Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

+54
şenol
muygun
columbae
deltree
Londurali68
istanbullumurat
emiralioğlu
fatih_27su
pur
benlukas
kuscuozgur
kemocan
vetemre
vakar
yavuzduman
mr4521
ikraharun
elitte
hsayargil
Sipikopat
altan-aziz
cradletone59
BlackJack
gurkanokur
sefaaa
sadullahekin
ultraslan
olcygktp
türker saygılı
ozturk
kahvecişaban
daghan
Rauf
akrep
MEHMET KARTAL
fault
murat_yetgin
ali_sepetli
ismail güleç01
zfree
fethi
Beysan Taştan
Ahmet SÜLÜN
veysela
redginseng
hamdi hoca
buazza
mehmet_25
Hasan OLGUN
altınokguvercin
umb26
capslock967
ysfkorkmaz
Forum Admin
58 posters
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

18/5/2009, 9:50 pm
bu yemin kalitesini denemeden,ve sabretmeden göremezsiniz....

LÜTFEN DİĞER YEMLERLE KARIŞTIRMAYIN,TEK BAŞINA KULLANIN,GARANTİ VERİYORUM...15 GÜN SONUNDA YAVRULARINIZDA 30 GÜNÜN SONUNDA ANAÇLARINIZDA SONUCUNU GÖRECEKSİNİZ...

İSTERSENİZ 15 GÜN YEMİ TEST EDİN...BİR KÜMESİNİZE BU YEMİ DİĞER KÜMESİNİZE DİĞER YEMLERDEN VERİN FARKI GÖRECEKSİNİZ...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

18/5/2009, 9:57 pm
hasan bey,yem palet halinde ve sert,şişkinlik yaratma hissi oradan ama suyu içtikten sonra yem dağılma özelliğini gösterir ve bütün gıdaları almış olur...siz daha önce karışık yem verdiğinizden kuşlar onlara alışık...yemi görür görmez onuda yer..fakat diğer yemlerden vermeyin...sonucu daha yakından görmüş olursunuz...evet bende diğer arkadaşlara bunu anlatıyordum..yememe gibi bir durum olasılık değil,sadece yemi değişik gördüğü içindir...alışmaları lazım...ilginiz için teşekkür ederim..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

18/5/2009, 10:09 pm
kargolarda herhangi bir sıkıntı olursada bilmek isterim...onuda buraya yazarsanız sevinirim...takipcisi olacağım...

yem almaya hep yemciye giderdik ama şimdi öyle değil,yem kapınıza geliyor,hiç kesintisizde devam edecektir...buradan ilgi gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum...

bir arkadaşımız bana inanmamıştı,kendisi doğu bölgesinde yaşıyor ve köyde kapına kadar yemi göndereceğim dediğimde,yemi karşısında görünce gözlerine inanmamıştı.hemde cuzi miktarda,kargo ücreti ile....siz nerede olursanız olun bütün heryere kapınıza kadar gelecektir...benim için en önemli olan ne olursa olsun önce kalite...
hamdi hoca
Ad Soyad : HAMDİ AVŞAR
Doğum Tarihi : 24/11/50
Forum Kayıt : 28/04/08
http://guvecinkafesi.com

18/5/2009, 10:57 pm
yusuf bey ben UŞAKtan hamdi avşar(hamdi hoca)UŞAK GÜVERCİN YETİŞTİRME DERNEĞİ BAŞKANI bahsettiğiniz palet yemi her ne kadar civciv yemi değil deseniz ve veteriner konturolunda üretiliyor desenizde tarım ve hayvancılık bakanlığından alınan üretim sertifikanız ve o nedenlede etken madde ile katkı oranları ile karışım maddeleri yani yem nelerden ihtiva ediliyor yemi şahsen ben hazırladım diyorsunuz mesleğiniz nedir? biz üyelerimiz olarak bunu kuullanmak istiyoruz ancak endişelerimizi gideren bilgilerin bize ulaşması için katalok veya sertifika örneğinizi bize ulaştırım lütfen.HAMDİ AVŞAR iletişim adresim: kurtuluş mahallesi aligalip kaya sok.2/D uşak hamdiavsar@msn.com 0532 4831651 selam ve saygılarımla.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

