Sefa Tokyürek Şebap Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

+58
aliihsan
MÜDÜRPİNARHİSAR
torikmustafa
KARASİPAHİ
sevcan23
körfezli
Kızılpınarlı
orhan_alanya
mahir temel
medet gültekin
ultrAslan59
omeryener26
05bariş
yavuzaslan
uzman
ilker arslan
samir
tuncay dönmez bursa
yavuzduman
ali yılmaz
D21
cuneyt_brspor
erhan51
GUCLUER
olcygktp
ysfkorkmaz
Beysan Taştan
sebabcı06
Forum Admin
Sarioglu
alpc
altan-aziz
mustafa innr
kahvecişaban
silikpal
ERCÜMENT
daghan
yaşar bor
bülent baştuğ
izmirli erman
kuyumcu sebo
Hasan OLGUN
akrep
mehmet bilgin
capslock967
ankaralı
emin
metin
erkan
şebabcı11
Rauf
murat_yetgin
Başbuğ
türker saygılı
ERTAN ÇAM
as21
eray burmacı
sefa tokyürek
62 posters
sefa tokyürek
sefa tokyürek
Ad Soyad : Sefa Tokyürek
Forum Kayıt : 05/05/09
http://www.seslikalbim.net

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında Empty Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

2/7/2009, 9:39 am
Şebap kuşların asıl ana vatanı şanlı urfadır ama ben bu kuşları il il gezerek festivaller düzenleyerek insanlara sevdirdim yıllarımı verdiği kuşlarımın özelleriklerinide gittiğim yerlerde açıklıyorum özelliklerinide belirgin bir şekilde yazıyorum ve sizlere şimdi gerçek miskideki ve kürenkteki özellikleri belirteceğim;

MİSKİ ARANAN ÖZELLİKLER

1:Miskinin Burnu buğday renginde olur ve burnun ucunda leke susam elif olmaz

2:Göz rengi çakır olur

3:Kafa çizgisiz beyaz olur

4:Gögüs kırmızılığı döşden karnın altına kadar nar kırmızısı olur

5:Üzerindeki pulların koyu kahve renginde olur siyahımsı olmaz

6:Kuyruğunun orantılı oluşu 2 ye 2 veya 3 e 3 veya 4 e 4 orantılı oluşu makbul sayılır

7:Ellerinin dirsekten dolu paçalı olması lazım

8:Renk tonajının krem renginde olması lazım GRİ olmaması lazım

9:Kuşun yapısının orantılı olması BU YAZDIKLARIM MİSKİDE ARANAN ÖZELLİKLERDİR.

KÜRENKDE ARANAN ÖZELLİKLER

1:Burunun sedef gibi beyaz olması lazım

2:Gözlerinin beyaz olup göz çercevesi dahi beyaz olması lazım

3:Kafasının beyazlığı lekesiz ve çizgisiz olması lazım

4:Gögüs renginin BURAYA ÇOK DİKKAT EDİN portakal sarısı olması lazım

5:Kalemlerinin açık kahve renginde olması ve düzgün olması lazım

6:Kuyruk ucları(dakkalarına) kadar açık renkte olması lazım ve kuyruk beyazlığının orantılı olması lazım

7:Yine ellerini dirsekden dolu paçalı olması lazım

8:Yapısının düzgün ve orantılı olması lazım

9:NOT: Renk tonajının krem renginde olması ve güneşe durduğunda gök renginde olmaması lazım EN ÖNEMLİ KONU KÜRENKDE VE MİSKİDE RENK TONAJININ YUKARTTA BELİRTİĞİM GİBİ KREM RENGİNDE OLMASI LAZIM

Her ne kadar festivallerde ben derece almıyorsamda dereceye giren kuşların %95 i benim kümesimden çıkma şampiyonlardır ve besleyen arkadaşlarımıda saygıyla anıyorum.
Değerli arkadaşlar gecen yıllara nazaran kuşcu camiasının bütünüyle ilermesi ve yükselmesine rağmen malesef son yıllarda tam tersine gerilemiş düşüş vadisine yuvarlamıştır.Bu gidiş hattı durdurmak için mutlaka kuşcu camiasına yıllarını vermiş ustalardan nasihat almak lazım kürenk,miski,çakmaklı,gök ve arap tabiriyle adlandırdığımız güvercinleri orjinalliğinden çıkarıp ne hale geldiğini hep birlikte görüyoruz.bu kötü gidişe dur demek zamanı geldiğini hepimiz biliyoz halbuki yabancı orjinli güvercinleri besleyen arkadaşlarımız nerelere yükseldi hepimiz şahidimiz avrupaya acılmalar tescilli yarışlar fedarasyonları kuruldu bunlardan ders almak lazım yukarda belirtiğim kürenk,miski,çakmaklı,gök ve arap orjinalliğini bozmayalım kuşları büyütecez ve irileştiecez diye bu kuşlarda malesef miskide,kürenkde,çakmaklıda,gök de rengk diye birşey kalmadı değerli arkadaşlarım bu güvercinleri besleyen arkadaşlarım bu sözlerimi yabana atmayın yoksa bir kaç yıl sonra elimizde miski kürenk diye birşey kalmayacak bu sözlerimde kırılacak olan arkadaşlarım olacakdır.Ama ben doğru bildiğimi söylüyorum ve söylemeyede devam edecem ne kadar haklı ve haksız olduğumu sizlerin takdirine bırakıyorum.

Darı Unundan Baklava,İncir Dalından Oklava,Silik Miski,Burnu Elifli Kürenkten Şebab Olmaz

Saygılar Sefa TOKYÜREK

eray burmacı
eray burmacı
Ad Soyad : eray burmacı

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında Empty Geri: Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

2/7/2009, 10:23 am
sefa baba merhaba ben niğdeli bülent baştuğ. bizlere bu kuş sevgisini veren ve bunun ilerlemesi için bize verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim.bizler ise bu konuda senden sonra elimizden geleni yapacağız. buna emin olabilirsin ayrıca türkiyede kim sana bir laf söylüyorsa hata eder. ben kendi şahsıma sana kim ne derse ben sonuna kadar senin yanındayım. allaha emanet ol.saygılarımla.
as21
as21
Ad Soyad : hanifi güler
Doğum Tarihi : 05/02/65
Forum Kayıt : 06/10/08

