{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

+20
kuscu0424
selami şık
alihanyakup70
cucu
ali yılmaz
chema
ysfkorkmaz
türker saygılı
alpc
mehmet bilgin
umb26
capslock967
fatih_27su
akrep
murat_yetgin
kahvecişaban
Forum Admin
YARIMDÜNYA55
Yumurtacı Gökhan
ERTAN ÇAM
24 posters
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

31/7/2009, 6:44 pm
murat_yetgin demiş ki:ARAMIZDAKİ SİMSARLAR KİMLER.... BEN YAZAYIM SİZ ETRAFINIZDA BU TANIMA UYANLARI KUŞ SEVER VEYA SİMSAR OLARAK AYIRIN...
İYİ BİŞEYLER ÇIKARMAK ADINA KUŞ ÜRETİP İHTİYACI OALN KUŞU ALDIKTAN SONRA VEYA İHTİYAÇ FAZLASINI DAĞITAN HEDİYE EDEN VEYA ÜMESİNE VEYA KUŞ İÇİN YAĞPMIŞ OLDUĞU MASRAFLARI ÇIKARMAK İÇİN TALEP DOĞRULTUSUNDA SATAN KİŞİLER KUŞ SEVERDİR..

ELİNDE BİR SEPET PAZAR PAZAR DOLAŞAN... İHALEDEN PAZARDAN KÜMESLERDEN KUŞ TOPLAYAN... BUNLARI BAŞKA PAZARLARDA SATAN... SATMAK İÇİN KUŞ ÜRETEN... ELİNDE İYİ BİR KUŞ OLUP SAĞDAN SOLDAN TEMİN ETTİĞİ YAVRULARI O KUŞUN YAVRUSUYMUŞ GİBİ HİLELERLE SATANKİŞİLERDE BANA GÖRE SİMSARDIR...

AMA ŞUNUDA UNUTMAMAK LAZIM... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN... BEŞ PAMAĞIN BEŞİDE BİR DEĞİL...

Bu konuda Murat'a katılıyorum...arkadaşlar isim isim diye merak ediyorlar,kimse isim veremez yanlış olur...neden derseniz,ismi merak edilen insanlar,kimine ticari kişiliğiyle kimi insanada şebabçı kişiliğiyle yaklaşır....bana iyi gelen sana kötü gelebilir...bu sebeple verilecek isimler yanlış olabilir...Ama sağdan soldan aldığı yavru kuşları veya kendi ürettiklerini şunun ünlü kuşun yavrusu diye yalan yere satanlar büyük terbiyesizlik yapıyorlardır...
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

31/7/2009, 6:46 pm
ne miskiden cıkaçak... ağzı olan konuşuyor... gökle bozlağı eş ettiğin zaman kınasını siliyor göğüsü kabak gibi bembeyaz çıkıyor... miski ile çakmaklıyı kırınca bumu çıkıyor... peki bu gaganın siyahlığı.... onu açıklayın...

benim küçüklüğümden bu güne kadar her geçen yıl kuşların renk tonları biraz daha açıldı... koyulaşmadı... miski ile kıra kıra ispirtosunu sildiler derseniz inanırım... ama miski ile kırarak ispirto yaptınız derseniz işte buna gülerim...
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

31/7/2009, 6:48 pm
sayın admin yukarıda ki çakmaklıya miski kürenk girmeden o gögüs morlugunu devam ettirsinler kendi kanıyla ben kuşseverlikten vazgeçerim.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 6:51 pm
siz gülmeye devam edin murat bey. benim iddiam çok basit.2 mor gögüslü çakmaklıyı eş edin 2 veya 3 nesil sonra yavrularından aynı moru alırsanız ben özür dilerim.
türker saygılı
türker saygılı

