Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 411k

Join the forum, it's quick and easy

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

+54
şenol
muygun
columbae
deltree
Londurali68
istanbullumurat
emiralioğlu
fatih_27su
pur
benlukas
kuscuozgur
kemocan
vetemre
vakar
yavuzduman
mr4521
ikraharun
elitte
hsayargil
Sipikopat
altan-aziz
cradletone59
BlackJack
gurkanokur
sefaaa
sadullahekin
ultraslan
olcygktp
türker saygılı
ozturk
kahvecişaban
daghan
Rauf
akrep
MEHMET KARTAL
fault
murat_yetgin
ali_sepetli
ismail güleç01
zfree
fethi
Beysan Taştan
Ahmet SÜLÜN
veysela
redginseng
hamdi hoca
buazza
mehmet_25
Hasan OLGUN
altınokguvercin
umb26
capslock967
ysfkorkmaz
Forum Admin
58 posters
ultraslan
ultraslan
Doğum Tarihi : 13/04/78
Forum Kayıt : 04/08/09

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Empty PALET YEM Mİ ? & KARIŞIK TANELİ YEM Mİ ?

5/8/2009, 4:21 pm
evet arkadaşlar iki yem arasında karasız kaldım kullanan arkadaşlar sizden yorumlarınızı bekliyorum purina optima güvercin yemi mi? yoksa es yem mi?

purina optima= http://www.purina.com.tr/Urunler.aspx?UrunGrupId=6

esyem= www.esyem.com.tr

optima Tarihçe
Optima Besin Maddeleri San. ve Tic. A.Ş., 1986 yılında Ralston Purina International’ın iştiraki ile Türkiye’de bir Amerikan şirketi olarak faaliyete geçmiştir. Firmanın üretim, satış ve pazarlamasını yaptığı Purina markası,1894 yılında Amerika’nın St.Louis şehrinde doğmuş dünyanın ilk ticari yemidir.

Purina’nın Amerika’da borsaya kote olan Agribrands Purina (hayvan yemi üreten) bölümü, 2000 yılında Cargill tarafından, borsadan bütün hisseleri alınmak suretiyle bünyesine katılmıştır. 2003 yılının Mayıs ayında, Cargill Türkiye operasyonunun hisseleri şirket yöneticileri tarafından alınmış ve şirketimizin ünvanı “Optima Besin Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş” olarak değişmiştir. Bugün, OPTİMA MARKALI hayvan yemlerini üç fabrikamızda, dünya standartlarında üretmekteyiz.

Bir asırı aşan süre boyunca yenilikleri ile yem sanayiinde Dünya Lideri olan şirketimizin, sektörümüze getirdiği yeniliklerden bir kaç tanesi şunlardır:
1- 1916 yılında, yemlerin kimyasal analizini yapan ilk laboratuar Purina tarafından açıldı.

2- 1920 yılında, dünyada ilk kez biyolojik laboratuar Purina tarafından kuruldu.

3- 1921 yılında, Purina tarafından ilk pelet yem üretimi gerçekleştirilerek dünyaya tanıtıldı.

4- 1926 yılında, Purina Deneme Çiftliği kuruldu ve dünyaca meşhur oldu.

5- 1950 yılında, Purina, dünyada ilk kez, Kafeste Yumurta Tavuğu yetiştiriciliğini geliştirdi.

6- 1982 yılında, Purina ilk kez, süt hummasını önleyen ürün geliştirdi.

7- 1985 yılında, “Multi Particle” ürünler geliştirildi.

8- 1990 yılında, “Extrusion” tekniğine geçildi.

9- 2002 yılında Elk River’da Cargill Innovation Center’da dünyanın en kapsamlı araştırma çiftliğinde model hayvan denemelerine başlandı.

1987 yılında, ilk fabrikamız satın alınarak, Gönen’de üretime geçilmiştir. 1990 ve 1998 yıllarında sırasıyla, Lüleburgaz ve Bolu’da birer fabrika alınmış ve toplam üç fabrikayla yıllık 185,000 ton kapasiteye ulaşılmıştır. Bugün şirketimiz, 25 kişiden oluşan satış kadrosu ve 200 bayisi ile Marmara, Ege, Akdeniz ve Orta Anadolu’nun doğusuna kadar olan bölgelerde, on binlerce yetiştiricimize hizmet götürmektedir
yem çeşitleri:
GÜVERCİN PERFORMANS YEMİ
GÜVERCİN TÜY YEMİ
GÜVERCİN YAVRU YEMİ
GÜVERCİN YETİŞKİN YEMİ

