Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

+58
aliihsan
MÜDÜRPİNARHİSAR
torikmustafa
KARASİPAHİ
sevcan23
körfezli
Kızılpınarlı
orhan_alanya
mahir temel
medet gültekin
ultrAslan59
omeryener26
05bariş
yavuzaslan
uzman
ilker arslan
samir
tuncay dönmez bursa
yavuzduman
ali yılmaz
D21
cuneyt_brspor
erhan51
GUCLUER
olcygktp
ysfkorkmaz
Beysan Taştan
sebabcı06
Forum Admin
Sarioglu
alpc
altan-aziz
mustafa innr
kahvecişaban
silikpal
ERCÜMENT
daghan
yaşar bor
bülent baştuğ
izmirli erman
kuyumcu sebo
Hasan OLGUN
akrep
mehmet bilgin
capslock967
ankaralı
emin
metin
erkan
şebabcı11
Rauf
murat_yetgin
Başbuğ
türker saygılı
ERTAN ÇAM
as21
eray burmacı
sefa tokyürek
62 posters
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 2 Empty Geri: Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

8/7/2009, 11:22 am
capslock967 demiş ki:o zaman zemin bey bakın ben samimiyetle söylüyorum size şebab kuşu beslemek istiyorum ama özelliklerini soruyorum sorgulayınca para verince öğrenirsin denildimi insanın canı sıkılıyor o zaman mehmet abi ve emin beyin dedikleri farklımı oluyor orasıda diğer kişilerle çelişiyor niye denmiyor o zaman mehmet bey sizin dediğniz gibi değil de sarımsak gibi olur miski eğer sarımsak gibi olursa sefa beyin dediğide havada kalıyor oda buğday rengi olacak sabuni gibi değil diyor

Murat kardeş bu işin kolayı var ,,hakiki dört dörtlük birer çift miski ve külenk bulacağız Urfa'da (öyle reklamla işi olmayan hani büyüklerin veya bilenlerin söylediği bozulmamış olanlardan ,Ağa'larda var deniyor)rica edip her yönden bol bol resimlerinide çekeceğiz,ondan sonra çözeriz bu işi...
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

8/7/2009, 11:25 am
evet doğru söylüyorsunda türker bey baksana adamlara ulaşmak için torpil lazım belkide bu piyasa ya girmemektede pek haksız sayılmazlar herhalde insanların birbirine karşı saygı sevgisine bakınca haksız da sayılmazlar hani onun için kuşlarımı daha çok sevmeye başladım saygılar sevgiler
ankaralı
ankaralı
Ad Soyad : metin demirçin
Doğum Tarihi : 07/06/71
Forum Kayıt : 06/02/09

8/7/2009, 11:41 am
kimse yazdıklarımı yalnış anlamasın yazmama kararı almıştım duramadım biri zikirli biri zikirsiz kuşu yanyana koyun bakın sizce hanğisi ...... o kadar festival oluyor heryerden usta geliyor hepsine sorun arkadaşlar [zikirde elifde aynı şey]zikir orjinaldir diyorsanız acaba damızlık aldıklarınızın zikirli olmasına dikkat ediyormusunuz murat ağbi diyorsunki kimse gagadan ğözden yazmıyor ben miski ğörüşümü daha önce yazdım okuduğunu sanıyorum sefa ağbi yazdı alaattin ağbi sefa ağbiye katıldığını daha önce yazdı mehmet bilgin ağbi sefa ağbiye katıldığını yazdı mustafa kale hocam sefa ağbinin sayfasında ona katıldığını yazdı ben sefa ağbiye katıldığımı yazdım ne demek istediğini anlayamıyorum saygılar
capslock967
capslock967

8/7/2009, 12:11 pm
metin bey zaten ben de yazmıyorum abicim kapattım kuşun gagasınıda kuşuda boşverdim yani kendi gözüme hoş gelen kuşu beslemeye karar verdim masa kuşu besliyecek arkadaşlar araştırsınlar ama bu bir gerçekki sizler veya bu işe gönül veren festivallere kuş hazırlayan arkadaşlar bu işleri yazı ile olmassa foto örnekleri ile bu işe bir standart getirmesseniz yarışmanın başında jüri üyesine karşı olup olmadığı sorulduğunda kimse karşıyız demez veya itiraz etmez dereceler açıklandıktan sonra bu jüri taraf tutmuş veya benim hakkımı yedi demelerini her festivalden sonra görürüz az çok anlamışsınızdır ne demek istediğimi neyse ben daha bu konuda daha yazmakda istemiyorum bu masa veya festival kuşu besleyen arkadaşların sorunudur hepinizi istisnasız hepinizi seviyor vede saygı duyuyorum
ankaralı
ankaralı