19/5/2009, 8:21 am
hamdi bey ilginiz için teşekkür ederim.kendi mesleğim laborant,ve bende sizler bir kuşcuyum,daha önceki yazılarımı herhalde okumadınız.orada gerekli açıklamaları yaptım.fabrika sahibi arkadaş yine bizden biri bu işe gönül vermiş birisi,kuşların hangi yemleri ne kadar yediğinde faydalı olur demesi üzerine yemin olması gereken maddeleri yani yemlerin oranlarını veteriner arkadaşlara verdim,onlarda rasyonları hazırladı.ve kendilerini kesinlikle katkı maddeleri kullanmama konusunda uyarıldı.ve yem yukarıda resimleri olan fabrikada üretildi.
yukarıda bir broşür var yani katalok içindeki yem çeşitleri uygulandı...taneli yem...çarşamba günü bu yemin isim hakkı (patent)çalışmaları başlıyor...ciddi bir iş ve bizde ciddiyetle uğraşıyoruz.bu yem türkiyede yapılan ilk palet yem çeşitidir.ürünün en kısa zamanda üretim sertifikası ve tarım ve köy işlerinden alınan belgeyi (bu belge alınmıştır.)ve patentini ulaşacak ve üyelerle paylaşılacaktır...karışım maddeleri yukarıdaki broşürde var..ama orantılarını yüzdeleri bizde saklı kalması gerekir.neden isim hakkı almamız gerektiğini anlamış olursunuz..hamdi bey ilginizden ve hassasiyetiniz için yine teşekkür ederim..bilgilerinizi aldım..msn.ekledim..selam ve saygılar...
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

19/5/2009, 8:33 am
Yem 2 gun içinde izmire ulaştı.ÇOk memnun kaldım..Hizmetin sürekli olmasını diliyorum..Ayrıca yemciden binbir zahmetle aldığımız tasıdığımız yemleri neden bu kadar sorgulamıyoruz oda ayrı konu..
tesekkurler yusuf bey...
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

19/5/2009, 5:22 pm
erdem bey ben teşekkür ederim.elbette hizmetimiz sürekli olacaktır.yem bitimine 3 gün kala siparişinizi yaptığınız takdirde 3 gün içinde elinizde olacaktır.önemli olan memnuniyetiniz ayrıca açıklamalarınız içinde teşekkür ediyorum.izmire selam ve saygılar..
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

19/5/2009, 8:49 pm
hüseyin bey sizinle tanıştığıma çok memnun oldum nasılsınız iyisinizdir inşallah bu arada benim yemler yola çıktımı saygılar
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

19/5/2009, 8:57 pm
evet murat bey yola çıktı.bende sizinle tanıştığıma memnun oldum.teşekkür ederim iyiyim,siz nasılsınız..inşallah başka bir yerde yine karşılaşırız...saygı ve sevgi bizden yemden inşallah memnun olursunuz...forumda paylaşırsanız sevinirim...
capslock967
capslock967

20/5/2009, 1:05 pm
sağolun yusuf bey allah ömür verirse inşallah görüşürüz yemide deniyince mutlaka yazarım iyi günler
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

20/5/2009, 4:35 pm
ben teşekkür ederim,murat bey inşallah memnun kalırsınız..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

20/5/2009, 7:57 pm
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 23069256

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 Getattachmentpjt

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 2 47776682

ESYEM'İ DAHA ÖNCEDEN KULLANAN VE ÇOK MEMNUN KALAN SEFA ABİMİZE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM...BUNDAN SONRA KENDİSİYLE SÜREKLİ BU YEMİ KULLANACAĞI İÇİNDE AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

24/5/2009, 6:04 pm
BUNDAN SONRAKİ KARGOLARIMIZ BÜTÜN İLLER BİRİKTİRİLİP,ÇARŞAMBA VE CUMA GÜNÜ KARGO EDİLECEKTİR...YOĞUN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM....
veysela
veysela
Forum Kayıt : 30/04/09