2/7/2009, 11:15 am
SEFA BEY MERHABA, ŞEBAB SEVGİSİNİ İNSANLARA ENPOZE ETİGİN İÇİN ÇOK TEŞEKÜRLER, MİSKİ VE KÜRENKTE OLMASI GEREKEN ÖZELİKLER İÇİN, YAPTIĞIN YORUMLARDAN DOLAYIDA TEŞEKÜR EDERİM .YANLINIZ MİSKİLERDE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ KUŞUN GAGASIYLA İLGİLİ BİR KONUYA KAFAM TAKILDI KUŞUN GAGASINDA ELİF VEYA ZİKİR OLMAMALI . AMA BEN BÜTÜN NAMLI KUPA ALMIŞ MİSKİ KUŞLARA BAKIYORUM GAGASININ UCUNDA HAFİF AÇIK KAHVE ELİF GÖRÜYORUM ACABA BEN BU KONUDA YANILIYORMUYUM GAGADA HAFİF AÇIK KAHVE ELİF MİSKİDE HATAMI . BU KONUYU AYDINLATIRSA SEVİNİRİM BİLGİLERİNİZ İÇİN ÇOK ÇOK TEŞEKÜRLER.
ERTAN ÇAM
ERTAN ÇAM
Ad Soyad : ERTAN ÇAM
Doğum Tarihi : 10/02/79
Forum Kayıt : 26/01/09

2/7/2009, 3:34 pm
asıl sorunda bu herkes elindekini söylüyor miskinin gözleri çakır olacak deniyor

ama benim mantığım kabul etmiyor

şebap kesinlikle iri olacak bunu besleyen herkes iyi biliyor

sefa abi bu sitedeki bir videoda ne diyor

"arkadaşlar benim kuşlarımı kırmayın süleyman mercan'a teşekkür ederim..." arkadaşlar o kuşları bu kadar iyi yapan renkleri degil fiziklerinin çok iri oluşu tabiki o fiziğe diğer özellikleride yapman lazım

saygılar...
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

2/7/2009, 6:15 pm
iyi akşamlar arkadaşlar...BEN BURADAN SORUYORUM...ŞEBABTA DADAŞ PAÇA MI olmalı...soyu kırılmış Habeşilerin paçaları gibi...şebabların Urfada bile özünün,geçmişinin DADAŞ paça olmadığını duyduk,gördüğüm eski soylarda böyle bir şey görmedim...
Anonymous
Misafir
Misafir

2/7/2009, 6:22 pm
türker saygılı demiş ki:iyi akşamlar arkadaşlar...BEN BURADAN SORUYORUM...ŞEBABTA DADAŞ PAÇA MI olmalı...soyu kırılmış Habeşilerin paçaları gibi...şebabların Urfada bile özünün,geçmişinin DADAŞ paça olmadığını duyduk,gördüğüm eski soylarda böyle bir şey görmedim...
turker abı bence asla dadas paca(kanat paca galıba) olmamalıdır benım gorusum budur

abıler bu renklerde gozlerı olan kus varsa sadece gozlerını cekıp atarsak guzel olur dımı posta guvercınlerınde var bır derrgıde gormustum gozun her ayrıntısını gosterıyor
Başbuğ
Başbuğ
Ad Soyad : Mete BENLİ
Doğum Tarihi : 07/12/74
Forum Kayıt : 30/07/08

2/7/2009, 7:32 pm
türkiye deki bütün ünlü kuşları iyi kuşları sefa tokyürek çıkartmıştır..şebabın ustası odur...bugün türkiyenin büyük bir bölümü bilerek veya bilmeyerek onun çıkarttığı kuşları beslemektedir...şebabı sefa tokyürek çıkarttı seceresini de halil ibrahim öztatar tutuyor...şebabaı çıkarttı derken en iyi şebabları demek istedim....selamlar
sefa tokyürek
sefa tokyürek

2/7/2009, 7:54 pm
Değerli arkadaşlarım herhalde benim külrenk,miski gög,çakmaklı ve arap güvercinler hakkında yazdıklarımı okumayan arkadaşlar var külrenk miskinin tarifini yaptım bir tek arabın burnunda elif olur başka şebab hiç bir güvercinin burnunda elif olmaz olamaz şayet olur diyenler varsa o kuşların gerçek miski külrenk olmadığı benden daha iyi bilen türkiyede ustalarada sorabilirler insanlar ellerindeki güvercinlerin şekilleri nasılsa öyle yorumluyorlar lütfen yanlış yorumlar yapmasınlar çünkü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz yeni yetişen güvercin meraklısı genç arkadaşlarımızında kafalarını karıştırmasınlar yanlış bilgilendirmesinler saygılarımla TOKYÜREK
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

3/7/2009, 6:58 am
ben sefa abiden rica ediyorum... mutlaka sefa abininde ustaları vardır... şuan hayatta olan büyük ustaların isimlerini açıklarsa ve o arkadaşlara ulaşa bilecek en yakın arkadaşların bunu birinci ağızdan kelimesi kelimesine videoya kaydedip burda bizlerle paylaşırsa... bu işe gönül vermiş genç arkadaşlar için çok iyi olur... ben kendi adıma söyleyeyim... son zamanlarda çıkıp ben ustayım diyen bilip bilmeden atıp tutan arkadaşların hayel ürünü hikayelerinden sıkıldım... saygılar...
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