8/7/2009, 12:37 pm
metin bey zaten ben de yazmıyorum abicim kapattım kuşun gagasınıda kuşuda boşverdim yani kendi gözüme hoş gelen kuşu beslemeye karar verdim masa kuşu besliyecek arkadaşlar araştırsınlar ama bu bir gerçekki sizler veya bu işe gönül veren festivallere kuş hazırlayan arkadaşlar bu işleri yazı ile olmassa foto örnekleri ile bu işe bir standart getirmesseniz yarışmanın başında jüri üyesine karşı olup olmadığı sorulduğunda kimse karşıyız demez veya itiraz etmez dereceler açıklandıktan sonra bu jüri taraf tutmuş veya benim hakkımı yedi demelerini her festivalden sonra görürüz az çok anlamışsınızdır ne demek istediğimi neyse ben daha bu konuda daha yazmakda istemiyorum bu masa veya festival kuşu besleyen arkadaşların sorunudur hepinizi istisnasız hepinizi seviyor vede saygı duyuyorum ne alaka anlayamadım sizin kasteddsiğiniz olaya gelince elazığ yarışmasında tek miskilerde en yakın rakibimize beş puan fark attık fakat daha sonra puan farklı ama en az puan alan üçüncü kuşu birinci yaptılar ikinci bizi yaptılar herkez itiraz etti biz etmedik etmedik yakışmaz diye ankaraya geldik ortagım muharrem forumda yazmış bu konuyu benle bağlantısını nasıl kurup bu konuyla alakalandırdınız acıklarımı aramakmı maksadınız
capslock967
capslock967

8/7/2009, 12:44 pm
metin bey valla teessüf ederim eğer ki oradan size bir şey söylediysem bana yazıklar olsun eğer sizde böyle anladıysanız ben sizden özür dilerim ben zaten bu forumda yazdım ilk defa şebab kuşunu niğdeden aldım katıldığım ilk toplantıda orasıydı diye ne bilirim elazığı nede gitmişliğim vardır ben yanlızca durum tesbiti yaptım bir standart olmassa demek istedim sonrasında hep itiraz olur diye kusura bakma
türker saygılı
türker saygılı

8/7/2009, 12:45 pm
capslock967 demiş ki:o zaman zemin bey bakın ben samimiyetle söylüyorum size şebab kuşu beslemek istiyorum ama özelliklerini soruyorum sorgulayınca para verince öğrenirsin denildimi insanın canı sıkılıyor o zaman mehmet abi ve emin beyin dedikleri farklımı oluyor orasıda diğer kişilerle çelişiyor niye denmiyor o zaman mehmet bey sizin dediğniz gibi değil de sarımsak gibi olur miski eğer sarımsak gibi olursa sefa beyin dediğide havada kalıyor oda buğday rengi olacak sabuni gibi değil diyor

Murat kardeş bu işin kolayı var ,,hakiki dört dörtlük birer çift miski ve külenk bulacağız Urfa'da (öyle reklamla işi olmayan hani büyüklerin veya bilenlerin söylediği bozulmamış olanlardan ,Ağa'larda var deniyor)rica edip her yönden bol bol resimlerinide çekeceğiz,ondan sonra çözeriz bu işi...selamlar

Murat iki gündür heder oldu,ağız,göz meselesinde ...bende ona öneri sunmuştum...selamlar

En son türker saygılı tarafından 8/7/2009, 12:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

8/7/2009, 12:45 pm
çakırdan kasıt pempemsi hafif kırmızılıksa şebapta bu göz olmaz.sefa abinin tarif ettigi çakır göz bugulu çok açık yeşil ile çok açık mavi arasında bir renktir,nadir bulunur ve şebapa ayrı bi güzellik katar. kör erkegin gözleri böyleydi ve beyaz gözden çok daha güzeldi.

