11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

+44
KESTELLİ
volkan
Beysan Taştan
haldunüçer
gebzeli cetin
bahattin tekiner
mehmet bilgin
dadashanifi
mehmet karadağ
bulentbozoklu
mehmet4242
bülent baştuğ
06kuscu06
izmirli erman
selami şık
koray54
kahvecişaban
fırat kalkan
Hasan OLGUN
adm5461
gebzeli halit
ahmetalp
Erdal ŞAHİN
fatih_27su
Rauf
hüseyin-41
DMehmeT
kerimikiz1953
aliihsan
körfezli
capslock967
paşalı mustafa
guavera
Kartalli
ünal
bango3407
altan-aziz
türker saygılı
alpc
yavuzduman
konyalı
huseyin sasmaz
sevcan23
Forum Admin
48 posters
Anonymous
Misafir
Misafir

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

11/4/2010, 8:38 pm
Bu Festivaller İptal Edilse Muhabbet ve Toplantı tarzında olsa daha iyi olmazlı ne insanlar bir birine darılır nede gürültü olur.
aliihsan
aliihsan
Ad Soyad : aliihsan şahinler
Doğum Tarihi : 01/01/68
Forum Kayıt : 21/02/09

11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: 11 Nisan İstanbul Festivali Hakkında

11/4/2010, 8:46 pm
rasul seni canı gönülden kutluyorum vede görüşüne katılıyorum zaten festivallerin çoğu kuş pazarına dönmeye başlamadımı kalp kırmakla dili olmayan hayvanın hakkını yemekle kimin eline ne geçiyor anlayamıyorum lafa geldihi zaman elhamdulilah müslümanız hayırlı akşamlar
sevcan23
sevcan23
Ad Soyad : tayfun tas
Doğum Tarihi : 01/01/85
Forum Kayıt : 17/09/09

11/4/2010, 8:49 pm
slm herkez emeginin karşılıgı alması lazım bu festivale cıkan kuşların cogu bozuk kumaş yok kafa yok gögüs yok sulıkler bi yandan rant karşilıgı festival duzenleniyo buna niye rantcılar festivali demiyorlarda şebab festivali diyıyorlar yani birisinde dünyanın en guzel kuşu olsa bu ortamda tanınmasa derler bu kuş karga rantcılardan yada bu filmi ceviren olsa dünyanın en kötü kuşu birden olur dünya birincisi rantcılar arasında derler birinci dantık kuştur ne oluyor sonuç adam besledigi kuştan ne heves nede emek bırakıyorlar bunlar nasıl insanlar hak hukuk neyse odur büyükler bu işi aydınlatması lazım saygılar
ünal
ünal
Ad Soyad : ünal
Forum Kayıt : 22/11/08

11/4/2010, 8:56 pm
olacagı buydu böyle olacak diye gitmedikya derlerya perşembenin gelişi carşambadan bellidir
körfezli
körfezli
Ad Soyad : kader eşol
Forum Kayıt : 17/11/09

11/4/2010, 8:58 pm
evrenle murat beye sesleniyorum bursada da öntepe miskiler birbirine karışmıştı
çok güzel kuşlar bu katagorinin kuş degil deyip elenmişti şimdi aglamanıza anlam veremiyorum başkalrı haksızlıga ugramışsa birşey diyemem ama siz konuşmayın lütfen size aglamak yakışmıyor
kerimikiz1953
kerimikiz1953
Ad Soyad : kerim ikiz
Doğum Tarihi : 01/01/53
Forum Kayıt : 30/08/08

11/4/2010, 9:04 pm
organiza güzel fakat bir kusur vardı girişler biraz uygun değildi o parayı veremiyen de oldu ve kuşçuların çoğu geriye döndü girişler normal bir ücret olsaydı katılım daha çok olurdu ve girişi biraz ucuza indirmek için kuşçu arkadaşlar birbirilwerine bileziği veriyorlardı ben kendim gözümle şahit oldum buna bence luleburgaz festivali bundan güzel geçti tekirdanın da güzel geçti is tanbul için yorumsuz saygılar abidin erver kuşçu arkadaşımızın kuşlarının daimi birinciliğini kutlar daha nice birincilikler
kerim ikiz istanbul 1953
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

