Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 11 411k

Join the forum, it's quick and easy

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 11 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

+58
aliihsan
MÜDÜRPİNARHİSAR
torikmustafa
KARASİPAHİ
sevcan23
körfezli
Kızılpınarlı
orhan_alanya
mahir temel
medet gültekin
ultrAslan59
omeryener26
05bariş
yavuzaslan
uzman
ilker arslan
samir
tuncay dönmez bursa
yavuzduman
ali yılmaz
D21
cuneyt_brspor
erhan51
GUCLUER
olcygktp
ysfkorkmaz
Beysan Taştan
sebabcı06
Forum Admin
Sarioglu
alpc
altan-aziz
mustafa innr
kahvecişaban
silikpal
ERCÜMENT
daghan
yaşar bor
bülent baştuğ
izmirli erman
kuyumcu sebo
Hasan OLGUN
akrep
mehmet bilgin
capslock967
ankaralı
emin
metin
erkan
şebabcı11
Rauf
murat_yetgin
Başbuğ
türker saygılı
ERTAN ÇAM
as21
eray burmacı
sefa tokyürek
62 posters
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 11 Empty Geri: Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

20/1/2010, 7:16 am
akrep demiş ki:sayın form yöneticileri insanlar burda gelip bu işe gönül vermiş kişilere hakret ediyor sizlerde orda gülerek izliyor müdahale etmiyorsuznun yavuz bey doğru söylüyor yavzu beh benim arkdaşım olacak
yavuz beye burda hakaret edecek ve ben bu işe müdahle ettiğim zaman avukatlık oluryor
çok haklısınız
ben tüm form üyelerinden özür diliyorum benim üyeliğimi ve yazılarımı silin lütfen
saygılar.

Sevmemek serbest ama SAYGI MECBURİDİR arkadaşlar,KİMSE KİMSEYE HAKARET EDEMEZ...Zemin bey yorumları ve bilgisini bizlerle seviyeli bir şekilde paylaşan arkadaşımızdır,bu konuyu uzatmadan tatlıya bağlamak lazımdır,selamlar saygılar....
uzman
uzman
Ad Soyad : aytekin yılmaz
Forum Kayıt : 20/12/09

Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 11 Empty Geri: Sefa Tokyürek Şebap Hakkında

20/1/2010, 8:30 am
sayın samir bey
ust yazımda isminizi (samim) diye yazmışım kusura bakmayın ozur dilerim sizin yazılarınızı dikkatlice okuyorum bu kuşların ilk ozunu arayan arkadaşlara yazdıklarınız sanırım bi ışık tutar az kırılmamışını arayan arkadaşlarda bu kuşları sanırım yine mardinin yada urfanın koylerinde rahatlıkla bulabilirler guvercin nesli ırk ve renk olarak karışık oldugu için surekli bi hareket halinde insanların kuş begenileri ve kuş besleme şartlarıda oyle surekli degişiklik gosteriyor zaten degişik ırklarla uretilen bi kuş begenilirse devam ediyor begenilmezse unutulup gidiyor bu belkide dogada yalnız guvercinlere mahsus bi olay yani kanların ve ırkların bu kadar yakın olması ve çeşitliligi bu hem bi zenginlik hemde sanki bi dez avantaj hal boyle oluncada bu işlerden nemalanmak isteyen insanlar niyetleri ne olursa olsun çıkacaktır vede çıkmıştır her yerde vede her zaman
sıkıntı şu sanırım meraklı arkadaşların yeterince bilinçli olmaması ve zaman zaman esen bu akımlara ayak uydurmaya çalışması ve bu akımların dışında kalması veya hiç yetişememesi sorun bu sanırım bu kuşun kırılmamışı yok çunku ozu yok çunku ozu yabani hayat yabani hayattan bu gune gelene kadarda bi çok degişime ugramış ve ugrayacakta bunu sanırım yine en iyi mardinliler bilir çunku bu degişimin koku mardindir ve bu işin ustaları vardır mardinde bizim ulkemizde 100 tur kuş varsa bunun 70 tanesi mardinde uretilip dagılmıştır ulkenin çeşitli yerlerine
sayın zemin bey sizide yine burda gormek ve bilgi ve tecrubelerizden faydalanmak istiyoruz en kısa zamanda
tum kuş besleyen ve meraklı arkadaşlara esenlikler dilerim
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

