DADAŞ 411k

Join the forum, it's quick and easy

DADAŞ 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DADAŞ

+46
antepli2757
L3AA
oğuz06
eric
YASARGEZE
volkanx
07antalya07
şebabcı11
TARIK BUÇAK
DADAŞŞ
almanci
sebabci
aslanım
emin
türker saygılı
seçkin güder
omeryener26
yavuzduman
zahirbaba
HAKAN TEK
dadaş25
kahvecişaban
izmirli erman
alpc
Rauf
Seymen
capslock967
bayram kavaklı
ibo
faruk11
akrep
sercan gönal
sefa tokyürek
Beysan Taştan
ilker
mahir temel
hasankoc
kılıçbey
erhan51
Serdar Avcı
Forum Admin
sefa54
sebabcı06
şahin_-55
emre_akhan
türker
50 posters
türker
türker
Ad Soyad : türker üçok
Forum Kayıt : 22/09/08

DADAŞ Empty DADAŞ

24/3/2009, 7:29 am
DADAŞ
Yetiştiricisi Ersin Akgül Konya
2006 Samsun Kürenk Erkek 1. Sefa Tokyürek / Adana

2005 Samsun Kürenk Erkek 1. Sefa Tokyürek / Adana
2005 Adana Kürenk Erkek 1. Sefa Tokyürek / Adana
2003 Adana Kürenk Erkek 1. Sefa Tokyürek / Adana
2003 Erzurum Kürenk Erkek 1. Bedrettin Bala / Erzurum
2002 Erzurum Kürenk Erkek 1. Mehmet Çelik / Adana
DADAŞ Grnt050cz5
DADAŞ YAŞINI DAHA DOLDURMAMIŞ ....

DADAŞ Gggg3

DADAŞ Dadau
emre_akhan
emre_akhan
Ad Soyad : EMRE AKHAN
Doğum Tarihi : 11/08/82
Forum Kayıt : 07/08/08

DADAŞ Empty Geri: DADAŞ

26/3/2009, 11:30 am
hakikaten on numara bi erkek miş maşallha tebrikler
şahin_-55
şahin_-55
Ad Soyad : fahri koç
Doğum Tarihi : 05/09/79
Forum Kayıt : 20/09/08
http://www.kocguvercin.tk

29/3/2009, 11:47 pm
bence dadaşın ta kendisi :) ... maşşallah.....
sebabcı06
sebabcı06
Ad Soyad : MEHMET DOĞAN
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 05/08/08

12/4/2009, 2:57 pm
dadaş erkek bu maşallah Allah sahibine bağışlasın
sefa54
sefa54
Ad Soyad : sefa ak
Doğum Tarihi : 13/10/86
Forum Kayıt : 09/02/09

16/4/2009, 1:02 pm
yha allah sahibine bağışlasın tüyü kadr ömrü yavruları olsunda bole güsel kuşlar olsun bittim yha..
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

18/5/2009, 11:17 pm
meşhur sansasyonist dadaş
Serdar Avcı
Serdar Avcı
Ad Soyad : SERDAR AVCI
Doğum Tarihi : 05/06/82
Forum Kayıt : 11/01/08

19/5/2009, 5:57 pm
hey gidi dadaş :) maşallah
erhan51
erhan51
Ad Soyad : erhan ünal
Doğum Tarihi : 30/01/81
Forum Kayıt : 04/12/08

20/5/2009, 1:42 pm
5 yıl boyunca türkiye şampiyonu oldu her ile gitti masa larda gezdi maşaallah tam bir efsane yerine nemrut aldı
kılıçbey
kılıçbey
Ad Soyad : Mahmut
Doğum Tarihi : 25/02/72
Forum Kayıt : 30/10/08
http://site.mynet.com/tcmahmut/superkuscu/

20/5/2009, 1:49 pm
MUHTEŞEM BİR KUŞTU HERKES HAYRANDI ŞİMDİ KİMSE BEĞENMİYOR PACALARDAN DOLAYI AMA BİR ZAMANLAR BÜTÜN ŞEBAPCILARIN (ÇOĞUNUN ) RÜYALARINI SÜSLÜYORDU.
hasankoc
hasankoc
Ad Soyad : hasankoc
Doğum Tarihi : 15/02/72
Forum Kayıt : 10/09/08
http://sebabcilarinbulusmayeri.azbuz.com/index.jsp

22/5/2009, 7:42 pm
evet şimdi şebab degil diyolar formda her tarafta şebabların icin de bende onu anlamadım zaten madem şebab degil bu kuşun neişi var buralarda neden 5sene birincilik aldı
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