ESYEM TARİHÇESİ:
1961 yılında endüstri devriminin etkili olduğu zamanlarda kurulan fabrikamız, Cumhuriyet döneminde kurulan ilk yem fabrikalarından olup 48 yıllık tecrübesiyle üretimine devam etmektedir. Bu tecrübeyle çiftçiye, hayvancılık sektörüne ve ülke ekonomisine katkıda bulunan nadir firmalardan biridir.
2008 yılının Mayıs ayında MSM A.Ş. bünyesine katılan ESYEM sürekli yükselen kaliteyi, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yem üretimini ilke edinmiş iç ve dış pazarda öncü ve örnek firması olmayı hedeflemiştir.
ESYEM yüksek kaliteli ürünlerini, saatte 30 ton kapasiteye sahip Kütahya yolu 5. Km'de bulunan 25 dönümlük araziye inşa edilmiş tesisinde üretmektedir. ESYEM fabrikasında büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve güvercin yemleri, bilgisayar kontrollü ve konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan rasyonlar ile üretilmektedir.

Misyonumuz: Araştırmacı ve istikrarlı kalite anlayışıyla yeniliklere açık ve güven verici, ülke çiftçisine sürekli değer katan bir firma olmaktır.
Vizyonumuz: Yem sektöründe istikrar, kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla öncü ve örnek bir kuruluş olmaktır.
Kalite politikamız: Tarım bakanlığı izniyle müşteri beklentileri doğrultusunda hayvan sağlığına uygun yüksek verimli yüksek üretimi yapmak, Fabrikamızda hammadde almından yemin çuvallama aşamasına kadar geçen sürede hijyen ve standartlara uygunluğun itinayla kontrol edilmesi ve bu kontrollerin müşteri memnuniyeti açısından ürünün kullanım aşamasında da devam etmesi, Gelişen teknolojileri yakından takip etmek ve bunu ürünlerinde uygulamak, toplum, çevre ve hayvan sağlığına karşı sorumluluklarını yerine getirmek.

En son ultraslan tarafından 9/8/2009, 8:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

5/8/2009, 5:20 pm
ysfkorkmaz demiş ki:
timsah16 demiş ki:yusuf abı yemın fıyatı degıstımı acaba
ahmet yemin fiyatı değişti.tanıtım zamanı süresince herşey dahil,21.00tl.gönderdik.bundan sonra herşey dahil 10 kğ.çuval 22.68 tl oldu..eve kadar teslim..fiyatı sabitledik,bütün illerimizde bayilik oluşturulması için çalışma başlattık..oluşacak bayilerde parekende satış fiyatı 10 kğ.25.00 tl satılacak,bayilik oluşacak illerimizde ise fabrikadan eve kadar gönderilme işi devam edecek olup,bayinin hakkı korunması için,gönderilen yem bayinin üzerinden gönderilecektir..
ok abı.. bizim bekir abıye bırakmıs rusan abıde bekır abı 25 dedı... postayla daha ucuza gelıyor dedı bılmeyen arkadaslar o yuzden sordum valla ben bu gune kadar kullanmıyordum 2 gundur kullanıyorum bakalım ne olacak abı inşallah dedıgın gıbı olur
hamdi hoca
Ad Soyad : HAMDİ AVŞAR
Doğum Tarihi : 24/11/50
Forum Kayıt : 28/04/08
http://guvecinkafesi.com

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

5/8/2009, 7:23 pm
değerli kuşcu arkadaşlar güvercin yemleri ile ilgili konuşanlar hatta diğer konularda konuşanlar da dahil konularında yetkili ve bilgili değillerse yanlış bilgilerle yeni nesil kuşcuları yanıltıp farklı yönlendirmesinler lütfen hangi konuda otarite iseniz o kanuda düşüncenizi bildirin bizlerde bu fikirlerinizden aydınlanalım.dogal ortamda yetişen çok sağlıklı yaban kuşları aklımızdan çıkarmıyalım.bazı tohumların yapı liflerinin yatay lif bazılarının dikey lif ihtiva ettiğini unutmayalım yağlı tohumların kanatlılarda yağlanmanın iğç organlarında ve derialtında yapılandığını aklımızdan çıkarmıyalım öyle tüy zamanı yağlı tohumların içinde en yoğun özelliğe sahip KENDİR'i güvercinlere vermeyiöneren arkadaşımıza birkez daha düşünmeyi ve bu konuyu bilimsel inceleyen uzmanlara bırakma yı öneriyorum.saygılarımla.Hamdi hoca UŞAK
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

