11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 4 411k

Join the forum, it's quick and easy

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 4 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

+44
KESTELLİ
volkan
Beysan Taştan
haldunüçer
gebzeli cetin
bahattin tekiner
mehmet bilgin
dadashanifi
mehmet karadağ
bulentbozoklu
mehmet4242
bülent baştuğ
06kuscu06
izmirli erman
selami şık
koray54
kahvecişaban
fırat kalkan
Hasan OLGUN
adm5461
gebzeli halit
ahmetalp
Erdal ŞAHİN
fatih_27su
Rauf
hüseyin-41
DMehmeT
kerimikiz1953
aliihsan
körfezli
capslock967
paşalı mustafa
guavera
Kartalli
ünal
bango3407
altan-aziz
türker saygılı
alpc
yavuzduman
konyalı
huseyin sasmaz
sevcan23
Forum Admin
48 posters
selami şık
selami şık
Ad Soyad : selami şık
Doğum Tarihi : 13/06/76
Forum Kayıt : 16/04/10

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 4 Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

17/4/2010, 12:41 pm
MERABA MEHMET ABİ YAZDIKLARIMDAN EKSİK YADA YALNIŞIM VARSA LÜTFEN DÜZELT SENİN NEKADAR SAYGIN VE BEY EFENDİ VE SAMİMİ BİRİ OLDUĞUNU VURGALAMADAN GEÇMEK İSTEMİYORUM.ABİ KUŞLAR KAFESLERE KONULDUĞUNDA ŞU TAKIM 1 ŞU TAKIM 2 VE ŞU TAKIM 3 OLUR SENİNDE KUŞLARIN DERECE YAPMAZ DEDİN.YALNIŞIM VEYA EKSİĞİM VARSA LÜTVEN DÜZELT ABİ.BENDE SANA DEDİM Kİ ABİ BEN ÇİFTLİ YARIŞTIRIYORUM BANA GÖREDE BENİM KUŞLARIM DERECEYE GİRER DEDİM EĞER BU SOHBETTE İKİMİZİN ARASINDA GEÇEN BİR KONUYDU ZATEN SENİN DÜŞÜNDÜĞÜN GİBİ YADA DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ ŞİKE OLSA BEN NEDEN SENİNLE BU KONUŞMAYI YAPAYIM DEĞİLMİ?BEN NORMALDE SOHBETLERİ DİNLEMEYİ VE BUNLARDAN KENDİME DOĞRU VE YANLIŞLARI KENDİ KAFAMA YAZIP KUŞÇULUĞUMA DEVAM EDEN BİRİYİM.BAKIN İST FESTİVALİ 4 \4 geçti demiyoruz.SENİN KUŞLARI NEKADAR ÇOK SEVDİĞİNİDE VE DEĞER VERDİĞİNİ BEN ŞAHSIM OLARAK TANIK OLDUN VE BEN SENİ ORADA TAKTİR ETİM. BİRDE BEN MİSKİ KUŞUNA ÖNEM VEREN USTAMIZ SAYIN TOKATLI AHMET AYKUTOĞLUNU MİSKİLERİNİ KENDİME HEDEF KOYDUM VE İNŞ. ONUN GİBİ GÜZEL KUŞLAR ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUM.HATAMDA OLDUYSA HERKEZDEN ÖZÜR DİLERİM İST BURSAYA SEVGİLER.SELAMİ ŞIK
dadashanifi
dadashanifi
Ad Soyad : Hanifi Or
Doğum Tarihi : 01/01/62
Forum Kayıt : 10/06/09

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 4 Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

17/4/2010, 12:47 pm
valla hi arkadaşlar çogu haklı ben ne desem işin içinden çıkamadıgımız okadar puan deriz bir okarda yarışmayacak kuş vardı elenen kuşlarda şanpiyon olurmuş hela yapana bizi hiçe saymek nedemek miş bundan sonraki festivllerdede boy gösterirler inşşş
selami şık
selami şık

17/4/2010, 1:00 pm
RESUL KARDEŞİM BENDE SENİN BANA SORDUĞUNU DÜN GECE SARIYERLİ YALÇIN ABİNİN DERNEĞİNDE HERKEZİN HUZURUNDA SORDUMM BUNA ORADAKİLER VE YALÇIN ABİ ŞAHİTTİR.SORUYU ŞU ŞEKİLDE SORDUM OKYAY ABİ BURSA FESTİVALİNDE İZMİRLİ BİR KARDEŞİMİZİN 1-0 OLAN BİR MAVİ ERKEĞİNİ DİSKALİFİYE ETMİŞSİNİZ NEDEN? BANA VERİLEN CEVAP ŞU KUŞU HATIRLAMIYORUM AMA KUŞU 1-0 DİYE DEĞİL TIRNAĞI BEYAZDIR DİYE ELENMİŞTİR.ONUN AĞZINDAN ÇIKAN BU HE BEN KUŞU BİLMİYORUM ONUDA BELİRTİYİM SADECE O ARKADAŞIN YAZISINI VE SİTEMİNİ BENDE MERAK ETTİM. 2.SORUMDA ŞU OLDU EVRENİ SEVERİM BENİM İÇİN KUŞÇULUĞUNDAN ÇOK İNSANLIĞI ÇOK GÜZEL.EVRENDE KENDİ ADIMA DEĞER VERDİĞİM ARKADAŞLAR ARASINDA OLDUĞU İÇİN YİNE DÜN AKŞAM YALÇIN ABİNİN DERDEĞİNDE YİNE O İNSANLAR ŞAHİTTİR EVRENİN KUŞLARNI NEDEN DİSKALİFİYE ETTİNİZ. ALDIĞIM SEVAP OKTAY TOPÇUNUN AĞZINDA ŞU OLDU EVRENİN KUŞLARI DİSKALİFİYE OLMADI SADECE DERECE YAPMADI DEDİ BENDE SİZİN GİBİ MERAK ETTİĞİMİ YA TLF AÇARAK ÖĞRENİYON YADA GÖRDÜĞÜM ZAMAN SORUYORUM.ÇÜNKÜ BENİM OTURDUĞUM YERLE OKTAY TOPÇUNUN YERİ UZAK KALIYOR.SAYGI VE SEVGİLERLE................
selami şık
selami şık