22/6/2009, 8:21 pm
Hey gidi koca dadas varmı senin gibisi...Kim ne derse desin eger bu is rant icin yapılmıyorsa ve yıllarca insanlar birbirlerini kandırmadılarsa bu kus neden vitrinlerden apar topar kalktı.Madem sebab degildi bu kus neden bunca derece aldı.Herzaman icin insanın gozunu gonlunu hos edecek bir kus.İnsallah bitane daha cıkar böle kus
ilker
ilker
Forum Kayıt : 20/05/08

22/6/2009, 10:09 pm
moda
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

24/6/2009, 10:26 pm
hey gidi dadaş... sende rant modasının malupu oldun.aslanı kediye boğdurdukları gibi. senide modaya yenik düşürdüler.
ama artık bu böyle olmıycak çünkü insanlar artık kuşları tanır oldular.
kuştan anlayan kuşçu sayısı arttı.
çünkü artık herkes bir şeyler biliyo.
bunu demek lazım diye düşünüyorum.
sefa tokyürek
sefa tokyürek
Ad Soyad : Sefa Tokyürek
Forum Kayıt : 05/05/09
http://www.seslikalbim.net

9/7/2009, 7:59 pm
Evet Sevgili arkadaşım HASAN KOÇ ve diğer yorum yapan arkadaşlarım DADAŞ erkek sizlerin dediği gibi 5 yıl şampiyon oldu.bu kuşun yavrularını almak için kapı aşındıranlar çoktu gece gündüz.Ama tabi biliyorsunu KURTLAR SOFRASI benim çok para kazanmama izin vermediler ve kuşa çamur attılar ve 5 yıl şampiyon olmuş kuşu DİSKALİFİYE ettiler çünkü yumurtalarını satıyordum ve burdanda söylüyorum ve isimlerini vermek istemiyorum gerekirsede veririm ne kadar şampiyon olmuş kürenkte miskide kuş varsa bu kuşun soyundan öyleyse ''BESLEMESİNLER'' SEFA TOKYÜREĞİN kuşlarını beslemesinler hepsi o sizin BIYIK PAÇA UZUN PAÇA BİLMEM NE PAÇA DEDİĞİNİZ DADAŞ ERKEĞİN KANINDANDIR. Dadaş ismide benim ERZURUMLU olduğundan kaynaklanıyordur. İşde size dadaş erkek şimdi o kuşu karayanlar o kuşun kanından beslemesinler böyle klavye arkasından eleştirmesinler beni bir yerlere davet etsinler ve orada yüzüme karşı konuşsunlar.SAYGILARIMLA
sercan gönal
sercan gönal
Ad Soyad : SERCAN
Doğum Tarihi : 15/06/90
Forum Kayıt : 21/12/08
http://erdeksercan.sitemynet.com/index/

9/7/2009, 8:02 pm
massallah cokk guzell kurenk erkek allagım nazardan saklasınn saglıklı we bol yawrularr nasıpp etsınn ıns
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

10/7/2009, 5:56 am
abi eline koluna sağlık açıklamaların için meraklı arkadaşlara çok ışık tutacak senin bilgi dağırcığın şebab kuşlara vermiş olduğun emekten dolayı seni tekrar kutluyorum.saygılar abi
faruk11
faruk11
Ad Soyad : Faruk ÖZMEN
Doğum Tarihi : 25/05/72
Forum Kayıt : 24/02/09

10/7/2009, 7:20 am
Sevgili SEFA TOKYÜREK abi sizi sever ve sayarız.Şebab konusunda sizin söyledikleriniz bizler için çok önemli.Ben sizi sevenide duydum sevmeyenide duydum.Dadaşın soyundan gelenleri açıklayın ki bizde bilelim.Bazı insanlar bu sitede bir şeylere çamur atmaya bayılıyor.Bizler zamanında çok paralar verip kuş aldık adamlar daha sonra kendi sattıkları kuşları beğenmediler.Bu işler artık maddiyata düşmüş.Ama malesef bu insanlarda bu camiada baş tacı ediliyor.Değerli arkadaşlar ama benden isim istemeyin kuş ismi söylemekle insan ismi söylemek çok farklı.Daha söylenecek tanık olduğumuz çok şey var ama her bilineni söylememekte bir erdemliliktir.SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM.ALLAHA EMANET OLUNUZ.
ibo
ibo
Ad Soyad : ibrahim azat
Doğum Tarihi : 29/12/85
Forum Kayıt : 18/06/09
http://Gedizli@AcmSzKinq.com

