{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

+20
kuscu0424
selami şık
alihanyakup70
cucu
ali yılmaz
chema
ysfkorkmaz
türker saygılı
alpc
mehmet bilgin
umb26
capslock967
fatih_27su
akrep
murat_yetgin
kahvecişaban
Forum Admin
YARIMDÜNYA55
Yumurtacı Gökhan
ERTAN ÇAM
24 posters
ERTAN ÇAM
ERTAN ÇAM
Ad Soyad : ERTAN ÇAM
Doğum Tarihi : 10/02/79
Forum Kayıt : 26/01/09

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım Empty { Çakmaklı & Gök } Şebap Hakkında Paylaşım

27/5/2009, 5:06 pm
Şebabın olmazsa olmazı fizik ve ayaktır. İyi bir çakmaklı kara taneli ve parlak olmalı..
Yumurtacı Gökhan
Yumurtacı Gökhan
Ad Soyad : gökhan bozkuş
Forum Kayıt : 02/05/09

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

31/5/2009, 11:06 pm
benım ıcın kuşun orantılı olması herşeyden önce gelır kuş kazma olmamlı iri olması her şey demek değldır kuş ılk önce kuşa benzemelı
YARIMDÜNYA55
YARIMDÜNYA55
Ad Soyad : BAKİ BATUR
Doğum Tarihi : 19/11/76
Forum Kayıt : 15/01/09

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

3/6/2009, 3:52 pm
yine miski ve kürenkte olduğu gibi fizik duruş paça vs fark olarak zeytin gaga pullar zeytin tırnaklar yine siyah vede gümüşlük diye biliyorum saygılar
Yumurtacı Gökhan
Yumurtacı Gökhan

3/6/2009, 11:07 pm
çakmaklı ve mavinin göğsü ne kadar beyaz olursa okadar makbuldür benim sayfamda görüldüğü gibi....
Anonymous
Misafir
Misafir

3/6/2009, 11:14 pm
miskinin gogsu sarı olunca makbulde cakmalının nıye beyaz olunca makbul oluyor bu celıskı degılmı
Yumurtacı Gökhan
Yumurtacı Gökhan

3/6/2009, 11:18 pm
miski yavrusunun göğsü mor tonu daha ağır olur gerçek mavi çakmaklının göğüs tonu daha açık olur yani koyu olunca miski yavrusu olduğunun işaretidir . (evren öktem açıklarsa daha çok sevinirim.)
Anonymous
Misafir
Misafir

3/6/2009, 11:20 pm
kardes bunu soylerken neye gore soyluyorsun beyaz goguslu cakmaklımı olur allah askına yapma boyle sana bunu kım dedı bılader
ERTAN ÇAM
ERTAN ÇAM
Ad Soyad : ERTAN ÇAM
Doğum Tarihi : 10/02/79
Forum Kayıt : 26/01/09

4/6/2009, 5:44 pm
erkekte gögüs çok hafif olmalı ama patlıcan gibi olursa kafa bizim istediğimiz özelliklere göre bir ton mat olur oda sevilmez

dişide hiç olmasın kara taneli yapabiliyorsan

ama o istediğimiz tanede olan kuşlar da hafif gögüs olur

istesende gögüsü silemezsin gögsü silersen taneyide kaybedersin özellikle erkekte çil olur
yada biz böyle biliyoruz saygılar......
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

22/7/2009, 8:37 pm
İRFAN KINALIBAŞ ESKİŞEHİR ...