26/5/2009, 10:42 am
ben kullandım çok memnun kaldım herkeze tavsiye ederim.15 günlük yavrular 1 aylık gibi oldular.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

26/5/2009, 9:10 pm
memnun kaldığınıza sevindim..bu yem 25 gündür dağıtımda,veriler yavaş yavaş gelmeye başladı...inanıyorum herkes memnun kalacaktır.anaçlar 30-35 günün sonunda sıkılaşmaları göreceksiniz,kesinlikle yağlanma değildir...bundan sonraki dönemde tüye girecekler sağlıklı kuş tüye girer ve bundan sonraki çıkacak tüylerine iyi bakın...aşama aşama kuşlarınız değişecek ve dolgunlaşacaktır.kendinizde gözlemleyeceksiniz..kuşlarınız değişecektir.sağlıklı bir kuş olacaktır.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

31/5/2009, 1:42 pm
ESYEM'e gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ederim...
sizlerin sayesinde 27 şehirimize ulaştırıldı....almış olduğumuz tepkiler gayet olumlu,yemin kalitesi hiçbir zaman değişmeyecektir...

ayrıca yemimize isim hakkı (patent)alma çalışması içerisindeyiz....bu ismi sizlerin koymasını diliyorum,sonuçta yem bizim ama kullanacak kişiler sizlersiniz...o bakımdan bir kampanya başlatmak istiyorum...en güzel yem ismini belirleyen güvercin dostumuza 5 çuval yem hediye edilecektir...ve evine kadar teslim edilecektir..

NOT:İSİM BELİRLEME 2 GÜN İÇERİSİNDE SON BULACAKTIR.

yusuf KORKMAZ
ESKİŞEHİR
Ahmet SÜLÜN
Ahmet SÜLÜN
Ad Soyad : Ahmet SÜLÜN
Forum Kayıt : 09/04/09

31/5/2009, 7:41 pm
yusuf bey bu çok güzel bir buluş teşekkürler ben bursa mustafa kemal paşadan bütün mail leri okudum yemi almak için karar verdim ama tck nosu falan beni rahatsız etti sana özel ulaşmak mümkünmü iyi günler
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

1/6/2009, 8:40 am
Ahmet SÜLÜN demiş ki:yusuf bey bu çok güzel bir buluş teşekkürler ben bursa mustafa kemal paşadan bütün mail leri okudum yemi almak için karar verdim ama tck nosu falan beni rahatsız etti sana özel ulaşmak mümkünmü iyi günler
AHMET BEY memnun olduğunuza sevindim...evet tc.no ile fatura içindir..bana özel mesaj atabilirsiniz...çepten arayabilirsiniz...0533 521 54 80 kayıta aldığımızda bir dahaki sefere sadece spariş vermeniz yetecek

mail :ysfkorkmaz65@mynet com veya yusufkorkmaz@esyem.com.tr adresinede mail atabilirsiniz.adres tc.kimlik no ve telefon biligilerini..

En son ysfkorkmaz tarafından 21/7/2009, 7:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

2/6/2009, 8:43 am
BU YEMİN TÜRKİYEDE BİR BENZERİ YOKTUR..ŞİMDİYE KADAR YAPILMIŞ EN KALİTELİ BİR YEMDİR..TÜRKİYEDE İLK OLARAK YAPILMIŞTIR...KALİTESİ TARTIŞILMAZ,VE İSİM HAKKI ALINMAKTADIR..
Anonymous
Misafir
Misafir

4/6/2009, 8:15 am
Yusuf Abi üzülerek söylüyorum Ben yemden memnun değilim Kuşlar 3-4 gün yemeyince Bünyeleri zayıflayarak hastalandılar.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