17/4/2010, 1:13 pm
AKLIMA GELDİ BU YAZDIĞIMDAN KİSEDE RAHATSIZ OLMASIN.FESTİVAR SIRASINDA İNSANLAR SİNİRLERİNE HAKİM OLAMAYINCA BEN SEFA ABİMİN YANINA GİDEREK ABİ BENM KUŞLARIM DERECE YAPTIYSA BELKİ BUDA ELEŞTİRİLECEK AMA YAZMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUN BENİM KUŞLARIMI DERECEDEN ÇEKİN O ARKADAŞLARIN KUŞLARINA VERİN ONLAR MİSAFİR.BURDA İŞİMİZ BİTİNCEDE SİZ BÜYÜKLERİMİZLE BİR YERE GİDİP YEMEK YER ÇAY İÇERKEN YANYANA ATAR KEYİF YAPARZ DEDİM.BUNA ŞAHİT ADEM BEY VE SEFA BEYDİR.BURDA AMAÇ BU İŞE GÖNÜL VERENLERİN KIRILMAMASIYDI SEFA BABA MESAJIMI OKURSAN CEVAP YAZ RİCAMDIR.SAYGILARLA İST SELAMİ ŞIK
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 1:21 pm
selami bey sende değil sahibinin kümesinde gördüm onları
ama seni mutlu ettiyse bu şampiyonluk varsın gönlüne göre olsun...
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

17/4/2010, 1:23 pm
selami şık demiş ki:AKLIMA GELDİ BU YAZDIĞIMDAN KİSEDE RAHATSIZ OLMASIN.FESTİVAR SIRASINDA İNSANLAR SİNİRLERİNE HAKİM OLAMAYINCA BEN SEFA ABİMİN YANINA GİDEREK ABİ BENM KUŞLARIM DERECE YAPTIYSA BELKİ BUDA ELEŞTİRİLECEK AMA YAZMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUN BENİM KUŞLARIMI DERECEDEN ÇEKİN O ARKADAŞLARIN KUŞLARINA VERİN ONLAR MİSAFİR.BURDA İŞİMİZ BİTİNCEDE SİZ BÜYÜKLERİMİZLE BİR YERE GİDİP YEMEK YER ÇAY İÇERKEN YANYANA ATAR KEYİF YAPARZ DEDİM.BUNA ŞAHİT ADEM BEY VE SEFA BEYDİR.BURDA AMAÇ BU İŞE GÖNÜL VERENLERİN KIRILMAMASIYDI SEFA BABA MESAJIMI OKURSAN CEVAP YAZ RİCAMDIR.SAYGILARLA İST SELAMİ ŞIK

selami abicim verdigin bilgiler için tşk ederiz

bu konuda size katılıyorum videolarda da var söyledikleriniz burda bursa ekibi ve sayın ahmet aykuyoğlu sinirlerine yenik düştü burda onları haksız görüyorum orda konuşarak yeniden puanlayarak tartışılarak masada olan 2 takım kuşun akibeti belli edilebilirdi fakat kızıp çekip gitmek onlara yakışmadı hangi takım iyi olursa olsun orda bir sonuç alınabilirdi biraz ortamın gerginligi işi bozdu hoş olmadı
izmirli erman
izmirli erman
Ad Soyad : Mirocu Erman
Doğum Tarihi : 20/06/84
Forum Kayıt : 24/04/08

17/4/2010, 1:50 pm
selami şık demiş ki:RESUL KARDEŞİM BENDE SENİN BANA SORDUĞUNU DÜN GECE SARIYERLİ YALÇIN ABİNİN DERNEĞİNDE HERKEZİN HUZURUNDA SORDUMM BUNA ORADAKİLER VE YALÇIN ABİ ŞAHİTTİR.SORUYU ŞU ŞEKİLDE SORDUM OKYAY ABİ BURSA FESTİVALİNDE İZMİRLİ BİR KARDEŞİMİZİN 1-0 OLAN BİR MAVİ ERKEĞİNİ DİSKALİFİYE ETMİŞSİNİZ NEDEN? BANA VERİLEN CEVAP ŞU KUŞU HATIRLAMIYORUM AMA KUŞU 1-0 DİYE DEĞİL TIRNAĞI BEYAZDIR DİYE ELENMİŞTİR.ONUN AĞZINDAN ÇIKAN BU HE BEN KUŞU BİLMİYORUM ONUDA BELİRTİYİM SADECE O ARKADAŞIN YAZISINI VE SİTEMİNİ BENDE MERAK ETTİM. 2.SORUMDA ŞU OLDU EVRENİ SEVERİM BENİM İÇİN KUŞÇULUĞUNDAN ÇOK İNSANLIĞI ÇOK GÜZEL.EVRENDE KENDİ ADIMA DEĞER VERDİĞİM ARKADAŞLAR ARASINDA OLDUĞU İÇİN YİNE DÜN AKŞAM YALÇIN ABİNİN DERDEĞİNDE YİNE O İNSANLAR ŞAHİTTİR EVRENİN KUŞLARNI NEDEN DİSKALİFİYE ETTİNİZ. ALDIĞIM SEVAP OKTAY TOPÇUNUN AĞZINDA ŞU OLDU EVRENİN KUŞLARI DİSKALİFİYE OLMADI SADECE DERECE YAPMADI DEDİ BENDE SİZİN GİBİ MERAK ETTİĞİMİ YA TLF AÇARAK ÖĞRENİYON YADA GÖRDÜĞÜM ZAMAN SORUYORUM.ÇÜNKÜ BENİM OTURDUĞUM YERLE OKTAY TOPÇUNUN YERİ UZAK KALIYOR.SAYGI VE SEVGİLERLE................