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4835%20%28Large%29
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4960%20%28Large%29
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4963%20%28Large%29
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4970%20%28Large%29
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4971%20%28Large%29
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım DSCF4979%20%28Large%29

En son Forum Admin tarafından 25/7/2009, 5:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Forum Admin
Forum Admin

22/7/2009, 8:42 pm
YAŞAR KARARAN İZMİR

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım Grnt020
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

25/7/2009, 5:33 pm
SELAM ARKADAŞLAR İLK ZAMANLAR BENİM BİLDİĞİM KADARIYLAN ON BEŞSENE ÖNCELERİ ÇAKMAKLININ GÖĞSÜ İSBİRTOLUYDU SONRADAN TALEB NERDEN GELDİ ONU BİLMİYORUM İSBİRTOSU OZ OLANINI MAKBUL SAYDILAR ONUDA BULUNCA HERKEZDE ÇOĞALDI PARA ETMEZ OLDU HERKEZ ELİNDEKİNİ ÇIKARDI İÇİNDE BENDE DAHİL OLMAK ÜZERE 150 KANAT ÇAKMAKLI MAVİM VARDI BİR ANDA YOK ETDİM BENİM UNUTMUŞLUĞUM OLABİLİR TIRNAKLAR SİYAY GAGA SİYAH BENEKLER SİYAH OLUR BU BENİM KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR BURADAN HERKESE SAYGILAR SUNAR İYİ AKŞAMLAR DİLERİM
Anonymous
Misafir
Misafir

25/7/2009, 9:28 pm
bence alttakı kusun gogsu cok ama ustekı tam benım sevdıgım cınsten benım sahsı gorusum boyle zevk meselesı saban abının dedıgı gıbı 10 15 sene once benımkılerde boyleydı
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

27/7/2009, 6:32 am
nasılki miskinin kınalısını ararsak çakmaklınında gögüsünde ispirto olacak...
kim ne derse desin beni bağlamaz...
benim besleyeceğim çakmaklı ve gök ispirtolu olaçak....
bana göre irfan abinin çakmaklıları çok güzeller... benim çakmaklı anlayışıma hitap eden kuşlardır...
saygılar...
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

27/7/2009, 8:33 am
MERHABALAR BEN İRFAN BEYİN ÇAKMAKLIYI NİĞDEYE GETİRMİŞLERDİ BİRE BİR ORDA GÖRDÜM BU ZAMANA KADAR GÖRDÜM EN İYİ ÇAKMAKLILARDAN BİRİSİ ALLAH SAYİBİNE BAĞIŞLASIN
akrep
akrep

27/7/2009, 9:14 am
BÜYÜKLERİMİZ GÖK ÇAKMAKLININ GÖĞÜS RENGİNİN AZ OLANININ DAHA MAKBUL OLDUĞUNU SÖYLERLER.
HATA VE HATTA HİÇ OLMAYACAK YOĞURT GİBİ OLACAK DERLER

BENCE İSPİRTO OLACAK AZ VEYA ÇOK AMA KESMESİ ÇOK DÜZGÜN OLACAK MİSKİ KÜRENKLERDE OLDUĞU GİBİ
fatih_27su
fatih_27su
Ad Soyad : fatih
Forum Kayıt : 24/04/08

27/7/2009, 9:18 am
akrep demiş ki:BÜYÜKLERİMİZ GÖK ÇAKMAKLININ GÖĞÜS RENGİNİN AZ OLANININ DAHA MAKBUL OLDUĞUNU SÖYLERLER.
HATA VE HATTA HİÇ OLMAYACAK YOĞURT GİBİ OLACAK DERLER

BENCE İSPİRTO OLACAK AZ VEYA ÇOK AMA KESMESİ ÇOK DÜZGÜN OLACAK MİSKİ KÜRENKLERDE OLDUĞU GİBİ

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu zemin bey; hem nalına hem mıkına vurmuşsun daha net açıklarsan sevinirim
Forum Admin
Forum Admin

27/7/2009, 9:31 am
miskinin mazisinde eski urfa miskilerin gögüslerinin olmadıgı bunları sarısı bol kuşlarla kırılarak şimdiki şebapların elde edildigi bunları bazı kuşcu abilerimiz işledigi ve gögüslerinin doldurduldugu yazılmıştı.

