Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 8 411k

Join the forum, it's quick and easy

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 8 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

+54
şenol
muygun
columbae
deltree
Londurali68
istanbullumurat
emiralioğlu
fatih_27su
pur
benlukas
kuscuozgur
kemocan
vetemre
vakar
yavuzduman
mr4521
ikraharun
elitte
hsayargil
Sipikopat
altan-aziz
cradletone59
BlackJack
gurkanokur
sefaaa
sadullahekin
ultraslan
olcygktp
türker saygılı
ozturk
kahvecişaban
daghan
Rauf
akrep
MEHMET KARTAL
fault
murat_yetgin
ali_sepetli
ismail güleç01
zfree
fethi
Beysan Taştan
Ahmet SÜLÜN
veysela
redginseng
hamdi hoca
buazza
mehmet_25
Hasan OLGUN
altınokguvercin
umb26
capslock967
ysfkorkmaz
Forum Admin
58 posters
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 8 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

30/11/2009, 9:47 pm
DOĞAL OLMAYAN VE CANLILARIN ÖTEDEN BERİ DOĞAL BESLENME TARZININ DIŞINA ÇIKAN HER YÖNTEMİN UZUN VADEDE BAŞTA BİLİNMEYEN YÖNLERİNİN OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.BİZ SÜTTEN AĞZI YANMIŞ BİR MİLLETİZ.ÇOK PROFESÖRLER BİZİ TÜCCARLARIN KUCAĞINA TERKETTİĞİNİ GÖRMÜŞÜZDÜR.HEMDE BİLİM ADINA !!! SANAYAĞININ TEREYAĞDAN ÜSTÜN OLDUĞU,ANNE SÜTÜNÜN ZARARLI OLDUĞUNU BU MİLLETE PROFESÖRLER SÖYLEMEDİ Mİ?RADYOSYNLU ÇAYLAR FINDIKLAR AVRUPA PAZARINDAN GERİ DÖNÜP BU MİLLETE YEDİRİLMEDİ Mİ?ELİNDE BİGİSAYAR OLANLAR BULARI BİLMİYORLARSA KOLAYCA ARAŞTIRIP BULABİLİRLER.DAHA NE ÖRNEKLER VAR.TİVARİ ÇALIŞMALARI OLANLAR ALINMASINLAR DÜRÜST TÜCCARIN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR.AMA HİKAYE BU.
vakar
vakar
Doğum Tarihi : 10/03/87
Forum Kayıt : 07/06/09

Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 8 Empty Geri: Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri

1/12/2009, 4:42 pm
tebrik ederim yavuz .gerçek bu
vetemre
vetemre
Ad Soyad : H.Emre Yürük
Doğum Tarihi : 23/08/77
Forum Kayıt : 19/05/09
http://www.vetemre.blogcu.com

2/12/2009, 7:16 am
Konuyla alakalı nacizane yıllanmış tecrübesi olan, meslek olarakta bu işe en uygun yorumu yapabileceğime inandığım için bir kaç nokta belirtmek istiyorum.ilk olarak palet yem hangi marka olursa olsun karşıyım bu kuşun doğal sindirim sistemine aykırıdır kuşlarda yemin taşlıkta kursakta tutulması gereken süreyi kısaltır sindirimde doğal olarak salgılanması gereken proteinaz lipaz gibi enzimlerin salınımını azaltır yemden fayda sağlamak için daha fazla yem tüketilmesi gerekir.(bu yazdıklarım kanaattir temelinde herhangibir deneydsel araştırmam yoktur).
Kuşlarımız eğer performans kuşu ise mevsimsel beslenmeyi ve de öğünlü beslemeyi önermekteyim kuşlar yazın 3 kışın 2 öğün olarak(ırka göre değişkenlik gösterebilir)beslenmeli ilk önce salınıp taş toprak yemesi beklenmeli(kapalı kümeslerde midye kırığı asla grid önermiyorum midye kırığı akvaryumcularda var)sonra doyunca ya kadar buğday verilmeli daha sonra aylara göre tüy mevsiminde burçak fiğ ,ayçiçeklerin tarladan biçildiği mevsimlerde ayçiçeği (kışa girerken hafif yağ depolanmasını sağlar hayvanı üşütmez)kışında mısır verilmelidir.ayrıca ekmek kurusu bira mayası sularına yoğurt takviyesi maya kültürünü arttıracağı için gereklidir.SU MUTLAKA MEVSİME GÖRE KIŞIN ILITILARAK VERİLMELİ YAZIN SERİN VERİLMELİDİR.KUŞLAR MUTLAKA AÇIK HAVADA GÜNEŞ GÖRMELİDİR.
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

