{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

+20
kuscu0424
selami şık
alihanyakup70
cucu
ali yılmaz
chema
ysfkorkmaz
türker saygılı
alpc
mehmet bilgin
umb26
capslock967
fatih_27su
akrep
murat_yetgin
kahvecişaban
Forum Admin
YARIMDÜNYA55
Yumurtacı Gökhan
ERTAN ÇAM
24 posters
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 2 Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

31/7/2009, 10:19 am
Forum Admin demiş ki:kim ne talep etti bunlardan bi şeye ulaşamayızda bu kuş gögüslümü güzel gögüssüz mü onu tartışalım :)

olması gerekeni tartışalım

SEVGİLİ ADMİNİMİZ... YUKARDA BELİRTTİKYA... BU KUŞ İSPİRTOLU GÜZEL...

GÖZLERİN GÜZEL ÇAKMAKLI GÖRMEK İSTİYORSA ÖNÜNDE HAZIR İRFAN ABİNİN ÇAKMAKLILARI VAR...
Anonymous
Misafir
Misafir

{ ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım - Sayfa 2 Empty Geri: { ÇAKMAKLI & GÖK } Şebap Hakkında Paylaşım

31/7/2009, 11:22 am
murat_yetgin demiş ki:
Forum Admin demiş ki:kim ne talep etti bunlardan bi şeye ulaşamayızda bu kuş gögüslümü güzel gögüssüz mü onu tartışalım :)

olması gerekeni tartışalım

SEVGİLİ ADMİNİMİZ... YUKARDA BELİRTTİKYA... BU KUŞ İSPİRTOLU GÜZEL...

GÖZLERİN GÜZEL ÇAKMAKLI GÖRMEK İSTİYORSA ÖNÜNDE HAZIR İRFAN ABİNİN ÇAKMAKLILARI VAR...

Arkadaşlar Güzel diye birşey yoktur TALEP vardır. Aksini iddia edenle istediği kadar tartışırız. Olması Gereken TALEP tir. Kim ne Talep ederse O güzeldir. Bu bir ZEVK ve TALEP meselesi Kim ne derse Desin. Maksatım kimse ile zıtlaşmak falan değildir Beni tanıyan tanır Saygılarımla.
Anonymous
Misafir
Misafir

31/7/2009, 11:25 am
Düşünsenize Şuanki Teknolojiyi bugünkü üretilen Teknoloji Ürünlerini Hangisi İlk ve Orjinal Hepsi Gelişmiş Üzerine yeni teknolojiler eklenmişte eklenmiş. Bu Kuşlarda Öyle Gelişmişte Gelişmiş.
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

31/7/2009, 11:28 am
selam arkadaşlar sizlerde bu randcılara uymayın kendi kafanıza göre kuş besleyin zaman geliyor randcılara sizde katılıyorsunuz öyle olmuyormu bu kuş işlerini randcılar çevirmiyormu sizlerde dahil zaman gelin ce onlardan oluyorsunuz çakmaklıların göğüsleri isbirtoluydu isbirtosuzunu da onlar taleb edince bunlarda böyle oldu değilmi arkadaşlar onlar her zaman zor olan şeyleri isterler öyle degilmi birazda öyle kalay olsay dı kuşlar sokaklara dökülür herkesde aynı kuşlar olurdu buradan herkese saygılar sunarım benim görüşlerim bunlar kimselerde üzrine alınmasın işin doğrusuda bu
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

31/7/2009, 11:36 am
MERHABA ARKADAŞLAR İNSANLAR SEVDİĞİ KUŞU BESLERLER BENİ MASADA TATMİN EDEN KUŞ ŞEBAB VE GÜZELDİR
BENİM ŞAHSİ FİKRİM MİSKİ İLE ÇAKMAKLININ ARASINDAKİ RENK VARKI SAĞDECE BİRİNİN MAVİ DİĞERİNİNDE KREM OLMASI DEĞİLMİ KREM OLANIN GÖĞÜSÜ İYİ SARI OLACAK MAVİ OLANINDA GÖĞÜSÜ İYİ İSPİRTO OLACAK
KUŞLARI PARLATACAĞIZ DİYE KUŞLAR KUŞLUKTAN ÇIKTI

