DADAŞ - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

DADAŞ - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DADAŞ

+46
antepli2757
L3AA
oğuz06
eric
YASARGEZE
volkanx
07antalya07
şebabcı11
TARIK BUÇAK
DADAŞŞ
almanci
sebabci
aslanım
emin
türker saygılı
seçkin güder
omeryener26
yavuzduman
zahirbaba
HAKAN TEK
dadaş25
kahvecişaban
izmirli erman
alpc
Rauf
Seymen
capslock967
bayram kavaklı
ibo
faruk11
akrep
sercan gönal
sefa tokyürek
Beysan Taştan
ilker
mahir temel
hasankoc
kılıçbey
erhan51
Serdar Avcı
Forum Admin
sefa54
sebabcı06
şahin_-55
emre_akhan
türker
50 posters
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

DADAŞ - Sayfa 2 Empty Geri: DADAŞ

18/9/2009, 10:29 pm
dadaşın başka bir kızı daha izmirden yusuf beyde

DADAŞ - Sayfa 2 Grnt018o

DADAŞIN kızı sahip yaşar kararan izmir

DADAŞ - Sayfa 2 Grnt014t
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

18/9/2009, 11:50 pm
alp bey sizde haklısınız ben yanlızca bu tip kuşları daha çok beğendiğimi yazdım.benimde eski yazılarımda var bende masa kuşu tarzını değilde az taneli ama koyu taneli sinekli sabuni gibi olan miskileri daha çok seviyorum. ben yanlızca kendi zevkime göre konuşmuştum ama sizide anlıyorum.selamlar ayvalıktan
sebabcı06
sebabcı06
Ad Soyad : MEHMET DOĞAN
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 05/08/08

20/9/2009, 3:10 am
yaşıyormu bu kuş bilginiz var mı ?
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

23/9/2009, 7:15 pm
Pala Remzi dadas erkegin babasıdır.kusun Ergun amcanın yuvasındayken cekilmis fotografları nigde dernekte mevcuttur.
capslock967
capslock967

25/9/2009, 1:49 pm
bu bol paça kuşlarda genelde tırnak üstü vardır diye biliyorum ama ben burada atılan fotolarda yana doğru paça vermiş benim bilgim bu yönde yanlışsa düzeltirseniz memnun olurum yani bol paça malatya veya demkeş tarzı kuşlar gibi olanlara denir diye biliyorum birde mardinlerdede bol paça siverek tarzı olan kuşlarda dadaş vede pala remzi zannedersem onlar gibi değil
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

25/9/2009, 2:25 pm
bu kuş 2000 de karamandaydı sanırım paçaları kırılmış
mahir temel
mahir temel

25/9/2009, 4:32 pm
dogru pacalar kesik veya kırık ama resim ergun amcanın yuvasında foto mahmut tarafından cekilmistir.
dadaş25
dadaş25
Ad Soyad : MUSTAFA PINAR
Doğum Tarihi : 23/04/80
Forum Kayıt : 30/07/09

20/10/2009, 6:42 am
Sefa abi emeğine sağlık.Ben bir çift aldım dama attım.Erkek bu Dadaşın oğullarından mış oda genış paça ve kımse yuzune bakmıyor dıye mezatta bayağı ucuza da aldım.Şimdi ben yeni başlamama rağmen şimdiden kaybetmış mı oluyorum.Burda kı yorumlara bakınca ben boşuna bu kuşlardan yavru alacağım gıbı gelıyor. DADAŞ - Sayfa 2 3419840488
HAKAN TEK
HAKAN TEK
Ad Soyad : hakan tek
Forum Kayıt : 10/10/09

20/10/2009, 2:37 pm
kardeş kuş güzeldir belkide kendini hic göstermiyor daha iyi foto cekerseniz güzel olur
dadaş25
dadaş25

24/10/2009, 4:43 am
şimdi çocuğu görmeden don biçmeyelım.Hele bır yavrular çıksın ondan sonra görüşelım.Bu iş bırazda ınada bındı aslında böylesı daha zevklı.. DADAŞ - Sayfa 2 3149687655
mahir temel
mahir temel