11/4/2010, 9:08 pm
kader kardeşim bana söylediysen benim ağladığımı nerden çıkarıyorsun.sen beni nerden tanırsın ne kadar tanırsın.sen festivale geldinde buradan menfaatin mi var.benim burada eleştiride bulunduğum konu ne bunu biliyormusun veya bunu anlıyabiliyormusun.ben kuşun baktıklarından değil bakanlarındanım.hiç bir kuşu aldığım paranın yarısına bile satmadım.sen neyi kastettiğini açıkça yaz bende sen anlıyabileceksen açıkça yazarım.ağlama mağlama diyede yazma buralara.
körfezli
körfezli

11/4/2010, 9:08 pm
hadi bu dereceye girenler bu memleketin adamı degillermi nerede resimler nerede derece alan kuşlar kuşcular sizler böyle yaparsanız nereye gider bu kuşçuluk lütfen nerede bu kuş aşkı bu işin senesi umutlarınızı birdahaki sene saklayın ALLAH kimseyi umutsuz bırakmasın
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

11/4/2010, 9:10 pm
doğru söylersin kader beyde neden söyledikleri aldıkları kararların arkasında durmadılar.
bire sıfır kuş diskalifiye olması gerekmezmi
DMehmeT
DMehmeT
Ad Soyad : mehmet
Forum Kayıt : 18/01/10

11/4/2010, 9:29 pm
EN ACIĞINI DİYEYİM SİZE OLMASADA ŞİKE VAR DERLER VARSADA VAR DERLER BÖYLE GELİP GECECEK EN DÜRÜSTLÜKLEDE YABILSA YİNEDE HİLE VAR DİYECEKLER EN GÜZELİ KUŞ KUŞUN YANINA GELECEK KARAR VERİLECEK KARARIDA ORADA BULUNAN VE BU İŞİ GERCEKTEN BİLENLER VERECEK CÜNKÜ 2 KUŞ YAN YANA GELDİMİ BELLİ OLUR GÜZELİ KÖTÜSÜ
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

12/4/2010, 3:22 am
Değerli Arkadaşlar:Festivalle ilgili olumlu ve olumsuz pek çok şey var söylenecek...

Öncelikle sizlerden ricam bu festivalle ilgili her türlü değerlendirmenin bu bölümde olmak kaydıyla özgürce yapılabileceğidir...En azından benim görüşüm budur...Yalnızca hakaret ve küfür içermemeli eleştirilerimiz...En ağır eleştiriyi küfür ve hakaretsiz de yapabilirsiniz.Bu mümkün...

Fakat gördüğüm kadarıyla derdinizi pek iyi anlatamıyorsunuz...Böyle oluncada dışardan bakıldığında haklı olduğunuz konuda da haksız duruma düşebilirsiniz...

Size önerim hangi konuda ne şeklde bir yanlışlık oldu? Hangi prensipler ihlal edildi? Bunları yazmanızdır...Böyle olursa yapılan eleştirilerin haklı ve haksızlığı daha açık ve tartışmasız ortaya çıkacaktır...Ayrıca artık kuru laftan çok fotoğraf ve video kayıtlarıyla bir konuyu anlatmakta mümkün.

Muhakkak doğru demiyorum ama işte Size Bir Eleştiri Örneği:

Birinci olan miski takımın erkeğin kumaşı güzeldi, ancak kanat düşürüyordu ve bunu herkes gördü. Ayrıca dişinin kuyruğuda (1)bir e (0) sıfırdı..Buda görüldü... Şimdi şu sorular cevaplanmalı:::

1-Hal böyle olunca bunu takım esasen yarışmadan diskalifiye edilmelimiydi???
2-Yoksa bu oluksuzluklardan dolayı puanı mı düşürülmeliydi???
3-Diskalifiye edilmediğine göre, puanı düştümü?
4-Düştü ise bu kadar eksikliğine rağmen ,böyle teknik kusurları gözükmeyen ikinci olan takımın önüne nasıl geçebildi???