4/6/2009, 6:17 pm
resul yemden memnun kalmamış olabilirsin,olabilir.ama ben bu yemi tam 27 ile verdim...ve hergün yeni siparişler alıyorum...bursada bazı kümeslerde aynı durum ile karşılaştık ama sonunda yediler ve kullanan bütün arkadaşlar memnun istersen kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsin...ruşan -evren gibi dernek başkanlarından zaten ben söylemiştim ilk 1 ve 2 nci gün yemeyebilirler,ama sonuçta yiyecekler, kuşların hastalanması ise bünyeleri zayıf düşürse ve geçmiştede hastalık geçirdilerse hastalanırlar...

ama ben üstüne basa basa söylüyorum..yem çok kaliteli bir yemdir..
capslock967
capslock967

4/6/2009, 8:41 pm
yok arkadaşım ben kuşlara bu kadar paralar verilipte güvercin besliyenlerin bu kadar az organize olmalarını anlıyamıyorum ya yok mu bir işletmeci her ilacı getirecek avrupadan yem çeşitleri getirecek genç kuş yemi yavru yemi damızlık yemi gibi bunları internette sergileyip hangi ilaç neye hangi vitamin kullanılır hangi ilaç gelişime katkısı olur bunları kredi kartına taksitle satsa ya ne bilim bu işlerle ilgilenenler bunu geliştirebilir falan filan destekte olsak bunları rahatlıkla bir kargoyla anlaşıp uygunada gönderebilir yani teknoleji çok gelişti bunlar yapılabilir aşı bulamayız satanı bulsak 1000 doz der 2000 doz der şimdi yok der ya bunları bölersin aynı gün hepsini soğuk zincirle kargolarsın canlı aşı ne inaktif ne sanki herkes biliyormuş gibi falan filan yani her şey kolay ama bunu yapan bir babayiğit olsa herkes köstekte olabilir buda bir gerçek bizde böyle kötü huylar var ama ne yapalım inşallah avrupadaki postacılar gibi organize olabiliriz saygılar
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

4/6/2009, 9:49 pm
capslock967 demiş ki:yok arkadaşım ben kuşlara bu kadar paralar verilipte güvercin besliyenlerin bu kadar az organize olmalarını anlıyamıyorum ya yok mu bir işletmeci her ilacı getirecek avrupadan yem çeşitleri getirecek genç kuş yemi yavru yemi damızlık yemi gibi bunları internette sergileyip hangi ilaç neye hangi vitamin kullanılır hangi ilaç gelişime katkısı olur bunları kredi kartına taksitle satsa ya ne bilim bu işlerle ilgilenenler bunu geliştirebilir falan filan destekte olsak bunları rahatlıkla bir kargoyla anlaşıp uygunada gönderebilir yani teknoleji çok gelişti bunlar yapılabilir aşı bulamayız satanı bulsak 1000 doz der 2000 doz der şimdi yok der ya bunları bölersin aynı gün hepsini soğuk zincirle kargolarsın canlı aşı ne inaktif ne sanki herkes biliyormuş gibi falan filan yani her şey kolay ama bunu yapan bir babayiğit olsa herkes köstekte olabilir buda bir gerçek bizde böyle kötü huylar var ama ne yapalım inşallah avrupadaki postacılar gibi organize olabiliriz saygılar

murat bey slm.burda yazdıklarınızdan hangisini istiyosanız.söyleyin bende mevcut olduğunu biliyosunuzdur sanıyorum.ağbiciğim siz ne istediğinizi söyleyin benim yaratamıycam yoktur.benim adım BEYSAN SİZİN BUNA İNANCINIZ VARDIR SANIRIM.anlaştık murat bey benim telefonum:0 532 523 8045 OKEY.
capslock967
capslock967

4/6/2009, 9:57 pm
sağolun beysan bey bizim istediğimiz gak dediğimizde su guk dediğimizde ekmek bunu buldunuzmu biz dışardan ne yem ne ilaç ne başka bir şey aramayız şimdi öncelikle yem avrupa yem ve bu kağıt içinde olan yıkanmış elenmiş temiz yem aşı zamanı değil demişsiniz ama benim kuşlarda veba var her halde gerçi ilaç verdim şimdi daha iyiler hareketli yeme karşı daha istekliler aşı olmaz demişsiniz onun için aşı zamanına kadar kuşları ne ile kjoruyabilirim ben aşırı ilaç vermek istemiyorum yanlızca vitamin ve kaliteli katkı maddeleri geliştirici hormonlu olanlar değil
Anonymous
Misafir
Misafir