Urfa & HACI RAUF
İstanbul & OKTAY TOPÇU

Erzurum & HAKAN ORBAY
Tokat & AHMET AYKUTOĞLU
Diyarbakır & MÜSLÜM CİNEVİZ

bursada ben çakmaklı gök vede arap jurisinde puanlama sırasında jurinin puan listesini topluyordum hatırlamak isterler istemezler ama zaten 4 erkek vardı 1-2-3 sayın mustafa gülgene aitti benim yarıştırdıgım kuş puanlanıyorken ben ordaydım 1 metre yanlarında heyecanla neresine kaç puan verecekler diye 4 gözle bekliyordum ben demedim bu kuşu ben getirdim benim sadece izledim vede kuş kafesten çıkarılıp ele alındıgı anda 1-0 oldugu için kafese tekrar kondu kagıt çizildi diskalifiye edildi.canlı şahidi benim yani olayın diyer juri üyelerinden de bu konuyu soruştura bilirsiniz benim yarıştırdıgım erkek bursada 1-0 oldugu için elenmiştir.

selami abicim yaptıgım açıklamalar kimseyı kırmak rencide etmek amaci ile degil tamamen bu işler daha iyi daha düzgün olsun diyedir onu baştan söyliyeyim niyetimiz belli olsun yarıştırdıgım gök erkekde bana ait degildi onuda belirteyim.

yani burda kimseyi kırmadan üzmeden konuşarak bu işler için bir karar alanması daha düzgün organizasyon için el ele verip hepimizin içinde bulunan güvercin aşkı adına yapılacak festivaller için bir takım kurallar alınması gerektigini düşünüyorum

benim sitemim düzene düzeni sağlam temeller üzerine atabilirsek ilerisi için çok yapıcı kuşculuk camiası adına çok güzel adımlar atmış oluruz diye düşünüyorum yokfa böyle farklı festivaler farklı kararlar ile herkezi bu işten soğuturuz küstürürüz