İkinci Eleştiri:Puan cetvelleri diğer cinslerde kafeslere asıldı? Bursada söylendiği ve söz verildiği halde şebapta neden asılmadı?
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

12/4/2010, 8:32 am
Çok fazla yanlış yapıldı, karışıklık oldu, haksızlık yapıldı, düzen olmadı, katılım çok azdı sonuçta tam bir fiyaskoydu diyebilirim istanbula hiç yakışmadı...
yavuzduman
yavuzduman

12/4/2010, 9:23 am
Öncelikle bu festivalin kapsamının irdelenmesi gerekir... Sonuçta bu İstanbulda bir ilk.. Maalesef istanbul "büyük bir şehir" değil "kocaman bir köy" İ

İSTANBUL adıyla anılacak bir festivalin; 15.000.000. kişilik binlerce kümesin olduğu mega kent daha güzel festivalleri hakediyor.Bunu başlangıç saymak gerekir...

1- Daha geniç çapta, çok sayıda derneğin işbirliği ile, yada etkinliğini göremediğimiz federasyonun öncülüğünde yapılması gerekir..

2-Valilik yada büyük şehrin desteğinin alınması ve daha merkezi bir yerde yapılması gerekir..

3-Profesyonelce organize edilmesi gerekir...

Yapılan bu festivali bir iyiniyetle yapılmış Adem beyin Ferdi çalışması olarak görmek daha doğru olur.. Bir kişinin İstansbulda bu çapta bir organizasyona cesaret etmesi kusurlarıyla da olsa başarı sayılmalıdır.

En son yavuzduman tarafından 12/4/2010, 10:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
hüseyin-41
hüseyin-41
Ad Soyad : hüseyin eraslan
Forum Kayıt : 07/03/10

12/4/2010, 10:23 am
FESTİVAL OLDU MESTİVAL İZMİTTEN KALK OTOBÜSLE ESENLER ORDAN METROYLO MERTERE ORDAN METROBÜSLE AVCILARA ORDAN OTOBÜSE BİN KIRKBEŞ DAKİKAYA BÜYÜKÇEKMECEYE GİT BUYOL TOPLAM 3,5 SAAT SÜRSÜN 14,30DA FESTİVAL ALANINDA BİR TANE KUŞ YOK BİR KİŞİ ELİNDE MİKROFON KONUŞUYOR DİNLEYEN YOK ANLAYACAĞINIZ TAM BİR FİYASKO ONDAN SONRA AYNI YOLU GERİ DÖN ELDE VAR SIFIR.DAHA ORGANİZE FESTİVALLER DİLEĞİYLE
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

12/4/2010, 10:27 am
BUNDAN SONRA İSTANBULDA KUŞ KONUSU GEÇTİMİ O MEMLEKETE İSTANBUL DEMİYECEĞİM ORANIN ADI ARTIK OSAMA...

DAĞIN BAŞINDA OVANIN GÖBEĞİNDE EN YAKIN BENZİNLİK GÖZLE NOKTA KADAR GÖRÜNÜYOR ACIMIZDAN ÖLECEKTİK OSAMADA...
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

12/4/2010, 12:18 pm
Yazılara bakıyorum. Nerde yürekli insanlar. İsim vererek neden konuşmuyorsunuz. Neden açık açık yazmıyorsunuz. Ben yazarımda , yürekli gecinen insanlarda olay kendilerine dokununca başkalaşıyorlar. Kırıldım. Banamı kaldı, olayları bilmeyenlere aktarmak. Usta Usta deyip göklere çıkardığımız kişilerin ne hale düşdüklerini yazmak bizemi düşer.

Yazmıyacam onun icin. İnsanların yaptıkları, Ustaların tavırları ve ustalardan cıkan kuslar, onların aynasıdır. Çıkan kuşlar o usta icin , İşte ben böyle bir ustayım derler. Anlayana..

Alp / Bursa
kerimikiz1953
kerimikiz1953
Ad Soyad : kerim ikiz
Doğum Tarihi : 01/01/53
Forum Kayıt : 30/08/08

12/4/2010, 12:53 pm
sayın alp yazılarından dolayı açık ve net yazdığın için sana teşekürler edrim mert olduğun için saygılar
kerim ikiz 1953 ist
yavuzduman
yavuzduman

12/4/2010, 12:54 pm
alpc demiş ki:Yazılara bakıyorum. Nerde yürekli insanlar. İsim vererek neden konuşmuyorsunuz. Neden açık açık yazmıyorsunuz. Ben yazarımda , yürekli gecinen insanlarda olay kendilerine dokununca başkalaşıyorlar. Kırıldım. Banamı kaldı, olayları bilmeyenlere aktarmak. Usta Usta deyip göklere çıkardığımız kişilerin ne hale düşdüklerini yazmak bizemi düşer.