10/7/2009, 1:17 pm
helal olsun sana Dadaş :) Komutan
bayram kavaklı
bayram kavaklı
Ad Soyad : bayram kavaklı
Doğum Tarihi : 07/04/80
Forum Kayıt : 02/03/09

21/7/2009, 10:14 am
kurt kocayınca ..... maskara olurmuş ama halada o çamur atan arkadaşlar dadaştan tırsar
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

21/7/2009, 1:04 pm
bana görede bu kuşun paçaları on numara bu zevk işidir isteyen daha küçük ayaklısını besler isteyen bu tip ayaklıyı ama böyle kuşlara bu paça daha çok yakışıyor üstelik paçalarıda o kadar büyük değil bol paça olmadıktan sonra sorun yok
Seymen
Ad Soyad : Hakan AKAN
Doğum Tarihi : 26/04/70
Forum Kayıt : 29/04/09
http://www.kurenk-miski.tr.gg

20/8/2009, 6:55 pm
Dadaş Erkek Şu An Erzurumda Zinnur kardeşimizde oldugunu biliyorum, sitedeki resmi göremedim ama güle güle besleyin
sebabcı06
sebabcı06
Ad Soyad : MEHMET DOĞAN
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 05/08/08

31/8/2009, 4:08 pm
maaşallah kuş kendini belli ediyor Allah sahibine bağışlasın manken gibi
capslock967
capslock967

1/9/2009, 12:48 am
arkadaşlar dadaş şu an hangi kümestedir yeni resimleri yokmudur
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

16/9/2009, 11:57 am
DADAŞ ERKEĞİN İLK 1. LİĞİ NEREDEYDİ?
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

16/9/2009, 2:33 pm
2004 yanılmıyorsam, karaman festivalinde çıktı. Masada verdiği pozlar hala nette vardır. Bolpaçaların zaferi bu yarışma ile başlar. Paçaları traşlayıp yarısmaya sokmak nekadar doğrudur ben yorumu sizlere bırakıyorum. Ensede sarı olanlarda o tüyleri ceksin yarısmaya soksunlar, hatta kapalı bir kusun tanelerini teker teker ugrasalım taneli miski yapıp yarısmaya sokalım. Yada boyayı alıp boyayalım kuşları.. Taklacı ırkımız, dışardan bir kuşla hangi kriterlere göre yarıştırılır. O kriterleri bu bolpaca giren kus üreticileri koymuyormu? Gercek kusları bu formu okuyan meraklılar nasıl bilecek? Urfa taklacılarında kanatlarını aşağı bırakma özelliği vardır. Kanatları aşağıda olanı kümese sokmayacaksın diyenler duayen dediklerimiz. Burada şu çıkıyor ortaya, Ya koyun olacaksın istenilen yere güdüleceksin, yada doğruyu arıyacak soracak bulacak sahipleneceksin.
capslock967
capslock967

18/9/2009, 9:52 am
şu dadaşın paçalrının güzelliğine bak bu kuşun paçalarına bol nasıl diyorlar anlamadımki .şebab kuşuna bu paça daha çok yakıişıyor
alpc
alpc

18/9/2009, 12:14 pm
traş ediyorlar murat bey; makasla kesiliyor. Youtube ta videolar var daha iyi anlarsın.
Artı bu kadar pacası gür olmayıp, uzun paca kanı olan kuşlarda var. Altlarından atıyorlar.O zaman anlıyorsun. Bu işe 2-3 yıl harcayıp cesitli kuşlar besledinmi göreceksindir. Karşına kesin çıkar.
Tabi bir de şu var. Sen beğeniyorsan sorun yok. Senin gibi pek çok kişi beğeniyor bu kuşları. Saygı duymak lazım. Ama şu var. Bu kırık kuşlarla öteki kuşlar bir değil. Yok şöyle olacak yok böyle olacak diyenler güzel kuşlarında yok olmasına hizmet ediyorlar. Arap atını sütçü beygiri yapmaya gerek yok. Hepsi farklı katogoride. Ben gelecekte bu kuşların uçma zamanı geleceğini görüyorum. Elde çoğalınca oynayanları para edecek, diğerlerine bakan olmayacak.
Bu arada bunlar yapılı kuşlar uçmaz diyenlerede bir lafım var. Bildiğim bir kümes var. Öyle güzel uçuyorlarki. Ben izlerken zevk alıyorum. İnsanlar yanlız şunu karıştırmasın tabiki bunlar perfonmans taklacıları gibi olamazlar. Ama takla atmayı bile öğrenemiyecek ne üdüğü belirsiz bir şebap beslemek istemem. Bana göre o şebap ta olamaz. Olsa neden yarışmalardan diskalifiye etsinler. Çekememezlik bahane.. Gerçek bu işe gönül vermiş insanların emekleri?, kırmadan başka kuş sokmadan kümeslerinin üzerine titreyenler var. Aslında yara çok derin. Kelebek ırkında bile renk sokmak icin, aynı şeyi uyguladılar. Şimdi bir karabaş var. Gercekten kelebek ırkı. Bir karabaş var kelebek ırkı değil. ama kelebek sınıfında.. Sen hangisini beslemek istersen besliyebilirsin. Ama ne beslediğini bil. Bunu yürekliliklede söyle. O zaman kimse bir laf edemez.
Rauf
Rauf

