11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

+44
KESTELLİ
volkan
Beysan Taştan
haldunüçer
gebzeli cetin
bahattin tekiner
mehmet bilgin
dadashanifi
mehmet karadağ
bulentbozoklu
mehmet4242
bülent baştuğ
06kuscu06
izmirli erman
selami şık
koray54
kahvecişaban
fırat kalkan
Hasan OLGUN
adm5461
gebzeli halit
ahmetalp
Erdal ŞAHİN
fatih_27su
Rauf
hüseyin-41
DMehmeT
kerimikiz1953
aliihsan
körfezli
capslock967
paşalı mustafa
guavera
Kartalli
ünal
bango3407
altan-aziz
türker saygılı
alpc
yavuzduman
konyalı
huseyin sasmaz
sevcan23
Forum Admin
48 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında Empty 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

18/3/2010, 6:50 am

Yeni Adres
Gençlik ve Spor Müdürlü
ğü
Gazanfer Bilge Spor Salonu
(Askerlik Şubesi Yanı)
19 Mayıs Mah. Hilal Cad. Okul Sok. No:1 Büyük Çekmece / İSTANBUL

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında Adsz52

En son Forum Admin tarafından 26/3/2010, 9:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

18/3/2010, 7:00 am

En son Forum Admin tarafından 15/4/2010, 8:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
sevcan23
sevcan23
Ad Soyad : tayfun tas
Doğum Tarihi : 01/01/85
Forum Kayıt : 17/09/09

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

19/3/2010, 8:31 am
vay vay bu kac tane şebap kuş varmış ya bütün kuşları katmişlar katorige cıplakda koyaydınız bari hepsi içinde olsa şebabları böyle böyle kaybederler ondan sonra bu ceteler birbirlerin kuşunu birinci getirir yarın kalkıpda beyaz vs cıplaklarıda şebab birincisi yaparlar yapmayın böyle şebab kurenk miski arap cakmaklı mavidir bundan başkada olmaz zaten bunu herkes biliyor diyer kuşlar nerden cıktı böyle saygılar,,,,,
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz
Ad Soyad : huseyın sasmaz
Doğum Tarihi : 07/12/70
Forum Kayıt : 04/02/10

19/3/2010, 5:54 pm
BEN ADANALI YANİ TÜRKİYELİ OLARAK ACABA ADANA YERLISI YARIŞTIRABİLİRMİYİM ARKADAŞLAR ? NİYE BÖYLE BİR KATAGPRİ YAPMAMIŞLAR BEN UZAYLIMIYIM YOKSA KATAKORİ YOK DEYİP BENİ KATAGULLEYEMİ GETİRİYORLAR ?
konyalı
konyalı
Ad Soyad : ayhan
Forum Kayıt : 09/11/08

19/3/2010, 10:22 pm
Ben çok yerden araştırma yaptım Adem beyin yapacağı festivalde çok buyuk haksızlıklar olcağı % 100 kanısına vardım adem beyle samimiyetlik oranına göre kuşlar derece alacak inanın kuşlar değil isimler yarışacak maddi durumu iyi olan kişiler ve adem beyden kuş alış verişi olanlar kupa kaldıracak benim düşüncem bu umarım ben haksız çıkarım

Ben daha önceden bir çok festivaller için yazı yazmışdım yazılarım o dönemlerde çok farklı algılanmışdı ama söylediğim sözler daha sonra karşı çıkan kişiler tarafından bir çok defa onaylandığını gördüm

Herkezden ricam ortada yapılan haksızlıklara lütfen sesiz kalmayın sessiz kalındıkca haksızlığı yapanların çemerleri genişliyor HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

20/3/2010, 5:29 pm
KONYALI KARDESİM ŞNSALLAH YANILIYORSUNDUR BEN ADEM BEYI SAHSEN TANIYORUM OYLE BISEY YAPACAK KAREKTERE SAHIP DEGIL .YANLIS ANLAMA ONU SAVUNMUYORUM AMA SANADA HAKLISIN DEMİYORUM .YARISMAYA BEN KUS ATMIYORUM GOZLEMCİ OLARAK GIDECEM EGER BIR EKSİKLİK GORURSEK TABİKİ TEPKİMİZİ KOYARIZ AMA LUTFEN PESIN HUKUMLU OLMA
konyalı
konyalı