5/8/2009, 7:48 pm
hamdi hoca demiş ki:değerli kuşcu arkadaşlar güvercin yemleri ile ilgili konuşanlar hatta diğer konularda konuşanlar da dahil konularında yetkili ve bilgili değillerse yanlış bilgilerle yeni nesil kuşcuları yanıltıp farklı yönlendirmesinler lütfen hangi konuda otarite iseniz o kanuda düşüncenizi bildirin bizlerde bu fikirlerinizden aydınlanalım.dogal ortamda yetişen çok sağlıklı yaban kuşları aklımızdan çıkarmıyalım.bazı tohumların yapı liflerinin yatay lif bazılarının dikey lif ihtiva ettiğini unutmayalım yağlı tohumların kanatlılarda yağlanmanın iğç organlarında ve derialtında yapılandığını aklımızdan çıkarmıyalım öyle tüy zamanı yağlı tohumların içinde en yoğun özelliğe sahip KENDİR'i güvercinlere vermeyiöneren arkadaşımıza birkez daha düşünmeyi ve bu konuyu bilimsel inceleyen uzmanlara bırakma yı öneriyorum.saygılarımla.Hamdi hoca UŞAK

doğru söylediniz benim başımada sık sık geliyor kuşlar tüy zamanı çok yağlandımı yağlar deri altında birikiyormuş ve kuşun tüyünün patlamasını çok zorlaştırıyor hastalanmasına kadar neden oluyor yemleme programı çok önemli aslında ama bende hangi dönem ne verilmeli tam olarak bilmiyorum
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

5/8/2009, 9:54 pm
ESYEM yüksek proteinli güvercin yemi bir güvecin yemidir.güvercinler için üretilmiştir.kullanmadan hiç bir şeyin farkını göremezsiniz..kuşlarda yağlanma ile şikayetçi olanlara öneririm.bir gram yağ yapmayacaktır.ve kuşlarınız sağlıklı bir şekilde yetişeceklerdir.bu yem tohumlardan yapılmaktadırki ondan dolayıda iddialı bir yemdir.hamdi beyin belirttiği gibi kendiri tek başına verirseniz kuşlarınız yağdan geçilmez dişilerde ise umurtalıklarında yağlanma yapar.her yemin ölcüsü çok önemlidir..saygılarımla..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

5/8/2009, 10:02 pm
admin kardeş ne kullanacağını şaşırma sadece ESYEM güvercin yemini kullan farkı gör.beğenirsende beğenmesende bu siteye yaz bir çok arkadaş bu yem ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazıyorlar,yanlızca yemi tek başına verin..yemimiz biraz pahalıdır..hem yem kaliteli olacak hem ucuz olacak öyle bir yer varsa bende alayım..insanlar hem iyi yem istiyorlar yemi yapıyorsun sonrada pahalı diyorlar..atasözleride boşuna söylenmemiş,ucuz malın vardır bir hille hurdası pahalı malın vardır bir hikmeti bu zamana kadar türkiyede ilk defa tohumlardan yapılmış bir güvercin yemi yapıldı..tescillendi ve patenti alındı...saygılarımla
ultraslan
ultraslan

6/8/2009, 8:50 am
purina optima ile esyemı ayıran en onemlı özellık ne sızce...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

6/8/2009, 11:05 pm
ultraslan demiş ki:purina optima ile esyemı ayıran en onemlı özellık ne sızce...

tohumluk yemden yani bildiğiniz taneli yemden yapılmadır..en önemli ayrıcalık budur..buharla sıkılaştırılmış olup,tarımsal ilaçları en aza indirilmiştir..güvercin sağlığı açısından çok önemlidir..ayrıca her yemin orantıları ise bir güvercinin alması gereken kadar olmasıdır...
Anonymous
Misafir
Misafir

8/8/2009, 6:26 pm
bilader sebapcılara sorma bu konuyu postacılara sor onlar bu işi daha ıyı bılıyor bana kalırsa..ben purına kullanmadım bu gune kadar esyemıde 5 gundur kullanmaya basladım bakalım gorucez ılrleyen gunlerde...ama kuslarımda yememe problemı olmadı gayet ıyı yıyorlar..avrupa yem tabıkı daha kalıtelı olur bana sorarsan..
ultraslan
ultraslan

8/8/2009, 6:29 pm
esyem tohumluk yemden üretiliyorsa purina optima nasıl yemden uretiyor.ne ile sıkılaştırılıyor kısa bır acıklama yaparsanız cok sevınırım...
ultraslan
ultraslan