31/7/2009, 6:54 pm
Admin kardeş Çakmaklı da veya Gök te,,,miskilik külenklik varsa zaten biryerinde atar,kendinde bulamazsan yavrusunda kesin atar,kısa zamanda meydana çıkar öyle ömür boyu gitmez,bugün çakmaklı satın alacam diye gezen bir çok insan miskiden çıktığından anlamadan veya birilerini kandırırız diyerek çakmaklı satın alıyorlar ...niye .....alalım üretelim para kazanalım,ama bilerek ama bilmeyerek yanlış yapıyorlar...yanlış üretilen her şebabın,bu camiaya zararı vardır...Çakmaklı'nın miskiden,Gök'ün külenkten çıktığını anlayamayacak bir sürü arkadaşımız var halen,yazık değilmi onların paralarına,zamanına,emeğine...selamlar
murat_yetgin
murat_yetgin

31/7/2009, 6:58 pm
mehmet abi sen bizden daha iyi biliyorsundur mutlaka... ama ben 2001 de eş ettim... hatta şuan resimleri bulmaya çalışıyorum çıkan göklerin ve silik çakmaklıların... abi ne göklükle alakası kaldı nede bozlakla şuan baktığımızda altı sisli üstü mavimsi bozlakalr varya
onlar çıktı... ve başka bir arkadaşım
bundan 3 ay önce filan alinde çakmaklı dişi olşmadığı için çakmaklıya miski girdi.. sonuc cam gibi çakmaklı... neden bunlarda ispirto çıkmadı
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 7:00 pm
100 çift mor gögüslü çakmaklıda yapın benim testimi yüzde 1 yanılma payı veriyorum.çakmaklı çakmaklıyla gögüs morlugunu devam ettirmez. kesin iddaam bu. çakmaklının orjinin de mor yoktur.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 7:03 pm
miski ve kürengin orjinin de de eski gögüssüz urfa kuşları var. o yüzden her miski kürenk gögüs morlugu vermez.ama çok mor kuş almak istersen mutlaka gögüslü miski girmen gerekir.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 7:09 pm
ben bildigim dogruyu birkerede daha yazayım.inanmak isteyen inanır inanmayan inanmamakta özgürdür. orjin urfa miski kürengine önce dişarıdan gelen kınalı kuşlar girildi.sonrada bunlarla gök çakmaklılar kırıldı. gögüs morlugu böyle çıktı. dümbüllü mehmetin bir çift kuştan hem gök hem çakmaklı hem miski hemde kürenk aldıgını duydum abilerimizden. bakın gördüm demiyorum,duydum diyorum.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 7:12 pm
bence bundan sonra yapılması gereken bakın ısrarla kuşçuların demiyorum çünkü onların derdi ranttır,kuş severlerin belli özelliklerde bu kuşları orjinleştirmeye ugraşmaktır.gelecege yürümektir.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 7:14 pm
murat bey yarışmalara katılan o kadar çok miskiden çıkma çakmaklı vaya gökten çıkma kürenk varki belkide derece aldılar.
murat_yetgin
murat_yetgin

31/7/2009, 7:22 pm
doğrudur... ama benim gözüme mor göğüslü çakmaklılar daha hoş geliyor...kesmesi düzğün... kafa temiz parlak kılçıksız...
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

31/7/2009, 11:24 pm
mehmet bey şimdi sizin dediklerinizden sonra bu sayfada yazıp mor göğüslü mavi ve çakmaklılara miski girildi dediniz.şimdi ne oldu bütün bilinenleri veya bilmeyenlere empoze edilmeye çalışılanmı diyelim artık ne diyelim patlıcanları elde bıraktıracaksınız veya ispirtolar elde yanacak ne yaptınız abicim birde kuşlar elde kalacağınıda geç bir arkadaşımız çakmaklı gökte ispirto çok az olacak dedi diye postada koydular adamın kuşu birinci oldu ozamanda kimse ses çıkarmadı halada duruyordur çok güzel kuş yazıları hayrını gör yazıları şimdi siz böyle dediniz patlıcan olmalı diyenleride zorda bıraktınız tam bir konuda birleşmeye az kalmıştı birbirlerine evet öyle patlıcan olmalı kuşun orjini buydu miski girerek sildiler göğüsleri dediler siz çıkıp hayır göğüsleri miski ile morarttılar dediniz olmadı bu bilgiler için çok teşekkür ederim birde miski ve gök konusu ile ilgili görüşlerinizi yazarmısınız sevgiler saygılar
mehmet bilgin
mehmet bilgin

