Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 411k

Join the forum, it's quick and easy

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

+54
şenol
muygun
columbae
deltree
Londurali68
istanbullumurat
emiralioğlu
fatih_27su
pur
benlukas
kuscuozgur
kemocan
vetemre
vakar
yavuzduman
mr4521
ikraharun
elitte
hsayargil
Sipikopat
altan-aziz
cradletone59
BlackJack
gurkanokur
sefaaa
sadullahekin
ultraslan
olcygktp
türker saygılı
ozturk
kahvecişaban
daghan
Rauf
akrep
MEHMET KARTAL
fault
murat_yetgin
ali_sepetli
ismail güleç01
zfree
fethi
Beysan Taştan
Ahmet SÜLÜN
veysela
redginseng
hamdi hoca
buazza
mehmet_25
Hasan OLGUN
altınokguvercin
umb26
capslock967
ysfkorkmaz
Forum Admin
58 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

13/7/2009, 2:00 pm
capslock967 demiş ki:admin kardeş bu yemin faydasını gördünmü fiyatı vede nereden temin ediyorsun

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 Verselelagalogo

yem çok iyi bir çok tohum var içinde vede gr taş toz çöp yok

fiyatı 20 kg 50 tl 0532 395 64 45 metin beyden irtibat kurabilirsiniz

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 Versele2

En son Forum Admin tarafından 8/2/2010, 8:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

13/7/2009, 10:43 pm
sağolasın admin kardeş
fault
fault
Ad Soyad : Eyüp ÖZTÜRK
Doğum Tarihi : 01/06/86
Forum Kayıt : 14/07/09

14/7/2009, 9:14 am
oncelikle herkese slm,
yusuf bey size mail attım fakat geri dönüş olmadı, ben kapıda odeme olacak şekilde deneme amacıyla 10 kg lık paketten istiyorum. gerekli bilgileri vs. mail olarak adresinize yolladım cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

16/7/2009, 9:46 pm
fault demiş ki:oncelikle herkese slm,
yusuf bey size mail attım fakat geri dönüş olmadı, ben kapıda odeme olacak şekilde deneme amacıyla 10 kg lık paketten istiyorum. gerekli bilgileri vs. mail olarak adresinize yolladım cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler.
eyüp bey şehir dışındaydım mailinizi aldım,hemen gönderceğim...selamlar
fault
fault
Ad Soyad : Eyüp ÖZTÜRK
Doğum Tarihi : 01/06/86
Forum Kayıt : 14/07/09

17/7/2009, 10:07 pm
bekliyorum. teşekkürler.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

21/7/2009, 7:46 pm
yeni mail adresim yusufkorkmaz@esyem.com.tr adresine sipariş ve dileklerinizi iletebilirsiniz..
cep.0533 521 54 80
MEHMET KARTAL
MEHMET KARTAL
Ad Soyad : MEHMET KARTAL
Doğum Tarihi : 19/05/75
Forum Kayıt : 17/12/08