8/8/2009, 6:51 pm
iyi günler beysan bey ben optıma purına yemı cok merak edıyorum bu yemde hangı vıtamınler mevcut kac cesıt tohumun bırlesmesıyle uretılmıstır.bırde kuslara sadece bu yem ıle beslemelı yoksa karısık yeme bu yemıde mı karıstrmalıp verılmelı eger elınız degerde cevap yazarsanız gercekten cok sevınırım
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

10/8/2009, 5:13 pm
ultraslan demiş ki:esyem tohumluk yemden üretiliyorsa purina optima nasıl yemden uretiyor.ne ile sıkılaştırılıyor kısa bır acıklama yaparsanız cok sevınırım...
bu sorunuz için içindeki kartlarına bakmanız yeterli olacaktır.neden imal edildiğini yazar artı tesciline bakın güvercin yemi olarak tescillenmişmi,bizim ürettiğimiz yükdek proteinli güvercin yemi olarak 21.04.2009 tarihinde tescillenmiştir..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

11/8/2009, 5:32 pm
timsah16 demiş ki:bilader sebapcılara sorma bu konuyu postacılara sor onlar bu işi daha ıyı bılıyor bana kalırsa..ben purına kullanmadım bu gune kadar esyemıde 5 gundur kullanmaya basladım bakalım gorucez ılrleyen gunlerde...ama kuslarımda yememe problemı olmadı gayet ıyı yıyorlar..avrupa yem tabıkı daha kalıtelı olur bana sorarsan..

ahmet avrupa yem daha kaliteli diyorsun,esyem kullanıyorsun..birde optima kullan arasındaki farkı kendin gör bakalım hangisi daha kaliteli,postacılara sormanıza gerek yok..bir kümesinize esyem güvercin yemi verin diğer kümesede optima verin bakalım hangisi daha kaliteli,yerli malımız daha kalitelidir..üstüne basa basa söylüyorum ESYEM 10 numara bir yemdir..şebapda 10 numara olmaz ama yem on numara tescilli ve patentlidir...iki yem arasındaki fiyat farkı 2 kat ESYEM daha pahalıdır..bizler bilemeyizmi ucuz yem yapmasını ama önce kalite sen milyarlar vereceksin kuş alacaksın sonra yemin kalitesiz ve ucuzunu vereceksin..yok böyle bir felsefe bizler bu güne kadar yemcilerden kendimiz karışım yapardık kaça gelirdi iyi ve kaliteli bir karışım yem 2.500 tl üzerinde değilmi,sonra kuşlar secerlerdi yemediklerini ise çöpe atardık şimdi ESYEM var sedece güvercin yemidir..yine söylüyorum denemek çok kolay her yemi ayrı ayrı kümeslere verin farkı kendiniz görün tabi kuşlarınızın sağlığını düşünenler için saygılarımla
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

11/8/2009, 5:39 pm
ESYEM yüksek proteinli güvercin yemi sadece güvercinler için üretilmiş bir yemdir.kuşlarınız sağlığını düşünen arkadaşlara duyrulur..yemimizi kullanan güvercin seven dostlarımız,görüşlerinizi bu foruma yazarlarsa herşey daha iyi netleşir..kaliteli yem kendi reklamını kendisi yapar.35 ildeki kullanan arkadaşlar görüşlerinizi buraya yazmanızı rica ediyorum..saygılarımla
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

11/8/2009, 5:48 pm
timsah16 demiş ki:
ysfkorkmaz demiş ki:
timsah16 demiş ki:yusuf abı yemın fıyatı degıstımı acaba
ahmet yemin fiyatı değişti.tanıtım zamanı süresince herşey dahil,21.00tl.gönderdik.bundan sonra herşey dahil 10 kğ.çuval 22.68 tl oldu..eve kadar teslim..fiyatı sabitledik,bütün illerimizde bayilik oluşturulması için çalışma başlattık..oluşacak bayilerde parekende satış fiyatı 10 kğ.25.00 tl satılacak,bayilik oluşacak illerimizde ise fabrikadan eve kadar gönderilme işi devam edecek olup,bayinin hakkı korunması için,gönderilen yem bayinin üzerinden gönderilecektir..
ok abı.. bizim bekir abıye bırakmıs rusan abıde bekır abı 25 dedı... postayla daha ucuza gelıyor dedı bılmeyen arkadaslar o yuzden sordum valla ben bu gune kadar kullanmıyordum 2 gundur kullanıyorum bakalım ne olacak abı inşallah dedıgın gıbı olur
ahmet memnun kalsanda kalmasanda buraya yaz bizlerde bilelim,yemimizin fabrikadan eve gönderilme devam edecek,anlaşma yaptığımız illerdeki bayilerimiz 10 kğ.çuval 25.00 tlye satılacaktır.
sadullahekin
sadullahekin
Ad Soyad : sadullah ekin
Doğum Tarihi : 13/03/74
Forum Kayıt : 20/10/08