şuanki elimizdeki çakmaklılarda o eski urfa miskileri gibi ham madde işlenmemiş durumunda olabilir mi ?

bu kuşlara gögüs miskiye nasıl işlendiyse çakmaklıyada işlene bilir mi ?

gögsü işlenik bir çakmaklımı yoksa gögsü silik bir çakmaklı mı hedafimiz olmalı ?
akrep
akrep

27/7/2009, 9:55 am
MERHABA FATİH KARDEŞİM BEN GEREKENİ YAZDIM TARTIŞMALARA AMAN VERMEMEK İÇİN ŞİMDİ BAŞKALARI GİBİ KESTİRİP ATALIMI OLMAZ,MI DİYELİM

GÖĞÜSÜ AZ OLAN MİSKİ VE KÜREKLER GÖĞÜSÜ AZ OLUYOR DİYE ŞEBAB OLMUYORLARMIDA ÇAKMAKLIDA İSPİRTO OLUR YADA OLMAZMI DİYELİM
KİŞİLER ZEVKİ İÇİN KUŞ BESLER BENİM İÇİN FARKETMEZ ÇAKMAKLIDA AZ GÖĞÜS RENGİ VE YA ÇOK YETERKİ DİĞER ARANAN ÖZELİKLER YERİNDE OLSUN
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

27/7/2009, 2:20 pm
bana görede evren kardeşin çakmaklıları ve yeni mavi yavruları birde şimdi istanbulda gökhan bozkuştan adem beye geçen çakmaklı takımın dişisi adem beyin niğdede attığı takımın erkeği ama bakın burada bu tip kuşlar o kadar azki onun erkeği bunu dişisi diye söylüyoruz ama gördüklerimden bahsediyorum evren kardeşin attığı bütün fotolardaki çakmaklı ve mavi yavruların hemen hemen tamamı çok güzel bu arada evren beyide hiç tanımam niğde festivali biterken tanıştık birde buradan yazışma olarak tanırım ya insanlar ne hale geldi fikir açıklarken bile menfaatimiz varmı yokmu diye açıklama yapmak zorunda hissediyoruz ya valla helal olsun bize hepinize selamlar tekrar yazayımda burada ki kayıtlı kişilerin içinde birtek gökhan bozkuşu ve adem özgili tanırım onlarıda yanlızca ihalelerde görmüşümdür saygılar sunarım
Yumurtacı Gökhan
Yumurtacı Gökhan

30/7/2009, 4:32 pm
festıvalda derece alanlara bakarsanız sorunun cözlduyunu görürsunuz arkadaşlar ısportosu cokazolacak mıskı değıl arkadaşlar cakmaklı mavıden basedıyoruz gösumorolacak dıyen arkadaşlara hayata başarılar......
Anonymous
Misafir
Misafir

30/7/2009, 9:06 pm
kardes sanada hayatta basarılar festıvalde kım puan verıyor puanı verenler ne kadar cakmaklı beslemiş,siz ne kadar cakmaklı besledınızde gogsu beyaz olucak dıyosunuz festıval basarılarına goremı kus beslıyosunuz asıl sıze basarılar...
murat_yetgin
murat_yetgin

31/7/2009, 6:51 am
HERGANGİ BİR ORGANİZASYONDA VEYA FESTİVALDE KARGA DALINDADA KUŞ YARIŞTIRILSIN... BEN GÖTÜRÜP
İKİ KARGA ATAYIM... KARŞISINA KARGA ATAN OLMAZSA BENİM KARGALARDA ŞAMPİYON... SİSTEM YANLIŞ BAYŞAN... NASIL 45 PUANI ALAMAYAN ÖĞRENCİ SINIFTAN GEÇEMİYORSA... BELİRLİ BİR PUANIN ALTINDA KALAN KUŞLARDA RAKİBİ OLMASA BİLE DİSKALİFİYE EDİLECEK... 50 PUANLA ŞAMPİYON OLMUŞ... İŞTE BEN BUNLARA GÜLERİM...
BİRDE KİMİN NE BESLEDİĞİ NE SEVDİĞİ DEĞİL BEN BAŞKASI İÇİN VEYA BİRİLERİ İÇİN KUŞ BESLEMİYORUM... BEN KENDİ ZEVKİME KUŞ BESLİYORUM... BANA GÖRE İSPİRTOSUZ ÇAKMAKLININ KINASIZ MİSKİDEN FARKI YOKTUR... VE ÜSTÜNE BASA BASA DİYORUM BUNDAN 10 SENE ÖNCEKİ ÇAKMAKLILAR YOK... BOZLA İŞLENMİŞ RENGİ AÇILMIİŞ İSPİRTOSU SİLİNMİŞ GAGASI BOZULMUŞ GÖZLERİ BOZULMUŞ KUŞLAR... HERŞEYDEN ÖNCE FİZİĞİNİ KAYBETMİŞ..