En son mehmet bilgin tarafından 13/7/2009, 1:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
emin
emin
Ad Soyad : emin turhan
Doğum Tarihi : 27/01/81
Forum Kayıt : 24/04/08
http://fotocemizmir.com

8/7/2009, 2:10 pm
MİSKİLERİMDEDE ELİF ZİKİR YOK AMA MİSKİDE GASININ UCUNDA ELİF OCAK ODA ACIK KAHAVE RENGİNDE KİM NEDERSE DESİN BU KUŞUN ÖZÜ BU NİYE OZMAN KÜRENKLE MİSKİ KIRYORLAR DİYORLARK,İ YAV BU MİSKİDEN CIKMA KEMERİYLE GASINDAQN ANLAMIYORMUSUN KARDEŞİM MİKLERİ ACMAK İCN KIRDILAR HEP KALKIP ŞİMDİ ELİMZDE ZİKİRSİZ MİSKİ ÇOGFALDI DİYE ELİFİMİ KALDIRACAKSINIZ OLMAZ ABİ OLAMZ YANLIŞSINIZ BÜYĞÜM SÜNÜZ YAZMAK İSTEMİYORUM LAHA NASİP EDERSE KARSILASIRSAK COK DAHA DREİN KONUSACAZ ALALTİN ABİM İZMÖİRE GELİR GERKİRSE TELFONLADA KONUSRUM DA HERNEYSE BEN YİNE SÖYLÜYORUM BENİM İLK HETAPTA BESLEYCEGİM MİSKİNİN GAGA UCUNDA ELİF OCAK BUKADAR SAYGILAR
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

8/7/2009, 2:21 pm
emin sen sevdiğin elifli zikirli kuşu besle buna kim karışır çok büyük bir hata değildir miski için çok az elifli oluşu bunu neden bu kadar büyütüyorsunuz anlam veremiyorum
ama burdaki insanlar varmı yokmu sorusu oluşmuş usta abilerimizde buna cevap vermişler.

allah aşkına bu da böyle kalsın derim
muhalefet olmanın bir anlamı yok daha önemli konular dururken bu konuyu çabuk atlamamız gerek
emin
emin
Ad Soyad : emin turhan
Doğum Tarihi : 27/01/81
Forum Kayıt : 24/04/08
http://fotocemizmir.com

8/7/2009, 2:26 pm
akrep demiş ki:emin sen sevdiğin elifli zikirli kuşu besle buna kim karışır çok büyük bir hata değildir miski için çok az elifli oluşu bunu neden bu kadar büyütüyorsunuz anlam veremiyorum
ama burdaki insanlar varmı yokmu sorusu oluşmuş usta abilerimizde buna cevap vermişler.

allah aşkına bu da böyle kalsın derim
muhalefet olmanın bir anlamı yok daha önemli konular dururken bu konuyu çabuk atlamamız gerek
YA BEN MUHALEFET OLMUYORUM AMA YARIN DAHA BÜYK OLAYALAR CIKACAK BAK GÖRÜN YARIN DENİLECEK KIRMIZI GÖZ MAKBUL EE OZMAN SENDE KALDE YAV KÜREN MİSKİ KIRMIZI GÖZ OLSUN NE OLCAK ABİ BAK BU İŞN ÖZÜÜÜ VRA SOYU VAR SOPU VAR ASLINDA HERNEYSE BEN ZİKİRLİ DEYİL COK KÜCÜK BURN UCUNDA ELİFLİ KUŞU ALIRIMDA BESLERİMDE EN AZINDAN KIRLMASTI ÖZÜDÜR İSTEYENEDE ELİFSİZNİ VERİRM SAYGILAR HA ZEMİN ABİ YAZMA SADECE ARPTA ELİ OLR DİYE MİSKİDE OLUR SAYGILAR
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

8/7/2009, 10:49 pm
Butun yazılanları okudum. Guvercin sevdalısı bir öğretmen olarak öncelikle bu konudaki düşüncelerime gecmeden önce yazılarımızın okunabilmesi için küçük bir tüyo vereyim isteyenlere..

Yazılarımızda lütfen ''Parağraf'' yapalım. Aksi takdirde hem göz yoruluyor, hem çogu yazı okunmayıp güme gidiyor. Parağraf yaparsak daha iyi anlaşılırız.

Şebab-Kürenk-Miski konusuna gelirsek dikkatimi çeken şu oldu. Öyle bir tarif yapılıyor ve sonrasında şu soru soruluyor ki cevap hep aynı.