20/1/2010, 11:24 am
Değerli forum üyeleri sefa abimiz evde interneti olmadıgı için bir süre sorularınıza cevap veremedi ama şuan bağlanma aşamasında bugun kendisi ile görüştüm söz verdi en kısa zaman içersinde (1-2 hafta) burda şebap güvercinleri hakkında bütün sorulara cevap verecek elinden geldigi kadar bildiklerini anlatacak herkezin sorularını cevaplayacak

Saygılarımla Forum Admin
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

20/1/2010, 6:12 pm
şebap kuşun özü urfadır mardin degil. mardin kuşları çogunlukla bol paça ve öntepedir. burda neden herkes amerikayı tekrar keşfetmeye ugraşıyor anlamış degilim. merakçılıktan bahsediliyor,atlardan örnek veriliyor ama bişey atlanıyor atçılıkta rant çok daha büyüktür.ben hayatımda hiç kuş satmadım zevkine beslerim ama bu demek degildir ki kuş satılmaz. arz talep meselesi herşey serbes piyasada belirlenir. eger onbin euroya kuş satılabiliniyorsa bundan gocunmak degil gururlanmak lazım. büyükler ne demiş tecrübem yedigim kazıkların toplamıdır.öyle havadan inme kuşçuluk olmaz tabiki belli oranda herkes yanıla yanıla dogruya ulaşacaktır. yanlış kuşlar alınacak satılacak böylece gelişme saglanacak. şebap çıktıgı günden bu güne gelişme saglamış çok güzel kuşlar ortaya çıkmıştır. emek veren herkese teşekkür etmek lazım özelliklede sefa abiye onun emekleri olmasa kuşçuluk camiası bu kadar organize olamazdı. bir festivale gitmenin maddi külfetine bi bakın bakalım ne yani sefa abi kuşları bedava mı dagıtmaliıdı şu kadar euroya kuş satıyor diye eleştiriliyor. bişeyde ne kadar deger varsa gelişmeside o kadar hızlı olur.
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

20/1/2010, 9:40 pm
Bu forumun en çok yorum yapılan sayfası bu...Sayfa sefa abi adına açılmış... Değerli Admin kardeşimizin verdiği haber Sefa abiini sayfaya dönüşünü müjdeliyor... Bu sevindirici... Namlı usta buyursun yakarıda sayfalar boyunca cevabı aranan ve tartışılan soruları kendi sayfasında cevaplasın...

Bazı arkadaşlarımız aslını bilmedikleri,ispat et deyince ispatlayamadığı,şu dedi bu dedi diye birilerine sığındıkları konularda bu böyledir deyip kestirip atma cüretini gösterebiliyorlar.

Sefa abi ustalardandır belki esesen onun bu böyledir deyip kestirip atma hakkı olabilir.Fakat yinede Sefa abiden istirhamımız,eğer mümkünse derli toplu,delilli ispatlı,tereddütleri izale edecek şekilde gerçekler neyse ortaya koymasıdır...

Çokça tartışılan şebap kuşun kökeni,hangi kuşların kırılmasıyla elde edildiği konuları başta olmak üzere tüm kususlarda bizii aydınlatırsa ,hatta uzunca bir tarhiçe şeklinde bunları anlatırsa çok memnun oluruz...

Sefa abi kendine yakışanı,kendisinden,isminden namında bekleneni yapmalı, kendi aleyhine dahi olsa kimsenin hatırına bakmadan doğru neyse ortaya koymalıdır.Bu onun tarihi sorumluluğudur....

Kendisine ve Camiaya Selamlar
samir
Ad Soyad : samir ercument
Doğum Tarihi : 22/02/74
Forum Kayıt : 23/09/08
http://www.samirercument.piczo.com

31/1/2010, 12:58 pm
konuşsam yine konuştu dıyeceksınız .sefa.beyın evınde ınternet yoksa benımde yok ama tıkır tıkır yazıyorum evınde ınternet olmadığı içinmi.yoksa.sağdan soldan bilmediği bilgileri öğrenmeye çalışmayamı çalışıyor.yanıinsan kendinde mevcut olmayanı kime verebilirki.sanırım bu benım şahsi kanaatım sefa bey kardeşimiz.kendinde olmayanı yanı bilmediklerini.öğrenipte .öle gelecek ve yıne kulaktan dolma bılgılerle sanırım .bize ışık tutmaya çalışacak.aynı araplarda gaga sıyah olacak demesı gıbıhakıyla hilesiz yalansız dolansız kandırmacasız yanı kımseyı .kandırmayan emekçı merakçılara saygılarımla .samir.ercument.mardın.mıdyat. Sefa Tokyürek Şebap Hakkında - Sayfa 11 3419840488
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