14/12/2009, 9:03 pm
Arkadaşlar esyemi çıktığından beri kullanıyorum ve cok memnunum..Kuşlarınız karışık yemde sevmediği yemi ayırır kimi kuş buğdayı kimisi darıyı yemez..Ama palet yemde boyle bir secme durumu olmadığı için ihtiyacı olan her besini alıyor..Ayrıca alişinca yemliği karıştırmadan yiyorlar dolayısıyla yem ziyanı önlenmiş oluyor..Yavrunun gelişiminde de çok farkediyor.Sağlikli ve cabuk buyuyorlar..
İmkanınız varsa bir deneyin derim..Saygılarımla....
kemocan
kemocan
Ad Soyad : kemalettin kalaycıklıoğlu
Forum Kayıt : 08/01/10

11/1/2010, 7:52 am
bence amaç tam hasıl olmamış.şöyle ki bu yem çok yüksek besi değerine sahipse ozaman performans ırkları dışındaki ırklara ağır gelmez mi.veya tüy öncesi sonrası gibi ayrımlar nasıl yapılacak .veya yavruya ağır gelmez mi .tek tip olamaz yem.ırka yaşa ve tüy dönemine göre degişmeli bence.yoksa amaca hizmet etmez.kısacası kuşun özelliklerine göre döneme göre çeşitlendirilmeli.yoksa aksi tesir edebilir.teşekkürler
kemocan
kemocan

11/1/2010, 7:57 am
selamlar.önceki yazım tam anlaşılamamış olabilir.yani demek istediğim bu karışım oranları değiştirilerek bu yemin oktanı diyeyim ayarlanabilir bence.mesela performans ırklarına yüksek protein li karışım kostüm ırklarına daha düşük proteinli karışım hazırlanabilinir.saygı ve başarılar.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz
Ad Soyad : yusuf korkmaz
Doğum Tarihi : 01/01/65
Forum Kayıt : 03/02/09

11/1/2010, 8:57 am
selamlar kemalettin bey, öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim.
ben kendimde bir kuşcuyum,sizin gibi aynı düşünmekteyim.bu bakımdan yemimiz dönemlere göre hazırlanmaktadır.yani kuşlarımızın kış ayları, yaz ayları, tüy zamanları, göze alınarak hazırlanmaktadır.yavrular için ise sadece bu yemleri kullanmaları yeterlidir.yemimizin iki çeşiti bulunmaktadır.birisi 16 çeşit tohumluk,diğeri ise 8 adet tohumluk yemden üretilmedir.kostüm kuşları,performans kuşları diğer bütün kuş çeşitleri içindir.bütün kuş ırkları göz önüne alınarak üretimi yapılmaktadır.
selam ve saygılarımla
kemocan
kemocan

11/1/2010, 10:15 am
selamlar.evet yusuf bey en son verdiğiniz bilgiler konuyu daha açık hale getirmiş sanırım.bir de ambalaj üzerinde sizin belirttiğiniz özellikler vardır yazıyordur sanırım.tüy dönemi için yavruluk dönemi için diye .ozaman süper işte.herkes ne olduğunu iyice anlar.saygılar ve devamlı başarılar dilerim.
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

11/1/2010, 7:17 pm
Yusuf bey bende sizin yeminizi kulandım.İyi kötü demiyorum.Bu bana ait bir şey.Dostlarıma görüşümü söylerim.

Sonuşta bir ticaret yapıyorsunuz, bu platformda iyi desem reklamınızı yapmış olurum ki neden sizin reklamınızı yapayım,sizinle ortak değilim.Kötü desem, ticaretinize zarar vermiş olurum,neden sizin ekmeğinize mani olayım,sizinle bir alıp veremediğim yok ki....

Fakat sizden bir ricam var...

Lütfen bu güzel platformu reklam yeri olarak kullanmayın.Bunu belki kötüniyetle yapmıyorsunuz,belki kendinizi ve ürününüzü savunmak istiyorsunuz,bundada haklı olabilirsiniz.Fakat bunun yeride burası değil...

Değerli adminde size yardımcı olsun.Ne size ve ürünüze haksız saldırılmasına müsade etsin.Nede sizin burayı artık amacını aşıp reklam platformu olarak kullanmanıza müsade etsin...

Birileri kar edcek diye site -forum kullanıyor görüntüsü verimemeli..

Bundan değerli adminin ciddi katkılarıyla yükselen bir değer olan forumumuz zarar görmesin...