1/8/2009, 1:40 pm
ben hiç bir zaman kuş sahipleri ve kuşlar hakkında yorum yapmadım. burda yazdıklarım irfan abinin kuşuyla ilgili degildi. sadece şebap kuşun orjini ile ilgiliydi aynı iddiam devam ediyor çakmaklı ve gökün gögsünün aşırı morlugu çakmaklı ve gökün orjinin de yoktur. çakmaklı ve gök gögsü mor olmaz. irfan abinin çakmaklıları gördügüm ender çakmaklılardandır ve elinde çok daha güzel çakmaklı ve gökler vardır. yalvar yakar bir çift gök ve bir çift çakmaklı yavru aldım kendisinden ve bunları çok büyük zevkle besliyorum.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

1/8/2009, 1:49 pm
hayırlı uğurlu olsun mehmet bey göğüs morluğu banada hiç uymuyor gibi geliyor sanki üstüne sonradan sürülmüş gibi sizin aldıklarınız büyük ihtimalle ispirtıosu az olanlar neden onlarıda siteye eklemiyor yoksa herkesin dediğ gibi bu görüş vede zevk meseleside irfan beyin o şekilde olanlarımı hoşuna gidiyor
mehmet bilgin
mehmet bilgin

1/8/2009, 5:29 pm
murat bey miski kürenkteki olayın aynısı gök çakmaklı için de geçerlidir.mutlaka herkesin kuş hakkında eksik bilgisi mevcuttur. benim bu siteye üye olmakta ki amacım eksik bilgilerimi tamamlamak farklı kuşsever arkadaşları tanımak amacıyladır.gerilmeden hoş vakit geçirmek güzel sohbetler yapmak isterim. daha bilmedigimiz ne kadar çok şeyler vardır kimbilir.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

2/8/2009, 4:21 am
benim yazdıklarıma katılabilirsiniz veya katılmayabilirsiniz bunu da belirtmek hakkınız ama siz beni yalancılıkla ve palavracılıkla suçlama hakkını nerden buluyorsunuz.önce haddi aşmamayı saygı ve nezaketi ögrenin. özgürce tartışmayı ögrenin kişilerin fikirlerine saygı duymayı ögrenin ondan sonra yazın..sefa bey de dahil bütün ustalar bilirki bir çift kuştan 4 renk kuş alındıgını ve hemen hemen heryerde de alınmıştır urfada dahil.
türker saygılı
türker saygılı

2/8/2009, 11:20 am
mehmet bilgin demiş ki:urfalı agam istediginiz her ortamda size yazdıklarımı ispatlarım. bende yanlış bilgi olur ama yalan hiç olmaz.dümbüllü mehmetin 4 renkte kuş aldıgını sizin de tanıdıgınız ve sevdiginiz bir abimiz niğde festivaline giderken söylemiştir. siz benim yazılarımı okumuş ama hiç bişey anlamamışsınız.miski ye gök girin.altından gök gelir,miski gelir,çakmaklı gelir,kürenk gelir.tersini de yapsanız yani kürenke çakmaklı girseniz yine 4 renk kuş gelir. siz daha kürengin altından miski gelmedigiyle bir çift kuştan 4 renk kuş gelebilecegini ayıramamışsanız ve gökten çakmaklı veya kürenkten miski alınmadıgını bilmiyorsanız lütfen kuş hakkında yorum yapmayın. kişilerin yanlış bilgisi olabilir ama direk yalancılıkla suçlamak dini bütün biri olarak degerlendirdiginiz kendinize hiç yakışmadı.ben bütün yazdıklarımı her ortamda ıspatlarım.lütfen biraz saygı ve nezaket.burası demokratik bi ortam herkes bildiklerini yazabilir. biz yanlış yapan urfalıda olsa yazarız eskişehirlide olsa yazarız ki,kimseyi yanlış yaptı diye suçlamadık. bildigimiz durum tespitini anlattık.