22/7/2009, 12:47 pm
Değerli arkadaşlar. Yusuf Bey' in yapmış olduğu yemi kullandım. Yusuf Bey' kuşçulukta yem üzerine büyük bir buluş yapmıştır. Buna sadece yem demek yetersiz kalır bence. Nedeni ise şudur. Bazı kuş hastalıkları özellikle salmonella vitamin eksikliğinden(Özellikle E vitamini) kaynaklanan bir hastalıktır. Bu yemi kullanan arkadaşlar ilerleyen zamanlarda göreceklerdir ki kuşlarında hastalık namına hiç bir şey kalmayacak. Yusuf Bey kuşlarda yemin belirtileri eke kuşlar için 30 gün diyor ama sadece bu yemden düzenli bir şekilde (Sabah-akşam aynı saatlerde) vermeye başladıktan 6 gün sonra kuşlarınızdaki değişimi rahatça farkedebilirsiniz. Kuşlar kas tutmaya başlıyor. Sağlık fışkırıyor kuşlardan. Yavru kuşların sarı tüylerinden belli oluyor zaten. Ana tüyleri daha sağlıklı oluyor. Anlattığım durumlar sadece 1 haftada gördüklerim ilerki zamanlarda diğer gözlemlerimi yazacağım. İyisinide kötüsünüde. Kızmak darılmak yok. Şu ana kadar negatif yönünü görmedim. Sadece eğer yapılabilirse tavsiyem olacak Yusuf Bey'e. Tahmin ediyorum bunu bütün kuşçu arkadaşlarımda düşünmüştür.
İsteğim
"Yemler fiğ büyüklüğünde yuvarlak şekilde üretilse. (Bu haliyle bile güvercinler yiyor roblem yok. Yavruya kusarkende problem yok. Zaten kusana kadar yemin büyük bir kısmı kursakta erimiş oluyor. Benim istediğim sadece yemin mükemmel kalitesine bir kalite daha getirir." Ama zannediyorum bu isteğimin yapılabilmesi için makina yem sıkıştırıcısının farklı olması gerekir. Yinede bu konuyu tam bilemediğimden Yusuf Bey'e yazayım dedim.
capslock967
capslock967

22/7/2009, 6:10 pm
ben kuşlarıma haftada üç gün yedikleri yemden biraz daha azını büyükçe bir kaba alıp içine 3 veya 4 kaşık susam yağı veya tahini karıştırıp içine diazem 256 ve bira mayası karışımından 4 veya 5 kaşık atıp karıştırıp o şekide önlerine koyuyorum.çok da memnunum sağlıklarının maşşallahı var
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

22/7/2009, 6:17 pm
mehmet bey iyi dileklerinizden dolayı,ve yemimizden memnun kaldığınız için teşekkür ederim.evet ben 30 gün diyorum ama opsiyonlu,elbette ilk haftada yemin değerini ve kalitesini göreceksiniz..ama ben temkinli yaklaşıyorum..evet ilk defa taneli yemden yapılan bir palet yem ürettik..bu türkiyede ilk defa yapılmıştır..bu nedenle avrupada dahi ilgi görmüştür..ileriki günlerde dünya gazetesinde ESYEM güvercin yemi ile haber yapılacaktır.ayrıca gıda üreticileri dergisinde yemimiz hakkında yapılan söyleşi yer almaktadır..bu haberler bizleri memnun etmekte,ne kadar doğru bir iş yaptığımızın farkına vardık,elbette benim de bir kuşcu olmam ve bir kuşun neye ne kadar ihtiyacı olduğunu bilmek neyi ne kadar yerse yarar ve geleceğe bu kuşları sağlıklı bir şekilde taşıyabilmektir.yemimizi kullanan arkadaşların bir çoğu çok memnunlar,evet salmonella ve colibasili gibi hastalıkların önüne geçmek,sağlıklı beslenen bir güvercin bu hastalıkları,çok çabuk atlatır.ve yakalanma riskini en aza indirir.yemin verimini 45 gün sonra ekelerin sıkılaşması ile yeni tüy yapımında daha net bir şekilde görülecektir.yeni yetişen yavrular ise çok sağlıklı büyüyecektir..
paletin boyutları gelince mehmet bey,evet daha küçültebiliriz,onun için bir çalışma içerindeyiz alınacak yeni makinanın maliyetleri araştırılıyor..bu yemi üretebilmek için 250.000 tl.bir sermaye ile ayırdık,kalite için bir bu kadar daha ayırabiliriz..önemli olan kaliteli iyi bir şeyler yapabilmek,ilginiz için teşekkür ediyorum..ileriki günlerde yeni gözlemlerinizi bekliyorum.saygı ve sevgilerimle..
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

23/7/2009, 6:01 am
merhaba arkdaşlar kuş yediği yemden gelişmez sağdece sağlıklı olur kuşun kemik yapısı neyse o olur daha fazlası olmaz söyleyenlere inanmayın
Anonymous
Misafir
Misafir

