yavru uçurma 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru uçurma 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yavru uçurma

+9
TAYLAN TOPCU
buazza
usta
kuscusemih
kahtar
zfree
BlackJack
Hasan OLGUN
musamamoste
13 posters
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

yavru uçurma Empty yavru uçurma

28/6/2009, 1:19 pm
arkadaşlar benşm 6 tane kuşum var başlayalı yaklaşık iki ay oluyor şimdi benim güvercinler şu resimdeki kümeste yaşıyor

yavru uçurma Spa1372

bu kuşlarım altaki resimde görülen benim evin ve komşunun çatısında akşama kadar pinekliyorlaryeni getirdiğim yavrularda aynı şekilde daha bir tur atım yüzümü güldürmediler :no: :no: bu arada kümes alttaki fotoda görünmüyor ama fotonun en alt bölümünde ter alıyor

yavru uçurma Spa1373

artık ne yapmam gerektiğini anlatan arkadaşlar şimdiiden teşekkür ederim lol! lol!

En son musamamoste tarafından 28/6/2009, 4:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

yavru uçurma Empty Geri: yavru uçurma

28/6/2009, 2:32 pm
Kuşlar yüksek noktaları sever. senin kumes bahcede yerde.

Biraz sabır. her gun sal. ucmaya alışacaklardır.
musamamoste
musamamoste

28/6/2009, 4:01 pm
EFE_ demiş ki:Kuşlar yüksek noktaları sever. senin kumes bahcede yerde.

Biraz sabır. her gun sal. ucmaya alışacaklardır.

[/b]kardeş her gün salıyorum zaten salmaktan kastın dışarı çıkarmak galiba ben onları dışarda yemliyorum hergün çıkarıyorum bazı günler iki defada çıkarıyorum sence onları uçmaları için korkutmalı mıyım bazen elimle sopayla uçuruyom iki takla atıp çatıya konuyorlar ne yapmalıyım [b]
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

28/6/2009, 8:13 pm
o çatıya çık ordan uçur kuşları
musamamoste
musamamoste

28/6/2009, 8:16 pm
BlackJack demiş ki:o çatıya çık ordan uçur kuşları
nasıl yani her kuş uçurduğumda çatıya mı çıkaaçam yok artık
BlackJack
BlackJack

28/6/2009, 8:30 pm
o zaman bekle akşama kadar uçacaklar diye
musamamoste
musamamoste

28/6/2009, 8:42 pm
çatıya çıkma istemiyorum o kadar çatıya evin içinde merdiven dayıyarak çıkmak zorunda kalıyonm lol! sonrta çatının kiri iniyor diye hanımda kızıyor
mazallah benide yavrularımıda kapıaya koyar sonra ne yapçaz :D :D :D lol!
BlackJack
BlackJack

28/6/2009, 8:48 pm
o zaman 10 mtrelik filan bi kargı bul olmadı 2 kargıyı uçuca ekle ucunada bi poşet geçir salla bak nası uçuyo keratalar :D
musamamoste
musamamoste

28/6/2009, 8:56 pm
şimdi benim 6 tane kuşum var iki tanesi eş ve yumurtlamışlar getireli 45 ne yakın oluyor bir iki güne yavruların çıkması lazım sonra 25 gün önce iki tane daha aldım bunlar tam eş olmamış ama erkek sürekli dişiyi dövüyor ben sordum abilere onu çifleştirmeye hazırlamak için miş en son 15 gün önce iki yavru aldım daha tam anlamıyla istediğim gibi uçmuyorlar daha doğrusu takla atmıyorlar neyse sence bunları uçurmaya başlıyayım mııı ne dersinn ?
BlackJack
BlackJack

29/6/2009, 6:00 pm
şeyhmus bendede aynı sorun vardı uçmuyolardı kargıya poşeti bağlayıp sallayınca bi kalkıyolar sonra iniyolar 5dk dinlendirip tekrar uçurdum başka yere konmasınlar diye iyice yorulduklarında indiriyorum kargıyı.şimdi 20 25 dk kesintisiz uçabiliyolar üstelik sürekli yem yiyolar yawruları var diye önlerinden çekmiyorum.düşün bide aç uçtuklarını.neyse takla olayı uçtukça olacak bi iş.erkeğin dişiyi dövmesi bence kıskanmasından bendekilerde toplu haldeyken dişiyi dövüyor ama kafese koyup başbaşa kaldıklarında kütür kütür çiftleşiyolar
Anonymous
Misafir
Misafir