izmirli erman
selami şık
selami şık

17/4/2010, 3:12 pm
NURULLAH KARDEŞİM HEMEN OKUDUM VE BİR KONUYA AÇIKLIK GETİRİYİM BEN İZMİRE VOLKAN KARDEŞİMİN KÜMESİNDE GÖRDÜM KUŞLARI VE KUŞLARDA OKTAY TOPÇUNUN OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE KUŞLARI SATIN ALDIM VOLKANIN KUŞLARLA İŞİ BİTTİĞİNDE DİŞİNİN AYAĞI SEKİYORDU BENDE KUŞLARI KÜMESE GETİRMEDİM.MADEM BENİM KÜMESİMİ BİLİYORSUN NASIL YER OLDUĞUNUDA BİLİRSİN BONRUM KATTI GÜNEŞ GİRMİYORDU BU SEBEBTEN DOLAYI KÜMESE KOYMADIM AMA YENİ YERİMDE GÖREBİLİRSİN CANIM BENİM HE BU ARADA OKTAY TOPÇUNUN TAVANINDA DAHA 11 TAKIM DAHA MİSKİM VE KÜRENKLERİM VAR BELKİ OKTAY TOPÇU SANA ONLARI GÖSTERMİŞTİR.İSTANBULDAKİ BAŞARI BENİ TATMİN EDİYOR.SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 4:03 pm
selami şık demiş ki:RESUL KARDEŞİM BENDE SENİN BANA SORDUĞUNU DÜN GECE SARIYERLİ YALÇIN ABİNİN DERNEĞİNDE HERKEZİN HUZURUNDA SORDUMM BUNA ORADAKİLER VE YALÇIN ABİ ŞAHİTTİR.SORUYU ŞU ŞEKİLDE SORDUM OKYAY ABİ BURSA FESTİVALİNDE İZMİRLİ BİR KARDEŞİMİZİN 1-0 OLAN BİR MAVİ ERKEĞİNİ DİSKALİFİYE ETMİŞSİNİZ NEDEN? BANA VERİLEN CEVAP ŞU KUŞU HATIRLAMIYORUM AMA KUŞU 1-0 DİYE DEĞİL TIRNAĞI BEYAZDIR DİYE ELENMİŞTİR.ONUN AĞZINDAN ÇIKAN BU HE BEN KUŞU BİLMİYORUM ONUDA BELİRTİYİM SADECE O ARKADAŞIN YAZISINI VE SİTEMİNİ BENDE MERAK ETTİM. 2.SORUMDA ŞU OLDU EVRENİ SEVERİM BENİM İÇİN KUŞÇULUĞUNDAN ÇOK İNSANLIĞI ÇOK GÜZEL.EVRENDE KENDİ ADIMA DEĞER VERDİĞİM ARKADAŞLAR ARASINDA OLDUĞU İÇİN YİNE DÜN AKŞAM YALÇIN ABİNİN DERDEĞİNDE YİNE O İNSANLAR ŞAHİTTİR EVRENİN KUŞLARNI NEDEN DİSKALİFİYE ETTİNİZ. ALDIĞIM SEVAP OKTAY TOPÇUNUN AĞZINDA ŞU OLDU EVRENİN KUŞLARI DİSKALİFİYE OLMADI SADECE DERECE YAPMADI DEDİ BENDE SİZİN GİBİ MERAK ETTİĞİMİ YA TLF AÇARAK ÖĞRENİYON YADA GÖRDÜĞÜM ZAMAN SORUYORUM.ÇÜNKÜ BENİM OTURDUĞUM YERLE OKTAY TOPÇUNUN YERİ UZAK KALIYOR.SAYGI VE SEVGİLERLE................
o jurı uyesındekı sahıslar benım kuslarımı nerden bılıyor bunun bılınmesı ıyı bırseymıs bız derece yaptık dıye bılınıyoruz boyle bır yarısmada derece yapılsa ne olur yapılmasa ne olur öyle cakmaklı gök kımde varsa hodrı meydan bende senı sever sayarım abı ama bu festıval tam bır sıke tam bır fıyasko ben bu ısı duzenleyenlerden ben degıl turkıye bır cevap bır özur beklıyor adam özgıle hatırlatırım bır ıyı kus mezatı ıdı yer ızmıttı oda patavatsızca cıkıp turkıyede bu ısı benden ıyı yapan yoktur demesını bılıyordu ne oldu sımdı nıye yapamadı bos konusmasın ıs yapsın
mehmet karadağ
mehmet karadağ
Ad Soyad : mehmet karadağ
Doğum Tarihi : 27/12/79
Forum Kayıt : 15/11/08
http://www.dikkaldirimguvercindernegi.azbuz.com

17/4/2010, 4:21 pm
Forum Admin demiş ki:
selami şık demiş ki:AKLIMA GELDİ BU YAZDIĞIMDAN KİSEDE RAHATSIZ OLMASIN.FESTİVAR SIRASINDA İNSANLAR SİNİRLERİNE HAKİM OLAMAYINCA BEN SEFA ABİMİN YANINA GİDEREK ABİ BENM KUŞLARIM DERECE YAPTIYSA BELKİ BUDA ELEŞTİRİLECEK AMA YAZMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUN BENİM KUŞLARIMI DERECEDEN ÇEKİN O ARKADAŞLARIN KUŞLARINA VERİN ONLAR MİSAFİR.BURDA İŞİMİZ BİTİNCEDE SİZ BÜYÜKLERİMİZLE BİR YERE GİDİP YEMEK YER ÇAY İÇERKEN YANYANA ATAR KEYİF YAPARZ DEDİM.BUNA ŞAHİT ADEM BEY VE SEFA BEYDİR.BURDA AMAÇ BU İŞE GÖNÜL VERENLERİN KIRILMAMASIYDI SEFA BABA MESAJIMI OKURSAN CEVAP YAZ RİCAMDIR.SAYGILARLA İST SELAMİ ŞIK

selami abicim verdigin bilgiler için tşk ederiz

bu konuda size katılıyorum videolarda da var söyledikleriniz burda bursa ekibi ve sayın ahmet aykuyoğlu sinirlerine yenik düştü burda onları haksız görüyorum orda konuşarak yeniden puanlayarak tartışılarak masada olan 2 takım kuşun akibeti belli edilebilirdi fakat kızıp çekip gitmek onlara yakışmadı hangi takım iyi olursa olsun orda bir sonuç alınabilirdi biraz ortamın gerginligi işi bozdu hoş olmadı

admin kardeş göz göre göre hakkın yenecek ve hala o insanların ekmeğine yağ sürmeye devam edeceksin sence ne kadar doğruysa bu bencede o kadar doğru ben bursadan yarışmaya gitmiş bi kuşçu olarak hiç kabul edemem şahsen ,etmedimde...senin kuş bursada 1e 0 olarak değilde daha mat bi kuştan aşağı tutulsaydı eminim aynısını yapardın..neyse herkez kendi bildiği doğru yolda gidiyor gitsin biz yolumuzun doğru olduğundan eminiz.....
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08

17/4/2010, 4:27 pm
ben organizasyondan kuşlarını alıp gidilmesine kızıyorum orda hakkınızı arayacaktınız tekrardan bir puanlama yapılacaktı aleni ak koyun kara koyun çıkacaktı meydana kızıp gitmekle bence hata yaptınız.