24/10/2009, 5:49 am
Güzel kardesim kus isini para icin yapmıyorsan ve en önemlisi bu işe yeni baslamıssan sana en cok keyif verecek kuslardan almıssın.Dedign gibi bu isler nasip kısmet.Bircok derece almıs kus tesadufen orda burda cıkıp satın alınmıs vs...Tabiki istisnalar da yok degil.Ama sunu bil ki bu kusların yanında baska kuslarda beslemelisin aynı anda degisik kollardan gitmelisin.yoksa emeklerin bosa gider.Cunki bu kuslar karalanmıs birkere.
dadaş25
dadaş25

24/10/2009, 11:14 am
Hocam teşekkur ederım ben bu işi maddıyat için yapmıyorum sadece farklılık olsun dedım ben aslında oyuın kuşu beslıyorum bır çft olsun atayım dıye düşündüm bu kuş elıme geçtı.Beslemeye karar verdım amacım benım boy göstermek değil ama bu kuşların ıyı yavru vereceğine ınanıyorum ve şansıma guvenıyorum.Başka kuşa gerek yok çünkü yerde kuş sevmıyorum ben oıyun kuşu hastasıyım...
capslock967
capslock967

24/10/2009, 12:02 pm
dadaş kardeşim inşallah gönlüne göre kuşlar alırsın inşallah
zahirbaba
zahirbaba
Ad Soyad : zahir önen
Forum Kayıt : 10/11/09

11/11/2009, 10:07 pm
bu kuşa şebap değil diyenlerin kuşçulugundan şuphe ederem
baştan aşşağı karizma
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

23/11/2009, 6:52 pm
PALA REMZİ kimin kümesinde çıktı bilen warmı peki
Anonymous
Misafir
Misafir

6/12/2009, 2:51 pm
bütün şampiyon kürenklere baktım ama dadaş hepsine fark atar! yanlış anlaşılmasın diğerleri kötü demiyorum ama dadaş en iyisi sakaryadan saygılar
mahir temel
mahir temel

6/12/2009, 9:31 pm
dadas sen gittin gideli meydan bos kaldı.yoklugunu kimse dolduramadı.Cok yazık cookkkk.2004 karaman festivalinde bu ise dadas erkegi gorerek baslamıstım.Efsane buna denirdi
mahir temel
mahir temel

6/12/2009, 9:32 pm
2004 karamanda da birinci gelmiş olması lazımdı bu arada yanılmıyorsam
Seymen
Ad Soyad : Hakan AKAN
Doğum Tarihi : 26/04/70
Forum Kayıt : 29/04/09
http://www.kurenk-miski.tr.gg

7/12/2009, 3:30 pm
ŞU AN PASİNLER İLÇESİNDE BULUNUYORUM EN KISA ZAMANDA ERZURUM A
GİTTİGİM ZAMAN ZİNNUR KARDESİMİN YANINA GİDİP
BİZZAT KENDİM RESMİ ÇEKİP SİZ DOSTLARLA PAYLAŞACAĞIM. SAYGILAR...
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

7/12/2009, 5:18 pm
DADAŞ NEDEN DİSKALİFİYE EDİLDİ?

DEĞERLİ ARKADAŞLAR DADAŞ BAŞLIĞI ALTINDA VARSA DADAŞİN ŞEBABA UYMAYAN YÖNLERİNİN AÇILIKLA YAZILMASI LAZIM.

PAÇASI DENİYOR BUNU ANLADIK PAÇA BİR ZEVK İŞİ DER GEÇEBİLİRİZ BELKİ.

FAKAT BAŞKA YERLERDE DADAŞIN ALTINDAN,YAVRULARININ ALTINDAN KIRMA KUŞLAR ÇIKTIĞI SÖYLENİYORDU.BU DOĞRUMU?

BİLENLER YAZSIN DA,GERÇEK NEYSE BİZDE BİLELİM...