23/7/2009, 7:50 am
akrep demiş ki:merhaba arkdaşlar kuş yediği yemden gelişmez sağdece sağlıklı olur kuşun kemik yapısı neyse o olur daha fazlası olmaz söyleyenlere inanmayın

katılıyorum sana zemin abi çok dogru söylüyorsun insanları kandırmak için herşeyi yapıyorlar artık bu devirde
capslock967
capslock967

23/7/2009, 9:29 am
tabiiki kalkıpta bir bangoyu bir posta kuşu gibi geliştiremeyiz ama iyi bir şebabıda iyi bir beslenme programı ile kasasının sonuna kadar doldurmamızı sağlayacağına inanıyorum
akrep
akrep

23/7/2009, 10:15 am
yav arkdaşlar bu işleri bırakın
insandan pay biçin iki kısa boylu ana babadan uzun boylu çoçukmu doğar allah aşkına :)))) gen neyse o dur fazlası olmaz banda anam baba çok iyi baktılar ama boyum 1.65 kaldı :))))

lütfen bırakın bu işleri
capslock967
capslock967

23/7/2009, 10:32 am
abicim iyi güzel söylüyorsunda bütün basketçilerin anne babası basketçimi sanki abicim hemen hemen hepsi normal boyda zaten bizimde dediğimiz bangodan kartal çıkaralım değil şebabın kasasını sonuna kadar doldurmak
Anonymous
Misafir
Misafir

23/7/2009, 12:41 pm
akrep demiş ki:yav arkdaşlar bu işleri bırakın
insandan pay biçin iki kısa boylu ana babadan uzun boylu çoçukmu doğar allah aşkına :)))) gen neyse o dur fazlası olmaz banda anam baba çok iyi baktılar ama boyum 1.65 kaldı :))))

lütfen bırakın bu işleri

Zemin Abi senin Dayınlar Amcanlar kısa ise biz ne yapalım. :) Benimde Annem Rahmetli babam 1,70 civarı idi ama ben 1,82 dayılar uzun. Birde kilo alsam varya canavar gibi olacam ama kilom 68 bakmıyoz kendimize :) bünye beselesi. (Oyun Kuşları gibiyim herhalde fazla efor harcıyorum) :)
akrep
akrep

23/7/2009, 1:11 pm
MAŞALLAH AMA BAK YİNE DEDİME GELİYON İRİLİK BOY SÜLALEDEN GELİYOR lol!
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

23/7/2009, 1:23 pm
Zemin bey sizin söylediginiz bir yere kadar dogru. Bir yerde yanlış. Çünkü genetik olarak küçük olan bir kuşa istedigin kadar iyi bak büyütemezsin burası dogru ama örnegın genetik olarak iri yapılı bir kuş olan şebabı kötü beslersen güdük kalır.

Şebab için konuşursak iyi bir bakımla, gelmesi gereken fiziki boya endama getırebilirsin ama hergun sadece bugday verırsek sanırım istedıgımız şekilde gelişmesini saglayamayız.

Bilmyirom haksız mıyım? Örnegin sadece bugdayla beslıyorum ama gayet fizikli şebablarım var dıyen varsa bu tezimiz de çürütülmüş olur :)
Anonymous
Misafir
Misafir

23/7/2009, 1:41 pm
akrep demiş ki:MAŞALLAH AMA BAK YİNE DEDİME GELİYON İRİLİK BOY SÜLALEDEN GELİYOR lol!

Kısa ana baba diyince hani ondan şey ettim. :)
akrep
akrep

23/7/2009, 2:25 pm
ARKDAŞLAR HEPİNİZ HAKLISNIZ AMA ALACAĞINIZ YOK :)))))) lol!
Forum Admin
Forum Admin

23/7/2009, 3:53 pm
akrep demiş ki:merhaba arkdaşlar kuş yediği yemden gelişmez sağdece sağlıklı olur kuşun kemik yapısı neyse o olur daha fazlası olmaz söyleyenlere inanmayın

bu konu tartışılır bence yemin kumun minarelin gelişimde katkısı wardır.
Forum Admin
Forum Admin