AZ DAHA UĞRAŞIRLARSA BEYAZ KUŞUNDA GÖZLERİ BEYAZ ŞEBABINI YAPACAKLAR KOLAY GELE lol!
Anonymous
Misafir
Misafir

31/7/2009, 11:42 am
kahvecişaban demiş ki:selam arkadaşlar sizlerde bu randcılara uymayın kendi kafanıza göre kuş besleyin zaman geliyor randcılara sizde katılıyorsunuz öyle olmuyormu bu kuş işlerini randcılar çevirmiyormu sizlerde dahil zaman gelin ce onlardan oluyorsunuz çakmaklıların göğüsleri isbirtoluydu isbirtosuzunu da onlar taleb edince bunlarda böyle oldu değilmi arkadaşlar onlar her zaman zor olan şeyleri isterler öyle degilmi birazda öyle kalay olsay dı kuşlar sokaklara dökülür herkesde aynı kuşlar olurdu buradan herkese saygılar sunarım benim görüşlerim bunlar kimselerde üzrine alınmasın işin doğrusuda bu

Hem Fikiriz Şaban Abi. ZEVK ve TALEP meselesi Talep Olmassa Bu kuşlarla Oynanırmı. Zevkde olmassa bu kuşlara bakılırmı.
umb26
umb26
Ad Soyad : U. Murat BAYAR
Doğum Tarihi : 22/07/81
Forum Kayıt : 29/01/09

31/7/2009, 11:47 am
hERKESİN ZEVKİNE GÖRE KUŞ YAPILACAKSA O ZAMAN FESTİVALLERDE NİYE KRİTER KOYUP BAKIYORLAR PUANLAMA OLMASIN 5 KİŞİNİN EN BEYENDİĞİ KUŞ 1. OLSUN. BABALAR PARAYI ÇOK GÖRÜNCE HAYVANLARIN 7 SÜLALESİNİ BELLEDİLER SONRA ZEVK MESELESİ OLDU. TABİKİ ZEVK OLACAK AMA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERE YAKIN VEYA UZAK OLDUĞUNU KABULLENEREK KUŞÇULUĞUN ZEVKİ OLUR. BU SENE BU TUTAR SENEYE BU TUTAR DİYE OYNAN KUŞU SAVUNMAK İÇİN BENİM ZEVKİM BU DEMEK OLMAZ. RANTÇILARIN ZEVKİ GÖNÜLDEN SEVENLERİN ZEVKİNİN İÇİNE ETTİ...
akrep
akrep

31/7/2009, 11:53 am
MURAT KARDEŞİM ÇOK HAKLISIN

KUŞLARIMIZDA MİSKİDE 10 KÜRENKTE 9 ÖZELLİK YOKMU BU ÖZLLİKLER DEĞİŞMEDİ Kİ YİNE AYNI DURUYOR BU NA KEZA GÖK ÇAKMAKLIDAKİ ÖZELİKLERDE AYNI DURUYOR.
ARTIK EKİDENDİ ŞU NET ORTAMI ÇOK KİŞİYE KUŞU ÖĞRETTİ

ÇOK BESLEYİCİ SENDEN BENDEN DAHA İYİ BİLİYOR KUŞU KAFANI YORMA GARDAŞIM

SELAM İLE
Anonymous
Misafir
Misafir

31/7/2009, 12:06 pm
umb26 demiş ki:hERKESİN ZEVKİNE GÖRE KUŞ YAPILACAKSA O ZAMAN FESTİVALLERDE NİYE KRİTER KOYUP BAKIYORLAR PUANLAMA OLMASIN 5 KİŞİNİN EN BEYENDİĞİ KUŞ 1. OLSUN. BABALAR PARAYI ÇOK GÖRÜNCE HAYVANLARIN 7 SÜLALESİNİ BELLEDİLER SONRA ZEVK MESELESİ OLDU. TABİKİ ZEVK OLACAK AMA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLERE YAKIN VEYA UZAK OLDUĞUNU KABULLENEREK KUŞÇULUĞUN ZEVKİ OLUR. BU SENE BU TUTAR SENEYE BU TUTAR DİYE OYNAN KUŞU SAVUNMAK İÇİN BENİM ZEVKİM BU DEMEK OLMAZ. RANTÇILARIN ZEVKİ GÖNÜLDEN SEVENLERİN ZEVKİNİN İÇİNE ETTİ...