1/2/2010, 6:18 pm
Sefa abimizin yaşını bilen varmı? Bilen yazarsa burada bilgilere hürmet edilmeyerek konuşuluyor bari belki yaşa hürmet edilerek konuşulur...
yavuzduman
yavuzduman

1/2/2010, 6:39 pm
Herkes kendi yorumundan sorumludur...
Bizim sefa abiyede diğer tüm şebaba emeği geçenlerde saygımız tamdır...Ancak ustalarımız bizlere geçeği olduğu gibi aktarmalı,bigilerini bizimle paylaşmalıdır...

BU YÜZDEN AŞAĞIDAKİ YAZIMIZ HALEN GEÇERLİDİR.

LÜTFEN OLAYI SEFA ABİ TARAFTARI VE KARŞITI GİBİ FAYDASIZ YERLERE ÇEKMEYELİM...USTANIN CEVAPLARINI SAYGI İLE BEKLEYELİM....

Bu forumun en çok yorum yapılan sayfası bu...Sayfa sefa abi adına açılmış... Değerli Admin kardeşimizin verdiği haber Sefa abiini sayfaya dönüşünü müjdeliyor... Bu sevindirici... Namlı usta buyursun yakarıda sayfalar boyunca cevabı aranan ve tartışılan soruları kendi sayfasında cevaplasın...

Bazı arkadaşlarımız aslını bilmedikleri,ispat et deyince ispatlayamadığı,şu dedi bu dedi diye birilerine sığındıkları konularda bu böyledir deyip kestirip atma cüretini gösterebiliyorlar.

Sefa abi ustalardandır belki esesen onun bu böyledir deyip kestirip atma hakkı olabilir.Fakat yinede Sefa abiden istirhamımız,eğer mümkünse derli toplu,delilli ispatlı,tereddütleri izale edecek şekilde gerçekler neyse ortaya koymasıdır...

Çokça tartışılan şebap kuşun kökeni,hangi kuşların kırılmasıyla elde edildiği konuları başta olmak üzere tüm kususlarda bizii aydınlatırsa ,hatta uzunca bir tarhiçe şeklinde bunları anlatırsa çok memnun oluruz...

Sefa abi kendine yakışanı,kendisinden,isminden namında bekleneni yapmalı, kendi aleyhine dahi olsa kimsenin hatırına bakmadan doğru neyse ortaya koymalıdır.Bu onun tarihi sorumluluğudur....

Kendisine ve Camiaya Selamlar
samir
Ad Soyad : samir ercument
Doğum Tarihi : 22/02/74
Forum Kayıt : 23/09/08
http://www.samirercument.piczo.com

1/2/2010, 6:41 pm
senin sefa abin bankadan emeklidir.aşağı yukarı.60yaşın.uzerındedır.merakını giderdıysem ne mutlu bana
yavuzduman
yavuzduman

1/2/2010, 6:50 pm
Samir bey, Rauf bey sizlerden istirhamım şebabın istikbaline yarayacak üslup ve içerikte yorumlarla katılımlarınızı devam ettirmenizdir....

Kişisel husumet ve dostluk hislerimizi burada ifade etmeyelim... sadece faydaya dönüşecek fikirlerimizi yarıştıralım...

Bu hepimiz için geçerli...Kimse ne sefa abi nede diğer bir arkadaşımızı küçümsemesin, kimsede savunma zorunluluğunda kalmasın...

Lütfen arkadaşlar...

Biz sefa abinin sayfaya dönüşünü bekliyoruz...
Rauf
Rauf

1/2/2010, 6:53 pm
Ben saygıda kimseye hürmetsizlik etmem karşımdaki benden bir yaş dahi büyük olsa kendime nasıl konuşulmasını istiyorsam o şekilde konuşurum. Ben Sefa abinin yaşınıda biliyorum nereden emekli olduğunu çalışırken ne iş yaptığınıda. Yani kişiliğine yada Şahsına karşı herhangi bir sıkıntı varsa bilemem kendin onuda yüz yüze çöz ama burada dökten zembille inme tarz yorumlar bu platforma yakışık kalmıyor. Kolay kolay bu tarz tartışmalara mudayim olmam ama olmamakta biraz kendimizi sıkmamıza neden oluyor. Kimse kimsenin avukatlığını yapmasın diyorum ama az hürmet istiyoruz.
Rauf
Rauf

1/2/2010, 6:57 pm
yavuzduman demiş ki:Samir bey, Rauf bey sizlerden istirhamım şebabın istikbaline yarayacak üslup ve içerikte yorumlarla katılımlarınızı devam ettirmenizdir....