12/8/2009, 5:21 am
YUSUF ABİ BEN URFA CEYLANPINARDAN SADULLAH EKİN.BÖYLE GÜZEL Bİ YEMİ BİZLERE SUNDUĞUN İÇİN SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL Bİ YEM.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ŞU ANA KADAR HERHANGİ BİR PAMUKÇUK FALAN HİÇ BİR HASTALIĞA RASTLAMADIM.TÜM ÇABALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
sadullahekin
sadullahekin
Ad Soyad : sadullah ekin
Doğum Tarihi : 13/03/74
Forum Kayıt : 20/10/08

12/8/2009, 5:24 am
ARKADAŞLAR BEN URFA CEYLANPINARDAN SADULLAH EKİN.ESYEM ÇOK GÜZEL Bİ YEM KUŞLAR HEM ÇOK SAĞLIKLI OLUYOR HEMDE TÜM YEMLERDEN YEMİŞ OLUYOR.YAĞLANMA YAPMIYOR.YAVRULARDA ÇOK GÜZEL Bİ GELİŞME SAĞLIYOR.DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM.HERKESE SELAMLAR
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

22/8/2009, 12:41 am
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Tara0007z
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Tara0006w
ESYEM GÜVERCİN YEMİ İÇİN ÇIKAN HABERLER...

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Tara0003u
DÜNYA GAZETESİ GIDA DÜNYASINDA ESYEM GÜVERCİN YEMİ HK.ÇIKAN HABERLER
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 6 Tara0004i
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

23/8/2009, 1:08 am
ARKADAŞLAR ESYEM TARAFINDAN YENİ BİR DAHA ÜRETTİK.7 ÇEŞİT TOHUMLUK YEMDEN OLUŞTURULDU..VE ADINA DORLİON GÜVERCİN YEMİ KOYDUK.NORMAL GÜVERCİN YEMİDİR.HERŞEY DAHİL EVE KADAR TESLİM 10 KĞ. ÇUVAL 15.00 TL.DİR.KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI İLE...İNŞALLAH BEĞENİRSİNİZ.
YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ İLE İKİ ÇEŞİT OLMUŞTUR.

YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ 10 KĞ.22.68 TL HERŞEY DAHİL FİYATIDIR.EVE KADAR TESLİM

DORLİON NORMAL GÜVERCİN YEMİ 10 KĞ. 16.00 TL.
YÜKSEK PROTEİNLİ GÜVERCİN YEMİ 10 KĞ.22.68 TL.DİR.EVE KADAR TESLİM HERŞEY DAHİL FİYATLARIDIR..
PTT KARGO İLE ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ..

En son ysfkorkmaz tarafından 22/11/2009, 10:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

25/8/2009, 5:38 pm
Yusuf bey merhaba..Dorlion yemi hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz..Hem ben hemde diğer yetiştiriciler için faydalı olacaktır..
İçeriğindeki taneler nelerdir?.Yem elenmiş mi vs.. Şimdiden teşekkurler saygılarımla.....
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

27/8/2009, 1:27 am
redginseng demiş ki:Yusuf bey merhaba..Dorlion yemi hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz..Hem ben hemde diğer yetiştiriciler için faydalı olacaktır..
İçeriğindeki taneler nelerdir?.Yem elenmiş mi vs.. Şimdiden teşekkurler saygılarımla.....
selamlar erdem bey,yemin içeriği yine palet normlarında,yapıldı içinde 7 çeşit yem mevcut,buyday arpa,soya,mercimek,akdarı,mısır ve yulaf dan oluşturulmuş ve içerğinde yine mineral premix vitaminlerle zenginleştirilmiştir yemdir.beğeneceksiniz,
aynı yüksek proteinli güvercin yemi gibi kaliteli bir yemdir.arasındaki fark ise yem çeşitleridir.saygılarımla
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