Bu Senesi şu senesi yok Murat Eğerki Göze Hoş Geliyorsa ve Özellikleride varsa talepi de varsa olur talepi olmassa el ayaka düşer. O Kendini Kuşçu zanneden ve onu üretende havasını alır.
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

31/7/2009, 1:30 pm
gök çakmaklı hakkında ilginç yorumlar okudum.birdaha yazmayacaktım ama yazmayı mecbur hissettim. gögüg kınası çok iki miskiyi sürekli eş edersenin istisna yavrular hariç gögüs kınalarında azalma olmaz bu kuşun orjinidir. gögüs moru çok olan iki çakmaklıyı birbirine eş edin altından gelenleride sürekli eş edin morluk sürekli azalar çok silik ispirto kalır buda çakmaklı gökün orjinidir. gögüs moru çok kuvvetli olanın içinde istisnalar hariç mutlaka miskilik vardır.orjin gök ve çakmaklı çok silik gögüslüdür.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

31/7/2009, 1:39 pm
bana görede benim göz zevkimede çakmaklıda silik olursa ispirto çok daha güzel gözüküyor çok mor oldumu tanelerde çok kara oluyor oyun kuşu gibi duruyor sanki buda benim fikrim gerçi masa kuşu özelliklerine tamı tamına uyan hiç bir kuş benim hoşuma gitmiyorya ben kendime göre konuşuyorum saygılar sevgiler
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

31/7/2009, 1:50 pm
bu cevabı kuşu bırakmış birinin söylemesi lazım bizlar söylersek hedef tahtası oluruz sonra söylemedi demeyin saygılar sunarım
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 1:51 pm
miski kürenk özelliklerinde bursadan alp arkadaşımız çok güzel yazmış, ben kuşçu degil kuşseverim diye.aynen katılıyorum. kuşseverler ayrı bir grup olabilirlerse sadece zevk için kuş besleyenler bir çatı altında toplanabilirse simsarları aramaya gerek kalmaz.
umb26
umb26
Ad Soyad : U. Murat BAYAR
Doğum Tarihi : 22/07/81
Forum Kayıt : 29/01/09

31/7/2009, 1:52 pm
GELMEZ GELMEZ HERKES BİR BİRİNE BAĞLI O ADAMLARIN ELİNDEN GEÇMEDİM ALIŞ VERİŞ YAPMADIM DİYEN YALAN SÖYLER LİSTE BANA KALIRSA 3 5 KİŞİYLEDE BİTMEZ AMA TESPİTİN EN GÜZEL YOLU DERECELENEN KUŞLARI VE BU KUŞLARIN NEREYE DAYANDIĞINI İNCELEMEK VE BAZI FESTİVALLERDEKİ JÜRİLERİ YARIŞAN KUŞLARLA OLAN BAĞLANTILARINI TAHLİL ETMEK LAZIM OZAMAN MEYDANA BAZI İSİMLER ÇIKAR AMA KİMSEDE DAN DİYE BURAYA İSİM Y - A - Z - A - M - A - Z :no:
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

31/7/2009, 2:13 pm
ARAMIZDAKİ SİMSARLAR KİMLER.... BEN YAZAYIM SİZ ETRAFINIZDA BU TANIMA UYANLARI KUŞ SEVER VEYA SİMSAR OLARAK AYIRIN...
İYİ BİŞEYLER ÇIKARMAK ADINA KUŞ ÜRETİP İHTİYACI OALN KUŞU ALDIKTAN SONRA VEYA İHTİYAÇ FAZLASINI DAĞITAN HEDİYE EDEN VEYA ÜMESİNE VEYA KUŞ İÇİN YAĞPMIŞ OLDUĞU MASRAFLARI ÇIKARMAK İÇİN TALEP DOĞRULTUSUNDA SATAN KİŞİLER KUŞ SEVERDİR..

ELİNDE BİR SEPET PAZAR PAZAR DOLAŞAN... İHALEDEN PAZARDAN KÜMESLERDEN KUŞ TOPLAYAN... BUNLARI BAŞKA PAZARLARDA SATAN... SATMAK İÇİN KUŞ ÜRETEN... ELİNDE İYİ BİR KUŞ OLUP SAĞDAN SOLDAN TEMİN ETTİĞİ YAVRULARI O KUŞUN YAVRUSUYMUŞ GİBİ HİLELERLE SATANKİŞİLERDE BANA GÖRE SİMSARDIR...