3/7/2009, 9:47 pm
YURDUM İNSANI NEDEN BAZI ŞEYLERDEN ÇEKİNİYOR ANLAMIYORUM...
BU LAFI BÜYÜKLER BOŞUNA SÖYLEMEMİŞ; TÜRKÜN AKLI YA KAÇARKEN YADA SI..Ç..RKEN DİYE...
ŞİMDİ ELİMİZDE ENVAYİ ÇEŞİT GÜVERCİN VAR VE BU GÜVERCİNLERİN NESLİ BİZLERDE TÜKENMEK ÜÜZERE (SAF KAN VE ÖZ ARI KUŞLAR). AMA BAKIYORUZ Kİ BU KUŞLAR İÇİN YURT DIŞLARINDA BİZİM KENDİ ÖZÜMÜZ OLAN KUŞLARIMIZ ADINA ADAMLAR FEDERASYON KURUYOR VE BUNLARIN FESTİVALLERİNİ YAPIYOR... BUNLAR YÜZÜNDENDE BİZİM YILLARCA SULTANLARIMIZI HOŞNUT ETMİŞ ONLARA HİZMET ETMİŞ SULTAN GÜVERCİNLERİ HÜNKARİLER BUNLAR SAYESİNDE OLUYOR ALMAN HÜNKARİSİ, HOLLANDA HÜNKAREİSİ VS VS...
BİR ÖRNEKTE EGE BÖLGESİNE AYİT DÖNEK, KELEBEK (SAYA), DOLAPÇI IRKLARI. ADAMLAR BİZİM KUŞLARIMIZI YİNE BİZE SATIYORLAR. VE BELLİ STANDARTLAR OTURTMUŞLAR ONDAN SONRA ONLARA HİZMET EDİYORSUN. ONLAR BANA HİZMET EDECEKKEN BEN ELİMDEKİ DEĞERİ KAYBEDİP ONLARA BIRAKIRSAM ADAMLARIN İTİDE OLURUZ KÖPEĞİDE..(AFFINIZA SIĞINIYORUM BU CÜMLE İÇİN...
BİZ ÇOK ŞÜKÜR EGELİLER OLARAK BİR DERNEK KURDUK 1,5 YIL OLDU VE BU YIL İÇERİSİNDE 236 ÜYEMİZ VAR. İZMİRLİ ARKADAŞLARIMIZ BELKİ DUYMUŞTUR. TÜZÜKLERİMİZ YARIŞMA TALİMATNAMELERİ HER ŞEY AKLINIZA GELEN HERŞEY. DERNEK VETERİNERLERİ VS. KISMETSE DÖNÜCÜ IRKLAR FEDERASYONUNUDA KURMAK KAPIDA...
ŞİMDİ DEMEK İSTEDİĞİM ŞUDUR NEDEN ŞEBAB ÜZERİNE KOŞULAN BU RANTTAN VAZ GEÇİP İŞİN ASLI ORTAYA ÇIKMIYOR HERKES BİR KAFADAN BİR SES ÇIKARTIYOR. BİR DÜZEN OTURMUYOR VE BU DÜZENİN PEŞİNDEN GİDİLMİYORDA HEP KAVGA HEP DÖVÜŞ....
ABİLERİM BEN İZMİRDEN HÜSEYİN RAUF BENLİOĞLU. BU KUŞA TÜRKİYENİN BİR UCUNDAN GÖNÜL VERMİŞİM BUNUN İYİLEŞMESİ DOĞRUSU ADINA KOŞTURUYORUM. BİZİM MAZİMİZ NE Kİ BUNUN İYİLEŞMESİ ADINA KOŞTURUYORUZ. BURADA YAŞIMIZ KADAR KUŞÇULUK HAYATI OLAN ABİLERİM BÜYÜKLERİM BU GÖREV KİME DÜŞÜYOR BİR DÜŞÜNÜN. BEN KUŞ MERAKLISIYIM ELİMDE YÖRELERE AİT 5 AYRI CİNS GÜVERCİN ÇEŞİDİ MEVCUT VE HER BİRİNİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM. BEN BUNLARI BU YAŞIMDA BURADAN SİZLERE SÖYLÜYORSAM BU YAŞIMDA BU MAZİDE DEMEKKİ BEN BAYA Bİ YOL ALMIŞIM AMA BUNLARI DÜŞÜNMEYENLER BUNLARI DÜŞÜNMEYENLER BANA GÖRE BİR ŞEY DEĞİLDİR. BU ÜLKENİN GELECEĞİ ALLAHIM BİR ZEVAL VERMEZSSE BİZLERİZ VE BİZLERDEN SONRAKİ KARDEŞLERİMİZE KUŞ GİBİ KUŞMU BIRAKMAK İSTİYORSUNUZ YOKSA SADECE KANADI VE KUYRUĞU, GAGASI OLAN KUŞ MU BIRAKMAK İSTİYORSUNUZ.

BEN BİR YOLA BAŞ KOYDUM VE O BAŞ KOYDUĞUM YOLDA ÖLÜRÜM YA DEVAM EDERİM AMA GERİ ADIM ATMAM. DEDİĞİM GİBİ BİR STANDART BİR OLUŞUM YAPACAK BUNU HAYATA GEÇİRECEK BİR KİŞİ VAR İSE ONA HER TÜRLÜ BİRİKİMİMİ VE BİLGİLERİMİ PAYLAŞMAYA HAZIRIM. BU KİM OLURSA OLSUN. BEN BU DAVAYI VATAN MİLLET DAVASI OLARAK GÖRÜYORUM VE BU DAVAYI EN İYİ YERLERE GETİRMEYENİDE VATANSIZ DAVASIZ OLARAK GÖRÜYORUM...
DİLİM SİVRİDİR KİME BATARSA BATSIN ÇIKARMAK İÇİNDE BENİ BULSUN ARKAMIZDAN KONUŞULMASIN...

HÜSEYİN RAUF BENLİOĞLU
İZMİR
Anonymous
Misafir
Misafir

4/7/2009, 5:03 am
rauf biladerim cok guzel dusunuyorsun yazıyorsunda bızde nerde o be kardes adamlar federasyıonda kurar baska seyde bız hala sen bıulıyon ben bılıyom aman ıyısı bende olsun baskasında olmasın dıye bunun derdındeyız bu kusu hayatında beslememıs ınsanlar sırf para kazanmak ıcın beslemeye baslamıs 1,2 yılda sebap ustası kesılıyorlar kımse kımsede ıyısı olsun dıye yardımcı olmuyor guzel kardesım ınsallah bu dedıklerını yaparsın sana basarılar dılıyorum guzel kardesım
şebabcı11
şebabcı11
Ad Soyad : mehmet kıdak
Doğum Tarihi : 16/05/83
Forum Kayıt : 16/09/08
http://site.mynet.com/bilecikguvercin/SEBABLARIM/