DADAŞ GERÇEK BİR ŞAMPİYNMUYDU YOKSA BİR KANDIRMACA MIYDI?
mahir temel
mahir temel

7/12/2009, 7:04 pm
Kusun eksigi yoktu fazlasını buldular pacası uzun diye yarısmalardan diskalifiye edildi.Birde altından akkanat yavru geliyor olması var tabi.yoruma acıktır.camianın cehresini acıkca ortaya koyacak bir ornek arkadaslar.5 yıl sampiyon oldu ama marsta yarısıp orada derece almıski bir anda yok oldu.yoksa kusu okadar derece verip sampiyon yapanlar bakar kördü de bi anda gozlerimi acıldı orasını bilemiyorum
yavuzduman
yavuzduman

7/12/2009, 9:43 pm
SN.MAHİR BEY VE MAHİR BEYİN DADAŞLA İLGİLİ YORUMUNA KATILAN MAHİR BEY,İLGİ KATILIM VE YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

PAÇASI UZUNSA 5 YILDIR UZUNDU HERHALDE.BEN KENDİ HUKUKÇU MANTIĞIMLA SADECE UZUN OLANIN DİSKALİFİYE NEDENİ OLAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

FAKAT BU PAÇA UZUNLUĞU ŞEBAP OLMAYAN BİR KANDAN KATILMA BİR GENETİK ÖZELLİK MİDİR? USTALAR BU KONUYU NASIL DEĞERLENDİRMİŞLERDİR?

ŞAYET BAŞKA KANDAN KATKI VARSA VE BU GERÇEKTEN ŞEBAPÇILIK BAKIMINDAN KUSUR KABUL EDİLİYORSA O ZAMAN,BU GÖRÜŞ HAKLILIK KAZANIR DENİLEBİLİR.

ZİRA KUŞA DEĞİŞİK ÖZELLİKLER KATMA ADINA KIRILMASINI KABUL ETMİŞ OLURUZ.

ÖRNEĞİN KASA.BOY POS KATMAK İÇİN İRİ KUŞLARDA,PAÇA İÇİN BOL PAÇALI KUŞLARDAN,PARLAKLI İÇİN VARSA DİĞİR BİR IRKTAN KAN KATILABİLECEK,ŞEBABA BENZER YAVRU ÖZÜNDE KIRMA OLDUĞU HALDE HAKSIZ REKABETLE İŞTE BU DAKA İRİ,İŞTE BU DAHA PAÇALI.İŞTE BU DAHA PARLAK DİYE YARIŞMA KANANABİLECEKTİR.FAKAT GENETİK İNCELEME YAPILSA ALTI FOS ÇIKACAKTIR.

ŞU HALDE ŞEBAPÇILARIN OLSUN BİZİ SON GÖRÜNTÜ İLGİLENDİR YADA SON GÖRÜNTÜ ÖNEMLİDİR ANCAK BU GÖRÜNTÜ KIRMA İLE ELDE EDİLMİŞ İSE KABUL EDİLEMEZ ŞEKLİNDE PRENSİP KARARI VERMELERİ GEREKİR.

BU KARARIN SONUCUNUN ŞEBABIN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞU ORTADA.

ÖRNEĞİN BÜYÜK USTA SEFA TOKYÜREK,HATIRLADIĞIM KADARYLA BU SİTEDE BİR YERLERDE NİĞDEDE MASAYA ŞEBAP DİYE ÇOK İRİ KUŞLAR ATILDIĞINI,BAŞKA KAN KATKISI VURGUSUYLA, BUNUN ŞEBABIN GELECEĞİ İÇİN TEHLİKE OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.

SANIRIM BU HUSUSTA USTAYA KATILMAMAK İMKANSIZ GÖZÜKÜYOR.

BU KONULARI DERİNLEMESİNE İRDELEYEN ARKADAŞLARIN DEĞETLENDİRMELERİNE İHTİYACIMIZ VAR.SN ADMİN BU KONUYU ŞESABIN GELECEĞİ BAHSİNE TARTIŞILMESINI SAĞLARSA KENDİSİNE AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ.