4/9/2009, 8:56 pm
syn kuşçu arkadaşlar.şimdi burda PALET YEMMİ? KARIŞIK TANELİ YEMMİ? sorusunun cevabı:mevsimine göre verilmelidir.
PURİNA OPTİMA YEM ÜRETİMİ bizim burda lüleburgazda üretilmektedir.ve ben bu yemi karışık yemlerin arasında hem çerezlik kadar kullanıyorum. hemde pazarlamasınıda yapıyorum.ama palet yemleri devamlı tek başına kullanmanın doğru olmadığını söylüyorum.palet yemleri özellikle yaz aylarında sürekli kullanılmasının doğru olmadığını söylüyorum.yaz aylarında kuşlarda ağızda pamukçuğu vede boğazda beze oluşumunu tetiklemektedirler.onun için karışık yemlerin arasında çerez olarak vermek yeterlidir.
şimdi arkadaşlar:sürekli yüksek proteinli yemleri kuşlarımıza vermek kesinlikle doğru değildir.çünkü kuşlarımızın vücuttan atmakta en çok zorlandığı durum yüksek proteinin vücuttan atılmasıdır.vücuttan yüksek protein atılamamasının sonucunda karşılaşılan durumlar:eklem ağrıları,ayak ve kanatlarda urlanmalar,kuşların göz kapaklarında kanser bezesi dediğimiz kırmızı ur,ve erken yaşlılık hali.
şimdi yüksek proteğinin doğru olmadığı DÜNYA YEM KARIŞIM LİSTELERİNİN PROTEİN DEĞERLERİ ni ortalama olarak sizlere aşağıda açıklıyorum.
SEZONUNA GÖRE GENEL ORTALAMA: %20-%30 DUR.
Bunun üzerinde yüksek protein yüklenlenmesi durumunda olası hastalıklardan sindirim problemlerini beraberinde getirmektedir.bağırsak enfeksiyonu hastalıklarınıda tetikler.İLAÇ SATIŞLARINI ARTTIRIR.
TAHILLARIN ORTALAMA PROTEİN DEĞERLERİ:
BAKLAGİLLER:
Bezelye,burçak,fii,çılban,mercimek,nohut,maşh fasulyesi:ortalama %30 lardadır.
Buğday,sorgun,darı,arpa,yulaf,çavdar:ortalama %15-20 lerdedir.
mısır:ortalama%10-15 lerdedir.
soya fasulyesi:proteğin değeri en yüksek olanlardandır.%70 lerdedir.
YAĞLI TOHUMLAR:
kenevir:yağ oranı:ortalama%25 lerdedir.
Aspir:yağ oranı:%24 lerdedir.
Keten tohumu:yağ oranı%30 lardadır.
Ayçiçeği:yağ oranı:%20-24 lerdedir.
Kanola:yağ oranı:%20-24 lerdedir.
NOT1:Yağ oranı yüksek olan gıdalarda karbonhidrat ve protein değerleri daha az olur.
NOT2:kuşlarına yüksek protein yüklemek istiyenler haşlanmış yumurta versin protein değeri:%100 dür.ama gereksiz diyorum.
NOT3:aşırı yüksek protein yüklemek niyeki?
NOT4:yukarıdada belirttiğim gibi yüksek protein yüklemek kuşlarda sindirim problemi ve bağırsak problemlerini beraberinde getirmektedir.
SONUCUNDA İSE:salmonella ve türleri hastalıklarına kapı açar.
HERKESE SAĞLIKLI KÜMESLER DİLERİM.
SİTE SAĞLIK DANIŞMANI: BEYSAN TAŞTAN.
sefaaa
sefaaa
Ad Soyad : sefa aysel
Doğum Tarihi : 12/07/90
Forum Kayıt : 12/09/08

4/9/2009, 9:37 pm
Beysan abı bu zamanlarda yavruya yenı kusmaya başlayan kuşlarımıza ve yenı yeme dusmus yavrularımıza ne onerırsınız ben 4 kılo bugdaya 1 kılo kırık mısır 1 kılo aspır ve 1 kılo fi karıstırdım ağır gelır ve yavruları yakar mı bu zamanda kullanmak ne kadar dogrudur saygılar
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

