{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

+19
altan-aziz
huseyin sasmaz
türker saygılı
bülent baştuğ
hasancan
medet gültekin
Forum Admin
mehmet bilgin
Rauf
şebapçı
murat_yetgin
ysfkorkmaz
capslock967
Hasan OLGUN
omeryener26
metin
mahir temel
yavuzduman
alpc
23 posters
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Empty { MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

2/2/2010, 8:51 pm
Yıl 2005, Hayal kuruyorum, 10 kişilik şebap baronları oturmuş gidişatı ve aralarında dönecek trilyonları bulan şebap ticaretini konuşuyorlar. Bazı Yetiştiriciler istedikleri komisyonları vermiyor, Onlar saf dışı edilecek. Nasıl yaparız acaba?

Yıl 2006 Bir miski şampiyon...

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Pic00228
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Empty Geri: { MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

2/2/2010, 9:07 pm
Bu kuş şampiyon mu olmuş? Öyle ise Belki o günün modasıydı...Bu kuş miskinin hangi karekteristik özelliklerini taşıyormuş.? Ben ne kalem ne tane göremiyorum, kınayıda seçemiyorum biraz kasalı bir kuşa benziyor,birde bol aynalı galiba .
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Empty Geri: { MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

2/2/2010, 9:19 pm
bugun o kadar cok miski gordumki hemde aynı yuvada.Pullarından gogus sarılıklarına kadar hakikaten cok guzellerdi.Simdi onlarla kıyasladıgım zaman bu kusa miski demeye dilim varmıyor.Bu da demek degil ki bu kus kotu.Dusundugum kus ise eger birden cok derecesi var hemde.Ama miski dendiginde pul olmazsa olmaz
metin
metin
Ad Soyad : metin sayer
Doğum Tarihi : 23/03/73
Forum Kayıt : 26/06/08
http://www.metin7051.azbuz.com

2/2/2010, 9:21 pm
yavz bey ibibik yavrusu annesine sormuş biz neden sık yuva değiştiriyoruz diye anneside demiş bizde bu gö oldukca çok yuvalar değiştiririz demiş temsili bizde böyle duayenler olduk ca biz daha ne modalara girer çıkarız bu memleket çok sıradışı şampiyonlar gördü bir zamanların şampiyonlarının soylarının şimdi pazarlarda çocukların eğlencesi olduğunu herkez biliyor
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 9:24 pm
Nasıl olmaz denilseydi:Tanesiz,kalemsiz olamaz derdim...Bugünkü kuşların belirgin zayıf yönü bu...Çünkü taneler belki haklı bir sebeple başlayan,fakat sonra çığırından çıkan ve takriben 20 yıl süren beyazlatma kuşatmasında kaybedildi...

Bugün bakıyorum artık bu yanlıştan dönme kavşağındayız... tene,kalem ve kınayı geri çağıran arkadaşları içinde bende varım..Tabanı çok koyultmadan bunu başaranlar bence geleceğin başarılı yetiştiricileri olacak.....

Bu kuşlar şampiyon olurmu.....Alp beyin baronlar tabir ettiği kimseler çok fazla direnmezse kolay olur... Direnirlerse biraz vakit alır...
omeryener26
omeryener26
Ad Soyad : Ömer YENER
Doğum Tarihi : 01/11/76
Forum Kayıt : 17/07/08

2/2/2010, 9:42 pm
Güzel bir kuş ama nasıl şampiyon olmuş onuda merak etmemek elde değil mesela bir festivalde 2 takım kuş geldi biri 1. diğeri 2. belki buda böyle olabilir ama bol katılımlı bir yarışmada 1. oldu ise düşündürücü Şebab çook göreceli bir kuş benim beyendiğim bir başkası için hatalı olabiliyor bunun belli kriterleri oturup konuşulmadığı sürece iyi sadece şahıslara bağlı olabilir ama bu kadar arı bir ırkın hala güzeli tartışılıyorsa son derece üzücü güzel nasıl olur ? Bu konuda 50 farklı isim vede 50 farklı fikir var nasıl olacak doğru nasıl bulunacak şimdiden herkeze Allah kolaylık versin
mahir temel
mahir temel

2/2/2010, 9:48 pm
Ömer bey kusu bu resimle ayırdetmek zor.Ama dusundugm kus ise eger inanın tesaduf degil.cunki dusundugum kusun 4-5 kupası var.
alpc
alpc

2/2/2010, 9:54 pm
Gaga TIRNAK Göz BEYAZ.. 100 Puan.. Şampiyon... :-)))
omeryener26
omeryener26

2/2/2010, 9:56 pm
mahir temel demiş ki:Ömer bey kusu bu resimle ayırdetmek zor.Ama dusundugm kus ise eger inanın tesaduf degil.cunki dusundugum kusun 4-5 kupası var.