KASITSIZ,AMAÇSIZ,OBJEKTİF DEĞERLENDİMELERYLE ŞEBABA KATKIDA BULUNAN ARKADAŞLARIMIZA BU VESİLEYLE SELAMLAR SAYGILAR.
mahir temel
mahir temel

7/12/2009, 10:29 pm
Yavuz bey ne kadar suredir kus besliyorsunuz bilmedigim icin tam birseyler söyleyemiyorum.Dadas erkek ve o nesilden kendine benzeyen kusların bu sekilde dıslanmasından sonra 3-4 yıl kusculugu buraktım.
Malesef insanın icine isledigi zaman bu keyiften mahrum kalamıyorsunuz.O kadar cetrefilli ,insanın insanı yedigi bir ortamda dadas erkegide yemelerinin cok normal oldugunu dusunmeye baslayınca tekrar basladım.
Bu mevzuyu cok dallandırmak istemiyorum.Zira icimden gecenleri terbiye geregi bu sayfada oldugu gibi aktaramıyorum.O donemleri gorup yasamadınızsa ortada donen sahtekarlıkları ,o usta beylerin cirkef yuzlerini de anlamanız mumkun degil.

Yalnız umitliyim artık.Sahsiyeti guclu , kültürlü,hakkını savunan kuscular katılmaya basladı camiaya.Simdiye kadar dönen oyunlar bundan sonra o kadar da rahat oynanamaz gibi geliyor bana.
Özet olarak bu dadas isine cok takılmayın derim.Sadece sunu bilin bugun bile pacaları kokten makyajlanmıs dadas paca kuslar hala derece alıyorlar.Cok kuscunun yuvasında bu nesilden kuslar el atından besleniyor.Sefa Tokyurek hakkaten bu kusları Türkiye ye yaymıssa ki yaymıs.Bunu kabul etmeyen yok.Yazdıkları apacık ortada her iyi kusun kanınd a bu kus var diyor.Sadece bunları bilin yeter.Artık gerisinin kimseye faydası yok.Yapacagımız elimiizdeki iyi kusları onun bunun oyunlarına kurban etmemek olacaktır
Sunu d akesin dille söyleyeyim;ben burada yazdıklarımla sanılmasın ki dadas erkegin savunucusuyum.Tek derdim gözümle görüp sahit oldugum rezillikleri,Riyakarlıkları insanlara aktarmak..burada yorum yapacak arkadaslarımın bunu gözönünde bulundurmalarını rica ediyorum
capslock967
capslock967

8/12/2009, 12:49 am
bu konuyla ilgili erzurumdan hakan beyde kuşun altından ne tür kuşlar geldiği ilede ilgili bilgileri zinnur beden alıp bizimle paylaşmasını bekliyoruz.hakan bey gitmişken yavruları varsa onlarında fotolarını çekerseniz ayrıca memnun oluruz
mahir temel
mahir temel

8/12/2009, 7:02 am
Ben size bir fotograf yollayım bakın bakalım notunu siz verin
DADAŞ - Sayfa 2 Erkeka
omeryener26
omeryener26
Ad Soyad : Ömer YENER
Doğum Tarihi : 01/11/76
Forum Kayıt : 17/07/08

8/12/2009, 7:40 am
Mahir bey anlaşılan siz dadaş erkeği yakından gördünüz benim sadece duyduğum diyorum dadaş erkeği kesinlikle görmedim paçalarının sert paça olduğu söyleniyor ( kanat paça gibi ) aslında dadaş erkeğin bir suçu yok suç o kuşu 5 sene şampiyon yapanlarda madem sert paçalıysa bu kuş neden baştan elemediniz demekki herşey rant meselesi vede bugün şebab hakkında bildiklerini yazanlar ozamanlar sert paçanın bbir hata olduğunu veya yumuşak paçalı kuşların ellerinde bulunmadıklarından dadaşa göz yumdular sonrada o kalitede yumuşak paçalı kuşlar gelmeye başlayınca elediler yazık olmuş kuşa biz şebab kuşa merağımız yokken youtube bu erkeğin videosunu izledik bir arkadaşla dedimki hay maşallah bir kuş bu kadar güzel olabilir ama ordada paçaları sert paça gibi durmuyordu demekki insanlar rant uğruna neleri yapabiliyor vede aynı kişiler bugün şebab konusunda tartışmasız otorite olabiliyor demekki kuşçulukta bu kadarmış .
seçkin güder
seçkin güder
Ad Soyad : seçkin güder
Doğum Tarihi : 19/01/71
Forum Kayıt : 08/03/09

8/12/2009, 7:45 am
DADAŞSA DADAŞ ÇOK GÜZEL KUŞ İNSANIN GÜZÜNE HİTAP EDİYOR
capslock967
capslock967