30/6/2009, 10:46 am
SELAM
SEYMUS ARKADAŞIM KUŞLARIN DAMDA TÜNEMESİ SENİN KUŞLARI KARNI TOK SALDIGIN ANLAMINA GELİYO...ÖRNEĞİN BU AKŞAM YEM VER,YARIN HİÇ UĞRAMA ÖBÜR GÜN GÖRÜRSÜN...
KUŞLARININ UCMAMA SEBEBİ İSE SENDEN ÖNCEKİ DURUMLARINA BAGLI.DAHA ÖNCE UCURULMUŞ MU?KANATLARI SAGLAM MI?YOKSA DAMIZLIKI DİYE Mİ BESLENMİŞ?
NORMALDE YAVRU OLANLARIN UCMASI LAZIM AMA SEN ONLARI KARTLARLA BERABER SALDIGIN İÇİN MUHTEMELEN KART OLANLAR YAVRULARINDA UCMASINI ENGELLİYO..
DEDİĞİM GİBİ BİRGÜN KÜMESİ HİÇ AÇMA,YEM VERME,ERTESİ GÜNDE SADECE YAVRULARI SAL BAKALIM..BİDE OYLE DENE İSTERSEN..SAYGILAR.
musamamoste
musamamoste

30/6/2009, 10:51 am
ersin9991 demiş ki:SELAM
SEYMUS ARKADAŞIM KUŞLARIN DAMDA TÜNEMESİ SENİN KUŞLARI KARNI TOK SALDIGIN ANLAMINA GELİYO...ÖRNEĞİN BU AKŞAM YEM VER,YARIN HİÇ UĞRAMA ÖBÜR GÜN GÖRÜRSÜN...
KUŞLARININ UCMAMA SEBEBİ İSE SENDEN ÖNCEKİ DURUMLARINA BAGLI.DAHA ÖNCE UCURULMUŞ MU?KANATLARI SAGLAM MI?YOKSA DAMIZLIKI DİYE Mİ BESLENMİŞ?
NORMALDE YAVRU OLANLARIN UCMASI LAZIM AMA SEN ONLARI KARTLARLA BERABER SALDIGIN İÇİN MUHTEMELEN KART OLANLAR YAVRULARINDA UCMASINI ENGELLİYO..
DEDİĞİM GİBİ BİRGÜN KÜMESİ HİÇ AÇMA,YEM VERME,ERTESİ GÜNDE SADECE YAVRULARI SAL BAKALIM..BİDE OYLE DENE İSTERSEN..SAYGILAR.

teşekkür ederim kardeş dediklerini aynen yapaçam sonuçu senle paylaşırım
BlackJack
BlackJack

1/7/2009, 6:54 pm
naptın şeyhmus uçuyormu taklacıların
musamamoste
musamamoste

1/7/2009, 8:15 pm
BlackJack demiş ki:naptın şeyhmus uçuyormu taklacıların

yav kardeşş ben ersinb arkadaşaın söylediklerini yapmaya çalışıyorum neyse uçuruyom onları bir eke kuşla ona gezmeye meraklı alıyo 10 15 dakika götürüyor bir yerlere3 sonra bakıyım tamın üstünde peyda oluyorlar ama iyi gidiyor az biraz erkek olanı atmaya başladı çekime geliyor hafifi hafiif işallah iyi birşeyler alırız teşekkürler bu arada unutmadığın ve sorduğun için
musamamoste
musamamoste

2/7/2009, 10:36 am
fatih ben kuşları bugün uçurdum gidiş o gidiş yav vallah yaptıkları hıyanet yanii sen gel besle büyük evladın gibi bak onlarda uçup gelemsin çok üzgünüm yavv 5 kuş kaybettim 2 si geldi kaldı üç ben onların geleçeğinide sonmıyorum nankör bu kuşlar fallah :no: :no: :no: :no:
musamamoste
musamamoste

2/7/2009, 8:18 pm
arkadaşlar önemli değil giden gider ama emeyime üzülüyom gidenlerden miskiyi çok sweviyordum ilk kalkışında böyle birşey yapması dokundu bana neyse ama hayırlısı demekki asil değilmişler asil soy aramaya başlıyacam artıkkk...
BlackJack
BlackJack

4/7/2009, 6:52 pm
asillikle ne alakası var bunun şeyhmus.adamları resmen kümesten kovmuşsun kümeste aç bırakmışın tam tersi demekki asil kuşlarmışki istemediğini anlıyıp seni terketmişler
musamamoste
musamamoste