Maşallah Mahir bey eğer sizin dediğiniz gibiyse miski = pul Bu şebabdada aynı kaplama miskidede aynı kuveytte aynı velasıl kelam pul tertibatı miskinin ana vede en büyük özelliğidir bu bana göre tartışılmaması bile gerekir Neticede biz bu işe yeni gönül verdik buda sadece benim gönlümden geçenler .
alpc
alpc

2/2/2010, 10:06 pm
mahir, bu kuş büyükihtimal düşündüğün kuş.
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 10:09 pm
mahir temel demiş ki:Ömer bey kusu bu resimle ayırdetmek zor.Ama dusundugm kus ise eger inanın tesaduf degil.cunki dusundugum kusun 4-5 kupası var.

Mahir kardeşim el insaf... Düşündüğün olsun olmasın.Halep orda arşın burda...Fotoğraf diyelim ki mat çıktı,silik çıktı, (ki nekdar mat çıkabilir), peki fotoğraftaki kalemler ve tanelerde havayamı uçtu...??

Tahmini yargıların etkilemesine müsade etmeyecek bir şebapsever olduğunuzu biliyorum..Tereddünüzü anlayamadığımı ifade edeyim.
omeryener26
omeryener26

2/2/2010, 10:15 pm
Demekki bizim bilmediğimiz bir namlı vede şampiyon bir kuşmuş namı diyarın adını da söylerseniz bilmek isterim
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 10:26 pm
ÖMER BEY BENCE HANGİ KUŞ OLDUĞU KİMİN KUŞU OLDUĞU ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL, NERESİ BEĞENİLMİŞTE ŞAMPİYON OLMUŞ,BUGÜN BAKTIĞIMIZDA ONCA EKSİĞİ VARKEN... BENCE BU ÖNEMLİ... VE BUGÜN ŞAMPİYONLIĞU HAKEDECEK BİR KUŞTA ARTIK HANGİ NİTELİKLERİ ARAMAMIZ GEREKTİĞİ ÖNEMLİ...

HERHALDE KUŞUN BİR ADI BİR SAHİBİ VARDIR O GÜNÜN MODASINDA BU OLMUŞ DİYELİM.BİLİYORSUNUZ ÇOK KIRILGN VE GÜCENGENİZ BU KONULARDA.. İSİMLER BENCE GİZLİ KALSIN
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

2/2/2010, 10:31 pm
Bu kuşun gercek fotosu bu degıl mi?

Yavuz abi bir de şu fotografa bakıp yorum yapar mısın?

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Net1101
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

2/2/2010, 10:34 pm
zaten yavuz bey artık internetin bu baron denen kişilerin işini ve etki alanlarının kırılmasında çok faydası olacak yeterki burada katkı yapan arkadaşlarımız yılmadan bıkmadan yyorum vede yapıcı katkılarına devam etsinler.masadaki kuş çok güzel olabilir ama bence kümesde durmalı masada değil.çakma miski gibi duruyor büyük ustalarımızın tariflerine bakınca. yanlşmı düşünüyoruz yoksa miski nasıl olmalı diye yapılan tariflerdeki miski bumudur.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

2/2/2010, 10:36 pm
hasan bey bu yukardaki kuş değil bu kuşun taneleri yukardaki kuştan daha güzel vede belirgin.en üstteki kuş çok silik
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

2/2/2010, 10:45 pm
Murat abi o zaman benim koydugum fotoyla bı de şu kuşa bı bak. (Arkadakıne) Bence bu 3 kus da aynı.

Foto yanıltabılır. Işık, makınenın kalıtesı vs. Bak burda da taneler yok gibi ama aynı kuş. Mustafa Hocamızın efsane Kobrası. Miskinin şahı.