22/3/2010, 9:08 pm
hüseyin bey bende adem beyi çok iyi tanıyorum en son bursadaki olayını anlatayım kuyumcu mustafanın sarı kafa öntepe kuşları yarışmada birinci olmadıkları için jüriyi odaya davet edip bu nasıl iş bu adam sarı kafayı ayakda tutan kişi nasıl oluyor kuşları birinci olmaz bu punlamayı düzentmemiz lazım diyen hakkı ile birinci olan kuşları göz göre göre haklarını hiçe saymaya kalkışan kişi jüri tepki vermeseydi kuyumcu mustafa birinci olacaktı ve yine bilinçli olarak kuyumcu mustafanın kuşları birinci olduğunu mikrofonda anons eden kişi gerçekde yozgat sorgundan doktor ilker beyin kuşları birinci ama anonsda kuyumcu mustafa birinci diye anonsda geçti doktor beyin yanındaki kişiler itiraz edince ya kusura bakmayın bir hata oldu diyerek olayı üstünü kapattı

bu olayı yapan bizzat ADEM ÖZGİL
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

23/3/2010, 5:30 pm
İNAN Kİ BİLMİYORDUM
EĞER ÖYLE BİŞEY VARSA .Kİ BEN BU OLAYI DEŞELİYECEĞİM SORUMLULARIN YÜZÜNE TÜKÜRECEM ÇÜNKÜ DUYDUĞUM KADARIYLA ARAPLARDADA AYNISI OLMUŞ .KİMSE KUŞLARI GÖRMEDEN BU BİRİNCİ BU İKİNCİ BU ÜÇÜNCÜ DEMİŞLER.TAMAM KUPAYI BEN ALDIM AMA HAKSIZLIK VARSA BEN GERİ İADE EDERİM BU KADAR DA DELİKANLIYIM.ANLAMADIĞIM NOKTA YALAKALIKLA NEREYE KADAR YOL GİDİLEBİLİR Kİ ?
konyalı
konyalı

23/3/2010, 10:43 pm
hüseyin bey inanın bu camia sizi iyi tanıyor özü sözü bir olan bir kişi olduğunuzü iyi biliyoruz bu konudan kendinize pay çıkartmayın sizin kuşlarınız yarışmış hakkı ilede kupalarını almışdır

ama malesef bu iş bir merakdan çıkmış ticarete dönmüş gidiyor bu olay böyle oluncada bu gibi filim fırıldaklarda kaşla göz arasında yapılıyor adem bey federasyon gözcüsü gibi festivallerde mikrofon sahibi oldu şimdi başladı millete oyun oynamaya
huseyin sasmaz
huseyin sasmaz

24/3/2010, 7:07 pm
KOÇUM BEN KENDİME PAY ÇIKARTMIYORUM ZATEN DÖNEN DOLAPLARDAN DOLAYI BEN YARIŞMALARDAN ÇEKİLDİM .KİM ALMIŞ KİM ALMAMIŞ BENİM UMURUMDA DEĞİL AMA ZAVALLILAR EZİLMESİN DAVASI PEŞİNDEYİZ
BİZ NELERE ŞAHİT OLDUK AMA SUSUYORUZ ÇÜNKÜ KİMSENİN EKMEĞİNE TAŞ KOYMAMAK ADINA SİNEYE ÇEKİYORUZ .İKİ KELİME YAZDIK YALAKALAR BAŞLADI VAY ABİ SEN YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN DEDİLER .PEKİ DEDİK KENARA ÇEKİLDİK .AMA SUSTUKÇA DOLAPLAR DÖNMEYE DEVAM EDİYOR .VARSIN DÖNSÜN AMA HATAYI BEN YAKALARSAM YAPACAĞIMI BİLİYORUM
BEN GÜVERCİN SEVDASINA KELLEMİ KOYMUŞUM VE ALLAHA YEMİN EDİYORUM .ADAMIN KELLESİNİ ALIRIM .İSTANBULA YARIŞMAYA DEĞİL GÖZLEM YAPMAYA GİDECEM BAKALIM NE OLACAK HAYIRLISI
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

