ EN AZINDAN RESİMLERİNİ. BU SAYEDE SENİNLE TANIŞMIŞ OLDUK MUHABBET EDİYORUZ BAK SEVİYELİ ŞEKİLDE TARTIŞIYORUZ NE GÜZEL.. BU NEDENLEDİR Kİ SENİNDE EN AZINDAN BİR RESİM PAYLAŞMANI RİCA ETTİK YOK PAYLAŞMAM DERSENDE CANIN SAĞ OLSUN DERİZ OLUR BİTER..
TEKRAR SÖYLÜYORUM GÜLE GÜLE BESLE BAHSETTİĞİN KUŞU TÜYÜNCE YAVRU NASİP ETSİN ALLAH ..
SAYGILAR SELAMLAR...
adanalı
adanalı

3/12/2009, 3:34 pm
teşekkür edrim
guvercin07
guvercin07

23/12/2009, 1:36 pm
{ ARAP } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 2 Aynallarfonv

2005 ERZURUM FEST. ŞAMPİYONU ERKEK VE KIZI
capslock967
capslock967

23/12/2009, 3:24 pm
iyi günlerde besleyin hüseyin bey
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08

23/12/2009, 10:36 pm
Bu klipte bende bütün urfalılar ve urfa kuşlarını sevenler için gelsin
Anladın Sen Onu :)

Forum Admin
Forum Admin

24/12/2009, 7:47 pm
Anonymous
Misafir
Misafir

24/12/2009, 11:49 pm
hallo dayıdakı arap erkek benden cıkmadır kus 7 yasındadır
Similar topics