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Cimg4792f
alpc
alpc

2/2/2010, 10:48 pm
Aynı kuş değil.
Ben size anlatayım. Yukardaki kuş çıkınca benim tahminim. :-) Birazda matrak takılalım.. mustafa hocanın rüyalarını süslemeye başladı. Mustafa hocamın kalbi çok temiz. Allah onu kırmadı, karşısına kobrayı çıkardı. Oda gördüğü gibi yukardaki kuşla bağlantıyı kurdu. Ve kuşu aldı. :-)) Dereceleride kaptı. Rahmetli kobranın öteki sitede videosu var.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

2/2/2010, 10:52 pm
alp bey koydugunuz kuş kımın kuşu o zaman? Benım koydugum 2 fotodaki kus aynı kuslar ve fark ortada.

Oraya bı kuş atıp ısmını yazmıyosunuz. olmaz ki.

Bakın 1. koydugum fotoda taneler cok belli Kobranın. 2. fotoda ıse silik. Ama aynı kuş.

Sizin koydugunuz şayet Kobra degılse bıle boyle bır durum vardır.
yavuzduman
yavuzduman

2/2/2010, 11:11 pm
Hasan bey,önlikle böyle resimlerle olaya ciddi bir şekilde katılmanızı takdir ettiğimi söylameliyim..

Birinci kuşla sizin koyduğunuz kuş aynı değil.Kalemlere ve tanelere bakılırsa bu belirgin gözüküyor. sisin koduğunu 2 foto aynı kuşa ait gibi.Birince daha kaliteli çekim olduğundan ve kuşun genç ve formda halini gösterdiğinden daha göterişli duruyor.Tane ve şerit olarak diğer kuştan bariz olmasada üstün gözüküyor.

Fakat isimlere kayıyoruz ki bu bence gerekli ve faydalı değil. bence bu tip konuları isimsiz kuşların fotoğrarı üzerinden tartışalım....Bağcılarla bir işmiz yok değilmi? amacımız üzüm yemekse bışuna kimseyi üzmeyelim? Başka sayfalarda olduğu gibi vakit kaybetmeyelim.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

2/2/2010, 11:20 pm
yavuzduman demiş ki:Hasan bey,önlikle böyle resimlerle olaya ciddi bir şekilde katılmanızı takdir ettiğimi söylameliyim..

Birinci kuşla sizin koyduğunuz kuş aynı değil.Kalemlere ve tanelere bakılırsa bu belirgin gözüküyor. sisin koduğunu 2 foto aynı kuşa ait gibi.Birince daha kaliteli çekim olduğundan ve kuşun genç ve formda halini gösterdiğinden daha göterişli duruyor.Tane ve şerit olarak diğer kuştan bariz olmasada üstün gözüküyor.

Fakat isimlere kayıyoruz ki bu bence gerekli ve faydalı değil. bence bu tip konuları isimsiz kuşların fotoğrarı üzerinden tartışalım....Bağcılarla bir işmiz yok değilmi? amacımız üzüm yemekse bışuna kimseyi üzmeyelim? Başka sayfalarda olduğu gibi vakit kaybetmeyelim.

Yavuz abi isim konusunu zikretmem şu yuzden. Alp, koydugu kuş ile benim koydugum kuşun aynı olmadıgını soyluyor. Ben de merak ettim madem degıl kimin kuşu?

Konuya dönersek benim koydugum 2. fotodaki miskinin taneleri de silik gorunuyor ama kuş aslında çok iyi. Nıtekım ilk koydugum fotodan da bu anlaşılıyor.

O zaman şöyle yapalım.

Alp bey mumkunse 2006 şampiyonu olan kuşun bır baska fotosunu da koyabılır mi?

Tek foto yanıltabılıyor. belki gercekten ışıktan vs dolayı silik cıkmıstır. Olabılıyor nıtekım.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

2/2/2010, 11:35 pm
herkese selamlar,bu zamana kadar yazılan çizilen her konuyu incelemekteyim.
tüm arkadaşlarımızın, duygu ve düşüncelerine sonsuz saygı duyuyorum.

buradaki başlık adı altında veya diğer konuların başlıkları adı altında,yorum yapmak istemiyorum,.affınıza sığınıyorum.

burada benim belirtmek istediğim konu;herkesin şu soruyu bir düşünmeleri,şebap kuşunun,tüm renklerini göz önüne aldığımızda,miski,kürenk,çakmaklı ve gök olan renklerdeki kuşlarının bütün renklerdeki erkeklerin silik, dişilerinin ise daha sert renklere sahip olmalarıdır.neden?

evet,benim burada söyleyeceklerim bundan ibaret,herkese selam ve saygılarımı sunarım.allah emanet olun...
Anonymous
Misafir
Misafir

3/2/2010, 1:09 am
EFE_ demiş ki:Bu kuşun gercek fotosu bu degıl mi?