23/7/2009, 4:01 pm
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 4 Grnt000y

En son Forum Admin tarafından 23/7/2009, 8:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

23/7/2009, 8:33 pm
bu yemin içindeki soya,buyday,arpa,ve yulafı yedirebiliyormusunuz,hayır yemiyorlar değilmi nerede kaldı sağlıklı beslenmesi önemli olan bir güvercinin ne kadar hangi yemden yemesi,sağlıklı beslenmesi açısından,her yemin yeri ayrıdır.ve belirli bir ölcüsü vardır..çok sevdiği yemi yemesi ona yarar vermez,aksine zarar verir gelişim açısından,ne yaparsanız yapın yukarıda saydığım yemleri yediremezsiniz..sonra o yemler çöpe gider..ancak çok aç kalmaları lazım,,
yemler kuşları büyütme gibi bir etkisi yoktur.içinde hormonmu varki büyütsün, sadece sağlıklı bir beslenme sağlar,doğru beslenme insanlarda olduğu gibi,ama herşeyin bir ölcüsü var..ESYEM yüksek proteinli güvercin yemi bu amaçla üretilmiş bir yemdir..herşeyin bir ölcüsü var..küspelerden veya elek altı yem diye bahsilen yemden değil yukarıda resimde görülen bütün yem çeşitlerinin bir araya getirilerek oranları bir kuşun yemesi gereken kadar üretilmiş bir yemdir artı fazlaları vardır..
her yemin mukayesesi çok kolaydır..her kümese ayrı ayrı yemlerden verin sonuçunu en fazla 1 ay içerisinde görürsünüz..hangi yem daha kaliteli,çok basit... fazla lafa hacet yok,denemekten bir şey kaybetmezsiniz..
ESYEM yüksek proteinli güvercin yemi gıda dergilerinde,bile yerini aldı..yakınka DÜNYA gazetesindede yerini alacak ve sizlerle paylaşılacaktır..yurt dışında çok ilgi görmüş değişik bir yemdir..ve yerli bir üründür,palet halinde taneli yemden üretilen ilk ve tek güvercin yemidir..tescilli bir üründür..sıkıştırma kimyasalla değil,buharla yapılmaktadır..tarımsal ilaçları en aza indirmek açısından buharla sıkılaştırılıyor...
Forum Admin
Forum Admin

23/7/2009, 8:46 pm
sadece arpa yok içinde ilk kez gördügüm tohumlar tahıllar war içinde
bezelye ve soya hariç hepsini yiyorlar bezelyeler yemlikte kalıyor ama onlarıda bakıcı postalara veriyorum temizliyolar yem artmıyor
içindeki buğday bile çok iyi yem ayırmıyorlar orantısı çok iyi sadece bezelye ve soya biraz seçiyolar.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

23/7/2009, 9:26 pm
ama önemli olan her yemin her kuşa yeteri kadar dağılımı,ve orantılı bir şekilde,içindeki bazı kuşlar sadece kenevir yiyorlar diğeri,akdarıları,bir diğeri aspirleri yani bu secenekleri çoğalttabiliriz..hangi yemi daha çok seviyorsa önce onları tüketiyorlar sonra kalanları,ama kuşlara göre dağılımı bozuluyor.ve gerekli besinleri tam almıyorlar ve sağlıklı ve doğru beslenmiyorlar.evet yem kaliteli bir yemdir ona bişey demiyorum..ama doğru beslenme olmuyor.bütün bu karışımı tek seferde veremiyorsunuz..ben hiç bir zaman veremedim,ama yeni yemimizden sonra böyle bir sorunum kalmadı ve tam verim aldım..onu yeme bunu yememe gibi bir şansları yok.bir seferinde tüm yemleri almış oluyor,ve kuşlarımız gerekli kilolarına kavuşuyorlar,sağlık bir görünümleri oluyor.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

23/7/2009, 10:10 pm
Karışık yem verıldıgınde her kuş önce sevdıgı yemleri yer. Bu dogru.