En son Forum Admin tarafından 18/4/2010, 3:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 4:30 pm
KARDESIM ORDA KALIP ISLER DEGISECEKTI DAHA BUYUK SEYLER OLACAKTI CEKIP GITTIK ADAMLIK BIZDE KALSIN DEDIK BU KONUYU DAHA FAZLA KONUSMAYYIN BEN DIYORUM FESTIVALI YAPAN ZATLAR CIKIN ADAM GIBI ÖZUR DILEYIN HALEN DAHA UTANMADAN KONUSUYORSUNUZ AYIPP AYIPP..... VE FESTIVALDE BIRSEY ARKADASIMIZIN DOSTUMUZUN DIKKATINI CEKMISTI BIZIM KOLILER NEDEN RENKLI BOYAYLA ISARETLENMISTI ACABA ANLAMI NEDIR BUNUN
mehmet karadağ
mehmet karadağ

17/4/2010, 4:32 pm
hakkını kimden arıyacaksın zaten adam senin hakkına göz koymuş , daha ne hakkını arıyacaksın , biz ordan ayrılmadan önce bi kaç kez ikaz ettik kendilerini gidin bu duruma müdahale edin diye ama gözler kulaklar başka yerde olunca , kimse bizim hakkımızı yiyemez dedik ve yedirtmeden oradan ayrıldık....
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 4:33 pm
Forum Admin demiş ki:ben organizasyondan kuşlarını alıp gidilmesine kızıyorum orda hakkınızı arayacaktınız tekrardan bir puanlama yapılacaktı aleni ak koyun kara koyun çıkacaktı meydana kızıp gitmekle bence hata yaptınız.

BIZ YANLIS YAPMAYIZ YANLISI ORDAKILER YAPTI NEYIN NE HAKKINI ARAYACAKSIN HAKKIMIZI ARAYACAGIMIZ KADAR ARADIK DAHA FAZLA KALIPTA ORDA INSANLAR BIRBIRINE VURSAYDI HAK ARANACAK BIRSEY YOKK TARTISMASI BILE CANIMIZI SIKIYORR FESTIVAL ADANADA OLACAK SEFA ABI BU ISI YAPAR YANLIZ BU FESTIVALDEKI EKIPTEN KIMSE ILE YOLA CIKMAZ UMARIM

BEN BURSADA ACILISTA BIR DURUMA KIZDIM VE YINEDE KIZIYORUM LAFLARIMINDA ARKASINDAYIMMM BOS YERE KIZIP SINIRLENMEM
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 4:40 pm
ahmetalp demiş ki:ARKADAŞIM TANIŞMIYORUZ AMA KUŞLARI İLK GETİRDİĞİNİZDE BIRAKTIĞINIZ ODAYI SİZE AÇAN ARKADAŞ BENİM BELKİ HATIRLARSIN KÜFÜRÜ BEN GERÇEKTEN DUYDUM AMA ŞUNU SAMİMİYETLE SÖYLÜYORUM SEN BURSANIN BEN İSTANBULUN GÜNAH KEÇİSİ OLDUM MAALESEF OLMASAYDI KEŞKE AMA OLDU BUNDAN SONRADA ARTIK BİZLERDE BU TİP ORGANİZASYONLARDA BULUNMAYAYIP TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ BENİMDE BEYAZ ÖNTEPE TAKIMLARDA YARIŞAN KUŞLARIM ORADAKİ HERKESİN BEĞENİSİNİ KAZANDIĞI HALDE VE BİRİNCİLİK GİBİ BİR İDDAAMIN OLMADIĞI EN AZINDAN 2. YADA 3. OLURUM DİYE DÜŞÜNÜRKEN DERECEYE BİLE GİRMEDİ BEN BUNU HAKEMLİK YAPAN ARKADAŞLARIN VİCDANLARINA BIRAKIYORUM MAALESEF BİRİLERİNİN ÖNÜ KESİLİYO BİRİLERİNİN ÖNÜ AÇILIYO FAKAT BU BÜTÜN YARIŞMALARDA OLUYO EN İYİSİ BUNDAN SONRA KATILMAMAK OLSA GEREK DİYORUM HAYIRLI AKŞAMLAR

AYKUT KARDESIM SANA BIR LAFIMIZ YOKK
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 4:56 pm
ben hayvanın kimden, nerden,ne şekilde olduğunu bilmem, oktay topcu festvale ön ayak olmamış olsaydı o kuşlar onun adına yarışacaktı,o hayvanlar şampiyon olmaları gerekiyodu vede oldular, biz senin kupa alacağını br hafta önceden söyledik bunu teyid edeceğim isimlerde, mustafa hoca, katırlı hüseyin,haldün üçer,erol amca, kupa almasaydın diyecektikki bu festval adaletli oldu,biz bi kupa dedik sen abarttın üç tane aldın,sana kupalarınla mutluluklar diliyorum... getir o kuşları adana festvaline o dereceyi yapsınlar bütün camianın önünde senden ve sana kuşu çok sevdiren abinden özür dileyecem!
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 10:14 pm
ben burdamı nerde yazdım bu sıtede bıryere yazdıgımı cok ıyı bılıyorum 1 cı olan mıskılerler nerede ne zaman ısterlerse herkes serefı ve namusu uzerıne jurlık yapsın kusları yarıstıralım bırse bız 10 koyuyoruz buyrun hodrı meydan
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 10:18 pm
nurullah demiş ki:ben hayvanın kimden, nerden,ne şekilde olduğunu bilmem, oktay topcu festvale ön ayak olmamış olsaydı o kuşlar onun adına yarışacaktı,o hayvanlar şampiyon olmaları gerekiyodu vede oldular, biz senin kupa alacağını br hafta önceden söyledik bunu teyid edeceğim isimlerde, mustafa hoca, katırlı hüseyin,haldün üçer,erol amca, kupa almasaydın diyecektikki bu festval adaletli oldu,biz bi kupa dedik sen abarttın üç tane aldın,sana kupalarınla mutluluklar diliyorum... getir o kuşları adana festvaline o dereceyi yapsınlar bütün camianın önünde senden ve sana kuşu çok sevdiren abinden özür dileyecem!