Yazmıyacam onun icin. İnsanların yaptıkları, Ustaların tavırları ve ustalardan cıkan kuslar, onların aynasıdır. Çıkan kuşlar o usta icin , İşte ben böyle bir ustayım derler. Anlayana..

Alp / Bursa

Festivalden sonraki ilk yazımda festivaldeki en büyük hatalardan biri gözüken çiftli miskilerle ilgili olayın, şebap kuralları, prensipleri açısından incelenmesine kapı araladım...

Avami tabirle takke düşsün kel görünsün...Festivalden öncede dediğim gibi,iyiye iyi kötüyede kötü densin...Açıklıktan şeffaflıktan zarar gelmez..Yeterki seviye muhafaza edilsin,olay mahalle kavgası üslubunda tartışılmasın,benim arkadaşlardan tek ricam budur...

İşte demokratik platform isteyen usulüne uygun olarak fikirlerini söylüyor..Bu ortamı bize sağlayan arkadaşlarımıza ve seviyeli tartışmayı,eleştiriyi bilen forum müdavimi tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim..
fatih_27su
fatih_27su
Ad Soyad : fatih
Forum Kayıt : 24/04/08

12/4/2010, 3:45 pm
sayın ADEM ÖZGİL; SAYIN OKTAY TOPÇU SANA MADAL YAMI TAK TI; YOKSA SEN Mİ SAYIN OKTAY TOPÇU YA, MADAL YA MI TAKTIN....... KOS KOCA İSTANBUL METROPOL ŞEHİR FESTİVAL DÜZEN Lİ YOR İŞİMİZİ GÜCÜMÜZÜ BIRAKIP GELİYORUZZ İLGİLENEN YOK... BU MU FESTİVAL ANLAYIŞINIZ BUMU TÜRKİYE GUVERCİN CİLİGİNİ AVRUPA STANTLARINA TAŞIMAK; BUMU FEDARASYONLAŞMAK; EGER BUYSA İLGİLİ ARAKDAŞLAR KİM SE KINIYORUM...... DAHA DA İST LA GELMEM..... ALLAH ÇARŞINIZA PAZAR VERSİN... KARAMAN DAN YAŞAR BAŞ
Anonymous
Misafir
Misafir

12/4/2010, 5:33 pm
aliihsan demiş ki:rasul seni canı gönülden kutluyorum vede görüşüne katılıyorum zaten festivallerin çoğu kuş pazarına dönmeye başlamadımı kalp kırmakla dili olmayan hayvanın hakkını yemekle kimin eline ne geçiyor anlayamıyorum lafa geldihi zaman elhamdulilah müslümanız hayırlı akşamlar

Ali İhsan Abi baksana cadı kazanı gibi. Böyle Festival yada festivaller olacaksa hiç olmasın biz bu şebabı ileri götüreceğimize geri götürüyoruz. Ben Artık Bu şebabı Kümesimde bakarım. Bir yere Dişi Kuşuda Yumurta kıçında götürürüm. ;)
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN
Ad Soyad : Erdal
Doğum Tarihi : 28/07/82
Forum Kayıt : 04/04/10