Yavuz abi bir de şu fotografa bakıp yorum yapar mısın?

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Net1101
arkadaslar ben burayı gormemıstım bu bahsını ettıgınız kus cobradır ve bız sunu derız her kumeste keske boyle bır damızlık olsa kusu yerden yerede vurmayın kusun kanı bellı soyu bellı sopu bellı mukemmel bır damızlıktır kustakı ton cogu kurenkte zor bulunur gaga goz ten ve o tene gogustekı kına kusun derecelerıde mevcuttur aldıgı basarıları ve verdıgı yavruların kalıtesıde ortadadır ve bende kafestekı resmı ve onun asagısındakı resmı goruyorum dıger resım acılmıyor her ıkı kusta cobradır yanındakı dısısı olan kus ve kafestekı kus gelmıs gecmıs en ıyı damızlıktır herkese saygılar sevgıler
Anonymous
Misafir
Misafir

3/2/2010, 1:13 am
EFE_ demiş ki:Murat abi o zaman benim koydugum fotoyla bı de şu kuşa bı bak. (Arkadakıne) Bence bu 3 kus da aynı.

Foto yanıltabılır. Işık, makınenın kalıtesı vs. Bak burda da taneler yok gibi ama aynı kuş. Mustafa Hocamızın efsane Kobrası. Miskinin şahı.

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında Cimg4792f
burdakı erkekte kobra
alpc
alpc

3/2/2010, 5:41 am
Ben bu konuyu yanlış açmışım , özür dilerim.. EN GÜZEL MİSKİ NASIL OLUR olarak değiştirebilirmiyiz....
mahir temel
mahir temel

3/2/2010, 11:49 am
Kızmayın hemen yavuz abii. :} kusun benim dusundugum kus olup olmadıgını bu fotograftan ayırt etmek zor anlamında söyledim.
yavuzduman
yavuzduman

3/2/2010, 12:00 pm
Mahir kardeşim asla kızmaca yok. Bazı ustaların yer yer katıldığı,pek çoğunun ortalarda okunmadığı bir ortamde sizler gibi elini taşın altına koyan şebapseverlere kim kızabilir.

Siz beni anlıyorsunuz.Köpeğin kendi kuyruyunu yakalama çalıştığı,sürekli döndüğü bir sahne görmüştüm..Bu duruma düşmeyelim.. Amacımız aklı başında ve objektif yorumlarşla şebaba katkıda bulunmaktan ibaret olsun... Bunun için isimler gerekmiyor.Kuş isimleri gerekmiyor...Onlar işin içine girice esas konu dağılıyor güme gidiyor...
alpc
alpc

3/2/2010, 12:59 pm
yusuf, bursa 2. festivalinde juriydi.
Demişki erkek silik olur, Dişi daha sert tanelidir. Bunu bir yerden duymuş veya kendi söyledi. Bize Bunu anlatabilirmi. Bu nedemek? Farzedelim biz hiç miski görmedik. Resimler varsa elinde bir tarif edebilirmi? Yarışmada derece alacağımız kuşlar nasıl olmalı..
mahir temel
mahir temel

3/2/2010, 1:05 pm
Tanıdıgım herkes pullu miski pesinde.Cunki kurenklerle kırıla kırıla miskilerimiz fatih urek gibi oldular.Hakikat bir tane arkadaslar herkeste bunun peşinde pulsuz miski olmaz .Erkek kus daha sarı olur daha iri olur ama daha silik olmaz.Ben bunu kabul etmiyorum.Erkek kusun pulları daha iri olur daha koyu olur.Simdiye kadar yanlıs biliyorsak affola ama benim dogrum budur
murat_yetgin
murat_yetgin
Ad Soyad : MURAT YETGİN
Doğum Tarihi : 20/09/78
Forum Kayıt : 23/11/08
http://www.sebapci.tr.gg

3/2/2010, 1:12 pm
miskide erkek dişiye göre her zaman daha silik olur... renkleri daha açık olur...
dişiler erkeğe oranla daha mat ve daha koyu olur...
bütün şebab cinsleri için gecerlidir...
Similar topics