''Böyle bir kuş var mı? '' cevabı '' yok.''

tabi bu durumda olmayan bir kuşun veya eskiden olup kırıla kırıla şu anda nesli tükenen bir kuşun aslı böyledir diyerek iddiamızın altını belgesıyle dolduramadıgımız için kimse haklı olamıyor.

Festivallerde derece almış kuşlar bile burada yapılan tariflere tam anlamıyla uymuyor. Kaldı ki Festivallerin ve jürilerin de hangi kriterlere göre bu işi yaptıkları belli degıl.

Çünkü bu işin ne federasyonu var ne yazılı kuralları. herkes kafasına göre bırseyler soyluyor.

Yani bu tartışmaların sonu malesef yok.

Önemli olan güvercin sevgisi ve busayede kurulan dostluklar. gerisi hikaye..
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

9/7/2009, 7:43 am
efe kardeşim eline sağlık.... olayı çok iyi özetlemişsin... ben buna bir cümle eklemek istiyorum...
2015 yılında şuan elimizdeki kuşlarıda aramaya başlayacağız... nesil yok oluyor....
ben bu güne kadar neye hayır dedim... doğruların arkasındayım ve destekcisiyim... saygılar...
ankaralı
ankaralı

9/7/2009, 8:40 am
değerli ve sayğıdeğer arkadaşlar konu amacının dışına çıkmaya yalnış kanaatler oluşmaya başladı ....... beslediğimiz şebablar kırık değildir ....... daha öncede bu konuya değindim kırıklık iki ayrı ırkın birbiriyle çifleşmesi ile olur ........ örneğin posta ğüvercinini bango ile çiftleştirirsen ortaya çıkan kırık bir kuştur ........şebabda ise kökü aynı iki kuştan ortaya çıkmış birbirinin eksiğini kapatmış ğüzel örneklerdir ..........ğiderekde iyiye güzele gidiyor ........urfa şebabına musul şebabı ğöğüs kına katmış ırk ğelişimi olmuştur ..........ortaya çıkanlar beğenilmeseydi bu kadar talep ğörüp eskilerinin yerine bunlar bakılmazdı ........ikinci bir husus burada üstatlar kafa nasıl , pul nasıl , ayak nasıl vs olmalı onu anlatıyor ....... yoksa orjinal miski kimsede yok diye birşey yok...... olay daha önceleri taneli kuşların talep ğörmesi ile daha çok üretilip piyasada çok oluşu pullu miskinin az oluşu bu sebebtendir ...........sonra estetik açıdan eksiksiz manken olmadığı ğibi eksiksiz kuşda yoktur tam böylesi yok derken maksat budur ......saygı ve selamlar
eray burmacı
eray burmacı
Ad Soyad : eray burmacı
Forum Kayıt : 05/05/09

9/7/2009, 9:07 am
SELAMLAR ARKADAŞLAR. BEN NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ.YAZILAN YAZILARA VE TARTIŞMALARA BAKTIM VE BENDE BU İŞE GÖNÜL VEREN BİRİ OLARAK VE USTAM OLAN SEFA TOKYÜREKTEN ÖĞRENDİĞİM KADARIYLA YORUM YAPMAK İSTİYORUM. MİSKİ VE KÜRENKTE ASLA ZİKİR DEDĞİMİZ OLAY OLMAMALIDIR.HELE HELE KÜRENKTE.MİSKİNİN RENGİNİN KOYULUĞU NEDENİYE BİRAZ TON FARKI OLABİLİR BAKIN ZİKİR DEĞİL TON FARKI BUNU AYIT ETMEK LAZIM. AMA KUŞ PULUNU YAPMIŞ GÖĞSĞNĞ YAPMIŞ AĞZIDA ZİKİRSİZSE TADINDAN YENMEZ. EĞER BİZ EN İYİSİNİ ARIYORSAK BU BÖYLEDİR.ARKADAŞLAR EĞER ZİKİRSİZ OLMAZ DİYEN VARSA SİZ ONLARI BESLEYİN AMENNA.AMA KUŞA YENİ BAŞLAYAN VE YENİ ÖĞRENENLERİ LÜTFEN YANLIŞ BİLGİLENDİRMEYELİM.SAYGILARIMLA.
eray burmacı
eray burmacı