5/6/2009, 5:10 am
ysfkorkmaz demiş ki:resul yemden memnun kalmamış olabilirsin,olabilir.ama ben bu yemi tam 27 ile verdim...ve hergün yeni siparişler alıyorum...bursada bazı kümeslerde aynı durum ile karşılaştık ama sonunda yediler ve kullanan bütün arkadaşlar memnun istersen kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsin...ruşan -evren gibi dernek başkanlarından zaten ben söylemiştim ilk 1 ve 2 nci gün yemeyebilirler,ama sonuçta yiyecekler, kuşların hastalanması ise bünyeleri zayıf düşürse ve geçmiştede hastalık geçirdilerse hastalanırlar...

ama ben üstüne basa basa söylüyorum..yem çok kaliteli bir yemdir..

Neyse Abi Ne Diyelim olan oldu. Başka Kimseden bir şikayet gelmediğine göre bir tek bana yaramadı.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

5/6/2009, 7:55 am
murat bey merhaba bu bahsetmiş olduğunuz yem çeşitleri,allahın izniyle üretilmeye başlanıyor..avrupaya gerek yok,bundan sonra türkiyede üretilecek,üretim aşaması tamamlandığında internet ortamında tanıtalacaktır..
4-7 EKİM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLECEK ULUSLARARASI KANATLI HAYVANLAR KONGRESİNE YENİ ÜRETMİŞ OLDUĞUMUZ YÜKSEK PROTEİNLİ YEMDEN DOLAYI DAVET EDİLDİK,SİZİN BAHSETTİĞİNİZ YEM ÇEŞİTLERİNİDE AVRUPA ÜLKELERİNE TANITACAĞIZ..SAYGILAR..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

5/6/2009, 8:32 am
ARKADAŞLAR BU YEM SAYESİNDE 4-7 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA KEMER DE YAPILACAK OLAN ULUSLARARASI KANATLI HAYVANLAR GELİŞİMİ VE BESLENMESİ KONGRESİNE DAVET EDİLDİK,ESYEM GÜVERCİN YEM ÇEŞİTLERİ ÜRETİLİP İNTERNET ALANINDAN SUNULACAKTIR.. YEMİMİZ AVRUPADAN İLGİ GÖRMEKTEDİR...KATILACAĞIMIZ SEMPOZYUMDAN BİLGİ VE İZLENİMLER DE SİZLERE SUNULACAKTIR...
capslock967
capslock967

5/6/2009, 12:56 pm
valla bu kadar geç kalınmasının sebebi nedir acaba biz kuşçularmı yoksa bizlere vede beslediğimiz hayvanlara değer vermiyen yem fabrikaları senelerce sağlıksız ilaçlı hastalıklı yemleri yedirdiler kuşlara sonra bizde dayan ilaçlara bu hastalıklı taşıyıcı kuşlardan en az bizim kadar sorumlular her türlü hububat yetişirken bunları yapmamaları zaten ayıptı ama bizde de kabahat var bir organize olamıyoruz saygılar merakla bekliyoruz
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