AMA ŞUNUDA UNUTMAMAK LAZIM... SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN... BEŞ PAMAĞIN BEŞİDE BİR DEĞİL...
capslock967
capslock967

31/7/2009, 2:15 pm
şaban abi sen misin hedef tahtası diyen yoksa alaattin abimi gerçi farketmez en doğru tespitlerden birni yapışsın alp isimli bir arkadaş yazmıştı okudum 2006 yılında demişti galiba silik miski birinci seçilmiş bir yerde o zaman o kuş seçilirken herhalde o zamanın modası denilen diğer halk dilinde müşteriye çakılması gereken yeni ürün o renk kuştu herhalde hiç kimse yorum yapmamış böyle kuş birinci olurmu miskinin rengi bumu dememiş jüri birinci seçmiş nerede seçildiğini bilmiyorum alp bey yazdığı için söylüyorum ama daha yeni esyem fabrikasında iki kuşsever diyelim arkadaş güzel bir iddia yapmışlar iki tane 2006 da seçilen kuşlara benziyor herhalde onlarda silikmiş ortaya atmışlar ama o kuşlara şimdi bunlarmı miski bunlar bozulmamış mı diye sorulduğunda yine kimse bir şey demedi burada yazıldı çizildi hak verildi ama türker beydi galiba onun arada dediği gibi abi onları miski olarak değil silik kuş olarak attı demeside duyulmadı arada kaynadı gitti ben merak ediyorum bunlar miski değili esyemdede söyledilermi acaba yarıştıran arkadaşlara yani buradan şunu çıkarabiliriz ustalık eğer bir şeyi biliyorsak yetiştirdiğimiz kuşlarda masaya atmak için yetiştiriyorsak bir tane doğru vardır bizden daha eski besliyenler söylediği şeyler hakikaten yarışma standartlarına uyuyorsa elini öpmek lazım ama yarışma standartlarının dışına çıkıyor yeni bir standart çalışması yapılıyorsa usta öyle değil doğrusu böyle değilmiydi demek lazım diye düşünüyorum ama bunu usta eski kuşçu olarak değerlendirdiğimiz insanların dahi birlik içinde görmeyince bu kadar uzun yazılar yazmamız gerekiyor derdimizi anlatabilmek için doğru birdir bunun dışındaki her şey yanlıştır arkadaşlar oldurmaya çalışmıyalım hepinize saygılar sunarım
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

31/7/2009, 2:17 pm
Zemin, sefa abinin dedigi bir laf var. bu kuslar taklacı degil, sebap. :-) yanılmıyorsam youtube videolarında. Bende %90 oranında bizim sebap yarısma standartlarında dedigimiz kusların yedi sulalesini istediğin kadar ucursanda takla atmıyacağını iddia ediyorum. Zemin eskiden bu kuslar Anguttan gelme diyordun. Simdi neler biliyorsun sen yaz bakalım. Sefa abi ne yazmış, dadas paca bol pacadan ve butun derece alan kuslarda bu soydan. simdi neyapacaksınız diye soruyordu.
arap atı görünümlü sütcü beygirlerimi desek, yoksa kardesim bu sutcubeygirleri cok guzel. bunlarda boyle, isteyen beslesin mi deriz. Ama insanlar bilsin. Elindeki nedir. Besledigi nedir.
Fisekliyen sebaplar varken, takla atmayı bile ogrenemeyenler var. İkisi arasında renksel fiziksel hic bir fark yok. nerden bilecekler nasıl bir kus oldugunu..
akrep
akrep

31/7/2009, 2:23 pm
ALP YENİ YENİ TARTIŞMALAR ÇIKARMAYALIM BOŞ VERİN ŞEBAB KUŞLARDA OYNARLAR
BENİ KUŞ MASADA TATMİN ETSİN TAKLA ATMASINA HİÇ GEREK YOK BOŞ VERİN YAV KONYA EREĞİLİDEN ADNAN ŞAHİNLER ŞEBAB KUŞU UÇURUYORDU ZAMANINDA İYİDE OYNUYORLARDI
BEN OYUNU İÇİN KUŞ BESLİYECEKSEM ŞEBABLA UĞRAŞMAM ŞEBAB KUŞU KASALI OLDUĞUNDAN GEÇ SÖKÜLÜR UÇUM KUŞU UÇURUP KENDİMİ TATMİN EDERİM ŞEBABIDA MASADA SEYTERDİP CİGARAMI YAKIP KEYFİNİ YAPARIM