Bunu engellemenın yolu ise karısık yerıne her gun farklı yemlerden vermektir.

Yani yem kabında sadece 1 çeşit yem bulunmasıdır.

Yusuf abinin palet yemini de kullanıyorum. Kuşlar gayet güzel yiyor. Ben onu da verırken kaba sadece palet yemden koyuyorum ki butun kuşlar eşit oranda yesın. secmesin.

Kuşlarımın tane yemlerde tercıh sırası ise şöyle.

1. AKDARI

2. Kenevir

3. Kırık Pirinç

4. Aspir

5. Buğday

6. Fiğ
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

23/7/2009, 10:55 pm
EFE_ demiş ki:Şebab için konuşursak iyi bir bakımla, gelmesi gereken fiziki boya endama getırebilirsin ama hergun sadece bugday verırsek sanırım istedıgımız şekilde gelişmesini saglayamayız.

Bilmyirom haksız mıyım? Örnegin sadece bugdayla beslıyorum ama gayet fizikli şebablarım var dıyen varsa bu tezimiz de çürütülmüş olur :)

BEN YALAN KONUŞMAM KONUŞANIDA SEVMEM. DEMİŞSİNİZ Kİ KUŞLARINISADECE BUĞDAYLABESLEYEN VARMI?
BENDE VAR DİYORUM. BEN KUŞLARIMI SADECE BUĞDAYLA BESLERİM. VE BESLEDİĞİM KUŞLARI TEK ELLE TUTAMAZSINIZ. KARIŞIK YEME KARŞI DEĞİLİM. PERFORMANS KUŞLARIM İÇİN KARIŞIK YEM KULLANIRIM. ÖZELLİKLE KENDİR, KENEVİR...
TÜY MEVSİMİ ZAMANINDA KUŞLARIMIN YEMİNE KENDİR BURÇAK KARIŞTIRARAK TÜYÜNÜ DAHA ÇABUK ATMASINI SAĞLARIM.
NADİRDİR Kİ DARILARIMDA KENDİ BAHÇEMDE YETİŞİR. BENİM KUŞLARIM DARIYI İÇ SEVMEZ VE YEMEZLER. AMA ONLARİÇİN HER YIL 3 SIRA DARI EKERİM BU BANA FAZLASI İLE YETİYOR.
BEN İZMİRDEYİM İSTEYEN VARSA GELSİN GÖRSÜN KUŞLARIMIN SAĞLIĞINI VE KİLOLARINI.
EFE BEY BEN SİZE İZMİRDEN DAHA YAKINIM SADECE 80 KM İZMİR TORBALIDANIM. BUYRUN GELİN BEKLERİM....

UMARIM TEZİNİZİ ÇÜRÜTMÜŞÜMDÜR....
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

24/7/2009, 8:40 am
herkes dilediği yeme verme şansına sahip,rauf kardeşimde buydayla besliyor,evet kuşlar tek elle tutulmaz,olabilir ama önemli olan sağlıklı olması yağ yapmaması,güvercin yağ yaptımı ömrüde o kadar kısalır,güvercinin yağ yaptığını anlamak çok kolay alt kısımda dışkılarını attıkları bölüm yağ tabakası oluşur,dişilerde ileriki dönemlerde kısırlaşmalar baş gösterir çünkü yumurtalıkları yağ tutmuştur.güvercinleri sağlıklı bir şekilde beslemek gerekmektedir..
palet yemi seçme şansı yok,çünkü içinde sizin verdiğiniz karışık yemlerin hepsi bulunmakta,ondan derimki palet yemi karıştırmayın tek başına verin derim..

bundan 15 ile20 yıl öncesine kadar karışık yem yoktu..bizler kuşlarımıza sadece buyday verir,yanındada aspir ve burcak katardık..ama ozaman bahcelerde besler kuşlarda dilediklerini yerlerdi.hertürlü yeşilliği bulur yerdi...ama zaman çok çabuk değişti..biz insanların yedikleri bile değiştiğini var sayarsak,kuşların yedikleri tohumların kimlik yapıları bile değiştirdiler,şimdi bu tohumları diğer tohumlarla zenginleştirerek kuşlarımıza veriyoruz..bizler için değerli olan bu varlıkları en iyi şekilde beslemek gerektiğini bilirim..dileyen buyday verir,arpa verir saygı duyarım..önemli olan kuşların bağışıklık sistemini ayakta tutmakdır.iyi beslenmeyen bir güvercin hastalıklara karşı korumasız kalır...
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