Kişisel husumet ve dostluk hislerimizi burada ifade etmeyelim... sadece faydaya dönüşecek fikirlerimizi yarıştıralım...

Bu hepimiz için geçerli...Kimse ne sefa abi nede diğer bir arkadaşımızı küçümsemesin, kimsede savunma zorunluluğunda kalmasın...

Lütfen arkadaşlar...

Biz sefa abinin sayfaya dönüşünü bekliyoruz...

Yavuz bey be kimseyle bir tartışma yada polemiğe girme taraftarı değilim. Polemik konusu olacak bir şeyimiz varsada adminden ricamız yazılamızın silinmesi...
yavuzduman
yavuzduman

1/2/2010, 8:36 pm
Rauf bey, Biz yüz yüze tanışmasakta ben yazılarından seni tanıyorum.Sitenin genç fakat bir o kadar kıymetli katılımcılarından olduğunu biliyorum.

Sefa abinin seveni çok...sağ olsun kendisi ortada olmadığından onu edilen sözlere sizler cevap vermek zorunda istiyorsunuz kendinizi..

Fakat bu defa olay şebap tartışmasından çıkıyor... Bu 7 sayfalık bölümde yüzlerce polemik yaşanmış, birileri çıkmış sefa abiye saldırmış,birileri çıkmış onu savunmuş, peki netice ne olmuş hiç birşey....elde var sıfır....

Bizim istediğimiz bu pilak tekrar tekrar dönmesin.

Konunun şebap dışına çıkmasın...konu kişiselleşmesin...

Bunda lütfen alınganlık göstermeyelim...Siz yine kendinize yakışanı yapın...

Demek istediğim özetle bütün bunlara gerek olmadan SEFA ABİ kendi sayfasına kendisi gelsin ve kendi kalemiyle herkese dilediğince cevap versin...bu onun sorumluluğu...

Haksızmıyım değerli kardeşim...
Rauf
Rauf

1/2/2010, 8:52 pm
Yavuz bey kedinize beni kardeş olarak görmüşsünüz bende size abi diye hitap etmemde sakınca yoktur umarım. Yavuz abi sizinde bir çok yazınız benim devamlı ileride olmasını istediğim düşüncelerimin yazıya dökülmüş halidir. Bende herzaman üstüme düşeni yapma adına daima önde gitme taraftarıyım. Dediğim üzere benim kimseye avukatlık yada ağzından yazma gibi bir kişiliğim yok. Polemik olmaması adına bazı hatalı yazıları küçüklüğüme yaşımıza vermenizi iserim. Bu platformda illaki bazı görüş ayrılıkları olacaktır. Bu ayrılıkların sebebide zevkler ve sevme tarzıdır. Ama en baştaki hata şudur; kendi zevkimizi kendi sevdiğimizi işte budur diye kimseye dikta etme hakkımız yoktur.

Dediğiniz üzere buradaki soruların hepsine biliyorum ki Sefa abi içtenlikle cevap verecektir. Yanlış anlaşılmak en çok çekindiğim şeydir. Ondan dolayı ki yanlış anlaşıldıysam kimse kusura bakmasın. Saygılar...
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