4/7/2009, 11:13 pm
bak şimdi daha üzüldüm ben önları aç bırakmadım ama her zaman besliyordum ama eskisi kadar yemliği önlerine bırakmıyordum fatih beni terkedeniben hiç istemem BENİ SEVMEYEN ÖLSÜN BEEEE lol! lol! lol! :D
zfree
zfree
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09

5/7/2009, 11:47 am
Kardes kuşa kuş kadar değer ver fazla verirsern götü bası oynar
kahtar
kahtar
Doğum Tarihi : 20/03/89
Forum Kayıt : 04/07/09

6/7/2009, 7:02 am
bak abi uçacak kuş var uçmicak kuş var ilk besleyen adamlar ilk başta böyledir ama zamanla gelişirsin he uçacak kuşmu istiyon kuş aldıgın zaman sökük kuş al öyle hantal kuş alma kilolu kuş alma içerde oynasın aldıgın zamna...
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 10:26 am
teşekkür ederim
kuscusemih
kuscusemih
Ad Soyad : Semih Cakir
Doğum Tarihi : 27/08/91
Forum Kayıt : 26/03/08

6/7/2009, 1:32 pm
Merhaba ustatlarim kusu istedigin yere indirmek senin ve guvercinin elinde der demek istenilen kusun damari iyise terbiye vermeye ve ortama uyum saglamasini cabuk ogrenen bir kus ise ve sen terbiye disiplin vermeyi bilen ve bunu duzgun yapmaya calisan biri isen kusu istedigin yere istedigin yonden indirebilirsin derlerdi.Bence kuslari ornek olarak aksamustu saatindemi saliosun sahab yem verme ac kalsinlar ama sularini eksik etme aksamustu duzenli olarak saat 18.00 da mi saliosn her gun o saatte salmaya calis kuslar ne zaman ne yapacaklarini bilsinler ve senin isteklerini anlayabilsinler kuslari saldin biraz zorla ucuracagin kusu sopanin ucuna bir poset bagla mesela ve onla korkut biraz tembellik edebilir basta her gun duzenli olarak ucur zamanla sure uzayacak ve kusa idman veriyor olucaksin kuslarin ac oldugu halde 2 yada daha fazla ucum icin kuslari saldin ve genede catida beklediler o zaman kuslari tek tek ucurmaya calisacaksin ucururken yerde guvercin birak ucan kus guvercinleri gorsun bunlari yaptiktan sonra hala catiya konuyolarsa konan catiya poset veya cd gibi korkutacak araclari bagla boyle yaparsan umuyorumki verim alirsin son bisi bunu sakin unutma kuzenimin guvercinlerini ucurmak icin 2 tane salar ve bunlar turlar 2 yada 3 dk ucarlar sonra da konarlar fakat zorlayinca bir daha ucurmak istediginde kuslar baska catiya konarlar ve simardiklari icin uzun zaman sonra gelirler kuslari istersen hepsini ucur ama sadece 1 kere ucur konduklarinda fazla zorlama insinler kumese ertesi gun bi daha ucur kusu zorlamaya gelmez ama cok verim almak istiyorsan gunde 2 kere ucurmak yeterli sabah aksam benim bildiklerim bu kadar ama sen etrafindaki ustatlara bir sor istersen el elden ustundur.

Saygilarimla
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 3:10 pm
kuscusemih demiş ki:Merhaba ustatlarim kusu istedigin yere indirmek senin ve guvercinin elinde der demek istenilen kusun damari iyise terbiye vermeye ve ortama uyum saglamasini cabuk ogrenen bir kus ise ve sen terbiye disiplin vermeyi bilen ve bunu duzgun yapmaya calisan biri isen kusu istedigin yere istedigin yonden indirebilirsin derlerdi.Bence kuslari ornek olarak aksamustu saatindemi saliosun sahab yem verme ac kalsinlar ama sularini eksik etme aksamustu duzenli olarak saat 18.00 da mi saliosn her gun o saatte salmaya calis kuslar ne zaman ne yapacaklarini bilsinler ve senin isteklerini anlayabilsinler kuslari saldin biraz zorla ucuracagin kusu sopanin ucuna bir poset bagla mesela ve onla korkut biraz tembellik edebilir basta her gun duzenli olarak ucur zamanla sure uzayacak ve kusa idman veriyor olucaksin kuslarin ac oldugu halde 2 yada daha fazla ucum icin kuslari saldin ve genede catida beklediler o zaman kuslari tek tek ucurmaya calisacaksin ucururken yerde guvercin birak ucan kus guvercinleri gorsun bunlari yaptiktan sonra hala catiya konuyolarsa konan catiya poset veya cd gibi korkutacak araclari bagla boyle yaparsan umuyorumki verim alirsin son bisi bunu sakin unutma kuzenimin guvercinlerini ucurmak icin 2 tane salar ve bunlar turlar 2 yada 3 dk ucarlar sonra da konarlar fakat zorlayinca bir daha ucurmak istediginde kuslar baska catiya konarlar ve simardiklari icin uzun zaman sonra gelirler kuslari istersen hepsini ucur ama sadece 1 kere ucur konduklarinda fazla zorlama insinler kumese ertesi gun bi daha ucur kusu zorlamaya gelmez ama cok verim almak istiyorsan gunde 2 kere ucurmak yeterli sabah aksam benim bildiklerim bu kadar ama sen etrafindaki ustatlara bir sor istersen el elden ustundur.