5/6/2009, 5:28 pm
bu geç kalmasının sebebi yem fabrikalarının güvercin sektörüne ilgi göstermemesi büyük baş ve tavuk civciv yemleri üretmesidir.yıllarca bizlerin kullandığı karışık yemler zahireci usulü yapılan taneleri yemleri ondan 1 kilo bundan yarım kilo olarak karıştırılan ve ilaçlarından arındırılmadan sadece su ile yıkatılarak,ilaçlardan arındırma yöntemleri yaptılar ama ne kadar su ile yıkarsan yıka o kimyasallardan arındıramıyorsun,ve kuşlarımıza veriyoruz,ondan sonra bu kuşlar kimyasallara alışıyor,ve bağışıklık sistemi çöküyor..bizim ESYEM yemini yeme konusunda zorlanma sebebinin başlıca nedenleridir...bizim ürettiğimiz yem 77 derece ısı ile sıkıştırılarak yapılan bir yemdir...kendi kuşlarım herkesin kuşları kadar değerlidir...bu yem fabrikası benim için bir şans yıllarca yapmak istediğim bir yemi yaptırdım...kuşlarım sıkı ve et tutsun sağlıklı bir kuş olarak yetişmesi için gereken ne varsa yapıldı...bir ay içerisinde türkiyenin her tarafına dağıltıldı...bazı yerlerde şikayetler ve memnun olmayanlar oldu..tabiki olacak herkesi memnun edemezsiniz..ne kadar aza indirebilirsek bizim için o kadar değerlidir...ve YİNEDE ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM....ÇOK KALİTELİ BİR YEMDİR SADECE GÜVERİN İÇİN ÜRETİLMİŞTİR...VE BU YEM TÜRKİYE BİR İLK VE ONDAN DOLAYIDIRKİ İLGİ GÖRDÜ kullanan arkadaşların çoğu memnundur..buradaki önem sadece güvercim yemi olmasıdır...zahireci usulü yapılan bir yem değildir...bu yemin çeşitleride üretilecektir...ve ANTALYA DE GERÇEKLEŞEK OLAN ULUSLARARASI KANATLI HAYVANLAR KONGRESİNDE SUNULACAK,BURAYA KATILIMCI OLMAMIZ İÇİN DAVET ALMAMIZDA OKADAR DA DEĞERLİDİR.....BU ZAMANA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM....ESYEM....YUSUF KORKMAZ 0533 521 54 80 ESKİŞEHİR.
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

8/6/2009, 9:51 am
slm.yusuf burda birşey dikkatimi çekti.es yem güvercin yemi türkiyede bir ilk olarak üretildi demişsin.HAYIR. ilk güvercin palet yemini vede avrupada üretilen avrupai standartlarda olanı ilk önce PURİNA YEM (OPTİMA YEM) üretti.bundan 3 yıl önce idi hatta üretimlerine bende tüketici ve pazarlamacısı olarak girdim.içeriğini ben çok iyi biliyorum.4 çeşit üretildi.1.damızlık yemi 2.yavru yemi 3.performans yemi 4.tüy yemi(temizleme yemi) şimdi birde 77 derecede kimyasallar ölüyo demişsin 77 derecede kimyasallar ölmüyo.70-80derecede yem sıkıştırma için buharla yumuşaltılıyo içerisindeki nişasta,sacroz veyağlar ısıdan dolayı sıvılaşıyo sonra soğuduğunda tutunma işlemi gerçekleştirilip soğuduğunda donmuş pres halini alıyo. kaynama noktası 95-100derece olan ürünlerde bile koruyucu olan kimyasallar vede diğer dağılım gösteren veya ürünün içerisine kullanılan kimyasallar varlığını sürdürüyo.vitamin gruplarında ısıdan dolayı çok az kayıplar olabiliyo. ben bu yazıyı yeni okudum.diğer taneli olan yemleri bukadar kötülemeye gerek yok.yani sizin yemi ön plana çıkarmaya çalışırken diğerlerini karalamaya gerek yok.77 derecede ne bakterilerin tamamının öldüğü nede kimyasalların tamamının öldüğü görülmüştür.ben 18 yıldır bu meslekte çalışıyorum.sterilizasyon,sanitasyon,fimigasyon,kuru hava vede UV ışınları ile yapılan bir sürü dezenfektan vede mikroplardan arındırma yolu var.eğer bu açıklamalarım yetersiz gelirse daha detaylı olarak yazabilirim.herkezin öğrenip bilgi sahibi olmasına yardımcı olabilirim.saygılar BEYSAN TAŞTAN
Similar topics