KARDES SANA HELAL OLSUN VE SENI CANI GONULDEN KUTLUYORUM ÖZU SOZU BIR INSANI SEVERIM TANISMAK DILEGI ILE
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

17/4/2010, 10:36 pm
Evren hangi yazının silindiğini düşünüyorsan bir daha yaz..Ben bir şey farketmedim..İçinde küfür ve hakaret olmayanher yazı burda kalır kalmalıdır.Bunu sende biliyorsun,adminde biliyor,herkeste böyle bilmelidir.

Sitenin birinci amacı şebap dünyası için kalıcı şeyler yapmak..Bu arada bazı haksızlıklar olursa bunlarında seslendirilmesine imkan vermek..Fakat kişisel kapışmalarladan çok herkeze faydası olacak yazılara öncelik vermemiz gerekir diye düşünüyoruz..
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 10:56 pm
yavuzduman demiş ki:Evren hangi yazının silindiğini düşünüyorsan bir daha yaz..Ben bir şey farketmedim..İçinde küfür ve hakaret olmayanher yazı burda kalır kalmalıdır.Bunu sende biliyorsun,adminde biliyor,herkeste böyle bilmelidir.

Sitenin birinci amacı şebap dünyası için kalıcı şeyler yapmak..Bu arada bazı haksızlıklar olursa bunlarında seslendirilmesine imkan vermek..Fakat kişisel kapışmalarladan çok herkeze faydası olacak yazılara öncelik vermemiz gerekir diye düşünüyoruz..
BEN HIC BIR ZAMAN HIC BIR KIMSENIN SAHSINA HAKARET EDECEK KADAR BASIT VE SEVIYESIZ BIRISI DEGILIM YILLARDIR BU SITELERDE YAZAR CIZERIM KIMSE BANA HAKARET ETMEMISTIR BENDE ETMEDIM BOYLE POSIZYONA KENDIMI DUSURMEM KIZARIM SINIRLERNIRIM O AYRI BIRSEYY BEN BURDA ELESTIRILER YAPIYORUM YAPICIDA OLMAYA CALISIYORUM BIRSEYLER OLSUN DIYEE FESTIVAL ICINDE ELESTIRILERIM SURECEK TAKI KARSI TARAFLARDAN BIR ACIKLAMA GELENE KADAR BIR ÖZUR GELENE KADAR YAZDIGIM YAZI BIRINCI OLAN MISKILERE KUS ATARIZ NERDE NE ZAMAN ISTERLERSE BIR KOYARLARSA 10 KOYARIZ IDDASINA SELAMLAR SAYGILAR
selami şık
selami şık

18/4/2010, 12:27 pm
SEVGİLİ EVREN SENİ SEVİYORUM İDDEA BANA GÖRE KOYMANA GEREK YOK.MİSKİLER SENİNSE BİLMEM AMA ŞUNU ŞÖYLE YAPALIM.İSTERSENİZ.HAKEM VE JÜRÜLERİ SİZ HALLEDİN BÜTÜN CAMİA DAVET EDELİM GÜZELLİK İÇİNDE BİR ZEVK YAPALIM AMA 1 TAKIM DEĞİL İSTERSENİZ BUNU 10 TEK YADA 5 ÇİFT YAPALIM HEMDE İNSANLARA BİRLİK VE BARABERLİK MESAJI VERELİM KURALLARI OLUŞTURUN HANGİ KUŞ YARIŞIR YARIŞMAZ DİYE SEÇTİĞİNİZ JÜRÜ BUNU AYARLAYIN DOSTLUK ÇERÇEVESİNDE GÜZEL BİR ZEVK YAPARIZ .SENİN SEVERİM GÜZEL İNSAN BU OLANLARDA BİZLERİN DOSTLUĞUNU BOZAMAZ .YAPACAĞINIZ HİZMETTE HERZAMAN VARIM.AMA BUNU FESTİVAL HAVASINDA OLMASIN SİZDEN KİŞİLİĞİNE İNANDIĞIM BİR ABİMİ BİR USTAMI DA ORADA GÖRMEK İSTERİM AHMET ABİ DE ONUN YAPACAĞI YORUM BENİN İÇİN ÖNEMLİ OLUR.SİZLERİ SEVİYORUM
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

18/4/2010, 12:58 pm
istanbul festivaline katıldım ve organizasyondaki eksiklikleri görüncede üzüldüm. bu sitedeki tartışmlarıda okuyorum. iki konuda nacizane tavsiyede bulunmak istiyorum.1) festivaller belli hukuki alt tabana kavuşturulmalı,dernekler kanununa tabi olmalı veya bu konuda avukat oldugunu duydugum sayın yavuz duman daha büyük katkı saglayabilir ama mutlaka festivalleri düzenleyenler sadece vicdani sorumluluk degil hukuki sorumlulukda almalı bu bence tartışmaları azaltacaktır. 2) puanlama sonucunda ilk üçe giren kuşlar mutlaka tekrardan finalde birbirleriyle yarıştırılmalı buda gerçek birincinin ortaya çıkmasında çok büyük faydalar sağlar.
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