2/2/2010, 8:02 am
SEFA TOKYÜREK LE SÖYLEŞİ

merhaba arkadaşlar burdaki soruların cevabını verme adına yazıyorum öncelikle kişilerin bir birine saygılı olması gerek saygı olmazsa hiç bir şekilde insanlar bir birine faydalı olmazlar
daha öncede söylediğim gibi sefa TOKYÜREK şebab bir bütün haline gelmiş olan bir insan burda yazılanlarla hakarete uğruyor türkiyeye mal olmuş bir insana benim gibi sadece rauftan ses çıkmış diğerleri ise büyük bir heycanla aslanı kediye nasıl boğdurulur onu izleme yolunda yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum. çok afedersiniz ama bu toplumdan bir mok olmaz şebab suriyeden gelme mardinden gelme ıraktan gelme afkanistan gelmelerle uğraşılır gider ha bir de angut tan gelme var.:) devam edin doğru yoldasınız şebab kuş beslmek bir ayrıcalık olduğunu unutmayın arkadaşlar. almış olduğumuz yavruda 9.10 özeliği yakalmaya çalışmak bir islah çalışması olduğunu unutmayalım şimdi bir çıkar bu özlikler hangileri der biz böyle bir toplumuz
sefa abinin türkiyede gitmediği il kalmamıştır şebab kuşu bu güne taşıyan bir abimizdir.zorla kimseye kuş satmaştır.
geçen hafta yanına gittim burdaki yazılanlara bir cevap ver abi dedim bana söylediği şu zemin bunca zamandır kuşçularla uğraşmaktan çok yoruldum insanlar arasında sevgi saygı kalmamış kuş yatıyor yalancı dostlukların arkasında

almış olduğum kupa ve şiltin sayısını bilmiyorum türkiye benim kuşumu besliyor
ne mutlu bana
benim arkadamdan konuşup ahkam kesenler benim yaptığımın yarsını yapsınlar ben onları sıtımda gezdirim.
benim adım SEFA TOKYÜREK benim internetle uğraşamam kuşu öğrenmek isteyen yanıma gelir ben bu kuşları başkaları gibi bilgiç lik taslayım nette yazı yazarak bu hale getirimedim il il gezerek bu kuşları insanlara sevdirim

bana saygı duyanların duymanlarında canları sağolsun.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

2/2/2010, 10:36 am
Zemin abi bu topic Sefa abimizi koruma kollama topiği de degıl ki. Aslan kim kedi kim? Konuyu şiddetle bu mecradan kurtarmak gerekir.

Ayrıca Sefa abinin de buna ihtiyacı yok. Kendisi de böyle kısır tartışmalarla vakit kaybedemeyecegını, saygı duyan da duymayan da canı saolsun dıyerek belirtmiş.

Şebab konusunda fikirlerimizi yazıyor muyuz? Yazıyoruz. Topiği tam olarak okuyamadın sanırım. Arada hepimizi yazık falan demişssin. Senın de canın saolsun :)

Mersin'e selamlar.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

2/2/2010, 1:43 pm
zemin bey bende hasan beye hak veriyorum.zaten dediğiniz gibi sefa bey artık bu işleri aşmış.bizim onu savunmak gibi bir misyonumuz olamazki.samir beyin yaptığı söylediği şey onu bağlar.ama burada samir bey en azından daha mert davranıp sefa beyin ismini söylemiş.biz buralarda nerede küfer etme derecesinde laflarıda duyduk ama hiç kimse bu lafım şuna diyemedi.veyahutta demedi.sırf o kişi tanıyor görüşlerine katılmadığı halde karşı karşıya kalmamak için isim zikretmedi.geçmiş sayfalara bakılırsa onlarca örneğini görebiliriz.burada herkes isim zikretsin kime bu lafınız dendiğinde bilen bilir anlıyan anlar gibisinden laflar edildi.bir çok laf aslında sefa beye söyleniyordu. o zaman bu adres sefa beyi işaret ediyor demedi kimse.örnekse eski cambazlar eski kurtlar veya kuş satanlar piyasayı doldurdu gibi eklentiler en çok kimi işaret ediyor sizce diyebilirsinizki sefa beyi değil ama sonuçta bu lafları söylüyenler kime söylediklerini biliyordu.ama samir bey gibi mertce lafım sana veya şuna diyemedi.samir beyin söylediği haklısınız yaşa bakınca sefa beye denmez ama oda samir beyi ve sefa beyi bağlar.admin bir sayfada sehfa bey evine bilgisayar aldı yakında forumda diyince kendisi cevap verebilir diye düşünülüp fikir beyan etmiyen bizlerin suçu neden olsun.siz gidip ormuşsunuz cevabını vermişsiniz ama bizlerede haksızlık etmişsiniz gibi geldi bana.madem sefa bey katılmıyacak cevapda vermiyecek ki haklıda sayılır adminden rica etsekde konu başlıklarını yeniden düzenlesin sefa beyin gıyabındada kimse bir şey yazmasın o zaman.saygılar murat sivas
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 3:38 pm
Bu bölümde müteaddid defalar görüş beyan etmiş biri olarak.Zemin beyin Sefa Abi adına aktardıklarından sonra artık benim bu başlık altında söyleyecek bir sözüm yok....