Anlayış lütfen..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

11/1/2010, 7:51 pm
yavuz bey,ilginize teşekkür ederim.yazınızı dikkate alacağım.selam ve saygılarımla
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

13/1/2010, 10:25 pm
çok doğru ben hakan arkadaşımla beraber aldım ikinici siparişimizi verdik oldukça memnun kaldık arkadaşımın kuşları tüye girmişler yusuf bey yinede biraz olsun buğday katsak nasıl olur
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

16/1/2010, 9:33 pm
kuscuozgur demiş ki:çok doğru ben hakan arkadaşımla beraber aldım ikinici siparişimizi verdik oldukça memnun kaldık arkadaşımın kuşları tüye girmişler yusuf bey yinede biraz olsun buğday katsak nasıl olur

özgür bey,memnun edebildiysek ne mutlu bize buyday konusuna gelecek olursak,az da olsa katabilirsiniz.
selam ve saygılarımla
benlukas
benlukas
Ad Soyad : ALİ İNAN
Doğum Tarihi : 11/05/73
Forum Kayıt : 29/08/09

23/1/2010, 8:54 pm
ysfkorkmaz demiş ki:
altan-aziz demiş ki:YEM GÜZELDE PARASIDA GÜZEL...BU PARALARA MÜMKÜN DEİL
aziz abi elbette iyi malın vardır bir hikmeti derler,yeni bir yem daha üretildi.adıda DORLİON güvercin yemi fiyatıda uygun,kalitesi aynıdır.bu yemdende memnun kalacaksınız.fiyatı 10 kğ.çuval 16.00 tl.dir.herşey dahil

kalitesi aynı olan ürünüde siz üretiyorsunuz.kalite aynı fiatı niye farklı?..
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

24/1/2010, 9:49 am
Ali bey,öncelikle selamlar,iki çeşit yem bulunmaktadır.birisi 16 çeşit tohumluk yemden üretilerek pelet haline getirilmiştir.Diğeri ise 8 çeşit tohumluk yemden üretilerek pelet haline getirilmiştir.kaliteleri aynı olmakla beraber,fiyat farkı sadece içine katılan tohumluk yemin çeşit farkından kaynaklanmaktadır.selam ve saygılarımla
pur
pur
Ad Soyad : murat pur
Forum Kayıt : 16/01/10

10/2/2010, 8:47 pm
abi bi ricam olacak bu yem karışımının protein orani yüzde kaç acaba öğrene bilirmiyim
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

11/2/2010, 8:17 am
pur demiş ki:abi bi ricam olacak bu yem karışımının protein orani yüzde kaç acaba öğrene bilirmiyim

Murat bey,%18 proteinlidir.selamlar
fatih_27su
fatih_27su
Ad Soyad : fatih
Forum Kayıt : 24/04/08

12/2/2010, 2:14 pm
ALLAH ÇARŞINIZA PAZAR VERSİNNNNN........... SAGLIKÇAKLA
emiralioğlu
emiralioğlu
Ad Soyad : Ali Kemal EMİR
Doğum Tarihi : 08/10/65
Forum Kayıt : 10/02/10
http://emiralioglu61.web.tr

18/2/2010, 8:55 pm
Selamün Aleyküm
Yusuf Bey öncelikle böyle önemli hatta çok önemli bir konuda yapmış olduğunuz çalışmalarla ilgili alandaki çok büyük bir eksikliğin giderilmesine katkıda bulunduğunuz için sizi tebrik ederim.Çalışmalarınızın dahada artarak başarıya ulaşmasını temenni ederim.Yemi yaklaşık olarak piyasaya çıktığından beri kullanıyorum.Kuşlarımın ilk günden itibaren yemi büyük bir istekle yemesini arzu etmeme rağman maalesef bu durum gerçekleşmedi.Yeme konusunda çok isteksizler. Hatta diyebilirimki mecbur kalmasalar yemeyecekler.Birkaç ırkı bir arada besliyorum. Hepsi için durum aynı. Oysa yemin karımlarına ve kalitesine güvenim tam.Burada yemi kullanan birkaç arkadaşım daha mevcut. Onlarda da durum aynı.Sebebini çözemedik.Acaba yemi kuşlar için biraz daha cazip hale getirme imkanı varmıdır?
Birde gelen çuvallardaki yemlerin bazılarının rengi koyu bazılarının ki açık. Bunun sebebi ne olabilir ki?
Dediğim gibi sadece güvercinler için yem üretme düşüncesi çok mükemmel.Birde bu yemi kuşlarımızın iştahla yemesini sağlayabilirsek mükemmel olacak.Bir de yem de fazlaca tozlanma tespit ettim.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