18/4/2010, 1:04 pm
bir konuyuda ayrıca belirtmek istedim, puanlama ve standartlar aynı şekilde yazılı kural halinde hukuksal boyut kazanabilir mi bilmiyorum bunu da yavuz beye sormak isterim. her önüne gelen puanlamayı ve kuralları kendi işine geldigi gibi degiştirememeli ve buda belli hukuki alt tabana baglanmalı. sadece vicdanlara degil hukuksal boyutlarada kavuşturulmalı.
bahattin tekiner
bahattin tekiner
Ad Soyad : bahattin tekiner
Doğum Tarihi : 01/04/72
Forum Kayıt : 17/04/10

18/4/2010, 2:02 pm
Bu camiaya 12 yıl aradan sonra dönen biri olarak herkese selamunaleyküm. Dört aydır şebabla alakalı siteleri ve organizasyonları yakından takip ediyorum. Bursa nilüferdeki açılışa geldim bi çogunuzu orda gördüm ve tanıdım. Bu arada orayı açanlarada elinize saglık diyorum çok güzel bi yer ve iyi bir organizasyon oldu. Ama ikinci organizasyon olarak katıldıgım bu istanbul festivali için aynı şeyi kesinlikle söyleyemicem. Gerçi düzenleyenler sonuçlarını ve meydana gelecek hadiseleri bir hafta önceden solemeye başlamış biri olarak yanılmadıgımı göstermiş oldular.Nurullah sögüt ün yazdıgı omuhabbeti ilk ben ona dillendirdim şahitlerde ortada olarak Selamiye şampiyonlugu bir hafta önceden ben werdim daha önceden ve festival günü soledigim bi çok kişi bunu çok iyi biliyor. Bu festivalde yanlış üstüne yanlış yapılmıştır. Biçogunuz direk soleyemesede bence düzenleyenler şike yapmıştır bu yanlışın üstüne bursadan gelenlerde yanlış yaparak kuşlarının hakkını aramıyarak bu yanlışa ortak olmuşlardır. Sonuç olarakta bu festivalde adamın olmadıgı yerde keçi abdurrahman çelebi sayılmıştır. İnşallah bundan sonraki festivallerde böyle yanlışlar yapılmaz benim nazarımda yapanın yanınada kar kalmaz
mehmet karadağ
mehmet karadağ

18/4/2010, 2:50 pm
Bu festivalde yanlış üstüne yanlış yapılmıştır. Biçogunuz direk soleyemesede bence düzenleyenler şike yapmıştır bu yanlışın üstüne bursadan gelenlerde yanlış yaparak kuşlarının hakkını aramıyarak bu yanlışa ortak olmuşlardır.
merhaba bahattin bey istanbullu arkadaşlar adam olsada olmasada keçiyi abdurrahman çelebi yapmayı kafaya koymuşlar o yüzden orda dursan ne durmasan ne .... birde orda herkes gördü hangi kuşun ne kadar iyi olduğunu , bizim ordan ayrılma sebebimiz zaten keçi abdurrahman çelebi olurken herkes neler olup bittiğini anlasın diye ayrıldık....kısaca kimse bizim hakkımızı yiyemez,yedirtmeyiz , herkes olan bitenin farkında...
bahattin tekiner
bahattin tekiner
Ad Soyad : bahattin tekiner
Doğum Tarihi : 01/04/72
Forum Kayıt : 17/04/10

18/4/2010, 3:27 pm
Valla mehmet abicim sen iyi güzel diyonda ben kendi şahsım adına konuştum senin dedigine katılmıyom allahada büyük konuşmuyım ben sizin yaptıgınız gibi yapmazdım. Ben bursadan gelenler ve ahmet abinin orayı terk ettiginden sonra oraya geldim. Ve orda şampiyon olan miskilerden daha güzel miskilerde gördüm hatta o kuşlarda ikinciligi kabul etmeyip gittiler o kuşların sahibinide tanımıom çok iyi hatırladıgım içinde lacivert ceket beyaz gömlekli uzun boylu biri onada soledim senin kuşların şuan burda engüzeli ama sen 1 olamazsın 1 olanlar selaminikiler die oda yok görürüz hakkımı yedirtmem falan filan dedi ama gene benim dedigim oldu uzun lafın kısası benim orda kuşum yoktu olsaydı keçi keçi olarak adamda adam olarak kalmazsa protesto edip gitmezdim
körfezli
körfezli
Ad Soyad : kader eşol
Forum Kayıt : 17/11/09

18/4/2010, 4:03 pm
arkadaşlar bir çok insan yazdıklarınızı okuyor kafaları karışıyor birinci olan kuşlara kuş atarız deniyo ya festivaller ne için yapılıyor kuşlar oralarda yarışsın fakat kuraları berileyin yazı tüzük haline getirin herkes bilsin. bursa festivalinde düşük kanat yarışmıyacak dendi . istanbula gelen kuşlara bakıyorum yarısında çogu düşük kanat bu olaya bir nokta koyulsun birde 1 _ 0 diskalifiye olmuş kuşun kuyrugunda beyaz olması hatamıdır yeni duydum bir yaşımada girdim bilen varsa bana yazsın neden hata oldugunu selamlar
gebzeli cetin
gebzeli cetin
Ad Soyad : cetin polatoglu
Forum Kayıt : 13/04/10