9/7/2009, 9:25 am
SELAM ARKADAŞLAR. BEN NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ. ŞİMDİ BESLENEN VE KUŞLARA YAPILAN YORUMLARA BAKIYORUM VE GERÇEKTEN BAZEN ŞAŞIRIYOEUM.BU KUŞLARIN YANİ ŞEBEBIN KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ VARDIR VE HER ZAMAN DOĞRU 1 TANEDİR.ODA DOĞRU BUDA DOĞRU SAYGI DUYARIZ FİLAN DEMEK YANLIŞTIR. BEN BÖYLE BİLİRİM VE BİLDİĞİM DOĞRUDAN ASLA VAZGEÇMEM.ŞUDA BİR GERÇEKTİE Kİ ARTIK İYİ KUŞU BULMAK VE ÇIKARMAK GERÇEKTEN ZORLAŞTI. ARTIK NE MİSKİNİN MİSKİLİĞİ KALDI NE KÜRENGİN KÜRENKLİĞİ. BUNUN SEBEBİ İSE SATICI VE RANT SAĞLAYICI ARKADAŞLARIN ELLERİNDE OLANI TARİF EDİP YENİ BESLEYEN VE ÖĞRENENLERİ YANLIŞ YÖNLENDİRMESİNDEN DOLAYI.BİZ HEPSİNİ BİR KENARA BIRAKIP BU ŞAHISLARLA VE YANLIŞLARLA UĞRAŞSAK DAHA İYİ OLUR DİYORUM.MİSKİNİN PULUNU GÖĞSÜNÜ KÜRENGİN RENGİNİ AĞZINI GÖZÜNÜ KAYBETMEMEK İÇİN UĞRAŞSAK DİYORUM.VE KENDİ ŞAHSIMA BUNUN MÜCADELESİNİ SONUNA KADAR VERECEĞİME KUŞ CAMİASINA BURDAN SÖZ VERİYORUM.SAYGILARIMLA.
as21
as21
Ad Soyad : hanifi güler
Doğum Tarihi : 05/02/65
Forum Kayıt : 06/10/08

9/7/2009, 12:36 pm
ARKADAŞLAR HERKES BİR YORUMDA BULUNUYOR VE KENDİ YORUMLRINI KULAKTAN DUYMA VEYA ESKİ ŞEBAB USTALARININ SÖYLEDİKLERİYLE YORUMDA BULUNUYORLAR, BU KUŞLARI BEN İCAT ETİM MİSKİ KUŞ BOYLE OLMALI KURENK KUŞ BÖYLE OLMALI VS. BU KUŞLARI ZAN EDERİM YORUM YAPAN ARKADAŞLAR BESLİYORLAR VEYA TİCARETİNİ YAPIYORLAR HİÇMİ BİR MİSKİ VEYA KURENK KUŞLARI YOKMU VİDEOSUNU CEKİPTE SİTEDE YORUMDA BULUNSUNLAR YORUMU HERKES YAPAR BİRDE HERYERDE FESTİFALER YAPILIYOR YÜKSEK PARALARLA KUŞLAR SATILIYOR ŞEBAB KUŞLARA YENİ HEVES SARAN ARKADAŞLARDA . GENELDE BU SİTEDEN YORUM YAPAN ARKADAŞLARDAN KUŞ SATIN ALIYORLAR. HEMDE YÜKSEK MEBLALARLA EVET ŞİMDİ SİZLERE SÖYLUYORUM BU İŞE YENİ GÖNÜL VERMİŞ İNSANLARA NE SUÇU VAR YORUMLARIN HEPSİNİ OKUYORUM MUHAKAKİ BİRİLERİ DOĞRU YORUMDA BULUNUYOR AMA TESPİTİ YOK HA OZAMAN HAKİKİ BİR VEYA İKİ KUŞ BULURLAR GEÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARIRLAR VE BU İŞTE RANTÇILARI DİZKALİFE EDERLER YOKSA INSANLARIN DUYGULARIYA ÇOK OYNARLAR YORUMLARINIZA GÖRE SİTE DE BULUNAN HERKES ŞEBABCI DEGİL KOSTUMCUDUR BENDE DAHİL YORUMLARINIZA GÖRE ALLAHA AMANET OLUN
capslock967
capslock967