SAYGILAR
akrep
akrep

31/7/2009, 2:30 pm
capslock967 demiş ki:tamam şaban abi sis de güzel espriydi bak zemin abi ne güzel diyor damızlıkçı olmak için bazı yollardan geçiceksiniz diye yani assolist olmak gibi zemin bey sevgiler ama bırakalım artık bunları bazıları yandı diye başka insanlardamı yansın büyük olmanın erdemi nerede kaldı arkadaşlık dostluk abilik nerede kaldı dimi
Murat kerdeşim kimse tepeden inme iyi kuş sahip olmaz parası olsa bile çok paralar harcayıp halen kuş arayan kişiler var bu işin sonu olmadığı gibi bağzı şeyler vardır damızlıkçı olan kişi kendi tavında yoğrulup işi öğrenecek benim anlatmak istediğim bu
miskideki 10 özeliği öğrenmek zor bir şey değil ama bu işin ayrıntılarını zaman içerisinde
bu kuşu besledikçe öğrenilecek benim anlatmak istediğim bu
diğer konuda isim vermeye gelecek olursak şebab kuşun babası sefa abidir tüm şebabcılar onun kuşlarını besler ben sefa abiden kuş alamadığım halde araştıralım sefa abiden geçme mutlaka kuş vardır.
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 2:43 pm
çok da takılmayın arkadaşlar istisnalar hariç çok kişide bu işi sizden iyi bilmiyor. nigde festivalinde derece alan göklerin tırnakları beyazdı. eski ustalar iyi bilirler tırnagı beyaz gök çakmaklı direk diskalifiye edilmeleri gerekirdi. jürideki arkadaşlar farketmemişler demek ki. :D
akrep
akrep

31/7/2009, 2:47 pm
mehmet bilgin demiş ki:çok da takılmayın arkadaşlar istisnalar hariç çok kişide bu işi sizden iyi bilmiyor. nigde festivalinde derece alan göklerin tırnakları beyazdı. eski ustalar iyi bilirler tırnagı beyaz gök çakmaklı direk diskalifiye edilmeleri gerekirdi. jürideki arkadaşlar farketmemişler demek ki. :D

ne zuahahhahahahahahaahahahaah lol! hayret halbuki rauf abinin gözünden kaçmazdı ben şurda şunuda belirtmeden geçemiyecem 25 seneki gök çakmaklılarda göğüsünde ispirto olmazdı.
musul kuveyt kısa gaga miskileri girdiler bu kuşlara ondan sonra göğüsleri ispirto oldu
capslock967
capslock967

31/7/2009, 2:50 pm
abicim bak ne güzel söylüyorsun belki emrah arkadaşın çok parası var bu arkadaşda yanılmamak en azından zamanı boşa geçmesin diye bu işlerdeki kata kulliyi sormaya çalışıyor biz o arkadaşa bu kişiden uzak dur demiyoruz yani biz hepimiz bu yollardan geçtik diye kimseye kolay yolu göstermiyelimmi onumu diyelim bende onu anlamıyorumneden abi tepeden inme olmasın olsun abi ne var bunda biz kuş severiz bu işin kuşun hakkını vericek bir insan olduktan sonra neden olmasın tabiiki o kuşun verebileceği en iyi maddi karşılığını versin ama bende yoksa onun istediği git arkadaşım sşu adamın kuşları iyidir diyip o arkadaşı kuş sahibi etmek lazım diye düşünüyorum herkesin karşısına bir ertan çam çıkmaz o arkadaşa buradan herkesin huzurunda çok teşekkür ediyorum sağolsun hepinizi seviyorum yanlızca fikir bazında tartışıyoruz
capslock967
capslock967