24/3/2010, 7:38 pm
....................İYİ İŞE KÖSTEK, KÖTÜ İŞE DESTEK OLANDA HAYIR YOKTUR.............

Arkadaşlar, övgülerde öLçülü olamadığımız gibi maalasef eleştirilerde de ölçüyü kaçırabiliyoruz...Kimse kimseye haksızlık yapmasın... Kimsenin yaptığı bir haksızlık varsa o da yanına kalmasın buna sözüm yok...

Fakat daha yapılmamış bir festival için şimdiden falcılık yapmayı anlamak zor oluyor...Tarafsız bir göz acaba aralarında bir husumet varda ondan dolayımı böyle olumsuz konuşmalar yapılıyor demez mi?

İstanbul festivali ile ilgili Adem Özdil ve Oktay Topçu geçen hafta sonu Bursa da kendilerinin yarışmayacaklarını,sedece ev sahibi olarak misafirlerini ağırlayacaklarını ve şebap dışındaki kategorilere 2. sınıf muamelesi yapılmayacağını, örnek bir yarışma ve festival olacağı sözünü vermişlerdir....Bununla ilgili video görüntüleri sitelerde yayınlanmaktadır...

Bekleyelim bu söz yerini bulacak mı??? Sonra bakalım gerçekten eksiklik yanlışlık varsa bunlarıda sonra dile getirmekten çekinmeyelim...

Lütfen...

En son yavuzduman tarafından 5/4/2010, 6:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

25/3/2010, 2:19 pm
yavuzduman demiş ki:....................İYİ İŞİ KÖSTEK, KÖTÜ İŞE DESTEK OLANDA HAYIR YOKTUR.............

Arkadaşlar,övgülerde öLçülü olamadığımız gibi maalasef eleştirilerde de ölçüyü kaçırabiliyoruz...Kimse kimseye haksızlık yapmasın... Kimsenin yaptığı bir haksızlık varsa o da yanına kalmasın buna sözüm yok...

Fakat daha yapılmamış bir festival için şimdiden falcılık yapmayı anlamak zor oluyor...Tarafsız bir göz acaba aralarında bir husumet varda ondan dolayımı böyle olumsuz konuşmalar yapılıyor demez mi?

İstanbul festivali ile ilgili Adem Özdil ve Oktay Topçu geçen hafta sonu Bursa da kendilerinin yarışmayacaklarını,sedece ev sahibi olarak misafirlerini ağırlayacaklarını ve şebap dışındaki kategorilere 2. sınıf muamelesi yapılmayacağını,örnek bir yarışma ve festival olacağı sözünü vermişlerdir....Bununla ilgili video görüntüleri sitelerde yayınlanmaktadır...

Bekleyelim bu söz yerini bulacak mı??? Sonra bakalım gerçekten eksiklik yanlışlık varsa bunlarıda sonra dile getirmekten çekinmeyelim...

Lütfen...

Benim anlamadığım iki nokta var. Neden Adem ve Oktay abi yarışmıyacak. Bunun anlamı nedemek,,,, ben yazayım.. Yarışmayı düzenleyen insanlara biz daha şimdiden güvenmiyoruz. Onlar kuş getirse, adil olamazlar. O kişilikte insanlar değil. Bu doğrumu? değilmi? Bir insan karakter olarak bu camiada sağlam duramazmı? Adil olamazmı? Özellikle adem ve oktay abinin kuş getirmesi taraftarıyım. Örnek olmaları için....

