yavru uçurma - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru uçurma - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yavru uçurma

+9
TAYLAN TOPCU
buazza
usta
kuscusemih
kahtar
zfree
BlackJack
Hasan OLGUN
musamamoste
13 posters
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

yavru uçurma - Sayfa 2 Empty Geri: yavru uçurma

6/7/2009, 8:02 pm
buazza demiş ki:demek senın kuslar ucmayı sevmıyoo zorla guzellık olmaz kusun ıcınde olmalı heveslenmelı delırmelı ucmak ıcın,imkanın varsa kumesı tekrar duzenle bunlardan sana hayır gelmez verdıgın yeme yazık olmasın tercıh senın

bende artık uçurmuyorum zaten damızlığa aldım kardeş işallah yavruları uçururuz bekliyeçez biraz ama neyseee
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

6/7/2009, 8:07 pm
musamamoste demiş ki:
usta demiş ki:üf üçüne noldu be

bir kalktılar bir daha dönmediler kardeşşş sanırım birileri yakaladı şimdi kaybolanların 2 si yavruydu yeni yeni taklaya geliyorlardı öonlarıbir arkadaşın önerisiyle kart bir kuşum vardı onunla uçuyordum 4 5 gün sabahları bunları berbar uçurdum sonra bunları yanlışlıkla kalktılar bu kart erkekle kart erkek döndü bunlaar yok sonra diğer çift kuşumunda miskiydi ben çatılada bunlar nerye gitti diye bakmaya gittim birden bunlarda kalktıı neyse dişinin kanatları eksik olduğu için iki bina ötede bir damda el yakaldım ama erkeği gitti çok üzülüdm seviyordu okuşu ama çiğersizmiş bir aydır bendeydi ikinci gün açmıştım kanatlarını uçmuyordu en fazla çatıya çıkıp iniyordu ma gitti neyse böyle kabettim kuşlarını

ya şeyhmus senle kuş uçurmak isterdim ya valla yazdıklarını okurken karnım ağrıdı gülmekten gözümden yaşlar geldi
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 8:19 pm
niye fatih ne olduu
ben yeni başladım bazı şeyleri bilmemem gayet doğal komik bir yan göremiyorumm
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

6/7/2009, 8:23 pm
takma sen kardesım yolunda dumduz yuru bır gun herseyı bılıceksın sana gereken zaman sadece
kuscusemih
kuscusemih
Ad Soyad : Semih Cakir
Doğum Tarihi : 27/08/91
Forum Kayıt : 26/03/08

6/7/2009, 8:49 pm
Merhaba

Acemiyken tabi ki de kus kacirmak normaldir kuslarda acemi oluyor yeni yer yeni mekan yeni yere alismalara zor olur tabiki de kacmalari normaldir sen garanti olsun diye guvercinlerin kanatlarini bantla yeni guvercin alirsanda bantla ama aksam kumese sokerken ac bantlari yoksa kanatlari kasilabilir hep ayni sekilde kaldigi icin yeni guvercinlerin alistirmalari soyle olmali bence:

ilk olarak guvercinleri kumeste en az 1 hafta bekletilmeli ki kumese alissin sonrada kanatlari bantli 1 hafta kadar kumes onunde gezdirilmeli kanatlari bantla ac kumesin kapisini kendileri ciksin girsin gezinsinler ve ac olmak sarti ile sonrada esli olan kuslardan erkegininin kanatlarindaki bantlari ac 1 2 gun daha gezinsin ama birden fazla erkegin kanatlarini acma beraber kalkabilirler ve seni yorabilirler 1 2 gun gezindikten sonra erkegin ustune git ve biraz zorla kalksin catiya konarsa hic endiselenme ama inecegi yerde durma inerken zorluk cekmesin biraz bekle etrafi tanisin kumesi ve yerini tanisin 10 dk sonra yem at az miktarda seni tanisin ve ne yapmak istedigini anlasin ve kusu indir yine gezinsin banyoluk koy onlara kum ver kum gursaktaki yemleri daha iyi ogutmesin icindir ve yumurtanin kabugunu sert yapar saglam olur sonra yerin varsa kumesi gorebilecek uzakliktan sal salinca kumesten biri de pirilti versin kumese piriltiyi gorunce zaten guvercin oraya dogru yonelir sonra yine indir ve bunu her gun yap ac olmak sartiyla kumese dogru gelirken 2 3 tur atar yavas yavas ciger acar zamanla 2 3 tur 5 6 tur olur ve artar ama 6 yada 8 den fazla guvercin olmazsa yerde indirmen biraz zor olur nedenini bilmiyorum ama fazla guvercin olunca kumese daha da bagli oluyorlar fazla zorlama kacma ihtimali artar gunde 2 kere ucur zamanin olursa zamanin yoksa 1 kere ucur uctuktan sonra insin kus indirmemezlik yapma eger cok iyi performans gosteren taklaci guvercinin varsa ve yumurta donemi geldiyse yumurtaya yatirma bakici guvercinlerin altina at yumurtalari bakicilar yumurtladigi zaman kir yumurtalarini ama 8 gunden sonra kirma taklacilarin yumurtalarini bakicilarin altina koy ve baksinlar buyutsunler eger taklacilari yatirirsan guvercin yaglanir ve idman eksikligi yasar basarilar kolay gelsin

Saygilarimla
musamamoste
musamamoste

6/7/2009, 8:58 pm
kuscusemih demiş ki:Merhaba

Acemiyken tabi ki de kus kacirmak normaldir kuslarda acemi oluyor yeni yer yeni mekan yeni yere alismalara zor olur tabiki de kacmalari normaldir sen garanti olsun diye guvercinlerin kanatlarini bantla yeni guvercin alirsanda bantla ama aksam kumese sokerken ac bantlari yoksa kanatlari kasilabilir hep ayni sekilde kaldigi icin yeni guvercinlerin alistirmalari soyle olmali bence:

ilk olarak guvercinleri kumeste en az 1 hafta bekletilmeli ki kumese alissin sonrada kanatlari bantli 1 hafta kadar kumes onunde gezdirilmeli kanatlari bantla ac kumesin kapisini kendileri ciksin girsin gezinsinler ve ac olmak sarti ile sonrada esli olan kuslardan erkegininin kanatlarindaki bantlari ac 1 2 gun daha gezinsin ama birden fazla erkegin kanatlarini acma beraber kalkabilirler ve seni yorabilirler 1 2 gun gezindikten sonra erkegin ustune git ve biraz zorla kalksin catiya konarsa hic endiselenme ama inecegi yerde durma inerken zorluk cekmesin biraz bekle etrafi tanisin kumesi ve yerini tanisin 10 dk sonra yem at az miktarda seni tanisin ve ne yapmak istedigini anlasin ve kusu indir yine gezinsin banyoluk koy onlara kum ver kum gursaktaki yemleri daha iyi ogutmesin icindir ve yumurtanin kabugunu sert yapar saglam olur sonra yerin varsa kumesi gorebilecek uzakliktan sal salinca kumesten biri de pirilti versin kumese piriltiyi gorunce zaten guvercin oraya dogru yonelir sonra yine indir ve bunu her gun yap ac olmak sartiyla kumese dogru gelirken 2 3 tur atar yavas yavas ciger acar zamanla 2 3 tur 5 6 tur olur ve artar ama 6 yada 8 den fazla guvercin olmazsa yerde indirmen biraz zor olur nedenini bilmiyorum ama fazla guvercin olunca kumese daha da bagli oluyorlar fazla zorlama kacma ihtimali artar gunde 2 kere ucur zamanin olursa zamanin yoksa 1 kere ucur uctuktan sonra insin kus indirmemezlik yapma eger cok iyi performans gosteren taklaci guvercinin varsa ve yumurta donemi geldiyse yumurtaya yatirma bakici guvercinlerin altina at yumurtalari bakicilar yumurtladigi zaman kir yumurtalarini ama 8 gunden sonra kirma taklacilarin yumurtalarini bakicilarin altina koy ve baksinlar buyutsunler eger taklacilari yatirirsan guvercin yaglanir ve idman eksikligi yasar basarilar kolay gelsin