9/7/2009, 1:41 pm
bencede kuşçuluk o işin ticaretini yapmamaktır tabiki kümesinde kuş çoğaldımı satacaksın ama kümesten çıkan kuş gözden çıkan kuş demektir üçüne beşine bakmadan toptan bu işleri takip eden bir arkadaşına verirsin o da ekmeğini yer yoksa bu saatten sonra pazar mezat mı kovalıyacağız diye düşünüyorum ama biri kümesine gelir hediye edersin fiyat söylersin yüksek de olur az da o sana kalmış ama ben metin beyin dediğini anladım vede o na bu konuda katılıyorum
ankaralı
ankaralı

9/7/2009, 3:08 pm
sayın arkadaşlar değerli şebab severler bu rant mevzusu can sıkıcı bir hal aldı........ daha öncede bahsini yaptık rant,ın kelime anlamı haksız kazanç ........rantçı,da dolandırıcı , sahtekar demektir bildiğiniz üzere .......ortada ne suç var ne suçlu .....eğer dolandırlı iseniz isim ve nasıl dolandırıldığınızı anlatın ki bizde kim dolandırıcı bilelim .....mevzu yapıldığına ğöre buna hakmız var sanırım........ isim ve delil ğöstermeden yapılan bu mevzular kendi kendimizi yermekten öteye ğitmiyor .....artı defalarca konu oldu eğer kuştan çok iyi anlamıyorsanız pahalı kuş almayın .......anlıyor iseniz aldığınız kuştan memnun olmadığınız zaman [kısır , hasta , kutuya başka kuş konmuş vs hariç] suçu kendinizde aramanız kuşculuğunuzu yeniden sorgulamanız lazım..... kuşla geçim sağlayan var , iyisini almak için on kuş satıp bir kuş alan var , kuşların masrafını kuştan üretipte çıkaran var vs bu kimsenin dolandırıcılık yaptığı anlamına gelmez boş safsata yaratmanın kimseye fadası yok ....sevği ve saygılar
kuyumcu sebo
kuyumcu sebo
Ad Soyad : SEBAHATTİN BÖLÜKBAŞI
Doğum Tarihi : 04/02/71
Forum Kayıt : 24/04/09

9/7/2009, 3:20 pm
s a aslında arkadaşlar alanada satanada saygı duymak lazım milletin işine geliyoki satıyo karşı tarafında işine geliyoki alıyo çok iyi kuşuda babası oğluna vermez.ama parayla iyi kuşta alınıyo bazende paranın gücüde yetmiyor.valla insanların gözüde kör deilya almasın anlamıyorsa veya anlıyan birini götürsün :D
sefa tokyürek
sefa tokyürek
Ad Soyad : Sefa Tokyürek
http://www.seslikalbim.net

9/7/2009, 7:39 pm
Ben Sefa tokyürek hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum,beni zorla genc kardeşlerim bu siteye girmemi istiyorlar.Arkadaşlar ben her festivalde çıkıp konuşuyorum karşımda Durup dinleyen insanlar,kuşlar hakkındaki tarifimi nedense eleştirmiyorlar,eleştirenlere bir sorun bakalım 30 yıldır URFA dahil türkiyenin hemen her yerine kümesimden kuşlar gitti,bu eleştirenler kuşları alırken bana soruyorlardı abi burası nasıl olacak,şurası nasıl olacak diye sorarlardı.Bende onlara kardeşim güvercinde aranan başlıca özellikleri söylerdim ve 30 yıldır bu böyle gitti.Şimdi birden ne olduda insanlar camın arkasından ahkam kesmeye başladı DİKKAT edin büyük RANTCILAR kapalı kapılar ardındaki toplantılara beni davet etmezler çünkü BAŞLARINA gelecekleri biliyorlar hep doğruları ve bildiğimi söylerim ozamanda ellerindeki ''PATATESLER'' kale diplerine ve pazarlara dökülür bazı arkadaşlar ahkam kesiyor.Buna bir son vermelerini istiyorum böyle yazı yazmakla olmaz çıkardığınız yetiştirdiiğiniz yavruları birbirinizle KUŞLARIN norumlarını ve özelliklerini karşılaştırın neresinde eksiklik var neresinde fazla var onları kalp kırmadan birbirinizle paylaşın.Yok şurası böyle olacaktı şurası böyle olacaktı diyen arkadaşlar önce festivallere bu benim kümesimden çıktı diye kuş atsınlar sonra yorum yapsınlar.Saygılarımla
eray burmacı
eray burmacı