Mehmet bey size katılıyorum...ilk yazınızda ''bir çift kuş''cümlesindeki eşleştirmeyi bu şekilde baştan açıklasaydınız,daha çabuk anlaşılırdı...ben aynı olayı geçmişte görüp yaşadığım için biliyorum...verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim,selamlar...
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

2/8/2009, 7:56 pm
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 Grnt002r
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 Grnt007k

mehmet abicim bu erkek miski ve gökten geldi tırnakları ve gagası miski gibi beyaz vede miskinin gögsü doluydu ama bu kuşta hiç morluk vermedi
mehmet bilgin
mehmet bilgin

2/8/2009, 8:55 pm
gögüssüz miski kürenk girerseniz morluk yapmaz illa morluk yapar diye iddam olmadı.dikkat ederseniz son zamanlarda miski ve kürenklerde bile gögüs kalmamış.biz bu kuşları kınalı diye bilirdik ama çok azalmış parlak canlı kınası olan kuş. birde ben sürekli tartışmanın içinde olmak istemiyorum.sadece bildiklerimi aktarmak istemiştim ama hafta sonum rezil geçti dogru bildiginizi aktardıgınızda mutlaka birilerinin hedefi oluyorsunuz.isteyen istedigi kuşu beslesin.herkese selamlar.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

2/8/2009, 11:02 pm
senin iki kuşunda kanları bozuksa böyle olur...bilip bilmeden kuş kırıyorsunuz..sonra bunlar piyasada dolaşmaya başlıyor..adam gibi kuşlarla kırda bir görelim bakalım iyi bir gökle iyi bir miskiyi kırda bakalım nasıl geliyor...kıra kıra bişey kalmadı herşey olmuş kırk ambar...kıracağın kuşların saflıkları önemli
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

4/8/2009, 8:34 pm
çıkar kardeşim çıkar..iyi miski ile veya iyi kürenkle ne çakmaklılar çıkar ne maviler çıkarda,şaşa kalırsın..önemli olan iyi kanlarla işlemek ve yaptığının arkasında durabilmek,ben bunu bunlarla aldım diyebilmek,yoksa gelecekte çok zor kuş buluruz..saygılarımla
YARIMDÜNYA55
YARIMDÜNYA55
Ad Soyad : BAKİ BATUR
Doğum Tarihi : 19/11/76
Forum Kayıt : 15/01/09

4/8/2009, 9:56 pm
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 95856759
{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 3 52432193

MERHABA ARKADAŞLAR,ÇAKMAKLI VE GÖĞ HAKKINDAKİ TARTIŞMALARI UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUM BİR ÇAKMAKLI VE GÖĞ MERAKLISI OLARAK MEHMET BİLGİN VE YUSUF BEYE KATILIYORUM.GÖĞSÜ BOL İSPİRTO OLAN MAKBUL DİYEN ARKADAŞLARA VE HATTA KÜRENK YADA MİSKİ BİRİNCİ GÖBEKTEN GİRİPTE İRFAN BEYİN KUŞUNU ÖRNEK GÖSTEREREK BU SİYAH GAGAYI ELDE EDEMEZSİNİZ DİYEN ARKADAŞLARA YUKARDAKİ RESME İYİ BAKMALARINI ÖNERİYORUM...KUŞUN ANNESİ KÜRENK BABASI GÖĞ...KUŞ 2006 SAMSUN FESTİVALİNDE DE TAKIM YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLMUŞTUR...YORUMUNU SİZE BIRAKIYORUM...BENİM NACİZHANE ÇAKMAKLI VE GÖĞ DEKİ GÖĞÜS TONU ANLAYIŞIM MÜMKÜN OLDUĞUNCA AZ İSPİRTO...HATTA DAHA DA İLERİYE GİDECEK OLURSAK BANA GÖRE ESKİLERİN TABİRİ İLE TAŞ GÖĞÜS...YANİ FÜME RENGİ DEDİĞİMİZ GÜMÜŞÜN ÇOK DAHA KOYU TONU...BİR ÇAKIL TAŞI MİSALİ...HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM...
chema
chema
Ad Soyad : abidinkartum
Doğum Tarihi : 08/03/76
Forum Kayıt : 22/12/08
http://www.abidinkartum.azbuz.com