5/9/2009, 12:48 am
Bazı firmaların üretmiş oldukları palet yemler etlik piliç yemlerini güvercin yemi diyorlar,elbette bu yemlerle beslenen güvercinler ağızlardaki sorunları hiç çözülmez,her türlü hastalıklara davetiye çıkarırlar,
ESYEM üretmiş olduğu yem tescillenmiş güvercin yemidir.ağızlarda hiç bir sorun yaşatmaz,35 ilde kullanan arkadaşlarımız var bu sitede en sıcak şehirlerde dahi ağız hastalıklarına rastlanmamıştır.vede rastlanmayacaktır.ESYEM güvercin yemi kullanan arkadaşlar göreceksiniz kışın kuşlarınız ishal veya salmonella hastalıklarına bu yemden dolayı yakalanma riski çok düşüktür,kümeslerinize hastalıklı kuş sokmadığınız takdirde;bazı illerde ESYEM güvercin yemi diye başka yemleri satmaya başlandığı duyumları gelmektedir.bizler hiç bir ilimize bayilik antlaşması yapmadık sadece fabrikamızdan satış yapmaktayız.PTT kargo ile evinize kadar ulaştırıyoruz.bayilik anlaşması yaptığımız illeride sizlere açıklayacağız.bizim yemimiz ESKİŞEHİR ESYEM FABRİKASINDA ÜRETİLMEKTEDİR.GÜVERCİN YEMİ OLARAK TESCİLLENMİŞ VE PATENTİ ALINMIŞTIR.ETLİK PİLİÇ YEMİ VEYA FENNİ YEM DEĞİLDİR.
ARKADAŞLAR SİZLER BİLİYORMUSUNUZ HASTALIKLARIN ÇOĞUNUN YEMLERDEN KAYNAKLANDIĞINI,SİZLERDE SECİCİ DAVRANIN,
ESYEM FABRİKASI BU YEMİ ÜRETMEK İÇİN 250 BİN DOLAR YATIRIM YAPMIŞTIR.BU İŞİN NE KADAR CİDDİYETE VE KALİTEYE ÖNEM VERİLDİĞİNİN KANITIDIR.SAYGILARIMLA

BU SİTEDE BİR ÇOK KİŞİ VAR ESYEM GÜVERCİN YEMİNİ KULLANAN, KULLANANMI DAHA İYİ BİLİR YOKSA HİÇ DENEMEDEN AHKAM KESENLERMİ BİLİR.YÜKSEK PROTEİNİ GÜVERCİNLERE ZARARI TARTIŞILIYOR,ÖYLE OLSAYDI BU YEME TARIM BAKANLIĞINDAN ONAY ALINMAZDI.DİKKATİNİZİ ÇEKİYORUM TARIM BAKANLIĞI ORADA BU İŞLERİ ÇOK DAHA İYİ BİLENLER MEVCUT ORADAN KOLAY KOLAY ONAY ALAMAZSINIZ,GIDAYA GİRİYOR VE ÇUVALLARIN İÇLERİNDE ÜRETİM KARTLARI VE TESCİL OLUNMA TARİHLERİ MEVCUTTUR.
teknik ve bilimsel açıklamaları ise aşağıda isimleri yazılı,sağlık danışmanları
Doç.Dr.Yusuf YEL ve
ORNİTOLG Murat DOĞANGÜN
hocalarımızdan gerekli her türlü bilgiyi alabilirsiniz,güvercinlerinizle ilgili her türlü hastalıklarda olsun yem konusunda olsun rahatlıkla arayabilirsiniz.hastalıklarda ise izlenmesi gereken yolları verilmesi gereken ilaçları sizlere aktaracaklardır.bilimsel olarak
TEL NUMARALARI:0554 245 25 50 VE 0536 980 64 38 dir.

yusufkorkmaz@esyem.com.tr
çep:0533 521 54 80 siparişlerinizi mail adresime veya arayarak yapabilir en geç 3 gün içinde PTT kargo ile evinize kadar teslim edilmektedir.kapıda ödeme kolaylığı ile,
Anonymous
Misafir
Misafir

7/9/2009, 10:51 am
Buraya Yazdığım yazı ultraaslanın bir yazısına göre yazmıştım ama Saolsun bizim Diktatör Admin Tarafından onun yazığı o yazı silindiği için benim yazdıklarımda havada kaldığı ve değiştirildği için bende siliyorum. Bundan sonrada kim ne yaparsa yapsın hiiiiiiiçççç ................ değil.

En son Resul tarafından 14/9/2009, 6:13 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

11/9/2009, 11:03 pm
bakın arkadaşlar.ben o kötü bu kötü demiyorum.yazılarımı dikkatli okuyun.ben sadece kuşlar için gerekli vede yeterli olanları söylüyorum.ama şunu tekrar üzerine basabasa söylüyorum.palet yemleri tek başına verilmesinin doğru olmadığını söylüyorum.
PURİNA-OPTİMA fabrikası bizim burda olmasına rağmen ve ilk güvercin palet yemini çıkaran fabrika olmasına rağmende ben palet yemlerin kuşlara çerezlik kadar verilmesini söylüyorum.lütfen yazdıklarımı okurken dikkatli okuyun.
konu polemik konusu değil.
ben kuş besliyen arkadaşlarının daha sağlıklı vede daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olmak için gerekli olanları yazıyorum.
herkeze slm.
gurkanokur
gurkanokur
Ad Soyad : Trakyaguvercin.com
Forum Kayıt : 01/05/09