10/7/2009, 6:45 am
HERKESE SELAMLAR BEN NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ BAŞTA SEFA ABİ OLMAK ÜZERE BÜTÜN KUŞ SEVEN VE BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ KİŞİLERE SAYGILARIMLA BAŞLAMAK İSTİYORUM.ANKARALI ARKADAŞIMIZIN KONUYA GETİRMİŞ OLDUĞU AÇIKLAMAYI ÇOK DOĞRU BULUYORUM.RANTCILAR BU İŞTEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYANDIR.AMA SATICI OLAN KİŞİ KUŞUNUN ŞEBAB ÖZELLİKLERİNDEN EKSİK OLAN TARAFINI KUŞU ALAN KİŞİ BİLMİYORSA SÖYLEYEREK SATIYORSA BU SATICIDA SUÇ YOKTUR.BİZİM RANTCI DEDİĞİMİZ ŞAHISLAR İSE ŞEBAB BUDUR BU KUŞ ÇOK İYİ DİYE YAVRU KUŞU BU KUŞ BÜYÜYÜNCE ŞAMPİYON OLACAK DİYE. İŞTE GERÇEK ŞEBAB BÖYLE OLUR DİYE SATANLARDIR. EĞER BURDAN İSİM VERİLECEK OLURSA BU CAMİA BURADA BİRBİRİNE GİRER.AMA BU ŞAHISLARI EKARTE ETMENİN EN GÜZEL YOLU İSE ŞEBABI GERÇEKTEN BİLDİĞİNE VE HER ZAMAN HER YERDE DOĞRUYU SÖYLEYEBİLECEK CESARETTE Kİ DÜRÜST KİŞİLERE SORUP ÖĞRENMEK VE O ŞAHISLARLA ALIŞ VERİŞE GİRMEYEREK ÇÖZÜLEBİLİR.MUHAKKAK HERKESİN YAKININDA VE BULUNDUĞU YERDE BÖYLE KİŞİLER VARDIR.BU ŞAHISLARA SORUP DANIŞIP YARDIM İSTENİRSE BU İŞİN ÇÖZÜLEBİLECEĞİNE İNANIYORUM.SAYGILARIMLA.
eray burmacı
eray burmacı

10/7/2009, 6:54 am
SELAMLAR ARKADAŞLAR BEN NİĞDEDEN BÜLEN BAŞTUĞ.İNANINKİ BU KONUDA KONUŞACAK VE YAZILACAK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ YAZSAM BU SİTE ALMAZ BELKİDE.ŞİMDİ KUŞ CAMİASINA VE PİYASASINA BAKIYORUM VE KANDIRILAN PARALARI ALINAN HEVESLERİYLE OYNANAN GURURLARIYLA OYNANAN O KADAR ÇO KİŞİ VAR Kİ BU BENİM İÇİM DE BÜYÜK BİR YARA HALİNE GELDİ.BAZEN DUYUYORUZ FALAN KİŞİYE 10MİLYARA KUŞ SATILMIŞ FİLAN BU İŞE 100 150 MİLYAR PARA DÖKMÜŞ AMA BU PARALARI VEREN KİŞİLER HALA BU CAMİADA ZEVKLE KUŞ BESLEYEMİYOR.HEP KANDIRILMIŞLAR.BURDAN TÜM BU İŞTEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYAN ŞAHISLARA SESLENİYORUM BU YANLIŞTAN BİRAN ÖNCE VAZGEÇİN VE DÜRÜST OLUN İNSANLARIN HAYALLERİYLE HEVESLERİYLE OYNAMAYIN.BEN KENDİ ŞAHSIMA SİZLERE VE SİZİN GİBİLERE BULUNDUĞUM HİÇ BİR YERDE ASLA BUNU YAPMANIZA İZİN VERMEYECEĞİM.TABİKİ BUNUN YAPILMASINI İSTEMEYEN ARKADAŞLARIN DESTEKLERİYLE BUNU YAPABİLİRİZ.BUNU DA HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYIN.SAYGILARIMLA.
Anonymous
Misafir
Misafir