Herkez kendi söylediğinden ve söylediğinin içindeki niyetten sorumludur...Benim sözlerim kesinlekle birini karşısında yada yanında olmak şeklinde olmamıştır.Hatta pek çok defa objektif olmayan ve şebaba ve foruma kazanç sağlayayacağını düşündüğüm bu tavra hep karşı çıkmışımdır....Niyetimin halisliğini,amacımın bazı şeyleri netleştirmek lüzusuz tartışmalarla cakit kaybını önlemek olduğunu hem ben hem allah hemde içinde biraz insaf sahibi olan herkes bilmektedir...

CEVAP VERMİYORUM SÖZÜDE CEVAPTIR..... FAKAT BİRKAÇ HAFTA ÖNCE SN ADMİN BEYİN BİZE VERDİĞİ MÜJDE DEN FARKLI BİR CEVAPTIR....İKİ CEVAP ARASINDAKİ FARKLILIĞIN NEDENİNİ BİLEMİYORUM....

FAKAT ARTIK BEN KENDİ NAMIMA MERAK ETMİYORUM.

KEŞKE SEFA ABİ TARTIŞMALI KONULARI EN ESKİ USTALARDAN BİRİ OLARAK CEVAPLASAYDI.. YÜZLERCE BİNLERCE ŞEBAPSEVAR ADANAYA TAŞINAMAYACAĞINA GÖRE SEFA ABİ KEMDİ ADINA AÇILMIŞ BU SAYFAYI DA KENDİ EVİ OLARAK GÖRÜP BİZLERİ AYDINLATMALIYDI....ŞIK BİR FİNAL OLMADI SEFA ABİ İÇİN.... FAKAT TAKDİR KENDİSİNİN

SEFA ABİYE SELAM.MESEAJINI BİZE ŞLETEN ZEMİN BEYE TEŞEKKÜR.

BENSE SN.MURAT SİVAS BEYE KATILILIYORUM...DURUMUN SAFA ABİDEN TEYİDİ YAPILARAK BU SAYFANIN MEVCUT HALİ İLE DONDURULARAK ARŞİVE ALINMASINI TEKLİF EDİYORUM...BENZER KONULAR sN.ALP BEYİN YAPTIĞI GİBİ YENİ YAN BAŞLIKLAR AÇILARAK DİĞER KKATILIMCILAR ARASINDA DEĞERLENDİRİLMEYE DEVAM EDİLMELİDİR..

VERİLECEK CEVABIM YOK DİYENE SORU SORULAMAZ DEĞİLMİ?
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

2/2/2010, 4:35 pm
Aynen öyle. Sayın admin sayfayı kitleyeniz. Şebab konusu zaten dıger topiclerde de yeterınce görüşüyoruz. Burası Sefa Bey'in de görüşlerini yazacagı, karşılıklı istişarelerin yapılabılecegı bır topic ancak bunun olmayacagı da ortadayken kısır kavgalarla insanların birbirine düşmesine gerek yok.
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

2/2/2010, 9:37 pm
Sefa tokyurek 63 yasında arkadaslar.Burada sahısları elestirmenin kimseye yarar saglamayacagı hakikat.Kimse kimseyi hedef almamalı diger yandanda kimsa baskasını savunmaya gerek duymamalıdır.Sefa TOKYUREK sebabın deyim yerindeyse cigerini bilir.Bu tartısma goturmez.İl il gezmiş ulkemizin heryanına sebab kusu tanıtmıs veya yaymıstır.Tabi bunu da babasının hayrına yapmayacagı da acıktır.Bu yuzden cok elestirilir vs...Ama burada esas olan besledigimiz kuslardır.Bu forumla cok ilgilendigini de dusunmuyorum acıkcası.O yuzden birbirimizi bosuna uzmeyelim.Hepimiz iyi kusun pesindeyiz.Burakalım bunları guzel kus nasıl olur nasıl elde ederiz onu tartısalım
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 10:00 pm
Mahir kardeşim son bir kaç yazıdır sende dahil herkes özünde aynı şeyi söylüyor...

MADEM BU SAYFA İLE İLGİLENİLMİYOR,...

MADEM BU SAYFA LÜZUMSUZ TARTIŞMALARIN ÇIBAN BAŞI....