Gün olur, devran döner derler. Bugün sen adil değilsen, öteki gün başkası olmaz. Bununda kimseye yararı olmaz. İyi insanları bu camiadan uzaklaştırmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Kendiniz çalar, sonrasında kendiniz oynarsınız.

İstanbul inşallah adilce kararların alındığı bir yarışma olur, İsimler yarışmasın , kuşlar yarışsın. Kafanızda şimdiden bu şampiyon demeyin.. Orada hakkıyla şampiyon olsun. Bu yarışmanın bir güzellik yarışması olduğunu unutmayın. Bir kuşta vasıf olabilir. Ama güzel olmayabilir. Değerlendirme işi zor iştir. Konuşulmayan şeyler karşınıza çıkabilir. Adil olursak ne olur? Adil olmassak ne olur? İlk önce bunu orda bu işi düzenleyenlerin düşünmesi lazım. Ben umutluyum, güzel bir yarışma olacak. Gelecektende umutluyum, güzel insanları kazanacağız.
yavuzduman
yavuzduman

26/3/2010, 9:33 pm
BU VİDEO PEK ÇOK BAKIMDAN ÖNEMLİ ....

ÖRNEĞİN
OKTAY TOPÇU DAN VİDEODAKİ ŞU SÖZE DİKKAT::::

KİMİ ŞEBAP SEVER KİMİ TEPELİ... HEPSİ AYNIDIR...AŞK AYNI AŞK, SADECE SEVDİĞİMİZ KIZLAR FARKLI.....
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

28/3/2010, 1:56 pm
yavuzduman demiş ki:BU VİDEO PEK ÇOK BAKIMDAN ÖNEMLİ ....

ÖRNEĞİN
OKTAY TOPÇU DAN VİDEODAKİ ŞU SÖZE DİKKAT::::

KİMİ ŞEBAP SEVER KİMİ TEPELİ... HEPSİ AYNIDIR...AŞK AYNI AŞK, SADECE SEVDİĞİMİZ KIZLAR FARKLI.....

Yavuz hocam,Oktay abi güzel bir söz söylemiş...sevene ve sevdiğini besleyene sözümüz yok,sözümüz kategoriyi delmeye çalışanlara...selamlar sevgiler
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

28/3/2010, 4:30 pm
ARKADAŞLAR ..ADEM VE OKTAY KARDEŞİMİZ BU FESTİVALİ DÜZENLEYEN KİŞİLER OLARAK ...KUŞLARINI YARIŞMAKTA BİR SEBEB OLMAMALI ...NEDEN KORKUYORSUNUZ ..DEMEK Kİ ELİNİZDE BU ARKADAŞLARDAN TAHA GÜZEL KUŞ YOK ...ACIK ACIK KENDİNİZİ İFADE EDİYORSUNUZ ...BU YARIŞMAYIN ANLAMI NE ...ANLAMI KUŞ YARIŞTIRMAK ...O ZAMAN TATTIŞMIYALIM ...BİZİM TARTIŞACAIMIZ KONU BU OLMAMALI ...KONU HAKEM KONUSU OLMALI ...HANGİ HAKEM TAHADA UYGUN OLUR .... ARKADAŞLAR BUNU TARTIŞALIM ...HAKEMLER DORU VE DÜRİS CALIŞACANA YEMİN ETSİNLER ...GERİSİNİ ALLAHA BIRAKALIM ...HAKEMLERİN SONUCLARIMI İNCELEYECEK BAŞ HAKEM OLACAK DEDİ KARDEŞİMİZ ADEM .... BENCE BU DORU BİR YAKLASIM ...HER NİYETİN ARKASINDA BİR AK NİYET ARAMAYALIM ...SONUCU GÖRELİM ...YORUMU O ZAMAN YAPALIM ...BEN İNANIYOTUM Kİ BU FESTİVAL ÖRNEK BİR FESTİVAL OLACAK ...CÜNKÜ YAPANLARA GÜVENİYORUM ...ADAMLAR SOZ VERDİ SÖZÜNÜ TUTARLAR ...
yavuzduman
yavuzduman

28/3/2010, 4:32 pm
Türker bey,bir yelkenli ile yol almak isteyen,hem yelkenlisini hem donanımlı hale getirmeli, hem iyi mürettebeta sahip olmalı ve herşeyden önemlisi rüzgarla yelkenleri doldurmayı bilmelidir.. Rüzgarı arkasına alan hızlı yol kaydeder..camiada önde olmak ve önde kalmak, camianın kalıcı saygı ve sevgisine sahip olmak isteyenlerinde buna uygun davranacaklarına, varsa hataları telafi edeceklerine inanıyorum.