4/7/2009, 6:30 pm
Zemin kardaşım ben bu güne kadar yapacağımı yaptım sen beni çok iyi tanıyan bir kişisin benim buradaki çabamın sebebi bu işe yeni gönül vermiş kardeşlerimizin artık birileri tarafından kandırılmasın emeği parası çalınmasın benim tek gayem budur. Bundan sonrada ben artık yoruldum. Çünkü öyle insanlarla muhatap oldum adamların iç dünyası fesat hasut kıskanç aynaya bakarak konuşuyorlar ve insanların zihnini bulandırmaya çalışıyorlar ve yalan palavra konuşuyorlar. Bu kişiler işte o bahsettiğim insanları kandıranlar ve onların kuklaları maşaları. Ben şimdi sana kendi yazdıklarımla ilgili bir örnek vereyim. Ben diyorumki miskinin ağzında çok hafif açık kahverengi zikir olacak diyorum. Sen benim kümesimdeki miskilerin tamamını çok yakından çanlı çanlı defalarça gördün benim kümesimde sekiz tane eke damızlık miskim var bunların yedisinin ağzında en ufak bir zikir elif yok bunu sen çok iyi biliyorsun sadece birinde elif zikir var oda en kötü kuşum yani benim burada anlatmaya çalıştığım birileri gibi elindeki kuşa göre özellik yazmak gibi bir namertliğe kalkmıyorum yani o elimdeki yeditane elifsiz zikirsiz miskimin elifsiz olduğu için gerçek miski oladığını söylüyorum varmı bu caiada böyle delikanlıca ve dürüstçe konuşan bir insan. Hala bazı kişiler üç günlük kuşçular bizim yazdıklarımızı sabote etmeye çalışıyorlar neden urfalı mehmetin söyledikleri onların ve onların pirlerinin işine gelmiyor. Adamın biri çıkıyor kırk senedir şebab besliyorum diyor el insaf bu kuşlar Urfadan ilk çıktığı tarihi, biz içinde olarak bire bir yaşayan kişi olarak bu kuşlar 1978-79 yılında Urfa il sınırlarının dışına çıktığı ilk tarihtir ve ilk İstanbula gitmiştir sonrada Erzuruma şimdi nasıl oluyorda bu kişiler kırk senedir bu kuşu besliyorlar yalanın danıskası şimdi bu yalanın danıskasını söyleyen insanların sözü makbul oluyor kendisi gibi palavra uyduranlar tarafından ama bizim yazdıklarımız onları bıtkınlık veriyor tabi verecek Urfalı Mehmetin yazdıkları onların tekerine çomak sokuyor insanlar ayıkıyor ve artık kimseyi kolay kolay kandıramayacaklar. Ama benim burada üzüldüğüm tek nokta kandırılmasınlar diye çaba verdiğim insanlardan bize hiç bir şekilde destek gelmiyor kimse bu sabotajcı insanlara müdahale etmiyor kimse demiyor durun bakalım kardaşım siz kimsiniz bu şebab kuşlarını kaç gün oldu tanıyorsunuz bu işe ömrünü vermiş insanlara karşı saygısızlıkta bir birinizle yarışıyorsunuz. Şebab kuşunun Urfadan Türkiyeye yayıldığını bu caianın içindeki yüzde doksanı biliyor siz hala ne anlatmayaçalışı yorsunuz diye kimse müdahale etmiyor ama bu atıp tutanlar forum internet kahramanlarıdır er meydanında bunların birini bile bulamasın her biri bir köşeye çekilir kuzu gibi dururlar zaten başkada yapa bilecekleri bir şey yoktur çünkü orada cülük çıkaramazlar bir kelime konuşsalar bilirlerki oradan bu işin bir ustası kalkacak bunlara diyecek bu konudaki ihtisasın ney sen kimsin bu kuşları ne kadar tanıyorsun kaç günlük kuşçusun otur oturduğun yere haddini bil derler bunu onlar çok iyi bilir. Ama internette bunları kimse tutamaz ortalığı toz duman ederler.

Saygılar SLM ÜN ALEYKÜM MEHMET ABİ BU FORUMDA YAZDIKLARINI UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUM SENİN GİBİ DELİKANLICA DÜRSTCE YAZANI GÖRMEDİM HER KES ELİNDEKİ NE BAKARAK KONUŞUYO YADA STANDART ŞEYLER YAZILIYO SENİN KADAR DÜEÜSTCE YAZANI GRMEDİM SENİN DEDİKLERİNE ŞAHSIM ADINA SONUNA DENK KATILIYORUM ABİ SAYGILAR
erkan
erkan
Ad Soyad : erkan soykan
Doğum Tarihi : 12/07/84
Forum Kayıt : 22/02/09

4/7/2009, 9:47 pm
sevgili sefa abi öncele saygılar yazmak yerine arkadaşlar esas miski böyle olur diyebilcegin kuşun varsa resmini koyda görelim öle uzun uzun yazmana da gerek kalmaz ben kuşçuluga yeni başladımda beslemişken esas olanını besliyeyim saygılar
metin
metin
Ad Soyad : metin sayer
Doğum Tarihi : 23/03/73
Forum Kayıt : 26/06/08
http://www.metin7051.azbuz.com

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında Empty duayin kuşçu abilerime

4/7/2009, 10:08 pm
yazılanları başından sonuna kadar okudum vay eskiden böyleydi vay şöyleydi o kuşlar kalmadı kırıkları kaldı kardeşim türkiyede binlerce kuşcu neye hizmet ediyor o zaman yaşlısı genci büyük kuşcu abilerime sesleniyor
çözüm nedir boşa tartışmakmı nerde kaldı büyüklüğünüz o zaman sizde kırmalarla uğraşıyorsunuz yani kral çıplak saygılar
emin
emin
Ad Soyad : emin turhan
Doğum Tarihi : 27/01/81
Forum Kayıt : 24/04/08
http://fotocemizmir.com

6/7/2009, 5:46 pm
VAY VAY VAY HALİMİZE BAKIN BEN COK SEY YAZARIM YA BÜYÜK ABİLERİM BEN KUŞU 3 SENEDİR BESLİYOM NE OLCAK ŞİMDİ BEN KUŞCU DEYİLMİYİM ALAHŞKINA BIRAKN ŞUNLARI YA BİZE KUŞU ÖGRETİN ONUNLA İLGİL TARTIŞALIM YADA BİR BİRİNİZİ KIRMAYIN YA BEN ALLATİN ABİMİ İYİ TANIRIM MEHMET ABİYİDE İYİ TANIRIM SİZ İKİ BÜYÜĞÜMDE BÖYLE TARSMAYA GİRECEK KİŞİLER DEYİLSİNİZ SİZDEN RİCAM KUŞ ANLATIN 40 SENDİR BESLİYORSUNUZ BANA KUŞLARINIZI ANLATIN KUŞLAR NASIL ÖZELKLER OLUR ONU TARTISN ŞU FESTİVALERDEKİ EKSİKLERİ ANLATIN HANGİ KUŞUN YARISACAGINI ANALTIN BUNLARI YAPARSANIZ HEM ÖGRETMEN OLURSUNUZ HEM DAHA SAYGIN OLURSUNUZ ŞİMDİ SİZN YAZILARINIZI OKUYANLAR İNANKİ ŞUNU SÖYLÜYORLAR ya bir birlerine rant kuruyorlar piyasa kuruyorlara HALBUKİ NE MEHMET ABİNAİN NEDE ALALTİN ABİNİN BUNA İHTİYACI YOK ADIM GİBİ BİLİYORUM CÜNKÜ İKİSDE KUS SEVDALISI abilerim bir kusurda işliyorsam özür bende bukadar HA BEN BU SAYFAYADA YAZMAZDIM CÜNKÜ burda sefa abi bir yanlış yapmış oda miskide elif olmaz konusu bence şu elif konusunu aydınlatın alatin abi bu konuda sizde sefa abiye katılmısınız bana bi şunu anlatın BENİM BİLDGİM KUŞUN GAGASI BUGDAY TENİ OLACAK TAM UCUNDA ACIK KAHAFA ELİF OLCAK VE KUS PARLAK KIREM OLCAK YANLISA ANALTIN BİLELİM DOGRUYSA SEFA ABİ NİYE ÖYLE YAZDI BEN ÇORUMLU HALİLA ABİ,BE SORDUM VE BENİM DEGİM DOGRU DEDİ SEFA ABİNAN ANLATGI BAŞAKA BİR ELİFMİŞ ODA BAŞAK SİYAH ZİKİR OLMAZ KARA GAGA OLMAZ DİYOR ŞAYET BÖYLESE ANTILSIN SAYGILAR emin turhan izmir
sefa tokyürek
sefa tokyürek