Saygilarimla

[b]kardeş verdiğin bilgiler için çok teşekkür edrim sağol ağzına diline yazan parmağına sağlık[b]
kuscusemih
kuscusemih
Ad Soyad : Semih Cakir
Doğum Tarihi : 27/08/91
Forum Kayıt : 26/03/08

7/7/2009, 7:08 am
bir sey degil ne demek yardimci olabildiysem sevindim forumlar bilgi paylasimi icindir bilmedigimiz bazi bilgileri sormak icin vardir bilenler bilmeyenlere anlatir bilmemek ayip degil ogrenmemek ayiptir sen en iyisini yapiyorsun aklina takilan yada cozemedigin sorularin varsa bu forumda yanit bulabilecegine inaniyorum butun guvercin sevenlerde sana cevap veryeme calisacaklardir umut ediyorum tesekkurler
kahtar
kahtar
Doğum Tarihi : 20/03/89
Forum Kayıt : 04/07/09

7/7/2009, 2:52 pm
buda sitenin en önemli özelligidir zaten deyilmi semih abi...
BlackJack
BlackJack

7/7/2009, 7:23 pm
yokya yanlış anlama bazı enstantanelere takıldımda ben yoksa kötü niyetli değil.iyiki miskinin kanatları eksikmiş yoksa yanlışlıkla oda gidecekti:))) eee herşeyin bi acemiliği olur öğrenecen sende.yanlız benden sana tavsiye sen kuşların peşinden değilde kuşlar senin peşinden koşsun yoksa yapamazsın.bak kuşları önce tek tek uçur etrafı iyice öğrensinler toplu uçurursan kendilerini geliştiremezler hem daha fazla uçarlar sonra iyice nefesleri açılınca toplu olarak uçurursun gerçi sen bizi pek kale almayıp yine bildiğini okuyon ama:)devam başaracan sana inanıyorum iyi uçuşlar
TAYLAN TOPCU
TAYLAN TOPCU
Ad Soyad : TAYLAN TOPCU
Forum Kayıt : 15/09/08
http://www.guvercinci.org

8/7/2009, 2:19 am
Kuşlarım gitmiş tüm msjları okumadım gelmediyse sorun yok herkes oyun kuşu hazırlayamaz çok emek ister sen git bir çift baska tip fln bul alıştır onları çatı yatmasınlar hiç sonra aralarına oyun kuşlarını koyarsın kuşları aç bırak fazla yem verme düzenli yem ver yemlerken yemin karışım oranına bak.Dediklerimi yaparsan 40 dk ya yakınbelkki daha fazla uçurursun oda sana yeter sanırm
musamamoste
musamamoste

8/7/2009, 10:30 am
sağol kardeş
BlackJack
BlackJack

9/7/2009, 12:18 pm
eee şeyhmus senin gibiler olacakki bizim gibi uyanıklar kuş çeksin.dün akşam 2 tane kuş indirdim aşağı.noldu gelmedimi daha senin kuşlar ya
musamamoste
musamamoste

9/7/2009, 12:28 pm
FATİH SEN BU UYANIKLIKLA ÇOK YAŞAMASSIN DİĞKKAT ET. BU ARDA BENİMKİLER DÖNMEDİ
zfree
zfree
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09

9/7/2009, 7:48 pm
blackjack sen gaziantepten diyarbakırdaki kusumu cekiyon
musamamoste
musamamoste

9/7/2009, 8:39 pm
zfree demiş ki:blackjack sen gaziantepten diyarbakırdaki kusumu cekiyon

istanbuldaki arkadaşlar bile dikkat etsin fatih onların eve en çok alışmış kuşlarını bile çeker lol! lol!
BlackJack
BlackJack

10/7/2009, 6:34 pm
aaa ayıpsın çok pis kuş çekerim benden kaçmaz
musamamoste
musamamoste

10/7/2009, 7:02 pm
BlackJack demiş ki:aaa ayıpsın çok pis kuş çekerim benden kaçmaz

fatih korkuyorum sen hızını alamayıp şahin akbaba kartal atmaça çekersin ondan sonrada hızını alamayıp uçmayanları kurt aslan ne bulsan çekrs,nnnn artıkkkk :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: lol! lol! lol! king :santa: :no: :)
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

10/7/2009, 9:06 pm
Arkadaşlar kuş ucurucam dıye mahalleye, ele gune kendimizi güldürmeye gerek yok.