Madem öyle bir sözde ben söyleyeyim: '' Küçük hesap yapanlardan, büyük adam çıkmaz'' Yada '' Büyük adamlar küçük hesap yapmaz''
bango3407
bango3407
Ad Soyad : tolga çandır
Doğum Tarihi : 10/02/89
Forum Kayıt : 22/12/08

29/3/2010, 1:24 pm
11 nisanda öss sınavı var.keşke başka bir gün olsaydı
ünal
ünal
Ad Soyad : ünal
Forum Kayıt : 22/11/08

30/3/2010, 9:20 pm
festivalde kuş atmayacagız diyen arkadaşlar inşallah başka isimler altındada atmazlar ozaman gercekler ortaya cıkıncada laflarının arkasında dururlar
yavuzduman
yavuzduman

30/3/2010, 9:29 pm
Demokrasi işte böyle bir şey..Ev sahipleri biz yarışmayacağız, misafirlerimizle ilgileneceğiz diyorlar..Birileri hayır ev sahibide yarışmalı diyor..Diğer bir grupta aman ev sahipleri başkasının adınada olsa yarışmasın diyor..Ayıklayın pirincin taşını..
Anonymous
Misafir
Misafir

31/3/2010, 10:14 pm
yavuzduman demiş ki:Demokrasi işte böyle bir şey..Ev sahipleri biz yarışmayacağız, misafirlerimizle ilgileneceğiz diyorlar..Birileri hayır ev sahibide yarışmalı diyor..Diğer bir grupta aman ev sahipleri başkasının adınada olsa yarışmasın diyor..Ayıklayın pirincin taşını..
atıp atmaları benı ılgılendırmez yavuz abı ızlıyecegız gorecegız atsalarda bırsey olmaz atmasalarda ama ben agızdan cıkan lafları takıp edecegım anlıyorsun
Anonymous
Misafir
Misafir

3/4/2010, 10:02 am
herkez yolunda kardeşim neyin muhabbettini yapıyoruz anlamadım, katagori koyacakki kuş katılımı çoğalsın üstüste otuzdan yağsın, oktay yopcuda aşık olacak tabı farklı kuşlara yağlı kelleler gelıyor bu tür festivallere... ben bir miski şebabcısı olarak, miski kuşuna ayak vurup çakmaklı şebabtır diyen zihniyetin festivalini protesto ediyorum... arkadaşlar herkez kendine gelsin milleti tokatlatmayın bunlara usta şampiyoncu bilmem ne diye bunlara pirim kazandırmayın... bu festivalin adı şebab festivali değil,herkes yolunda festivali.
Anonymous
Misafir
Misafir

3/4/2010, 10:41 am
bu adamlara dernek dediğimiz zaman 15 e 1 takviyelerle işimiz olmaz bızım diyorlar,buradada hünkariciyi kucaklıyo uçma kuşcusuna sarılıyo ve aynı adamlar samimiyetten bahsediyolar, başbakan samimiyet diyormuş haklı çünki bu videoyu izleyip bu adamlarda samimiyet gören kaç kişi var burada soruyorum....
yavuzduman
yavuzduman

6/4/2010, 4:31 pm
KUŞ TESLİM SAATİ HAKKINDA:

Evren, 12 ye kadar devam edeceği ifade edildi, ancak Şehir dişından gelecek arkadaşlar için düzen aksamamak kaydıyla gece 1 -1,30 kadar toleranslı olabileceklerinı ifade etmişlerdir.Siz Bursa'dan dediğiniz saatte çıktığınızda inşaallah kaza bela olmazsa vaktinde istanbulda olursunuz...Size ve Bursalı kardeşlerimize Formda,sağlıklı kuşlar,Selamlar ve Başarılar dilerim..
Kartalli
Kartalli
Ad Soyad : Ercan
Forum Kayıt : 05/11/08

9/4/2010, 2:24 pm
Sevgili dostlar,

Adem ve Oktay Bey'i seversiniz sevmezsiniz, ben yalnızca gittiğim yerlerde gördüğümden göz aşinalığım var, Bakın bu insanlar kimsenin yapmayacağını yapıyorlar.. bu işe emek para ve kişiliklerini koymuşlar, kimseyi menmun etme şansınız yok.. ufak tefek aksaklıklar olabilir bunları mazur görün.. hiç bir katkı yapmadan eleştirmek doğru değil.

Benim Adem ve Oktay bey'e haddim olmayarak tavsiyem kuşlarını yarıştırsınlar ve bu festivalin güvenilir olması seneye daha güzel olması için hakem heyetine objektif olan kişileri alsınlar.

Selamlar
Anonymous
Misafir
Misafir

11/4/2010, 5:21 pm
selami kupaları kaldırdı :) selamiyide oktay abi kaldırdı..:)) o şampiyon kuşlar çok güzeldir şimdi oktay hocaya sorarlar satarmısın diye, sataaaar:) isteyene kardeşleride vardır abileride tüydedir eli ayağı kırıktır, herneyse kısa zamandır bu camianın içindeyim çokta sivrilmek istemiyorum yazık arkadaşlar çok yazık. evren abi sanada geçmiş olsun doğrulayacaktım diye bişey yoook! bu iş samimiyet işi yazacaksın abim yazacaksın...
guavera
guavera
Ad Soyad : tamer yılmaz
Forum Kayıt : 22/02/10

11/4/2010, 5:26 pm
avrupa kültür başkentine bu festival hiç yakışmadı.
paşalı mustafa
Ad Soyad : mustafa guler
Doğum Tarihi : 01/01/70
Forum Kayıt : 16/05/08
http://site.mynet.com/mustafa_guler_34/

11/4/2010, 7:06 pm
hiç beğenmedim katılım olmadı
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

11/4/2010, 7:56 pm
söylenecek bir şey yok valla her söylenen çıktı zamanımıza yazık oldu.allahtan sevdiğimiz arkadaşlarımızı gördük.
körfezli
körfezli
Ad Soyad : kader eşol
Forum Kayıt : 17/11/09

11/4/2010, 8:28 pm
ne oldu arkadaşlar niye bagırıyorsunuz ayagınıza basanmı var bursa festivalinde sizler demiyormuydunuz festival düzenlemek zor iş herkesi memnun etmek. ne emekler verdik bu organisasyonu yaptık eleştiri yaparken lütfen bunları düşünün bizlere teşekür etmeniz lazım demiyormuyudun evren bey bizimde hakkımız yenmişti.bize göre ama sen teşekür bekliyordun.şimdi sana hiç yakışmadı aglamak
konyalı
konyalı

11/4/2010, 8:37 pm
ben burada üzerine basa basa söyledim bu festivalde her turlü şike olacak kimse bu sözlerimi okeylemedi bildiğiniz halde adem özgil şimdiye kadar nede dürüs olmuşki organize ettiği festivalde dürüst olsun bu işe dur demenın zamnı gelmedimi kardeşim ADEM ÖZGİL federasyon görevlisi ise biz bu federasyonda yokuz şirin evler dernek başkanı ise şirin evlerde güvercin besleyen kardeşlerimiz bu kişiyi aşağı indirmeli bu kişi atını istediği yere koşturuyor işine gelen alkış çalıyor işine gelmeyen arkasından konuşuyor

her kuş kendi zürbesi ile ucar
Similar topics