5/8/2009, 9:08 am
peki arkadaşlar bende sorarım ozaman bu kuşun altından beşiksiz düşerse bi anlamı kalırımı isterse türkiye birincisi olsun hiç bir kıymeti kalmaz bence ozaman bu da tartışmamnın başka bi yüzü ozaman bu kuş orjinal mavi değil benim gözümde eğer bi tarafı kürenk dayanıyorsa
Forum Admin
Forum Admin

5/8/2009, 9:38 am
sizin kuşa bir yorum getiremiyecegim neyden çıktıgı konusunda siz dediginiz gibi olabilir istisna olur bence yada başka kuş üflemiş olabilir bilemiyorum ne şekil kuş beslediginizi ama ben çakmaklı veya göke kürenk veya miski girildiginde tırnak ve gagayı bozacagını düşünüyorum benim izlenimim bu yönde kuşun derece almasına hiç birşey diyemem ben tek başına yarışıp kupa alan kuşta gördüm yanına kuş atılmadıgı için 20 liralık kuşun kupa aldıgınıda gördüm maşallah diyelim sahibi güle güle beslesin.

irfan abini erkegini kendisine sordum ana baba degil nesli çakmaklı miski ile kırılıp elde edilmemiş yani meraklılarına duyrulur.kuş çakmaklı yawrusudur.

En son Forum Admin tarafından 21/8/2010, 2:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmet bilgin
mehmet bilgin

5/8/2009, 9:41 am
irfan beyin özüde sözüde birdir. irfan bey ne diyorsa odur.
YARIMDÜNYA55
YARIMDÜNYA55

5/8/2009, 9:51 am
MERHABA ABİDİN BEY BENİM KENDİ ADIMA SİZE VERECEĞİM CVP ŞUDUR;BENİM BU RESİMLERİ BU SAYFAYA KOYMAMDAKİ AMAÇ DAHA ÖNCE İRFAN BEYİN KUŞUNUN RESMİNE İTAFEN YAPILAN ÇAKMAKLI GÖĞ TARTIŞMASINDA GÖĞ VE ÇAKMAKLININ GÖĞSÜNDEKİ İSPİRTONUN MAKBUL OLANININ O TON OLDUĞUNU TERSİ FİKRİ SÖYLEYEN MEHMET BİLGİN BEYE KARŞI ÇIKAN ARKADAŞLARIN ÇAKMAKLI VE GÖĞE BİRİNCİ GÖBEKTEN KÜRENK YADA MİSKİ GİREREK O GAGAYI TUTTURMALARININ ZOR OLDUĞUNU SÖYLEMELERİ YOKSA BU KUŞ MAKBUL BİR GÖĞ OLDU İÇİN DEĞİL...BİRİNCİ OLMASINI DİLE GETİRMEMDEKİ AMAÇDA BAZI ARKADAŞLARIN ŞU KUŞ ŞU YARIŞMADA BİRİNCİ OLMUŞTUR OZAMAN EN MAKBULÜ BUDUR DEMELERİ...HER YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN KUŞ TÜRÜNÜN EN İYİ TEMSİLCİSİ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ...YARIŞMALARDA NELER OLDUĞUNU SİZDE EN AZ BENİM KADAR BİLİYORSUNUZDUR...BU SADECE GÖĞ ÇAKMAKLI İÇİN DEĞİL DİĞER RENKLER OLAN KÜRENK-MİSKİ VE ARAP İÇİNDE GEÇERLİDİR...EĞER ÖZÜ OLMAYAN KUŞUN ÖZÜNÜ TARTIŞACAKSAK OZAMAN BAŞKA...BEN YUKARDAKİ YAZIMDA DİKKATLİ OKURSANIZ GÖĞ VE ÇAKMAKLIDA GÖĞÜS TONU ANLAYIŞIMI DİLE GETİRMİŞİM...KATILIRSINIZ KATILMAZSINIZ FİKRİNİZE SAYGI DUYARIM...BENİM AMACIM MEREKLISI OLDUĞUM RENKLERİN KENDİ ANLAYIŞIMA GÖRE EN İYİ TEMSİLSİLERİNİ ÜRETEBİLMEK ELİMDEN GELDİĞİNCE...SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
YARIMDÜNYA55
YARIMDÜNYA55