MADEM BENZER KONULAR İÇİN DAHA DETAYLI BAŞLIKLAR AÇIP MÜZAKERELERİ ŞAHISLAR EKSENİNDEN ÇIKARMA VAKTİ GELMİŞTİR...

MADEM SEFA ABİ BEN BURADA YOKUM DEMEKTEDİR...

DAHA FAZLA OYALANMAYA GEREK YOK.BU SAYFA ARKADAŞLARINDA DEDİĞİ GİBİ DONDURULUP MÜZEYE KALDIRILMALI...

ARTIK ŞAHISLARIN REKLAMINI YAPMAKTAN BAŞKA İŞE YARAMAYAN FAKAT ŞEBABIN GERÇEK SORUNLARININ TARTIŞILMASINA MANİ OLAN AYRICA SALDIRI VE SAVUNMA ZEMİNİ OLAN BU ORTAM ORTADAN KALDIRILMIŞ OLMALI

AT GÖZLÜKLERİ ÇIKARILIP YENİ BAKIŞ AÇILARIYLA YENİ BAŞLIKLARA ODAKLANMALI ARAMIZDAN ÇIKACAK YENİ DEV ADAMLARA KULAK VERİLMELİ...
capslock967
capslock967

2/2/2010, 10:40 pm
internet çıktı daha bundan sonra büyük ustaların işi zor.ya iyisini çıkaracaklar yada yeni modalara son vericekler.
orhan_alanya
orhan_alanya
Ad Soyad : orhan karayel
Doğum Tarihi : 20/05/80
Forum Kayıt : 12/04/09

3/2/2010, 8:28 am
ESKİDEN DOKTORA GİDERDİK ÖNCE VÜCUDUMU DİNLERDE... GÖZÜMÜZE AĞZIMIZA BAKARSI....
HIMMM SENİN ..... VAR DER BİR KAÇİLAÇ VERİRDİ GÖNDERİRDİ...
ŞİMDİ KAPIDAN İŞERİ GİRDİĞİMZİ ZAMAN...
KAN TESTİ...
İDRAR TESTİ...
FİLİM FİLAN DERKEN...
TEDAVİ BİTİYOR VE İLAÇLARINI ALIYORSUN...
ŞİMDİ BİRİNİZ DESİN BAKALIM....
BU DOKTORLARDAN HANGİSİ DAHA BİLGİLİ....

USTALARA ELVEDA... DEMENİN VAKTİ GELDİ GEÇİYOR BİLE...
BIRAKIN ONLAR KENDİ KÖŞESİNDE USTACILIK OYNASINLAR ...
ADAMLARI RAHATSIZ ETMEYİN....
BİZ KENDİ YOLUMUZU ÇİZELİM...
Kızılpınarlı
Kızılpınarlı
Ad Soyad : Serkan Satar
Doğum Tarihi : 29/06/94
Forum Kayıt : 26/01/10

4/2/2010, 2:24 pm
sefa abi ben 5 yaşından beri kuşçuluk yapıyom ama baktığım kuşlarda veran veran kuşlardı ama şimdi şebap bakmaya başladım senin bu verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Saygılar abicim şebaplar hakkında yazdığın her şeye katılıyorum.
capslock967
capslock967

12/2/2010, 2:32 am
evren kardeşim bak bakalım sefa abi silik miskiler hakkındaki düşünceleri burada var.sen söyle şimdi bizde senin düşündüğün gibi düşünüyoruz diyoruzki silik miskide bir miskidir fakat ayrı yarışmalıdır.ama sefa abimiz böyle miski olurmu diyor hadi bakalım standartı nasıl tutturucağız.biz miski derken değişime uğramış miski oldular.
Rauf
Rauf

12/2/2010, 12:31 pm
Silik miskiler iyi damızlık olur ama kaldırıp masaya atılmaz. Yarıştıralamaz... Çünki miski vasıflarından hangini taşıyor ki miiski sonıfında yarışsın. Silik miskide kumaş ön palnda oluyor. Pul zaten yok. Miski dendiğinde akla gelen puldur. Ama halen daha silik miski masaya çıksın diye Çabalar var. Silik miskiden ziyade sinekliler çıksın silikler kalsın kümeste...
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

12/2/2010, 1:01 pm
silik miski diyince neden pul olmasınki? pul var ama silik. yada rengi cok acık diyelim. komple silinmis artık kürenk gibi olmuş miskiden bahsetmiyoruz. Yoksa benmi yanlış anlıyorum.
yavuzduman
yavuzduman

12/2/2010, 1:33 pm
Sinekli miski anladığım kadarıyla miskide bir pul modeli, bu pul yapısı yine bidiğim kadarıyla yeni oluşmuş olmayıp eskiye dayanmaktadır...Hatta bazı yörelerde miskiye yada bu tarz miskiye doğrudan sinekli denilmektedir...