1-öncelikle kuş alırken nasıl bir kuş aldıgımızı bilmeliyiz. uçmayan kuşları alırsak bunları ucurmaya calısmak deveyı hendek atlatmaktan zordur. Bu yuzden uctugunu bıldıgımız kumeslerden kuş almaya bakalım.

2- Kuşları aç ucurmak meselesine gelince. Aç kuş ucmaz. Tok kuş da ucmaz.

Aç kuş güçsüzdür. Ayrıca başkaları tarafından çekilme ıhtımali de yuksektir. Cunku kuşlar açlıga dayanamaz. indikleri yerde onlerıne bıraz yem atıldıgında dogru kumese gırerler.

peki ne yapılmalı? Kuşlar örnegın sabah 9 da ucurulacaksa saat 7 gibi tyemlenmelidir. Sularını içmelidirler. yedıklerınden guc alıp yavas yavas öğütmüş olmalıdırlar.

Yani ne aç ne çok tok halde olmamalıdırlar.

3- Kuşu eve alıştırma meselesine gelince.

Bu durum görecelidir. Kuşun cinsine, eski evıne baglılıgına, yenı yerını sevmesine, eski kumesın uzaklıgına gore değişir.

taklacılar için konusayım cunku bende tamamen taklacılar var. yenı bır kuş geldıgınde sadece 1 gun bantlı tutuyorum. 2. gün kuşu kesınlıkle kovalamdan yere salıyorum. Dıger kuşlarla yemlıyorum.. Kuş kendı kendıne kumese, cevreye alışıyor bır sure. Sonra bıraz yuksege konar, etrafı gözler. Şayet kendısı havalanırsa hemen kdıger kuşlarımı kaldırırım. havalanmassa kesınlıkle kendım kovalamam.

Bu şekilde %99 oranında kuş kumesıme alışır.
musamamoste
musamamoste

10/7/2009, 9:13 pm
efe verdiğin bilgiler için teşekkür ederimm sağol eline sağlıkk
musamamoste
musamamoste

10/7/2009, 9:14 pm
efe verdiğin bilgiler için teşekkür ederimm sağol eline sağlıkk
zfree
zfree
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09

10/7/2009, 9:14 pm
yavaş ceksin
musamamoste
musamamoste

10/7/2009, 9:16 pm
zfree demiş ki:yavaş ceksin

fatih tir bu balık oltasıyla bile kuş çekmeye kalkar :affraid: :affraid: :affraid: :affraid: :affraid:
usta
usta
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/70

17/7/2009, 7:55 am
fatih dikkat et bir gün senin kinleri de çekerler elbet :no: :santa: lol!
usta
usta

17/7/2009, 7:58 am
fatih dikkat et bir gün senin kuşlarıda çekerler :no: :D lol!
BlackJack
BlackJack

18/7/2009, 6:03 pm
şeyhmus bedduamı ettin naptın en sevdiğim yavru hastalandı ayağa kalkamıyor
musamamoste
musamamoste

18/7/2009, 6:09 pm
hımm
okudum formda üzldüm allahtan acül şifalar dilerim
bu arda benim ahım değilde çektiğin kuşlaarın sahiplari beddua etmişlerdir lol! lol! lol! lol!
BlackJack
BlackJack

18/7/2009, 6:17 pm
sen naptın canavarları şakır şkır takla atıyolarmış duyduğuma göre lol!
usta
usta

18/7/2009, 6:27 pm
:D
musamamoste
musamamoste

18/7/2009, 7:41 pm
takladan inemiyorlar eve
damlarda sabahlıyoz fallah
musamamoste
musamamoste

18/7/2009, 7:44 pm
BlackJack demiş ki:sen naptın canavarları şakır şkır takla atıyolarmış duyduğuma göre lol!

laaa yavruu kuşu soğuk suyla yıkamışsın
evde sıcak su yok muydu bak geleçek dafa hamamma götür tellal parası benden lol! lol! lol! lol! kardeşşşş
Similar topics