GÖKHAN KARDEŞİMİZİN ADEM BEYE SATTIĞI ADEM BEYİNDE MUSTAFA BEYE SATTIĞI ÇAKMAKLILARI YARIM METREDEN ÇIPLAK GÖZLE GÖRDÜM... MUSTAFA BEYİN ORDA..
BENİM ÇAKMAKLI ANLAYIŞIMA SADECE KUMAŞ RENGİ HİTAP ETTİ... O KADAR...
umb26
umb26
Ad Soyad : U. Murat BAYAR
Doğum Tarihi : 22/07/81
Forum Kayıt : 29/01/09

31/7/2009, 7:27 am
Herkes gönlünden geçeni yazıyor şöle olmalı böle olmalı ama piyasaya hakim olanlar şu anda ispirtosuz olan makbul diyor hele bir şu ispirtosuzlardan bizlere güzelce bir dağıtsınlar ondan sonra yine eskiye döneriz nasipse. :D Kendimizi yormaktan ve kırmaktan başka bir şey olmuyor tartışınca; ağalar neyi makbul görürse onu besleyecez yarışmalarda birinci olucaz. :affraid: :affraid: Valla ALLAH bize sabır bu simsarlarada selamet ve vicdan versin. Varsın bi 5 10 senede çakmaklının göğsü ispirtosuz olsun. O bitincede arapta saz kanat moda şimdiden hazırlık yapın lol! lol!
umb26
umb26
Ad Soyad : U. Murat BAYAR
Doğum Tarihi : 22/07/81
Forum Kayıt : 29/01/09

31/7/2009, 7:35 am
ÇAKMAKLININ BABASI BU TABAN TÜYÜNÜ AÇICAZ DİYE KIRDILAR BUNU GİBİ KUŞLARI SONRA BU KUŞ TU KAKA OLDU.NİYE RENGİNİ AÇTIKLARI KUŞLARDA İSPİRTO KAYBOLDU. KAÇ TANE KALDI BU KANLARDAN ACABA TÜRKİYEDE. BU KUŞUN SOYUNUN HİÇ YOKSA BENİM BİLDİĞİM 20 SENESİ VAR AYNI KÜMESTE NASIL ORJİNAL ÇAKMAKLI İSPİRTOSUZ OLUYOR ACABA?
murat_yetgin
murat_yetgin

31/7/2009, 7:39 am
BU KUŞLARIDA ÇIPLAK GÖZLE GÖRDÜM... RESİMDEN FİLAN DEĞİL... BİR YIL
İÇİNDE GÖRDÜĞÜM ÇAKMAKLILAR ARASINDA EN DÜZĞÜNÜ VE ORJİNİ BU KUŞLAR... İRFAN ABİYİ TAKDİR EDİYORUM.. BÖYLE KUŞLARA SAHİP ÇIKIP BESLEDİĞİ İÇİN...
akrep
akrep