6/7/2009, 7:43 pm
Değerli arkadaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum ayrıca bu forumda kuşların hakkında değerlendirme yapan herkeze, foruma girmeyen arkadaşlarım ve şahsım adına tşk edrm.Arkadaşlar kuşlar ve kuşların değişimi hakkında bir kaç kelime konuşmak istiyorum,miski,kürenk,çakmaklı,gök ve arap daha önceki yıllarda ilerlemesine ve yükselmesine rağmen son yıllarda tam tersine gerilemiş düşüş vadisine yuvarlanmıştır,bunun açık örneği pazar günü Eskişehir ''esyemin'' düzenlemiş olduğu güvercin şöleninde türkiyenin iki namlı kuşcusu olan iki arkadaşımız Eskişehirde iki SİLİK miskiyi yarıştırmışlardır.Allah aşkına sizlere soruyorum atılan kuşların fiziklerini görenler görmüştür.Bir güvercinin normunun çok üstünde iri kuşlardı,ama miskide aranan özelliklerin hangisi vardı İRİ KUŞ İRİ KUŞ DİYEN ARKADAŞLARA ÖRNEK OLSUN O KUŞLAR eğer o kuşlara miski diyip beğeniyorlarsa arkadaşlar böyle camların ardından kuş eleştirmek,İNSAN ELEŞTİRME,KİŞİYİ ELEŞTİRMEK BENCE YANLIŞ.Ben bildiklerimi ortaya koyuyorum isteyen alır bilgi haznesne koyar istemeyen bırakır gider bu kötü gidişe dur demek için,dernek başkanları ve kuş camiası bir araya getirilip bu KÖTÜ GİDİŞE BİR DUR DEMELİDİR.Mİski kürenk tabir ettiğimiz bu güvercinlerimiz renk,benek,olarak değişime uğramış ve şimdi siliklerle ve gök rengi burnu'' ELİFLİ'' kuşlarla avunmaya çalışıyorlar 1977 den beri profosyonel olarak kuş besleyip festivaller düzenliyorum toplantılar ihaleler ve ayrıca mezatlar düzenliyorum her konuşmamda Miski ,kürengi,çakmaklı,gök ve arabı tarif ediyorum ama malesef güvercinleri büyütecez diye kuşların özelliklerinden eser kalmadı.Değerli arkadaşlarım bu konu hakkında hatta bu işe gönül vermiş arkadaşlardan hassasiyetlerini bekliyorum.Ben güvercin besleyen değerli arkadaşlarıma hiç bir zaman kendimi onlardan yüksek görmedim ben her zaman kuşcu camiasının neferiyim son nefesime kadarda miski kürenkdeki orjinalliğin bozulmamasına çalışacağım.Ben kimseleri yönetmiyorum.Saygıda mecburiyet Sevmekde HÜRRİYET vardır.Saygılarımla SEFA TOKYÜREK( Herkez zamandan anlarda ama saati yapamaz)
ankaralı
ankaralı
Ad Soyad : metin demirçin
Doğum Tarihi : 07/06/71
Forum Kayıt : 06/02/09

6/7/2009, 7:52 pm
Eyvallah sefa ağbi ağbimizde sensin ustamızda hem seviyoruz hemde sayıyoruz
Anonymous
Misafir
Misafir

6/7/2009, 8:26 pm
abı vuran cıkıpta he ben vurdum dermı ya bırılerı bıseyler vurmus kusların pacaları gormuyonuzmu 10 santım paca olmus kuslarda kanat gıbı
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

6/7/2009, 9:04 pm
iyi akşamlar Sefa abi,inşallah iyisindir,abi hangi özellikler vardı derken,Hamza dedi zaten yeni başlayanlar Miski işte budur diye yanılmasın,pul hariç bir iddiaya tutuşmuştular Niğde'de....benim görebildiğim Vedat'ın erkeğin beli daha kalın,ayaklar gayet iyiydi,Hacı abinin erkeğin de kafa boyun teşkilatı öbürüne göre iyiydi,sen bizden iyi biliyorsun ki her ikiside festivale girmez,ama ikisininde tonajını beğendik...(KAYMAK KAYMAK)...peki abi şimdi bunları ne yapalım keselim mi,eşe atmayalım mı,çalışmayalım mı bu özellikleri...miskiyi miski yapan puludur..deniyor,sonuna kadar katılıyorum,,,,amaaaa Niğde de gördük silik kuşlar festivale alındı,niye?artık şebabçılık anlayışı aşırı fiziğe doğru kaymaya başladı ama ben bu anlayışa dahil olanlardan değilim...festival düzenleyenler milleti küstürmeyelim derken işin içine ediyorlar demekki...özürlü kuşlar içinde geçerli bu...
emin
emin