10/7/2009, 8:04 am
eray burmacı demiş ki:HERKESE SELAMLAR BEN NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ BAŞTA SEFA ABİ OLMAK ÜZERE BÜTÜN KUŞ SEVEN VE BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ KİŞİLERE SAYGILARIMLA BAŞLAMAK İSTİYORUM.ANKARALI ARKADAŞIMIZIN KONUYA GETİRMİŞ OLDUĞU AÇIKLAMAYI ÇOK DOĞRU BULUYORUM.RANTCILAR BU İŞTEN HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYANDIR.AMA SATICI OLAN KİŞİ KUŞUNUN ŞEBAB ÖZELLİKLERİNDEN EKSİK OLAN TARAFINI KUŞU ALAN KİŞİ BİLMİYORSA SÖYLEYEREK SATIYORSA BU SATICIDA SUÇ YOKTUR.BİZİM RANTCI DEDİĞİMİZ ŞAHISLAR İSE ŞEBAB BUDUR BU KUŞ ÇOK İYİ DİYE YAVRU KUŞU BU KUŞ BÜYÜYÜNCE ŞAMPİYON OLACAK DİYE. İŞTE GERÇEK ŞEBAB BÖYLE OLUR DİYE SATANLARDIR. EĞER BURDAN İSİM VERİLECEK OLURSA BU CAMİA BURADA BİRBİRİNE GİRER.AMA BU ŞAHISLARI EKARTE ETMENİN EN GÜZEL YOLU İSE ŞEBABI GERÇEKTEN BİLDİĞİNE VE HER ZAMAN HER YERDE DOĞRUYU SÖYLEYEBİLECEK CESARETTE Kİ DÜRÜST KİŞİLERE SORUP ÖĞRENMEK VE O ŞAHISLARLA ALIŞ VERİŞE GİRMEYEREK ÇÖZÜLEBİLİR.MUHAKKAK HERKESİN YAKININDA VE BULUNDUĞU YERDE BÖYLE KİŞİLER VARDIR.BU ŞAHISLARA SORUP DANIŞIP YARDIM İSTENİRSE BU İŞİN ÇÖZÜLEBİLECEĞİNE İNANIYORUM.SAYGILARIMLA.

Buna Örnek başıma geleni anlatayım isim veremem tabi. Kürenk dişi ihtiyacım vardı. Biride bende var dedi kürenkmi dedim evet hakiki kürenk dedi (bana Miskiden Düşme Kürenk lazımdı). Bende Dedimki Miskiden düşme kürenk lazım oda dediki :) belki miskiden düşmedir ben pek anlamam dedi. :) Yani Erkek lazım desem belki erkektir diyecek :) Maalesef böyle.
capslock967
capslock967

10/7/2009, 2:39 pm
sayın bülent baştuğ bey yaptığınız tarife sonuna kadar katılıyorum ve doğru söylyen herkesin yanında duracağımıza kendi adıma söz veriyorum saygılar sevgiler kandırılmak ile argo konuşmuyalım derken banamı söylediniz herhalde yazılar silinmiş ben takip edemedim ama argo bir şey söylediysemde kusura bakmayın
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

11/7/2009, 8:58 am
Arkadaşlar böyle bende yazmıycam demekle bi yere varılamaz. Forum paylaşım yerıdır. Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, üzüntüler azalır.

Bilgileriniz paylaştıgınız surece degerlidir. Kuşlarınıza bızler deger verdıgımız surece degerlidir.

Yoksa kendin çal kendın oyna. mantıklı mı sizce?
ankaralı
ankaralı

12/7/2009, 8:59 am
sefa ağbi yalnış bildiklerimizi ve eksiklerimizi tamalayacak bir ustamız başımızda olsun istedik bu işin en büyük üstadıda sen olunca doğal olarak senin bilğilerine ve tecrübelerine ihtiyacımız var ......sevği ve saygılar
ankaralı
ankaralı

13/7/2009, 11:22 am
sayın arkadaşlar hep yalnış anlama oluyor .....çakır göz kırmızı ğöz değildir......çakır ğözlü adam deyince kırmızı ğözlü adammı demek oluyor .....çakır ğöz buğulu maviyi anımsatan ğöze denir .......mavide değildir benim bildiğim .....şağban ağbi şimdi sana ne oldu
türker saygılı
türker saygılı

13/7/2009, 11:59 am
sana katılıyorum kardeşim,ama Sefa abi yapmıştı galiba bu tarifi,tekrar açıkça yazdırmak lazım ne demek istediğini ve ne demek istemediğini...arkadaşlar muallakta kalıyor....selamlar
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

13/7/2009, 1:26 pm
çakır göz pembemsi kırmızı göz degildir.çok açık yeşil ile çok açık mavi arası bugulu gözdür.şebap için mutlak şart değil artı bir özelliktir.
Similar topics