12/4/2010, 7:10 pm
Arkadaşlar kuşçulukta daha çok yeniyim tecrübem bile yok fakat bilgi almak ve bazı şeyleri öğrenmek için yazıları sürekli takip ediyorum. Festival olayında yazılanları okudum. Deniliyorki taraf tutuluyor, rant sağlanıyor vs. vs. bir kere insanoğlunun varolduğu her ortamda bu rantlar yaşanır her organizasyonda bunlar ortaya çıkar bunlar sadece güvercin piyasası yada yarışmaları için değil hepsi için geçerlidir. Ben Halkoyunları usta öğreticiliği yapıyorum ortamları kavgaları bir görseniz bunlardan çok farkı yok eksiği yok fazlası var adam kayıran, yandaşını kollayan, en ön saflara dostlarını çıkaran mı ararsınız hepsi var. Elbette bu tarz olaylar burdada olacak hee bunu normalmi karşılıyorsun derseniz asla normal karşılamıyorum ve asla olmamalı. Ama her sektörde yapılıyor ve insanoğlu bu tarz işler ve organizasyonlar yaptıkça ve rekabet sürdükçede devam edecektir. Bugün yanlış yapanlara kızanlar yarın bu işleri doğru dürüst yaparlarsa ne mutlu ama onlarda bize böyle yapıldı bizde aynısını yaparız zihniyeti ile hareket ederse hiçbirşey düzelmez. Bu yanlışlardan ders alınıp doğruyu bulmalı ve onu uygulamalı. Benim böyle durumlar için söylediğim tekşey hatasız ve yanlışsız birtek yaradan Rabbim vardır ve neyin doğru neyin yanlış kimin haklı kimin haksız olduğunu yine yaradan Rabbim görmekte ve bilmektedir. Böyle organizasyon yapanlar çok büyük bir yük altında oldukları için doğru kararlar vermek zorundadırlar bu yükün adı KUL HAKKI dır. Şayet kul hakkı yenirse bedelini dünyada ve ahirette öderler ve Allah' ın karşıma kul hakkı yla gelmeyin emri akla getirilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Aksi taktirde cezası çok büyüktür. Özet olarak kimin haklı kimin haksız olduğunu burda çözmek çok zordur çünkü her kafadan bir ses çıkar. Siz yaptıklarınızdan dolayı rahatsanız o zaman sorun yok demektir. Şayet sizin yazdıklarınız gibi İstanbul festivali yapıldı ise çok yazık etmişler ve kul hakkı yemişlerdir ama bu kimsenin yanına kar kalmaz.
körfezli
körfezli

12/4/2010, 8:19 pm
metropole yakışır şekilde festival olmuş istanbul gibi baya kalabalık olmuş?????????????????
ahmetalp
ahmetalp
Ad Soyad : AYKUT AKIN
Doğum Tarihi : 03/08/72
Forum Kayıt : 12/04/10

12/4/2010, 9:44 pm
HERKESE HAYIRLI GÜNLER DİLİYORUM,BENDE FESTİVALDE BULUNAN GELİŞEN OLAYLARIN İÇİNDE BİRE BİR BULUNAN VE HATTA ÇİFTLİ MİSKİLERDE YAPILAN OYLAMADA 2. VE3. KUŞUN PUANININ AYNI ÇIKMASINDAN DOLAYI PUAN CETVELİNİ TOPLAYAN OLARAK KEMALPAŞA'DAN DAVUT ARKADAŞIMLA O DALIN HAKEMLERİNİ ÇAĞIRDIK 2 HAKEMLE BİRLİKTE OKTAY ABİYİ ÇAĞIRDIK O ARADA SALONA İNSANLAR GİRMEYE BAŞLAMIŞTI 2.,3. MUKAYESESİ YAPILIRKEN ORADA PUANTAJLAR ORTADA OLDUĞUNDAN HALİYLE 1.KUŞ BELİRTİLDİ HAKEMLER DERECELENEN HAYVANIN OYLAMA SIRASINDA KANAT BIRAKMADIĞINI BELİTTİLER VE SAYIN AHMET AYKUTOĞLU ORADA KENDİ KUŞLARININ DAHA GÜZEL OLDUĞUNU İDDAA EDEREK KUŞLARI DERECEYE GİREMEYEN 1 TAKIM KUŞUNU ORTAYA ATTI SONRA 2. VE 3. TAKIMIN BELİRLENMESİ İÇİN ADANALI SEFA BEY KUŞLARI MASAYA ATMAYI TEKLİF ETTİ BU ARADA 2. VE 3. SEÇİLECEK KUŞLARIN BİR TAKIMIDA SAYIN AHMET BEYE AİTTİ SONRA KUŞLARI GÜNEŞ GÖREN BİR YERDE MASAYA BIRAKTILAR FAKAT ORTAM KALBALIKLAŞTI FAKAT KİMSENİN KİMSEYİ DİNLEDİĞİ YOKTU ORADA HAKEM HEYETİ SONUÇLAR ÇIKTIKTAN SONRA KUŞLAR TEKRAR DERECELENDİRİLSİN DERKEN SAYIN AYKUTOĞLU SİNİRİNE YENİLDİ VE KİMSE HAKKIMI YİYEMEZ BEN YOKUM ÇEKİLİYORUM DEYİP AGRESİFLEŞTİ ONUN YANI SIRA BURSA RUŞEN DE OLAYA ....FESTİVALİNİDE DEYİNCE ORTAM GERİLDİ VE TATSIZLIK BAŞLADI SONUÇTA BİZ BURADA GÖREVLİ OLDUĞUMUZ
İÇİN EKSİK BİR ŞEYİ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIRKEN FESTİVALİN GÜNAH KEÇİSİ OLDUK VE BENİM BU FESTİVALİ PROVOKE ETTİĞİM SÖYLENDİ.MAALESEFKİ ŞEBABÇI ARKADAŞLARIM KENDİLERİNDEN BEKLENEN ŞEBABÇILIĞIN ŞANINA YARAŞIR SAKİNLİĞİ GÖSTEREMEYİP SİNİRLERİNE HAKİM OLAMADIKLARI DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE İTİRAZLARINI YAPMADIKLARI İÇİN FESTİVALDE İSTENMEYEN TATSIZLIKLAR YAŞANDI OLMAMASI GEREKİRDİ AMA MAALESEF BU HEPİMİZDE VAR KONU KUŞLARIMIZ OLUNCA AKLIMIZLA DEĞİL KALBİMİZLE HAREKET EDİYORUZ BU ARADA TENKİTTE BULUNAN BAZI ARKADAŞLAR BAZI ŞEYLERİN NE ZOR ŞARTLAR ALTINDA YAPILDIĞINI NE KADAR ÖZVERİ GEREKTİĞİNİ UNUTMASINLAR HER NE OLURSA OLSUN YAPILAN FESTİVAL KUŞÇULUK ADINA YAPILMIŞ İYİ BİR ÇALIŞMADIR BAZI ŞEYLERİN DÜZELMESİ İÇİNDE HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKİYOR HERKESE SAYGILARIMLA.....HER NE OLURSA OLSUN BİZLER KUŞÇULUK AİLESİNİN FERTLERİYİZ İYİSİ İLE KÖTÜSÜ İLE İSTANBUL'dan AYKUT AKIN
ahmetalp
ahmetalp