7/7/2009, 12:05 pm
ooo lafııı iyi söylemisin tam göbegine oturtmusun bak murta kardeşim bu kuşculugun en pisyeri insanda şans olcak ve şeyatn tütyü olcak şimdi burda iki türlü usta var birisi kuşu cok iyi bilri ve kusu nasıl neyle işleyceginide ama hangisinin kanı daha fazladır veyata soyunda neyi kırmışlar cok az usta bilir ve bu ustalar bir çift yavruya tam tamına 12 ayının vermek zorunda mecburr bekliyecek sabır edecek baktı olmuş ve buda cok nadir olur tutmadıysa başka bir eş yine tutmadıysa başak bi eşş ŞAHSEN BEN ELİMDE GÜZEL BİR DAMIZLGIM VAR ONU KIZDIRIM TAM KIVAMINA GELİR 6 DİŞİMİ TEK TEK ÖNÜNE ATARIM VE BİR SEFERDE 6 çift umurta alırım ve postaların altına sürerim ve bu arda KENDİMİ USTA ZANEDİYORUM YA KAFAMA UYAN DİŞİYLE EŞE ATRIM VE 12 AYLA 9 AY ARSINDA KARAR VERİM HANGİ KUŞLA EŞE ATACAGIMI YA TUTAR YADA TUTMAZ ZATEN BU YÜDEN BU KUŞAR COK DEYERLİ VE KIYMETLİ VERİYOSUN 1 YIL BOYUNCA EMEK İLCAIYMIS YEMİYMİŞ ZAMANI KATAMA 1 YAVRU SENİ 1 YAŞ YAŞALNDIRIYO şimdide gelelim şansa gidersin ihaleye veyta pazara 1 tane dişi denk gelir bide bi arkdasında gözden cıkartıgı bir kuş olur kanlar cok farklı ama ikisde eksikleri baya tamlıyo atarsın eşe altındaki yavruda sen belki deyil çözemesin hemen 6 ayda eşe atarsın bide bi usta gelir atarsın masaya ustanın yüregi hoplar durur bu iş şans şans ama yazdım ha aslında tartısmasak böyle anlatsak ustalııgı görecezde biz anca heyt bensan kuş atarım o ban atar anca kıştırız bundan 20 yıl öncemi 30 yıl öncemi bu şababı besleyenler hep elit yani aga cocukları aşiret reisleriymiş bide dogu kültürümde kuş günahtır derlerki PİSLGİNE BASANIN İKİ YAKSI Bİ ARAYA GELMEZ VEYTA DOYMAZMIŞ HERNEYSE DEDİM YA ELİT KESİM İŞTE AYIP ODUNDAN BU KUŞLAR UCURMAK SALMAK AYIPMIŞ GİZLİ BESLENİRMİŞ BİDE ÖYLE GEL BENSANA KUŞ ATAYIM YAV SENİN KUŞUN İYİ DEGİL ÖYLE YOK XOK SEVİYELİ VE DÜZEYLİYMİŞ KUŞ ATILSA YARISLSA TATLILAR ALINIR YENİLİR İCİLİR SOHBET EDİLİP KALIKINIRMIŞ GERCİ OZMANLA BU ZAMAN ARSINDA DAGLAR KDAR FARK VAR BUGUN GÖRÜYORUM ADAMLAR BABALARINI HİCE SAYIYOR BENİ SENİ BİR KUŞ İC NİYE HARCAMASINKİ ZAMAN DEVRAN BOZULMUŞ KÜLTÜRÜMÜZ BOZULUYO BÜYÜKLERİMİZ SOHBET YERİNE HEP MENFAT İCN KOSTURMA YAPIYORLAR YANİ KISA VE ÖZ İNSANI ANLAMK ZOR MURATIM BU YAZIYI BEN SNA YAZDIM SEN OKU DİYE SEN ARTIK BURDAN BİŞEYLER CIKART SNA 3 SEY ANLATIM 1 ŞEPEP NEDEN PAHALI CAHİLGİMİZ VE SAYGININ DAHA KALMADIGINI ? KAL SALICAKLA ŞİMDİ BENDE Bİ SYFA ACAYIM EMİN ODASI DİYE SADECE BİLGİ ODASI BEN SEN O BU KUŞLARA NASIL BAKIYORUZ NASIL DAHA İYİ YAPARIZ DİYE BİR SAYFA ACACAM AMA ZAMANIM YOK OLSA YAZACAM HERKESE SAYGILAR
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

7/7/2009, 12:40 pm
sağolasın emin bey ben sizi çok iyi anladım.işte ne yaparsın insanlar sen yenisin etrafı tanımazsın diyemi düşünür bilmiyorumki insanları salak yerine koydularmı dayanamıyorum yazıyorum ama farkındaysan kuş olayına fazla girmiyorum ondan anlamam ama anlamak için buradayım soru soracak olsak çekiniyoruz kimseye birşey sorulmuyor birine hklısın desek onun yandaşı sanıcaklar ben buradaki hiç kimseyi tanımam hayatımda ilk defa niğde festivaline gittim ama kuş özellik veya ahkam kesme olayı hariç bir çok şeyi anlayıp onlar hakkında ahkam da kesebilecek eğrisini doğrusunu söylemeye çalışacak bilgim olduğuna eminim 22 yaşından beri istanbul gibi kurtlar sofrasında dükkancılık yaptım onun için ticaret konusunda bilgi görgü konusunda aklım allaha şükür bana yeter senin dediklerini çok iyi anlıyorum onun için sen bu ortamlara fazla girmiyorsun başım ağrımasın diyorsun ama inan senin kadar bilgim olsa kuş konusunda bildiklerimi isim isim veririm şimdi örnek şebab çakır göz olucak hadi bakalım böyle bir tarif verildimi abicim ne oldu benim bildiklerim çöpemi gitti ama ne oluyor kimse zannediyorsam mehmet abi dışında galiba yanlış da olabilir demiyorlar usta ne oldu beyaz göze ben bunları anlamıyorum istediğim tek şey bu işi bilenlerin çıkıp miski böyledir arkadaş sabuni böyledir diye ayrı ayrı tarifi ondan sonrası senin dediğin gibi pazardan alırsın şans olur veya soyunu takip edersin yavru çalışırsın yoksa bizim istediğimiz bir şey yokki hiç kimseyide tanımam demin dediğim gibi menfaat konusundada haklısın dünya menfaat dünyası olmuş ama elbet buna önem vermiyen insanlarda çıkarlar saygılar izmire inşallah tanışırız
emin
emin