5/8/2009, 10:06 am
ADMİN BEY O KONUDA İÇİNİZ RAHAT OLSUN GEREK BENİM KUŞ ANLAYIŞIMDA GEREKSE BU KUŞUN ANNESİNE BAŞKA KUŞ ÜFLEME KONUSUNDA...BU KUŞ TAMAMEN AYRI GÖZDE TUTULMUŞ KÜRENK VE GÖĞDEN ÇIKMIŞTIR SADECE BU DEĞİL O ÇİFTTEN BİR KAÇ ÇİFT YAVRU ALINMIŞTIR...GENEL İTİBARİ İLE DEDİKLERİNİZE KATILIYORUM GAGA VE TIRNAK OLAYINDA AMA CANLIDA HER ŞEY YÜZDE YÜZ DEĞİLDİR...HEPSİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ OLMAZ...HATTA BU KUŞUN ÖYLE KARDEŞLERİDE VARDI Kİ MAKBUL DEDİĞİMİZ GÖĞ KRİTERLERİNE GAYET UYGUNDU...GAGA SİYAH TIRNAKLAR SİYAH GÖĞÜS ÇOK AZ İSPİRTO...DEMEK İSTEDİĞİM HER ÇİFTLEMEDE AYNI ŞEY OLACAK DİYE BİR KURAL YOK...SEVGİ VE SAYGILARIMLA...
Forum Admin
Forum Admin

5/8/2009, 10:12 am
ben gök erkegi çok beyenmedim şahsi fikrim bi albeni yok fotodan kaynaklana bilir canlı görmek gerekli ama gögüs benim görüşüm çakmaklınında kürenginde bu şekilde daha hoş gögsü bana göre güzel kürenkten çıkmış o yönü kötü ama çıkmayanı bulmak ve gögsü bu ve irfan abinin erkek gibi olanını beslemek isterim
YARIMDÜNYA55
YARIMDÜNYA55

5/8/2009, 10:41 am
FİKRİNE SAYGI DUYARIM ADMİN BEY;MEVZUU BURDA KUŞUN ALBENİSİ OLUP OLMADIĞI DEĞİL...BAŞKA...DEDİĞİN GİBİ CANLI GÖRMEK GEREKİR...SEN KONUYU İSTEDİĞİNE SORABİLİRSİN...HAAA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM KİMSE KUŞU BİRBİRİNE KAZARAN EŞ ETMEZ...BELKİ SEN O ŞAHISLARI KIRMAMAK İÇİN BU CÜMLEYİ KULLANDIN AMA...HERKES KUŞCULUK HAYATINDA BİRŞEYLER DENER...DOĞRU YADA YANLIŞ...BU DENEMELERİ SONUCUNDA BAZI DENEYİM VE TECRÜBELER EDİNİRLER...BU TECRÜBELERİ DOĞRULTUSUNDA O KUNU İLE İLGİLİ FİKİRLERİNİ BEYAN EDERLER...KATIRLISINIZ YADA KATILMAZSINIZ...BENİ BAŞKALARINDAN ÇOK KENDİ DENEYİM VE TECRÜBELERİM İLGİLENDİRİR...CANLIDA DEDİĞİM GİBİ HERŞEY YÜZDE YÜZ DEĞİLDİR...BOYACI KÜPÜ MİSALİ...BİRAZ SİYAH BİRAZ BEYAZ...İKİ RENGİN MİKTARINA GÖRE YA SİYAHA YAKIN RENKLER ELDE EDERSİN YADA BEYAZA YAKIN RENKLER AMA ASLA NE SİYAH NEDE BEYAZ...AMA CANLIDA BÖYLE DEĞİLDİR...BAZEN SİYAH BAZEN BEYAZ BAZEN İKİSİNİN KARIŞIMI RENKLER BAZENDE İKİSİNİN ORTASI RENKLER...SEVGİ VE SAYGILARIMLA...
Similar topics