12/4/2010, 10:06 pm
ARKADAŞIM TANIŞMIYORUZ AMA KUŞLARI İLK GETİRDİĞİNİZDE BIRAKTIĞINIZ ODAYI SİZE AÇAN ARKADAŞ BENİM BELKİ HATIRLARSIN KÜFÜRÜ BEN GERÇEKTEN DUYDUM AMA ŞUNU SAMİMİYETLE SÖYLÜYORUM SEN BURSANIN BEN İSTANBULUN GÜNAH KEÇİSİ OLDUM MAALESEF OLMASAYDI KEŞKE AMA OLDU BUNDAN SONRADA ARTIK BİZLERDE BU TİP ORGANİZASYONLARDA BULUNMAYAYIP TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ BENİMDE BEYAZ ÖNTEPE TAKIMLARDA YARIŞAN KUŞLARIM ORADAKİ HERKESİN BEĞENİSİNİ KAZANDIĞI HALDE VE BİRİNCİLİK GİBİ BİR İDDAAMIN OLMADIĞI EN AZINDAN 2. YADA 3. OLURUM DİYE DÜŞÜNÜRKEN DERECEYE BİLE GİRMEDİ BEN BUNU HAKEMLİK YAPAN ARKADAŞLARIN VİCDANLARINA BIRAKIYORUM MAALESEF BİRİLERİNİN ÖNÜ KESİLİYO BİRİLERİNİN ÖNÜ AÇILIYO FAKAT BU BÜTÜN YARIŞMALARDA OLUYO EN İYİSİ BUNDAN SONRA KATILMAMAK OLSA GEREK DİYORUM HAYIRLI AKŞAMLAR
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