7/7/2009, 1:10 pm
capslock967 demiş ki:sağolasın emin bey ben sizi çok iyi anladım.işte ne yaparsın insanlar sen yenisin etrafı tanımazsın diyemi düşünür bilmiyorumki insanları salak yerine koydularmı dayanamıyorum yazıyorum ama farkındaysan kuş olayına fazla girmiyorum ondan anlamam ama anlamak için buradayım soru soracak olsak çekiniyoruz kimseye birşey sorulmuyor birine hklısın desek onun yandaşı sanıcaklar ben buradaki hiç kimseyi tanımam hayatımda ilk defa niğde festivaline gittim ama kuş özellik veya ahkam kesme olayı hariç bir çok şeyi anlayıp onlar hakkında ahkam da kesebilecek eğrisini doğrusunu söylemeye çalışacak bilgim olduğuna eminim 22 yaşından beri istanbul gibi kurtlar sofrasında dükkancılık yaptım onun için ticaret konusunda bilgi görgü konusunda aklım allaha şükür bana yeter senin dediklerini çok iyi anlıyorum onun için sen bu ortamlara fazla girmiyorsun başım ağrımasın diyorsun ama inan senin kadar bilgim olsa kuş konusunda bildiklerimi isim isim veririm şimdi örnek şebab çakır göz olucak hadi bakalım böyle bir tarif verildimi abicim ne oldu benim bildiklerim çöpemi gitti ama ne oluyor kimse zannediyorsam mehmet abi dışında galiba yanlış da olabilir demiyorlar usta ne oldu beyaz göze ben bunları anlamıyorum istediğim tek şey bu işi bilenlerin çıkıp miski böyledir arkadaş sabuni böyledir diye ayrı ayrı tarifi ondan sonrası senin dediğin gibi pazardan alırsın şans olur veya soyunu takip edersin yavru çalışırsın yoksa bizim istediğimiz bir şey yokki hiç kimseyide tanımam demin dediğim gibi menfaat konusundada haklısın dünya menfaat dünyası olmuş ama elbet buna önem vermiyen insanlarda çıkarlar saygılar izmire inşallah tanışırız
MİSKİ GÖZÜ ÇAKIR OLMAZ OLMAZ SEFA ABİ YANLIŞ YAZMIŞ ASLINDA BAZI ARKADAŞLAR ONUN FESTİVALERDEKİ KONUSMALRINI KADE ALMIŞTIR ONLARI ATABİLİRLER BEN ÇAKIRIDA NALMADIM ABİ MSİKİNİN GÖZÜ BEYAZ OLUR MAVİ OLUR COK MAKMULDUR MAVİSİDE COK ZOR BULUNUR GASI BUGDATYA VEYTA SARMSAK GBİ OLUR UCUNDA ACIK KAHVE RENGİNDE ELİF OLUR PULARI İRİ VE KAHVERNGİ OLCAK PULN ALTINDAKİ RENKLE KAFDAKİ RENGİN SRILGI KIRMLGİ AYNI OLCAK MAVİDEN CIKMA GİBİ KOYUMSU OLMAYCAK CİLALI OLCAK sefa abi elif olayını düzelti en son yazısında deyinmiş diyorki gada zikir siyaha olmaycak kopile rengi siyeh olmaycak bu dogru ama derlerse elif olmaz bunu kimse kabul etmez gözüde kabul ederler sen rhat ol sen göz ü beyaz mavi olanı besle boşver gerisini bu kuş kürenkmi agzı sarımsak gbi olsun YA YAZMIYACAKTIM YAZDIRTIN BAK MURAT BENİM DİLİM COK SİVRİDİR KİM OLURSA OLSUN YANLIŞINI SÖYLERİM BURDA URFALI MEHMET ABİBİZ COK DOGRU BİLGİLER AKTARIYOR BAKMA MİLETE DOGRU SÖYLEYEN SİVRİ GELİR BENCE BU İNTERNETİR BAK BEN BİLE YAZARKEN YANLIŞ YAZA BİLİYOM BELKİ SEFA ABİDE YANLIŞ YAZMIŞTIR ASLINDA BELKİ DEYİL KESİNLİKLE YANLIŞ YAZMIŞ GÖZLE GAYI DÜZELTMESİ LAZIM lol!
capslock967
capslock967

7/7/2009, 1:26 pm
işte bizimde söylediğimiz budur yani bu değişilmez bir şey değilki bunu bile yazmıyorlar ama bu saygısızlık değilki mehmet abi yazmış bizde arada kaldık ya bizimde duyduğumuz mehmet abinin yazdığı gibi ne olduda şimdi değişti dedik arada kaldık yani düzeltmesi lazım ama o zaman mehmet abiye haksızlık gibi olmadımı şimdi o yazınca herkes yazdı gerçi kimsede o göz meselesine değinmeden yazdı çok dikkatimi çekti unutmadan gagayada değinmediler yanlızca eleştiride bulundular vallahi ne sefa beyi tanırım nede mehmet abiyi ikisiylede niğdede selamlaştık tanıştık o kadar sanki taraf gibi hissettiriyorlar insanı rahatsızlığım o yönde amacımız iyi kuş özellikleri yani şimdi miskide göz beyaz mavili gibi olan olursa daha makbul gaga buğday renkli ucunda susam renginden açık elif olucak boundaki renk pulların altındakiyle aynı krem renkli olucak mavi tonajında olmuyacak bu kumaşıydı fizikse bilinen özellikler olucak peki bu gidişle 5 6 sene sonra dadaş paça moda olurmu peki ? saygılar
emin
emin

7/7/2009, 2:42 pm
ya bunun ortak yanı yok ki şayet bu şekildede olmasa o kuş orjinal deyilidr km nederse desin kuşun özü bu bide demisin dadaş paca daşa pacayı herkes soktu kümesine o elri nerde yaptılar beni vurmdılar dişilerine orjinla şebap basık olur horoz gibi olmaz bide aykları fekler 3 olcak cok yumusak olcak kanat tüyü gibi ve hilal şeklinde olcak bende var diye söylemiyorum bende horoz gibide var ama orjinde var bu zevktir istedgimi beslerim ama orjini elimden kaybetmem alah işmizi gücümüz kalbimiz bozmasın böyle gidersek ilerde cok nadir kişilerin elinde orjin kuşlar kalcak ozmanda işte paha bicilemiyecek ve onalrda hep camur atılcak ama akılı olan kuştan anlıyan parya tama etmiyenler acık söyliyim hem bu işten cok güzel para kazanır hemde cok güzel ism yapar alah inşalah yolumuza kaza bela vermez daha dogrusu gönlümüze göre versin ne diyem murat beni baya konusturtun valha milet şimdi dyecek dün başladın ama hadi neyse :):)
capslock967
capslock967

7/7/2009, 3:59 pm
dün başlasın desinler emin bey herkesin bir dünü vardır dimi kimse bu işlere ana karnında başlamıyor.hem yazdıklarımızda ne var doğruları istemekten başka mematinin dediği gibi ştandart hareketler bunlar.adam ömrü boyunca kuş beslemiştir kuşçu olamamıştır ne yapayım ömrü boyunca bu şekilde kuş beslemiş adamı.dediğin gibi inşallah allah gönlümüze göre verir saygılar sevgiler
Anonymous
Misafir
Misafir