Saygilarimla

kardeşşş
verdiğin bilgiler için teşekkürler bunları yeni yavrularım oldğun da kullanırım çünküü bben o yavruları kaybettim
kuscusemih
kuscusemih
Ad Soyad : Semih Cakir
Doğum Tarihi : 27/08/91
Forum Kayıt : 26/03/08

6/7/2009, 5:08 pm
bir sey degil yardimci olabilirsem sevinirim tesekkurler
usta
usta
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/70

6/7/2009, 7:08 pm
oo çatıya git küçük bi dayağın uçuna siyah poşet bala bide kuşları fazla tok uçurma çok az yem at ondan sonra uçur gör bak hemen gelirler usta bide senin orası kuytu gibi bide ağaç olunca zorlanırsın galiba ama sana kalır tabikide king
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 7:38 pm
yav arkadaşlar birşey soracam böyle yapıncada sankii benimm kuşlar benden çok fazla korkmaya başladı önceden yanımda yem yiyiyorlardı şimdii beni gördükleri gibi kaçışıyorlar bu normal birşey miii
kuşarı küstürmekten korkuyorum artıkk uçuracaz diye hepten kuşlarımdan olmuyayım zaten üçü gitti geriye üç tane kaldııı.bunlarda gitmesinn
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 7:39 pm
yav arkadaşlar birşey soracam böyle yapıncada sankii benimm kuşlar benden çok fazla korkmaya başladı önceden yanımda yem yiyiyorlardı şimdii beni gördükleri gibi kaçışıyorlar bu normal birşey miii
kuşarı küstürmekten korkuyorum artıkk uçuracaz diye hepten kuşlarımdan olmuyayım zaten üçü gitti geriye üç tane kaldııı.bunlarda gitmesinn
usta
usta
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/70

6/7/2009, 7:53 pm
üf üçüne noldu be
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

6/7/2009, 7:57 pm
demek senın kuslar ucmayı sevmıyoo zorla guzellık olmaz kusun ıcınde olmalı heveslenmelı delırmelı ucmak ıcın,imkanın varsa kumesı tekrar duzenle bunlardan sana hayır gelmez verdıgın yeme yazık olmasın tercıh senın

ıster bır abın ıster bır kardesın olarak sana bır tavsıyede buluncam sakın herkezden yardım ısteme ısteyecegın kısı cok bılgılı ve tecrubelı olsun o yoksa cevrende kendı bıldıgını oku ınan daha basarılı olursun...

En son buazza tarafından 6/7/2009, 8:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 8:01 pm
usta demiş ki:üf üçüne noldu be

bir kalktılar bir daha dönmediler kardeşşş sanırım birileri yakaladı şimdi kaybolanların 2 si yavruydu yeni yeni taklaya geliyorlardı öonlarıbir arkadaşın önerisiyle kart bir kuşum vardı onunla uçuyordum 4 5 gün sabahları bunları berbar uçurdum sonra bunları yanlışlıkla kalktılar bu kart erkekle kart erkek döndü bunlaar yok sonra diğer çift kuşumunda miskiydi ben çatılada bunlar nerye gitti diye bakmaya gittim birden bunlarda kalktıı neyse dişinin kanatları eksik olduğu için iki bina ötede bir damda el yakaldım ama erkeği gitti çok üzülüdm seviyordu okuşu ama çiğersizmiş bir aydır bendeydi ikinci gün açmıştım kanatlarını uçmuyordu en fazla çatıya çıkıp iniyordu ma gitti neyse böyle kabettim kuşlarını
Similar topics