18/9/2009, 12:22 pm
alpc demiş ki:traş ediyorlar murat bey; makasla kesiliyor. Youtube ta videolar var daha iyi anlarsın.
Artı bu kadar pacası gür olmayıp, uzun paca kanı olan kuşlarda var. Altlarından atıyorlar.O zaman anlıyorsun. Bu işe 2-3 yıl harcayıp cesitli kuşlar besledinmi göreceksindir. Karşına kesin çıkar.
Tabi bir de şu var. Sen beğeniyorsan sorun yok. Senin gibi pek çok kişi beğeniyor bu kuşları. Saygı duymak lazım. Ama şu var. Bu kırık kuşlarla öteki kuşlar bir değil. Yok şöyle olacak yok böyle olacak diyenler güzel kuşlarında yok olmasına hizmet ediyorlar. Arap atını sütçü beygiri yapmaya gerek yok. Hepsi farklı katogoride. Ben gelecekte bu kuşların uçma zamanı geleceğini görüyorum. Elde çoğalınca oynayanları para edecek, diğerlerine bakan olmayacak.
Bu arada bunlar yapılı kuşlar uçmaz diyenlerede bir lafım var. Bildiğim bir kümes var. Öyle güzel uçuyorlarki. Ben izlerken zevk alıyorum. İnsanlar yanlız şunu karıştırmasın tabiki bunlar perfonmans taklacıları gibi olamazlar. Ama takla atmayı bile öğrenemiyecek ne üdüğü belirsiz bir şebap beslemek istemem. Bana göre o şebap ta olamaz. Olsa neden yarışmalardan diskalifiye etsinler. Çekememezlik bahane.. Gerçek bu işe gönül vermiş insanların emekleri?, kırmadan başka kuş sokmadan kümeslerinin üzerine titreyenler var. Aslında yara çok derin. Kelebek ırkında bile renk sokmak icin, aynı şeyi uyguladılar. Şimdi bir karabaş var. Gercekten kelebek ırkı. Bir karabaş var kelebek ırkı değil. ama kelebek sınıfında.. Sen hangisini beslemek istersen besliyebilirsin. Ama ne beslediğini bil. Bunu yürekliliklede söyle. O zaman kimse bir laf edemez.

DOĞRU SÖZE NE DENİR... DADAŞ 89498

KELEBEK IRKINADA DEĞİNMİŞSİNİZ... BİZİM İÇİMİZDEKİ BÜYÜK YARALARDAN BİRTANESİDE O ZATEN SAĞOLUN....
alpc
alpc

18/9/2009, 12:33 pm
Bu arada sefa abiyi taktir ediyorum. Açık yüreklilikle yazdı. Bunun ötesinde bir şey yazmaya gerek yok. İstersen eski yazıları okuyabilirsin. Bütün benden çıkan isim yapmış kuşlar dadaş kanından dedi. Bundan daha öte bir cümle olabilirmi. Ben hatırlıyorum. Pala remzinin 5 cm pacaları vardı. Belki daha fazla. İyi paralara alındığını duydum. Biraz zaman geçiyor sefa abi şöyle bir laf etmiş.. O kuş murat 124 şimdi doğanlar var.
Bende diyorumki Arap atı arap atıdır. Asil olanını kim görse hangi tarihte görse beğenir. Değerli kuş asil kuş olmalıdır. Modası geçmez. Herzaman değerli olur. Tercih yapanlar bunun bilinci icinde tercihlerini yapsınlar.
Rauf
Rauf

18/9/2009, 10:26 pm
YANLIŞ BİLMİYOR İSEM DADAŞ ERKEĞİN BABASI...
Similar topics