{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 8 411k

Join the forum, it's quick and easy

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 8 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

+19
altan-aziz
huseyin sasmaz
türker saygılı
bülent baştuğ
hasancan
medet gültekin
Forum Admin
mehmet bilgin
Rauf
şebapçı
murat_yetgin
ysfkorkmaz
capslock967
Hasan OLGUN
omeryener26
metin
mahir temel
yavuzduman
alpc
23 posters
bülent baştuğ
bülent baştuğ
Ad Soyad : Bülent Baştuğ
Doğum Tarihi : 27/02/59
Forum Kayıt : 15/07/09

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 8 Empty Geri: { MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

13/7/2010, 11:01 am
KÜRENK VE MİSKİDE GAGA HEM RENGİ İLE HEMDE ALP ARKADAŞIMIZIN DEDİĞİ GİBİ UZUNLUĞU KISALIĞI VE KALINLIĞIYLADA İNCELENMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BANA GÖRE KUŞUMUZUN GAGASI BEYAZ OLMALI VE UZUN OLMAMAKLA BİRLİKTE TOK OLMALI.EĞER 10 ÜZERİNDEN PUANLANIRSA 5 ER PUAN PAYLAŞTIRILMALI.TEŞEKKÜR EDERİM.
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

{ MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında - Sayfa 8 Empty Geri: { MİSKİ } Şebap Güvercinler Hakkında

13/7/2010, 9:56 pm
Bir noktada bulusabiliriz sanırım...
Miski ve kurenk bir ırkın iki koludur.İkisinin de karakteristik özellikleri var.
Yavuz abinin belirttigi gibi miski ve kurenk ciftlesmesinden cıkan yavruları henuz tuylenmeden gaga rengine bakarak genelde ayırt edebiliriz.Zaman zaman yanıltsa da genelde gecerli bir yöntemdir.isini
Alp beyin de uzun zamandır nelerin mücadelesini verdigini hepimiz ii biliriz.
Onun icin hassasiyetini anlıyorum.Standardizasyon konusunda kendisini haklı buluyorum.
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

14/9/2010, 7:52 am
ne güzel yazılar yazmışız. Arada okuyorum
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

20/9/2010, 5:53 pm
ALP YEŞİL YAYLA YARIŞTIRILAN KÜRENKLERİN RESİMLERİ YOKMU ..BU RESİMLERİN ATARSAN ORTAYA İYİ OLUR ...CÜNKÜ İKİ TARAFTA KENDİ KUŞU HAKKINDA İDDALI ...BENCE İKİSİDE KUŞ DEİL ...CÜNKÜ BEN KUŞTAN ANLAMIYORUM ...
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

21/9/2010, 8:26 am
aziz abi , miski kısmındayız.
03abdullah
03abdullah
Ad Soyad : abdullah kadıoğlu
Doğum Tarihi : 27/06/73
Forum Kayıt : 30/07/09

14/10/2010, 10:17 am
selam arkadaşlar.ben çocukluğmdan beri damızlık güvercin beslerim.şebab işine yeni girdim yanlış anlamayın ama takmışınızgaga ve göze gidiyorsunuz.beyler saç renginenize bakın göz renginizi görürsünüz.kuşun kınası ve pul rengine göre göz rengi olur.şebab kuşta gözü sarıı ve kırmızı kesinlikle olmaz...beyazdan mavi tonlarına kadar gider.bukadar takılmayın göze vegagaya.hoşça kalın...
ozkann
ozkann
Ad Soyad : özkan ışık
Doğum Tarihi : 20/11/86
Forum Kayıt : 07/02/10

27/9/2011, 11:22 pm
bende nacizane fikrimi söylemek isterim miski hakkında hepimiz acik kahve tonunda (kestane rengi ) pul ararız öncelikle ve o her pulun altına bir beyaz tabi o beyazlığın kuşta tek rengi yakalaması kafadan tutun kuyruk altına kadar tek renk olmasıda tonajı açısından önemli bi faktördür. Alt takım gaga göz kelle kulak ve orantıda konuşmaya sanırım gerek yok hepimiz hem fikiriz... ayrıca o pulu koyduğumuz hayvanın sırtında birde V sı olursa tadından yenmez vallahi ....

RAUF BENLİOĞLU'na katılıyorum getiriyorlar gulyabani gibi kuşları neymiş daha kasalısı var mı kardeşim orantı var mı ? afedersiniz geçenlerde bi kürenk gördüm yani tmm kuş kasalı 2-3 özellik taşıyor ama bir kafa teşkilatı var bizim orda bi tabir vardır biraz ağır olacak abiler kusura bakmayın :( kafasını neremize sokacağız derler...

o kasada kuş var diyip hava atıyorsun orantıya hiç bakmıyorsun kuşun kafası at y.......na kelebek konmuş gibi böyle olmamalı diye düşünüyorum.

belkı biraz sert bi eleştiri oldu ama malesef bana görede doğru olanı bu....

herkese selam saygı hayırlı geceler....
Similar topics