12/4/2010, 10:10 pm
MİSKİ ERKEKLER DE DERECELER AÇIKLANIYOR 1. 2. 3 VS VS
BİRİNCİ SÖYLENİYOR TAMAM 2. SÖYLENİYOR TAMAM 3. SÖYLENİYOR KAFES NUMARASI ELİMİZDEKİ NUMARA AYRI...
AÇIKLANAN NUMARA BİZİM KAFES İÇİNDEKİ KUŞ BAŞKASININ???
SONRA 1. KUŞTAN 2. KUŞ ÜSTÜN OLDUĞU SÖYLENİYOR VE ORTAYA DAVET EDİLİYOR...
KUŞLAR YAN YANA GELEREK BARİZ FARK ORTAYA ÇIKIYOR VE CENTİLMENLİK ADI ALTINDA LAF SÖZ OLMAMASI ADINA RCALARLA 1.LİK ARKADAŞA BIRAKILIYOR... BANA GÖRE 1. LİĞİ BIRAKN KUŞ ZATEN BİRİNCİ AMA NUMARALARI KARIŞIP KAFESTE FARKLI KUŞ OLAN KUŞ ALAKASIZ BİR DERECE ALMASI AYRI BİR SORUN... ŞİMDİ KAFAM BAYA KARIŞIK İYİCE TOPARLANSIN BAYA OLAN BİTENLERİ NET BİR DİLLE AKTARMAYA ÇALIŞACAĞIM...

KUŞ BUDUR AĞZI VAR DİLİ YOK BUNUN HAKKI YENEMEZ...
BİRİNCİLERİ GÖRDÜK NE OLDU İYİ KUŞLAR YA DERECEYE GİRMEDİ YADA BİRİNCİDEN ÜSTÜN OLDUKLARI HALDE 2.3. OLDULAR GELMİŞ GEÇMİŞ OLSUN....

YARIŞMAYA KUŞ ATMICAZ DİYENLERİDE GÖRDÜK ÖNCEDEN YARIŞMIŞ KUŞLAR TEKRAR SAHNELERDE MİLLET SALAK DEĞİL KUŞU TANIMAYACAK KADAR... BIRAKIN DÖNEN DOLABI ANLAMASINLAR AMA BENİM GİBİ GÖRDÜĞÜNÜ UNUTMAYAN İNSANLARA BUNLAR SÖKMEZ...
BAŞKA KUŞMU KALMADI 300 TANE KUŞTAANDA ÇIKARA ÇIKARA AYNI ÇİFTİ ÇIKARDIN BE ADAM...

BIRAKIN KUŞÇULUĞU, MERTLEĞİ, ARKADAN ÖNDEN KONUŞTURMAMAYI SİZLERDEN CACIK OLMAZ CACIK... LAF AĞIZDAN ÇIKTIĞINDA ARKASINDA DURACAK ADAM GEREK... EĞER TAVUK VİCDANLI DEĞİLSE...
ahmetalp
ahmetalp

12/4/2010, 10:18 pm
BUNU ÖNLEMEKTE BİZLERE DÜŞÜYOR GÖNÜL DERNEKLERİ KURULSUN HER KUŞ KAYIT ALTINA ALINSIN KİMSE YANAŞMIYOR AMA MARKA SİSTEMİ OLMADAN BU İŞ OLMAZ ŞAMPİYONLUK ALAN KUŞ BİR DAHA NORMAL YARIŞMA DA YARIŞMASIN O SENENİN ŞAMPİYONLARI SENE SONUNDA KENDİ ARALARINDA YARIŞSIN AYNI KANARYALARDA OLDUĞU GİBİ BAK O ZAMAN BU BAHSEDİLENLER OLUYOMU AMA KİMSE YOĞURDUM EKŞİ DEMİYO ÇÜNKÜ HERKESİN BİR YERLERİNDE ÇAMUR VAR O YÜZDEN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ BİZLER SADECE BURADA YAZAR DURURUZ
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