8/12/2009, 3:30 pm
aynen bende katılıyorum paça ayakları dolduracak.koca koca kuşlar paça olmuyor bir çoğunda.
yavuzduman
yavuzduman

8/12/2009, 6:01 pm
11 YILLIK TANIKLIĞIM:

Olumlu katkıları olan arkadaşlara teşekkür.Seviyeli tartışma beyin kapasitesinin seviyesine işaret ediyor ve kendi tanılığımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar ben 1998 den bu yana şebap besliyorum.Bu tarihte ilk kuşlarımı istanbuldan Arif Tatü'den aldım.Arif Tatü kendisi yarışmara katılacak vakti olmayan kendi işinde gücünde bir beyefendidir.Bu sitedede kuşlarının fotoğrafları vardır.O gün kümesine 150 kadar kuş vardı.Bunları soyu 10 yıllıktı.Kümese gitiğimde eski anaç dişi, iyice ihtiyarlamış bir köşede duruyordu.Onun yavrusu olan bizi kendi aramızda Papağan erkek dediğimiz miskiyi yanında bir takım sabuniyi ben aldım.

1998 de sanırım dadaş daha dünyada yotu.Kaldıki bu kümesteki kuşların soyu en az 10 yıllıktı yani tahminen 1988 civarına dayanıyordu.O yıldan bu yana zaman zaman bu kümesi ziyaret ettim.Geniş paçalı,sert paçalı tabir ettiğiniz bir kuş görmedim.Geçen hafta tekrar gittiğimde 200 kadar kuş vardı,hepsi birbirinin benzeri olan kuşlardı.Hiçbirinde böyle paça görmedim.Benim 10 yıl önce ziyaret ettiği kümesten bir farkını göremedim. Sanırım gerek istanbulda ve gerekse diğer yerlerde böyle kümesler vardır.

Bu sebeple dadaşı beğenelim beğenmeyelim bütün kümeslerde dadaş vardır,vs gibi iddiaların amacını aşan,mübalağalı beyanlar olduğunu değerlendirmek lazım.

Sorunun dadaş olmadığını bu vesile ile şebabın prensiplerinin tartişılması olduğunu vicdan ve izan sahibi tüm şabapseverlere hatırlatmak ve kimin lehine yada aleyhine olduğuna bakmadan,sadece ve sadece gerçeğin ve şebabın geleceği adına paylaşımda bulunmak gerektiğini iafade etmek isterim.

Selamlar,saygılar
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

9/12/2009, 9:14 am
selamlar arkadaşlar...bütün meşhur kuşların soyunda Dadaş erkek vardır demek son derece yalan ve yanlıştır...bugün yaşıyan en meşhur damızlıklardan Benhur,İnci Baba,Japon erkekler,nedir bunlar?bunlar Kör erkeğin soyundan gelirler,Dadaş erkeğin mazisi kaç yıllıktır ki Sefa abi böyle bir iddiada bulunabiliyor,Sefa abinin " Şebab Tarifi " ne bakın anlattığı paça şekline,Dadaş erkeğin paçası hiç uyuyor mu,uymuyor,alakası yok...ama bu kuşu ve ürettiği yavrularınıda Türkiye ye Sefa TOKYÜREK yaymıştır,tahminim iyi paralar da kazanmıştır,kimsenin parasında pulunda da gözüm yok... Dadaş paça sevdasına kapılan birçok tanınmış şebabçı Sefa abiden bunun yavrularını almışlar ve RANT için modaya uyarak üretip,yeni başlayan arkadaşlara bunları satmışlar,bu şekildede ülke genelindeki birçok Şebab kümesindeki kuşlar kırılmış ve bozulmuştur.temizlemek için çok uğraşmışlardır...Sefa abiye bu kuşları Türkiye'ye sevdirenlerden biri olduğu için buradan teşekkür ederim,ama bu Dadaş modasının da sahiplerinden olduğu için de sitem ediyorum...DADAŞ'ı yakından da çok gördüm,kuş olarak gerçekten güzel,ama yüzlerce yıllık geçmişi olan şebab kuşunun orjinal kanı değil,kırıktır....selamlar,saygılar...
Similar topics