19/2/2010, 9:17 pm
Ali Kemal bey,ilginizden dolayı teşekkür ederim.güvercinlerin yememe konusu sıklıkla karşılaştığımız bir olay sebepleri içerisinde yemimizi diğer yemlerle karıştırmaları,veya sabretmiyorlar,elbette bu yemi yedirmek için bir çok çözüm var.ama biz bunların hiç birini uygulamamakta kararlıyız.saf ve temiz bir yeme devam edeceğiz.ben derimki.sabredin yiyecekler ve memnun kalacaksınız.biz bu yemi 67 derece buharla sıkılaştırmaktayız.bazı zaman içerisinde buhar derecesi düşmekte ve tozlanma sebeblerinden biridir.ama ne kadar da olsa az miktarda tozlanma olacak,ama onu tozu bile yemdir.bazı çuvallarda renk değişimi olması nedeni karışımla alakalıdır.ilginizden dolayı teşekkür ederim.selam ve saygılarımla

BU ARADA BAZI İLLERİMİZDE BAYİLİKLER OLUŞTURULMUŞTUR.

BURSA BAYİLİĞİ :RUŞAN TURAN

DENİZLİ :HAYRİ ÜN

AYDIN NAZİLLİ :RAHİM KUTLU

MANİSA :HARUN ÇULLU' YA VERİLMİŞTİR.YEMLERİMİZİ BURALARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

14/3/2010, 9:34 pm
ESYEM GÜVERCİN YEMLERİ BURSA BÖLGESİNDE ALT BAYİLİKLER OLUŞTURULMUŞTUR.
Bursa Diğer Bayiiler

Abidin Kartum
Sipariş Tel : 0 536 611 99 76

Gürsu Bayii

Mithat
Sipariş Tel : 0 539 214 48 85

İSTANBUL BÖLGESİNDE ESYEM GÜVERCİN YEMLERİNİ GÖRKEM YEMCİLİKTEN TEMİN EDİLEBİLİR.

ADANA-ANTALYA VE İZMİR İLLERİMİZDE YAKIN ZAMANDA BAYİLİKLER OLUŞTURULACAKTIR.

ANTALYADA SATIŞ YAPILMAKTADIR.
SİPARİŞ İÇİN
BÜLENT YAŞAR TEL.0537 570 57 34

LÜTFEN YEMİMİZİ TEK BAŞINA KULLANIN,SONUÇLARINI VE VERİMİNİ GÖREBİLMENİZ AÇISINDAN EN AZ 1 AY KULLANIN,
İLK GÜNLERDE YEMEME DURUMU GÖZLENEBİLİR.
YİNE TEKRAR EDİYORUM YEMİMİZİ TEK BAŞINA VERİN.

ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

12/5/2010, 7:59 am
emiralioğlu demiş ki:Selamün Aleyküm
Yusuf Bey öncelikle böyle önemli hatta çok önemli bir konuda yapmış olduğunuz çalışmalarla ilgili alandaki çok büyük bir eksikliğin giderilmesine katkıda bulunduğunuz için sizi tebrik ederim.Çalışmalarınızın dahada artarak başarıya ulaşmasını temenni ederim.Yemi yaklaşık olarak piyasaya çıktığından beri kullanıyorum.Kuşlarımın ilk günden itibaren yemi büyük bir istekle yemesini arzu etmeme rağman maalesef bu durum gerçekleşmedi.Yeme konusunda çok isteksizler. Hatta diyebilirimki mecbur kalmasalar yemeyecekler.Birkaç ırkı bir arada besliyorum. Hepsi için durum aynı. Oysa yemin karımlarına ve kalitesine güvenim tam.Burada yemi kullanan birkaç arkadaşım daha mevcut. Onlarda da durum aynı.Sebebini çözemedik.Acaba yemi kuşlar için biraz daha cazip hale getirme imkanı varmıdır?
Birde gelen çuvallardaki yemlerin bazılarının rengi koyu bazılarının ki açık. Bunun sebebi ne olabilir ki?
Dediğim gibi sadece güvercinler için yem üretme düşüncesi çok mükemmel.Birde bu yemi kuşlarımızın iştahla yemesini sağlayabilirsek mükemmel olacak.Bir de yem de fazlaca tozlanma tespit ettim.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim

ALİKEMAL BEY biz yemlerimizde ısıl işlem uyguluyoruz.yani buharla basıyoruz.buhar derecesi düştüğünde tozlanma meydana geliyor.her ne kadar olsa taneli yemleri kırarak sıkıştırmak pek kolay olmuyor,birazda olsa tozlanma olacak ama en aza indirildi.
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

18/5/2010, 7:02 am
Esyem Yüksek Proteinli Güverin Yemleri - Sayfa 8 15052010023
Uploaded with ImageShack.us
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