7/7/2009, 5:16 pm
he soyle abılerım yav bakın boyle ne guzel seyler yazmıssınız valla duygulandım sevelım sevılelım tabı sizler burda ıyı olun kı bızlerde sizlerden ogrenelım allah arkadaslıgınızı dostlugunuzu bozmasın inşallah helede kuş yuzunden herkeze slmlar saygılar
emin
emin

7/7/2009, 5:43 pm
kahvecişaban demiş ki:Selam Arkadaşlar.
Karaman dan Alaettın Gezgın.
Arkadaşlar ben bı halt ettım 40 yıldır kuş beslıyorum. Şebabın Kokenı Urfadır dedım. demez olaydım. Arkadaşlar sıze Hakaret ettımde haberımmı yok. Yoksa sızlere bılmeden zararmı verdım. Oyleyse hepınızden Ozur Dılerım.
Ben ne ustayım nede kuşu tarıf edecek kadar bılırım. Ben kuşu seven bır ınsanım. Kuş beslemekten de asla vaz gecmem.çunku bana kazandırdıgı çok şey var.
Kısaca kazandıklarımdan Bahsedeyım.Guzel Turkıyemın 80 vılayetının yarısından fazlasını tanıma fırsatı ve bu vılayetlerde yuzlerce kuşcu arkadaş ve dost.
Ben Kendı adıma kendımı Turkıyenın butun kuşcularına Karaman da olacak ışlerını takıp etmek ve yardımcı olmak ıcın mecbur hıssedıyorum. Başka ıllerde de benım ışım olursa ben ılk olarak kuşcu arkadaşlarımı arıyorum.ve ışlerım arkadaşlarım tarafından halledılıyor. Boyle bır kazancı maddıyatla yapabılırmısınız. ben bu tur kazancları kuş sevdam sayesınde kazandıgıma ınanıyorum.ve deger verıyorum. Ama sızler deger vermıyorsanız bılemem. Ama bır gun mutlaka böyle dostluklara ıhtıyacınız olur.
Sayın Mehmet Bagdatlı kardeşım.senı sever ve saygı duyarım.Eleştırılerıne bılgıne saygı duyuyorum. Ama bıraz daha dıkkatlı olman gerekıyor. zaman zaman eleştırılerın hakaret varı oluyor.senınle olan dostluguma deger verıyorm.Kaybetmek ıstemem.Sankı bırılerıne kızmışsında ıntıkam alır gıbısın. Mersıne gelırsek sen ılk arayacagımız Insanlardan bırısın. Yoksa sana karşı bılmeden bır hatamı yaptık.
Emıncıgım senı ne kadar sevdıgımı bılırsınç Izmıre gelınce ılk senı opmuyommu.yoksa sensız bır şeymı yapıyom. sade sen degıl Tum kuşcu arkadaşlarımı Sevıyorum.
Şımdı sızden rıcam. Bır an once kendımıze gelelım ve daha fazla rezıl olmayalım.
GELIN TANIŞ OLALIM:IŞI KOLAY KILALIM:SEVELIM SEVILELIM:DUNYA KIMSEYE KALMAZ.
Hata ettımse tum kuşcu arkadaşlarımdan ozur dılerım. SAYGILARIMLA.
abi elerinden öperim ben sadece bildklerimi yazdım sizden ögrendiklerimi gördüklerimi beslediklerimi yazdım ben hala diyorum miskideki elifi ve çkır olcak şekli hakında sende sefa abiyide destkledin ben bunda bir yanlış var diyorum ve tarifleri anlatım bence kusu tam olarak anlat ım ha bundan bir kusur işlediysem özür ayrıca abi hatırlrsan benim anlatıgım tariflerin aynısını sen izmirde bana anlatmıştın ya bide burda yazı yazıyoruz yanlış kelimelrde kulanıyaz o yüzden öyle bir kusurumuzda varsa af ola ( abi sen bi bana miski tarifini yazarmısın senden ricam ) aygılşar sevgiler
capslock967
capslock967

8/7/2009, 12:13 am
sağolasın alaattin bey bilgi paylaşımı böyle olmalı ister doğru ister yanlış ama saygı sevgi çerçevesinde olursa bizde daha mutlu oluyoruz bizde bütün kuş seven insanlara sevgi saygılarımızı iletiyoruz.alaattin abicim yanlız sefa bey miskide burunun kürenkdeki renkle aynı değil buğday renginde olması gerektiğini yazmış bunada katılıyormusunuz çakır göz olayında her kes kırmızı olarak bildiği için yanlış anlama oluyor herhalde sizde emin beyin söylediği gibi mavilik olayınımı söylediniz onuda açarmısınız saygılar karamana
capslock967
capslock967

8/7/2009, 10:59 am
o zaman zemin bey bakın ben samimiyetle söylüyorum size şebab kuşu beslemek istiyorum ama özelliklerini soruyorum sorgulayınca para verince öğrenirsin denildimi insanın canı sıkılıyor o zaman mehmet abi ve emin beyin dedikleri farklımı oluyor orasıda diğer kişilerle çelişiyor niye denmiyor o zaman mehmet bey sizin dediğniz gibi değil de sarımsak gibi olur miski eğer sarımsak gibi olursa sefa beyin dediğide havada kalıyor oda buğday rengi olacak sabuni gibi değil diyor
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

8/7/2009, 11:09 am
ABİ SEN BÜTÜN KRİTERLERİNİ TUTAN KUŞU BUL AĞZININ ZİKİRİ KUSUR KALSIN. SİTEYE BAK BİR SÜRÜ ŞAMPİYON KUŞ RESİMLERİ VAR MİSKİLERDENDE KÜLRENKLERDENDE. AĞIZLARINA BAK O ŞEKİLDE DAHA İYİ OLUR. AMA BU KUŞLARI RESİMDE DEĞİLDE CANLI GÖRMEN GEREKİR.

ABİLER ŞİMDİ BİRŞEY SORACAĞIM.
ELİF OLUR DENDİĞİNDE ACABA SEFA ABİ ARAPLARIN ELİFİ ZİKİRİ GİBİ BELİRGİN VE SİYAH ANLAMINDAMI ANLADIDA O ŞEKİLDE SÖYLEDİ. ÇÜNKİ BU MESAJ USULÜ YAZILAN YAZILARDA ÇOK FARKLI SÖYLENEN LAF ÇOK ÇOK FARKLI BİR ŞEKİLDE ALGILANIYOR....
Similar topics