14/9/2009, 6:28 am
beysan beyin söylediklerine aynen katılıyorum, ayrıca
neden inatla yüksek protein? şahsi kanaat ve gözlemlerim neticesinde SADECE palet yem kullananların çoğunluğunun İLK ZAMANLARDA çok memnun kaldıkları, ancak İLERLEYEN ZAMANLARDA güvercinlerde birtakım olumsuz etkileri olduğu apaçıktır. örneğin 3 aylık yavru bir güvercin 2 yaşında gibi fizikli görünüyor, ancak gerçekten 3-4 yaşına geldiğinde ise tam verimli olacağı dönemde güvercin türlü sorun yaşıyor. sahşi tercihim karışık taneli yem...
Anonymous
Misafir
Misafir

14/9/2009, 8:18 am
Beysan Taştan demiş ki:bakın arkadaşlar.ben o kötü bu kötü demiyorum.yazılarımı dikkatli okuyun.ben sadece kuşlar için gerekli vede yeterli olanları söylüyorum.ama şunu tekrar üzerine basabasa söylüyorum.palet yemleri tek başına verilmesinin doğru olmadığını söylüyorum.
PURİNA-OPTİMA fabrikası bizim burda olmasına rağmen ve ilk güvercin palet yemini çıkaran fabrika olmasına rağmende ben palet yemlerin kuşlara çerezlik kadar verilmesini söylüyorum.lütfen yazdıklarımı okurken dikkatli okuyun.
konu polemik konusu değil.
ben kuş besliyen arkadaşlarının daha sağlıklı vede daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olmak için gerekli olanları yazıyorum.
herkeze slm.

Hoppala Beysan Abi. Ultraslanmıdır nedir Habire Sormuş Yokmu Kimse Kullanan Diye Kıvılcım veriyor Ben Onu uyarıyorum Sen benim ultraaslana yazdığım Silinen uyarı mesajını kendi üstüne alınıyorsun. Aslanlar Gibi Polemik oluşturmaya çalışılıyor. Bunu Sende Biliyorsun Beysan Abi.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

15/9/2009, 12:49 am
gurkanokur demiş ki:beysan beyin söylediklerine aynen katılıyorum, ayrıca
neden inatla yüksek protein? şahsi kanaat ve gözlemlerim neticesinde SADECE palet yem kullananların çoğunluğunun İLK ZAMANLARDA çok memnun kaldıkları, ancak İLERLEYEN ZAMANLARDA güvercinlerde birtakım olumsuz etkileri olduğu apaçıktır. örneğin 3 aylık yavru bir güvercin 2 yaşında gibi fizikli görünüyor, ancak gerçekten 3-4 yaşına geldiğinde ise tam verimli olacağı dönemde güvercin türlü sorun yaşıyor. sahşi tercihim karışık taneli yem...

ARKADAŞIM YÜKSEK PROTEİNLİ YEM DAHA 21,04,2009 TARİHİNDE TESCİLLENDİ.BU YEM DAHA 4. AYINI YENİ DOLDURDU.SEN 3 VEYA 4 YAŞINI KONUŞUYORSUN.BIRAKINDA O SENE GELİNCE KONUŞALIM..
UNUTMAMAK LAZIM BU YEM TARIM BAKANLIĞINDAN ONAY ALDI...BİRDE BUNU DEĞERLENDİRİN.DAHA ÖNCEKİ YAZIMDADA SAĞLIK DANIŞMANLARIN İSİMLERİNİ VE TELEFON NUMARALARINI YAZDIM.ONLARLADA İRTİBATA GECEBİLİR,VE GEREKLİ BİLGİLERİ ALABİLİRİSİN.SAYGILARIMLA
gurkanokur
gurkanokur
Ad Soyad : Trakyaguvercin.com
Forum Kayıt : 01/05/09

15/9/2009, 7:07 am
SADECE palet yem kullananların çoğunluğunun

heralde ilk güvercin palet yemin piyasaya ne zaman girdiğini biliyorsunuzdur. biraz daha dikkatli okumuş olsaydınız ki bunu tavsiye ederim size , ''sadece palet yem kullananların dediğimi'' görürdünüz. ''yüksek proteinli palet yem kullananların '' demiyorum farkındaysanız... kusura bakmayın siz otomatiğe almışsınız kendinizi , öyle bir pazarlama moduna girmişsiniz ki , farkı göreceksiniz, en iyi güvercin palet yemi , vs.. gibi söylemlerde bulunuyorsunuz..
Similar topics