19/4/2010, 7:56 pm
festivalde herkes görecegini gördü bence kuşu olan getirio lafla peynir gemisi yürümüyor bence katılım azdı yokmu kimsede kuş ya şaşırdım birazda kuş görelim kuş sonrası gelir zatenn güzel kuşşşşş herkeste var ama ortada bişey yok nasıl olacak bilemiyorumm.
yavuzduman
yavuzduman

19/4/2010, 9:56 pm
mehmet bilgin demiş ki:istanbul festivaline katıldım ve organizasyondaki eksiklikleri görüncede üzüldüm. bu sitedeki tartışmlarıda okuyorum. iki konuda nacizane tavsiyede bulunmak istiyorum.1) festivaller belli hukuki alt tabana kavuşturulmalı,dernekler kanununa tabi olmalı veya bu konuda avukat oldugunu duydugum sayın yavuz duman daha büyük katkı saglayabilir ama mutlaka festivalleri düzenleyenler sadece vicdani sorumluluk degil hukuki sorumlulukda almalı bu bence tartışmaları azaltacaktır. 2) puanlama sonucunda ilk üçe giren kuşlar mutlaka tekrardan finalde birbirleriyle yarıştırılmalı buda gerçek birincinin ortaya çıkmasında çok büyük faydalar sağlar.

Mehmet Bey Merhaba;

İstendiğinde Hukuki Yapıyı gerçekleştirmek çokta zor değil...Yapılması gereken ya mevcut federayın bünyasinde,yada yeni ve ayrı sadece şebap ağırlıklı ŞEBAP FEDERASYONU KURULMASIDIR...Bu belli prosedürlerin yerine getirilmesi ile bir süreç içinde gerçekleştirilebilir...Dernekleri bir araya gelmesi gerekiyor bunun için.. Prosedür olarakneler yapılması gerektiğine ilişkin küçük bir ön hazırlık yapmıştım...

Özetle federesyon gibi bir yapı,geniş katılımla kurulur,buradada uyulacak prensipler net olarak belirlenir ve tanımlanırsa sorunlar,tartışmalar bitmezse bile oldukça azalabilecektir...Seçkin ve tüm kesimlerin güvenini kazanmış bir ekip ön ayak olursa bende hukuken onlara destek verebilirim..

Sorun şuki bu fiilen kimlerle yapılacak..???Gördüğüm ve bir ara yazdığım gibi bu işi hobi ve zevk olmaktan çıkarmış,sektör haline getirmiş olan yıllık dudak uçuklatan cirolara sahip kimselerin kurt puslu havayı sever misali öyle kurallara,federasyona bağlı olmak gibi bir niyetleri yok..
yavuzduman
yavuzduman

19/4/2010, 10:19 pm
mehmet bilgin demiş ki:bir konuyuda ayrıca belirtmek istedim, puanlama ve standartlar aynı şekilde yazılı kural halinde hukuksal boyut kazanabilir mi bilmiyorum bunu da yavuz beye sormak isterim. her önüne gelen puanlamayı ve kuralları kendi işine geldigi gibi degiştirememeli ve buda belli hukuki alt tabana baglanmalı. sadece vicdanlara degil hukuksal boyutlarada kavuşturulmalı.

Yukarda söylediğim gibi bir birlik olacak,bunun sizin dediğiniz gibi federasyon gibi bir üst yapısı olacak,orada detaylı prensiplr,kurallar belirlenecek, üye derneklerin gerekirse tüzükleri değişecektir. festival,yarışma gibi etkinliklerin neşekilde yapılacağı tanımlanacak... Üye derneklerin yapacağı organizasyonlar ferersyonun gözetim ve denetiminde yapılacak,bölgesel ve keyfi farklı uygulamalar olabildiğince ortadan kalkacaktır...

Benim bunun ön hazırlığı ve alt yapısının hazırlanması için Antalya toplantısı denilen toplantıdan önce yadığım bir yazı vardı... Burada bir önerim vardı..Örnek toplantı gündemi adı altında... Bu 10 maddelik örnekti...Buraya bakılabilir...

Bugün ilk etapta sağlam bir ekip öncülük ederse,Türkiye çapında önemli şebapçıların ve dernek temsilcilerinin katıldığı asgari 40 kişilik benim ŞEBAP KURULTAYI dediğim bir toplantı düzenlense,benim öenrdiğim şekilde kararlar alınsa,imzalansa, bu kararlar dermeklerde sitelerde yayınlansa iyi olur..Böyle bir centlmenlik sözleşmesi önemli bir adım olur..Diğer yandan hukuki oluşuma zemin teşkil eder..

Biz sitede dikkat ederseniz biryandan uataları,abilerimizi konuşturup videolar kaydedip yayınlıyoruz, bilgi bankası oluşturuyoruz, şebapla ilgili pek çok konuyu masaya yatırıp tartışıyoruz, mesela şebapta kural düzeni nasıl olmalı va nasıl puanlanmalı şeklinde başlık açtık, şimdi ayak paçayı tartışıyoruz... Bütün buralarda varılan sonuçlar bize uyulması gereken prensipleride ortaya çıkarıyor ve ciddi bir hazırlık oluyor...Puslu havayı tercih eden tüccar kurtlar bu zeminlerde pek bulunmak istemiyor...Biz gerçek şebapseverleri buralarda daha fazla görmek istiyoruz..Şimdilik yapabildiğimiz bu..

En son yavuzduman tarafından 20/4/2010, 3:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Similar topics