Tanelerinin varlığı ile yokluğu tatışılacak, çok az belirgin olan iyice açık gri gibi taneleri olan kuşlarada silik deniyor...Silik kuşlar anladığım kadarıyla eskiden yoktu...Bu son dönem renk açma modasının ürünü olarak gözüküyor..

Bu veriler altında iki seçeneği tartışmak gerekir kanısındayım
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

12/2/2010, 2:40 pm
yavuzduman demiş ki:Sinekli miski anladığım kadarıyla miskide bir pul modeli, bu pul yapısı yine bidiğim kadarıyla yeni oluşmuş olmayıp eskiye dayanmaktadır...Hatta bazı yörelerde miskiye yada bu tarz miskiye doğrudan sinekli denilmektedir...

Tanelerinin varlığı ile yokluğu tatışılacak, çok az belirgin olan iyice açık gri gibi taneleri olan kuşlarada silik deniyor...Silik kuşlar anladığım kadarıyla eskiden yoktu...Bu son dönem renk açma modasının ürünü olarak gözüküyor..

Bu veriler altında iki seçeneği tartışmak gerekir kanısındayım

Silik taneliler yeni değiller,eskiden de vardılar diye duyuyoruz büyüklerden...gri taneli olandan ziyade benim pal dediğim sarımsı taneli silikler diğer özelliklerinin çoğuda varsa çok güzel görünüyorlar,bir kere gri taneli ile sarıya çalan silik'leri aynı kefeye koymayalım...tane rengi Sarıya çalan siliklerdeki kumaş müthiş oluyor,çoğu tanelide o kumaşı bulamazsınız...

neticede SİLİK yarıştığı zaman kendi arasında da puan farkı oluşturacak bir pul rengi mevcuttur...
selamlar saygılar..
Rauf
Rauf

12/2/2010, 4:13 pm
BEN ŞAHSIM ADINA NACİZANE KENDİMİ ŞEBABÇI OLARAK GÖRÜYORSAM VEDE KUŞU BİLİYORSAM BU İŞİN NASIL OLACAĞINIDA AZ BUÇUK KENDİME YETECEK KADAR BİLİYOR İSEM BEN SİLİK KUŞU NE MİSAFİRİM GELDİĞİNDE ÖNÜNE KOYARIM NEDE KALDIRIP YARIŞMALARA GÖTÜRÜRÜM. BU BENİM NACİZANE KENDİ ŞAHSİ FİKRİM. BEN POSLU ABALI İRİ PULLU KUŞLARI SEVEN BİR KİŞİYİM AMA BENİM KÜMESİMDEDE 3 TANE SİLİK VAR VE ONLARIN KUMAŞINDA NEREDEYSE KÜLRENK YOK. BEN SİLİK MİSKİYE KARŞI DEĞİLİM ÇOK İYİ DAMIZLIK OLDUKLARINDAN YANAYIM ANCAK GÖZE HOŞ GELEN PULLU KUŞLAR VAR KEN FARKLI BİR TARZ YADA SİLİKLER YENİ ÇIKMIŞ GİBİ BİR İZLENİM İÇERİSİNDE OLUP NEDEN O PULLU KUŞLARLA AYNI KEFEYE KONSUN YADA ONLARLA BERABER YARIŞSIN...
BELLİ BİR ZAMAN SONRA ŞUDA ÇIKAR ORTAYA KOLUNSUZ KÜLRENKLER (KEMERSİZ, ŞERİTSİZ, KALEMSİZ) KUŞLARDA YARIŞAMALARA ÇIKAR. YANİ İSTENEN PUL NEYSE O OLSUN SİLİKLER YİNE DİYORUM KALSIN KÜMESLERDE BAŞ KÖŞEDE DURSUN DAMIZLIK OLARAK KALSINLAR...
NACİZANE KENDİ GÖRÜŞ VE FİKRİMDİR KİMSEYİ BAĞLAMAZ...
Similar topics