31/7/2009, 2:56 pm
akrep demiş ki:
mehmet bilgin demiş ki:çok da takılmayın arkadaşlar istisnalar hariç çok kişide bu işi sizden iyi bilmiyor. nigde festivalinde derece alan göklerin tırnakları beyazdı. eski ustalar iyi bilirler tırnagı beyaz gök çakmaklı direk diskalifiye edilmeleri gerekirdi. jürideki arkadaşlar farketmemişler demek ki. :D

ne zuahahhahahahahahaahahahaah lol! hayret halbuki rauf abinin gözünden kaçmazdı ben şurda şunuda belirtmeden geçemiyecem 25 seneki gök çakmaklılarda göğüsünde ispirto olmazdı.
musul kuveyt kısa gaga miskileri girdiler bu kuşlara ondan sonra göğüsleri ispirto oldu

o zaman zemin bey murat yetgin beyin söylediği çakmaklıların soyunda musul kuşu olduğu içinmi daha koyu ispirtolar ideali o değil o zaman öylemi anlıyalım
akrep
akrep

31/7/2009, 3:02 pm
murat ispirtosu az olanı daha makbuldür neden makbüldür orjini iyi olduğu için miskiden gelme olmadığı için ha bu demek değildir göğüsü çok olanlar kötü kuştur ha göğüsü güzel ispirto kesmeside iyi oldumu o kuşunda dadına doyum olmaz.
capslock967
capslock967

31/7/2009, 3:32 pm
anladım zemin bey bu tarz göğsü az ispirtolu kuşlara örnek evren kardeşin kuşlar gökhan bozkuşun festivaldeki çift olanlardan dişisi gibi olabilirmi benimde gözüme hoş gelenleri sizin dediğiniz gibi açık ispirto olanı sanki koyular sonradan ekleme gibi duruyor yani belli oluyor o kuşa ait değilmiş gibi sizce de öylemidir
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 5:58 pm
miski kürenk girmeden kimse gögsü mor kuş alamaz. göğsü mor çakmaklı ile gökünde gögsü mor devam etmez birbirine vuruldukça gögsü açılır.çakmaklı ile gökün orjininde gögüs morlugu yoktur. inanmayan denesin. iki mor gögüslüyü eş etsin yavrularında da bunu devam ettirsin.2 nesil sonra mor kalmayacak.iki bol kınalı miski kürengi eş edin devam ettikçe kına rengi parlayıp güzelleşecektir.zemin beyin boranı na iyi gögüslü dişi atın nasıl yavru gelecek hep kınalı yavrular gelecektir. aynı şekilde göğsü mor çakmaklıya ne yaparsanız yapın miski kürenk girmeden moru devam ettiremezsiniz mutlaka birkaç nesil sonra göğsü açılacaktır.
capslock967
capslock967

31/7/2009, 6:13 pm
sağolasın mehmet abi yani mor göğüslü çakmaklılarda miski kanı var demek istiyorsunuz o zaman bu kuşlar kırık demekmi oluyor
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

31/7/2009, 6:16 pm
mehmet bilgin demiş ki:miski kürenk girmeden kimse gögsü mor kuş alamaz. göğsü mor çakmaklı ile gökünde gögsü mor devam etmez birbirine vuruldukça gögsü açılır.çakmaklı ile gökün orjininde gögüs morlugu yoktur. inanmayan denesin. iki mor gögüslüyü eş etsin yavrularında da bunu devam ettirsin.2 nesil sonra mor kalmayacak.iki bol kınalı miski kürengi eş edin devam ettikçe kına rengi parlayıp güzelleşecektir.zemin beyin boranı na iyi gögüslü dişi atın nasıl yavru gelecek hep kınalı yavrular gelecektir. aynı şekilde göğsü mor çakmaklıya ne yaparsanız yapın miski kürenk girmeden moru devam ettiremezsiniz mutlaka birkaç nesil sonra göğsü açılacaktır.

YAZDIGINIZ KRİTERLER BENCE KUŞUN NESLİYLE İLGİLİ DEDİGİNİZ GİBİ OLSA MOR GÖGÜSLÜ KUŞ ŞUAN HİÇ OLMAZDI
capslock967
capslock967

31/7/2009, 6:17 pm
admin mor göğüslü kuşu her zaman alman mümkün diyor mehmet bey kınalı miski vur tamam diyor yukarıda izah etti galiba
mehmet bilgin
mehmet bilgin

31/7/2009, 6:18 pm
niye olmasın sürekli miski kürenk girerseniz gögsü mor kuş alırsınız.denemiş arkadaşlar mutlaka vardır. yoksada deneyin 2 nesil sonra gögüs morlugunun kalmadıgını kendi gözünüzle görürsünüz.
Similar topics