24/7/2009, 8:58 am
YUSUF ABİ ÖNCELİKLE SELAMLAR...NASILSIN İYİSİNDİR İNŞALLA??

ABİ ÖNCELİKLE BENİM YAZMAYI UNUTTUĞUM ŞEYLERİ YAZMIŞSIN TEŞEKKÜR EDERİM. BUNDAN 15 SENE ÖNCE 20 SENE ÖNCE KARIŞIK YEMMİ VARDI. DAYIM ESKİ KUŞÇULARDAN VE VERDİĞİ EN BÜYÜK KARIŞIK YEM FİĞ, KIRMIZI MERCİMEK BİRDE BİZİM NİNENİN PİRİNÇLERİYMİŞ :)
ŞİMDİ YAĞLANMA OLAYINA GELNCE ÇOK ŞÜKÜR BİR SORUNUM YOK O KONUDA BENİM BİRDE 2 AYLIKBAKIM KÜRLERİ- DÖRT AYLIK BAKIM KÜRLERİ YILLIK BAKIM KÜRLERİ OLARAK 3 ÇEŞİT KÜRÜM VAR. KUŞLARIN İYİ BESLENDİĞİNDEN YANADA KUŞKUM YOK. ÖNLERİNDE OLDUĞU GİBİ TORBALI OVASIÇERİ ÇÖPÜ TOPRAĞI YEŞİLLİĞİ VS. AKLINA GELEBİLECEK HER TÜRLÜ DOĞAL BESİN... GÜNEŞ IŞIĞI AYRI BİR VİTAMİN ZATEN... BEN KUŞLARIMA LAİKİ İLE BAKTIĞIM KANISINDAYIM. TEK BUĞDAY VERMEME RAĞMEN, TÜY ZAMANLARI 2 AY KENDİR KENEVİR VERMEME RAĞMEN SEVMESELERDE DARI VERMEME RAĞMEN ÇOK SAĞLIKLI KUŞLARIM OLDUĞU DÜŞÜNCESİNDEYİM...
Anonymous
Misafir
Misafir

24/7/2009, 9:02 am
valla arkadaslar benım bır abımın 15 yasında bır kusu var ve ınanın bugun bakıldıgında ebn fazla 2,3 yasında gozukuyor bu kusunda hayatında yedıgı karısık yem cok azdır..biz bugun herturlu karısıgı verıyoruz ama kuslarımız hep hasta oluyor anlamıs degılım..
Forum Admin
Forum Admin

24/7/2009, 9:23 am
timsah16 demiş ki:valla arkadaslar benım bır abımın 15 yasında bır kusu var ve ınanın bugun bakıldıgında ebn fazla 2,3 yasında gozukuyor bu kusunda hayatında yedıgı karısık yem cok azdır..biz bugun herturlu karısıgı verıyoruz ama kuslarımız hep hasta oluyor anlamıs degılım..

KUŞLARINIZDAKİ HASTALIGIN PALET YEM VEYA KARIŞIK YEMDEN KAYNAKLANDIGINI SANMIYORUM GENELDE HASTALIKLAR YA KÜMESİNİZ PİSTİR YADA DIŞARDAN KUŞ SOKUP ÇIKARTIYOSUNUZDUR.

ÖZELLİKLE BEN KÜMESİME ÇOK NADİR KUŞ KOYARIM DIŞARDAN SENEDE 1-2 TANE ONLARIDA ZATEN GÜZEL İLAÇLARIM TEMİZLERİM VEDE HASTALIK NEREDEYSE HİÇ YAŞAMAM
Similar topics