9/7/2010, 3:48 pm
değerli güvercin seven dostlarımız kargo maliyeti açısınan DORLİON güvercin yemini 0.5 krş.artış yapılmış olup,kargo+kdv herşey dahil eve teslim 10 kğ.çuval 16.00 tl den 16.50 tl ye çıkmıştır.YÜKSEK PROTEİNLİ güvercin yeminde değişiklik yapılmamıştır.bilgilerinize sunarım.
istanbullumurat
istanbullumurat
Ad Soyad : murat çakır
Doğum Tarihi : 05/12/77
Forum Kayıt : 22/07/10
http://istanbullumurat.brinkster.net/index.html

25/7/2010, 8:53 pm
tamamdır inşallah olay budur yusuf bey saygılar ankara cebeci derneği ve dükkan işletmecisi murat ben şahsen ürününüzü bu aralar dernekdede konusunu bizzat yaptım kullanan arkadaşlar var çok beğendiklerini söylediler . bayiniz olmak dileğiyle saygılar .
cradletone59
cradletone59
Ad Soyad : murat hasan işgören
Forum Kayıt : 20/09/09

28/7/2010, 10:00 am
ben bu yemden aldım kuşlarım yhemedi 2 gün aç bıraktım biraz biraz yediler ama ben kesinlikle tavsiye etmiyorum hele ki yavrulara hiç yaramıyo içeride diğer yemlerden fazla şişme yaptığından yavru ölümlerine sebeb oluyo
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

29/7/2010, 8:14 am
istanbullumurat demiş ki:tamamdır inşallah olay budur yusuf bey saygılar ankara cebeci derneği ve dükkan işletmecisi murat ben şahsen ürününüzü bu aralar dernekdede konusunu bizzat yaptım kullanan arkadaşlar var çok beğendiklerini söylediler . bayiniz olmak dileğiyle saygılar .

murat bey teşekkür ederim.sizlerle çalışmak bizim içinde iyi olur,selam ve saygılarımla
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

12/9/2010, 3:12 pm
yusuf bey merhabalar görüşemiyoruz

yemden sonra artık grit çakıl gibi üretimlerdede bulunsanız hazmı kolaylaştıran yemlerle beraber sipariş versek aradan çıksa çarşı gezme işi bir kalemde bitirsek siparişle bu işi
Londurali68
Londurali68
Ad Soyad : Göksel Sasmaz
Forum Kayıt : 19/04/10

12/9/2010, 4:19 pm
Selam abi, avrupaya gonderiyormusunuz? Londuraya?
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

15/9/2010, 8:51 am
kuscuozgur demiş ki:yusuf bey merhabalar görüşemiyoruz

yemden sonra artık grit çakıl gibi üretimlerdede bulunsanız hazmı kolaylaştıran yemlerle beraber sipariş versek aradan çıksa çarşı gezme işi bir kalemde bitirsek siparişle bu işi

selamlar özgür bey,evet görüşemiyoruz.en kısa zamanda görüşmek üzere;
girit ve çakıl üretmeye gerek yok özgür bey,yemin içinde mevcuttur.kuşlarınızda kabuksuz yumurlama yaşamazsınız,ayrıca sindirimide yardımcı olmaktadır.yemimizi günde 1 kere verin,
çok daha faydasını göreceksiniz.

fosillenmiş istiridye kabuğu üzerinde çalışmaktayım,güzel ve iyi sonuçlar alırsak sizlerle paylaşacağım,önce kendi kuşlarımda sonra pilot kümeslerde deneme yapılacak,
selam ve saygılarımla,
ysfkorkmaz
ysfkorkmaz

15/9/2010, 9:02 am
Londurali68 demiş ki:Selam abi, avrupaya gonderiyormusunuz? Londuraya?

selamlar,ilginize teşekkür ederim.
KIBRIS-İNGİLTERE-ALMANYA VE BULGARİSTAN'A YEM İSTEĞİ OLDU,ÇALIŞMALAR YAPTIK PTT KARGO İLE, ANCAK YÜKSEK MALİYETLER ORTAYA ÇIKTIĞINDAN GÖNDEREMİYORUZ.
SADECE GÜRCİSTAN'A GÖNDERİYORUZ.NEDENİ İSE ESYEM FABRİKASINDA ÜRETTİĞİMİZ DİĞER YEMLERLE 2 ŞİRKET ARASINDA ANLAŞMALAR OLDU,O YEMLERİN YANINDA GÜVERCİN YEMİNDE GÖNDERMEYE BAŞLADIK,
SELAM VE SAYGILARIMLA
Similar topics