31/7/2009, 7:50 am
İRFAN ABİNİN ÇAKMAKLI ERKEĞİNİ NİĞDE CANLI GÖRMÜŞTÜM O AYARDA KUŞ GÖRMEDİM ÇAKMAKLI OLARAK O PARLAKLIKTA O GÖĞÜS TONANAJ RENGİ BOYUN KESMESİ HER KUŞTA OLMAZ ÇOK HARİKA BİR KUŞ TÜYÜNCE YAVRU ALIN
ARKADAŞLAR BİRDE EN ÖNEMLİ KONU ÖZLELİKLE GÖK ÇAKMAKLIDA ÇOK BELİRGİN OLUR YANAKTA KULAĞIN OLDU YERDE MATLIK OLUR BAKIN BU KUŞTA O YOK VE BU PARLAKLIĞA GÖRE BU GÖĞÜS TONAJI ÇOK HARİKA OLMASI GERKEN GİBİ
GÜLE GÜLE BESLEYİN SİZİ TEBRİK EDİYORUM BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKIP
BESLEDİĞİNİZ İÇİN PİYASADAKİ MODACI KUŞÇULARDAN OLMADIĞINIZ İÇİN

ALLAH EMANET OLUN MERSİNDEN KUCAK DOLUSU SELAMLAR
Anonymous
Misafir
Misafir

31/7/2009, 8:46 am
Kuşlar niye sizde kendi tarihinizi yapmadınız niye mağara duvarlarına resminizi çizmediniz biz böyle idik demediniz şimdi çok ayıp ettiniz kimse sizin tarihinizi bilmiyor. Sizin Orjinaliniz nasıldı acaba yoksa sizde ırkınız içindede çeşitleremi ayrıldınız. Alacağınız Olsun Kuşlar hep muamma içinde kalacaksınız. Bizlerde bizden sonrasına pek bişey bırakmayacağız ama bu resimler tarihe ışık tutacak tartışmalar devam edecek. Doğrusu buydu şuydu demiyorum çünkü benim yaşım kuşların tarihi kadar eski değil. Günümüzdeki usta abilerimizin yaşıda buna yetmez.

Şu kuşçulukta şunu anladım göze hoş gelen ŞEBAB dır. Belli bir kriter yok. Kimisi İspirtolu sever kimisi parlak sever bende şahidim Bu İspirtolu kuşlardan eskiden dolu idi şimdi çok azlar. Ama Kuşlar ne yapsın Talepe Göre şekil değiştiriyorlar. Nasıl Kuaförler Saçma sapan boya ve saç modelleri ile uğraşıp yapıp ve bunlarda talep görüyorsa kimine göre hippi kimine göre moda ise bu işte böyle oldu.
akrep
akrep

31/7/2009, 9:43 am
ZUAHHAHAAAAAHAHAHAAHA 100 1000 HAKLISIN RANTÇILAR KUŞLARIMIZI NE HALE GETİRDİLER GENELİKLE URFA BU İŞİ BELİRLİYOR İSTEĞE GÖRE KUŞ ÇIKARIYORLAR
murat_yetgin
murat_yetgin

31/7/2009, 9:51 am
akrep demiş ki:ZUAHHAHAAAAAHAHAHAAHA 100 1000 HAKLISIN RANTÇILAR KUŞLARIMIZI NE HALE GETİRDİLER GENELİKLE URFA BU İŞİ BELİRLİYOR İSTEĞE GÖRE KUŞ ÇIKARIYORLAR

URFA... NE İSTERSİNİZ BU URFALILARDAN... ADAMLARI RESMEN GÜNAH KEÇİSİ YAPTINIZ... BAŞINIZA TAŞ DÜŞSE URFALILARDAN BİLEÇEKSİNİZ...
EN GÖĞÜSÜ İSPİRTOSUZ ÇAKMAKLI İSTEMİŞSİNDİR ADAMALRDA ÜRETMİŞTİR... NE OLMUŞ TELEBE YÖNELİK ÇALIŞMIŞLARSA...
ŞİMDİ URFALILAR SUÇLU BİZLER MASUMMUYUZ... ?
Forum Admin
Forum Admin

31/7/2009, 9:56 am
kim ne talep etti bunlardan bi şeye ulaşamayızda bu kuş gögüslümü güzel gögüssüz mü onu tartışalım :)

olması gerekeni tartışalım
Similar topics