13/4/2010, 6:16 am
1- Disi kus baska, erkek kus baska. Disi disiyle, erkek erkekle.
simdi ben bazen goruyorum devasal kuslar. ama gozleri yerde yem arıyor. Bazı kuslar var daha kucuk. kafası gogsunden daha geri, asker gibi duruyor. Işık sacıyor..ben devleri besliyecegime daha kucuk askerleri beslerim. sahsi gorusum. Keski devler,asker olsada hepbirlikte onları beslesek.
2- Bu mavi erkek guzel bir kus. Ben elektrigi aldım. Daha otesi senin yazılarında saklı fakat, oyle kac tane kus bulunur. keski resimleri olsada herkez gorse. Ama bu kusada masallah dememek yaradana saygısızlık olur.
3-Ben kisilere takılmam. Bugun laf soylerim , yarın baska dogru bir olayda alkışlarım. Belki bende hata yapabilirim. Fakat bile bile yapmam. Bu siteler nicin var. haksızlıklar anlatılsın. destek bulsun diye var.
4- Festival öncesinde antalyada tatilciler vardı. Kac ay once kuyruk duzenleri ile ilgili yazılar yazıyordum. Turkiyede ilk yazılar. Kimsenin umrunda değildi. Kararlarda şu kuyruk şu kadar puan alır, şu hatadır şu olur dendimi? Konuların oraya gelmesi bile istenmemiştir. Neden.. Sonra kime satacaklar kusları? Eğri oturalım, fakat doğru konuşalım. Bir sağ tokat bir sol tokat la olmaz bu işler. Kuyruk; kuş üzerinde herkez tarafından ugrasılabilecek , anlasılması kolay, yerlerden biri.
5- Oktay abide bence cok akıllı biri. Bayilik sistemini trde herhalde ilk kuranlardan. Ticaritine biz bişi demiyoruz. Helal olsunda, bari doğru kuşları üretmeye calısalım. Hatalılara neden derece yaptırıyorsunuz. Kuş yoksa, bunlara derece merece yok diyecek babayiğit yokmu?
6- Kusu olupta, sinirlerine hakim olamamakta doğru bir olay değil. Orda susarsın, burda yazarsın. Yeni nesil, internete bakmadan iş yapmaz. Daha ileriye gidecez. Hep birlikte..Ben inanıyorum. Fakat bu birlikteliğe ticari bakış acısı girdimi, hic bir yere gidemeyiz. Tecrubelerle sabit. Kuş satmakta ayıp bişi değil. Ben karşı falanda değilim. Fakat bırakalım beslediklerimizi oturup konuşalım. Çok net çıksın meydana özellikler. Bende okusam, 9 yaşındaki çocukta okusa, dedemde okusa.. anlaması gerekir bişiler. Güzellik cok zor bir kavram değil.
gebzeli halit
gebzeli halit
Ad Soyad : halit eğrekçi
Forum Kayıt : 13/04/10

13/4/2010, 5:20 pm
festivalde beklenilen katılım olmadı kuşum var diyenlerin kuşları yalan oldu yeni moda internet kuşçulugu
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

13/4/2010, 7:42 pm
hepinizden ricam

bu festival oldu bitti yaşananları az çok herkez gördü duydu daha fazla eşelemek karıştırmak şebapçıları birbirine küstürmek bölmek bizi dahada geriye götürecegini düşünüyorum kesinlikle olanları tastiklemiyorum fakat bu festivali unutmak herkez için daha hayırlı olacagına inanıyorum. hata yapanlar sanırım nerede hata yaptıklarını kendileri anlamışlardır. bundan sonra daha iyi kararlar daha iyi festivaller olması adına neler yapabiliriz bunları tartışmaya devam edelim olanlar bir talihsizlikti

saygılarımla forum admin
konyalı
konyalı
Ad Soyad : ayhan
Forum Kayıt : 09/11/08

13/4/2010, 9:55 pm
evren kardeşimizin anlatmasına göre jüride sarı yerli oktay topcu ve badici fikrek mavi ve çakmaklı jürisinde görevli kişilermiş bunlar mustafa ulgene mavi çakmaklı kuşları en çok satan kişiler badicinin kumesini komple aldı kuyumcu mustafa kuyumcu mustafanın kuşu dururken elbetde evrenin kuşu dereceye girmez evren kardeşimizde bunlardan mavi çakmaklı almış olsaydı dereceye girerdi bunların kuşları iyi olduğu için değil yanlış anlaşılmasın hem satıp hemde dereceye sokmasalardı dahada kuş satamazlar o yuzden benim bildiğim mavi ve çakmaklı kuşun tırnağı beyaz olursa diskalifye olurdu ama juri satmışise olmuyormuş hemde dört tırnağı beyaz bu konular için oktay topcu bey bir açıklama yapması lazım

bu işin çok güzel bir açıklaması olur evren kardeşimiz bahsettiği kuşu dişi olduğunu resmen isbat ederse bedici fikret ve oktay topcu birlikde bir video çekerek evren öktem kardeşimizin kuşu bir hatamız yüzünden diskalifiye edilmişdir kendisinden çok çok özür dileriz diyerek site yineticisine video görüntüsünü gönderip yayınlasınlar

işde arkadaşlar bu bizim gözümüzde buyutuğumuz sarı yerli oktay topcu allahın evine giden hacı okaty topcu
Similar topics